خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با مصوبه مربوط به کنکور 1402 موافقید؟

رأی دهندگان
    288. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بله

55 19.10%
    • خیر

233 80.90%
    صفحه 2 از 297 نخستنخست 12312102 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 4445
    1. Top | #16
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza1401 نمایش پست ها
      با مصوبه موافق نیستم.ولی دوتا بندش رو قبول دارم.یکی اینکه کنکور بیش از یکبار در سال برگزار بشه.یکی دیگش هم حذف دروس عمومی از کنکور و انتقالش به نهاییه.برگزاری بیش از یکبار که قطعا خوبه چون شانس دوباره ای تو همون سال برای داوطلبه.واسترس کنکور رو کم میکنه.حذف دروس عمومی هم به ایجاد عدالت بیشتر کمک میکنه.قطعا برای یه مهندس و پزشک و وکیل دروس اختصاصی شون باید اساس رتبه رو بسازه
      کنکور دوبار در سال فقط در صورتی خوبه که فاصله کنکور ها کمتر از دوماه باشه مثلا یکی اول تیر یکی اول شهریور
      فاصله بیشتر باشه خیلی مزخرف میشه
      مثلا یک کنکور تیر یک کنکور دی ماه قطعاً به ضرر دوازدهمی ها میشه اون کنکور دی ماه .

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_H80 نمایش پست ها
      کنکور دوبار در سال فقط در صورتی خوبه که فاصله کنکور ها کمتر از دوماه باشه مثلا یکی اول تیر یکی اول شهریور
      فاصله بیشتر باشه خیلی مزخرف میشه
      مثلا یک کنکور تیر یک کنکور دی ماه قطعاً به ضرر دوازدهمی ها میشه اون کنکور دی ماه .
      اما برای فارغ التحصیل ها عالیه

3. Top | #18
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط روژبین نمایش پست ها
      اما برای فارغ التحصیل ها عالیه
      خب مشکل اینجاست که تعداد زیادی از کنکور دی ماه جا میمونند که دوازهمی هستند و مشغول تحصیل .
      همون فاصله کم باشه خوبه ( مشاور های کلاسینو هم میگفتن فاصله بین کنکور ها کمه) . البته خوبه فقط برای عده کمی . مثل افرادی که سر جلسه کنکور حالشون بد میشه یا اینکه با وجود اطلاعات بالا کنکور رو به هر دلیلی خراب میکنند. اینا میتونن یکی دوماه بعد جبران کنند. لااقل کسی ضرر نمیکنه.
      حذف دروس عمومی هم گفتم کنکور رو هوش محورتر میکنه و بیشتر به نفع بچه های سمپاده چون بچه های مدارس دولتی بیشتر عمومی هاشون رو خوب میزنن ( نمیگم بچه های مدارس عادی هوششون پایینه اصلا حرفم این نیست بلکه من میگم اینها عمومی ها رو بهتر میزنن نسبت به اختصاصی ها و براشون مثل پل میمونه) .

4. Top | #19
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      مهرداد ویس کرمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نقدهای جدی به این طرح وجود دارد و انتظار این بود شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تصویب و ابلاغ آن آنقدر عجله نکند، با آمدن دولت سیزدهم، رئیس جمهور جدید که رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی است می‌تواند این مصوبه را لغو کند
      https://www.tasnimnews.com/fa/news/1...A7%D8%AF%DB%8C

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_H80 نمایش پست ها
      خب مشکل اینجاست که تعداد زیادی از کنکور دی ماه جا میمونند که دوازهمی هستند و مشغول تحصیل .
      همون فاصله کم باشه خوبه ( مشاور های کلاسینو هم میگفتن فاصله بین کنکور ها کمه) . البته خوبه فقط برای عده کمی . مثل افرادی که سر جلسه کنکور حالشون بد میشه یا اینکه با وجود اطلاعات بالا کنکور رو به هر دلیلی خراب میکنند. اینا میتونن یکی دوماه بعد جبران کنند. لااقل کسی ضرر نمیکنه.
      حذف دروس عمومی هم گفتم کنکور رو هوش محورتر میکنه و بیشتر به نفع بچه های سمپاده چون بچه های مدارس دولتی بیشتر عمومی هاشون رو خوب میزنن ( نمیگم بچه های مدارس عادی هوششون پایینه اصلا حرفم این نیست بلکه من میگم اینها عمومی ها رو بهتر میزنن نسبت به اختصاصی ها و براشون مثل پل میمونه) .
      اصلا طرحش مشکل داره کلا
      شک نکنین با اعتراضات لغو میشه

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کمپین هارو که میبینم یاد جریان تعویق کنکور ۹۹ میفتم
      ۱ درصد احتمال نمیدم به حرف من و شما اهمیت بدن تنها کسی که تصمیم میگیره قلم چی و دیگر مافیاس

7. Top | #22
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      کسایی که به نظر سنجی جواب بله دادن ؛ میشه دلیل نظرشون رو بگن ؟!

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط .Delaram نمایش پست ها
      کمپین هارو که میبینم یاد جریان تعویق کنکور ۹۹ میفتم
      ۱ درصد احتمال نمیدم به حرف من و شما اهمیت بدن تنها کسی که تصمیم میگیره قلم چی و دیگر مافیاس
      این قانون اشکال زیاد داره.مهمترین بخشهای مشکل دارش هم یکی گذاشتن حد نصاب معدل واسه دانشگاه ها و تاثیر قطعی شصت درصدی معدل دوازدهمه!توی امتحانات نهایی سلیقه ی مصحح تاثیر گذاره.تقلب زیاد میشه و از طرفی سطح سوالات هم جوری نیست که بتونه دانش اموزا رو درست غربال کنه.ضمن اینکه هیچ جای دنیا نمیان یهو از تاثیر صفر درصدی قطعی بیان رو پله ی شصت درصد قطعی!اینکار باید پله پله در طی چندسال انجام بشه.مثلا با پونزده درصد از سال ۱۴۰۲ شروع کنن و ظرف چهار پنج سال تازه به شصت برسن.ضمنا اگه قرار به تاثیر قطعیه فرصت ترمیم معدل باید بیش از یک مرتبه باشه .هموتطور که فرصت کنکور رو دارن سالی دوبار میکنن.فرصت ترمیم هم باید چند بار باشه.وگرنه تاثیر قطعی استرس کنکور رو زیادتر از قبلش خواهد کرد..

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ما که دورمون گذشت ولی خوبه دوستان سخت نگیرید واقعا طرح خوبیه ااین سبطی هم چون بیکاار میشه شاکی شده تحویلش نگیرید سبطی ادم منفعت طلبی هستش چیزی که به نفعشو رو میگه
      میدونی من مخالف چیم؟ مخالف یه فکرم! یه فکر که این حقو میده تحمیلش بکنی بهم.

تو طول روز عرض شب من به دنبال سه بخشم
      که ( آ ) اولش کلاهی رو سرش نباشه
      ( را ) دومش منو وصل کنه به بخش سومش (مش)
      من زنده میشم حتی با حضور ناقصش
      تو یه لکه نور نشونم بده
      تا من دنیایی بسازم با انفجارو تابشش

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pa__r__sa نمایش پست ها
      ما که دورمون گذشت ولی خوبه دوستان سخت نگیرید واقعا طرح خوبیه ااین سبطی هم چون بیکاار میشه شاکی شده تحویلش نگیرید سبطی ادم منفعت طلبی هستش چیزی که به نفعشو رو میگه
      طرح خوبی نیست ‌واقعا...

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mhdse77 نمایش پست ها
      طرح خوبی نیست ‌واقعا...
      فقط جای اعتراضش 60 درصد معدل قطعیه مگرنه باقیش عالیه انقدر عالیه که بدی 60 درصد هم میشوره میبره
      میدونی من مخالف چیم؟ مخالف یه فکرم! یه فکر که این حقو میده تحمیلش بکنی بهم.

تو طول روز عرض شب من به دنبال سه بخشم
      که ( آ ) اولش کلاهی رو سرش نباشه
      ( را ) دومش منو وصل کنه به بخش سومش (مش)
      من زنده میشم حتی با حضور ناقصش
      تو یه لکه نور نشونم بده
      تا من دنیایی بسازم با انفجارو تابشش

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      وی مطرح کرد: مجلس در گذشته به ماجرای کنکور ورود کرده است و ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی صحیح نیست چون این شورا سیاست‌‌گذار است و نه قانون‌گذار، مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی اشکالات محتوایی متعددی دارد هر چند زحماتی برای این کار کشیده شده اما اجرای این مصوبات سخت و بعید است تا دو سال آینده بتوان آن را اجرا کرد.
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممکنه دو مرحله ای شدن ۴۰۲ روی ظرفیت های ۴۰۱ تاثیر بزاره؟

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dean نمایش پست ها
      وی مطرح کرد: مجلس در گذشته به ماجرای کنکور ورود کرده است و ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی صحیح نیست چون این شورا سیاست‌‌گذار است و نه قانون‌گذار، مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی اشکالات محتوایی متعددی دارد هر چند زحماتی برای این کار کشیده شده اما اجرای این مصوبات سخت و بعید است تا دو سال آینده بتوان آن را اجرا کرد.
      سلام میشه لینک متن کامل خبر رو بذارید؟

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان به ولله با این مصوبه فقط نقاب نمایش تغییر کرده نه خود نمایش!!کنکور زمانی حل خواهد شد که بازار کار، وضعیت شغلی و... حل بشه وقتی 600 هزار نفر به سمت تجربی میرن علی الخصوص واسه پزشکی و دارو و دندان... و 150 هزار نفر به سمت ریاضی این یعنی مشکل اساسی و کاش شورای عالی انقلاب فرهنگی یه فکری واسه این میکرد!!!تنها بار مثبتش بله برگزاری دو تا کنکور در ساله ولی ظرفیتها افزایش پیدا میکنه؟! حالا دانشگاه تهران مثلا 180تا واسه پزشکی برمیداشت میاد نصف نصف میکنه و این عملا فرقی نمیکنه یعنی آش همان آشو کاسه همان کاسه...دروس عمومی حذف میشن....اولا اختصاصیارو خیلی سخت میدن...دوما عمومیا میره بخش معدل و اونجا سخت تر میدن...بازم تفاوتی نکرد!!شاید بدترم شد!!تاثیر 60 درصد معدلم خیلیاتون میدونید سال 94 و 93 چه گندی زد اونم وقتی 30 درصد بود...حالا 60 درصد دیگه گند پلاسه!!!و تفکیکش خیلی سخته ده ساله نتونستن امتحانات نهایی از لو رفتن سوالاش جلو گیری کنند هی سوالا لو رفته تصحیح سلیقه ای بوده.....با این وجود نظر من اینه این مصوبه خیلی خیلی ایراد و بدی داره...و باید اصلاح بشه و در اون حق و حقوق همه باید رعایت بشه...

صفحه 2 از 297 نخستنخست 12312102 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)