خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 11 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 153
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

امروز فهمیدم باردارم و سال بعدم کنکور تجربی دارم

خیلی داغونم خیلی مراقبت میکردم اما نمیدونم چرا اینطور شد ........زیستو خیلی خوب خوندم با عربی و ادبیات و دینی اما زبان و شیمی و ریاضی و فیزیک نخوندم بنظرتون با این شرایط میتونم بخونم و سال بعد رشته خوب قبول شم ....برنامه ریزی خوب میخوام اما نمیدونم چیکار کنم

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببینید فوقش دوماه قبل به دنیا بیاد میدم دست شوهرم یا مادرم بالاخره میشه اون دوماهو یه کاری کرد اخه نه دل اینو دارم سقط کنم نه میتونم از درسم بگذرم ..زیست و دینی و ادبیات و عربی یعنی ۴ درس حرفه ای بلدم جوری ک میدونم با مرور ساده بالای ۶۰ میتونم بزنم چون ازمونامم خوب میدم اما میمونه ۴ درس دیگه ریاضی و فیزیک شیمی زبان ک اونم عشقی بخونم مثلا روزی یه درس ......اما نمیدونم برنامم چطور باشه مثلا تو این شرایطم صبح تا ۶ عصر حال خوبی دارم اما ۶ عصر به بعد تهوع دارم ....و حالم بهم میریزه یه هفتس این مدلی بودم یه برنامه که صبح رو برام پوشش بده

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مهدیه۷۶ نمایش پست ها
      ببینید فوقش دوماه قبل به دنیا بیاد میدم دست شوهرم یا مادرم بالاخره میشه اون دوماهو یه کاری کرد اخه نه دل اینو دارم سقط کنم نه میتونم از درسم بگذرم ..زیست و دینی و ادبیات و عربی یعنی ۴ درس حرفه ای بلدم جوری ک میدونم با مرور ساده بالای ۶۰ میتونم بزنم چون ازمونامم خوب میدم اما میمونه ۴ درس دیگه ریاضی و فیزیک شیمی زبان ک اونم عشقی بخونم مثلا روزی یه درس ......اما نمیدونم برنامم چطور باشه مثلا تو این شرایطم صبح تا ۶ عصر حال خوبی دارم اما ۶ عصر به بعد تهوع دارم ....و حالم بهم میریزه یه هفتس این مدلی بودم یه برنامه که صبح رو برام پوشش بده
      ببین عزیزم
      شرایطت سخته واقعا میفهمم
      ولی نشدنی نیست
      اون بچه حالا حالا ها مونده تا بیاد
      بیادم به قول خودت مامانت هست همسرتم هست کمکت
      شما فقط با برنامه آزمونات پیش برو آروم آروم
      به خودتم نمی خواد زیاد فشار بیاری
      ۵ ساعت درس خوندن هم خوبه برای شرایط شما
      و فک کن ۶ عصر روز برات تموم میشه
      اینکه چ برنامه ای به دردت می خوره هم خودت باید بفهمیش
      ی چرخی تو انجمن بزن
      به اندازه کافی مطلب راجب برنامه ریزی هست

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      با سلام.
      اولا تبریک مرا بابت این که دارید صاحب فرزند میشید پذیرا باشید. ان شاءالله برکت به زندگیتون و صالح و سالم باشه

در خصوص سوال شما و وضعیت سنی که من دیدم و شرایط درسی ( زیست شناسی عمومی هم دوره کارشناسی شما بوده به احتمالا) و با تعریف های که کردید، میشه ! اما باید واقع بین باشید که این یک مسئله کاملا ً شخصی و بدنی است و معلوم نیست در طی این مدت شرایط شما چگونه سپری خواهد شد!
      از طرفی مطالعه برای جنین مضر نیست و مشکلی از این بابت ندارید پس می تونید مطالعه کنید ! در طی ماه های اول بارداری سریع تر و تایم بالاتری رو سپری کنید! و ماه های اخر رو بزارید برای مرور !
      شدنی هست، و در این بین به نظرم باید با پزشکتون مشورت کنید.
      چیزی که این بین ممکن وجود داشته باشه استرس های بی خود هست ! پس تا میتونید استرس نداشته باشید و به خاطر فرزندتون مبارزه کنید.
      اما پیشنهاد شخصی من به شما در صورتی که بین مطالعه و درس موندید، قطعا ً فرزند خودتون رو انتخاب کنید حتی بدون ذره ای از شک و دو دلی !

مهم ترین سرنوشت کنکور حق ترمیم نمرات معدل هست:
      پویش ترمیم معدل و معدل برای کلیه رشته ها و نظام جدید و قدیم
      همه عزیزان اعضا تشریف بیاورند (جز افراد فاز منفی و مریض)

ویرایش توسط MYDR : 09 مرداد 1400 در ساعت 20:38

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      یه لحظه هنگ کردم واقعا از هر زاویه بهش نگا کنی بچه و کنکور اصن با هم نمیخونن حداقل اون بچه وسط گناه داره از پدر مادرتون مشورت بگیرید اونا هر چی بگن ادامه بدین نظرات ما بدرد شما نمیخوره
      i`m taxic

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      تبریک میگم
      ولی واقعا شرایط سختیه بستگی داره هدفت توی کنکور چی باشه اگه هدفت پزشکیه باید بگم استرس ممکنه خودت و بچه رو اذیت کنه ولی اگه هدفت پیراپزشکیه میتونی با برنامه ریزی دقیق برای وقتایی که حالت کاملا خوبه بهش برسی
      درمورد سقط باید بگم بهش فکر نکن چون بدن نابود میکنه و احتمال اینکه دوباره بچه دار بشی رو میاره پایین یا صفر میکنه تضمینی وجود نداره
      به نظرم یه جوری بخون که تمام تلاشت میکنی ولی نتیجه رو میسپری به خدا انوقت هم استرس نداری هم پشتکارت بیشتر میشه و راحت تر میخونی. بچت هم درس خون میشه واقعا تاثیر داره
      این بدون در نهایت مهم فقط سلامتیه خودت و نی نی کوچولوته با دکترت هم حتما مشورت کن

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی داغونم خیلی مراقبت میکردم اما نمیدونم چرا اینطور شد ........زیستو خیلی خوب خوندم با عربی و ادبیات و دینی اما زبان و شیمی و ریاضی و فیزیک نخوندم بنظرتون با این شرایط میتونم بخونم و سال بعد رشته خوب قبول شم ....برنامه ریزی خوب میخوام اما نمیدونم چیکار کنم
      میتونی بخونی!... ولی نه با اون کیفیتی که بخوای انتظارش رو داشته باشی .
      چون دوره بارداری یه دوره خاصیه؛ و همچنین کمی پیچیده و البته غیرقابل پیش بینی !
      شوهرت باید خیلی کمک حالت باشه ...
      فقط باید اینم درنظر بگیری که مثلا نشستن های طولانی مدت و کم تحرکی آیا عارضه ای ایجاد میکنه یا نه ؟؟؟

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام
      به نظرم از تجربیات دوستانی که شرایط شون مثل خودتون بوده استفاده کنید. داخل شبکه های مجازی نمونه های زیادی هست مثل اینستا و ... به هر حال اونا بهتر میتونن کمک کنن.

ولی در مورد برنامه که پرسیدین یه مطلبی بگم:
      بهترین زمان برای یادگیری طبق تحقیقات ۴ تا ۶ صبح هست (زمانی که مغز با بیشترین بازده کار میکنه) اگر بتونید صبح ها سحر خیز باشید و ۴ و نیم الی ۵ دیگه استارت درس و مطالعه رو بزنید و تا ظهر طبق این باکس ها مطالعه کنید بیاید جلو به نظرم خیلی میتونید راحت تر ادامه بدین:

۵ تا ۶ مطالعه

۶ تا ۶/۱۵ استراحت

۶/۱۵ تا ۷/۱۵ مطالعه

۷/۱۵ تا ۷/۴۵ صبحانه

۷/۴۵ تا ۸/۴۵ مطالعه

۸/۴۵ تا ۹ استراحت

۹ تا ۱۰ مطالعه

۱۰ تا ۱۰/۱۵ استراحت

۱۰/۱۵ تا ۱۱/۱۵ مطالعه

۱۱/۱۵ تا ۲ ناهار/استراحت

۲ تا ۳ مطالعه

۳ تا ۳/۱۵ استراحت

۳/۱۵ تا ۴/۱۵ مطالعه

۴/۱۵ تا ۴/۵ استراحت

۴/۵ تا ۵/۵ مطالعه

۵/۵ تا ۹ آزاد/استراحت/شام

با این باکس ها یه تایم حدودا ۵ ساعته تا ظهر و ۳ ساعته تا شب مطالعه دارید. روزی ۸ ساعت با کیفیت بخونید به نظرم کافیه و بعدا حتی رشد بدین این ساعت رو.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      تبریک میگم
      به نظر من اصلا فکر سقط نباشید
      فوقش یکسال کنکور رو میندازید عقب
      به خدا هیچی نمیشه
      من سال 5 ام پزشکی ام هیجا برام naridan
      شما تمام تلاشتون رو برای امسال بکنید
      به نتیجه هم فکر نکنید

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سقط لطفا اسمشم نیارید !!!!!!!!!!!!!
      شما بخونید ماه های اخر و + وقت تلفی بعد زایمان حساب کنید و بیشتر بزارید برای مرور و . . فوقش اگه اوکی شدید میتونید نمیسال اول نزنید و دوم برید ک یکمم ریلکس تر بشید

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فوقش نشد واقعا سال بعد نگران این مصوبه و . . . نباشید اصلا سنجش هنوز نزده ۵ روز دیگه کل نظامم تغییر میکنه

12. Top | #12
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اگه راست باشه
      سخته ولی نشدنی نیست
      فامیل ما با بچه چند ماهه کنکور ۹۹ داد و قبول شد)یه رشته خوب
      من بیکار علاف کنکور رو قهوه ای کردم
      به همین زیبایییی
      رتبه من بهتر شد البتع
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام و ارادت خدمتتون
      اول از همه تبریک میگم به شما و همسرتون بابت بچه دار شدن انشالله زندگیتون پر برکت باشه و جا داره تسلیت بگم به اون نی نی کوچولویی که قراره تو ایران بدنیا بیاد ...چون بدنیا اومدن تو این کره ی خاکی هیچ تبریکی نداره واقعا فاز بقیه رو متوجه نمیشم

مورد بعدی هم بخام بگم اگر بخام صادقانه خدمتتون عرض کنم اگر هدفتون رشته های تاپ تجربی عه بنظرم و چیزایی که قبلا دیدم با توجه به شرایط کنونی شما یکم غیر ممکنه ...چون واقعا کنکور پروژه سنگین و استقامتی هستش و واقعا شرایط بارداری خودش انقد هست که نشه کنکور رو با اون کیفیت لازم برای رشته های تاپ به اتمام رسوند....

شما باید بین هدفتون و بچه جان یکی رو انتخاب کنید و در اخر سر این انتخاب خودتونه ..تهش باید خودتون انتخاب کنید...ولی اگر انتخابتون بچتون بود به خودتون فشار نیارید و زحمت ندید که بخاید خیلی درس بخونید چون ماه های اول یکم سخته بارداری ....

ولی اگر خودم بودم:با احترام به نظر همه دوستان بچه رو سقط میکردم هم به اون بچه لطف میکردم هم به هدفم میرسیدم و اگر شرایط زندگیم اونقدری خوب شد که بتونه بچه رو از همه نظر ساپورت کنه اونموقع به فکر بچه می افتادم

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      این که میشه تو این شرايط درس خوند رو نمیدونم اما بچه رو تو اون وضعیت نمیتونین بدین دست کسی اون بچه آسیب میبینه به شما نیاز داره

15. Top | #15
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      بعید میدونم بچه های این انجمن تجربه حامله بودن و درس خوندن رو داشته باشن و درک درستی از این موضوع داشته باشن!!شما باید با پزشک متخصص زنان این موضوع رو درمیون بزارید و اینکه آیا نشستن های طولانی و خوندن درس تو طول یک سال ممکنه یا نه و موارد دیگه

صفحه 1 از 11 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن