خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 64
    1. Top | #16
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط اسكار نمایش پست ها
      سلام ببخشيد يكي از دوستاي من پرستاري ميخونه گفته اگه ٤ ترم اول معدل الف بشي بعدا اگه پزشكي قبول شي از ترم 5 ميتوني بخوني .ايا همچين چيزي صحت داره؟!
      هر سال یک ازمون میگیرن ، حدودا 10-20 نفر میخوان؛ نمی ارزه،،محدودیت سنی هم داره
      ای آنکه نتیجه چهار و هفتی.......وز هفت و چهار دائم اندر تفتی
      می خور که هزار بار بیشت گفتم.....باز آمدنت نیست،چو رفتی رفتی

2. Top | #17
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aiidaa نمایش پست ها
      دانشجوی ترم شش پرستاری ام . چیز هایی که میگم فقط نظر شخصی من هست :
      پرستاری : اگه به این رشته علاقه نداشته باشی اصلا نمیتونی واردش بشی . هر چند من خودم ترم اول بدون علاقه وارد این رشته شدم اما الان قطعا ناراضی نیستم !
      این که تا کجا بخوای پیشرفت کنی کاملا به خودت بستگی داره جای پیشرفت تو بالین زیاده از سوپروایزر گرفته تا مترون و ...
      اگه به تدریس هم علاقه داشته باشی میتونی با گرفتن ارشد و دکتری وارد دانشگاه ها بشی.
      هرچند با توجه به شرایط کشور من فقط مهاجرت رو پیشنهاد میکنم بنظرم مهم ترین امتیاز پرستاری همین مهاجرت آسون تری هست که نسبت به بقیه رشته ها داره البته چندین سال طول میکشه از زبان گرفته تا جمع کردن مقداری پول و رفتن به طرح و ...
      درآمد پرستاری تو ایران خیلی به این بستگی داره کجا داری کار میکنی و باتوجه به موقعیتت متفاوته . دو سال طرح پرستاری الان تقریبا بین 6 تا 8 تومن هست .
      اینم بگم اگه یه پرستار باسواد باشی میتونی وارد بخش های تخصصی تری بشی متاسفانه بیشتر بچه ها میان دانشگاه دیگه درس نمی خونن ...
      خلاصه اگه برات زود شاغل شدن و مهاجرت مهمه و کمی هم به کارش علاقه داری انتخاب خوبیه .

رادیولوژی : راستش دوستانم که این رشته رو میخونن زیاد راضی نیستند . وضعیت استخدامش قطعا به خوبی پرستاری نیست و همیشه تحت شعاع متخصص های رادیولوژی هستی اونا خب حق تاسیس مطب و مرکز پرتونگاری دارند . من اطلاعاتم درباره این رشته فقط برآمده از شنیده ها هست اما خب من خودم کلا به محیط کارش و خطراتش اصلا علاقه ای نداشتم .

دامپزشکی : اگه به حیوانات علاقه داری رشته خوبیه . درساشون هم برخلاف تصور بیشتر افراد خیلی سخته . هرچند بنظرم پسر ها تو این رشته یکم کارشون راحت تره.
      الان دیگه تقریبا تو شهر های بزرگ خانواده های زیادی حیوون خونگی دارن . اگه برات استقلال شغلی خیلی مهمه و میتونی با حیوانات ارتباط برقرار کنی بنظرم رشته خوبیه
      درباره مهاجرتش اصلا اطلاع ندارم ولی فکر کنم از پرستاری کمتره . درآمد هم کاملا به زرنگی خودت بستگی داره و این که کجا کار بکنی میشه به درآمد بالا هم رسید .

برای پرستاری میشه واحد های درسی و ساعت های کاریش رو هم یکم توضیح بدید.
      مثلا چند شیفت باید برداری؟چند ساعت در هفته؟
      چقدر زیاد میشه؟درآمد بابت هر شیفت؟وضعیت روحی تو بیمارستان و ...
      بدبختانه هیچکس تو پرستاری نظر منصفانه نمیده ،شما باز خیلی منصفید
      ای آنکه نتیجه چهار و هفتی.......وز هفت و چهار دائم اندر تفتی
      می خور که هزار بار بیشت گفتم.....باز آمدنت نیست،چو رفتی رفتی

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MMdibi نمایش پست ها
      برای پرستاری میشه واحد های درسی و ساعت های کاریش رو هم یکم توضیح بدید.
      مثلا چند شیفت باید برداری؟چند ساعت در هفته؟
      چقدر زیاد میشه؟درآمد بابت هر شیفت؟وضعیت روحی تو بیمارستان و ...
      بدبختانه هیچکس تو پرستاری نظر منصفانه نمیده ،شما باز خیلی منصفید
      خواهش میکنم واس همین بنظرم از دانشجوبان ترم آخر یا فارغ التحصیلان اون رشته کمک بگیرید دانشجویان ترم های پایین تر معمولا یا نگاه شدیدا تعصب آمیز به رشته شون دارن یا هم کلا بدی هاشو زیاد بزرگ نمایی می کنند ، هر شغلی خوبی ها و بدی های خاص خودشو داره .
      هر چه قدر ترمتون بالاتر بره واحد های تئوریتون کم میشه و ترم 7 و 8 کلا دیگه کارورزی در عرصه هستید . درساش هم تقریبا شبیه واحد های پزشکیه اما با عمق کمتر . شما در طول تحصیل تقریبا تمام دستگاه های بدن و بیماری های مربوط بهشون رو میخونید. اگه بخواین با بقیه متفاوت باشید باید هم مهارت عملی و هم تئوری تون رو قوی کنید
      والا من هنوز دانشجو ام اما خب شیفت هاش اگه برنامه منظمی تو زندگیت داشته باشی و مشکلی با شب کاری نداری قطعا میشه باهاشون جور شد .
      درآمد رو تو دوران طرح گفتم و اگه شیفت اضافه برید بیشتر هم میش اما خب خیلی سنگین میش .
      باید از لحاظ روحی قوی باشید و اگه حساس باشید تو این رشته موفق نمیشید . یه پرستار باید روان شناس خوبی هم باش چون تعامل بالایی با بقیه افراد دارید .

درضمن این هم بگم رتبه لازم برای پرستاری برای آقایون راحت تره تا خانم ها . هم کلاسی های پسر من رتبه خیلی بالاتری نسبت به دختر ها داشتند !

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط .Delaram نمایش پست ها
      میشه هر اطلاعاتی راجب این ۳ تا رشته دارید بگید

و اگه از هر ۳ یا ۲ تاشون اطلاعات دارید مقایسه شون کنید

راجب کارشون ، درآمدشون ، مهاجرت بعد از تحصیل، هرچیزی که میدونید

باتشکر پیشاپیش
      نقل قول نوشته اصلی توسط .Delaram نمایش پست ها
      میشه هر اطلاعاتی راجب این ۳ تا رشته دارید بگید

و اگه از هر ۳ یا ۲ تاشون اطلاعات دارید مقایسه شون کنید

راجب کارشون ، درآمدشون ، مهاجرت بعد از تحصیل، هرچیزی که میدونید

باتشکر پیشاپیش
      سلام؛ ببخشید اولش من یه کم سطح درکم پایینه ، بلد نیستم حرفام رو توی لفافه بذارم و هر چی می دونم راحت میگم. اگه کسی ناراحت شد معذرت می خوام.
      اما در مورد سوال. پرستاری با وضعیت فعلیش از پزشکی هم بهتره، دامپزشکی که هیچی. بیش از پنجاه درصد کسایی که میرن دامپزشکی، کسایی هستن که از سه رشته جا موندن. اینو به راحتی از وضعیت رتبه های قبولیش میشه فهمید. شاید اولین قبولی دام به سختی سه رقمی باشه و بقیه ش همه 4 رقمیه.
      یعنی طرف پزشکیِ آزادِ مازادِ نیم سالِ دومِ زابل (فرضی) رو می زنه بالای دامپزشکی دانشگاه تهران.
      نکته ی بعدی هم، همون طور که بقیه ی دوستان گفتن، شخص دامپزشک هیچ گونه سنخیتی با وزارت بهداشت نداره و زیر نظر سازمان درب و داغونی به نام جهاد کشاورزی فعالیت می کنه. از فلاکتشون هم همین بس که منِ دانشجو، خرداد ماه واکسن کرونا زدم. ولی نظام دامپزشکی تازه یکی دو هفته ست داره به نیروهاش واکسن میزنه. یعنی زمانی که راننده تاکسیها هم دارن واکسن می زنن.
      این مطلب هم فکر کنم دیگه تکراری شده از بس توی انجمن گفتم. ولی این که اگه شخصی توی کار x زرنگ باشه بارشو می بنده، مال ماها نیست. اونا نهایتا 10 تا 20 درصد از یه شغل خاص هستن. اگه قرار بود ما با زرنگی درآمد درست کنیم، دنبال درس و دانشگاه نبودیم. چه بسا که هزارتا شغل دیگه از نقاش و صافکار و مکانیک و بنگاهی و املاکی و اغذیه و ... هست که درامد ده تا پزشک متوسط رو میذارن تو جیبشون.
      زمینه های شغلی دامپزشکی هم یکیش داروخونه زدن هست که اکثر دامپزشکا آرزوش رو دارن. ولی با توجه به امتیاز بندی حداقل 20 سال طول می کشه بشه مجوزش رو گرفت. کلینیک زدن هم جدیدا مجوز بالایی می خواد. هر چند همون هم درآمدش به شدت در هاله ای از ابهامه. چون توی همین شهر کوچیک ما 7 تا مطب دامپزشکی هست که یکیشون وضعش خوبه و بقیه که دو سه ساله شروع کردن فقط به درمان مگس های کلینیکشون می پردازن.
      راه آخرش هم که الان اکثرا توش دارن فعالیت می کنن کار "مسئولیت فنی" هست. یعنی میرن یه شرکتی مثل کشتارگاه یا بسته بندی مرغ و ... به چیزای بهداشتی نظارت می کنن. حقوقشون طبق تعرفه ماهی حدود 10 میلیونه. ولی از بس دامپزشک دختر زیاد شده که حاضرا با 1/3 این قیمت کار کنن، هیچ کارفرمایی همچین پولی نمیده. یعنی اگه یه دامپزشک با مسئولیت فنی بتونه ماهی 7 تومن در بیاره کلاهشو میندازه هوا. یعنی پولی که من با نشستن تو اتاقم با ترجمه کردن در میارم.
      خلاصه اینم عاقبتش. در ضمن اینم بگم که چسبوندن کلمه ی پزشکی به دام ، پرستیژ اجتماعی چندانی به شما نمیده. و به احتمال زیاد الان پرستار ها از این نظر در سطح خیلی بالاتری هستن.

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مرسی از همتون من تا ۱۲ شیفت بودم چشمام باز نمیشه هیچکدومو بخونم
      فردا همه رو میخونم
      ممنون که کمک میکنید::

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      آقا من دانشجوی پرستاریم
      خواهشا نیاین این رشته دهنتون سرویس میشه
      وضعیت بیمارستانا داغونه
      شیفتای سخت و طاثت فرسا داره
      اون استخدامی هم که شما شنیدی فقط حرفش هست
      الان جند هزار تا پرستار بیکار داریم تو کشور که صدایی ندارن بدبختا

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maj333 نمایش پست ها
      آقا من دانشجوی پرستاریم
      خواهشا نیاین این رشته دهنتون سرویس میشه
      وضعیت بیمارستانا داغونه
      شیفتای سخت و طاثت فرسا داره
      اون استخدامی هم که شما شنیدی فقط حرفش هست
      الان جند هزار تا پرستار بیکار داریم تو کشور که صدایی ندارن بدبختا
      وقتی جلوی بابات میای انجمن و میخای از مزایای پرستاری براش بگی ...
      پرنده ای که از مترسک بترسد،از گرسنگی خواهد مرد ... "ارنستو چه گوآرا"

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اطلاعاتم کامل نیست ولی چند تا نکته شنیدم که میگم:
      1- از علوم ازمایشگاهی دامپزشکی میشه دکترای دام گرفت
      2- رادیولوژی شدیدا در معرض اشعه ها هستند . هر کسی تن به این کار نمیده
      3- پرستاری خیلی راحت میتونی مهاجرت کنی، کشور های دیگه کارت راحت تره و پولت بیشتره.

( از چند نفر پرسیدم پرستاری خوبه یا نه همه بجز یکی گفت نه ، حتی یکی هم گفت حاضره مهندسی بر ،پرستاریشو ول کنه. اون یک نفر موافق هم استاد دانشگاه و سر پرستار و ... بود)
      پرستاری بعدا میتونی خصوصی بری و حتی از اتاق عمل و ... هم میتونن بیان پرستاری بخونن(هر وقت نیاز باشه ،دانشگاه ها ازمون میگیرن ازشون)
      مرسی که وقت گذاشتین
      چرا ناراضی بودن از پرستاری؟

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط اسكار نمایش پست ها
      بچه ها يه سوال اگه كسي ٤ ترم اول پرستاريش معدل الف بشه بعدا كه پزشكي قبول بشه از ترم 5 ميخونه؟!
      چنین چیزی نشنیدم واقعا این هست؟

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bahar1377 نمایش پست ها
      پرستاری موقعیت شغلیش و بازار کارش خیییییلی عااالیه. ارتباط مستقیم داره با مردم و کمک به مردم داره که حال آدم و خیییییلی خوب میکنه. حقوقش هم خیییلی بهتر شد با توجه به طرحی که دیروز تو هیئت دولت ثبت شد. پرستیژش بعد کرونا خییییلی رفت بالا.
      در کل من خییلی راضیم.
      درضمن راحت تر و سریعتر وارد بازار کار میشی. در کنارشم میتونی یه سری دوره های بیرون مث دیالیز بری که پول خوبی توشه
      مرسی از توصیحاتت
      اینجور که معلومه خیلی شبیه منی احتمالا اگه برم پرستاری آینده ی من میشه جایی که الان هستی

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دانشجوی ترم شش پرستاری ام . چیز هایی که میگم فقط نظر شخصی من هست :
      پرستاری : اگه به این رشته علاقه نداشته باشی اصلا نمیتونی واردش بشی . هر چند من خودم ترم اول بدون علاقه وارد این رشته شدم اما الان قطعا ناراضی نیستم !
      این که تا کجا بخوای پیشرفت کنی کاملا به خودت بستگی داره جای پیشرفت تو بالین زیاده از سوپروایزر گرفته تا مترون و ...
      اگه به تدریس هم علاقه داشته باشی میتونی با گرفتن ارشد و دکتری وارد دانشگاه ها بشی.
      هرچند با توجه به شرایط کشور من فقط مهاجرت رو پیشنهاد میکنم بنظرم مهم ترین امتیاز پرستاری همین مهاجرت آسون تری هست که نسبت به بقیه رشته ها داره البته چندین سال طول میکشه از زبان گرفته تا جمع کردن مقداری پول و رفتن به طرح و ...
      درآمد پرستاری تو ایران خیلی به این بستگی داره کجا داری کار میکنی و باتوجه به موقعیتت متفاوته . دو سال طرح پرستاری الان تقریبا بین 6 تا 8 تومن هست .
      اینم بگم اگه یه پرستار باسواد باشی میتونی وارد بخش های تخصصی تری بشی متاسفانه بیشتر بچه ها میان دانشگاه دیگه درس نمی خونن ...
      خلاصه اگه برات زود شاغل شدن و مهاجرت مهمه و کمی هم به کارش علاقه داری انتخاب خوبیه .

رادیولوژی : راستش دوستانم که این رشته رو میخونن زیاد راضی نیستند . وضعیت استخدامش قطعا به خوبی پرستاری نیست و همیشه تحت شعاع متخصص های رادیولوژی هستی اونا خب حق تاسیس مطب و مرکز پرتونگاری دارند . من اطلاعاتم درباره این رشته فقط برآمده از شنیده ها هست اما خب من خودم کلا به محیط کارش و خطراتش اصلا علاقه ای نداشتم .

دامپزشکی : اگه به حیوانات علاقه داری رشته خوبیه . درساشون هم برخلاف تصور بیشتر افراد خیلی سخته . هرچند بنظرم پسر ها تو این رشته یکم کارشون راحت تره.
      الان دیگه تقریبا تو شهر های بزرگ خانواده های زیادی حیوون خونگی دارن . اگه برات استقلال شغلی خیلی مهمه و میتونی با حیوانات ارتباط برقرار کنی بنظرم رشته خوبیه
      درباره مهاجرتش اصلا اطلاع ندارم ولی فکر کنم از پرستاری کمتره . درآمد هم کاملا به زرنگی خودت بستگی داره و این که کجا کار بکنی میشه به درآمد بالا هم رسید .

مرسی دید منفی ای نسبت به پیراپزشکیا دارم من شاید بخاطر علاقهی زیادم به پزشکی
      راجب درامد رادیو اطلاعی ندارین؟ من اطلاعاتم صفره کلا فقط راجب پزشکی میدونم الان این مطب پرتونگاری چیه؟
      اگه پرستاری برم و توش بمونم احتمالا گزینه ی اولم مهاجرته

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lix_Max نمایش پست ها
      بهتره بگیم زیر نظر وزارت بهداشت نیست تا علوم پزشکی !
      یه مقداری تعداد دانشکده هاش زیاد شده ، اما یادت باشه کلا توی بازار کارای اشباع هم با علم و ایده درست میتونی موقعیت سازی کنی واسه خودت.
      شهریه آزاد من کرج که دانشگاهم بود ترمی ۵ ملیون تومن شهریه پایش بود .
      شرمنده من اطلاعتم خیلی کمه
      شهریه ش خوبه نسبتت به پزشکی بااینکه درساشون تو علوم پایه یکسانه بازم ممنون

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1397 نمایش پست ها
      ظرفیت دامپزشکی چند سال پیش خیلی زیاد بود ولی کمش کردن
      راجب دام چیزی نمیدونم اصلا نمیفهمم چرا گذاشتمش تو انتخابام شاید مهم ترین دلیلم علوم پایه ی یکسان با پزشکیه

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هر سال یک ازمون میگیرن ، حدودا 10-20 نفر میخوان؛ نمی ارزه،،محدودیت سنی هم داره
      این طرح چی هس اصلا
      لینکی هست که راجبش بخونم؟

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خواهش میکنم واس همین بنظرم از دانشجوبان ترم آخر یا فارغ التحصیلان اون رشته کمک بگیرید دانشجویان ترم های پایین تر معمولا یا نگاه شدیدا تعصب آمیز به رشته شون دارن یا هم کلا بدی هاشو زیاد بزرگ نمایی می کنند ، هر شغلی خوبی ها و بدی های خاص خودشو داره .
      هر چه قدر ترمتون بالاتر بره واحد های تئوریتون کم میشه و ترم 7 و 8 کلا دیگه کارورزی در عرصه هستید . درساش هم تقریبا شبیه واحد های پزشکیه اما با عمق کمتر . شما در طول تحصیل تقریبا تمام دستگاه های بدن و بیماری های مربوط بهشون رو میخونید. اگه بخواین با بقیه متفاوت باشید باید هم مهارت عملی و هم تئوری تون رو قوی کنید
      والا من هنوز دانشجو ام اما خب شیفت هاش اگه برنامه منظمی تو زندگیت داشته باشی و مشکلی با شب کاری نداری قطعا میشه باهاشون جور شد .
      درآمد رو تو دوران طرح گفتم و اگه شیفت اضافه برید بیشتر هم میش اما خب خیلی سنگین میش .
      باید از لحاظ روحی قوی باشید و اگه حساس باشید تو این رشته موفق نمیشید . یه پرستار باید روان شناس خوبی هم باش چون تعامل بالایی با بقیه افراد دارید .

درضمن این هم بگم رتبه لازم برای پرستاری برای آقایون راحت تره تا خانم ها . هم کلاسی های پسر من رتبه خیلی بالاتری نسبت به دختر ها داشتند !
      یکی از بزرگترین مشکلات من با پرستاری اینه که خیلی حساسم

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن