خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 23 از 23
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نگاه کن تصمیمی نیست که واقعا ما بخوایم به جات بگیریم.یه چیزیه که خودت باید واسش تصمیم بگیری.
      همه ی جوانب رو بسنج و نتیجه بگیر که در صورت انتخاب کردن چه گزینه ای کمترین افسوس و بیشترین رضایت رو خواهی داشت.ممکنه واقعا به اون رشته ای که گفتی علاقه مند نباشی.خیلی از ماها بخاطر حرف اطرافیانمون یه پیشفرض ذهنی برامون ایجاد میشه که به ی رشته علاقه مندیم(حالا ما ممکنه بگیم نه اینجوری نیست ولی واقعا بخاطر همین جو حاکمه)
      خوبه آدم واسه هدفاش بجنگه ولی گاهی وقتا باید شرایطو در نظر گرفت.کلا از اولم گفتم تصمیمیه که خودت باید بگیری. نهایت ماها بتونیم نظراتی با شرایط که خودمون درش بودیم به تو ارائه بدیم در حالی که موقعیت تو مثل ما نیست.
      بگذریم،امیدوارم در هر مسیری که انتخاب می کنی سربلند بشی.
      سال ها دل طلب جام جم از ما می کرد
      آنچه خود داشت ز بیگانه تمنا می کرد

2. Top | #17
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط happy-moon نمایش پست ها
      سلام
      راستش منم پارسال تو همچین دوراهی گیر کرده بودم
      و خانواده ام تصمیمو گذاشتن با خودم
      به هر حال با ماجراهایی که داشتم موندم پشت کنکور
      به نظرم خوندن یا نخوندن ماها میتونه به خانواده مربوط باشه
      من مامان بابام هر چند غیر مستقیم خیلی منو کنترل میکردن
      گوشی در دسترسم نذاشتن
      نمی زاشتن از اتاقم زیاد بیام بیرون
      در کل ی کنترل غیر مستقیم و واداری به درس خوندنی در من ایجاد کردن
      برای همین اگه خواستین بمونین به نظرم به پدر یا مادرتون بسپارین که این موضوع اهمال کاری تون رو کنترل و مدیریت کنن
      و در مورد پشتکار چیزی که برای من امسال خیلی مشهود بود
      هدف داشتنم بود و توی روزای سختی که داشتم همین چشم انداز به هدفم سرپا نگهم می داشت
      و ی موضوع دیگه که باید بگم راجب پشتکار اینه که
      توانایی انتظار و تلاش طولانی برای رسیدن به یه هدف(که شاید بشه بهش گفت پشتکار) در حقیقت یه استعداده که مقدارش توی آدما متفاوته و من فکر می کنم شما توی این ۴ سال کنکورتون نه تنها تقویتش نکردین بلکه پشت گوش هم انداختینش و خب به نظرم بهتره یه تجدید نظری کنین در این مورد و شاید مشکل اصلی تون همین عجله و صبور نبودنتون برای تلاش زیاد درطول سال کنکور باشه
      امیدوارم تصمیمی بگیرید که صلاحتون باشه
      موفق باشید
      سلام . ازت ممنونم که وقت گذاشتی و جواب دادی
      نکته خوبی درمورد مدیریت اهمال کاری گفتی و منم حتما یه سری محدودیت های میزارم برای اینکار
      درمورد پشتکار هم کاملا درست میگی و اتفاقا دارم با خوندن یه سری کتابا سعی میکنم به یه خودشناسی نسبی برسم و این مسایل رو با ریشه یابی حل کنم
      منم امیدوارم در هر مرحله از زندگیتون بهترین نتیجه ممکن رو بگیری
      شاد کام باشید
      ویرایش توسط mehrab_r78 : 28 تیر 1400 در ساعت 01:52

3. Top | #18
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohadeseh_b77 نمایش پست ها
      میدونی چیه برادر رک بگم تو عاشق فیزیوتراپی نیستی چون اگر عاشقش بودی واقعا این سوال رو نمی‌پرسیدی . بگذریم ؛میتونم درکت کنم .شما میگی نخوندم یک سال دو سال سه سال ( سرزنش نمیکنم چون خودم هم همینطوری بودم) امسال واقعا میخونی؟ چه چیزی میخواد امسال عوض بشه؟ از طرفی پرستاری ۴ سال میخوای براش درس بخونی و ۴۰ سال پرستار باشی تواناییش رو داری ؟ به نطر من این دو هفته تا اعلام نتیجه ها تایم خیلی خوبی هست ببین این دو هفته رو میخونی اگر وقت و انرژی گذاشتی که خیلی خوبه و تا آخر ادامه بده برای هدف اما اگر غیر از این شد تصمیم خوب دیگری بگیر .
      پ.ن: تمام این سوالات و حرف ها رو به خودم هم میزنم امیدوارم سو برداشت نشه و ناراحت نشید
      سلام خواهر . مرسی که نظرتو رک وراست گفتی
      اره میدونم که انقدرا عاشقش نیستم و بیشتر یک انتخاب منطقی بود تا دلی.تمام این سوالات منو شبا بیدار نگه میداره و دنبال جوابشونم . راه حلی که گفتی خوبه و من دارم با یه سری کارای دیگه انجلم میدم و به خودم تا اعلام نتایج مهلت دادم برای تصمیم گیری نهایی. سوبرداشتی هم نمیشه چون معلومه که ادم خوش نیتی هستی
      ویرایش توسط mehrab_r78 : 28 تیر 1400 در ساعت 01:52

4. Top | #19
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shelin نمایش پست ها
      ازونجایی که تجربه پشت کنکور بودن رو داری توصیه میکنم امسال رو متفاوت تصمیم بگیری
      حالا که امسال به اجبار و نظر خانوادت قراره انتخاب رشته کنی
      اگر واقعا حاضری امسال متفاوت بخونی و با اعتماد قدم در مسیر علاقت بزاری ، بمون و هدفتو تسخیر کن
      اگر "نه" بازم همون کارای قبلی ..اهمال کاری و .. بهتره که پشت کنکور نمونی و حتی اگر میتونی تغییر رشته بدی یا بری دنبال همون علایق سابقت مثل کامپیوتر و ...

بشین واقعا با خودت فکر کن ..آینده خودته ..
      سلام . ممنونم که وقت گذاشتی و جواب دادی
      سوالایی که مطرح کردی سوالای منم هست و دارم سخت تلاش میکنم که جوابشونو بدم
      براش کارایی میکنم که احتمالا بقیه زندگیم رو هم در جهات دیگه تحت الشعاع قرار میده
      مرسی که نظرتو گفتی
      ویرایش توسط mehrab_r78 : 28 تیر 1400 در ساعت 01:51

5. Top | #20
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Khazan1 نمایش پست ها
      نگاه کن تصمیمی نیست که واقعا ما بخوایم به جات بگیریم.یه چیزیه که خودت باید واسش تصمیم بگیری.
      همه ی جوانب رو بسنج و نتیجه بگیر که در صورت انتخاب کردن چه گزینه ای کمترین افسوس و بیشترین رضایت رو خواهی داشت.ممکنه واقعا به اون رشته ای که گفتی علاقه مند نباشی.خیلی از ماها بخاطر حرف اطرافیانمون یه پیشفرض ذهنی برامون ایجاد میشه که به ی رشته علاقه مندیم(حالا ما ممکنه بگیم نه اینجوری نیست ولی واقعا بخاطر همین جو حاکمه)
      خوبه آدم واسه هدفاش بجنگه ولی گاهی وقتا باید شرایطو در نظر گرفت.کلا از اولم گفتم تصمیمیه که خودت باید بگیری. نهایت ماها بتونیم نظراتی با شرایط که خودمون درش بودیم به تو ارائه بدیم در حالی که موقعیت تو مثل ما نیست.
      بگذریم،امیدوارم در هر مسیری که انتخاب می کنی سربلند بشی.
      سلام دوست عزیز . ازت ممنونم که وقت گذاشتی و جواب دادی
      قطعا منم دنبال فرار از تصمیم گیری نیستم و دنبال "تصمیم" دیگران نیستم .
      فقط دنبال نقطه نظراتی هستم که شاید خودم بهشون توجه نکرده باشم .توصیه هاتو حتما به خاطر میسپارم و ازت ممنونم براشون
      ویرایش توسط mehrab_r78 : 28 تیر 1400 در ساعت 01:51

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab_r78 نمایش پست ها
      سلام . ممنونم که وقت گذاشتی و جواب دادی
      سوالایی که مطرح کردی سوالای منم هست و ارم سخت تلاش میکنم که جوابشونو بدم
      براش کارایی میکنم که احتمالا بقیه زندگیم رو هم در جهات دیگه تحت الشعاع قرار میده
      مرسی که نظرتو گفتی
      امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیری
      موفق باشی ^_*

7. Top | #22
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوست ندیده. ممنونم که تجربیاتتو به اشتراک گذاشتی و امیدوارم که به بهترین آرزوهات برسی
      اطلاعی ندارم ولی توصیه میکنم برای خودت سختش نکنی و به خودت حق اشتباه کردن بدی . ولی سعی کن چیزی از اشتباهات یاد بگیری.
      متاسفم که میشنوم انقد سختی کشیدی و برات آرزوی کامیابی میکنم و امیدوارم هر چیزی که مانع رسیدنت به ارزوت میشه رو کنار بزنی و به همشون برسی
      بنظرم این تصمیم ها و سوالای چالش بر انگیز هستن که زندگی رو جالب میکنن و گرنه ما صرفا یه سری مولکولیم که با ارایش خاصی کنار هم قرار گرفتیم و یه روزی دوباره به مولکول هامون تجزیه میشیم
      قطعا حرفات کمک کننده بود و بخاطرش ازت ممنونم

ممنونم بابت این حرفاتون
      خصوصا جمله ی آخری که گفتین
      امیدوارم به آرزوهاتون برسید
      خود را به زندگی سپرده ام.
      فقط شروع به تلاش کرده ام.
      همین.

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام. محراب هستم متولد سال 78 و در آستانه 22 ساله شدن. اولین کنکورم سال 97 بود که به نتیجه ی فاجعه بار منجر شد که البته طبیعی بود چون اصلا درس خون نبودم و سال به سال به دلایل مختلف که میشه همشو تو تنبلی و نداشتن پشتکار خلاصه کرد پشت کنکور موندم تا به 1400 رسیدم و امسالم به چیزی که علاقه دارم نمیرسم.
      البته آدم کم هوشی نیستم و از اون دسته آدمایی ک میخونن و یاد نمیگیرن نیستم و برعکس خیلی خوب یاد میگیرم ولی نمیخونم. مثلا برای زیست که کمی بهش علاقه داشتم توی کنکور 98 روزانه و منظم براش وقت گذاشتم و 80 درصد تونستم بزنم (سال قبلش زیر پنج درصد زده بودم و کلا هیچی نخونده بودم) سال بعدشم با مطالعه کم زیست رو هفتاد زدم و امسالم احتمالا خوب بزنم (اینو گفتم که بدونین که از نظر یادگیری مشکلی ندارم )
      سال دهم دبیرستان بعد از دست کشیدن از علاقه اول و دومم یعنی ورزش و کامپیوتر (به اجبار خانواده ) تو رشته های تجربی کند و کاو کردم و فهمیدم به رشته فیزیوتراپی علاقه دارم و حتی پیش خیلی از فیزیوتراپیست های شهرمون هم رفتم و با فهم بیشتر بهش علاقه مند تر شدم .
      امسال بنظرم رتبه ام به پرستاری روزانه شهرای کمی دور از شهر خودمون میارم (پارسالم میاوردم) ولی اصلا به پرستاری علاقه ندارم و واقعا از کار تو بیمارستان وکلا پرستاری بدم میاد. خانواده دارن فشار میارن که برو پرستاری بخون و البته دلایل منطقی هم میارن برای رفتنم . راستش خودمم خیلی به خودم اعتماد ندارم که اگه بمونم سال بعد رو واقعا میخونم یا میشه همون قضیه سالای قبل؟
      ولی از طرفی هم میگم که اگه برم پرستاری دیگه حداقل تا سی سالگی باید این مسیر رو ادامه بدم و کاری که دوست ندارم رو باید قبول کنم و احتمالا پشیمونی اینکه مطمعن بودم که میتونستم چیزی رو که میخاستم بدست بیارم (فیزیو) ولی نیاوردم بعدا منو میکشه .
      معذرت میخام که سرتون رو درد آوردم ولی ازتون خاهش میکنم که نظر منطقی و صادقانه تون رو بگین (البته که قرار نیست به حرف یکی دو نفر تصمیم بگیرم و بخام بار تصمیم گیری رو از رو خودم بردارم . پیش روانشناس میرم و با کلی آدم حرف زدم یه لحظه گفتم شاید کسی اینجا تونست یه نظر خوبی به مجموع چیزایی که باید در نظر بگیرم اضافه کنه )
      اگرم برای نظر دادن اطلاعات دیگه ای بنظرتون لازم بود بگین. من چیزایی که به فکرم رسید رو نوشتم
      پیشاپیش خیلی خیلی ازتون ممنونم
      سلام من شرایطم دقیقا مثل شماست این آیدی تل من بهم پیام بده فرق من با تو اینه من مردد شدم و فرهنگیان ثبت نام کردم و می‌خوام انصراف بدم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن