خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 7 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 101
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD-B نمایش پست ها
      [صحبتم اینه شما لزوما با وارد دانشگاه شدن به درآمد آنچنانی ممکنه نرسید، از نظر در آمد یک نجار، یک آشپز، یک طراح سایت و .... می تونه خیلی بیشتر از یک مهندس یا پزشک در آمد داشته باشن ]
      سلام ببینید من منظور شمارو فهمیدم میگید نباید به هر قیمتی به هر شغلی تن داد اما درامد یه نجار و طراح سایت از مهندس یا پزشک بیشتره؟ شاید مورد خاص شما دیده باشید طرف ازین شغل ها به درامد خوبی رسیده باشه اما در مورد طراحی سایت و برنامه نویسی که من خودم توش سابقه کار دارم بگم متوسط درامد آنچنان بالا نیست. چون برای هرکسی مقدور نیست خودش شرکت بزنه و بازار یابی کنه و این کارا سرمایه و رابطه میخواد گاهی و مجبوری بری برای بقیه کار کنی و اکثر کسایی که من میشناسم اندازه پرستار هم نمیگیرن چه برسه به پزشک . من توی شهر کوچکی هم نیستم مشهد هستم که جزو شهر های بزرگ هم محسوب میشه.
      همیشه در مقایسه خواهشا میانگین درامد اون قشر رو به حساب بیارید میانگین درامد پزشک رو مقایسه کنید با میانگین درامد طراحان سایت و یا آشپز ها اونوقت به نتایج منطقی میرسید.
      و ضمن اینکه اگر کسی علاقه نداره و زمینه کاری دیگه ای داره موافقم باید بره از راه مناسبش به درامد برسه و مجبور نیست سختی پزشکی رو به جون بخره.
      اما خیلی از بچه هایی که عشق پزشکی هستن از روی شکم سیری عاشق نشدن برادر من ما ها نه رابطه داریم نه پدر پولدار نه زمینی داریم که بریم کشاورزی بخونیم توش چیز میز بکاریم به پزشکی علاقه داریم اما انگیزه مضاعف ما اینه که این رشته درامد حداقلی رو برای ما فراهم میکنه که مثل بعضی رشته های دیگه ترس از بیکاری و به ...... رفتن رو دیگه نداره. سخته درسته! اما سختیش رو به جون میخریم چون چیزایی که ما توی زندگی کشیدیم باعث میشه سختی این رشته به چش نیاد میخواد حالا درساش با 4 ساعت خوندن پاس بشه یا 10 ساعت از ماها برمیاد این حجم درس خوندن
      میشه بگین چه رشته ای بودین؟والا من هرچی میگم پیراپزشکی آنچنان بازار کار ندارن خانوادم گوش نمیدن میکنم هرچی شد برو امسال اینقدر شنیدم از پرستاری و رشته های دیگه انصراف دادن آدم نمیدونه چیکار کنه

2. Top | #17
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pretty_Lover نمایش پست ها
      میشه بگین چه رشته ای بودین؟والا من هرچی میگم پیراپزشکی آنچنان بازار کار ندارن خانوادم گوش نمیدن میکنم هرچی شد برو امسال اینقدر شنیدم از پرستاری و رشته های دیگه انصراف دادن آدم نمیدونه چیکار کنه
      ببینین خیلی از اینایی که مدرک گرفتن و بیکارن یا انصراف دادن منتظر اینن که همینجور که تو خونه لم دادن خوابیدن بیان در خونشونو بزنن بگن "آقا تو رو خدا بیا استخدام شو"
      عاشقم گر نیستی لطفی بکن، نفرت بِوَرز
      بی‌تفاوت بودنت هر لحظه آبَم می‌کند...

3. Top | #18
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NormaL نمایش پست ها
      توی مجلس بزرگان جای ما نیست، اما به هر حال؛ دیدم چند نفر به خوشبختی اشاره کردن.

خوشبختی یه اتفاق نیست. یه انتخابه. اینکه انتخاب کنی خوشبخت باشی یا نه کاملا بستگی به خودت، تعریفت از خوشبختی، و انتخابت داره.
      پول خوشبختی نمیاره. اما بدبختی هم نمیاره! میدونین، میخوام این دو تا رو جدا از هم ببینین. پول شاید سختیها رو از بین ببره، اما نمیتونه شما رو خوشبخت کنه. این شمایین که از الان، میتونین خوشبختی رو انتخاب کنین

شاید شما از رشته ی تحصیلیت راضی نباشی. شاید وضعیت مالیت رو دوست نداشته باشی. شاید شغلت رو دوست نداشته باشی. اما میتونی خوشبخت باشی! هرچند این، دلیل نمیشه که برای بهتر شدن تلاش نکنین

و در باب شغل و درآمد.
      والا هیچکس نمیتونه نظر قطعی بده که این راه برای همه خوبه یا این راه برای همه بده.
      شمایی که میگی فردی که درآمدش از یه پزشک بیشتره موفق تره، نظر خودت رو گفتی.
      شمایی هم که میگی جایگاه و منزلت پزشک ارزش بیشتری نسبت به درآمد داره، باز هم نظر خودت رو گفتی!

شما حق داری نظر خودت رو داشته باشی. اما خواهشا. خواهشا. وقتی یکی ازتون نصیحت میخواد و شما هم میخواین بهش نصیحت بدین، هیچوقت فقط نظر خودتون رو نگین. این راه رو بگین. راههای دیگه رو هم بگین. در آخر هم بگین به نظر من این راه درست تره. راه رو براش ترسیم کنین. یه بعدی یا حتی دو بعدی فکر نکنین. چند بعدی فکر کنین. به راه اشاره کنین، و بذارین خودش تصمیم بگیره.
      منظور من تصمیم گیری برای کسی نبود پول یکی از عوامله رضایت شغلیه نه همش. از قدیم گفتن پول خوشبختی نمیاره ولی بی پولی قطعا بدبختی میاره.
      یکی از دلایل عمده ای که دانشجوها میرن داشنگاه اینه که در نهایت از طریق علمشون بتونن کسب درآمد کنند. صرفا بحث یادگیری و علم آموزی نیست!
      موافق حرفتون هستم. خود فرد باید در نهایت تصمیم بگیره. بهتره خودشون رو محدود نکنند. توی زمینه کار بعضا من رشته هایی رو می بینم که مثلا حتی ما تصور نمی کردیم اینقدر خوب باشن! مثلا من زمانی که کنکور دادم خیلی ها رشته بهداشت رو حساب نمی کردن! می گفتن خوب نیست. ولی الان کارشون رو دارم می بینم نسبت به بقیه رشته ها خیلی کار به نسبت راحت تری دارن و در آمدشون هم نسبت به کارشون منطقیه. این مثال بود البته!
      خوشبختی انتخابه حرفتون صحیحه. برای همین میگم شاد باشین. شما در آینده شغل و وضعیت تحصیلی ... می تونین تغییر بدین ولی هیچ وقت 20 ساله نمی شین باز

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تو یکی از کلاس های استاد عظیمی یک حرف خیلی خوب زدن. که ما موقعی که خسته میشیم یا بهش نمیرسیم شروع میکنیم به تخریب پزشکی دندون دارو ،ولی یادمون نره که ما برای همین رشته ها شروع کردیم . ولی دیگه مغلطه نکنیم و بعد از نرسیدن بهش نیایم بگیم پزشکی بده جیزه و فلان . این دسته از تاپیک ها که کنکور همه چیز نیست از الان به بعد شکل میگیره . شاید این برای کل دنیا جواب بده ولی برای ایران نههه. برای ایران ، برای یک آدم معمولی مثل من همه ی دنیا خلاصه میشه تو دانشگاه .

5. Top | #20
      sea
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببینین خیلی از اینایی که مدرک گرفتن و بیکارن یا انصراف دادن منتظر اینن که همینجور که تو خونه لم دادن خوابیدن بیان در خونشونو بزنن بگن "آقا تو رو خدا بیا استخدام شو"
      تاجایی که من دیدم پرستاری اکثرا بازار کار داره و استخدام میکنن

6. Top | #21
      sea
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه دوستی دارم میکاپ ارتیسته و سالن داره و درآمد خیلی خوبی هم داره
      رشته دانشگاهیش حقوق بود امسال هم آزمون وکالت قبول شد خودش می‌گفت به هردو علاقه دارم د درس و کار و فدای هم نکردم هردورو پیش بردم

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohadeseh_b77 نمایش پست ها
      تو یکی از کلاس های استاد عظیمی یک حرف خیلی خوب زدن. که ما موقعی که خسته میشیم یا بهش نمیرسیم شروع میکنیم به تخریب پزشکی دندون دارو ،ولی یادمون نره که ما برای همین رشته ها شروع کردیم . ولی دیگه مغلطه نکنیم و بعد از نرسیدن بهش نیایم بگیم پزشکی بده جیزه و فلان . این دسته از تاپیک ها که کنکور همه چیز نیست از الان به بعد شکل میگیره . شاید این برای کل دنیا جواب بده ولی برای ایران نههه. برای ایران ، برای یک آدم معمولی مثل من همه ی دنیا خلاصه میشه تو دانشگاه .
      بعدش برگشت گفت گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه پیف پیف بو میاد
      هر چند زیاد باهاش موافق نیستم ولی متاسفانه در مورد بعضیا صدق میکنه
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

8. Top | #23
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      در واقع کنکور الان کم ریسک ترین راهه

ایشون میگن طرف با مترجمی زبان دانشگاه آزاد رفته طراح مجالس عروسی شده
      در واقع داره **ز رو به شقیقه ربط میده خب من الان دانشگاه نمیرم میرم تو همین تالارا دیگه. چه کاریه برگه سفید بذارم برم مترجمی زبان آزاد
      اتفاقا منظور من همه چیز بود چیز این من دلگیرم نمی شم از حرفت چون وارد زندگی نشدی ایرادی هم نداره. میگم اگر چیزی اگر راهت نیست چون مامانم دوست داره آقا/خانم دکتر صدام کنه پس باید پزشک شم رو از زندگیت بنداز بیرون. و نکته دوم حرفم هم اینه جوانبش رو بسنج شاید تصوراتت با واقعیت منطبق نباشه. این معنیش این نیست که فلان جیز بده. یا فلان چیز خوبه.
      معنیش این نیست که درس بخون یا درس نخون.
      من فکر میکنم چند سال دیگه این سایت باز باشه. تاپیکشم باز باشه. تهش بیا بگو چی شد
      نبود هم جلو همین id من یک @gmail.com بزن بفرست.

9. Top | #24
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD-B نمایش پست ها
      [صحبتم اینه شما لزوما با وارد دانشگاه شدن به درآمد آنچنانی ممکنه نرسید، از نظر در آمد یک نجار، یک آشپز، یک طراح سایت و .... می تونه خیلی بیشتر از یک مهندس یا پزشک در آمد داشته باشن ]
      سلام ببینید من منظور شمارو فهمیدم میگید نباید به هر قیمتی به هر شغلی تن داد اما درامد یه نجار و طراح سایت از مهندس یا پزشک بیشتره؟ شاید مورد خاص شما دیده باشید طرف ازین شغل ها به درامد خوبی رسیده باشه اما در مورد طراحی سایت و برنامه نویسی که من خودم توش سابقه کار دارم بگم متوسط درامد آنچنان بالا نیست. چون برای هرکسی مقدور نیست خودش شرکت بزنه و بازار یابی کنه و این کارا سرمایه و رابطه میخواد گاهی و مجبوری بری برای بقیه کار کنی و اکثر کسایی که من میشناسم اندازه پرستار هم نمیگیرن چه برسه به پزشک . من توی شهر کوچکی هم نیستم مشهد هستم که جزو شهر های بزرگ هم محسوب میشه.
      همیشه در مقایسه خواهشا میانگین درامد اون قشر رو به حساب بیارید میانگین درامد پزشک رو مقایسه کنید با میانگین درامد طراحان سایت و یا آشپز ها اونوقت به نتایج منطقی میرسید.
      و ضمن اینکه اگر کسی علاقه نداره و زمینه کاری دیگه ای داره موافقم باید بره از راه مناسبش به درامد برسه و مجبور نیست سختی پزشکی رو به جون بخره.
      اما خیلی از بچه هایی که عشق پزشکی هستن از روی شکم سیری عاشق نشدن برادر من ما ها نه رابطه داریم نه پدر پولدار نه زمینی داریم که بریم کشاورزی بخونیم توش چیز میز بکاریم به پزشکی علاقه داریم اما انگیزه مضاعف ما اینه که این رشته درامد حداقلی رو برای ما فراهم میکنه که مثل بعضی رشته های دیگه ترس از بیکاری و به ...... رفتن رو دیگه نداره. سخته درسته! اما سختیش رو به جون میخریم چون چیزایی که ما توی زندگی کشیدیم باعث میشه سختی این رشته به چش نیاد میخواد حالا درساش با 4 ساعت خوندن پاس بشه یا 10 ساعت از ماها برمیاد این حجم درس خوندن
      من بهتون حق میدم. چون وارد بازار کار نشدین. .
      این که شما دوست دارین پزشک باشین انتخاب شماست. کسی هم نمی تونه بگه خوبه یا بد جز خود شما. من صحبتم اینه با چشم باز وارد شین! این جمله یعنی چی!؟ یعنی دارم می بینم نوشتی "الا درساش با 4 ساعت خوندن پاس بشه یا 10 ساعت از ماها برمیاد این حجم درس خوندن" و مثل روز روشنه تصورت از نهایت سختی همینه! دقیقا اینجا همون نقطه ایه که صحبت من شروع میشه.واسه همین میگم از یک رزیدنت بپرس از یک اینترن بپرس. نه برای اینکه رایت رو بزنه برای اینکه ببینی در آینده قراره با چی روبرو بشی
      یعنی اینکه دوست عزیزی که وارد رشته پزشکی میشی
      شما 7 سال دوره عمومی داری که تقریبا 2 سال 2 سال یک آزمون سراسری باید شرکت کنی و نمره حد نصاب رو بیاری. بعد از اتمام عمومی یا باید دانشجو برتر باشی یا ازدواج کرده باشی بتونی آزمون دستیاری بدی. در غیر این صورت 2 سال تشریف می برین سربازی یا طرح
      بعد آزمون دستیاری و آزمون های ارتقا اگر اشتباه نکنم باز یک دوره 4 ساله طرح دارین. تا زمانی که دانشجو هستین. حقوق که تقریبا هیچی. تازه این حقوق هیچی باز وارد طرح پلکان می شه و .... بعد کلی کسورات.معمولا بین 3 ماه تا یک سال پول شما رو میدن!
      در این بین من کشیک های 48 ساعته و 72 ساعته رو فاکتور گرفتم! اون فشار مورنینگ و داد و بیداد و تو مخی اتند و سال بالایی رو هم فاکتور گرفتم! آنکال و شکایت و فحش دعواهای مریض رو هم فاکتور. بله شما اگر همین روال رو بری جلو یک در آمد خوب در حدود 35 سالگی می تونی برسی شایدم نرسی! ( هر چی شهر پرت تر باشه شانس رشد بیشتر! )
      ذهنت خیلی از بچه ها از پزشکی اینه من یک مطب می زنم! با کراوات میرم مطب منشیم یک خانم خوشکل. مریض های تر و تمیز. بقیه مریض ها هم مشغول حساب کردن در آمد روزانه من
      میری وارد سیستم میشی چنان کثافت کاری رو میبینی . چنان برخوردخا و استرسهایی رو میبینی که تو مخیلت هم نمی گنجید.
      اینا رو گفتم نه رای اینکه بگم پزشکی بده. برای اینکه بدونی مسیرت صرفا یک درس خوندن ساده نیست ها! شما هشتگ من رزیدنت هستم توی توییتر رو بخون.
      من کلیت صحبتم اینه زمانی با رویا پردازی وارد چیزی بشی. نه با در نظر گرفتن حقیقت. قطعا یک جایی دچار مشکل میشی. بد هم دچار میشی.
      من بچه هایی میان مشاوره میگیرن که مثلا رشته علوم آزمایشگاهی که رشته خودم هست خوبه یا بده. فکر می کنی 90 درصدشون چی میگن؟ میگن میخواهیم آزمایشگاه بزنیم! اصلا طرف هیچ پیش زمنیه ای نداره که قراره با چی روبرو شه.
      عزیز من شما هر کاری . پزشکی. داروسازی. لوله کشی. تخلیه چاه و فاضلاب اصلا واردش بشی در نهایت این زندگی شماست. شما باید در نهایت لذت ببری از زندگیت. این انتخاب خودتونه پیامدشم برای خودتونه

10. Top | #25
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohadeseh_b77 نمایش پست ها
      خب معلومه استاد عظیمی پول شام و ناهارش از سراب ساختن درمورد پزشکی و دندون و دارو در میاد و نمیاد که از سختی ها بگه .
      یکی نیست بهش بگه مردک تو که توی ایران زندگی میکنی چرا طبابتت رو ول کردی چسبیدی به بازار کنکور؟
      ستاد حمایت از حلقه حیدریون و شوهر عمه های کشور

11. Top | #26
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      بعدش برگشت گفت گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه پیف پیف بو میاد
      هر چند زیاد باهاش موافق نیستم ولی متاسفانه در مورد بعضیا صدق میکنه
      والله من یک گریزی به پست هات زدم. دوست عزیزمون درست می گفت چرا اینقدر سخت گرفتی . شل کن باباجان. اینجا برای دعوا نیومدیم چرا طلب کار همه ای؟ما ااینجا مامان و بابت نیستیم.24 سال سنته. یک کم به خودت بیا. اینا رو توی این سن و سال من نباید یادت بدم هر چند اصراری هم به آدم کردنت ندارم چون جامعه که هیچی فردا وارد دانشگاهم بشی که ایشالله امسال میشی چون دیدم ماشالله مدعی تمام عیار هستی ( ایشاللله که قبول میشی!) با استادت یک کلمه اینجوری حرف بزنی چنان به سرت میده یک روز در میون صدای استاد العوفت رو کل دانشگاه بشنون.
      پزشکی و کل متلقاتش مال شما. شما ما رو نکش سمیعی ما پشت سر بقیه میگیم لات بمیری پشت سر شما میگیم نورو سرجن بمیری

12. Top | #27
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hisen نمایش پست ها
      خب معلومه استاد عظیمی پول شام و ناهارش از سراب ساختن درمورد پزشکی و دندون و دارو در میاد و نمیاد که از سختی ها بگه .
      یکی نیست بهش بگه مردک تو که توی ایران زندگی میکنی چرا طبابتت رو ول کردی چسبیدی به بازار کنکور؟
      دوست عزیز طبابتش رو ول نکرده اتفاقا در کنار تدریس طبابت هم میکنن
      در ضمن دارن درس هم میخونن برای آزمون دستیاری برای تخصص کاردیو قبول بشن

13. Top | #28
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط miladsa68 نمایش پست ها
      والله من یک گریزی به پست هات زدم. دوست عزیزمون درست می گفت چرا اینقدر سخت گرفتی . شل کن باباجان. اینجا برای دعوا نیومدیم چرا طلب کار همه ای؟ما ااینجا مامان و بابت نیستیم.24 سال سنته. یک کم به خودت بیا. اینا رو توی این سن و سال من نباید یادت بدم هر چند اصراری هم به آدم کردنت ندارم چون جامعه که هیچی فردا وارد دانشگاهم بشی که ایشالله امسال میشی چون دیدم ماشالله مدعی تمام عیار هستی ( ایشاللله که قبول میشی!) با استادت یک کلمه اینجوری حرف بزنی چنان به سرت میده یک روز در میون صدای استاد العوفت رو کل دانشگاه بشنون.
      پزشکی و کل متلقاتش مال شما. شما ما رو نکش سمیعی ما پشت سر بقیه میگیم لات بمیری پشت سر شما میگیم نورو سرجن بمیری
      نمیخوام به خودم بیام شما به خودت اومدی این شدی من نمیخوام تو بشم
      قبولی و قبول نشدن من هم فکر نکنم ربطی به شما داشته باشه پس آب رو بریز اونجات که میسوزه چرا آب رو هدر میدی در این کم آبی

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این بحث تا ۱۰۰ سال دیگم به نتیجه نمیرسه چون تو این بحث یه عده دوست دارن پزشکی قبول بشن نمیتونن حالا ضمیر ناخودآگاهشون داره کمکشون میکنه یه توجیه منطقی برای ول کردن کنکور براشون درست بکنه یه عده هم تو رشته خودشون موفق نبودن و چون جو امروز جامعه چند تا رشته خاص رو بورس افتاده پس طرف نجات خودشو تو این رشته ها میبینه و اگه کسی بیاد برخلاف این طرز تفکر دلیل منطقی بیاره کلا مورد هجوم و هجمه قرار میگیره وگرنه نرمال این موضوع دقیقا اینه که هر کس باید بره دنبال علاقه واقعی خودش چون وقتی آدم کاریو میکنه که دوسش داره به همون نسبت شانس موفقیتش توی اون کار بالاتر میره و لذت معنویشم یراش بیشتره ولی تو ایران همه فقط دنبال لذت مادی هستن وگرنه تو امریکا هم کسی که مثلا زیست شناسی خونده میلیاردر نیست تازه برای عشقش پا میشه میره وسط جنگل آمازون ۱۰ سال با میمونا زندگی میکنه و علف میخوره کسیم بهش پولی نمیده اما داره لذت میبره از زندگیش پس ما فرسنگ ها با جوامع توسعه یافته فاصله داریم و به دنیا میایم که از هر راهی حتی اگه کوچکترین علاقه ای هم بهش نداشته باشیم به پول و بقا برسیم و دائما داریم خودمونو گول میزنیم و فرافکنی میکنیم و اگه کسی هم بیاد به زوایای تاریک وجودمون نور بتابونه و بخواد منطقمونو قل قلک بده بهش حمله میکنیم و حقشو کف دستش میزاریم

15. Top | #30
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      رفقای نازنین باهم مهربون باشیم

دیدگاهها متفاوت، آرزوها متفاوت، تئوری ها متفاوت، اهداف متفاوت، شرایط زندگیامون متفاوت و ...
      مسلما نمی تونیم شرایط همو قضاوت کنیم
      قصدمون اینه بیایم حال همو خوب کنیم ولی ناخودآگاه باعث آزار هم میشیم. به همدیگه سخت نگیریم.

صفحه 2 از 7 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 37 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 37 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن