خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 67
    نمایش نتایج: از 91 به 101 از 101
    1. Top | #91
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام واقعیت داره تاثیر معدل در کنکور شده ۶٠ درصد و فقط دروس اختصاصی توی کنکور میان؟

2. Top | #92
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alix_Sb نمایش پست ها

اقا میلاد این حرف بیشتر برای اونایی درسته که راه های زیادی دارن ؛اما برای کسی که حتی برای خرج کتاب و تحصیلش میمونه و راهی جز درس خوندن نداره صدق نمیکنه
      کسی هست که میتونه بره موسیقی یادبگیره ؛ بره سمت ورزش ؛ یا برنامه نویسی و... یا مثال هایی که شما فرمودید که بعدن ازشون درامد کسب کنه
      اما واقعن برای همه یه نسخه نمیشه پیچید / شاید کسی اینو ببینه جوگیر بشه قیدشو بزنه اما بعدن چیزی جر پشیمونی نداره براش
      به قول رستگار رحمانی : یه عده هیچ راهی ندارن
      اتفاقن کنکور برای بعضیا همه چیزه
      کسی که این پولو نداره خرج دانشگاهو چجور میده ؟ حتی دانشگاه دولتی هم خرج داره .
      خصوصا این همه مدت هم بخوای بخونی دیگه بدون درامد
      من خودم پرستاری ترم 8 هستم پزشکی و پرستاری اون چیزی نیست که نشون میدن و اونقدر قشنگ و لذت بخش نیست!

3. Top | #93
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط miladsa68 نمایش پست ها

نزدیک ۱۳ سال از کنکورم می‌گذره، خیلی از دوستان من پزشک شدن، دندانپزشک شدن، دارو ساز شدن، مهندس شدن
      من دوست پزشکی دارم که داره طراحی وب انجام میده و در آمدش بسیار بالاست و کلا پزشکی رو رها کرده
      من مهندس عمرانی رو می شناسم که باریستا شده و بسیار هم راضیه
      دوستی رو‌ دارم که رشته ادبیات زبان انگلیسی دانشگاه آزاد، رشته ای که با پاسخنامه سفید هم میشد قبولش شد درس خوند ولی در نهایت وارد تشریفات عروسی شد و تو جمع ما درآمدش از دوست دندان پزشکم هم بیشتره!
      صحبتم اینه شما لزوما با وارد دانشگاه شدن به درآمد آنچنانی ممکنه نرسید، از نظر در آمد یک نجار، یک آشپز، یک طراح سایت و .... می تونه خیلی بیشتر از یک مهندس یا پزشک در آمد داشته باشن
      یادتون باشه کنکور همه چیز نیست
      ببخشید من تازه از اخراج در اومدم یه کم دیر رسیدم.
      خوب در یک کلام لاطایلات در بهترین سطح ممکن.
      من سال 92 لیسانس صنایع گرفتم و رفتم خدمت. از 93 تا 98 چنیدن کار مختلف انجام دادم. ماشین ثبت نام کردم فروختم. در بنگاه ماشین وایسادم. معامله ی ملک کردم. مغازه ی فروش لپتاپ استوک زدم. کار ترجمه و سایت انجام دادم
      ولی آخر همه ی این حرفا هیچی نیست. همین که هر کسی می خواد یه مثالی بزنه سریع میگه من یه رفیق/شوهر خاله/پسرعمه/x دارم که کار y رو انجام میده و درآمدش از پزشک بشیتره، نشون میده مبنا همون پزشکیه.
      یادم نیست کی گفته بودم، ولی اون یه نفرهایی که هر کسی تو فروم می شناسه و درامدشون از پزشکا بیشتره، در حد همون یه نفر هستن. من خودم توی کارای اینترنتی و سایت دستی در آتش دارم. الان از هر 3 نفر یه نفر اسم خودش رو گذاشته طراح سایت و front end/back end دِوِلوپر. ولی چند نفر از اینا تو کل عمر کاریشون بیش از 5 تا پروژه می گیرن؟
      در ضمن این صحبتا هیچ ربطی هم به سن نداره. چه بسا بچه های 18 19 ساله که تو همین سایت هستن و خیلی از ماها جلوتر بودن و کاری که ما تو 30 سالگی تازه رفتیم سراغش تا اون موقع انجام دادن.
      من به کتاب مبانی مواد دندانی کریگ دقت کردم. مترجمش متولد 1367 هست. یه خانمیه که در این سن تخصصش رو گرفته و الان به درجه ی استادیاری دانشگاه شهید بهشتی رسیده.
      موفقیت به این میگن ، نه این که ادم تعداد گوسفندهایی رو که می خواد ببره چرا زیاد کنه. یا بره جزو مهندسایی بشه که درامدشون از پزشک بیشتره.
      صحبت آخر این که توی این کشور، یکی از معدود راه های باقی مونده که در اون عدالت کمی باقی مونده و با شرایط مساوی میشه به یه جایگاه اجتماعی خوب و شغل مناسب رسید کنکوره. اگه تصمیمتون رو گرفتین، یک ثانیه هم درنگ نکنین و قبول بشین چون توی این کشور هر روز یه بامبول جدید در میاد.
      درامد مشاغل مدیکال هم توی همه جای دنیا در بالاترین سطحه. می تونین خیلی راحت سرچ کنین. مثلا درآمد چارک بالای دنتیست های امریکا 208 هزار دلار و چارک پایینش 108 هزار دلاره. در حالی که میانگین درامد مهندسی 68 هزار دلاره.

4. Top | #94
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Lara27 نمایش پست ها
      سلام واقعیت داره تاثیر معدل در کنکور شده ۶٠ درصد و فقط دروس اختصاصی توی کنکور میان؟
      سلام..یه 401 نمیرسه..حرفش برا کنکور دوسال بعده ک هنوزم معلوم نیست انجام شه یا خیر..شما برا کنکور بعدی خیالتون راحت باشه ک چنین چیزی نیست و مثل سال قبله همه چیش

5. Top | #95
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      من یچی بگم،واسه اینکه آدم تو ی رشته دیگ حالا هرچی چ دانشگاهی چ غیر درسی موفقشه باید تو محیط قرار بگیره گفتی ک دوستت پزشکه ولی طراح وب شده،من میخام بدونم این دوستمون اگ پزشک نمیشد مثلا آشپز میشد بازم از طراحی وب سردرمیاورد؟؟؟نه نمیآورد،بچهای شهرستانای کوچیک و دهات تا وقتی وارد کلان شهرا نشن چطو درآمدزایی کنن؟؟؟

ن عزیزم اتفاقا برعکس دانشگاه واسه خعللللیییاااا همچیع حالا ما کاری ب بچه پولدارا نداریم

لطفا تراوشات مغزی خودتونو واسه خودتون نگدارین

6. Top | #96
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام داداش دقیقا منم هیچ مشکلی از لحاظ مالی ندارم و مدرک هم دارم و به حدی پیشرفت کردم که بقیه رو گذاشتم برام کار کنن خودم فقط هفته ای یه بار یه نگاه به دخل و خرج میکنم، ولی چرا این کارو کردم؟ چون من دقیقا رفتم گشتم دیدم همیشه یه جای کار خالیه، همه چیز پول نیست،ما پول نمیخوایم، ما یه نقطه ای میخوایم که بتونیم یه تغییری ایجاد کنیم ، حتی در خودمون اگر در اطرافمون نتونستیم، کسی هم که این حرفا رو میزنه هیچوقت عزم هدف نداشته،من رفیق دوچرخه ساز دارم به حدی عاشق کارشه که از پزشکایی که به زور مامان اومدن دانشگاه یا سهمیه ای ها هزار برابر بیشتر قبولش دارم،چون به سبب ویژگی های شخصیتی و محیطیش عاشق کارش شده و داره انجامش میده

شما بری 90 درصد کشورای دنیا ، مطالعه و یادگیری در هر سنی رو تمجید میکنن(تو سوئد حتی 54 سالگی بری دانشگاه هزینه هات کاملا رایگانه!)

حالا یه سریا میگن این که علم نیست چارتا تسته تمرین میکنی میری سر جلسه بازی میکنی،اره عزیزم اصن تو فک کن بازیه ولی وقتی این بازی رو ببری همه میفهمن توپ دست کیه!

نقل قول نوشته اصلی توسط MoeinSanjary نمایش پست ها
      ببخشید من تازه از اخراج در اومدم یه کم دیر رسیدم.
      خوب در یک کلام لاطایلات در بهترین سطح ممکن.
      من سال 92 لیسانس صنایع گرفتم و رفتم خدمت. از 93 تا 98 چنیدن کار مختلف انجام دادم. ماشین ثبت نام کردم فروختم. در بنگاه ماشین وایسادم. معامله ی ملک کردم. مغازه ی فروش لپتاپ استوک زدم. کار ترجمه و سایت انجام دادم
      ولی آخر همه ی این حرفا هیچی نیست. همین که هر کسی می خواد یه مثالی بزنه سریع میگه من یه رفیق/شوهر خاله/پسرعمه/x دارم که کار y رو انجام میده و درآمدش از پزشک بشیتره، نشون میده مبنا همون پزشکیه.
      یادم نیست کی گفته بودم، ولی اون یه نفرهایی که هر کسی تو فروم می شناسه و درامدشون از پزشکا بیشتره، در حد همون یه نفر هستن. من خودم توی کارای اینترنتی و سایت دستی در آتش دارم. الان از هر 3 نفر یه نفر اسم خودش رو گذاشته طراح سایت و front end/back end دِوِلوپر. ولی چند نفر از اینا تو کل عمر کاریشون بیش از 5 تا پروژه می گیرن؟
      در ضمن این صحبتا هیچ ربطی هم به سن نداره. چه بسا بچه های 18 19 ساله که تو همین سایت هستن و خیلی از ماها جلوتر بودن و کاری که ما تو 30 سالگی تازه رفتیم سراغش تا اون موقع انجام دادن.
      من به کتاب مبانی مواد دندانی کریگ دقت کردم. مترجمش متولد 1367 هست. یه خانمیه که در این سن تخصصش رو گرفته و الان به درجه ی استادیاری دانشگاه شهید بهشتی رسیده.
      موفقیت به این میگن ، نه این که ادم تعداد گوسفندهایی رو که می خواد ببره چرا زیاد کنه. یا بره جزو مهندسایی بشه که درامدشون از پزشک بیشتره.
      صحبت آخر این که توی این کشور، یکی از معدود راه های باقی مونده که در اون عدالت کمی باقی مونده و با شرایط مساوی میشه به یه جایگاه اجتماعی خوب و شغل مناسب رسید کنکوره. اگه تصمیمتون رو گرفتین، یک ثانیه هم درنگ نکنین و قبول بشین چون توی این کشور هر روز یه بامبول جدید در میاد.
      درامد مشاغل مدیکال هم توی همه جای دنیا در بالاترین سطحه. می تونین خیلی راحت سرچ کنین. مثلا درآمد چارک بالای دنتیست های امریکا 208 هزار دلار و چارک پایینش 108 هزار دلاره. در حالی که میانگین درامد مهندسی 68 هزار دلاره.

7. Top | #97
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من فقط بخاطر این کامنت اومدم بخدا حرف دلمو زد خداخیرت بده کاملا حرفاتونو درک میکنم افسردگی گلایه از زندگی و... دقیقا منم مثل شما منم تو سنیم که باید برفتم دانشگا الان باید ارشدم میگرفتم غرور برم داشت که پیراپزکشی نمیرم الان از فشار درآمد ، کار ، افسردگی ، غصه دارم دغ میکنم نمیدونم چیکار کنم مجبورم امسال دوباره کنکور بدم با وجود تنفری که از کتاب حتی اسمش دارم حتی اعتماد بنفسم اونقد پایین اومده که نگو به هر حال نباید بهش فکر کنم تا تغذیه بشه و رشد کنه فقط تلاش میکنم
      با وجود همه مشکلات به امید خدا

8. Top | #98
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Joseph_ نمایش پست ها
      باز هم حرف های کلیشه ای که بزرگتر ها بهع کوچکتر ها میکنن شروع شد / نسخه پیچی مشروع با چاشنی دوستان و مدرک سن بیشتر و در نتیجه تجربه بهتر
      چقدر از این حرفها بدم میاد من چقدر بدم میاد یعنی
      کنکور همه چیز نیست و همه چیز هم نمیتونه باشه ولی تعیین کننده خیلی چیزا میتونه باشه اگر با شناخت درست در مسیر کنکور قدم برداشته بشه
      این چیزایی که شما گفتید که تناقضات بود همش اولا دلیلی نمیشه در مورد همه صدق کنه دوما این تناقضات سیستم و دانشگاه رو زیر سوال نمیبره بلکه شناخت غلط و انتخاب غلط افراد رو گوشزد میکنه نه غلط بودن سیستم سوما اینکه بحث درامد و پول رو با دانشگاه مقایسه کنید یه کار احمقانه ای شما میتونی حتی درس نخونی بری کارگری و پول دربیاری میتوی بری سیگار بفروشی پول دربیاری اتفاقا درامد خوبی هم داره تحصیلات چه ربطی به پول داره؟؟تو سر در دانشگاه ننوشتن بیاییید و شغل اینده داشته باشید پولدار بشید . نوشتن بیایید علم آموزش کنید / داشتن در آمد از علم یک مهارت هستش که اون رو شما باید خودتون به دست بیارید / دانشگاه به شما ابزار رو میده ( علم) نه پول / هی این پول و درامد رو میکوبید سر دانشجو و کنکوری و ... بابا بکشید بیرون از جون این کنکوریها بزارید یکم روحشون در ارامش باشه برید هر کاری خودتون میخوایید بکنید از این انجمن برید بابا / یه لحظه فکر کن کسی بیاد با این حرفهای شما درس رو بزاره کنار و بره دنبال کار آزاد بعدش ببینه برای اون کار ساخته نشده و باید درس میخوند ولی دیگه کار از کار گذشته / هر کسی توانایی اصلاح اشتباهاتش رو نداره و اولین اشتباه آخرین اشتباهه را با این حرفهاتون باعث و بانی اشتباه در افراد میشید . این حرفها شده شیرازه صحبتهای همه عوام سر سفره و مجلس و ویژه این انجمن هم نیست همه جا سر درس بحث پول رو میکشن وسط و شروع میکنن شر و ور گفتن بابا به خدا تو خود امریکا این حرفها رو بزنی بهت میخندن. ما نه درس رو شناختیم نه مدرسه و نه شغ لو پول در آوردن رو و مدام سر این شناخت اشتباه مقایسه اشتباه و قضاوت اشتباه میکنیم.
      چقدر از این حرفها واقعا بدم میاد در ضمن هیچ سند و مدرکی هم نداره که ببنیم حرفشون درسته یا غلط
      یه نکته ای هم هست که اونم اینه خیلی ها که دانشجو هستن کار هم میکنن و خوب این تو همه کشورها هست مخارج بالاست و ما هم در حال رفتن به سوی سرمایه داری پس باید تلاش کرد . خوب داتشجوی پزشکی داره مسافر کشی میکنه چه اشکالی داره؟؟
      داره خرجش رو در میاره به من و شما چه ربطی داره؟؟ اینکه بیاییم بگیم پزشکی بده و ... و مثالش هم اون دانشجوباشه حرف درستیه؟؟ پرفسور علی ملک حسینی پدر پیوند کبد ایران تو سخنرانیش میگفت تو دوران دانشجویی کار میکردم و وام میگرفتم تا بتونم پوا دوران تحصیلم رو بدم الان ببینید به کجا رسیده / شما فکر میکنید باید اول پول باشه تا حرکت کرد / همه چیتون شده پول / انسانیت رو با پول میسنجید ارزش اجتماعی رو با پول میسنجید / عشق رو با پول میسنجید/ معیار ارزش یه رشته رو با پول میسنجید / تفکرتون پول زده شده و با پول شسته شده
      اینکه یه باغدار از یه پزشک درآمدش بیشتر باشه بیاییم بگیم پس باغداری خوبه حرف درستیه؟؟چند تا باغدار داریم در آمدشون از پزشک بیشتره؟؟؟ ارزش اجتماعی باغدار با ارزش اجتماعی یه پزشک برابره؟؟ ذهنیت مردم چی؟؟ ارامش خود شخص چی؟؟
      برای بعضی ها فقط و فقط یه راه وجود داره و لاغیر /
      هر کی باباش پولداره به کنار
      هر کی تخصص و صنعتی چیزی بلده به کنار
      هر کی آشنا داره و یا کار باباش خوبه و میتونه بره پیش اونا به کنار
      کسی که هیچی نداره و صفه و باید از صفر بسازه و هیچ ساره آماده ای نیست ازش استفاده کنه راهی نداره و ممکنه با درس خوندن به شغل رویاییش دست پیدا کنه
      این تفکر زنگ زده ی همه باید درس بخونن و بر عکسش تفکر زنگ زده همه نباید درس بخونن رو بریزید دور
      همه باید با شناخت خود و توانایی هاشون و شناخت اینکه چه جایگاهی میخوان داشته باشن و چز میخوان از زندگی مسیرشون رو مشخص کنند نه حرف دیگران و ...

شناخت مقدمه ی انتخاب هستش
      یه نفر این پست ام رو امتیاز کرده بود بهش . نشستم خوندم دوباره این رو عجب خشن بودم هاا اونموقع هااا
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

9. Top | #99
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نوشته استارتر تاپیک و موافقین و مخالفین رو خوندم جالب اینجاست که همه دارن تا حدودی درست میگن ولی نسببت به همدیگه جبهه میگیرن و پرخاش میکنن ولی واقعیت این که " هر کسی از ظن خود شد یار من

"یعنی اونی که تا امروز چندین راه امتحان کرده و به جایی نرسیده و تنها راه موفقیت خودش رو قبولی تو رشته های علوم پزشکی دیده دیگه حاضر نیست هیچی بشنوه جز حرفای طرفدارای علوم پزشکی و اونی که اومده تو راه کنکور و دیده نمیتونه از پس رقابتش بربیاد و میخواد از این رقابت آبرومندانه انصراف بده در به در دنبال دلایل منطقی و مثالای آدمای موفق دیگه میگرده که از راه هایی به جز پزشکی به موفقیت رسیدن پس در نهایت هر کس داره تو ذهنش خودش رو متقاعد میکنه و دنبال تایید کننده و هم نظر تو دنیای بیرون میگرده و در این تلاش یه عده ناراحت میشن و یه عده خوشحال

10. Top | #100
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      بیشتر بستگی به ارزش های یک فرد و معیار اصلی اون برای انتخاب یک حرفه خاص داره
      اونی که پزشک شده و هدفش مادیات بوده دیده از این راه به اندازه ای که مد نظرشه به ارزشش نمی رسه علاوه بر اون وارد یه حرفه دیگه شده
      یکی دیگه ممکنه تحصیل در یک رشته خاص براش مهم باشه که اگه خدای نکرده بهش نرسه!هر چقدر هم وضع مالیش در اینده خوب شده باشه اون هدف همیشه یه جای ذهن یا قلبش ازارش میده!
      این نشون میده بیشترین موضوعی که مهم و حیاتیه خودشناسیه....
      اینجاست که میگن انسان ها به هم شبیه نیستن
      ما از امید نوشتیم و تمام کلماتمان جوانه زدند.

11. Top | #101
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این تاپیکو تا آخر خوندم، بحثای خوبی بود، هرچند با چاشنی بزن بزن و بگم بگم های احمدی نژادی طور ))

خب یکم برم بالای منبر و نظرات نامحبوب و جاج خور بدم
      در مورد بچه ۱۸_۱۹ ساله که کلا بحث انتخاب رشته اصلا ماقبل بحث هست و خب میره دانشگاه تازه عقلش میاد سرجاش و می‌فهمه انتخابی که داشته تحت تاثیر جو و رسانه و ... هست

ولی در مورد بچه هایی که سن بالاتر هستن، دانشجوی انصرافی و فارغ التحصیل و .... اند و به هر نحوی جامعه رو با زاویه دید بازتری دیدن، به نظرم اینها قشر اعظم کنکوری های تجربی اند و استعداد ها و علایق شون رو در روپوش سفید یافته اند(من جمله خودم ). یه دوستی دارم دندون آزاد امسال قبول شده میگفت از ورودیا ۰۲شون کلا بچه های زیر ۲۰ سال پنج شش نفر بیشتر نیستن و خب اینم از دانشگاه! یعنی فقط انجمن اینطور نیس!

ولی چرا این قشر که خودمم جزوشونم اینقدر علایق و استعداد هاشونو در پزشکی دندون دارو یافتن؟

خب از واضحاته که مفهومی به نام "علاقه" ساخته و پرداخته رسانه و جو جامعه هست و یه توجیه احمقانه! که در طول زمان هم تغییر میکنه

دلایل تمایل این قشر به نظرم دلیل اول و مهمترینش بحث چشم و هم چشمی یا باکلاستر بگیم پرستیژ اجتماعیه! البته خب واقعا عامل مهمیه، یکی از غریزه های مهم انسان توجه هست که تو تیپ شناسی روانشناسی شخصیتی آنیاگرام بهش میگن تایپ ۳! که آدم ها با توجه گرفتن ارضا میشن حالا یکی بیشتر و یکی کمتر! البته این عامل از دور خیلی جذابه و تو چند ترم اول فامیل و دوستان حسابی شما رو تحویل میگیرن ولی خب بعد یه مدت عادی میشه و البته بین همکلاسیاتون و همکارانتون این حس رو نخواهید گرفت و یه **** هستید مثل بقیه همکلاسیاتون!

عامل دوم از همه جا رونده و همه جا مونده! کار آزاد یا مهارت میخواد یا سرمایه . کسی که هیچکدومو نداره به فکر کنکور مجدد میفته و خب یه در آمد حداقلی رو این رشته ها دارن!

دلیل سوم حسرت و یه جور حس انتقام، دیدین همه یه اکسی داشتن که هنوزم بهش فکر میکنن یا حتی سعی میکنن سمتش برن! پزشکی هم برای خیلیا حس همون اکس رو داره برای همین حتی برای برطرف شدن اون حس آمیخته با حسرت هم که شده پی کنکور رو به تنشون می‌مالند!

خب خلاصه اینم از این، تو پزشکی برای کسی نریدن ولی خب دلیلی هم نمیشه کسی براش تلاش نکنه! به قول دوستان کنکور چیز مهمی نیست ولی مطمن باشید همین کنکور و دانشگاه هست که رو شخصیت و ارتباطات آینده، دوستان و حتی رو ازدواجتون تاثیرگزاره!

پی نوشت: من کار کسی رو نه نهی میکنم و تشویق به کنکور و پزشکی! خودمم که دارم برای کنکور میخونم از این قواعد و دلایل قطعا مستثنی نیستم. هرچند من لنگ پزشکی نیستم و خب همین الان هم شاغلم و درآمدی در حد گذران زندگی دارم و کسی تو خونه نمیتونه بگه چرا کنکور میدی و فلان!
      ویرایش توسط Friedrich : 25 مهر 1402 در ساعت 23:23

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 67

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن