خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 66
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsakiasi نمایش پست ها
      نه خب نمیگم ب چیزشونم نگیرن که میگم خیلی غصشو نخورن و بگردن سراغ گزینه های دیگه من قطعا میرم سراغ یکی که عالی واسم انتخاب رشته کنه و در کنارش کار هم میکنم ورزشمم میکنم موسیقیمم میزنم و زندگیو واسه خودم سخت نمیکنم و بجای غصه خوردن میگردم دنبال پلن بی
      من 80 درصد میفتم سال بعد و دیگه سال بعد باید قبول بشم یا باید بازم قبول بشم چون پلن بی وجود نداره

2. Top | #32
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion2020 نمایش پست ها
      من 80 درصد میفتم سال بعد و دیگه سال بعد باید قبول بشم یا باید بازم قبول بشم چون پلن بی وجود نداره
      تبریک عرض میکنم پلن بی شما درواقع همون پلن ای هست با کمی تلخیص

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      دوستان بعد از یک سال وخورده ای سر وکار با دبیرا وموسسات و بحثای انجمن و دو سه سال کتاب های کمک درسی من یه چیزی بگم بهتون شاید در مورد انتخاب منابع واینا کمکتون کرد:باور کنید همه ی کتابای بازار و همه ی دبیرا خوب هستن و ما این وسط بد نداریم ،با هر ازمونی میشه نتیجه گرفت مثلا رتبه 1 99 که تو قلم بوده ایا همون ادم تو یه ازمون دیگه موفق نمیشد؟؟؟؟؟؟؟ یا من خودم از چند تا رتبه برتر شهرمون راجب منبع دینی پرسیدم یکی میگه خیلی سبز یکی گاج یکی سفیرخرد و... و با همه شون میشه نتیجه گرفت و خیلی خودتونو درگیر نکنید هم وقت میگیره هم ذهنتونو مشغول میکنه همین....!!!!!!

4. Top | #34
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      فقط چند تا چیز میگم که خیلی مهمه برای بچه های تجربی به خصوص...
      زیست رو با برنامه کانون یا هر آزمون آزمایشی دیگه نخونید نخونید نخونید
      به خصوص اگه سالای پایه اهمال کاری کردید..برنامه آزمون های آزمایشی سم میتونه باشه براتون شما تا اواسط بهمن ماه دهم رو میخونید و بعد تو یک ماه باید یازدهم رو بخونید بعد برید آزمون جمع بندی پایه زیست بدید تو دو هفته که دیگه نمیتونید دهم رو جمع کنید و مجبورید همون قسمت های یازدهم که نرسیدید بخونید بعد میرید ترم اول دوازدهم و بعد تو اردیبهشت تا امتحان نهایی فقط میتونید اواخر دوازدهم رو جمع کنید!!بعدم دانش آموز باشید که هیچی و اگه نباشید هم یه ماه وقت دارید در کنار کلی درس تا کلی مطلب فراموش شده که کلی براش زحمت کشیدید رو به یاد بیارید و آیا با همون کیفیت؟و سر جلسه کنکور حسرتش رو میخورید که کاش بیشتر زیستو دوره میکردم

مطلب بعدی هم جو گیر نشید مهم ترین و تراز آور ترین درس اختصاصی شما زیست و شیمی هستش تو کنکورم اول به همین دو تا پاسخ بدید با وقت کافی این که فکر کنید با فیزیک ریاضی مثلا میشه زیست رو پوشوند توهمی خطرناک بیش نیست پس تو وقت دادن به درس هاتون هم اینو در نظر داشته باشید
      برای
      ادبیات و زبان(بیشتر گرامر) همین اول سال زحمت باید بکشید تو عمومی ها
      تو دوران جمع بندی
      آزمون جامع بدید آزمون جامع زیاد بدید...شما هر چقدر هم درس بخونید تهش اون دوران حس اینو دارید که هیچی نخوندید و باید همش دوره کنید پس آزمون جامع رو از موسسات مختلف جدی بگیرید
      خواهش میکنم خواهش میکنم درگیر تراز های آزمون کانون و تلاش برای رفتن به نفرات برتر نباشید اونم تو این دوران کرونا!چقدر رتبه برتر همین آزمونا جمعه کنار من آژمون دادن و چقدر هم که بین اونا نبودن یا کم بودن و سال قبل قبول شدن!فقط ذهنتون رو خراب میکنه.ازش دوری کنید

ویرایش توسط sepehr_a : 19 تیر 1400 در ساعت 16:34

5. Top | #35
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اول اینکه روی مرور درسا خیلی دقت کنید ، به مرور هایی که آزمون آزمایشی تون داره اکتفا نکنید و از همین الان تا خود کنکور یه برنامه واسه مرور درسا برای خودتون بریزید . لازم نیست وقت خیلی زیادی براش بذارید هر روز تایم کوچکی رو به مرور درسای قبلی اختصاص بدید ، شاید الان اهمیت این حرف من رو درک نکنید ولی اگه رعایتش کنید توی دی ماه یا نوروز و یا هفته آخر کنکور میفهمید که جمع‌بندی کردن چقدر براتون آسون و شیرینه . توی آزمونای جمع‌بندی وقت به شدت کمه و واقعا فرصتی برای دوباره خوانی درسا نیست پس روی مروراتون دقت کنید.
      دوم اینکه خلاصه نویسی حتما انجام بدید ، شما توی آزمونای جمع‌بندی مجبورید همه درسارورتوی یه بازه یکی دو هفته ای مرور کنید .پس حتما چکیده درسنامه هارو بیارید توی کاغذ آچار و یا اینکه همونجا توی کتاب تستتون الفبای اون درس + نکات مهم تر رو علامت بزنید . جوری باید هایلایت کنید که یه فرد صرفا با خودن هایلایت های شما بتونه کل اون فصل رو از صفر یاد بگیره.
      در ضمن همه فرمول های فیزیک رو توی یه برگه جمع آوری کنید که کمکتون خواهد کرد

در ضمن ممکنه شما بیاید و برای هر فصل مثلا ۵۰۰ تا تست بزنید و کلی نکته و تیپ تست یاد بگیرید . اما تا خود کنکور زمان زیادی باقی مونده و شما خیلی از این نکته ها و تیپ هارو فراموش میکنید. پس خوبه که چندتا دفتر بردارید و برای ریاضی و فیزیک و شیمی تیپ بندی (و) نکته نویسی رو انجام بدید ، اینو دررعایت کنید ! در غیر این صورت هر آنچه که می‌خوانید بر باد رفته و آنچه که انجام می‌دهید باطل است.

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      up

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      روش های خاص خودتون رو پیدا کنید (شخصی سازی)

ارتباطتون رو با هر موجود زنده ای قطع کنید (به جز اهالی خونه)

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      حرف هیشکی وحی منزل نیست.
      قرار نیست وقتی یکی میگ سال آخر کلاس بیرون نرو، برا تو هم خوب باشه.
      کنکور تموم شد رفت ولی من با حرف مشاور ک گفت درسنامه کارتو راه میندازه و وقتت رو برا کلاس هدر نده همچنان دوازدهمم لنگ میزنه.
      جواب هر سوالی درون خود آدمه .. بشین با خودت خلوت کن مطمئنا جواب اکثر سوالاتت رو خودت ب خودت میدی.

9. Top | #39
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      درود.لطفا و خواهشا بیش از حد درگیر برنامه ریزی و روش های درس خوندن نشید برنامه ریزی درست برای موفقیت کنکور مهمه ولی از همه مهمتر فقط و فقط درس خوندن وفهمیدن درسه من خودم خیلی درگیر روش خوندن دروس مختلف بودم وقت خیلی زیادی رو فقط صرف این کردم که برای کنکور باید چه جوری درس بخونم وبرنامه ریزی کنم اخرش هم به این رسیدم که تمام اون مدتی که درگیر چیزای الکی بودم اگه مثل ادم سرمو انداخته بودم پایین و درسمو خونده بودم پشت کنکور نمیموندم مثلا در مورد زیست یه روش خیلی عادی که همه کنکوریا میدونن اینه که کتاب و در صورت نیاز درسنامه رو بخونی و فرداش تست بزنی و بعد تست زدن کتاب رو بارها مرور بکنی و ازمون بزنی و تمام دیگه درگیر چیزای دیگه نشید هیچ روش خاصی برای زیست وجود نداره هر مشاوره ای هم میگه نمیدونم روش خارق العاده ای دارم برای بالا زدن زیست شکر زیادی میخوره یا در مورد فیزیک یا ریاضی درسنامه رو بخونید تستو بزنید و نزدیک ازمون تست های علامت دار رو دوباره بزنید باور کنید اگه با تمرکز اینا رو انجام بدید درصد خیلی خوبی تو کنکور میارید(هر چه تلاش و تست و مرورتون بیشتر درصد بالاتر.) اینا رو تقریباهمه کنکوریا میدونن ولی واقعا بازم فکر میکنن که روش خیلی فوق العاده ای برای خوندن دروس نیازه در نتیجه از اصل ماجرا که یاد گرفتن درسه غافل میشن مثلا یه سال میگذره هنوز طرف با خودش درگیره که من روش خوندن زیستو پیدا نکردم امیدوارم منظورم رو درست برسونم منظورم این نیست که دیمی بخونید ولی انقدر هم حساس نشید که از اون ور بوم بیفتیید مورد برنامه ریزی مثلا من یکی از کارای احمقانه ای که میکردم این بودم که مثلا برنامه ریزی میکردم که روزی 9 ساعت بخونم و اگه اون روز 7 ساعت میخوندم و حوصله ی ادامه دادن نداشتم اون دو ساعت رو بی حوصله یه جوری میخوندم که فقط اون دو ساعت پر بشه تا خیالم راحت بشه که 9 ساعت رو رسیدم ولی شاید هیچی از اون درس نمیفهمیدم ( واقعا ابله بودم)ولی دیگه امسال هیچ حساسیتی به ساعت مطالعه نداشتم و فقط این مهم بود که درس رو جوری بخونم که تستشو بتونم تو کنکور بزنم. این تجربه مهم منه از کنکور شاید برای شما اصلا صدق نکنه این موضوع ولی اگه مثل من یکمی وسواس فکری دارین شاید به دردتون بخوره.ببخشید طولانی شد.
      ویرایش توسط Reza taju : 20 تیر 1400 در ساعت 01:19

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      گوشی موبایلتون جایی بفرستین که یه سالی نبینینش حتی الامکان بفروشینش.هارد یا حافظه لپ تابتونو خالی کنین که بعد کنکور کلی فیلم و سریال جدیدتر هست اینام همیشه هستن جایی نمیرن.از آدمای منفی نگر که در 80 درصد مواقع دوستان صمیمی تون هستن دوری کنین ,کلا سال کنکور روزی نیم ساعت کتاب غیردرسی بخونین اثرش بهتر از دوسته.هیچ وقت وقتی از 100 درصد کاری مطمئن نشدین به کسی نگین مثلا میگی من امسال دیگه پزشکی قبولم وقتی نشد حسای حقارت ,بدبختی و از همه بیشتر کنایه های دیگرانم بهش اضافه میشه.سال کنکور ورزش کنین پرخوری نکنین.راجع به فیلمم تابستون سعی کنین درسا و مباحثی که اشکال دارین ببینین که دیگه طول سال درگیر این چیزا نباشین.نکته آخرخیلیا فکر میکنن زمان زیادی در اختیار دارن و کلی سال هست اگه امسال نشد سال بعد!باید یه جوری درس بخونی که سال دیگه ای وجود نداره برای خوندن.آزمون و روش های مطالعه و کتاب هم کلی کانال تلگرام هست که درباره ش درست حسابی شرح داده از جمله کانال اون یارو یبسه مردوخی.

11. Top | #41
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خودتونو با این قضیه نکشین ک کدوم کتاب بهتره :/
      عین جوگیرا نرین هرچی کتاب دم دستتون رسید رو بخرین تهش هم هیچ کدومش کامل خونده نشه( منی ک برای زیست 3 تا کتاب جمع بندی ازمونی خریدم و فقط یکیش کامل خونده شد :/ بقیش فقط 4 یا 5 تا ازمونشو رسیدم بزنم
      بابت ازمونای ازمایشی ک میدین اگ بد شد غصه نخورین :/
      پیوسته درس بخونین :/
      جوگیر طور شروع نکنین ک اون اخرا کم بیارین :/
      حاشیه ها رو کنار بزارین -______-
      فعلن همینا :/
      روزی ما دوباره کبوترهایمان را
      پیدا خواهیم کرد
      و مهربانی

دست زیبایی را خواهد گرفت
      و من آن روز را انتظار می‌کشم
      حتی روزی که دیگر نباشم...

12. Top | #42
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zhi.a نمایش پست ها
      خودتونو با این قضیه نکشین ک کدوم کتاب بهتره :/
      عین جوگیرا نرین هرچی کتاب دم دستتون رسید رو بخرین تهش هم هیچ کدومش کامل خونده نشه( منی ک برای زیست 3 تا کتاب جمع بندی ازمونی خریدم و فقط یکیش کامل خونده شد :/ بقیش فقط 4 یا 5 تا ازمونشو رسیدم بزنم
      بابت ازمونای ازمایشی ک میدین اگ بد شد غصه نخورین :/
      پیوسته درس بخونین :/
      جوگیر طور شروع نکنین ک اون اخرا کم بیارین :/
      حاشیه ها رو کنار بزارین -______-
      فعلن همینا :/
      اره فکر کنم ما ایرانیا کلا خیلی موجودات جوگیری هستیم ،من پارسال مهر 13 ساعت مطالعه مداوم داشتم ولی خب تا روز کنکور مثل یک تابع اکیدا نزولی به 2 3 ساعت و حتی هیچی هم گاهی رسید

امسال تصمیم گرفتم با 6 7 ساعت شروع کنم و نزول نباشه

13. Top | #43
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion2020 نمایش پست ها
      اره فکر کنم ما ایرانیا کلا خیلی موجودات جوگیری هستیم ،من پارسال مهر 13 ساعت مطالعه مداوم داشتم ولی خب تا روز کنکور مثل یک تابع اکیدا نزولی به 2 3 ساعت و حتی هیچی هم گاهی رسید

امسال تصمیم گرفتم با 6 7 ساعت شروع کنم و نزول نباشه
      مگه میخواین بمونین؟ ایشالا قبول میشین : )
      اره کلن این خیلی بده :/ من اونقدی ک تو تابستون درس خوندم تو کل سالای تحصیلم نخونده بودم کلن زمستون برا من بدترین موقع بود :/ ب معنای کلمه شل کرده بودم و حسابی عقب افتادم -____-
      تا اخر تابستون بشه روزی 8 ساعت خوند فوق العادس. بیشترش واقعن ضرره -___________-
      روزی ما دوباره کبوترهایمان را
      پیدا خواهیم کرد
      و مهربانی

دست زیبایی را خواهد گرفت
      و من آن روز را انتظار می‌کشم
      حتی روزی که دیگر نباشم...
      ویرایش توسط zhi.a : 20 تیر 1400 در ساعت 13:13

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zhi.a نمایش پست ها

مگه میخواین بمونین؟ ایشالا قبول میشین : )
      اره کلن این خیلی بده :/ من اونقدی ک تو تابستون درس خوندم تو کل سالای تحصیلم نخونده بودم کلن زمستون برا من بدترین موقع بود :/ ب معنای کلمه شل کرده بودم و حسابی عقب افتادم -____-
      تا اخر تابستون بشه روزی 8 ساعت خوند فوق العادس. بیشترش واقعن ضرره -___________-
      اره با بررسی بعداز کلید سنجش و با مشورت با خیلیا اون درصدایی که من زدم در حد همون درجه2 های تجربی هست مثل بینایی سنجی وفیزیو و پردیسم میارم احتمالا ولی خب پول پردیس نیست و به احتمال خیلی زیاد باید بمونم سال بعد

15. Top | #45
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کی میگه اگه الان زیاد بخونین کم میارین؟
      اگه کسی با علاقه بخونه واقعا کم نمیاره.

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن