خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 35
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.81 نمایش پست ها
      به نظر شما سازمان سنجش مرض داره سوالات ریاضیو از سوالات دکترای نیمه متمرکز و تابع زوج و فرد اینا طرح کنه،خودش آیا عقل نداره اینا نیست؟!،یا مثلا سوالات فیزیک پارسال ،یا امسال که عمومی به نسبت راحتتر از پارسال گرفتن و همینجوری دانش آموزان رفته رفته وقتشون رو به اختصاصی در خواندن در طول سال ترجیح بدن!

من دارم میگم بشینیم منطقی و به دور از احساسات حرف بزنیم:
      کاری به صحیح یا غلط بودن یا مفید و مضر بودن این لایحه ندارم چون مطمئنا خیلی ها به مزاجشون خوششون نمیاد و خیلی هم در سال های اولیه برای وزارت علوم مکافات ایجاد میکنه.
      ولی شما برید نگاه کنید تمام کشورها به غیر از دو تا کشور دیگه که البته اونا ساختارشون کلا با ما متفاوته چیزی به نام کنکور به این شکل برگزار بشه ندارند.
      اگر قراره تحول ایجاد بشه ،اولین قدم آموزش کشوره!
      حقیقتش منم دقیقا نمیدونم قراره اجرا بشه یا نه،ولی یه چیزیو مطمئنم،اگر اجرا نشه دیگر هرگز کنکور برداشته نمیشه...
      قیمه ها رو نریز توو ماستا حاجی؛
      این روند سختی سوالات اختصاصی، از کنکور 99 هست که اونم علتش عمدتا دلایل دیگه ایه . اصلا حتی تا روز کنکور 99 و یه مدت بعد اونم بحث چنین مصوبه ای نبود که ربطش میدی به اون !
      همچنین خود سازمان سنجش اتفاقا مخالف اجرا شدن این طرحه!

2. Top | #17
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اولا شورای انقلاب فرهنگی ربطی به مجلس و ریاست جمهوری نداره!(اعضاش رو نهاد رهبری انتخاب میکنند و حکم شورای عالی لازم الاجراست مگر منوط به شرایطی اونم بسیار کم بره به تشخیص مصلحت نظام)
      دوما سند تحول بنیادبن و سند تحول نظام آموزشی و سند توسعه 7 کشوری باید تا قبل 1404 اجرا بشه!
      سوما این طرحی که پیشنهاد دادند سابقه اجرایی قبلا داشته(دقیق نمیدونم ولی فکر کنم قبل دهه 70 و اینا بود!)
      چهارما همه میگفتند هیچ موقع وکالت و مهندسی اشباع نمیشه بخاطر همین همه میرفتن سمتشون،پزشکی هم همینه ،همه میگن اشباع نمیشه ولی بالاخره یه روز با این فرایند تعادل تقاضا و عرضه بهم میخوره...
      چی داری میگی ؟؟ چه ربطی به اشباع و بازار کار داره و ...
      این طرح ها زیر ساخت میخواد زیر ساخت که تو ایین کشور تنها چیزی که وجود نداره زیر ساخته
      اگرم اجراییش کنن اینقدر منتقد و باگ داره یکسال بیشتر اجرا نمیشه و با اعتراض و دخالت دیوان عدالت این قانون نقض میشه
      این جهان زندان و ما زندانیان.......

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr Hanieh-7797 نمایش پست ها
      اجرانمیشن خیالتون راحت

بعدشم داوطلبی که ازاین مصوبه خوشحال بشه خییییلی خنگه شرط معدل توکنکورودرپذیرش دانشگاه بعلاوه حذف دروس عمومی یعنی بدبختی محض! فکرکن اگه دروس عمومی حذف بشه ریاضی ازاین که امسال داده بودنم بدترخواهدشد
      بعدشم خداروشکر یه ماه دیگه رییس جمهورعوض میشه و بازمصوباتم تغییرمیکنن

پ.ن :تنها حسن این مصوبه فقط و فقط برگزاری دوبارکنکوردرسال هستش
      پ.ن۲: یکی بره به این مغزفندقی هابگه امتحانات یازدهم اینا نهایی نیستش تازه هم نهایی نیس هم حضوری نیس ! فکرکنید امتحانات مجازی بشن پایه سنجش واسه دانشگاه ها !!!!
      نه همون 2 بار برگذاری کنکور هم به نفع نیست
      چون کسی که کنکور اولشو خوب داده کنکور دومش رو خراب نمیکنه ! واسه همین بقیه باهاش نمیتونن رقابت کنن
      از اون طرف کسی که کنکور اولشو بد داده روحیه اشو کامل میبازه
      در کل 2 بار کنکور با 1 بار انقدری فرق نداره که بچه ها فک میکنن
      ضرراش چیه ؟
      استرس خیلی بیشتر
      حرفای خانواده و اقوام ! ( الان کنکور خراب کنی نهایت 2 ماه بعدش حرف و تیکه هست . وقتی 2 تا کنکور باشه ینی 4 ماه حرف و تیکه و عملا چرخه پایان ناپذیر)
      آزمونای فشرده تر , رقابت خیلی بیشتر , هزینه بسیار بیشتر منابع ( 2 سری منبع جامع و جمعبندی نیازه . 4 5 جلدی شدن همه منابع)
      و و و ...
      کنکور مث یه کوهی از کوده که هرچقدر بیشتر قاطیش کنی بیشتر بوش بلند میشه ( خیلی مودبانه طور ...)
      فقط وقتی میشه خوشحال شد که وضع اشتغال رشته ها درست بشه

4. Top | #19
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اولا شورای انقلاب فرهنگی ربطی به مجلس و ریاست جمهوری نداره!(اعضاش رو نهاد رهبری انتخاب میکنند و حکم شورای عالی لازم الاجراست مگر منوط به شرایطی اونم بسیار کم بره به تشخیص مصلحت نظام)
      دوما سند تحول بنیادبن و سند تحول نظام آموزشی و سند توسعه 7 کشوری باید تا قبل 1404 اجرا بشه!
      سوما این طرحی که پیشنهاد دادند سابقه اجرایی قبلا داشته(دقیق نمیدونم ولی فکر کنم قبل دهه 70 و اینا بود!)
      چهارما همه میگفتند هیچ موقع وکالت و مهندسی اشباع نمیشه بخاطر همین همه میرفتن سمتشون،پزشکی هم همینه ،همه میگن اشباع نمیشه ولی بالاخره یه روز با این فرایند تعادل تقاضا و عرضه بهم میخوره...
      عزیزم مافیای پشت پرده پزشکی انقدر گنده اس که نمیذاره واکسن کرونا وارد کشور بشه که واکسن ایرانی بفروشه و سود کنه ! بعد فک میکنی میذاره پزشکی و رشته های تاپ اشباع بشن ؟ اون سال 70 بود که میگفتن وکالت و مهندسی اشباع نمیشه . اون موقع یک هزارم مافیای الان وجود نداشت

5. Top | #20
      sea
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeed79 نمایش پست ها
      نه همون 2 بار برگذاری کنکور هم به نفع نیست
      چون کسی که کنکور اولشو خوب داده کنکور دومش رو خراب نمیکنه ! واسه همین بقیه باهاش نمیتونن رقابت کنن
      از اون طرف کسی که کنکور اولشو بد داده روحیه اشو کامل میبازه
      در کل 2 بار کنکور با 1 بار انقدری فرق نداره که بچه ها فک میکنن
      ضرراش چیه ؟
      استرس خیلی بیشتر
      حرفای خانواده و اقوام ! ( الان کنکور خراب کنی نهایت 2 ماه بعدش حرف و تیکه هست . وقتی 2 تا کنکور باشه ینی 4 ماه حرف و تیکه و عملا چرخه پایان ناپذیر)
      آزمونای فشرده تر , رقابت خیلی بیشتر , هزینه بسیار بیشتر منابع ( 2 سری منبع جامع و جمعبندی نیازه . 4 5 جلدی شدن همه منابع)
      و و و ...
      کنکور مث یه کوهی از کوده که هرچقدر بیشتر قاطیش کنی بیشتر بوش بلند میشه ( خیلی مودبانه طور ...)
      فقط وقتی میشه خوشحال شد که وضع اشتغال رشته ها درست بشه
      دقیقا خود کنکور علت نیست کنکور معلوله!
      اگه وضعیت شغل و رشته و بازار کار درست شه کنکور به خودی خود درست میشه لازم به اجرا اینهنه بند و تبصره که تقریبا همشون نه تنها استرس کنکور کم نمیکنن بلکه چندین برابر میکنن نیست!

اگه نهایی رو تغییر بدن سوالای نهایی رو از کنکور امسالم سخت تر میدن
      سوالای کنکورم فقط اختصاصی بشه احتمالا سوالات دانشگاه هاروارد و mitرو ترجمه میکنن و تو کنکور میدن
      تازه تست هوشم قراره اضافه کنن اونم احتمالا تستای منسا بیارن و......
      دقیقا میشه یه نفر از مسیولین بگه کدوم بند ازاین طرحا در راستای کاهش استرس بود!!!!!

6. Top | #21
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      اشتباهه اول کنکور بخاطر مافیا کنکور و موسسه های کنکور و درآمدی که داره حذف نمیشه و از طرفی 2 بار درسال اصلا منطقی نیست فقط استرس اضافیه شرط معدل بشه این همه معدل 20 رو چطور میخوان دسته بندی کنن و اصلا به حوزه های امتحان نهایی نظارتی نیست بشه اعتباری براش لحاظ کنن
      سوژه شعر شاعرا خودتی دختر قرن های بی خبری
      منو سعدی و حافظ عاشقتیم ما سه تا رو داری کجا میبری
      چشم نه چشمه جوشان چشمه نه آب حیات
      من اسیرم اسیر چشماتم تو زمین لرزه ای دلم تلفات

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به ضرس قاطع تغییر میکنه ایندفعه شک نکنید خودتان رو آماده کنید

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اینجا قوانین حکم میکنه هر فردی میتونه عقاید شخصی خودشو بیان کنه(مبتنی بر علم و این چیزا)،پس منم نظر خودمو گفتم!
      دو سه سال دیگه هم معلوم میشه شلنگ آب دست منه یا بقیه...
      نامه رئیس دو کمیسیون مجلس برای تعویق بررسی طرح کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی

با شلنگ آبی که دستت هست به گل ها آب بده !

دوستان خیلی به این حرفها توجه نکنید و اعصابتون رو بابت این جور چیزا مکدر نکنید.

9. Top | #24
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sea نمایش پست ها
      دقیقا خود کنکور علت نیست کنکور معلوله!
      اگه وضعیت شغل و رشته و بازار کار درست شه کنکور به خودی خود درست میشه لازم به اجرا اینهنه بند و تبصره که تقریبا همشون نه تنها استرس کنکور کم نمیکنن بلکه چندین برابر میکنن نیست!

اگه نهایی رو تغییر بدن سوالای نهایی رو از کنکور امسالم سخت تر میدن
      سوالای کنکورم فقط اختصاصی بشه احتمالا سوالات دانشگاه هاروارد و mitرو ترجمه میکنن و تو کنکور میدن
      تازه تست هوشم قراره اضافه کنن اونم احتمالا تستای منسا بیارن و......
      دقیقا میشه یه نفر از مسیولین بگه کدوم بند ازاین طرحا در راستای کاهش استرس بود!!!!!
      آره دقیقا
      با تغییر وضع برگزاری کنکور فقط و فقط سود موسسات و استرس بجه ها بیشتر میشه

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نکویی تو همایش کلاسینو امروز میگفت تغییرات کنکور ۱۴۰۲ حتما انجام میشه و ۱۴۰۱ آخرین کنکور به شکل فعلی هست گفتم که در جریان باشید

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 1401 نمایش پست ها
      نکویی تو همایش کلاسینو امروز میگفت تغییرات کنکور ۱۴۰۲ حتما انجام میشه و ۱۴۰۱ آخرین کنکور به شکل فعلی هست گفتم که در جریان باشید
      شکل کنکور که همونه
      تازه کبگانیان امروز گفت دروس عمومی از کنکور حذف نمیشه پس این یعنی از یکی از مصوباتشون عقب نشینی کردن.
      دو کنکور در سال هم بستگی داره فاصله دو کنکور چقدر باشه مثلاً تیر و مرداد باشه خوبه کسی ضرر نمیکنه . اما تیر و دی باشه دوازدهمی ها ضرر میکنن چون نمی‌رسن به کنکور دی ماه .
      تاثیر معدل ۶۰ درصدی هم احتمالاً به صورت مثبته
      و اصلا مثبت یا قطعی بودنش رو هم در نظر نگیریم ، باید ببینیم که آیا در سال تحصیلی 00-01 برای یازدهمی ها امتحان نهایی برگزار خواهد شد یا نه؟ اگه برگزار شد یعنی بله اکثر مصوباتشون قراره اجرا بشه و همچنین کسانی که امتحان نهایی یازدهم رو نداشتند و فقط دوازدهم نهایی دادن و دیپلمشون رو با یک سال امتحان نهایی گرفتن .براشون تاثیر معدل همچنان سی درصده چون یازدهم رو امتحان ندادن اما اگه امسال یازدهم نهایی نشد بدونید همه این مصوبات الکی بوده و همچنین نکویی هم گ.. زیادی خورده.
      ویرایش توسط A.Joker : 19 تیر 1400 در ساعت 18:56

12. Top | #27
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      در ادامه پست قبلی خواستم توجهتون رو به این مطلب جلب کنم .

فرض کنیم آموزش و پرورشی که واسه دوازدهمی ها به زور امتحان نهایی برگزار میکنه بیاد امسال واسه یازدهمی ها امتحان نهایی برگزار کنه و تاثیر معدل بشه 60 درصد . خب اینجا عده ای میپرسند که ما فقط دوازدهم امتحان نهایی داشتیم و یازدهم امتحان نهایی ندادیم آیا تاثیر معدل واسه ما هم 60 درصده ؟
      برای پاسخ به این سوال اول تصویر پایین رو ببینید:

1.jpg

این مطالب مال دفترچه کنکور 1400 هستش . همونطور که میبینید داوطلبان نظام قدیم واسشون تاثیر معدل 25 درصده و سازمان سنجش نیومده 5 درصد به این تاثیر معدل اضافه کنه که بشه 30 درصد و برابر باشه با نظام جدید ها ! خب این یعنی چی ؟ این یعنی اینکه اگه یازدهمی ها امسال امتحان نهایی بدن و تاثیر معدل بشه 60 درصد کسانی که دیپلم نظام جدیدشون رو با یکسال امتحان نهایی گرفتن تاثیر معدل واسشون 30 درصده و یک درصد هم به این تاثیر اضافه نمیشه.

و من الله توفیق

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط A.Joker نمایش پست ها
      در ادامه پست قبلی خواستم توجهتون رو به این مطلب جلب کنم .

فرض کنیم آموزش و پرورشی که واسه دوازدهمی ها به زور امتحان نهایی برگزار میکنه بیاد امسال واسه یازدهمی ها امتحان نهایی برگزار کنه و تاثیر معدل بشه 60 درصد . خب اینجا عده ای میپرسند که ما فقط دوازدهم امتحان نهایی داشتیم و یازدهم امتحان نهایی ندادیم آیا تاثیر معدل واسه ما هم 60 درصده ؟
      برای پاسخ به این سوال اول تصویر پایین رو ببینید:

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.jpg
مشاهده: 79
حجم: 192.1 کیلو بایت

این مطالب مال دفترچه کنکور 1400 هستش . همونطور که میبینید داوطلبان نظام قدیم واسشون تاثیر معدل 25 درصده و سازمان سنجش نیومده 5 درصد به این تاثیر معدل اضافه کنه که بشه 30 درصد و برابر باشه با نظام جدید ها ! خب این یعنی چی ؟ این یعنی اینکه اگه یازدهمی ها امسال امتحان نهایی بدن و تاثیر معدل بشه 60 درصد کسانی که دیپلم نظام جدیدشون رو با یکسال امتحان نهایی گرفتن تاثیر معدل واسشون 30 درصده و یک درصد هم به این تاثیر اضافه نمیشه.

و من الله توفیق

ببین دوست عزیز من چیزی که امروز از نکویی شنیدم رو نقل میکنم چون نکویی یه جورایی وصله برا همین میگم بی اطلاع حرفی نمیزنه نکویی گفت معدل فقط دوازدهم حساب میشه 60 درصد قطعی آزمون عمومی هم حذف میشه کنکورم 2 یا 4 بار در سال برگزار میشه اونم نه اینکه چند بار پذیرش باشه یه بار پذیرش با چند بار امتحان که بهترین نتیجه طرف تا 2 سال معتبره منم امیدوارم که اجرا نشه ولی اون میگفت که این تصویب خود قانون حساب میشه و لازم الاجراست

14. Top | #29
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 1401 نمایش پست ها
      ببین دوست عزیز من چیزی که امروز از نکویی شنیدم رو نقل میکنم چون نکویی یه جورایی وصله برا همین میگم بی اطلاع حرفی نمیزنه نکویی گفت معدل فقط دوازدهم حساب میشه 60 درصد قطعی آزمون عمومی هم حذف میشه کنکورم 2 یا 4 بار در سال برگزار میشه اونم نه اینکه چند بار پذیرش باشه یه بار پذیرش با چند بار امتحان که بهترین نتیجه طرف تا 2 سال معتبره منم امیدوارم که اجرا نشه ولی اون میگفت که این تصویب خود قانون حساب میشه و لازم الاجراست
      فکر نمیکنم اینا اصلا به جایی وصل باشن . دروس عمومی رو خود کبگانیان جدیدا گفته بود که حذف نمیشه . تاثیر ۶۰ درصدی هم فقط واسه دوازدهم نیست چون همین یارو عاملی می‌گفت برای یازدهم نهایی برگزار میکنیم و تاثیر رو میکنیم ۶۰ درصد ، دیگه حالا عاملی و کبگانیان بیشتر می‌دونن یا نکویی دیگه من نمی‌دونم اما دیگه در بدترین حالت هم اگه دوازدهم رو بکنند ۶۰ درصد باید فرصت ترمیم معدل هم بذارن. چند کنکور در سال هم تمام دودش می‌ره چشم دوازدهمی ها و تمام نفعش واسه پشت کنکوری هاست.

15. Top | #30
      sea
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هنوز معلوم نیست بچه های یازدهم در سال تحصیلی پیش رو نهایی دارن یانه؟؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)