خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 66
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات

Lightbulb از اشتباهات دیگران درس بگیریم/تاپیک جامع تجربیات کنکوریها

سلام... امیدوارم حالتون خوب باشه و کنکور خوبی رو پشت سر گذاشته باشید(البته فکر نکنم کسی ....) ،اگرم 1401 اولین کنکورتونه براتون ارزوی موفقیت میکنم و از همین الان پر قدرت جلو برید
      ،خب این تاپیکو راستش به این خاطر زدم که هر کنکوری قطعا تجربیاتی داره که میتونه برای دیگران مفید باشه تو هر زمینه ای(منابع و کلاس/ساعت مطالعه/برنامش برای مواقع مختلف سال مثلا عید یا امتحانات دی ماه یا... و....)و درسته که شاید خیلیامون(یه کرمی داریم) تو خیلی مواقع تا یه چیزو خودمون با تمام وجود حس نکنیم به حرف دیگران گوش نمیکنیم ولی خب اغلب استفاده از تجربیات،توصیه ها و درس هایی که دیگران گرفتند تو خیلی مواقع مفیده و اگه لج باز ()و مغرور نباشیم میتونیم بهم کمک کنیم
      یادتون نره هیچ موسسه ،دبیر یا مشاوری (:troll (4)دلسوز شما نیست پس بیاید خودمون بهم کمک کنیم

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      تابستون رو سفت بچسبید بهش که 1- زود میگذره 2-خیلی تایم خوبیه برای گرم شدن هم از نظر فیزیکی هم منتالیهم درسی و هم غیر درسی{ البته از نظر درسی منظورم هستش که بچسبید نه از نظر دیگر} 3-حسرت از دست دادنش میتونه کل سال باهاتون باشه 4-میتونید اکثر اشتباهات و ضعف هاتون رو تو تابستون تا یه جای خوبی مرتفع کنید 5-اکثر کنکوریها تابستون رو اصلا جدی نمی گیرند پس سبقت بزنید6-تابستون وقت آزمون خطاست و خودشناسی نه طول سال
      اشتباهی که خودم همیشه داشتم : تابستون رو کلا یا کار میکردم و نمیتونستم درس بخونم و یا کلا نمیخوندم / ولی امسال فرق داره و میخونم
      " دردا که بپختیم در این سوز نهان
      وان را خبر از آتش ما نیست که خامست "

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      مورد دوم که یادم رفت بگم و تو پست جدا میگم
      هیچوقت و به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی مغرور نشید که زمانیکه مغرور شدید شکست خودتون رو امضا کردید

گاهی وقتا شاید خیلی نتیجه خوبی بگیرید و خیلی خوب بخونید ولی باز هم مغرور نشید و باز هم رقیبتون خودتون باشه نه آزمون و بقیه و کتاب تستها و .... هیچ وقت نزارید که یر بشید و همیشه خودتون رو ارتقا بدید به اعداد و ارقام هم دل نبندید که فلج میشید
      خودم و دوستانی رو میشناسم که از این مورد هم ضربه خوردیم . و شل کردیم و بقیه عین موشک جلو زدن
      " دردا که بپختیم در این سوز نهان
      وان را خبر از آتش ما نیست که خامست "

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      تابستون رو سفت بچسبید بهش که 1- زود میگذره 2-خیلی تایم خوبیه برای گرم شدن هم از نظر فیزیکی هم منتالیهم درسی و هم غیر درسی{ البته از نظر درسی منظورم هستش که بچسبید نه از نظر دیگر} 3-حسرت از دست دادنش میتونه کل سال باهاتون باشه 4-میتونید اکثر اشتباهات و ضعف هاتون رو تو تابستون تا یه جای خوبی مرتفع کنید 5-اکثر کنکوریها تابستون رو اصلا جدی نمی گیرند پس سبقت بزنید6-تابستون وقت آزمون خطاست و خودشناسی نه طول سال
      اشتباهی که خودم همیشه داشتم : تابستون رو کلا یا کار میکردم و نمیتونستم درس بخونم و یا کلا نمیخوندم / ولی امسال فرق داره و میخونم
      دقیقا مهم ترین تیکه ی سال کنکوره ولی نمیدونم چرا بقیه بیشتر رو این نوروز مانور میدن (اونم مهمه البته..!)تابستونو خوب کار کنید طول خیلی از فشار ازمونا کم تر میشه واستون

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      مورد دوم که یادم رفت بگم و تو پست جدا میگم
      هیچوقت و به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی مغرور نشید که زمانیکه مغرور شدید شکست خودتون رو امضا کردید

گاهی وقتا شاید خیلی نتیجه خوبی بگیرید و خیلی خوب بخونید ولی باز هم مغرور نشید و باز هم رقیبتون خودتون باشه نه آزمون و بقیه و کتاب تستها و .... هیچ وقت نزارید که یر بشید و همیشه خودتون رو ارتقا بدید به اعداد و ارقام هم دل نبندید که فلج میشید
      خودم و دوستانی رو میشناسم که از این مورد هم ضربه خوردیم . و شل کردیم و بقیه عین موشک جلو زدن
      آی گفتی

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mat04 نمایش پست ها
      سلام
      من از تجربیات یازدهم بگم
      زود تمام کردن درس ها بنظرم یکی از کارهای اشتباهه کاری که اگه بسمتش بریم ناخودآگاه کیفیت میاد پایین و در نتیجه تسلط هم پایین میاد و کنکور هم با تسلط رابطه مستقیم داره (البته استثنا هم داریم)

درس هارو به شکلی بخونید که انگار آخراین هفته کنکوره . کسی که این تفکر رو داره درس ها رو با کیفیت میخونه و اهمال کاری رو کنار میزاره

هم کیفیت مهمه هم کمیت کسی که 14 ساعت بدون کیفیت بخونه خوب نیست کسی هم که 3 ساعت با کیفیت 100 درصد یخونه بازم خوب نیست

ساعت مطالعه ساعت مطالعه رو اصولی بالا ببرید و جوگیر نشوید در یک ساعت مطالعه خاص هم نمونید در کمتر از یکماه از 7 ساعت به 12رسیدم (دی بود) بعدش یواش یواش پایین اومد تا رسید به 10(بهمن) بعدش اسفند و فروردین به 6 و 5 ساعت رسید (البته استمرار رو حفظ کردم)

ادبیات موضوعی بخونید و هر روز یه تعداد تست محدود (از هر مبحث) بزنید ولی حتما بزنید مثلا اگه قراره این هفته 50 تا تست قرابت بزنید در هفته پخش کنید نزارید همه رو در یک روز بزنید .

خودتون رو هم دست کم نگیرید
      برای دروسی مثل عربی وگرامر زبان و مسائل شیمی و (یکمم فیزیک) زود تموم کردن به شرط مغرور نشدن وتست زنی بیشتر در ادامه خیلی میتونه کمکتون کنه

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مهم ترین هدف تابستان اینه که تجربه باقی ماه هارو بدست بیارید!
      یعنی:
      1-از منبع و کلاس خودتون کاملا مطمئن و بسته(یعنی غیر قال تغییر)شوید.
      2-روش درست برنامه ریزی(اکثرا بر اساس تجربه شخصی بدست میاد)رسیده باشید.
      3-برای آزمون های پاییز که یک مقدار حجم مطالب زیاد هست،پیش زمینه داشته باشید.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      اولیش این که درگیر انتخاب بین کتاب و کلاس و آزمون و..
      زیاد نشید میشه با پرس و جوی ساده و نمونه پی دی اف و این چیزا منابعی که با گروه خونیتون مچ هستو پیدا کنید و کلا وسواس انتخابو بذارید کنار
      دوم اگه آزمون شرکت میکنید حساسیت بیخودی نسبت بهش نداشته باشید، احتمالا آزمون هایی هستن که خراب کنید و نباید فکر کنید که قراره کنکورتونم همینطور شه، شاید از بودجه بندی آزمونا هم عقب بیفتید براش استرس پیدا نکنید چون این بودجه بندی برای تمام سطوح هست و توجه ای نشده شما کجای کاری بهتره شخصی سازی کنیدش، و کنکور رو هم محدود به سوالای آزمونای آزمایشی نبینید خیلی وقتها سوالای آزمونا اصلا شباهتی به سوالات کنکور ندارن ( کلا دلم از ازمونا پر بود)
      سوم درسی که الان توش ضعف دارید قرار نیست ضعف شما باقی بمونه حتی می‌تونه نقطه قوتتون بشه تو کنکور، اگه نسبت به اون درس تنفر و ترس رو بذارید کنار و پله پله روش کار کنید احتمالا پیشرفت میکنید
      چهارم تو فاز از الان شروع کنم میشه؟ :/ نرید
      دیروز دیدم که از همین الانم شروع شده :/
      پنجم از مشاورای انگیزشی و جوگیر دوری کنید ( طرف میگه نخواب درس بخون تو میتونی. چی‌ بگم اخه؟:/ )
      ششم امسال حتما زندگی منظمی داشته باشید سعی کنید تفریح به اندازه و کنترل شده داشته باشید، خوابتون هم تنظیم کنید
      در آخر هم زیاد سخت نگیرید همه اینا به کنار سعی کنید کار کردنی رو بکنید just do it

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirXD نمایش پست ها
      سلام
      اولیش این که درگیر انتخاب بین کتاب و کلاس و آزمون و..
      زیاد نشید میشه با پرس و جوی ساده و نمونه پی دی اف و این چیزا منابعی که با گروه خونیتون مچ هستو پیدا کنید و کلا وسواس انتخابو بذارید کنار
      دوم اگه آزمون شرکت میکنید حساسیت بیخودی نسبت بهش نداشته باشید، احتمالا آزمون هایی هستن که خراب کنید و نباید فکر کنید که قراره کنکورتونم همینطور شه، شاید از بودجه بندی آزمونا هم عقب بیفتید براش استرس پیدا نکنید چون این بودجه بندی برای تمام سطوح هست و توجه ای نشده شما کجای کاری بهتره شخصی سازی کنیدش، و کنکور رو هم محدود به سوالای آزمونای آزمایشی نبینید خیلی وقتها سوالای آزمونا اصلا شباهتی به سوالات کنکور ندارن ( کلا دلم از ازمونا پر بود)
      سوم درسی که الان توش ضعف دارید قرار نیست ضعف شما باقی بمونه حتی می‌تونه نقطه قوتتون بشه تو کنکور، اگه نسبت به اون درس تنفر و ترس رو بذارید کنار و پله پله روش کار کنید احتمالا پیشرفت میکنید
      چهارم تو فاز از الان شروع کنم میشه؟ :/ نرید
      دیروز دیدم که از همین الانم شروع شده :/
      پنجم از مشاورای انگیزشی و جوگیر دوری کنید ( طرف میگه نخواب درس بخون تو میتونی. چی‌ بگم اخه؟:/ )
      ششم امسال حتما زندگی منظمی داشته باشید سعی کنید تفریح به اندازه و کنترل شده داشته باشید، خوابتون هم تنظیم کنید
      در آخر هم زیاد سخت نگیرید همه اینا به کنار سعی کنید کار کردنی رو بکنید just do it
      ممنون بسیار مفید بود!!!!
      در مورد ازمونا منم امسال میخوام اصلا شرکت نکنم خیلی اعصابمو خورد کرد پارسال و....

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اهمال کاریو جدی بگیرید کلا تو سال کنکور روزها این شکلی میگذره :زوده زوده هنوز زوده بعد تبدیل میشه به دیره دیره نمیرسم و همین سال کنکورو نابود میکنه

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اینا تجربیات منه صرفا برای همه اینطور نیست ولی شاید بتونه مفید واقع شه :
      ۱.فقط درس نخونید و فعالیت دیگه ایم انجام بدین خصوصا اگه ورزش باشه ، ضمنا فعالیتی که انجام میدین نباید از نظر ذهنی و روانی شمارو کاملا وارد یه جو دیگه کنه . مثلا اگه سریالی رو شروع میکنین و تا تمومش نکنین نمیتونین کاری انجام بدین ، پس هیچ وقت شروعش نکنید .
      ۲.حتما تابستون رو جدی بگیرین و نگین وقت زیاده ، هیچ وقت یه سال برای کنکور زیاد نیست ، یا کمه یا اندازس :/
      ۳.ازمونارو جدی بگیرین . تحلیل کنین و اشکالاتتون رو برطرف کنین
      ۴.اخرین ازمونی که میدین نشون دهنده سطح شما در کنکوره نه سطح و لولی که الان هستین ، پس نا امید نشین و بیشتر تلاش کنین .
      ۵.صبح زود بیدار شین و به ۴ ساعت تست زدن مداوم مثل کنکور عادت کنین تا سر کنکور خسته نشین .
      ۶.تا میتونین تست بزنین.
      ۷.کمال گرا نباشین و از حدتون شروع کنین و کم کم ارتقاش بدین
      ۸.حتما حتما روش های مطالعه هر درس رو بلد باشین و روشای عجیب و غریب که به قول خودتون مختص خودتونه رو اختراع نکنین
      تامام :/

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      این ها چیز هایی هستن که من فهمیدم شاید پیش پا افتاده ! ولی ....
      اگه نمی خوای درس بخونی وقت بقیه رو نگیر .
      اگه میخوای کنکور بدی درس نخونده و انتظار پروفسور شدن از خودت داری خیلی نابودی!
      اگه میخوای کنکور بدی و درس بخونی براش اگر اصولی نخونی و انتظار ۳ رشته اول تجربی یا ریاضی یا انسانی رو داری خیلی نابودی!
      اگر اصولی میخونی و یه برنامه ریزی منظم داری بگذار بهت بگم همه چیز خوندن نیست باید تست بزنی اونم زیااااد!
      وقتی تست آموزشی از هر مطلب کار کردی حالا نوبت تست تایم داره ،
      بعد تست های این مدلی کار کردن باید ازمون بدی تا با ازمون و خطا یاد بگیری که توی کنکور میخوای چ کنی ، مثلا عمومی رو از زبان شروع کنم بهتر میشه یا از عربی؟ اختصاصی رو از شیمی شروع کنم بهتره یا از ریاضی؟
      یاد گرفتن بخش قبلی که گفتم خیلی مهمه و به افزایش شناخت شما از خودتون منجر میشه ولی همیشه صادق نیست مثلا در کنکوری که گذشت _کنکور۱۴۰۰_ کسی که گفت نقطه قوت من ریاضی هستش و نشست و سوالات ریاضی رو دید و کنترل نکرد خودش رو باخت، پس به علاوه چیزی که گفتم باید یاد بگیرید احساسات خودتون رو کنترل کنید
      منظورم رو از کنترل احساسات اشتباه متوجه نشید !
      منظورم اینه که بایدیاد بگیرید با عقل و منطق پیش برید و اگر میبینی سوالا سخته ندیدی ی همچین چیزی ولش کن !! برو بعدی توی ازمون ها اگه درسی خیلی سخته مطمئن باش درس دیگه اسونه

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به نتیجه ازمون هاتون دل نبندین چون اون ها قرار نیست خود آینده شما باشن اونا فقط برای این هستن که راه درست رو نشون بدن پس به قول دوستان اگه خوب بود مغرور نشو اگه بد بود افسرده نشو فقط تلاشت رو بیشتر کن
      اگه خوب بودی و الان وضع خوب نیست ببین مشکل از کجاست
      بعد از هر ازمون اون رو تحلیل کنید حتی اگر بد بود حتی اگر خوب بود
      اگه میخوای ازمون بدی تحلیل نکنی اصن شرکت نکن ، ازمون بدون تحلیل یعنی ارزش قائل نشدن برای تلاشت
      بعد از تحلیل که متوجه میشی کجای کار می‌لنگید و متوجه نبودی!
      پیوسته خوانی داشته باشید این جوری نباشه که امروز ۱۶ ساعت بخونی فردا ۲ ساعت گاهی شرایط باعث میشه ولی شما سعی کنین درست بخونین با دقت بخونین وقتتون رو الکی تلف نکنین و پیوسته بخونین

و در آخر کسی نمیتونه به جای شما درس بخونه کسی نمیتونه به جای شما کنکور بده پس بهترین خودت باش همیشه چون سر جلسه فقط خودتی و خودت و لا غیر ....
      خدا قوت!

چقد نوشتم

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تستای یه فصلو یه جا یهویی نزنیم که فصل های اخر بمانه تیکه تیکه بخوانیم چون فراموش میشه بیشترش
      و اینکه فقط بخوانیم خیلی خوبه
      خواندن اشتباه نکنین
      ویرایش توسط RANGO : 19 تیر 1400 در ساعت 12:19

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      و یکی دیگه اینکه حتما حتما بعد خواندن یه فصل بودجه بندیش رو ببین تو ازمونای قلمچی هر چی از خودتان آزمون بگیرین
      اصلا ممکنه یه فصله فوت آب باشی ولی بری مثلا یخوای تستای زماندار بزنی اصلا نمیرسی میگرخی .
      مثلا فصل سه شیمی دهم رو میخوانی حتما
      برو آزمونش رو زماندار بزن .
      چون من خودم میخواندم ولی مثلا میامدم یه سوال محلول حل میکردم 10 دقیقه میگذشت در حالی که کنکور خیلی زمان کمی داره
      تازه سوالای تعریفی که راحت بودم دیگه نمیرسیدم بزنم گوشیم آلارم میداد تمام 20 سوال 20 دقیقه من مثلا 5 تا حل کردم
      ولی با اینکه مثلا ادم 500 تا تست زده بودم یعنی معلوماتم عالی بود ولی تکنیک بلد نبودم تکنیک خیلی مهمه
      امیدوارم متوجه حرفام شده باشین
      آخر کنکور به این نتیجه ها نرسین که خسران هست
      از تجربه های بچه ها استفاده کنین این تجربیات من بود که با زحمت بدستش آوردم
      ویرایش توسط RANGO : 19 تیر 1400 در ساعت 12:20

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن