خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 89
    نمایش نتایج: از 121 به 131 از 131
    1. Top | #121
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      پشت کنکور بمانید، تا از خون شما بمکند
      20210803_142848.jpg
      نه یک احساساتی هست، یک چیزهایی هست که نمی شود به دیگری فهماند، نمی شود گفت، آدم را مسخره می کنند، هر کسی مطابق افکار خودش دیگری را قضاوت می‌کند

2. Top | #122
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      یه دارو برای یه بیمار ممکنه حکم فرشته نجات داشته باشه
      همون دارو برای یه بیمار دیگه حکم مرگ
      برای همه یه نسخه نباید پیچوند
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

3. Top | #123
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      لطفا همه تا آخر بخونن

تموم شد؟ خیلی تاثیرگذار بود

اونی که پولشو داره میده. خب دوست داره بده. خودش در آورده خودش هم تصمیم می گیره چیکار کنه. ممکنه آتیشش بزنه یا بخواد بریزه تو حلقوم مافیای کنکور. شما چیکاره هستی که تعیین تکلیف می کنی؟ اصلا شما در حدی هستی که بخوای بهش توهین کنی؟ یه دانشجویی که هفت سال قبل با معدلی که نشون دهنده میزان اهمیت درس خوندن رو براش داره، شروع کرده به کنکوردادن. بعد موفق نشده و رفته یه رشته درجه چندم درس خونده. تهش هم با توجه به رشته ای که داره کار پیدا نکرده(که نشون میده تو دانشگاه هم درس نخونده چون همیشه برای بچه های درسخون و تاپ دانشگاه حتی دانشگاه های متوسط هم کار هست). حالا بعد سال ها اومده کل رشته های مملکت و جهان رو به توپ بسته.والا ما هر پزشکی که دیدیم از درامد بدش نگفته. تو شهرمون پزشک داریم پنج سال پشت مونده و الان متخصصه و زندگی موفقی نسبت به خیلیامون داره.تو ایران بالاخره راه موفقیت از این راه میگذره چه بخوایم چه نخوایم. اگه از این راه نریم در کنار ضربه به مافیای کنکور بزرگترین ضربه رو به خودمون زدیم. هزاران نفر استفاده می کنن و پزشک میشن. ما هم هیچی نمیشیم. تنها دستاوردمون ضربه زده به مافیای کنکور میشه(که فکر نمی کنم ضربه مهلکی باشه چون بالاخره بقیه میرن پکیجاشونو میخرن).

شما هم لطفا برای پر کردن خلا زندگیتون سعی نکنین بقیه رو هم از رسیدن به اون هدف منصرف کنین.
      لطفا تشریف ببرین پی زندگیتون

4. Top | #124
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Grand_Master نمایش پست ها
      لطفا همه تا آخر بخونن

تموم شد؟ خیلی تاثیرگذار بود

اونی که پولشو داره میده. خب دوست داره بده. خودش در آورده خودش هم تصمیم می گیره چیکار کنه. ممکنه آتیشش بزنه یا بخواد بریزه تو حلقوم مافیای کنکور. شما چیکاره هستی که تعیین تکلیف می کنی؟ اصلا شما در حدی هستی که بخوای بهش توهین کنی؟ یه دانشجویی که هفت سال قبل با معدلی که نشون دهنده میزان اهمیت درس خوندن رو براش داره، شروع کرده به کنکوردادن. بعد موفق نشده و رفته یه رشته درجه چندم درس خونده. تهش هم با توجه به رشته ای که داره کار پیدا نکرده(که نشون میده تو دانشگاه هم درس نخونده چون همیشه برای بچه های درسخون و تاپ دانشگاه حتی دانشگاه های متوسط هم کار هست). حالا بعد سال ها اومده کل رشته های مملکت و جهان رو به توپ بسته.والا ما هر پزشکی که دیدیم از درامد بدش نگفته. تو شهرمون پزشک داریم پنج سال پشت مونده و الان متخصصه و زندگی موفقی نسبت به خیلیامون داره.تو ایران بالاخره راه موفقیت از این راه میگذره چه بخوایم چه نخوایم. اگه از این راه نریم در کنار ضربه به مافیای کنکور بزرگترین ضربه رو به خودمون زدیم. هزاران نفر استفاده می کنن و پزشک میشن. ما هم هیچی نمیشیم. تنها دستاوردمون ضربه زده به مافیای کنکور میشه(که فکر نمی کنم ضربه مهلکی باشه چون بالاخره بقیه میرن پکیجاشونو میخرن).

شما هم لطفا برای پر کردن خلا زندگیتون سعی نکنین بقیه رو هم از رسیدن به اون هدف منصرف کنین.
      لطفا تشریف ببرین پی زندگیتون

عالی بود عالی

5. Top | #125
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چه دوست داشته باشید چه نه، کنکور جزو معدود راه های باصطلاح رسیدن به عرش از فرش تو ایرانه.
      آره خرج داره آره سخته آره تو مسیرش با صدجور شیاد و کلاهبردار روبرو میشی، ولی مگه مهمه؟ ببین تو میخوای خودتو از یه چاه بکشی بیرون، حالا فرقی نداره طنابی که اونجاست مال یه آدم شیاده یا دل‌پاک! بگو من میخوام خودمو نجات بدم! ببین تو هیچوقت نمیتونی مافیای کنکور رو زمین گیر کنی، حقیقت تلخیه ولی باید بپذیریم.حالا هم هرکسی باید خودش جانب‌سنجی کنه، هرکی حکم صادر کرد که آی ملت پشت نمونید(یا بمونید) مطمئنا یه جای کار میلنگه. همش سختیه، گرفتاریه، دردسره، ولی اون لحظه ای که کارنامه سنجش لود میشه و با گفتن رتبه اشک شوق پدرمادرت رو میبینی همه رو یادت میره...

6. Top | #126
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      Update
      نه یک احساساتی هست، یک چیزهایی هست که نمی شود به دیگری فهماند، نمی شود گفت، آدم را مسخره می کنند، هر کسی مطابق افکار خودش دیگری را قضاوت می‌کند

7. Top | #127
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      به اونایی که میگن طرف پولداره , دلش میخاد پول بده, مال خودشه دوس داره بده و....
      باید گفت; پدرجان, مافیا با پول همینا کلفت شدن و صدای عدالت خواهی ما رو تو تعویق و....خفه میکنن.
      الان با پول همین دست افراد, مافیا قدرت داره و همینطور هر روز قیمتای کتابا رو میبرن بالا و کسی نمیتونه با اونا مقابله کنه.

ما تو جامعه زندگی میکنیم,یعنی اجتماع ادمها, هر حرف و رفتار و کار ما روی بقیه اثر داره.مواظب باشیم چکار میکنیم و چه حرفی میزنیم
      ویرایش توسط omid2s : 05 شهریور 1400 در ساعت 20:20

8. Top | #128
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      دوستان
      هم میهنان
      یاران بیدارم ؛ سلام

خب یکی اومده داره می گه آی ایها الناس پشت کنکور نمانید .
      چرا ؟
      چون اینکار شما جیب یک عده مافیا نامی را پر میکند.

خب حالا من یک سوال از خواننده ها دارم !

هدف شما از دانشگاه رفتن چیست؟
      من بگم ؟

چند تا دلیل می تونید داشته باشید:
      1- کسی که می دونه بدون دانشگاه چیزی براش نمی مونه ، کسی که یا نمی تونه شغل پدرش رو ادامه بده ، یا مثلا میخواد پزشک بشه که جون مادرشو نجات بده (دکتر حسابی ) یا ... .
      نمی دونم توجه کردید یا نه ،این گروه احتمال موفقیتشون از بقیه خیلی بیشتره ،چون داره با تمام وجودش درس میخونه. هم من این مدل آدم میشناسم و هم شما ها.

2- این گروه شباهت زیادی به گروه بالا دارن، طرف باباش هتل داره،میخواد یه رشته مربوط به هتل قبول شه که بعد باباش کارو بدست بگیره،عموش یه کاره یه خراب شده است و با یه رشته حسابداری طوری میتونه سریع استخدام بشه.
      تفاوتشون با گروه بالا اینه که بالایی ها خود رشته براشون مهمه.این پایینی ها اصلا براشون خود رشته و دانشگاهش و ... مهم نیست فقط میخوان که یه مدرک داشته باشن والسلام.
      اینها اغلب چون به رشته های x و z هم راضی اند،قبول میشن (جدا از اینکه بیشترشون هم سهمیه دارن)

3- گروه بعد کسیه که اصلا به اون مدرک نیاز هم نداره،با دیپلم یا حتی سیکل هم میتونه شغل داشته باشه.حالا یا شغل بهش به ارث میرسه، یا می تونه خودش یه شغل ازاد داشته باشه یا ...
      این گروه خیلی کم پیش میاد کنکور بده،اگر هم کنکور بده احتمالا به زور داده.

4- این ها رو میشه داخل کتاب عجایب المخلوقات اسمشون رو ذکر کرد.طرف باباش پولداره،می گه اصلا من چرا کار کنم وقتی پول تو جیبیم از درآمد یه دکتر بیشتره.
      خب تو چرا کنکور میدی وقتی اصلا دوست نداری کار کنی؟
      چون والدینشون عاقلن (نه لزوما ) پدره زور زده صفر تا صد رو تو 40-50 سال رفته حالا پسرش بخوره ولی پدره میدونه که سرشو بزاره رو کاسه،پسرش از گرسنگی میمیره.پس صرفا جهت اینکه بتونه یکم پسر احمقشو راه بندازه مجبورش می کنه که بره کنکور بده.
      البته پیش میاد که صرفا برای چشم و هم چشمی هم بفرستندشون.
      در هر صورت جزو رقیب حساب نمیشن.واسه هیچ کس .

خب این همه آدم می خوان (یا مجبورن ) برن دانشگاه
      می تونن جیب مافیا رو پر کنن و میتونن نکنن.

و این هیچ ربطی به اصل کنکور دادن نداره
      .به میزان پول و عقل شخص بستگی داره.

یکی سه ماهه اخر تازه بیدار میشه میره 100 تومن پول همایش میده ، خریت خودشه
      یکی گول تبلیغات الکی و ... رو میخوره و 200 تومن پول میده ،خریت خودشه
      یکی مجبوره برای یاد گیری درست و پیشرفت 300 تومن پول بده؛ هیچ ایرادی نداره. هیچ ایرادی.

اینجا ایران است. شما چه شغل ازاد و چه کنکور و ... داری کل زندگیتو یک جا میسازی
      اره هستن کسانی که 10 تا رشته عوض کردن (دکتر حسابی) تا به رشته مورد نظرشون رسیدن.

ولی ایا واقعا ارزش زمان از پول کمتره؟

به قول یکی پول یه کاغذه که هر روز چاپ میشه و هر روز میشه بدست آوردش؛آیا شما میتونی زمان رو هم هر روز بهش اضافه کنی؟

گلم ،عزیزم تو قراره تو 120 سالگی بمیری ؛ خب یعنی اصلا برات مهمه که در عوض یک رشته خوب و 80 سال عشق و آرامش ( نمی گم راحتی ) یک سال 100 تومن خرج کنی؟
      اصلا اینطوری فکر کنین :
      شما توی یک درس مهم ضعیف هستید،حالا مجبورید برای تقویت اون درس پول خرج کنید.
      الف ) پول خرج میکنید ، دندان پزشکی چیزی میشید ، دو برابرشو بدست میارید
      ب ) پول خرج نمیکنید ، یه رشته دره پیت قبول میشید،چند برابر اون پولو باید خرج کنید تا بلکه به موفقیت و آرامش برسید

فهمیدید قضیه چیه ؛اصلا بحث مافیا و غول کنکور نیست،بحث خود شما هستید ولا غیر.
      بزارید اون به اصطلاح مافیا پول در بیاره،
      اگر پول در نیاره شما پولدار میشید؟

10 شال به عمرتون اضافه میشه؟

پس اصلا درآمد اونها به شما ربطی نداره بزار پول در بیاره، مادامی که به شما کمک کنه بزارید پول دربیاره

ای آنکه نتیجه چهار و هفتی.......وز هفت و چهار دائم اندر تفتی
      می خور که هزار بار بیشت گفتم.....باز آمدنت نیست،چو رفتی رفتی

9. Top | #129
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MMdibi نمایش پست ها
      دوستان
      هم میهنان
      یاران بیدارم ؛ سلام

خب یکی اومده داره می گه آی ایها الناس پشت کنکور نمانید .
      چرا ؟
      چون اینکار شما جیب یک عده مافیا نامی را پر میکند.

خب حالا من یک سوال از خواننده ها دارم !

هدف شما از دانشگاه رفتن چیست؟
      من بگم ؟

چند تا دلیل می تونید داشته باشید:
      1- کسی که می دونه بدون دانشگاه چیزی براش نمی مونه ، کسی که یا نمی تونه شغل پدرش رو ادامه بده ، یا مثلا میخواد پزشک بشه که جون مادرشو نجات بده (دکتر حسابی ) یا ... .
      نمی دونم توجه کردید یا نه ،این گروه احتمال موفقیتشون از بقیه خیلی بیشتره ،چون داره با تمام وجودش درس میخونه. هم من این مدل آدم میشناسم و هم شما ها.

2- این گروه شباهت زیادی به گروه بالا دارن، طرف باباش هتل داره،میخواد یه رشته مربوط به هتل قبول شه که بعد باباش کارو بدست بگیره،عموش یه کاره یه خراب شده است و با یه رشته حسابداری طوری میتونه سریع استخدام بشه.
      تفاوتشون با گروه بالا اینه که بالایی ها خود رشته براشون مهمه.این پایینی ها اصلا براشون خود رشته و دانشگاهش و ... مهم نیست فقط میخوان که یه مدرک داشته باشن والسلام.
      اینها اغلب چون به رشته های x و z هم راضی اند،قبول میشن (جدا از اینکه بیشترشون هم سهمیه دارن)

3- گروه بعد کسیه که اصلا به اون مدرک نیاز هم نداره،با دیپلم یا حتی سیکل هم میتونه شغل داشته باشه.حالا یا شغل بهش به ارث میرسه، یا می تونه خودش یه شغل ازاد داشته باشه یا ...
      این گروه خیلی کم پیش میاد کنکور بده،اگر هم کنکور بده احتمالا به زور داده.

4- این ها رو میشه داخل کتاب عجایب المخلوقات اسمشون رو ذکر کرد.طرف باباش پولداره،می گه اصلا من چرا کار کنم وقتی پول تو جیبیم از درآمد یه دکتر بیشتره.
      خب تو چرا کنکور میدی وقتی اصلا دوست نداری کار کنی؟
      چون والدینشون عاقلن (نه لزوما ) پدره زور زده صفر تا صد رو تو 40-50 سال رفته حالا پسرش بخوره ولی پدره میدونه که سرشو بزاره رو کاسه،پسرش از گرسنگی میمیره.پس صرفا جهت اینکه بتونه یکم پسر احمقشو راه بندازه مجبورش می کنه که بره کنکور بده.
      البته پیش میاد که صرفا برای چشم و هم چشمی هم بفرستندشون.
      در هر صورت جزو رقیب حساب نمیشن.واسه هیچ کس .

خب این همه آدم می خوان (یا مجبورن ) برن دانشگاه
      می تونن جیب مافیا رو پر کنن و میتونن نکنن.

و این هیچ ربطی به اصل کنکور دادن نداره
      .به میزان پول و عقل شخص بستگی داره.

یکی سه ماهه اخر تازه بیدار میشه میره 100 تومن پول همایش میده ، خریت خودشه
      یکی گول تبلیغات الکی و ... رو میخوره و 200 تومن پول میده ،خریت خودشه
      یکی مجبوره برای یاد گیری درست و پیشرفت 300 تومن پول بده؛ هیچ ایرادی نداره. هیچ ایرادی.

اینجا ایران است. شما چه شغل ازاد و چه کنکور و ... داری کل زندگیتو یک جا میسازی
      اره هستن کسانی که 10 تا رشته عوض کردن (دکتر حسابی) تا به رشته مورد نظرشون رسیدن.

ولی ایا واقعا ارزش زمان از پول کمتره؟

به قول یکی پول یه کاغذه که هر روز چاپ میشه و هر روز میشه بدست آوردش؛آیا شما میتونی زمان رو هم هر روز بهش اضافه کنی؟

گلم ،عزیزم تو قراره تو 120 سالگی بمیری ؛ خب یعنی اصلا برات مهمه که در عوض یک رشته خوب و 80 سال عشق و آرامش ( نمی گم راحتی ) یک سال 100 تومن خرج کنی؟
      اصلا اینطوری فکر کنین :
      شما توی یک درس مهم ضعیف هستید،حالا مجبورید برای تقویت اون درس پول خرج کنید.
      الف ) پول خرج میکنید ، دندان پزشکی چیزی میشید ، دو برابرشو بدست میارید
      ب ) پول خرج نمیکنید ، یه رشته دره پیت قبول میشید،چند برابر اون پولو باید خرج کنید تا بلکه به موفقیت و آرامش برسید

فهمیدید قضیه چیه ؛اصلا بحث مافیا و غول کنکور نیست،بحث خود شما هستید ولا غیر.
      بزارید اون به اصطلاح مافیا پول در بیاره،
      اگر پول در نیاره شما پولدار میشید؟

10 شال به عمرتون اضافه میشه؟

پس اصلا درآمد اونها به شما ربطی نداره بزار پول در بیاره، مادامی که به شما کمک کنه بزارید پول دربیاره

ممنونم موافقم
      اما درمورد اخر نوشته هات
      اگر کسی پول نداشت، محکوم به پذیرش شکسته؟

10. Top | #130
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AMIRREZA_RAHMANI نمایش پست ها
      اگر کسی پول نداشت، محکوم به پذیرش شکسته؟
      نمی دونم چقدر شیمی یادت هست!
      پول مثل کاتالیزگره.
      در میزان و نوع فرآورده موثر نیست،بلکه با تغییر مسیر واکنش ،سرعت رو زیاد میکنه و در آخر هم بدون تغییر سرجاشه.

قرار نیست کسی که ۱۰ تا کتاب زیست داره نتیجه متفاوتی از کسی که ۱ کتاب تست زیست داره بگیره،تفاوتی که بین این دو نفر ایجاد میشه تو تلاششونه.
      دوست خود من بورسیه کانون گرفت و با همون کتاب ها کار کرد الان دندان پزشکی میخونه،بعد من الان اینجا دارم شما رو قانع می کنم،این تفاوت بین من و دوستم به خاطر پول نیست،به خاطر تلاشه و انگیزه.
      ای آنکه نتیجه چهار و هفتی.......وز هفت و چهار دائم اندر تفتی
      می خور که هزار بار بیشت گفتم.....باز آمدنت نیست،چو رفتی رفتی

11. Top | #131
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      و در کنار تمام این حرفا منم یه چیزایی رو اضافه کنم.حتی بر فرض مثال شما دوستان 3 تا رشته تاپ هم قبول شدید تهش میفهمید خبری نیست!!...همونقدر که آینده مهندسی نامعلوم بود(البته کمی متفاوت تر)آینده دانشجوی پزشکی این سالها هم نامعلومه.تعارف که نداریم!برید سراغ علاقتون و برید کاریو شروع کنید و مهارتای شغلیتون رو افزایش بدید.یه پسر 18 ساله ای که امسال کنکور داده بره دنبال یک شغل آزاد و فوق العاده درآمدش تو 30 سالگی از یک رزیدنت بیشترهخلاصه عاقل باشید...

صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 89

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن