خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

نامه رئیس دو کمیسیون مجلس برای تعویق بررسی طرح کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی

رؤسای کمیسیون‌های «آموزش، تحقیقات و فناوری» و «بهداشت و درمان» مجلس شورای اسلامی خطاب به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نامه‌ای مبنی بر تعویق موضوع بررسی کنکور، ارسال کردند.
      ، تهیه طرح ساماندهی نظام سنجش و پذیرش کنکور در مقطع کارشناسی در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و بررسی بخش اول آن در صحن این شورا با واکنش‌های زیادی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مردم مواجه شده است.

در طرح جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی با عنوان «ساماندهی نظام سنجش و پذیرش کنکور در مقطع کارشناسی» که 5 بند آن ابلاغ شده آمده است:

در آزمون سراسری سهم آموزش و پرورش به‌لحاظ سابقه تحصیلی 60 درصد و سهم کنکور سراسری 40 درصد خواهد بود.
      کنکور سراسری مختص دروس تخصصی باشد و دروس عمومی به بخش سوابق تحصیلی منتقل می‌شود و سوابق تحصیلی مبنای ارزیابی نهایی خواهد بود.
      آزمون سنجش (کنکور) دو بار در سال برگزار شود.
      نتایج آزمونی که دانش‌آموزان در آن شرکت می‌کنند تا دو سال اعتبار خواهد داشت و دانش‌آموزان می‌توانند از نتایج آن تا دو سال استفاده کنند.
      دانشگاه‌های کشور می‌توانند یک حدنصاب برای معدل بگذارند و بر اساس آن مشخص کنند که تا چه معدلی را پذیرش می‌کنند و اگر معدل داوطلب از میزان مشخص پایین‌تر باشد این اختیار به دانشگاه‌ها داده می‌شود که داوطلب را پذیرش نکنند.
      هم‌اکنون در نامه‌ ای که خانه ملت منتشر کرده است، رؤسای کمیسیون‌های آموزش, تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تعویق بررسی طرح کنکوری شورا نامه نوشته‌اند:

در این نامه آمده است:

احتراما با توجه به اینکه طرح ساماندهی نظام سنجش و پذیرش در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار دارد و استحضار دارند در موضوع سنجش و پذیرش دانشجو ترکیبی از قوانین مجلس شورای اسلامی و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود دارد که آخرین آنها متعلق به مجلس شورای اسلامی است، با نگاهی اجمالی به طرح ارائه شده که مشکلات و کاستی‌های جدی در آن قابل مشاهده است که به طور خلاصه عبارتند از:

1- مغایرت با قوانین مجلس شورای اسلامی

2- عدم رعایت عدالت در نظام آموزشی و سنجش با برگزاری کنکور به شیوه جدید

3-کاهش قبولی و متضرر شدن مناطق محروم و تقویت مدارس غیر انتفاعی و غیر برخوردار

4- طرح ارائه شده توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی غیر از این مشکلات جدید، از آخرین قانون تصویب شده توسط مجلس نیز ناقص تر است.

5- اجرای قوانین سنجش و پذیرش دانشجو احتیاج به بستر سازی اجتماعی و هماهنگی کامل سه وزارت آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دارد که بدون هماهنگی سه وزیر ذیربط امکان اجرایی شدن وجود ندارد.
      6- چون دولت جدید در آستانه شکل گیری است و طبیعتا اکثریت مسئولان اجرایی تغییر می کنند، لذا جهت هماهنگی و گرفتن نظر دولت جدید این طرح تا تشکیل دولت بعدی به عقب بیفتد.

در پایان بیان شده است این طرح چون ناظر به سال 1402 می باشد شایسته است دولت آینده که طبیعتا مسئول اجرای این مصوبه خواهد بود نیز نظر دهد و با دو یا سه ماه تعویق این طرح اتفاقی نمی افتد.

علیرضا منادی سفیدان
      رئیس کمیسیون آموزش ، تحقیقات و فناوری

حسینعلی شهریاری

​رییس کمیسیون بهداشت و درمان

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad1998 نمایش پست ها
      رؤسای کمیسیون‌های «آموزش، تحقیقات و فناوری» و «بهداشت و درمان» مجلس شورای اسلامی خطاب به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نامه‌ای مبنی بر تعویق موضوع بررسی کنکور، ارسال کردند.
      ، تهیه طرح ساماندهی نظام سنجش و پذیرش کنکور در مقطع کارشناسی در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و بررسی بخش اول آن در صحن این شورا با واکنش‌های زیادی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مردم مواجه شده است.

در طرح جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی با عنوان «ساماندهی نظام سنجش و پذیرش کنکور در مقطع کارشناسی» که 5 بند آن ابلاغ شده آمده است:

در آزمون سراسری سهم آموزش و پرورش به‌لحاظ سابقه تحصیلی 60 درصد و سهم کنکور سراسری 40 درصد خواهد بود.
      کنکور سراسری مختص دروس تخصصی باشد و دروس عمومی به بخش سوابق تحصیلی منتقل می‌شود و سوابق تحصیلی مبنای ارزیابی نهایی خواهد بود.
      آزمون سنجش (کنکور) دو بار در سال برگزار شود.
      نتایج آزمونی که دانش‌آموزان در آن شرکت می‌کنند تا دو سال اعتبار خواهد داشت و دانش‌آموزان می‌توانند از نتایج آن تا دو سال استفاده کنند.
      دانشگاه‌های کشور می‌توانند یک حدنصاب برای معدل بگذارند و بر اساس آن مشخص کنند که تا چه معدلی را پذیرش می‌کنند و اگر معدل داوطلب از میزان مشخص پایین‌تر باشد این اختیار به دانشگاه‌ها داده می‌شود که داوطلب را پذیرش نکنند.
      هم‌اکنون در نامه‌ ای که خانه ملت منتشر کرده است، رؤسای کمیسیون‌های آموزش, تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تعویق بررسی طرح کنکوری شورا نامه نوشته‌اند:

در این نامه آمده است:

احتراما با توجه به اینکه طرح ساماندهی نظام سنجش و پذیرش در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار دارد و استحضار دارند در موضوع سنجش و پذیرش دانشجو ترکیبی از قوانین مجلس شورای اسلامی و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود دارد که آخرین آنها متعلق به مجلس شورای اسلامی است، با نگاهی اجمالی به طرح ارائه شده که مشکلات و کاستی‌های جدی در آن قابل مشاهده است که به طور خلاصه عبارتند از:

1- مغایرت با قوانین مجلس شورای اسلامی

2- عدم رعایت عدالت در نظام آموزشی و سنجش با برگزاری کنکور به شیوه جدید

3-کاهش قبولی و متضرر شدن مناطق محروم و تقویت مدارس غیر انتفاعی و غیر برخوردار

4- طرح ارائه شده توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی غیر از این مشکلات جدید، از آخرین قانون تصویب شده توسط مجلس نیز ناقص تر است.

5- اجرای قوانین سنجش و پذیرش دانشجو احتیاج به بستر سازی اجتماعی و هماهنگی کامل سه وزارت آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دارد که بدون هماهنگی سه وزیر ذیربط امکان اجرایی شدن وجود ندارد.
      6- چون دولت جدید در آستانه شکل گیری است و طبیعتا اکثریت مسئولان اجرایی تغییر می کنند، لذا جهت هماهنگی و گرفتن نظر دولت جدید این طرح تا تشکیل دولت بعدی به عقب بیفتد.

در پایان بیان شده است این طرح چون ناظر به سال 1402 می باشد شایسته است دولت آینده که طبیعتا مسئول اجرای این مصوبه خواهد بود نیز نظر دهد و با دو یا سه ماه تعویق این طرح اتفاقی نمی افتد.

علیرضا منادی سفیدان
      رئیس کمیسیون آموزش ، تحقیقات و فناوری

حسینعلی شهریاری

​رییس کمیسیون بهداشت و درمان

یک اتفاق دو سویه رخ داد امسال.

1- دبیران عدد گذار در اوج خدافظی نمودند
      2- با تراز هایی که 10 مرداد خواهد امد ، خواهید دید که سهم افراد برتر در درصد بالای عمومی نهادینه شده.

منظورم چیه؟ سنجش نشون داد که اگر قرار به کنکور صرفا تخصصی باشه ، سوالاتی مثل ریاضی 1400 میده . و براش حتی مهم نیست که در کتاب هست یا خیر!
      عزیزان من ، وزارت علوم در خصوص بودجه ترخیصی چند هزار میلیاردی برای هیچکس جوابگو نیست که کجا خرج کرده! بعد انتظار دارین برا تومار ها پاسخگو باشه؟
      من موافق این امر هستم که عمومی ها خط خورده بشه .

ولی سنجش اینکار رو بکنه علنا اتیش زده به همه چی!
      سنجش باید قول بده که در حد کتاب وزارتی اموزش پرورش سوال بده . از طرفی اموزش پرورش هم قول بده تالیف کتب رو جدی بگیره و کتاب داستانی مثل شیمی 1 ننویسه.
      کتاب ها علمی باشند وزن داشته باشن طبیعتا خلاقیت و دست ازادی برای طراح بوجود میاد .
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سال 95 که کنکور ریاضی دادم اون زمان هم بحث تاثیر قطعی معدل و افزایش درصد تاثیر سوابق تحصیلی در هر سال و حذف کنکور با طرح تصویب شده مجلس و اینا بود ولی کلا هیچ سرانجامی نداشت؛ اما خُب کنکوریای 93 و 94 یکمی ضررش رو دیدن و بعد اعتراض از طریق دیوان عدالت بود که اون طرح برگشت . توو سال کنکور 95 هم حتی تا دی 94 طرح تاثیر قطعی برقرار بود که با حکم دیوان طرح تصویب شده لغو شد و رای به تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور 95 و کنکورهای بعد اون باتوجه به تصمیم گیری های شورای سنجش رو دادن !!! چون طرح قابلیت اجرایی شدن رو نداشت !
      الآنم با تصویب هر مصوبه ای راجع به حذف کنکور یا پایین آوردن سهم کنکور در پذیرش از طرف هر نهاد و ارگان و شورایی، بازم قابلیت اجرایی شدن رو نداره . من واقعا نمیدونم که اینو باید دیگه چجوری فهموند ؟؟؟
      به هر حال اینجا همه یه هدف مشترک دارن و براساس اونه که دارن از همدیگه بحث و تبادل نظر میگیرن؛ چون همه میخوان بهترین ها براشون رقم بخوره!...
      سال 95 مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی تبریز قبول شدم و در سال 98 هم قبولی استخدامی سازمان آتش نشانی هستم . اما با این وجود از پارسال روی کنکور تجربی و دروس و منابع مربوطه اش علی الخصوص زیست فوکوس کردم و برای 1401 شرایط خودم رو محیا کردم واسه کسب آمادگی و آزمون دادن و کسب نتیجه دلخواه(چون هیچکسی از موقعیت و درآمد بالا بدش نمیاد)؛
      میخوام بگم یعنی من و تو و اونیکه هدفش مشخصه و با هر شرایطی هم که میخوایم وضعیتمون رو بهتر کنیم، به هر حال کنکور 1401 که هیچ تغییراتی نداره رو با آمادگی شرکت کنید و قضیه رو کلا تموم کنید و دیگه زیاد وارد اینگونه حواشی نشید!... برای ما هم سود یا زیان آنچنانی نداره که بیایم اینجا بگیم اون مصوبه مزخرفه یا هرچیه! ولی در هر صورت واقعا مزخرفه و اینو همه میدونیم .
      ختم کلام با در نظر گرفتن خیلی چیزا مطمئنا احتمال اجرای چنین مصوبه ای خیلی کمه !

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      محمد شما هم گیر دادین به این مصوبه ها و تغییرات و ... و تاپیک در کنار تاپیک
      واقعیت اینه که اینا هر کاری بکنن خارج از عهده و تکلیف ماست پس بهتره خودمون رو درگیر ماجراها نکنیم که از این ماجراها ابی هیچوقت گرم نشده و نخواهد شد .
      این جهان زندان و ما زندانیان.......

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      امیدوارم کنکور حذف نشه اما یه فکر به حال تقلبا بشه اینا هر موقع خواستن یه کار درستی انجام بدن اون کارو نابود کردن به طوری که هر جنبنده ای تاشعاع پنج کیلومتری اون قضیه وجود داره تبخیر بشه کنکور خیلی برای ایران راه خوبیه ناعدالتی داره اما از هرراه دیگه ای بهتره.
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mat04 نمایش پست ها

الان فرض میکینم کنکور هم سطح کتاب درسی باشه چی میشه؟ همه درصد ها میاد بالا سطح بچه ها هم بالا نتیجه در نتیجه مثل امتحان نهایی بیش از 10 هزار نفر معدل 20 بودن اینجا هم کلی درصد 100 . همه با هم آزمون میدیم سوالی سخت باشه برای همه است سوالات همه هم یکیه فقط باید از درسی که سخته بگذریم.کتاب آموزش پرورش هم که تصمیم به تغییرش گرفتن شد شیمی نظام جدید همون بهتر تغییرش ندن
      باور کن کنکور1400 زیاد بد نبودماجراشر سوالاش بسیار سخت بود خب میگیم برای همه بسیار سخت بوده اما تقلب و کلیدی که اومده بیرون ماجرا رو خراب می کنه وترازا رو میشکنه اگه فقط پونصد نفر ریاضی بالای هشتاد زده باشن طبق کلید کانال های تلگرام خب ترازا به شدت میشکنن.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saturn8 نمایش پست ها
      باور کن کنکور1400 زیاد بد نبودماجراشر سوالاش بسیار سخت بود خب میگیم برای همه بسیار سخت بوده اما تقلب و کلیدی که اومده بیرون ماجرا رو خراب می کنه وترازا رو میشکنه اگه فقط پونصد نفر ریاضی بالای هشتاد زده باشن طبق کلید کانال های تلگرام خب ترازا به شدت میشکنن.
      پارسال وضع بدتر از این بود
      ولی در نهایت تاثیری روی رتبه زیاد نداشت . اکثر بجه ها در حد قلمچی و سنجش شده بودن (اونایی ک شوک شده بودن رو نمیگم)
      درسته تقلب میشه ولی انقدری نیس ک فک کنین 500 نفر کارشون تمومه ... الکی خودتونو ناامید نکنین

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      پارسال وضع بدتر از این بود
      ولی در نهایت تاثیری روی رتبه زیاد نداشت . اکثر بجه ها در حد قلمچی و سنجش شده بودن (اونایی ک شوک شده بودن رو نمیگم)
      درسته تقلب میشه ولی انقدری نیس ک فک کنین 500 نفر کارشون تمومه ... الکی خودتونو ناامید نکنین

سعید جان امسال ساعت 11 کلید سوالات کم کم به طور رایگان گذاشته شده و01-12دقیقه کلید صددرصدی زیست و26تا ریاضی وبقیه دروس هم کامل تکمیل شده و پخش شده چندکانال هم از روش اسکی رفتن وگذاشتن امسال تقلب خیلی بیشتر بوده با سالای قبل قابل مقایسه نیست.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سعید جان امسال ساعت 11 کلید سوالات کم کم به طور رایگان گذاشته شده و01-12دقیقه کلید صددرصدی زیست و26تا ریاضی وبقیه دروس هم کامل تکمیل شده و پخش شده چندکانال هم از روش اسکی رفتن وگذاشتن امسال تقلب خیلی بیشتر بوده با سالای قبل قابل مقایسه نیست.
      ببین مطمئن باش که شنجش به اونایی که شک میکنه تو زمستون دروس تخصصی رو دوباره ازشون کنوکرمیگیره / خوشبختانه سیستم و سوالات جوری بودن حتی اگه تقلب بشه قابل بررسی و تشخیصه/کسی که معدلش چندان جالب نیست و تو شهرستان و مناطق محرومه و بیاد یه سوال سخت ریاضی رو که درصد پاسخ گوشی کمی داشت رو جواب بده؟؟ / من به نظرم نگران نباشید /

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S.brave نمایش پست ها
      یه سوال سنجش به اونی که رتبه های سالای قبلش در حد سی چهل هزار بوده و معدل نهاییش در حد ۱۵ ۱۶آورده ولی رتبه اش نسبتا خوب بشه شک میکنه؟
      من شنیده بودم اول دفترچه چک میکنه کارشناسی دقیق میکنن بعد شک میکنه در صورتی که راه حل ننوشته باشه واقعا اینجوریه یا همون دو مورد اول باشه مشکوک به تقلب میشه و دوباره آزمون میگیرن؟؟؟
      دفترچه چک میه ببینن حل کردی سوالات رو و دفترچه ات رو به خاک و خون کشیدی یا نه همینجوری ذهنی جواب دادی

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      آره من خودم ساعت 8:54 توی چنل کلید مدیا بودم که داشت سوالارو پخش میکرد
      ولی ببین بحث پخش سوال نیست بحث تقبله
      اینکه سر جلسه کنکور بتونی حتی هندزفری ببری کار تقریبا غیرممکنیه و حتی اگه تقلب هم بکنی باز هم سازمان سنجش بچه ها رو رصد میکنه
      ولی پارسال هم دقیقا ساعت 10 11 همه سوالات با عکسشون ! پخش شدن من یادمه

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      اینکه سر جلسه کنکور بتونی حتی هندزفری ببری کار تقریبا غیرممکنیه و حتی اگه تقلب هم بکنی باز هم سازمان سنجش بچه ها رو رصد میکنه
      حوزه ما مدرسه بود .

مدرسه ای که اقا سعید یه جنبش به خیابون مشرف بود و از اون نیمچه دیوار ها که تا 50 سانت سیمانه بعد نرده از اونا بود .

تا یک روز قبل هم درش باز بود . حتی طوری که دیروز کنکور با دوچرخه رفتیم و یه دور اجمالی حیاط مدرسه زدیم .

خب ببین مدرسه ای به اون بزرگی که هنرستان بود . و از جایی که اون چیز میزا گذاشته بودن و میگشتن تا سالن برگزاری ( چن سالن بود) تقریبا یه 80 و 100 متری باس پیاده میرفتی .

ینی کسی نمیتونست ِ که دیروز یه گوشی جا سازی کنه تو پشت درختا یا همون جلسه کنکور بعد تفتیش ورودی هماهنگ کنه یکی از همون نرده های 100 متر جلوتر بهش وسایل ارتباطی بده؟

وسط سالن هم نویز نبودش . نشون به اون نشون که یدونه بدبخت کلهم پاسخبرگ و دفترچش همخوانی نداشت و اونجا رییس حوزه با موبایل خودش زنگ زد به نمیدونم کجا .

البته که مراقبین باس گوشی رو خاموش و تحویل بدن ولی من که دیدم.

رشته زبان هم که دیگه غوغا . مراقب داشت عامیرزا بازی میکرد
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

حوزه ما مدرسه بود .

مدرسه ای که اقا سعید یه جنبش به خیابون مشرف بود و از اون نیمچه دیوار ها که تا 50 سانت سیمانه بعد نرده از اونا بود .

تا یک روز قبل هم درش باز بود . حتی طوری که دیروز کنکور با دوچرخه رفتیم و یه دور اجمالی حیاط مدرسه زدیم .

خب ببین مدرسه ای به اون بزرگی که هنرستان بود . و از جایی که اون چیز میزا گذاشته بودن و میگشتن تا سالن برگزاری ( چن سالن بود) تقریبا یه 80 و 100 متری باس پیاده میرفتی .

ینی کسی نمیتونست ِ که دیروز یه گوشی جا سازی کنه تو پشت درختا یا همون جلسه کنکور بعد تفتیش ورودی هماهنگ کنه یکی از همون نرده های 100 متر جلوتر بهش وسایل ارتباطی بده؟

وسط سالن هم نویز نبودش . نشون به اون نشون که یدونه بدبخت کلهم پاسخبرگ و دفترچش همخوانی نداشت و اونجا رییس حوزه با موبایل خودش زنگ زد به نمیدونم کجا .

البته که مراقبین باس گوشی رو خاموش و تحویل بدن ولی من که دیدم.

رشته زبان هم که دیگه غوغا . مراقب داشت عامیرزا بازی میکرد
      ببین من اصلا نمیگم احتمالش 0 عه . بله قطعا امکانش هست . ولی حساب کن تک تک مسئولین حوزه باید پشت دست هم باشن ( چون یه نفر گزارش کنه چند سال حبس برای مراقب میبرن . عواقب شغلیش بماند) از اون طرف دانش آموزا هم نباید اعتراضی کنن
      یعنی عملا امکان این کار واسه کسی هستش که چند صد میلیون فقط خرج خرید مراقب کرده باشه تازه با اون همه ریسک . شدن که میشه ولی انگشت شمار
      اینطوری نیست پسر حسن بقال سر کوچه هندزفری گذاشته باشه تو گوشش و ریاضی 94 کلیدمدیا رو زده باشه

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

سعید سه نفر از دوستانم اعتراف کردن هندزفری نامریی بردن سرجلسه تازه این فقط ماله یه حوزس بقیه حوزه ها رو هم در نظر بگیر باور کن خیلی دوست دارم خوش بین باشم اما این مراقبایی که من دیدم خیلی نامردتر از این حرفا بودن خدا به خیر کنه واقعا پولی که میگیرن برای مراقبت از ازمون حرومه.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن