خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 7 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 101
    1. Top | #31
      sea
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 1401 نمایش پست ها
      این بحث تا ۱۰۰ سال دیگم به نتیجه نمیرسه چون تو این بحث یه عده دوست دارن پزشکی قبول بشن نمیتونن حالا ضمیر ناخودآگاهشون داره کمکشون میکنه یه توجیه منطقی برای ول کردن کنکور براشون درست بکنه یه عده هم تو رشته خودشون موفق نبودن و چون جو امروز جامعه چند تا رشته خاص رو بورس افتاده پس طرف نجات خودشو تو این رشته ها میبینه و اگه کسی بیاد برخلاف این طرز تفکر دلیل منطقی بیاره کلا مورد هجوم و هجمه قرار میگیره وگرنه نرمال این موضوع دقیقا اینه که هر کس باید بره دنبال علاقه واقعی خودش چون وقتی آدم کاریو میکنه که دوسش داره به همون نسبت شانس موفقیتش توی اون کار بالاتر میره و لذت معنویشم یراش بیشتره ولی تو ایران همه فقط دنبال لذت مادی هستن وگرنه تو امریکا هم کسی که مثلا زیست شناسی خونده میلیاردر نیست تازه برای عشقش پا میشه میره وسط جنگل آمازون ۱۰ سال با میمونا زندگی میکنه و علف میخوره کسیم بهش پولی نمیده اما داره لذت میبره از زندگیش پس ما فرسنگ ها با جوامع توسعه یافته فاصله داریم و به دنیا میایم که از هر راهی حتی اگه کوچکترین علاقه ای هم بهش نداشته باشیم به پول و بقا برسیم و دائما داریم خودمونو گول میزنیم و فرافکنی میکنیم و اگه کسی هم بیاد به زوایای تاریک وجودمون نور بتابونه و بخواد منطقمونو قل قلک بده بهش حمله میکنیم و حقشو کف دستش میزاریم
      خب در جامعه ای بااین نرخ بیکاری بالا وقتی شغل و درآمد فقط برای چنتارشته خاص هست معلومه وضع بهتراز این نمیشه!!!اگه هررشته ای متناسب خودش شغل داشت این مشکلات خیلی کمتر میشدن ولی افسوس....

مثلاً یه مهندس شریف میاد کنکور تجربی میده فهمیده یابایدازایران بره یاهم مسیرش رو عوض کنه چون تو ایران هیچ جایگاه شغلی نداره
      ویرایش توسط sea : 12 تیر 1400 در ساعت 20:03

2. Top | #32
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      مشکل از اونجایی شروع میشه که یه عده شروع میکنن به واعظی و راه درست نشون دادن و تحلیل شرایط جامعه با داده آماری یکی دونفر که هویت مشخصی ندارن و این تحلیل رو در افکار مسموم خیلی ها میشه دید. عیسی به دین خود موسی به دین خود هر رشته ای میخوایید برید ولی رشته ای نرید که بدون شناخت انتخابش کرده باشید / علاقه هم ملاک 100 درصدی تون قرار نگیره . همینایی که دم از علاقه میزنن اگه بدونن یه کاری هست که پول توش زیاده و راحتم هست با کله میرن توش با کلهههههههههه / بورس رو ببینید . یه نفر پیدا نشد بگه من علاقه ای به بورس ندارم برای همین شرکت نمیکنم!!حتی بدون شناخت و علاقه و .. چون دید یکی دو نفر یه چندر غاز گیرشون اومد و ممکنه پولدار بشه شانسش رو امتحان کرد .و با کله رفت توش
      پس از ایرانی جماعت حرف نشنوید مخصوصا اونایی که ادعا هم دارن رو حرفاشون / ایرانی جماعت به جای هل دادن به سمت بالا از پات میکشه به سمت قعر چاه / خودتون برید دو سه تا سایت رفرنس و معتبر چک کنید و تحقیق کنید و حرف دیگران و افکار مسمومشون براتون پشیزی ارزش نداشته باشه
      چطور وقتی میخوایید یدونه گوشی بخرید سایتها رو زیر رو رو میکنید ولی برای اطلاعات در مورد کار و رشته و آینده و ... منتظر دهن دیگرانید تا براتون راه مشخص کنن؟؟ اونم اونایی که هیچ تصوری از چیزایی که ادعا میکنن ندارن و صرفا یه چیزایی دیدن و نقل قول میکنن تجربه شما لزوما با تجربه اونا یکی نخواهد بود .
      این تمام حرف و شیرازه حرفی هستش ه میتونم بزنم و قبلا اونایی هم که من رو میشناسن با این حرفام آشنایی دارن
      دیگر از این مزید است و بس
      این جهان زندان و ما زندانیان.......
      ویرایش توسط _Joseph_ : 12 تیر 1400 در ساعت 20:17

3. Top | #33
      sea
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      مشکل از اونجایی شروع میشه که یه عده شروع میکنن به واعظی و راه درست نشون دادن و تحلیل شرایط جامعه با داده آماری یکی دونفر که هویت مشخصی ندارن و این تحلیل رو در افکار مسموم خیلی ها میشه دید. عیسی به دین خود موسی به دین خود هر رشته ای میخوایید برید ولی رشته ای نرید که بدون شناخت انتخابش کرده باشید / علاقه هم ملاک 100 درصدی تون قرار نگیره . همینایی که دم از علاقه میزنن اگه بدونن یه کاری هست که پول توش زیاده و راحتم هست با کله میرن توش با کلهههههههههه / بورس رو ببینید . یه نفر پیدا نشد بگه من علاقه ای به بورس ندارم برای همین شرکت نمیکنم!!حتی بدون شناخت و علاقه و .. چون دید یکی دو نفر یه چندر غاز گیرشون اومد و ممکنه پولدار بشه شانسش رو امتحان کرد .و با کله رفت توش
      پس از ایرانی جماعت حرف نشنوید مخصوصا اونایی که ادعا هم دارن رو حرفاشون / ایرانی جماعت به جای هل دادن به سمت بالا از پات میکشه به سمت قعر چاه / خودتون برید دو سه تا سایت رفرنس و معتبر چک کنید و تحقیق کنید و حرف دیگران و افکار مسمومشون براتون پشیزی ارزش نداشته باشه
      چطور وقتی میخوایید یدونه گوشی بخرید سایتها رو زیر رو رو میکنید ولی برای اطلاعات در مورد کار و رشته و آینده و ... منتظر دهن دیگرانید تا براتون راه مشخص کنن؟؟ اونم اونایی که هیچ تصوری از چیزایی که ادعا میکنن ندارن و صرفا یه چیزایی دیدن و نقل قول میکنن تجربه شما لزوما با تجربه اونا یکی نخواهد بود .
      این تمام حرف و شیرازه حرفی هستش ه میتونم بزنم و قبلا اونایی هم که من رو میشناسن با این حرفام آشنایی دارن
      دیگر از این مزید است و بس
      یه مشکل بزرگ دیگه اینه که تقریبا درصد خیییلی زیادی از آدما وقتی تومسیری هستن کاملا مطمین نیستن همیشه یه گوشه ذهنی هست نکنه اشتباه انتخاب کردم و.....بعد وقتی با حرف های سطحی این چنینی. مواجه میشه شک و تردیدش دوچندان میشه و خودشون رو گم می‌کنن
      و اینکه کنکور علت نیست معلومه !اگه برای اکثررشته ها شغل بود الان مشکلات این چنینی وجود نداشت

4. Top | #34
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hisen نمایش پست ها
      خب معلومه استاد عظیمی پول شام و ناهارش از سراب ساختن درمورد پزشکی و دندون و دارو در میاد و نمیاد که از سختی ها بگه .
      یکی نیست بهش بگه مردک تو که توی ایران زندگی میکنی چرا طبابتت رو ول کردی چسبیدی به بازار کنکور؟
      اتفاقا خودشون ی بار گفتن که هیچ کسی قرار نیست از تحصیلات دانشگاهیش پولدار بشه . من زدم تو کار کنکور یکی دیگه وارد ی کار دیگه میشه . ولی اگر کسی هم نتونه وارد کار دیگه ای بشه بازم پزشکی براش بهتره تو ایران . من خودم قربانی بت سازی برای پزشکی ام ولی وقتی فکر میکنم میبینم برای ایران حرفشون کاملا درسته

5. Top | #35
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sea نمایش پست ها
      یه مشکل بزرگ دیگه اینه که تقریبا درصد خیییلی زیادی از آدما وقتی تومسیری هستن کاملا مطمین نیستن همیشه یه گوشه ذهنی هست نکنه اشتباه انتخاب کردم و.....بعد وقتی با حرف های سطحی این چنینی. مواجه میشه شک و تردیدش دوچندان میشه و خودش رو گم می‌کنه
      و اینکه کنکور علت نیست معلومه !اگه برای اکثررشته ها شغل بود الان مشکلات این چنینی وجود نداشت
      دقیقا داری درست میگی
      ببین منم مشکلم با حرفهای اینچنینی همینه دیگه فکر میکنن مثلا چون فلان کس از پزشکی ناراضی هستش منم برم ناراضی خواهم بود
      میخوان تجربه دیگران رو تعمیم بدن به خدشون بدون شناخت دیگران و خودشون
      واقعیت اینه که هیچوقت نمیشه علاقه رو کشف کرد / علاقه یه چیز نسبی هستش که در طول زمان ممکنه تغییر بکنه بنابه شرایطی
      برای همین میگم برای انجام دادن کار ها دنبال 100 درصد علاقه نباشید / مشکل اینه افراد نه تصور صحیحی از خارج دارن نه تصور صحیحی از داخل فکر میکنن اونجا همه 100 درصد در انتخاباتشون علاقه رو ملاک قرار میدن و همیشه هم از انتخابشون راضی ان
      و بر عکس تو داخل فکر میکنن افراد همیشه ناراضی ان و بر طبق علاقه هم انتخاب نمیکنن / این خود به خود به دامنه نارضایتی افراد می افزاید حتی به طور کاذب یعنی طرف میبینی از شغلش ناراضی هست و بعد وقتی بهش میگی خوب شغلت رو عوض کن میگه برو بابا من همین کار رو میکنم برم چی کار کنم ؟ این نشون میده حتی درصدی از نارایتی ها کاذبه و صرفا در مقایسه هست که نمود پیدا میکنه
      برای همین هم اینجور حرفهای استارتر و دیگر افراد که چنین تصوری دارن به شدت بازدارنده است و حتی میتونه توجیحی باشه برای کم کاری . که تو همین انجمن دارید میبینید نمونه هاش رو کسایی که مهر ماه عاشق پزشکی بودن الان به علوم ازمایشگاهی راضی شدن کلا دارن از تحصیل به دور میشن چه برسه هدف نتیجه اش هم همین میشه طرف میره مکانیک و یا یه رشته ای و بعدش میاد کافی شاپ کار میکنه و تعریف میکنه دانشگاه همه چیز نیست و به من هیچی نداد ولی کافی شاپ خیلی خوب بود و ... غافل از اینکه ایشون انتخاب درستی نکردن / چرا از این همه ادمی که انتخاب درستی کردن و شناخت دقیقی داشتن نمیرید اونارو تعریف کنید؟؟ چرا چسبیدید به اونایی که انتخاب غلط داشتن؟؟ چرا دارید تعمیم میدید به کل جامعه؟؟
      و در نهایت این مشکل به وجود میاد که افراد نمیتونن انتخاب کنن یعنی نمیتونه طرف بگه میخوام چکار کنم و چیکار نکنم / برای همین شناخت صحیح خود و رشته میتونه کمک کننده باشه نه مقایسه افراد دیگر با خود
      هر چیزی که اطرافتون میبینید دلیلی داره و بی دلیل نیست دنبال دلیل منطقی علمی و شاخته شده باشید نه تعریف یک سویه ذهن های افراد از یک مشکل و سیاه نمایی و نگرش کلیشه ای شده و نخ نمای این انجمن که بار ها روش بحث شده و نتیجه ای هم نداده به جز از راه به در کردن عده ای
      ویرایش توسط _Joseph_ : 12 تیر 1400 در ساعت 20:37

6. Top | #36
      sea
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      دقیقا داری درست میگی
      ببین منم مشکلم با حرفهای اینچنینی همینه دیگه فکر میکنن مثلا چون فلان کس از پزشکی ناراضی هستش منم برم ناراضی خواهم بود
      میخوان تجربه دیگران رو تعمیم بدن به خدشون بدون شناخت دیگران و خودشون
      واقعیت اینه که هیچوقت نمیشه علاقه رو کشف کرد / علاقه یه چیز نسبی هستش که در طول زمان ممکنه تغییر بکنه بنابه شرایطی
      برای همین میگم برای انجام دادن کار ها دنبال 100 درصد علاقه نباشید / مشکل اینه افراد نه تصور صحیحی از خارج دارن نه تصور صحیحی از داخل فکر میکنن اونجا همه 100 درصد در انتخاباتشون علاقه رو ملاک قرار میدن و همیشه هم از انتخابشون راضی ان
      و بر عکس تو داخل فکر میکنن افراد همیشه ناراضی ان و بر طبق علاقه هم انتخاب نمیکنن / این خود به خود به دامنه نارضایتی افراد می افزاید حتی به طور کاذب یعنی طرف میبینی از شغلش ناراضی هست و بعد وقتی بهش میگی خوب شغلت رو عوض کن میگه برو بابا من همین کار رو میکنم برم چی کار کنم ؟ این نشون میده حتی درصدی از نارایتی ها کاذبه و صرفا در مقایسه هست که نمود پیدا میکنه
      برای همین هم اینجور حرفهای استارتر و دیگر افراد که چنین تصوری دارن به شدت بازدارنده است و حتی میتونه توجیحی باشه برای کم کاری . که تو همین انجمن دارید میبینید نمونه هاش رو کسایی که مهر ماه عاشق پزشکی بودن الان به علوم ازمایشگاهی راضی شدن کلا دارن از تحصیل به دور میشن چه برسه هدف نتیجه اش هم همین میشه طرف میره مکانیک و یا یه رشته ای و بعدش میاد کافی شاپ کار میکنه
      و در نهایت این مشکل به وجود میاد که افراد نمیتونن انتخاب کنن یعنی نمیتونه طرف بگه میخوام چکار کنم و چیکار نکنم / برای همین شناخت صحیح خود و رشته میتونه کمک کننده باشه نه مقایسه افراد دیگر با خود
      هر چیزی که اطرافتون میبینید دلیلی داره و بی دلیل نیست دنبال دلیل منطقی علمی و شاخته شده باشید نه تعریف یک سویه ذهن های افراد از یک مشکل و سیاه نمایی
      متاسفانه خیلی از افراد این واقعیت هارو وقتی میفهمن که دیرشده و راه بازگشتی نیست اگرم هست خیلی سخته!و عصبانی میشن چرا گول حرفهای بقیه رو خور دن
      ما در عمر کاریمون که حدود ۳۰سال هست بیشترین ساعات روز رو سرکاریم پس مسیله شغل و رشته خییییییییلی مهمه و درصد زیادی از رضایت از زندگی و خوشبختی و...همین شغله
      این شغل و رشته باید هرسه فاکتور علاقه،و استعداد و پول رو تا حد قابل قبول داشته باشه
      تو خود آمریکاشم فقط از روی یه فاکتور سراغ یه رشته نمیرن
      آینده شغلی واسشون خیلی مهمه(اونجا هزینه تحصیل بالاس)

7. Top | #37
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sea نمایش پست ها
      متاسفانه خیلی از افراد این واقعیت هارو وقتی میفهمن که دیرشده و راه بازگشتی نیست اگرم هست خیلی سخته!و عصبانی میشن چرا گول حرفهای بقیه رو خور دن
      ما در عمر کاریمون که حدود ۳۰سال هست بیشترین ساعات روز رو سرکاریم پس مسیله شغل و رشته خییییییییلی مهمه و درصد زیادی از رضایت از زندگی و خوشبختی و...همین شغله
      این شغل و رشته باید هرسه فاکتور علاقه،و استعداد و پول رو تا حد قابل قبول داشته باشه
      تو خود آمریکاشم فقط از روی یه فاکتور سراغ یه رشته نمیرن
      آینده شغلی واسشون خیلی مهمه(اونجا هزینه تحصیل بالاس)
      درست میفرمایید.

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohadeseh_b77 نمایش پست ها
      اتفاقا خودشون ی بار گفتن که هیچ کسی قرار نیست از تحصیلات دانشگاهیش پولدار بشه . من زدم تو کار کنکور یکی دیگه وارد ی کار دیگه میشه . ولی اگر کسی هم نتونه وارد کار دیگه ای بشه بازم پزشکی براش بهتره تو ایران . من خودم قربانی بت سازی برای پزشکی ام ولی وقتی فکر میکنم میبینم برای ایران حرفشون کاملا درسته
      دوست گرامی اتفاقا این حرفش دقیقا از اون حرفاست که گفتم طرف داره فرافکنی میکنه تا عقده خودشو تسکین بده وگرنه این آقا اگه پزشک موفقی میتونست بشه مطمینا حاضر نمیشد 1 ثانیه بیاد به بچه دبیرستانیا درس بده دقیقا مثال خودش برای کار الان خودش کاربرد داره که گربه دستش به گوشت نمیرسید میگفت ... تدریس تو دوران دانشجویی برای کمک خرج برای همه پیش میاد و عادی هست اما آیا رستگار رحمانی هم داره زیست درس میده ؟ نخیر اینجاست که علاقه حرف اول رو میزنه که یکی میشه پروفسور سمیعی و با همسرش میره آلمان کتشو گرو میزاره و تو وان حمام خونش میشینه درس میخونه به عشق پزشکی و همون عشق میشه سکوی پرتابش یکیم لقب پزشک یدک میکشه و معلمه کنکور میشه به نظر من آقای کرامت دبیر زیست شناسی که فوق لیسانس زیست گیاهیه خیلی موفق تر از یه پزشکه که امروز داره کنکور کار میکنه حالام که میلیاردر شده واسه آب و رنگش یه مدرک تفننیم میخواد قاب کنه بزاره بالا کتابخونش اتفاقا منم شعار نمیدم و مجبور شدم بخاطر شرایط زندگیم به علاقه هام پشت کنم ولی اینو پذیرفتم و فرافکنی نمیکنم و جلوی حرف حق جبهه نمیگیرم وگرنه من کی هستم برید فیلم استیو جابز رو ببینید و به حرفاش گوش کنید ببینید راجع به علاقه به کار ی که میکنید چه نظری داره در آخر منم با اینکه هر کی به دین خود باشه موافقم چون چند بار تو سایت اومدم حقیقتای تلخ زندگی کنکوریو بگم یه مشت سوءاستفاده چی که دیدن داره تشت رسواییشون زمین میوفته هر چی لایق خودشون بود بار من کردن . امیدوارم هر کس به هر آرزوی خوبی که داره برسه و دلش شاد بشه

9. Top | #39
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوست گرامی اتفاقا این حرفش دقیقا از اون حرفاست که گفتم طرف داره فرافکنی میکنه تا عقده خودشو تسکین بده وگرنه این آقا اگه پزشک موفقی میتونست بشه مطمینا حاضر نمیشد 1 ثانیه بیاد به بچه دبیرستانیا درس بده دقیقا مثال خودش برای کار الان خودش کاربرد داره که گربه دستش به گوشت نمیرسید میگفت ... تدریس تو دوران دانشجویی برای کمک خرج برای همه پیش میاد و عادی هست اما آیا رستگار رحمانی هم داره زیست درس میده ؟ نخیر اینجاست که علاقه حرف اول رو میزنه که یکی میشه پروفسور سمیعی و با همسرش میره آلمان کتشو گرو میزاره و تو وان حمام خونش میشینه درس میخونه به عشق پزشکی و همون عشق میشه سکوی پرتابش یکیم لقب پزشک یدک میکشه و معلمه کنکور میشه به نظر من آقای کرامت دبیر زیست شناسی که فوق لیسانس زیست گیاهیه خیلی موفق تر از یه پزشکه که امروز داره کنکور کار میکنه حالام که میلیاردر شده واسه آب و رنگش یه مدرک تفننیم میخواد قاب کنه بزاره بالا کتابخونش اتفاقا منم شعار نمیدم و مجبور شدم بخاطر شرایط زندگیم به علاقه هام پشت کنم ولی اینو پذیرفتم و فرافکنی نمیکنم و جلوی حرف حق جبهه نمیگیرم وگرنه من کی هستم برید فیلم استیو جابز رو ببینید و به حرفاش گوش کنید ببینید راجع به علاقه به کار ی که میکنید چه نظری داره در آخر منم با اینکه هر کی به دین خود باشه موافقم چون چند بار تو سایت اومدم حقیقتای تلخ زندگی کنکوریو بگم یه مشت سوءاستفاده چی که دیدن داره تشت رسواییشون زمین میوفته هر چی لایق خودشون بود بار من کردن . امیدوارم هر کس به هر آرزوی خوبی که داره برسه و دلش شاد بشه
      ببینید الان استادان عظیمی ، بابایی ، کیاسالار، آرامفر، هاشمی و خیلی های دیگه که در ذهنم نیست همگی پزشک هستند.حتما قرار نیست که فقط پزشک باشی و هیچ کار دیگه ای نکنی . کلی دکتر هستند که زدن تو کار املاک و خیلی شغل های دیگه و این اصلا بد نیست به نظرم. این که بگیم کسی که داره تدریس میکنه به بچه دبیرستانی ها لزوما داره اسم پزشک رو یدک میکشه این خیلی اشتباهه . هر کسی با هر مدرک تحصیلی میتونه وارد کاری بشه که مقداری با اون درسی که خونده مرتبط باشه و خیلی هم موفق بشه . پرفسور سمیعی فقط تمرکزش رو پزشکی هست ولی ممکنه یکی دیگه پزشک باشه و کلی شغل دیگه داشته باشه . و فکر میکنم قیاس کردن آقای کرامت و استاد عظیمی مغلطه بزرگی هست .

10. Top | #40
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      البته یه نکاتی رو پیرامون حرفاتون بگم
      رستگار رحمانی خودش تو مصاحبه تلویزیونی وقتی ازش پرسیدن چرا رشته ریاضی رو ادامه ندادی گفت که اینده کاری و بازار کار رشته پزشکی بهتر از ریاضی هستش و علاقه و ... هم ذکر نکردن ایشون ولی همینطوری که گفتم علاقه چیز نسبی هستش / چقدر برامون پیش اومده که علاقه ای نداشتیم بریم مهمونی و یا با دوستاموون بریم بیرون و فکر میکردیم حوصله اش رو نداریم ولی بعد از رفتن اتفاقا خیلی برامون خوش گذشته و حتی خاطره شده برامون / پس علاقه میتونه بوجود بیاد . هیچ رشته ای و شغلی سیاه سیاه نیست و سفید سفید هم نیست . و در مورد رستگار فکر کنم این علاقه به وجود اومده در طول زمان تحصیلش

در مورد موفقیت عظیمی و کرامت / این صرفا دیدگاه نظر شماست و موفقیت هم چیز نسبی هستش و نمیشه اندازه گرفتش شاید از دیدگاه یه نفر دیگه عظیمی موفق تر باشه و شاید حتی از دیدگاه یکی دیگه هیچکدوم فرد موفقی نباشن!!

11. Top | #41
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohadeseh_b77 نمایش پست ها
      ببینید الان استادان عظیمی ، بابایی ، کیاسالار، آرامفر، هاشمی و خیلی های دیگه که در ذهنم نیست همگی پزشک هستند.حتما قرار نیست که فقط پزشک باشی و هیچ کار دیگه ای نکنی . کلی دکتر هستند که زدن تو کار املاک و خیلی شغل های دیگه و این اصلا بد نیست به نظرم. این که بگیم کسی که داره تدریس میکنه به بچه دبیرستانی ها لزوما داره اسم پزشک رو یدک میکشه این خیلی اشتباهه . هر کسی با هر مدرک تحصیلی میتونه وارد کاری بشه که مقداری با اون درسی که خونده مرتبط باشه و خیلی هم موفق بشه . پرفسور سمیعی فقط تمرکزش رو پزشکی هست ولی ممکنه یکی دیگه پزشک باشه و کلی شغل دیگه داشته باشه . و فکر میکنم قیاس کردن آقای کرامت و استاد عظیمی مغلطه بزرگی هست .
      خود پرفسور سمیعی بنیاد علمی بین المللی مغز و علوم اعصاب رو تو هانوفر آلمان تاسیس کردن و بیشتر کارشون اموزشی و پژوهشی هستش تا طبابت
      حنیف عظیمی جراحان مغز و اعصابن
      ویرایش توسط _Joseph_ : 12 تیر 1400 در ساعت 20:58

12. Top | #42
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      در ضمن یه چیز دیگه هم بگم فکر نکنید کسی که فقط به خاطر پول و پرستیژ میره یه کاری رو میکنه و یا رشته ای رو انتخاب میکنه کار بدی میکنه و موفق نخواهد شد
      خیر اصلا اینچنین نیست
      شاید اون فرد اینقدر پرستیژ و پول و مادیاتی که میتونه با شغلش به دست بیاره براش اهمیت داشته باشه که به خاطر همین ها سختی های رشته رو با جان و دل قبول کنه و خم به ابرو در نیاره
      نمونه ا هم پسر عموی من که مهندس صنایع هستن و اهل تهران هستن ولی میرن عسلویه کار میکنن و دارن سایت پتروشیمی احداث میکنن به همکاری اسپانیا خودش وقتی از سختی های کارش میگه تو عسلویه من پشمام میریزه / تو بر بیابون و گرمای 50 درجه تابستون توی کانکس داره زندگی میکنه ولی وقتی بهش میگم خوب مگه مریضی اینقدر سختی بکشی تو تهران هم کار هست بیا تهران میگه مریضم دو برابر پولی که اینجا میدن رو ول کنم بیام تهران؟؟! خیل یهم راضیه هم از کارش هم از حقوقش و ... همسرش هم راضیه با اینکه ماهی دو سه روز تهرانه پیش همسرش

13. Top | #43
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شما تا صبح هم دلیل و منطق بیاری طرف دلش تو پزشکیه! طرف 24 25 سالشه بلکه بیشتر هنوز میخواد بره دنبال پزشکی. چون تو گوشش خوندن پزشک پولداره. شما توجیحات رو ببین. تو بازار ایران میگن بهترین رشته پزشکیه! من از اول تاپیک کل حرفم اینه بابا پزشک نشدی دنیا به آخر نرسیده. کنکور آخر دنیا نیست طرف مطلب به این واضحی رو نمی فهمه. فکر می کنه تاپیک زدم که بگم پزشکی بده توش خبری نیست. یعنی فهم این موضوع که می تونه انتخاب ثانویه داشته باشه براش غیر ممکنه. می بینه بتش داره می شکنه. درک نمی کنه. بعد میره تو خطش مثل چی گیر می کنه. تهشم راجع به انتخاب درست و نادرست سخنرانی می کنه.
      معلومه که مشاور کنکور فقط 3 تار شته رو می کنه تو سر دانش آموز. دنیا رو هم واسه دانش آموز تمام میکنه هم خانوادش. این اثرش به قدری خطرناکه من می بینم طرف بعد 30 40 سالگی هنوز تو فکره درست کردن نقطه شروع 18 سالگیشه. هنوز میخواد پزشک شه چون آخر دنیا اونجاست.
      میگه چرا مثال آدم موفق نمی زنی. مثال ایشون مثل این می مونه من در دفاع از رشته فیزیک هی بخوام انیشتن. تسلا. هاوکینگ رو ردیف کنم. بگم ببین چه قدر موفق بودن. شما هر فیلدی رو بخواهی در نظر بگیری توش مثال اینجوری هست.
      من میگم شما موفق شدی برای خودت شدی. خودتون رو تو بن بست نذارین. آقا خواستی گوش کن. نخواستی هم نکن

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      [QUOTE=josef76;1725498]البته یه نکاتی رو پیرامون حرفاتون بگم
      رستگار رحمانی خودش تو مصاحبه تلویزیونی وقتی ازش پرسیدن چرا رشته ریاضی رو ادامه ندادی گفت که اینده کاری و بازار کار رشته پزشکی بهتر از ریاضی هستش و علاقه و ... هم ذکر نکردن ایشون ولی همینطوری که گفتم علاقه چیز نسبی هستش / چقدر برامون پیش اومده که علاقه ای نداشتیم بریم مهمونی و یا با دوستاموون بریم بیرون و فکر میکردیم حوصله اش رو نداریم ولی بعد از رفتن اتفاقا خیلی برامون خوش گذشته و حتی خاطره شده برامون / پس علاقه میتونه بوجود بیاد . هیچ رشته ای و شغلی سیاه سیاه نیست و سفید سفید هم نیست . و در مورد رستگار فکر کنم این علاقه به وجود اومده در طول زمان تحصیلش

در مورد موفقیت عظیمی و کرامت / این صرفا دیدگاه نظر شماست و موفقیت هم چیز نسبی هستش و نمیشه اندازه گرفتش شاید از دیدگاه یه نفر دیگه عظیمی موفق تر باشه و شاید حتی از دیدگاه یکی دیگه هیچکدوم فرد موفقی نباشن!!
      [/QUOTE
      من اصلا منظورم این نیست که آقای کرامت بهتر از آقای عظیمی هستن اتفاقا در قدرت تدریس آقای عظیمی شکی نیست ولی آقای کرامت لیسانس زیست قبول شدن بعد اومدن معلم شدن کم کم پیشرفت کردن رییس دپارتمان قلمچی شدن کتاب نوشتن و ... در حالیکه الان اکثر کسایی که رشته زیست خوندن یا بیکارن یا پشت کنکور به امید قبولی رشته بهتر دور خودشون چرخ میزنن اما وقتی یکی پزشکی قبول میشه و کلا کارش میشه معلم مدرسه اولا شما این آموزش رو با آموزش پروفسور سمیعی به دانشجوهاش مقایسه میکنید دوما کسی مثل رستگار رحمانی اتفاقا بسیار فقیر تر از امثال این معلمای کنکوری بوده ولی بخاطر علاقش و تواناییش الان افتخاره کشورو مردمش شده یه عده هم چون تواناییشون همین قدر بوده ۴ تا کتاب دبیرستانی حفظ کردن n ساله دارن تکرارش میکنن بعدم میگن پزشکی ال و بل و بقیه رشته هام به هیچ جا نیستن

15. Top | #45
      sea
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط miladsa68 نمایش پست ها
      شما تا صبح هم دلیل و منطق بیاری طرف دلش تو پزشکیه! طرف 24 25 سالشه بلکه بیشتر هنوز میخواد بره دنبال پزشکی. چون تو گوشش خوندن پزشک پولداره. شما توجیحات رو ببین. تو بازار ایران میگن بهترین رشته پزشکیه! من از اول تاپیک کل حرفم اینه بابا پزشک نشدی دنیا به آخر نرسیده. کنکور آخر دنیا نیست طرف مطلب به این واضحی رو نمی فهمه. فکر می کنه تاپیک زدم که بگم پزشکی بده توش خبری نیست. یعنی فهم این موضوع که می تونه انتخاب ثانویه داشته باشه براش غیر ممکنه. می بینه بتش داره می شکنه. درک نمی کنه. بعد میره تو خطش مثل چی گیر می کنه. تهشم راجع به انتخاب درست و نادرست سخنرانی می کنه.
      معلومه که مشاور کنکور فقط 3 تار شته رو می کنه تو سر دانش آموز. دنیا رو هم واسه دانش آموز تمام میکنه هم خانوادش. این اثرش به قدری خطرناکه من می بینم طرف بعد 30 40 سالگی هنوز تو فکره درست کردن نقطه شروع 18 سالگیشه. هنوز میخواد پزشک شه چون آخر دنیا اونجاست.
      میگه چرا مثال آدم موفق نمی زنی. مثال ایشون مثل این می مونه من در دفاع از رشته فیزیک هی بخوام انیشتن. تسلا. هاوکینگ رو ردیف کنم. بگم ببین چه قدر موفق بودن. شما هر فیلدی رو بخواهی در نظر بگیری توش مثال اینجوری هست.
      من میگم شما موفق شدی برای خودت شدی. خودتون رو تو بن بست نذارین. آقا خواستی گوش کن. نخواستی هم نکن
      میدونین اصل ماجرا کجاس اینکه الان اگه مثلا این انجمن کنکور انجمن تبادل نظرات برنامه نویسان بود کلی برنامه نویس میومدن از معایبش میگفتن
      اگه برای همه اون مشاغل ازاد که خودتون مثال زدین بود باز هم اتفاق مشابه میفتاد
      تو ایران اینطوره که وارد هرکاری بخوای بشی کلیییی ادم ازاون کار بد میگن میخواو کارگری باشه یا پزشکی با کارافرینی یا هرچیز دیگه ای

علت هجوم به پزشکی هم مشخصه دیگه !درصدبالای بیکاران رشته های دیگه و درصد کم بیکاری دراین رشته ها!امارهای رسمی هم این رو نشون میدن
      قبلا گفتم بازم میگم اگه بازار کار درست شه مسیله هجوم به یه رشته هم درست میشه !نمونش دانشگاه فرهنگیان
      چون امنیت شغلی و مزایا خوبی داره ببینید تواین چندسال اخیر تعداد شرکت کننده های انسانی رفت بالا
      درحقیقت با تاپیک و صحبت های اینچنینی نمیشه مشکلات رو حل کرد
      مشکل ریشه ای هست

صفحه 3 از 7 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 10 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن