خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Cool مهندسی برق یا مهندسی نفت؟:::::بازار کار

سلام
      من امسال کنکور دادم و چون هفت سالی میشه از کنکور و اینا دورم خواستم بدونم الان بازار کدوم یکی از رشته های مهندسی بهتره؟؟؟
      به خصوص مهندسی نفت
      یه راهنمایی کلی کنین ممنوون
      و اینکه آیا مهندسی نفت واسه رفتن خوبه؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      برق بازار کار خیلی بهتری داره. نرم افزاراش رو یاد بگیری راحت تر شغل ب دستت میاد

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ramyar نمایش پست ها
      سلام
      من امسال کنکور دادم و چون هفت سالی میشه از کنکور و اینا دورم خواستم بدونم الان بازار کدوم یکی از رشته های مهندسی بهتره؟؟؟
      به خصوص مهندسی نفت
      چندسال پیش با یه فارغ التحصیل حرف میزدم میگفت سمتش نیاید اصلا
      برق هزاران برابر از نفت بهتره بازار کارش
      نفت الان وضع خوبی نداره اصلا سمتش نرو تا جایی که میتونی
      واسه رفتن هم برق بهتره بازم وضعش نسبت به نفت
      با نفت هم میشه رفت ولی همه جا نفت خواهان نداره
      برای رفتن کامپیوتر و برق خیلی خوبن البته بقیه مهندسیا هم مثل مکانیک عمران و ... هم خوبن اما نفت نسبت به اینا پایینتر قرار میگیره برای رفتن و یا بازار کار داخل کشور حتی
      LEFT
      4/19/2021

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برق جز بهترین های ریاصی_فیزیکه.تا جایی که تا سال ۹۴ اکثریت تک رقمیها و دورقمیها اول برقو میزدن.چندسالی هست که البته رتبه برترا اول کامپیوتر رو میزنن و بعد برق.ولی بازم برق رشته بسیار خوب و تاپیه.تو این رشته درک ریاضی حرف اول رو میزنه.سه تا گرایش اصلی(مخابرات-قدرت-الکترونیک داره)البته کنترل هم هست ولی اون یه جورایی بین رشته ای هم میشه فرصش کرد‌.چون از طریق مکانیک هم میشه واردش شد.درمورد بازار کارش هم بگم گرایش قدرت بیشتر از طریق توانیر جذب نیرو میشن.هرچند شرکت خصوصی هم تو این بخش هست.الکترونبک رشته عالیه ولی بازار کارش تو ایران چندان قوی نیست.مخابرات به دو بخش سیستم و میدان تقسیم میشه.مخابرات سیستم سخت و تاپه.اگر از یه دانشگاه خوب مدرکشو بگیری به راحتی تو کشورای دیگه هم امکان کار داری.حتی برای ادامه تحصیلم فرصتهای خوبی داری لازمه اش تسلط روی سیگنالها و امارو احتمال ه..مخابرات میدان هم بازار کارش تو صداوسیما و شرکت هایی که مربوط به امور انتن و ماهواره و موارد این جوری باشه امکان اشتغال دارن.خصوصا تو پروژه های نظامی.تسلط روی الکترومعناطیس و امواج باید داشته باشی.

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من یه بار از برق انصراف دادم.70واحد پاس کردم.شرایطم نذاشت که ادامه بدم
      الان موندم همون برق رو بخونم یا مهندسیای دیگه
      اگه مثلا یه مهندسی باشه که از برق بهتر باشه
      مرسی

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza1401 نمایش پست ها
      برق جز بهترین های ریاصی_فیزیکه.تا جایی که تا سال ۹۴ اکثریت تک رقمیها و دورقمیها اول برقو میزدن.چندسالی هست که البته رتبه برترا اول کامپیوتر رو میزنن و بعد برق.ولی بازم برق رشته بسیار خوب و تاپیه.تو این رشته درک ریاضی حرف اول رو میزنه.سه تا گرایش اصلی(مخابرات-قدرت-الکترونیک داره)البته کنترل هم هست ولی اون یه جورایی بین رشته ای هم میشه فرصش کرد‌.چون از طریق مکانیک هم میشه واردش شد.درمورد بازار کارش هم بگم گرایش قدرت بیشتر از طریق توانیر جذب نیرو میشن.هرچند شرکت خصوصی هم تو این بخش هست.الکترونبک رشته عالیه ولی بازار کارش تو ایران چندان قوی نیست.مخابرات به دو بخش سیستم و میدان تقسیم میشه.مخابرات سیستم سخت و تاپه.اگر از یه دانشگاه خوب مدرکشو بگیری به راحتی تو کشورای دیگه هم امکان کار داری.حتی برای ادامه تحصیلم فرصتهای خوبی داری لازمه اش تسلط روی سیگنالها و امارو احتمال ه..مخابرات میدان هم بازار کارش تو صداوسیما و شرکت هایی که مربوط به امور انتن و ماهواره و موارد این جوری باشه امکان اشتغال دارن.خصوصا تو پروژه های نظامی.تسلط روی الکترومعناطیس و امواج باید داشته باشی.
      وگرنه به ریاضیات و فیزیک علاقه دارم بیشتر
      ولی تو دانشگاه هیچ درسی اندازه سیگنال و سیستم ها اذیتم نکرد

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      به خصوص مهندسی نفت
      هیچکدوم
      ولی برق بهتر از نفت هستش نفت اگه بخونی اپلای هم نمیتونی بکنی بنا به تحریم های آمریکا
      من یکی از آشنایان نفت تهران قبول شد سال 92 و فوق لیسانس رو رتبه 2 شد و رفت نفت شریف الان نمیتونه بره خارج و داره دکتری میخونه تا بلکه بتونه هیات علمی بشه تو یکی از دانشگاه ها
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      وگرنه به ریاضیات و فیزیک علاقه دارم بیشتر
      ولی تو دانشگاه هیچ درسی اندازه سیگنال و سیستم ها اذیتم نکرد
      خب اگه بخوام دقیق تر بگم باید ببینی با کدوم نوع ریاصی بیشتر حال میکنی.حسابان(پیوسته)یا ریاضی گسسته؟؟اگه علاقه ات به گسسته بیستره مهندسی کامپیوتر که رشته خیلی خوبی هم هست رو بهت پیشنهاد می کنم بزنی.مدار منطقی که تو برق خوندی هم تو کامپیوتر هست.کلا با سیستمهای دیجیتال و برنامه نویسی و دروسی مثل ساختمان داده و اصول سیستم عامل و شبکه ها و معماری کامپیوتر وکامپایلر و...سروکارداری.

اما اگه علاقت به ریاضی پیوسته بود و با انتگرال و مشتق و تابع و حد حال میکنی بیشتر؛بین مهندسی برق و مکانیک انتخاب کن.حالا تو برق نقش ریاضی یه مقدار پررنگتر از مکانیکه.تو مکانیک نقش فیزیک یه خرده پررنگتره نسبت به برق.دروس برق رو که احتمالا چارتش رو میدونی خودت پس نیازی نیست من توصیح بدم.درمورد مکانیک الان گرایش سیالاتش بیشتر روبورسه.یعنی مباحثی شبیه فیزیک دهم ولی در حد خیلی خیلی پیشرفته تر.البته که دروس جامدات هم هست و دینامیک و ارتعاشات و حتی کنترل خطی و مدار هم تو چارت مکانیک وجود داره!من خودم به شخصه بین برق و مکانیک برق رو بیستر دویت دارم.
      درمورد سیگنالم که گفتی باید قبلش یه کم مبحث فوریه(تبدیل و سری)رو از روی ریاصی مهندسی بخونی که پیش زمینه تو ذهنت ایجادبشه.سیگنال بیشتر تاکیدش رو همین کانولوشن و تبدیل لاپلاس و z و فوریه هاست.یه کتاب راهیان ارشد بود مومن زاده مولفش بود اون خیلی مباحث سیگنال رو خوب توصیح داده بود.از ساده به مشکل.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      هیچکدوم
      ولی برق بهتر از نفت هستش نفت اگه بخونی اپلای هم نمیتونی بکنی بنا به تحریم های آمریکا
      من یکی از آشنایان نفت تهران قبول شد سال 92 و فوق لیسانس رو رتبه 2 شد و رفت نفت شریف الان نمیتونه بره خارج و داره دکتری میخونه تا بلکه بتونه هیات علمی بشه تو یکی از دانشگاه ها
      به نظرت برق از مکانیک و شیمی هم بهتره؟؟

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مرسی
      همون برقو برو
      با اینکه سخته ولی خب برق بهتره
      LEFT
      4/19/2021

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza1401 نمایش پست ها
      خب اگه بخوام دقیق تر بگم باید ببینی با کدوم نوع ریاصی بیشتر حال میکنی.حسابان(پیوسته)یا ریاضی گسسته؟؟اگه علاقه ات به گسسته بیستره مهندسی کامپیوتر که رشته خیلی خوبی هم هست رو بهت پیشنهاد می کنم بزنی.مدار منطقی که تو برق خوندی هم تو کامپیوتر هست.کلا با سیستمهای دیجیتال و برنامه نویسی و دروسی مثل ساختمان داده و اصول سیستم عامل و شبکه ها و معماری کامپیوتر وکامپایلر و...سروکارداری.

اما اگه علاقت به ریاضی پیوسته بود و با انتگرال و مشتق و تابع و حد حال میکنی بیشتر؛بین مهندسی برق و مکانیک انتخاب کن.حالا تو برق نقش ریاضی یه مقدار پررنگتر از مکانیکه.تو مکانیک نقش فیزیک یه خرده پررنگتره نسبت به برق.دروس برق رو که احتمالا چارتش رو میدونی خودت پس نیازی نیست من توصیح بدم.درمورد مکانیک الان گرایش سیالاتش بیشتر روبورسه.یعنی مباحثی شبیه فیزیک دهم ولی در حد خیلی خیلی پیشرفته تر.البته که دروس جامدات هم هست و دینامیک و ارتعاشات و حتی کنترل خطی و مدار هم تو چارت مکانیک وجود داره!من خودم به شخصه بین برق و مکانیک برق رو بیستر دویت دارم.
      درمورد سیگنالم که گفتی باید قبلش یه کم مبحث فوریه(تبدیل و سری)رو از روی ریاصی مهندسی بخونی که پیش زمینه تو ذهنت ایجادبشه.سیگنال بیشتر تاکیدش رو همین کانولوشن و تبدیل لاپلاس و z و فوریه هاست.یه کتاب راهیان ارشد بود مومن زاده مولفش بود اون خیلی مباحث سیگنال رو خوب توصیح داده بود.از ساده به مشکل.
      حقیقتش من کلا با ریاضی حال میکنم.هم گسسته هم دیفرانسیل.
      ولی نمیدونم الان موندم چه رشته ای رو انتخاب کنم بعدا شاید به دردم بخوره
      از بین مهندسی شیمی و مکانیک و برق

سیگنال یه استاد داشتیم بدرمونو در آورده بود.یادش به خیر نباشه

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      هیچکدوم
      داداش نظرت درباره برق و کامپیوتر چیه الان
      من بین این دوتا موندم کدوم الویت بالاترم باشه

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirXD نمایش پست ها
      کامپیوتر اگه قسمت برنامه نویسی علاقه داشته باشی بهتره هم برای رفتن و هم برای موندن ولی خوب باید دانشگاه خوب باشی و خودت هم باید خیلی خوب بخونی

" چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      حقیقتش من کلا با ریاضی حال میکنم.هم گسسته هم دیفرانسیل.
      ولی نمیدونم الان موندم چه رشته ای رو انتخاب کنم بعدا شاید به دردم بخوره
      از بین مهندسی شیمی و مکانیک و برق

سیگنال یه استاد داشتیم بدرمونو در آورده بود.یادش به خیر نباشه
      اگر برنامه نویسی دوست داری کامپیوتر رو بزن.اگه نه برقو انتخاب کن.بین گرایشهای برقم که تو کامنت بالاتر توضیح دادم د رموردبازار کار و دروسشون.فقط یه نکته بهت بگم.تلاش کن تو دانشگاه خوب یکی از این دو رشته رو قبول بشی.چون اولا اطلاعات اکادمیکت رو بالاترمیبرن و دوما شانس اپلای و احیانا فرصت پیشنهادکاری تو خارج برات راحت تر فراهم میشه.این دور اگه برق قبول شدی یه تحقیقی از دانشجوهای سال بالایی دانشگاهتون بکن ببین استادای خوب تو هردرس کیا هستن.با همونا سعی کن واحد بگیری.درمورد تطبیق نمراتت بگم اگه دانشگاه قبلیت دولتی بوده هر درسی که بالای ۱۲ گرفته باشی تو سه-چهارترم اولت رو برات تطبیق میزنن و نیازی نیست دوباره پاسشون کنی‌

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirXD نمایش پست ها
      کامپیوتر هم درساش آسون تره نسبت به برق هم جذابیت بیشتری داره
      خوبیشم اینه یه قسمتشو میگیری و میری جلو
      مثلا شبکه و امنیت،بازی سازی،ماشین،هوش مصنوعی و .....
      پیشرفتشم دست خودته.با یه لپ تاپ هرچی دوس داری تمرین میکنی،پروژه میگیری

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن