خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با مصوبه مربوط به کنکور 1402 موافقید؟

رأی دهندگان
    288. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بله

55 19.10%
    • خیر

233 80.90%
    صفحه 3 از 297 نخستنخست ... 23413103 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 4446
    1. Top | #31
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pa__r__sa نمایش پست ها

فقط جای اعتراضش 60 درصد معدل قطعیه مگرنه باقیش عالیه انقدر عالیه که بدی 60 درصد هم میشوره میبره
      هیچ کدومش خوب نیست
      حتی حذف دروس عمومی و حتی دو کنکور شدن هر سال
      حذف چهار درس از کنکور یعنی تمام ارزش کنکور میشه دروس اختصاصی با ضریب بالا و اونقدر رقابت شدید میشه کهبا یه سوال یه درس اختصاصی کلی رتبه جا به جا میشه

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lover sick نمایش پست ها
      هیچ کدومش خوب نیست
      حتی حذف دروس عمومی و حتی دو کنکور شدن هر سال
      حذف چهار درس از کنکور یعنی تمام ارزش کنکور میشه دروس اختصاصی با ضریب بالا و اونقدر رقابت شدید میشه کهبا یه سوال یه درس اختصاصی کلی رتبه جا به جا میشه
      از یه طرف میگید کنکور حذف بشه از یه طرف میگید باشه بدون تغییر از یه طرف مینالید از مافیا کنکور و ااینکه پذیرش باقی کشوراا فرقق میکنه از اینجور چیزا اقا همه جای دنیااهمینه چهارتاا درس عمومی تو کنکورش نیست ازمون مدرسه هم تاثیر دااره همینه دیگه میخوااید چیکااار کنن ایناا هرکاری کنن شما یچیز میگید یهو واستون اختصاصی صندلی بدن پزشکی تهراان خوب میشه؟
      میدونی من مخالف چیم؟ مخالف یه فکرم! یه فکر که این حقو میده تحمیلش بکنی بهم.

تو طول روز عرض شب من به دنبال سه بخشم
      که ( آ ) اولش کلاهی رو سرش نباشه
      ( را ) دومش منو وصل کنه به بخش سومش (مش)
      من زنده میشم حتی با حضور ناقصش
      تو یه لکه نور نشونم بده
      تا من دنیایی بسازم با انفجارو تابشش

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

4. Top | #34
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

از یه طرف میگید کنکور حذف بشه از یه طرف میگید باشه بدون تغییر از یه طرف مینالید از مافیا کنکور و ااینکه پذیرش باقی کشوراا فرقق میکنه از اینجور چیزا اقا همه جای دنیااهمینه چهارتاا درس عمومی تو کنکورش نیست ازمون مدرسه هم تاثیر دااره همینه دیگه میخوااید چیکااار کنن ایناا هرکاری کنن شما یچیز میگید یهو واستون اختصاصی صندلی بدن پزشکی تهراان خوب میشه؟
      کشور های اروپایی و آمریکایی صد ساله که معدل توشون مهمه نه اینکه یک شبه بخواد مهم بشه . یعنی طی صد سال گذشته هر دانش آموز میدونسته که از اول راهنمایی نمراتش مهمه و واسه کسب نمراتش تمام تلاششو میکنه. نه اینکه پنجاه سال معدل مهم نباشه بعد یک دفعه مهم بشه .
      ویرایش توسط Amir_H80 : 09 مرداد 1400 در ساعت 18:28

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مواد مناقشه‌برانگیز مصوبه کنکوری
      الف. تاثیر قطعی معدل در نمره کنکور: طبق بند 3 ماده 3، برای پذیرش از سال تحصیلی 1402 و بعد از آن، سهم نمره کل سابقه تحصیلی، با توجه به سابقه تحصیلی موجود و مرتبط، 60 درصد با تاثیر قطعی در نمره کل نهایی و مابقی 40 درصد سهم آزمون اختصاصی خواهد بود. موافقان این بند معتقدند افزایش سهم سوابق تحصیلی باعث افزایش نقش مدارس، کاهش استرس داوطلبان کنکور و شکست مافیای کنکور می‌شود.اما مخالفان با اشاره به قطعی در نظر گرفته شدن سهم سوابق تحصیلی اظهار می‌دارند که نتایج تحصیلی محصول مشترک مدرسه و دانش‌آموز است و کیفیت مدارس عادی دولتی که قریب به 80% دانش آموزان کشور در آن تحصیل می‌کنند متناسب با افزایش نقش آنها نیست. شکاف عمیق بین مدارس عادی دولتی و مدارس خاص و غیردولتی منجر به رونق شهریه‌ای شدن تحصیل در آموزش و پرورش و حذف دانش آموزان مدارس عادی خواهد شد که بر خلاف عدالت آموزشی بوده و تطابقی با اصل 30 قانون اساسی ندارد. بر این اساس مخالفان خواستار اعمال سوابق تحصیلی به صورت مثبت (و نه قطعی) هستند.
      ب. تعیین شرط معدل علاوه بر نمره کنکور: طبق ماده 5، دانشگاهها می‌تواند در پذیرش دانشجو در رشته محل‌های پرمتقاضی حدنصاب برای نمره‌کل آزمون اختصاصی و نمره کل سابقه تحصیلی تعیین و پس از تصویب شورای سنجش و پذیرش دانشجو، حداقل دو سال قبل از پذیرش دانشجو اعلام عمومی کنند؛ موافقان این بند معتقدند تعیین شرط معدل باعث افزایش نقش دانشگاه‌ها در پذیرش دانشجو و ارتقای کیفیت خواهد شد!در مقابل مخالفان، تعیین شرط معدل را تیر خلاص به دانش آموزان مدارس عادی دانسته و معتقدند که در حالت کنونی سابقه تحصیلی در نمره کنکور لحاظ و با سهمیه مناطق تعدیل می‌شود اما وقتی معدل (سابقه تحصیلی) جداگانه و به صورت مستقل ملاک عمل قرار گیرد و برای آن حداقل تعیین شود بسیاری از داوطلبان قبل از برگزاری کنکور از دایره رقابت حذف می‌شوند.این عده با اشاره به آمار تعداد داوطلبان گروه علوم تجربی کنکور سراسری (555 هزار نفر) و آمار ارائه شده توسط رئیس سازمان سنجش مبنی بر وجود 73 هزار معدل بالای 19 در این گروه، بیان می‌کنند به عنوان مثال اگر دانشگاه‌های علوم پزشکی به ویژه در مراکز استان‌ها شرط معدل 19 را به عنوان حداقل تعیین کنند، در عمل قبل از برگزاری کنکور 482 هزار نفر از گردونه رقابت خارج می‌شوند! این دسته از مخالفان خواستار انتشار اطلاعات توزیع جمعیتی داوطلبان کنکور بر حسب معدل به تفکیک شهرستان برای روشن‌تر شدن وضعیت هستند.
      ج.حذف فارغالتحصیلان سنوات گذشته و تغییر رشته در کنکور سراسری: طبق تبصره ماده 4، از سال 1404 به بعد هر متقاضی در هر گروه آزمایشی باید دارای سوابق تحصیلی مرتبط و کامل در گروه آزمایشی که متقاضی پذیرش در آن است، مطابق نظام آموزشی جدید آموزش و پرورش (نظام 6.3.3) باشد.در این صورت اولاً هر کسی که سوابق تحصیلی مطابق نظام 6.3.3 نداشته باشد، نخواهد توانست در کنکور سراسری شرکت کند! ثانیاً شرکت در کنکور سراسری متناسب با رشته دیپلم خواهد شد و به عنوان مثال فرد با داشتن دیپلم تجربی نمی‌تواند در گروه علوم ریاضی کنکور سراسری شرکت کند و دانش آموزان مجبورند بر اساس هدایت تحصیلی که در ابتدای پایه دهم (پانزده سالگی) برای آنها انجام شده، در کنکور سراسری شرکت کنند!آیا پژوهشی انجام شده که نشان دهد که تعیین رشته انجام شده برای دانش آموزان تا چه اندازه صحیح و بر اساس علاقه و استعداد آنها بوده است؟ آیا مشخص است از دروس تخصصی دبیرستان، به جز کنکور چه استفاده‌ای در دانشگاه می‌شود که اگر فردی قسمتی از آنها را نخوانده باشد نتواند در کنکور آن شرکت کند؟!حذف فارغ‌التحصیلان نظام‌های آموزشی قبل از 6.3.3 نیز مورد جالب دیگری است که با انتشار ابلاغیه مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی از آن رونمایی شد؛ در این مورد باید متذکر شد مگر نظام‌های آموزشی با خواست دانش آموزان تغییر کرده است که نداشتن سابقه تحصیلی مطابق نظام 6.3.3 مانع از شرکت در کنکور سراسری شود؟!شواهد حکایت از آن دارد که محتوای درسی کتاب‌های نظام‌های قبلی آموزشی اگر مطالب بیشتری نسبت به نظام 6.3.3 نداشته باشد، محتوایی کمتر از آن ندارد؛ با چنین رویه‌ای، در صورتی که چند سال بعد، برای کاهش تعداد شرکت‌کنندگان کنکور سراسری شرط سن، قد و وزن تعیین شود، نباید تعجب کرد!
      صورت مسئله اشتباه
      متاسفانه به نظر می‌رسد مسئولان به دنبال حل مشکل کنکور از طریق کاهش داوطلبان با وضع شرایط شرکت و قبولی در کنکور هستند! اما هیچکدام به این پرسش پاسخ نداده‌اند که تعداد زیاد داوطلبان کنکور به چه دلیل است؟ برخی معتقدند محدود بودن فرصت‌های پیشرفت فردی و اشتغال کم و بی‌کیفیت با مدرک دیپلم، از دلایل اصلی ایجاد صف پرجمعیت پشت دروازه‌های کنکور سراسری است و تا زمانی که این دو مشکل حل نشود، کنکور و صف پرجمعیت آن باقی خواهد ماند.

6. Top | #36
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

کسی دنبال حذف کنکور نیست
      کنکور عادلانه ترین راه واسه رقابته
      توو کشور کره جنوبی هم کنکور خیلی سنگین تر و رقابتی تر و بدتر داره برگزار میشه کسی هم اعتراضی نداره
      چون واسه رسیدن به صندلی های دانشگاه های برتر باید رقابت سنگین باشه
      وگرنه کنکور مشکلی نداره

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_H80 نمایش پست ها
      کشور های اروپایی و آمریکایی صد ساله که معدل توشون مهمه نه اینکه یک شبه بخواد مهم بشه . یعنی طی صد سال گذشته هر دانش آموز میدونسته که از اول راهنمایی نمراتش مهمه و واسه کسب نمراتش تمام تلاششو میکنه. نه اینکه پنجاه سال معدل مهم نباشه بعد یک دفعه مهم بشه .
      کنکور دو سال دیگه رو گفتن اونم مقطع دوازدهمش بعدم اگه متن رو میخوندی گفتم اون بخش 60 درصدش فقط مشکل داره مگرنه باقیش عالیه بعدم نیومدن ازمونی که دادی رو بگن مهمه ازمونی که دو سال دیگه بهش میرسی و تو دو مقطع از سال میتونی اصلاحش کنی رو گفتن به قول شما اگه بخوااد اینجوری باشه هم به مرور الان فقط دواازدهم چند سال بعد یازدهم...ولی بازم میگم من بخش معدلش رو درست ندونستم ولی به نظرم بااقی مزایای این حرکت میصرفه

تو یه لکه نور نشونم بده

8. Top | #38
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mhdse77 نمایش پست ها
      سلام میشه لینک متن کامل خبر رو بذارید؟
      https://www.tasnimnews.com/fa/news/1...A7%D8%AF%DB%8C
      مال امروزه
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

9. Top | #39
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lover sick نمایش پست ها
      کسی دنبال حذف کنکور نیست
      کنکور عادلانه ترین راه واسه رقابته
      توو کشور کره جنوبی هم کنکور خیلی سنگین تر و رقابتی تر و بدتر داره برگزار میشه کسی هم اعتراضی نداره
      چون واسه رسیدن به صندلی های دانشگاه های برتر باید رقابت سنگین باشه
      وگرنه کنکور مشکلی نداره
      این همه ما داد زدیم گفتیم سهمیه ۲۵ درصد بی عدالتیه کسی نشنید حالا دلشون سوخته ما گفتیم مافیای کنکور اومدن واسه ما معدل رو تاثیرشو کردن ۶۰ درصد.

10. Top | #40
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

کنکور دو سال دیگه رو گفتن اونم مقطع دوازدهمش بعدم اگه متن رو میخوندی گفتم اون بخش 60 درصدش فقط مشکل داره مگرنه باقیش عالیه بعدم نیومدن ازمونی که دادی رو بگن مهمه ازمونی که دو سال دیگه بهش میرسی و تو دو مقطع از سال میتونی اصلاحش کنی رو گفتن به قول شما اگه بخوااد اینجوری باشه هم به مرور الان فقط دواازدهم چند سال بعد یازدهم...ولی بازم میگم من بخش معدلش رو درست ندونستم ولی به نظرم بااقی مزایای این حرکت میصرفه
      کنکور دوبار در سال رو من گفتم باهاش مخالف نیستم .
      منتها به شرطی که فاصله کنکور ها کمتر از دوماه باشه و این وسط دوازدهمی ها ضرر نکنن.
      چون مثلا تیر ماه و دی ماه باشه دوازدهمی ها به کنکور دی ماه نمیرسند . اما مثلا اول تیر و اول شهریور باشه خوبه. به نفع یه عده از دانش آموزا میشه و بقیه هم ضرر نمیکنند.

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط YasharUR نمایش پست ها

دورس عمومی رو از کنکور برمیدارن؟؟
      نمیگنجه واقعا
      یه چیزی میگم از من ناراحت نشین من واقعیت قضیه رو میگم چیزی که به حد کافی به چشم حداقل تو این جریان کنکور دیدم
      اینکه اگه یه همچین چیزی به ضرر موسسات کنکور تموم بشه برداشته میشه وگرنه خیلی سخت میشه با امضا تو فارس من کاری کرد.فارس من کدوم اجر رو از اینجا برداشته بگذاره اونور این بشه دومیش؟؟
      حالا اگه یه وکیلی گرفته بشه با دلایل مستدل یا با نماینده ها به صورت حضوری تو دفترشون نه مسیج صحبت بشه میشه یه کاری کرد که اونم بعید میدونم کنکور جماعت این کار رو بکنه
      اکثر تو سن کمن میترسن از حضوری پیگیری کردن یا خانواده مانع میشه که اقا تو درس خون نیستی دنبال بهانه ای بتمرگ سر جات
      به شخصه بعید میدونم این کارو که عمومی ها رو از دفترچه بکشن بیرون
      اصلی ترین دلیلش اینهمه دبیر کله گنده عمومیه .اینا به حد کافی خرشون میره که نگذارن سفره شون کوچیک بشه (اگه راه جایگزین پیدا کنند که راحت تر هم بشه پول در اورد که حمایت هم میکنند) چ
      دلیل دوم هم اینکه تو ریدینگ های زبان تو سوال های ترجمه عربی و تو قرابت های ادبیات و تو سوالای دینی بصورت خیلی ملو میشه کلی کار فرهنگی عقیدتی واسه 1 میلیون نفری که دارن کنکور میدن و ناخوداگاهشون خوشگل فعاله انجام داد اینم بعید میدونم به این راحتی بشه ازش بگذرن
      یاشاار ناموسا فکر میکنی ما الان یادمونه اون متن کوفتی زبان درباره چی بودنصف کنکور درصد منفیه اصلا نفهمیده چی بوداتفاقا حضور دروس عمومی تو رشته تجربی و ریاضی فقط زبان انگلیسیش قابل فهم بود که اونم درست درس نمیدن که بدرد بخوره مگرنه همون اختصاصیا کافیه بعدم اون دبیر عمومی درساش تو رشته انسانی ااختصاصی محسوب میشه بره ااونجا حرف بزنه چه دلیل داره عربی و دینی داشته بااشن ریاضی تجربی حتی فارسی هم تاا این حد نیاز نیست همون در حد امتحاان نهاایی بهتره

تو یه لکه نور نشونم بده

12. Top | #42
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_H80 نمایش پست ها
      کنکور دوبار در سال رو من گفتم باهاش مخالف نیستم .
      منتها به شرطی که فاصله کنکور ها کمتر از دوماه باشه و این وسط دوازدهمی ها ضرر نکنن.
      چون مثلا تیر ماه و دی ماه باشه دوازدهمی ها به کنکور دی ماه نمیرسند . اما مثلا اول تیر و اول شهریور باشه خوبه. به نفع یه عده از دانش آموزا میشه و بقیه هم ضرر نمیکنند.
      به دی نمیرسن چراا نمیرسن منظورت دوازدهمی هایی هست که دی ماه تازه نیم سال اولو خوندن ؟خوب کنکور بزاری مرداد شهریور بازم نمیرسن یک نیمسال هم نخوندنااون کنکور دوم بیشتر واسه پشت کنکوریاس

تو یه لکه نور نشونم بده

13. Top | #43
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یه نظرم این طرح جزو معدود اتفاقات مثبت سیستم آموزشی ایران میتونه باشه، جالبه خیلی ها تا قبل از این از دروس عمومی و تاثیر کم معدل مینالیدن، حالا که دارن شرایط رو برمیگردونن دوباره خیلی ها معترض شدن! این روش به استاندارد های جهانی آموزش نزدیک تره! دلیل نداره دانش آموزی که میخواد پزشکی یا مهندسی یا هنر یا... بخونه، دروس عمومی رو درحد بسیار بالایی مسلط باشه، همونقدر که بتونه امتحان مدرسه نمره خوبی بگیره کافیه. مهم دروس اختصاصی و به خصوص دروس اصلی هر رشته(زیست تجربی و ریاضی ریاضی و...) است که باید ضریبشون بالاتر هم بره. قطعا هر مصوبه ای مخالفان و موافقان خودش رو داره ولی نظر شخصی من روی این طرح مثبته. باید ببینیم که در آینده چه اتفاقی میفته.

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

دوسال کاملا منطقیه به نظر منم
      فقط به شرطی که اون دوتا مقطعی تو هر سال واسه جبران رو بگذارن واسه بکس .پول خون بها نگیرن از ملت
      کف هزینه ای که واسه برگذاری میشه با در نظر گرفتن سوپسید دولتی .نمیگم رایگان که اصولا چون تحصیل رایگانه تو قانون باید پول نگیرن ولی دیگه به فکر اینکه از هر امتحان یه چیزی هم بمونه ته جیبشون نباشن
      دوستان یکم دارن احساسی به قضیه نگاه میکنند ولی در نظر بگیرید بنا به منطق قانون برگذاری رو هر ساله طوری در نظر میگیرن که کفه ترازو به سمت کسایی که تازه سال اولشون هست سنگینی میکنه
      غیر این نمیتونند جمعش کنند واسه هر سلیقه ای و شرایطی کنکور بگذارن .مثل کنکور 98 که نحوه طراحی سوالا رو دیدین
      بازم حرفم یکم تلخه ولی قبول کنید شمایی که به بنا به هر دلیلی(منطقی یا کم کاری خودتون) نتوستین سال اول جمع کنید یا الان 6-7 سال از کنکور اول تون میگذره و الان مجدد میخوایید کنکور بدید باید قبول کنید که تاوان پس بدین
      واسه 402 فکر میکنی اگه قبول کنی که باید عوض اینکه اون موقع قبول نشدی رو باید بدی میتونی برنامه ریزی کنی که چطور تو این دو سال معدلم رو درست و درمون کنم یا واسه کنکور مدل جدید بخونم
      وگرنه این اولین تغییر شرایط ازمون واست نیست اخریش هم نخواهد بود
      بعدم این طرح خامه .دادن بیرون که نظر نه شما بلکه موسسات و دبیرا رو جویا بشن ببینند
      کی اصلی میشه وقتی بیاد رو سایت که فکر کنم نهایت تا مهر با دادن برنامه 401 برنامه 402 رو هم بدن
      .

you can't kill spirit even if you try too​

15. Top | #45
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

یاشاار ناموسا فکر میکنی ما الان یادمونه اون متن کوفتی زبان درباره چی بودنصف کنکور درصد منفیه اصلا نفهمیده چی بوداتفاقا حضور دروس عمومی تو رشته تجربی و ریاضی فقط زبان انگلیسیش قابل فهم بود که اونم درست درس نمیدن که بدرد بخوره مگرنه همون اختصاصیا کافیه بعدم اون دبیر عمومی درساش تو رشته انسانی ااختصاصی محسوب میشه بره ااونجا حرف بزنه چه دلیل داره عربی و دینی داشته بااشن ریاضی تجربی حتی فارسی هم تاا این حد نیاز نیست همون در حد امتحاان نهاایی بهتره
      من که کنکور از سرم شد حمد لله ولی خودمم به غایت مخالف بودم با دروس عمومی تو تجربی و ریاضی .حالا انسانی باز یه دلیلی میشه براش ساخت
      بیشتر سغی کردم از جلد اونا به قضیه نگاه کنم که خب با در نظر گرفتن اون درصد منفیا میشه گفت که نگاه گلواژه ای بود اخرت متن
      .

you can't kill spirit even if you try too​

صفحه 3 از 297 نخستنخست ... 23413103 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)