خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 22 از 22
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Biomedical Eng نمایش پست ها

سؤالات کنکور سراسری در سال‌های اخیر بسیار غیراستاندارد طرح شده به گونه‌ای که بسیاری از داوطلبان علیرغم تلاش مناسب، نتیجه مطلوبی به دست نیاورند. توجیه‌هایی مانند اینکه نمرات کنکور تراز گرفته می‌شوند و سؤال برای همه یکسان است و ... مورد قبول نیست زیرا آسیب روانی و استرس ایجاد شده به دلیل سؤالات غیراستاندارد باعث از بین رفتن زحمات دانش‌آموزان می‌شود و دانش‌آموز 18 ساله نباید این چنین مورد سنجش قرار بگیرد.

به عنوان مثال در رشته تجربی در کنکورهای سال 1399 و 1400 سوالات متعددی در دروس تخصصی مشاهده می‌شود که تعداد زیادی از دبیران مطرح با وجود در اختیار داشتن کتاب درسی آنها را غلط پاسخ می‌دهند. ( مستندات مربوطه در اینترنت قابل دسترسی می‌باشد) همچنین در برخی دروس آزمون از مباحثی که در کتب نظام قدیم تدریس می‌شدند و در نظام جدید حذف شده‌اند نیز سوال طرح شده و باعث تعجب دبیران شده (مثلا درس ریاضیات رشته تجربی).

مگر نه این است که کنکور ملاک سنجش آموزش است؟ پس چگونه سازمان سنجش توقع دارد دانش‌آموزان به سوالاتی پاسخ دهند که بهترین دبیران کشور قادر به پاسخگویی به آنها نیستند؟ از این رو مطالبه جمعی از داوطلبان کنکور نظارت نهادهایی مانند مجلس شورای اسلامی بر سؤالات آزمون سراسری هر رشته است. می‌توان هیأتی متشکل از کارشناسان را تشکیل داد که قبل یا بعد از برگزاری آزمون‌های سراسری در خصوص سؤالات آزمون مداخلات لازم را انجام دهند.
      انتهای پیام /ن

============

حمایت از این کمپین برای تعین سرنوشت زندگیتان است
      https://www.farsnews.ir/my/c/77685
      بابا ولش کنید !!! اینا اصلا براشون مهم نیست ... فقط درس رو بچسبید والسلام
      اینا خودشون میدونن چی درسته و چی نیست و اصلا به نظرات ما هم نیازی ندارن. کاملا فرمالیته هست مثل چیزای قبلی که بی نتیجه موند

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یه ازمونی که یکسال وقت داره و مهم ترین ازمدن سال هست یعنی نظارت نداره ؟
      شاید برنامه پشتشه

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط YasharUR نمایش پست ها
      فارس من
      فارس من اگه جواب بود الان امریکایی نرخ معادل ریال چک میکردن صبحا
      بعدم این چه جویه انداختن واسه سوالای ریاضی؟
      سخت بوده درست خارج از چهارچوب سوال داشته درست ولی واسه همه بوده
      قرار نیست همه درصدا بره رو 70 80
      دقیقا مفهوم تراز واسه این اومده وسط که سنجش بنا به حسب سوالا انجام بشه
      درصد 20 امسال همون ترازی رو میده که 60 پارسال میده
      صحبتی که میمونه اینکه اقا من سوالای ریاضی رو دیدم روحیه ام اوف شد که مدیریت شرایط ازمون از امادگی های اولیه ای که هر فردی که خودش رو واسه کنکور خوب اماده کرده باید یاد بگیره
      این دقیقا با بهونه اونی که میگه اب ریخت رو پاسخبرگم نتونستم سوالا رو پر کنم یا اصلا اصلاح نمیشه یکیه .
      اینم در نظر بگیرید اگه واقعا میخوایید بخونید اگه دنبال این بهانه ها نیستین اگه تو جوی که ایجاد شده و نهایتش گرفتن تصمیم احساسی توسط شما و خالی کردن جیبیتون هست میخواید قرار نگیرید
      بدونید و اگاه باشید که کنکور هر چقدر سخت تر واسه کسی که خونده بهتر
      اصلا یه طوری باشه شما از هر درس اختصاصی یه سال بخونید و نهایت 10 تا بزنید میانگین بازم به نفع کسی که خونده و اصول اولیه ازمون دادن بلده
      من باب قضیه ترازه .درصد صفر و منفی میره بالاتر
      کنکور سخت تویی که میخوای بخونی رو از کسی که متوسط طور خونده راحت تر جدا میکنه
      اگه سخت باشه ولو خیلی سخت تویی که بیشتر زحمت کشیدی تو روز بدت هم جلوتر از اونی هستی که متوسط طور خونده و اون روز افتاده تو دور شانس یا روز خوبش
      قشنگ مشخصه حرفای مصاحبه خدایی با شبکه خبر رو کپی پیست کردیا عزیز
      تراز تا حد نهایی بالا توی آزمون آسون یا حد نهایی پایین توی کنکور سخت میتونه همسان سازی انجام بده . ینی چی ؟ ینی اگه کنکور انقد آسون باشه که اونی که همیشه 40 میزده هم 100 بزنه , پس اونی که همیشه درصد 100 میزده چی ؟ جفتشون یک جایگاه میگیرن !
      برعکس ! اگه اونی که 60 میزده الان توی کنکور 10 درصد بیشتر نتونه بزنه اونم 3 تا تست قابل حل , پس فرقش با اونی که همیشه 20 میزده الانم این 3 تا تست رو حل کرده چیه ؟!!

وقتی فرق اونی که خونده و اونی که 0 میزنه 3 تا دونه تست باشه , تراز هیچ معنایی نداره

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      قشنگ مشخصه حرفای مصاحبه خدایی با شبکه خبر رو کپی پیست کردیا عزیز
      تراز تا حد نهایی بالا توی آزمون آسون یا حد نهایی پایین توی کنکور سخت میتونه همسان سازی انجام بده . ینی چی ؟ ینی اگه کنکور انقد آسون باشه که اونی که همیشه 40 میزده هم 100 بزنه , پس اونی که همیشه درصد 100 میزده چی ؟ جفتشون یک جایگاه میگیرن !
      برعکس ! اگه اونی که 60 میزده الان توی کنکور 10 درصد بیشتر نتونه بزنه اونم 3 تا تست قابل حل , پس فرقش با اونی که همیشه 20 میزده الانم این 3 تا تست رو حل کرده چیه ؟!!

وقتی فرق اونی که خونده و اونی که 0 میزنه 3 تا دونه تست باشه , تراز هیچ معنایی نداره
      حرفای خدایی ؟ نخوندم
      حرفات صحیح و برازنده سعید جان
      ولی به عنوان کسی که کنکور داده سطح سوالا تو همون ریاضی هم به شرط اینکه پنیک برنمیداشتی و مدیریت میکردی با آ.ح ا.م(دونفری ک موج زدن) یا کلهم عدد بندازا نمیخوندی طوری نبود که تفاوت کسی که خوندع و نخونده بین 0 و 3 باشه
      ریاضی سخت بود تست خارج چهارچوب داشت ولی یه جو شدیدی هم ایجاد شد که غلو شد در موردش
      چرا ؟ توجیه اینکه چرا روش های صرفا از روی گزینه خوندن ما جواب نیس
      index.jpg
      پ.ن:
      بعد سعید در مورد تراز نظر من اینکه رو کلیت جریان نگاه کنیم
      خودت دیدی که مثلا یه بابایی که یه درسش شدید میلنگه یا دیر شروع کرده کلا میزنه روی یه درس اختصاصی
      درسته کنکور اصلا گزینش صحیحی نیست ولی من باب سوال کنکوری این فرد سواد کمتری داره از کسی که واسه همه درسا وقت گذاشته
      مثلا اقا میگه من ریاضی زخمم میرم 10 درصد میزنم با 80-90 شیمی میبندم که 99 این جریان رو به شیمی فن ها به فنـا دادن
      همین سال یکی میگه اقا من فیزیکم داغونه میرم با عدد انداختن کاری نیست که با ریاضی جبران میکنم که روال امسال رو هم دیدین که چطور به چـوخ دادن
      من میگم اگه کنکور رو یه پک در نظر بگیریم و با این ادا اطوارا حالا سخت دادن بی معنی شیمی 99 یا ریاضی 400 یا بودجه بندی خراب 98
      کلهم این جریان واسه کسی که واقعا زحمت کشیده همشو خونده نشسته ازمون داده و مدیریتش رو یاد گرفته و میانبر نزده خوبه و همین بحث تراز بیشتر رخ میده

خودت شاگرد داری یحتمل و در راستای اینکه احساس وظیفه میکنی و دلسوزی الان مایلی به سمت اونا
      ولی اگه پک کنکور امسال رو درنظر بگیریم کسی که زحمت کشیده حقش پایمال نمیشه و قشنگ غربال میشه از بقیه
      آره درسته درصد ریاضیه رخ نمیده میانگین درصدا مثل فاجعه 98 بالا نیست که طرف با رتبه 4 هزار زیست 80 داشت .کارنامه خوشگل و ویترین طوری برای درصدا نمیده ولی
      این کنکور به نظرم خوب سه دسته رو جدا کرد و خوبم بینشون فاصله انداخت
      سه تا صف خوب و متوسط و ضعیف ساخت بین هر صف هم 5-6 متر فاصله طوری که یی وقتی این صفا میرن کلاس با میانبر و اینا قاطی صف دیگه نتونه بشه
      .

you can't kill spirit even if you try too​
      ویرایش توسط YasharUR : 19 تیر 1400 در ساعت 11:41

5. Top | #20
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط YasharUR نمایش پست ها

حرفای خدایی ؟ نخوندم
      حرفات صحیح و برازنده سعید جان
      ولی به عنوان کسی که کنکور داده سطح سوالا تو همون ریاضی هم به شرط اینکه پنیک برنمیداشتی و مدیریت میکردی با آ.ح ا.م(دونفری ک موج زدن) یا کلهم عدد بندازا نمیخوندی طوری نبود که تفاوت کسی که خوندع و نخونده بین 0 و 3 باشه
      ریاضی سخت بود تست خارج چهارچوب داشت ولی یه جو شدیدی هم ایجاد شد که غلو شد در موردش
      چرا ؟ توجیه اینکه چرا روش های صرفا از روی گزینه خوندن ما جواب نیس
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: index.jpg
مشاهده: 51
حجم: 5.2 کیلو بایت
      پ.ن:
      بعد سعید در مورد تراز نظر من اینکه رو کلیت جریان نگاه کنیم
      خودت دیدی که مثلا یه بابایی که یه درسش شدید میلنگه یا دیر شروع کرده کلا میزنه روی یه درس اختصاصی
      درسته کنکور اصلا گزینش صحیحی نیست ولی من باب سوال کنکوری این فرد سواد کمتری داره از کسی که واسه همه درسا وقت گذاشته
      مثلا اقا میگه من ریاضی زخمم میرم 10 درصد میزنم با 80-90 شیمی میبندم که 99 این جریان رو به شیمی فن ها به فنـا دادن
      همین سال یکی میگه اقا من فیزیکم داغونه میرم با عدد انداختن کاری نیست که با ریاضی جبران میکنم که روال امسال رو هم دیدین که چطور به چـوخ دادن
      من میگم اگه کنکور رو یه پک در نظر بگیریم و با این ادا اطوارا حالا سخت دادن بی معنی شیمی 99 یا ریاضی 400 یا بودجه بندی خراب 98
      کلهم این جریان واسه کسی که واقعا زحمت کشیده همشو خونده نشسته ازمون داده و مدیریتش رو یاد گرفته و میانبر نزده خوبه و همین بحث تراز بیشتر رخ میده

خودت شاگرد داری یحتمل و در راستای اینکه احساس وظیفه میکنی و دلسوزی الان مایلی به سمت اونا
      ولی اگه پک کنکور امسال رو درنظر بگیریم کسی که زحمت کشیده حقش پایمال نمیشه و قشنگ غربال میشه از بقیه
      آره درسته درصد ریاضیه رخ نمیده میانگین درصدا مثل فاجعه 98 بالا نیست که طرف با رتبه 4 هزار زیست 80 داشت .کارنامه خوشگل و ویترین طوری برای درصدا نمیده ولی
      این کنکور به نظرم خوب سه دسته رو جدا کرد و خوبم بینشون فاصله انداخت
      سه تا صف خوب و متوسط و ضعیف ساخت بین هر صف هم 5-6 متر فاصله طوری که یی وقتی این صفا میرن کلاس با میانبر و اینا قاطی صف دیگه نتونه بشه
      ببین با حرفات موافقم ولی در مورد دانش آموزی که واقعا تاپ عه
      کسی که همیشه ریاضی 100 میزده حالا 50 هم بزنه به هدفش میرسه
      بحث من عمده دانش آموزاس . دانش اموزی که ریاضی رو میانگین 20 30 درصد میزده الان 0 زده . دقیقا مث کسی که اصلا ریاضی نخونده
      و رقابت توی درصد های پایین خیلیی زیاد میشه . یعنی اونی که ریاضی 70 میزده الان میزنه 25 اونی که 50 میزده الان میزنه 20 . این وسط 1 بی دقتی رتبه هارو وحشتناک جا به جا میکنه
      کنکور این مدلی دانش آموزای خیلی خوب رو از بقیه به شدت خوب متمایز میکنه . ولی بقیه دانش آموزا اعم از خوب و متوسط و ضعیف یکسان ان چون رقابت توی درصد های پایینه
      قبلن بین 100 درصد رقابت بود الان بین 30 درصد ...

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      ببین با حرفات موافقم ولی در مورد دانش آموزی که واقعا تاپ عه
      کسی که همیشه ریاضی 100 میزده حالا 50 هم بزنه به هدفش میرسه
      بحث من عمده دانش آموزاس . دانش اموزی که ریاضی رو میانگین 20 30 درصد میزده الان 0 زده . دقیقا مث کسی که اصلا ریاضی نخونده
      و رقابت توی درصد های پایین خیلیی زیاد میشه . یعنی اونی که ریاضی 70 میزده الان میزنه 25 اونی که 50 میزده الان میزنه 20 . این وسط 1 بی دقتی رتبه هارو وحشتناک جا به جا میکنه
      کنکور این مدلی دانش آموزای خیلی خوب رو از بقیه به شدت خوب متمایز میکنه . ولی بقیه دانش آموزا اعم از خوب و متوسط و ضعیف یکسان ان چون رقابت توی درصد های پایینه
      قبلن بین 100 درصد رقابت بود الان بین 30 درصد ...
      واسه خودمون که بحث نمیکنیم حمد امسال کنکور خیلی خوب بود واسم حتی همین ریاضی منی که داغون بودم هم واسم بد نبود .یعنی رفته بودم واسه 20-30 ریاضی که اونم زدم
      چراش دلیلی که این صحبت رو میخوام ادامه بدم اونم اینکه نرفتم پی آ.ح و ا.م که با اینکه واسه منی که حالیم نبود باعث میشد عشق کنم اوایل که ریاضی چ نایسه ولی چون پا گذاشته بودم نتیجه بگیرم راه راحت رو نرفتم تا تهش
      و با شنیدن صحبت چنتا دبیر با سابقه و شرف دار ریاضی تو این کار که اقا اینا به بازی گرفتنتون کلا جریان رو عوض کردم.راه سخت تر ادامه پیدا کرد سخت تر فهمیدم هر 30 دقیقه مجبور میشدم دو نخ بزنم تا اون فشار وحشتناک ارتباط گرفتن من با ریاضی ملو تر بشه ولی درصدی زدم که واسه یکی مثل من معجزه بود
      بازم میگم یسری سوالات باید کلا حذف بشه چون تو چهارچوب طرح سوال نبودن و دیگه واقعا عـ ن جریان رو درآورده بودن ولی با روش هایی که این دبیرا واسه دور زدن سوالا ساخته بودن و تا حدودی هم جواب بود
      واقعا باعث میشد که تو درسی مثل ریاضی اون کسی که مثلا میانگین 5 ساعت زحمت کشیده قاطی اونی بشه که میانگین 10 ساعت زحمت کشیده و واقعا ظلمه این واسه اون بابایی که شاید هزینه یا حتی امکانات یاد گرفتن این دور زدن ها رو نداشت

بعد فقط ریاضیه .باقی درسا واقعا اوکی بودن
      همین ریاضی هم واسه همه همینه و یه نفر اگه مدیریت خودش و شرایط ازمون رو بلد بود (که اینم لازمه اینکه واسش زحمت کشیده باشه و شبیه سازی کنه) میتونست تو بقیه درسا درصد درست بگیره و میدونست که اقا الان این جریان واس همه است
      واقعا با پدر سوختگی هایی که در میارن و راه در رو هایی که هست نمیگم درسته ولی نمیشه سخت دادن ریاضی رو نمیشه نقض هم کرد . به عنوان یه فرد بی طرف(نه معلم ذی نفع) یا یه دانش اموزی کاربلد یا یه دبیری که فارغ از سطح سوال 10 از 10 اش رو گذاشته و واسه جذب مخاطب نزده تو سر مطلب

به عنوان یه دانشجوی دندون میدونی که چه پدری از ادم در میاد واسه قبول شدن
      اگه تو مشاوره هم باشی باید بدونی که خیلی خیلی وحشتناک تر شده قبولی و سطح دانش آموزا(بخاطر سمت و سوی وضعیت اقتصاد و فرهنگی مملکت ) نسبت به دو سه سال قبلی که خودت قبول شدی
      تو این شرایط وحشتناک باید روال طوری باشه که اون دانش اموز زحمت کشه به هیچ عنوان ضربه نخوره و تهدید نشه از طریق میانبر زنا حتی اگه به ضرر یه عده معمولی طورا تموم بشه

قانون داروین رو باید بیارن تو کار
      وقتی منابع کمه و رقابت شدید باید یسری ها حذف شن
      قبول این جریان واسه کسی که کنکور داره بین این همه بلبشویی که یه عده دبیر ریاضی انداختن واسه پاک کردن گـند خودشون از اوجب واجباته
      .

you can't kill spirit even if you try too​
      ویرایش توسط YasharUR : 19 تیر 1400 در ساعت 20:59

7. Top | #22
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      5582158.jpg
      i`m taxic

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن