خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 51
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      هر زمان نتیجه کنکور اومد و شما مطمئن شدی که این رشته ها حتی دانشگاه آزاد قبول میشی بعد درمورد مرحله بعد یعنی شهریه و ... صحبت کن
      مثل این میمونه بگی من بنز دوست دارم اما فعلا لاستیکاشو میخرم تا ببینیم چی میشه
      اینطوری ضربه روحی میخوری !
      نه یک احساساتی هست، یک چیزهایی هست که نمی شود به دیگری فهماند، نمی شود گفت، آدم را مسخره می کنند، هر کسی مطابق افکار خودش دیگری را قضاوت می‌کند

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dr.darkside نمایش پست ها
      واقعا چرا هیچ سایتی هزینه واقعی دانشگاهارو نمیزاره؟؟

نهایتش یه عدد که مال 5 سال پیشه توش پیدا کنی...

لطفا بگید هزینه پزشکی ازاد ، دندانپزشکی ازاد ، داروسازی ازاد چقدره؟؟؟

از کسایی‌که خودشون یا اشناهاشون این رشته هارو میخونن، خواهش میکنم مارو راهنمایی کنن....
      سلام
      شهریه دانشگاه آزاد شامل شهریه ثابت + شهریه متغیر هست
      شهریه ثابت همیشه برات ثابت هست ، ینی از روزی که شما ثبت نام میکنی تا روز فارغ التحصیلیت این شهریه ثابت تغییری نمیکنه ( مثلا 1 میلیون تومان )
      شهریه متغییر پول هر واحد درسی هست
      برای همین شهریه ترم ها باهم تفاوت داره ، مثلا
      شما یک ترم 20 واحد میگیری که دروس تخصصی و عملی بیشتر دارید و شهریتون داخل رشته پزشکی میشه 16 میلیون تومان ( متغییر + ثابت )
      و یک ترم دیگه 20 واحد میگیرید و بیشتر دروس تئوری و نظری در برنامه انتخاب واحدتون هست و شهریتون میشه 13 میلیون تومان ( ثابت + متغییر )
      به همین دلیل نمیشه یک عدد مشخص کرد برای تمام ترم ها
      ضمنا
      شهریه متغییر هر سال 10 درصد قابلیت افزایش داره ، یعنی مثلا اگر قیمت هر واحد نظری عمومی 50 هزارتومان هست در سال 1400 ، در سال 1401 همین واحد نظری تدوری عمومی میشه 55 هزارتومان ( با احتساب 10 درصد افزایش قیمت )
      اما شهریه ثابتتون تییری نخواهد کرد
      شما نمیتوانی یه قیمت بپرسی و دقیقا طبق اون قیمت برنامه ریزی کنی
      ولی میتوانی یه حداکثر برای خودت در نظر بگیری
      مثلا با خرج خوراک و خوابگاه و این هزینه های اضافی ، پزشکی یا دندان پزشکی رو ترمی 18 میلیون تومان حساب کنی ( 14 ترم میشه پزشکی عمومی ) بعد 18 رو در 14 ضرب کنیم میشه 252 میلیون ( حالا ممکنه یک ترم 18 میلیون مجبور بشی بدی و یک ترم 14 میلیون ) حداکثر رو در نظر بگیری بهتره
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dr.eliot نمایش پست ها
      خوش به حالتون خیلی راحت آزاد وپردیس میرین اگه دولتی نیارین
      تازه به ترمی 17-18 میلیون و 350-400 میلیون میگن "خوب"
      مفهوم "خوب" تو ذهنم تغییر کرد
      رها کن رئیس

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

الان که شهریه های یونی سر به فلک میکشه

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AceTaminoPhen نمایش پست ها
      سلام
      شهریه دانشگاه آزاد شامل شهریه ثابت + شهریه متغیر هست
      شهریه ثابت همیشه برات ثابت هست ، ینی از روزی که شما ثبت نام میکنی تا روز فارغ التحصیلیت این شهریه ثابت تغییری نمیکنه ( مثلا 1 میلیون تومان )
      شهریه متغییر پول هر واحد درسی هست
      برای همین شهریه ترم ها باهم تفاوت داره ، مثلا
      شما یک ترم 20 واحد میگیری که دروس تخصصی و عملی بیشتر دارید و شهریتون داخل رشته پزشکی میشه 16 میلیون تومان ( متغییر + ثابت )
      و یک ترم دیگه 20 واحد میگیرید و بیشتر دروس تئوری و نظری در برنامه انتخاب واحدتون هست و شهریتون میشه 13 میلیون تومان ( ثابت + متغییر )
      به همین دلیل نمیشه یک عدد مشخص کرد برای تمام ترم ها
      ضمنا
      شهریه متغییر هر سال 10 درصد قابلیت افزایش داره ، یعنی مثلا اگر قیمت هر واحد نظری عمومی 50 هزارتومان هست در سال 1400 ، در سال 1401 همین واحد نظری تدوری عمومی میشه 55 هزارتومان ( با احتساب 10 درصد افزایش قیمت )
      اما شهریه ثابتتون تییری نخواهد کرد
      شما نمیتوانی یه قیمت بپرسی و دقیقا طبق اون قیمت برنامه ریزی کنی
      ولی میتوانی یه حداکثر برای خودت در نظر بگیری
      مثلا با خرج خوراک و خوابگاه و این هزینه های اضافی ، پزشکی یا دندان پزشکی رو ترمی 18 میلیون تومان حساب کنی ( 14 ترم میشه پزشکی عمومی ) بعد 18 رو در 14 ضرب کنیم میشه 252 میلیون ( حالا ممکنه یک ترم 18 میلیون مجبور بشی بدی و یک ترم 14 میلیون ) حداکثر رو در نظر بگیری بهتره

فکر کنم یه 20/30 سال باید کار کنی هرچی ضرر زدی به خونواده تازه جبران بشه
      بعد خودت شروع کنی از صفر
      ?why do we fall
      so that we can learn
      to pick ourselves
      up

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      سلام فکر کنم من بهترین منبع واسه این سوال باشم
      من ورودی 99 دندان آزاد اصفهانم
      سال 98 شهریه ثابت آزاد 7400 بود و طبق پیش بینی ها و حتی حرف دانشکده می گفتن که واسه شما شهریه ثابت نهایتاً میشه 9 تومن و خب دو سه تومنم متغیر (تا علوم پایه البته!)
      منم تو انتخاب رشته اصفهان بودن رو ترجیح دادم به راه دور و خب شهر خودم موندم. اول دولتی اصفهان که نمی آوردم، بعد پردیسش و بعدم آزاد که خب آزاد دراومد
      رفتیم واسه ثبت نام، گفت 12400 شهریه ثابته! پشمامون ریخت! ینی من فیس بابامو دیدم اون لحظه از خودم خجالت کشیدم. خلاصه که گرونش کردن! اونم 5 میلیون. ثابت هم فعلا تا علوم پایه 2-3 تومنه
      اگه سوال دارین که اعتراض کردیم یا نه بهت بگم به کوچیک و بزرگشون سر زدیم نامه نوشتیم ولی میدونی جوابشون چی بود؟ دلار گرون شده دانشگاهم باید گرون شه!
      پس الان من ترمی حدود 15 میدم. تا علوم پایه و احتمالاً دو ترم آخرم به ترمی 30 هم میرسه.
      کیفیت دانشگاه آزاد خوبه دندون آزاد اصفهان که کیفیت واقعاً خوبی داره منتهی توصیه من اینه پردیس برین آزاد نیاین. حتی اگه پول بیشتری میدین چون آزاد فقط به چشم گاو صندوق مارو میبینه مخصوصاً مایی که رشته های دکتری پیوسته قبول شدیم.

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      اینم یادم رفت بگم. احتمالاً این ترم ثابت بشه 14-15 و خب متغیر هم همون 2-3 بمونه یا شاید تا 4 بره. و خب تا علوم پایه ترمی تقریباً 16-18 بیفته واست

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      بعد چیزی که توی ذوق من زد میدونی چیه؟ ما این همه خوندیم رتبه خود اوردیم رفتیم آزاد که شهر خودمون باشیم تهش زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی نیستیم! واسه همین میگم تو انتخاب آزاد فکر کن.
      در نهایت 400 میلیون باید بدی احتمالاً با توجه به روند افزایشی شهریه ها. اگه اشباع نشه این رشته ها خب این پول رو در میاری بعداً منتهی بازم میگم برو پردیس آزاد نیا

9. Top | #24
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط king of konkur نمایش پست ها
      سلام فکر کنم من بهترین منبع واسه این سوال باشم
      من ورودی 99 دندان آزاد اصفهانم
      سال 98 شهریه ثابت آزاد 7400 بود و طبق پیش بینی ها و حتی حرف دانشکده می گفتن که واسه شما شهریه ثابت نهایتاً میشه 9 تومن و خب دو سه تومنم متغیر (تا علوم پایه البته!)
      منم تو انتخاب رشته اصفهان بودن رو ترجیح دادم به راه دور و خب شهر خودم موندم. اول دولتی اصفهان که نمی آوردم، بعد پردیسش و بعدم آزاد که خب آزاد دراومد
      رفتیم واسه ثبت نام، گفت 12400 شهریه ثابته! پشمامون ریخت! ینی من فیس بابامو دیدم اون لحظه از خودم خجالت کشیدم. خلاصه که گرونش کردن! اونم 5 میلیون. ثابت هم فعلا تا علوم پایه 2-3 تومنه
      اگه سوال دارین که اعتراض کردیم یا نه بهت بگم به کوچیک و بزرگشون سر زدیم نامه نوشتیم ولی میدونی جوابشون چی بود؟ دلار گرون شده دانشگاهم باید گرون شه!
      پس الان من ترمی حدود 15 میدم. تا علوم پایه و احتمالاً دو ترم آخرم به ترمی 30 هم میرسه.
      کیفیت دانشگاه آزاد خوبه دندون آزاد اصفهان که کیفیت واقعاً خوبی داره منتهی توصیه من اینه پردیس برین آزاد نیاین. حتی اگه پول بیشتری میدین چون آزاد فقط به چشم گاو صندوق مارو میبینه مخصوصاً مایی که رشته های دکتری پیوسته قبول شدیم.
      لعنتی خیلی بالا رفته پس

من تو ذهنم پردیس و ازاد هم بود که بزنم....اینطوری که گفتی یه مقدار ترسیدم حقیقتش

10. Top | #25
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      با این وضع پس قید داروسازی تهران ازاد رومیزنم. رتبم میرسید و دلخوش بودم . البته کرمان اینام میاد سراسری( رشت و...) که حال اونا رو ندارم .

پس با قدرت شیمی شریف و شیمی دارویی یا غشا

فقط از یه چاهی جایی خدا 5000 یورو برسونه به خدا دیگه هیچی طلب ندارم، بریم از اینجا دیگه خسته شدیم
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ویرایش توسط Mohamad_R : 04 مرداد 1400 در ساعت 00:55

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Old seyed نمایش پست ها

بعد خودت شروع کنی از صفر

سید حساب کن که 300 میل الان ، ارزشش در 10 سال اینده شاید کمی از ارزش باد روده فراتر باشه
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Old seyed نمایش پست ها

بعد خودت شروع کنی از صفر
      نه اینطور هم نیست
      توی پزشکی حقوق 2 سال طرحت حدود 200 میلیون میشه و اگر طرح هم در نظر نگیریم یه پزشک 2 سال کار کنه این 250 میلیون رو بدست میاره
      اما خب پزشکی رشته سختی هست و اینکه قبول شدی واردش بشی دلیل نمیشه که بتوانی تا آخر هم با موفقیت تمومش کنی و به این حقوقا برسی

در کل آزاد گرونه اللخصوص آزاد رشته های بیمارستانی و عملی
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1376 نمایش پست ها

لعنتی خیلی بالا رفته پس

من تو ذهنم پردیس و ازاد هم بود که بزنم....اینطوری که گفتی یه مقدار ترسیدم حقیقتش
      ببین خیلی بالا رفته ولی اگه به نظرم با یکم سختی هم میتونی شهریه رو بدی به جای انتخاب پیراپزشکی روزانه پزشکی پردیس یا آزاد رو بری خیلی بهتره آیندش. تهش دکتری. باز این منوط به اینه اشباع نشه رشته

14. Top | #29
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط king of konkur نمایش پست ها
      ببین خیلی بالا رفته ولی اگه به نظرم با یکم سختی هم میتونی شهریه رو بدی به جای انتخاب پیراپزشکی روزانه پزشکی پردیس یا آزاد رو بری خیلی بهتره آیندش. تهش دکتری. باز این منوط به اینه اشباع نشه رشته
      اشباع که نمیشه از اون نظر مشکلی نیست

هزینه اش رو هم میشه داد ولی با این قیمت هایی که گفتی یکم باید بیشتر جون بکنم
      حالا بذار اصلا رتبه اش رو بیارم :/

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یادش به خیر موقع کنکور ما شهریه آزاد کمتر از پردیس بود الان شهریه برخی آزادا نزدیک 2 برابر شهریه بعضی پردیسا شده
      پردیس دانشگاه ما شهریه ثابتش ۲ تومنه متغیرشم حدود ۷-۸ تومن.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)