خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 32
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mina_77 نمایش پست ها
      میدونم چی میگی

کسی رو میشناسم‌۴۰۰۰ بود ( این مدل انتقالی تازه تو بهترین وضعیتشه !!! )
      بعد خب رتبش به پزشکی یا دندون نهایتا شهریه پرداز یا منطقه محروم میخورد
      ولی اینارو نزد
      زد دامپزشکی روزانه
      خیلی شیک با کلاس و با نهایت احترام تغییر داد به روزانه همون رشته ها
      ( باز بهترین حالتش !!! وگرنه مثال های واقعی چیزهای دیگریست )

سوال اینجاست
      چرا اصلا باید این اتفاق بیفته ؟
      چرا ؟

دو جواب بیشتر نداره
      ۱) من راضی ام به این ناحقی
      ۲) من راضی نیستم به این ناحقی
      بحث من اصلا در مورد ناحقی یا حق بودن این سهمیه نیست (هرچند مخالفم باهاش)
      بحث من در مورد اینه که فک نکنین کسی که دام پزشکی اومده پزشکی , رتبش در حد دام پزشکی بوده ! رتبه اون در حد داروسازی بوده

2. Top | #17
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mina_77 نمایش پست ها
      ما از حذف سهمیه خوشحال میشیم
      چه برای هیئت علمی باشه
      چه برای ایثارگرا

برامون هم کوچکترین اهمیتی نداره تاثیرش برای x در حد ده هزار تاست
      تاثیرش برای y بیست هزار تاست

تو ازمونی که تست به تست شهر و رشته جا به جا میشه
      و من نوعی باید دقیقا اون سر ایران الان دانشگاه برم و با انتقالیم به یکی از شهرستان های خوزستان حتی موافقت نمیشه
      نمیشه حرف از این زد که نه اونم حالا خوب بود و ضرری نداشت که
      یه سفره ای بود
      همه جمع بودیم !!!

در مورد ده سال آینده هم نظری ندارم
      خدارو چه دیدی
      شاید ورق کلا برگشت
      بلاخره هر اومدنی یه رفتنی داره

اون روز دیگه جشن ، جشن کنکوری هایی نیست که از سرطانی به اسم سهمیه های کنکور خلاص شدن
      اون روز جشن کل مردم ایرانه : )
      خوشحالی واسه حذف سهمیه هیئت علمی یعنی خوشحالی واسه تثبیت سهمیه ایثارگران تا دهه های آینده
      من بودم انقدر ساده به سیاست این آقایون نمیخندیدم
      هدفشون این بود کسایی مثل شما با حذف سهمیه هیئت علمی خوشحال بشن و بیخیال اعتراض به سهمیه ایثارگران بشن که گویا به هدفشون هم رسیدن
      در صورتی که 99 درصد مشکل سهمیه ها فقط ایثارگرانه . کسی که با سهمیه ایثارگران و رتبه 89 هزار کشوری اومده سر کلاس بنده کجا , کسی که با رتبه 437 منطقه 3 و سهمیه هیئت علمی شده همکلاسی من کجا
      جدای از این مورد دومی سهمیه مازاده و جای کسی رو نگرفته (هرچند کیفیت آموزش رو کم میکنه) ولی مورد اولی جای شما رو توی دانشگاه گرفته !

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی خوشحال شدم :/ شاید خیلی ها بگن که خوشحالی نداره ولی به نظر من از این همه سهمیه یکی اش هم باطل بشه غنیمته و واقعا خوشحالی داره. البته که میدونیم ظلم نمیمونه و امیدوارم خیلی خیلی زود بساط همه ی سهیمه ها برچیده بشه و تو این ماراتن همه برابر باشن . به امید باطل شدن بقیه ی سهمیه ها

4. Top | #19
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohadeseh_b77 نمایش پست ها
      خیلی خوشحال شدم :/ شاید خیلی ها بگن که خوشحالی نداره ولی به نظر من از این همه سهمیه یکی اش هم باطل بشه غنیمته و واقعا خوشحالی داره. البته که میدونیم ظلم نمیمونه و امیدوارم خیلی خیلی زود بساط همه ی سهیمه ها برچیده بشه و تو این ماراتن همه برابر باشن . به امید باطل شدن بقیه ی سهمیه ها
      این سهمیه مازاد به ظرفیت اصلی بود و حذفش تفاوت چندانی نداره تنها سهمیه ای که قابلیت حذف داره و اثرش هم زیاده سهمیه بومی گزینی هست که بعد سهمیه ایثارگران از همه ناعادلانه تره

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1397 نمایش پست ها
      این سهمیه مازاد به ظرفیت اصلی بود و حذفش تفاوت چندانی نداره تنها سهمیه ای که قابلیت حذف داره و اثرش هم زیاده سهمیه بومی گزینی هست که بعد سهمیه ایثارگران از همه ناعادلانه تره
      این که مازاد بوده یا هر چی مهم نیست یعنی زیاد مهم نیست . مهم اینکه دیگه این سهمیه باطل شده و افرادی که این سهمیه رو داشتن نمیتونن از جایگاه اصلی خودشون برن به رشته و دانشگاهی که برای اون ها نیست. و بله من گفتم امیدوارم همه ی سهمیه هایی که عدالت رو زیر سوال میبرن یکی یکی باطل بشن . از منِ نوعی که گذشت ولی دوست دارم کنکوری های آینده فقط از لحاظ علمی سنجیده بشن و این همه رسیدن به ارزوهاشون برای اون هایی که سهمیه ندارن ولی هدف های بزرگ دارن ، سخت نباشه

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها

نه این تفکر کاملا اشتباهه
      شما با سهمیه هیئت علمی تغییر زیرگروه نمیتونی بدی !
      ینی چی ؟ ینی اون طرف دندون و پزشکی نمیورده ولی رتبش به داروسازی میخوره . ولی از دارو نمیتونسته بره پزشکی و دندون . پس مجبوره دام پزشکی انتخاب کنه و انتقالی بگیره واسه دندون و پزشکی
      کسی که رتبش در حد دام پزشکی بوده 92.5 درصد ترازش اصلا به پزشکی و دندون نمیخوره که بخواد تازه انتقالی هم بگیره
      لب کلام اینکه اون دانشجویی که از دام اومده پزشکی در واقع میتونسته از داروسازی بیاد به پزشکی
      ما یه فامیل داریم خیلی تلاش کرد پزشکی یه شهریو بیاره ولی نیاورد اخرش داروسازی اون شهرو زد و با سهمیه اونو به پزشکی تغییر دادن

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _pouya نمایش پست ها
      ما یه فامیل داریم خیلی تلاش کرد پزشکی یه شهریو بیاره ولی نیاورد اخرش داروسازی اون شهرو زد و با سهمیه اونو به پزشکی تغییر دادن
      بله حرف منم غیر این نبود

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوست گرامی شما معنی سهمیه مازاد به ظرفیت رو میدونی که این حرفو میزنی ؟!!! مازاد به ظرفیت دو حالت هست
      1 - ظرفیت پزشکی مثلا دانشگاه تهران 30 نفر هست یعنی وزارت علوم بودجه ای که به این دانشگاه میده برابر 30 نفر دانشجوی پزشکیه حالا یا این دانشگاه 50 نفر پزشکی میگیره و از 20 نفر اضافه تر پول میگیره که میشه همون بین الملل یا حالت دیگه این که به جای 30 نفر 50 تا میگیره 30 نفر دانشجوی معمولی رو وزارت علوم میده و اون 20 نفر اضافه رو هم بازم وزارت علوم پرداخت میکنه ولی از کسایی که سهمیه دارن انتخاب میشن پس در حقیقت وزارت علوم توانایی گرفتن 50 نفر دانشجوی رایگان رو داشته اما 20 نفر رو از نور چشمیا گرفته پس به این نمیگن ظرفیت مازاد . با همین اصطلاح کردن تو پاچه داوطلبا

9. Top | #24
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 1401 نمایش پست ها
      دوست گرامی شما معنی سهمیه مازاد به ظرفیت رو میدونی که این حرفو میزنی ؟!!! مازاد به ظرفیت دو حالت هست
      1 - ظرفیت پزشکی مثلا دانشگاه تهران 30 نفر هست یعنی وزارت علوم بودجه ای که به این دانشگاه میده برابر 30 نفر دانشجوی پزشکیه حالا یا این دانشگاه 50 نفر پزشکی میگیره و از 20 نفر اضافه تر پول میگیره که میشه همون بین الملل یا حالت دیگه این که به جای 30 نفر 50 تا میگیره 30 نفر دانشجوی معمولی رو وزارت علوم میده و اون 20 نفر اضافه رو هم بازم وزارت علوم پرداخت میکنه ولی از کسایی که سهمیه دارن انتخاب میشن پس در حقیقت وزارت علوم توانایی گرفتن 50 نفر دانشجوی رایگان رو داشته اما 20 نفر رو از نور چشمیا گرفته پس به این نمیگن ظرفیت مازاد . با همین اصطلاح کردن تو پاچه داوطلبا
      این چیزا فرقی نداره تو اصل قضیه الان هم که حذف شده اون صندلی ها به دیپلمه ها نمیدن این سهمیه هیئت علمی بیخود بزرگنمایی کردن و در مقابل سهمیه بومی گزینی و ایثارگران هیچه سهمیه 25 درصدی ها چند سال دیگه منقرض میشدن ولی خیلی شیک و مجلسی اومدن سهمیه پنج درصدی اضافه کردن و مازاد 25 درصد هم به اونا دادن که تو ارشد و تخصص رشته های علوم پزشکی با اون ظرفیت کمی که دارن این سهمیه پنج درصدی با مازاد 25 درصدی قبولی خیلی سخت تر کرد یا تو بومی گزینی اختلاف رتبه ها بعضی جاها خیلی زیاده طوری که طرف هم سهمیه منطقه سه داره هم از سهمیه بومی گزینی استفاده میکنه
      ویرایش توسط mohammad1397 : 26 تیر 1400 در ساعت 20:02

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این چیزا فرقی نداره تو اصل قضیه الان هم که حذف شده اون صندلی ها به دیپلمه ها نمیدن این سهمیه هیئت علمی بیخود بزرگنمایی کردن و در مقابل سهمیه بومی گزینی و ایثارگران هیچه سهمیه 25 درصدی ها چند سال دیگه منقرض میشدن ولی خیلی شیک و مجلسی اومدن سهمیه پنج درصدی اضافه کردن و مازاد 25 درصد هم به اونا دادن که تو ارشد و تخصص رشته های علوم پزشکی با اون ظرفیت کمی که دارن این سهمیه پنج درصدی با مازاد 25 درصدی قبولی خیلی سخت تر کرد یا تو بومی گزینی اختلاف رتبه ها بعضی جاها خیلی زیاده طوری که طرف هم سهمیه منطقه سه داره هم از سهمیه بومی گزینی استفاده میکنه
      وجود سهمیه تو یه رقابت علمی کلا بی عدالتیه حتی سهمیه مناطقم باید برداشته بشه چون الان ما کسایی داریم که منطقه ۱ هستن اما نون شب ندارن بخورن چه برسه به امکانات تحصیلی از اونور منطقه ۳ داریم تا آرنج النگو طلا بسته . امیدوارم روزی این سهمیه ها برداشته بشه ولی بعید میدونم

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      وجود سهمیه تو یه رقابت علمی کلا بی عدالتیه حتی سهمیه مناطقم باید برداشته بشه چون الان ما کسایی داریم که منطقه ۱ هستن اما نون شب ندارن بخورن چه برسه به امکانات تحصیلی از اونور منطقه ۳ داریم تا آرنج النگو طلا بسته . امیدوارم روزی این سهمیه ها برداشته بشه ولی بعید میدونم
      خدایا این دیگه چه حرفی بود !! سهمیه مناطق رو بردارن بزرررگ ترین بی عدالتی در حق بچه های روستاها و شهرای کوچیکه !!
      اینکه 2 تا استثنا بیاری بگی فلانی منطقه 3 اس ولی تا آرنج النگو بسته پس سهمیه حذف بشه که نشد حرف ! باید عمده مردم رو دید . تمام دانش آموزای روستاها و شهرای بی امکانات منطقه 3 ان . بعد بیان با شمایی که نشستی تو تهران و درس میخونی رقابت کنن ؟ خسته نشین یه موقع

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      خدایا این دیگه چه حرفی بود !! سهمیه مناطق رو بردارن بزرررگ ترین بی عدالتی در حق بچه های روستاها و شهرای کوچیکه !!
      اینکه 2 تا استثنا بیاری بگی فلانی منطقه 3 اس ولی تا آرنج النگو بسته پس سهمیه حذف بشه که نشد حرف ! باید عمده مردم رو دید . تمام دانش آموزای روستاها و شهرای بی امکانات منطقه 3 ان . بعد بیان با شمایی که نشستی تو تهران و درس میخونی رقابت کنن ؟ خسته نشین یه موقع
      شروع سهمیه های رنگارنگ و سوءاستفاده ها از همین سهمیه مناطق بود یه روز گفتن فرزند شاهد یه روز جانباز یه روز ایثارگر یه روز بسیجی یه روز هیئت علمی یه روز خوارزمی یه روز المپیاد همین شد که حالا نسل بعدی پزشکا به لطف همین سهمیه ها کلا بیسواد میشن . شما الان جلوی دماغتو میبینی نه ۲۰ سال دیگرو مگه اونی که یتیم بزرگ شده یا اونی که باباش زندان بوده یا سرطان داشته سهمیه بهش میدن آخه اینجوری که هر کسی یه مشکلی داره تو زندگیش باید یه سهمیه بهش بدن مگه وقتی دارن برای تیم ملی بازیكن انتخاب میکنن میگن فلانی از دهات اومده بازیم بلد نباشه اشکال نداره ؟ درستش اینه که هر کی بازیکن بهتری هست رو برای تیم انتخاب میکنن کاریم ندارن از لای پر قو اومده یا از پشت کوه چون مهم توانایی بازیکن هست . تو هر کشوری که کنکور برگزار میشه چیزی به اسم سهمیه وجود نداره کنکور قراره بهترین هارو جدا کنه نه سفارشی هارو .راه میانبر تو یه رقابت اشتباه ترین کاره و باید بهترین ها انتخاب بشن تا به بهترین برسیم در نهایت اگرم بخوان برای استان هایی که کمبود دارن کاری بکنن حداکثر هر استان باید یه تعداد از ساکنین همون استان روبا گرفتن تعهد کار در همون استان پذیرش کنه و بقیه رو از همه استان ها بگیره دقیقا میشه همون پزشکی تعهدی که تو دفترچه از چند سال پیش اومد البته که اونم دوباره به نفع بعضی از ارگان ها مصادره شد چون هر جا استثنا اومد راه سوء استفاده هم باز میشه
      ویرایش توسط 1401 : 27 تیر 1400 در ساعت 01:24

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      شروع سهمیه های رنگارنگ و سوءاستفاده ها از همین سهمیه مناطق بود یه روز گفتن فرزند شاهد یه روز جانباز یه روز ایثارگر یه روز بسیجی یه روز هیئت علمی یه روز خوارزمی یه روز المپیاد همین شد که حالا نسل بعدی پزشکا به لطف همین سهمیه ها کلا بیسواد میشن . شما الان جلوی دماغتو میبینی نه ۲۰ سال دیگرو مگه اونی که یتیم بزرگ شده یا اونی که باباش زندان بوده یا سرطان داشته سهمیه بهش میدن آخه اینجوری که هر کسی یه مشکلی داره تو زندگیش باید یه سهمیه بهش بدن مگه وقتی دارن برای تیم ملی بازیكن انتخاب میکنن میگن فلانی از دهات اومده بازیم بلد نباشه اشکال نداره ؟ درستش اینه که هر کی بازیکن بهتری هست رو برای تیم انتخاب میکنن کاریم ندارن از لای پر قو اومده یا از پشت کوه چون مهم توانایی بازیکن هست . تو هر کشوری که کنکور برگزار میشه چیزی به اسم سهمیه وجود نداره کنکور قراره بهترین هارو جدا کنه نه سفارشی هارو .راه میانبر تو یه رقابت اشتباه ترین کاره و باید بهترین ها انتخاب بشن تا به بهترین برسیم در نهایت اگرم بخوان برای استان هایی که کمبود دارن کاری بکنن حداکثر هر استان باید یه تعداد از ساکنین همون استان روبا گرفتن تعهد کار در همون استان پذیرش کنه و بقیه رو از همه استان ها بگیره دقیقا میشه همون پزشکی تعهدی که تو دفترچه از چند سال پیش اومد البته که اونم دوباره به نفع بعضی از ارگان ها مصادره شد چون هر جا استثنا اومد راه سوء استفاده هم باز میشه
      با اینکه مقایسه شما قیاس مع الفارقه ولی شاید اونی که از جای بدون امکاناتی اومده با رسیدن به ی شرایط فوق العاده بتونه از همه جلو بزنه و نباید منکر این بشیم که برای فوتبال یا حتی کنکور نیاز هست که امکانات خوبی در دسترس باشه یا حداقل اگر خوب نیست قابل قبول باشه. برای همین بچه هایی که مناطق محرومی زندگی میکنن باید حداقل از بچه ای که تو وضعیت بهتر با امکانات بیشتر درس خونده جدا بشه من بین این همه سهمیه ای که واقعا بی عدالتی میبینم سهمیه ی مناطق رو واقعا درست و به جا میدونم (بازم بگم از نظر من که خیلی هم تاثیر گذار نیست . چون اینجا عدالتی از نظر تقسیم ثروت، امکانات و خیلی چیزهای دیگه نیست . گناهه اون بچه ای که تو ی منطقه ی محرومی هست بخواد از بقیه ی زندگیش هم محروم بشه . دو سه تا از سهمیه هایی که میدونیم بی عدالتیه برداشته بشه عدالت به این کنکور برمیگرده .‌

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohadeseh_b77 نمایش پست ها
      با اینکه مقایسه شما قیاس مع الفارقه ولی شاید اونی که از جای بدون امکاناتی اومده با رسیدن به ی شرایط فوق العاده بتونه از همه جلو بزنه و نباید منکر این بشیم که برای فوتبال یا حتی کنکور نیاز هست که امکانات خوبی در دسترس باشه یا حداقل اگر خوب نیست قابل قبول باشه. برای همین بچه هایی که مناطق محرومی زندگی میکنن باید حداقل از بچه ای که تو وضعیت بهتر با امکانات بیشتر درس خونده جدا بشه من بین این همه سهمیه ای که واقعا بی عدالتی میبینم سهمیه ی مناطق رو واقعا درست و به جا میدونم (بازم بگم از نظر من که خیلی هم تاثیر گذار نیست . چون اینجا عدالتی از نظر تقسیم ثروت، امکانات و خیلی چیزهای دیگه نیست . گناهه اون بچه ای که تو ی منطقه ی محرومی هست بخواد از بقیه ی زندگیش هم محروم بشه . دو سه تا از سهمیه هایی که میدونیم بی عدالتیه برداشته بشه عدالت به این کنکور برمیگرده .‌
      اینکه تو هر رشته و کاری باید بهترین ها انتخاب بشن کجاش قیاس مع الفارق هست ؟!! راه حل این مشکل بومی گزینی بعلاوه گرفتن تعهد ده ساله کار در استان محل تحصیل هست شما چند تا تهرانی میشناسی که حاضره بره سیستان بلوچستان پزشکی بخونه و ۱۰ سال هم اونجا کار کنه ؟ اما اگر قراره بین سیستان بلوچستانیا که میخوان پزشکی بخونن رقابتی باشه باید بهترین ها انتخاب بشن نه اینکه به بهانه رقابت با تهرانی ها بیان یه شاگرد ضعیف سیستانی قبول کنن مگه کسی که درسخون نیستو شما بذاری وسط دانشگاه پزشکی درسخون میشه که شما میفرمایید اگه تو شرایط فوق العاده قرار بگیره درسخون میشه من میگم حتی اونی که المپیاد فیزیک مدال طلا گرفته دلیل نمیشه پزشک خوبی بشه که میان بهش سهمیه میدن بدون کنکور میره پزشکی چون این شخص با اینکه نخبه واقعی هست اما نشون داده استعدادش تو فیزیک بوده کلا سهمیه از هر نوعی که باشه اشتباه و بی عدالتیه و راه سوء استفاده رو باز میکنه
      ویرایش توسط 1401 : 27 تیر 1400 در ساعت 09:58

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی عالیه خودتو اینجا با این حرفای بیهوده خسته کنید وقت با ارزش از دست بدید تا افرادی که الان دارن میخونن ازتون جلو بزنن سال دیگم بیاین اینجا به این پست ها نگاه کنید.
      یه جمله در مورد سهمیه ایثارگران هم بگم مگه تو خواب ببینیم حذف بشه یه چیزی بگید به عقل جور در بیاد درضمن الان لایحه بردن مجلس میخان فرزندان جانبازان زیر 25 درصد رو از سهمیه 5 درصد بیارن تو سهمیه 25 درصد که با این کار جامعه آماری سهمیه 25 درصد میره بالای 100 هزار نفر که دیگه حذف بشو نیس.
      ویرایش توسط mohamad1998 : 27 تیر 1400 در ساعت 15:21

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن