خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 64
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

تغییرات کنکور 1402 و پشت کنکوریهای نظام قدیم

سلام رفقا، من 96 کنکور دادم و پرستاری ترم آخرم الان میخوام بعد خدمت 1402 شرکت کنم، الان با این تغییراتی که گفتن تکلیف من چیه من منابع و گرفتم و میخوام از اخر تابستون شروع کنم، الان منی که نظام قدیمم و مثلا بعضی نمراتم پایینه باید چه کنم، عمومی حذف میشه یعنی منابع عمومیرو بندازم دور و نخونم چیزی؟؟
      من تا اخر شهریور 401 میخونم و میارم بالا خودمو ولی واقعا میترسم از این تغییرات و یجورایی گیج شدم

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خدمت و پرستاری رو وللش کن بگیر بخون برای 1401 هیچ چیزی تو این مملکت معلوم نیست / هر چیزی هم بکنن تو و امثال من نظام قدیمی تو اولویت نیستیم و برامون فکری نمیکنن همین کنکور نظام قدیم رو پارسال تمدید نکردن با اینکه حتی نصف بیشتر کنکوریها نظام قدیمی بودن باز هم تمدید نکردن چون براشون هزینه داریم و موندیم دستشون و کلا تو اولویت تصمیم گیریهاشون نیستیم به هیچ عنوان و .... پس بد ترین شرایط رو در نظر بگیر اگه میتونی برای 1401 بخون اگه نمیتونی هیچ کس نمیدونه چی میشه شاید کنکور 1402 برات سه سال زمان ببره قبول بشی به خاطر بعضی مصوبه ها و ... شایدم یه قانونی بیارن اتفاقا به نفعت هم باشه که البته به نظرم مورد اول بیشتر یحتمل باشه
      منکه همین 1401 اخرین کنکورمه حتی اگه قبول نشم هم کنکور 1402 شرکت نمیکنم
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 19 تیر 1400 در ساعت 20:59

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      خدمت و پرستاری رو وللش کن بگیر بخون برای 1401 هیچ چیزی تو این مملکت معلوم نیست / هر چیزی هم بکنن تو و امثال من نظام قدیمی تو اولویت نیستیم و برامون فکری نمیکنن همین کنکور نظام قدیم رو پارسال تمدید نکردن با اینکه حتی نصف بیشتر کنکوریها نظام قدیمی بودن باز هم تمدید نکردن چون براشون هزینه داریم و موندیم دستشون و کلا تو اولویت تصمیم گیریهاشون نیستیم به هیچ عنوان و .... پس بد ترین شرایط رو در نظر بگیر اگه میتونی برای 1401 بخون اگه نمیتونی هیچ کس نمیدونه چی میشه شاید کنکور 1402 برات سه سال زمان ببره قبول بشی به خاطر بعضی مصوبه ها و ... شایدم یه قانونی بیارن اتفاقا به نفعت هم باشه که البته به نظرم مورد اول بیشتر یحتمل باشه
      منکه همین 1401 اخرین کنکورمه حتی اگه قبول نشم هم کنکور 1402 شرکت نمیکنم
      اخه 1401 میدونم که نمیتونم به اون حد آمادگی برسم ، 4 سال دور بودم از دروس، بعدشم معافیت ندارم و باید برم خدمت یجورایی، همه چیزم برا 402 اوکی بود یهو برداشتن این مصوبه لعنتی رو تصویب کردن:/

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط s_hosein_p نمایش پست ها
      اخه 1401 میدونم که نمیتونم به اون حد آمادگی برسم ، 4 سال دور بودم از دروس، بعدشم معافیت ندارم و باید برم خدمت یجورایی، همه چیزم برا 402 اوکی بود یهو برداشتن این مصوبه لعنتی رو تصویب کردن:/
      من تو یک تاپیک دیگه هم گفتم
      الان دفترچه کنکور ۱۴۰۰ رو نگاه کن تاثیر معدل واسه نظام قدیمی ها همچنان ۲۵ درصده و ۳۰ درصد نشده . حالا این مصوبه تاثیر ۶۰ درصدی طبق گفته های خود اعضای شورا در صورتی اعمال میشه که امسال برای یازدهم امتحان نهایی برگزار کنن . خب اگه امتحان نهایی واسه یازدهما برگزار کنن پشت کنکوری ها که فقط یکسال امتحان نهایی داده باشن اگه نظام جدید باشن همچنان تاثیر معدلشون ۳۰ درصده و نظام قدیمی ها هم ۲۵ درصد . حالا چرا ؟ چون فقط یکسال امتحان نهایی دادن . اونایی هم که دوسال امتحان نهایی دادن براشون تاثیر میشه ۶۰ درصد . اگه امسال واسه یازدهم نهایی برگزار کنن مصوبه قابلیت اجرا پیدا میکنه و اگه یازدهم امتحان نهایی برگزار نکنن تاثیر معدل تغییری نمیکنه.
      ویرایش توسط A.Joker : 19 تیر 1400 در ساعت 22:52

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      هیییییییییچ اتفاق خاصی برای کنکور ۴۰۲ نمیفته .. بشین درستو بخون... این حرفاشون همه کرسی شعر و ادبه
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      به نام خدا.
      نقل قول نوشته اصلی توسط s_hosein_p نمایش پست ها
      سلام رفقا، من 96 کنکور دادم و پرستاری ترم آخرم الان میخوام بعد خدمت 1402 شرکت کنم، الان با این تغییراتی که گفتن تکلیف من چیه من منابع و گرفتم و میخوام از اخر تابستون شروع کنم، الان منی که نظام قدیمم و مثلا بعضی نمراتم پایینه باید چه کنم، عمومی حذف میشه یعنی منابع عمومیرو بندازم دور و نخونم چیزی؟؟
      من تا اخر شهریور 401 میخونم و میارم بالا خودمو ولی واقعا میترسم از این تغییرات و یجورایی گیج شدم
      فقط شما نیستید، خیلی ها مثل شما هستند! شما 4 سال دور بودی یکی دیگه چندین سال بیشتر دور بوده ! موضوع این هست که این ها براشون مهم نیست چه بلایی و چه مشکلاتی برای افراد جامعه پیش میاد !
      در تاپیک های این موضوع بحث اعتراض به مصوبه هم قرار داده شده ، مثل خبرگزاری فارس که پیگیری کنند و... ! ولی حمایت نشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط A.Joker نمایش پست ها
      من تو یک تاپیک دیگه هم گفتم
      الان دفترچه کنکور ۱۴۰۰ رو نگاه کن تاثیر معدل واسه نظام قدیمی ها همچنان ۲۵ درصده و ۳۰ درصد نشده . حالا این مصوبه تاثیر ۶۰ درصدی طبق گفته های خود اعضای شورا در صورتی اعمال میشه که امسال برای یازدهم امتحان نهایی برگزار کنن . خب اگه امتحان نهایی واسه یازدهما برگزار کنن پشت کنکوری ها که فقط یکسال امتحان نهایی داده باشن اگه نظام جدید باشن همچنان تاثیر معدلشون ۳۰ درصده و نظام قدیمی ها هم ۲۵ درصد . حالا چرا ؟ چون فقط یکسال امتحان نهایی دادن . اونایی هم که دوسال امتحان نهایی دادن براشون تاثیر میشه ۶۰ درصد . اگه امسال واسه یازدهم نهایی برگزار کنن مصوبه قابلیت اجرا پیدا میکنه و اگه یازدهم امتحان نهایی برگزار نکنن تاثیر معدل تغییری نمیکنه.
      به این شکل نیست !
      قرار بود از سال یازدهم امتحان نهایی برگزار بشه ولی مصوب شد که فقط و فقط امتحانات سال دوازدهم باشه!
      ( برای سال یازدهم و دهم آموزش و پرورش گفت نمی تونه ) به خاطر همین فقط امتحانات سال دوازدهم ملاک شد و این قانون هم تصویب شده است در حال حاضر برای 1402 اجرا میشه !

آخرین خبر این هست :
      دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور درباره آخرین تغییرات کنکور سراسری که ۲ سال دیگر اجرایی می‌شود، سخن گفت.

منصور کبگانیان دبیر ستاد جامع علمی کشور گفت: در کنکور سال های پیش نگرانی های زیادی در خانواده ها ایجاد می شد و هزینه های اقتصادی زیادی برای کلاسهای کنکور دانش آموزان به خانواده ها تحمیل می شد و کیفیت یادگیری اندازه گیری نمی شد.
      او افزود: ما ۶۰ درصد از فشار و بار کنکور سراسری را از دوش دانش‌آموزان و دانشجویان کم کردیم و داوطلبان دو بار شانس شرکت در کنکور سراسری را دارند که با توجه به بالا بودن نمره در هر بار شرکت در آزمون، آن نمره مد نظر خواهد بود.
      کبگانیان با اشاره به سابقه تحصیلی دانش آموزان ادامه داد: نتایج کنکور تا دو سال معتبر خواهد بود یعنی زمانی که نتایج کنکور اعلام می شود دانشجویان فرصت دارند تا دو سال برای تحصیل اقدام کنند. در سال ۱۴۰۲ ، ۶۰ درصد سابقه تحصیلی دانش آموزان در کنکور سراسری لحاظ می شود.
      او بیان کرد: سهمیه هایی در طی سالهای گذشته در شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی تصویب شد که تک تک این سهمیه‌ها با توجه به تناسب ضرورت ها بوده و قرار بر این شده است که ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور پیشنهاد هایی ارائه و نهایی کرده و در نهایت در شورای عالی انقلاب فرهنگی سیاست های مربوط به یکپارچه شدن این سهمیه ها تصویب شود.
      دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور در پایان تصریح کرد: رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون ها دستور دادند که باید برخی از سهمیه‌ها اصلاح شوند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

پ ن : بنده به شخصه خیلی خوشحال میشم که این قانون سراسر از ظلم اجرا نشه !
      ویرایش توسط MYDR : 19 تیر 1400 در ساعت 23:08

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MYDR نمایش پست ها
      به نام خدا.

فقط شما نیستید، خیلی ها مثل شما هستند! شما 4 سال دور بودی یکی دیگه چندین سال بیشتر دور بوده ! موضوع این هست که این ها براشون مهم نیست چه بلایی و چه مشکلاتی برای افراد جامعه پیش میاد !
      در تاپیک های این موضوع بحث اعتراض به مصوبه هم قرار داده شده ، مثل خبرگزاری فارس که پیگیری کنند و... ! ولی حمایت نشد.

به این شکل نیست !
      قرار بود از سال یازدهم امتحان نهایی برگزار بشه ولی مصوب شد که فقط و فقط امتحانات سال دوازدهم باشه!
      ( برای سال یازدهم و دهم آموزش و پرورش گفت نمی تونه ) به خاطر همین فقط امتحانات سال دوازدهم ملاک شد و این قانون هم تصویب شده است در حال حاضر برای 1402 اجرا میشه !

آخرین خبر این هست :

پ ن : بنده به شخصه خیلی خوشحال میشم که این قانون سراسر از ظلم اجرا نشه !
      پس بهتره هرطور که شده شهریور برم ترمیم معدل !
      راستی دیپلم مجدد هم میشه گرفت از یک رشته دیگه.
      دیپلم مجدد خیلی عالیه چون کد سوابق جداگانه داره.
      اما نباید مشکل نظام وظیفه داشته باشی و دانشجو باشی.
      اما ترمیم معدل دانشجو هم باشی میشه.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پس بهتره هرطور که شده شهریور برم ترمیم معدل !
      راستی دیپلم مجدد هم میشه گرفت از یک رشته دیگه.
      دیپلم مجدد خیلی عالیه چون کد سوابق جداگانه داره.
      اما نباید مشکل نظام وظیفه داشته باشی و دانشجو باشی.
      اما ترمیم معدل دانشجو هم باشی میشه.
      یعنی میشه بازم دیپلم تجربی بگیرم؟
      🌺یا رادَّ ما قَد فَات🌺

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rogi نمایش پست ها

یعنی میشه بازم دیپلم تجربی بگیرم؟
      سلام
      دیپلم مجدد فقط میشه رشته دیگه گرفت.
      مثلا من ریاضی ام میتونم تجربی بگیرم . اما دوباره نمیتونم ریاضی بگیرم.
      البته دیپلم مجدد رو فکر کنم دانشجو ها و کسانی که مشکل نظام وظیفه دارن نمیتونن بگیرن. اما ترمیم معدل همه میتونن شرکت کنن.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آیا ترمیم معدل برای همه دروس میشه ؟ چون اون دسته که قبل 83 بودن اصلا نهایی نداشتن و برای اونا معدل تاثییر نداشته تا الان یعنی کنکور 100 % نمره آزمونشون بوده اما 1402 اگر نقش معدل 60% بشه یعنی رسما نظام قدیم با 40 % سهم کنکور هیچ رشته ای نمیتونه قبول بشه و عملا دیگه نمیتونه بره دانشگاه

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      در خصوص اون های که مشمول سابقه تحصیلی نمیشن و مشکلات از این قبیل :
      آقایون مسئول به این چند کلمه و گذاره بسنده کردند و چیزی توضیح ندادند :
      از تجربه سازمان سنجش وزارت علوم آموزش و پرورش و وزارت بهداشت استاده خواهد شد که هنوز هم هیچ چیزی توضیح ندادند که منظورشون از این حرف چی بوده !

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 1401 نمایش پست ها
      آیا ترمیم معدل برای همه دروس میشه ؟ چون اون دسته که قبل 83 بودن اصلا نهایی نداشتن و برای اونا معدل تاثییر نداشته تا الان یعنی کنکور 100 % نمره آزمونشون بوده اما 1402 اگر نقش معدل 60% بشه یعنی رسما نظام قدیم با 40 % سهم کنکور هیچ رشته ای نمیتونه قبول بشه و عملا دیگه نمیتونه بره دانشگاه
      نه کسانی که دیپلمشون قدیمیه اصلا مشمول سوابق تحصیلی نمیشن یعنی تاثیر کنکور واسشون ۱۰۰ درصده حتی اگه تاثیر معدل بشه ۹۹ درصد . در صورتی نمیتونن وارد دانشگاه بشن که بیان کنکور رو کامل حذف کنن فقط امتحان نهایی بمونه . اون موقع نمیتونن وارد دانشگاه بشن.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نه کسانی که دیپلمشون قدیمیه اصلا مشمول سوابق تحصیلی نمیشن یعنی تاثیر کنکور واسشون ۱۰۰ درصده حتی اگه تاثیر معدل بشه ۹۹ درصد . در صورتی نمیتونن وارد دانشگاه بشن که بیان کنکور رو کامل حذف کنن فقط امتحان نهایی بمونه . اون موقع نمیتونن وارد دانشگاه بشن.

آخه فکر کن کنکور فقط درسای تخصصی بشه که مطمئنا سوالا سخت تر خواهد شد از اونطرف نظام جدیدا 60 درصد جلوتر از نظام قدیما هستن نظام قدیم میتونه نظام جدید دیپلم مجدد بگیره ؟ مثلا نظام قدیم تجربی بیاد نظام جدید انسانی دیپلم بگیره ؟ اونجوری سوابق تحصیلی خواهد داشت ؟

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      این موضوع فقط تا 1400 بوده و به این دلیل معنی داشته که تاثیر معدل برای اونهای که مشمول تاثیر معدل هم بودن، به صورت مثبت بوده : که به قول آقای سوزن چی مسئول سیایت گذرای معاون خط مشی‌گذاری ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی رسما یعنی هیچ اثری نداشته ! به خاطر همین برای اونها که سابقه تحصیلی نداشتن هم میگفتن خوب هر چی کنکور دادید همون !

ولی الان دارند تاثیر معدل رو قطعی می کنند ! یعنی 60 درصد از معدل 20 سال دوازدهم افراد میتونه باشه و 40 درصد دیگه فقط کنکور هست ! به خاطر همین نمی تونه اون کنکور برای کسانی که سابقه تحصیلی مناسب 1402 ندارند اعمال بشه چون از طرفی کنکور دیگه سوالات عمومی هم نیست و فقط تخصی هست به خاطر همین بازم جور در نمیاد !

و از طرفی وقتی اومدن بند 5 این قانون گفتن دانشگاه ها میتونند شرط معدل برای بچه ها بزارند : کافیه که دانشگاه ها سود و منفعت خودشون رو بخوان تامین کنند:
      کافیه بگن مثلا برای فلان رشته های خاص که همه دعواها هم سر همین رشته های پر متقاضی هست، معدل 19 یا 18 !!! همین طوری اون های که کنکور سعی کردن خودشون رو برسونند هم حذف می شن.

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 1401 نمایش پست ها
      آخه فکر کن کنکور فقط درسای تخصصی بشه که مطمئنا سوالا سخت تر خواهد شد از اونطرف نظام جدیدا 60 درصد جلوتر از نظام قدیما هستن نظام قدیم میتونه نظام جدید دیپلم مجدد بگیره ؟ مثلا نظام قدیم تجربی بیاد نظام جدید انسانی دیپلم بگیره ؟ اونجوری سوابق تحصیلی خواهد داشت ؟
      دیپلم مجدد میشه گرفت از نظام جدید اما باید رشته متفاوتی از رشته خودت دیپلم بگیری .

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)