خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 46
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خب کتاب سمفونی مردگان رو تموم کردم (حتما پیشنهاد میشه )
      راجع به یه خانواده ایرانی در اردبیل حدود زمان جنگ جهانی دوم .
      چون نویسنده (عباس معروفی) ایرانی هست داستان این کتاب بشدت با فرهنگ و اتفاقات روزانه اطرافمون شبیهه و ادم قشنگ غرق میشه تو بطن داستان
      جنایت و مکافات رو دیشب شروع کردم ^^ بریم ببینیم داستایوفسکی چه کرده
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      به تمام گره هایی که تصور دارم
      همگی کور شدند...!

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      میخوام فلسفه خوانی رو شروع کنم
      انسان در جست و جوی معنا (تامام تامام)
      دنیای سوفی
      غروب بتان
      دجال
      خودآموز فلسفه
      ♡Be your Own HERO

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      چه جستار خوب و مفیدی : ) خب تابستون بعد از کنکور معروفه به برنامه‌ریزی‌هاش برای کتاب و زبان و ورزش و عمل نکردن‌هاش : ) امیدوارم تابستون مفیدتری رو داشته باشید.
      مفیدترین کاری که می‌تونید بکنید، خوندن زبان انگلیسی، علی الخصوص واژگانه. 504 خیلی مهم و پر کاربرده. خیلیا کلمه اولش abandon رو 504 بار خوندن ولی حتی یک بار هم کتاب رو تموم نکردن. خب من خوش شانس بودم و چند سال پیش تمومش کردم و از اون موقع دارم لذتش رو ‌می‌برم، وقتی می‌بینم چقدر راحت‌ مهارت Reading من با این دایره واژگانی حاصل از 504، افزایش پیدا کرده. پس اگه اینو جدی بگیرید، قول می‌دم ضرر نکنید.
      برای کتاب خوندن هم یه سری پیشنهاد داشتم:

.
      فرصت خوبی شد تا یه نظری در مورد شروع فلسفه بدم:
      معمولا اگه توی نت سرچ کنید یا از دوست و آشنا بپرسید، کتابی مثل «دنیای سوفی» رو برای شروع پیشنهاد می‌دن. اما تجربه من و افرادی که خواستن راهنمایی‌شون کنم، نارسایی و بد بودن این انتخاب رو مشخص می‌کنه. حالا این‌جا جای نقد دنیای سوفی و اورریتد نامیدن‌ش نیست ... چون اصلا بحث این نیست ... بلکه بحث اینه که برای شروع، چه اثر ترجمه‌ شده‌ای داریم که هم زبان روانی داشته باشه، هم حجم معقولی و هم دقت مناسبی؟
      خب فلسفه رو از دو سمت می‌شه خوند: 1) فیلسوف محور : یعنی براساس یک سیر تاریخی یا براساس یک پرسش، فیلسوف یا مکتب خاصی رو انتخاب کنی و قدم قدم بخونی. 2) پرسش محور: به جای آرای فلاسفه، به پرسش‌های اساسی فلسفی بپردازی.
      خب برای علاقه‎‌مندان به دسته اول، احتمالا بهترین گزینه کتاب «فلاسفه بزرگ» از مرحوم برایان مگی با ترجمه‌ی دقیق عزت الله فولادوند است. ساختار کتاب به این شکله که متن پیاده‌شده‌ی گفتگو با فلاسفه‌ی بزرگ روز در مورد آرای فلاسفه‌ی بزرگ قرون گذشته است و طیف وسیعی از افلاطون و ارسطو تا دکارت و کانت و نیچه و هایدگر و ویتگنشتاین رو در بر می‌گیره. دقت علمی، سادگی و روانی متن کتاب و جذابیت اون کم نظیره.
      برای عزیزان دسته دومی هم بهترین انتخاب، مجموعه سه جلدی «سوال‌های چند هزار ساله» است. البته اطلاع ندارم که تجدید چاپ می‌شه یا نه، اما اگه نسخه کاغذی رو پیدا نکردید دست‌کم می‌تونید pdf اون رو تهیه کنید. این مجموعه من رو عاشق فلسفه کرد و هر سه جلدش رو توی یک روز خوندم : )) از بس با زبانی روان و جذاب مباحث مهم رو مطرح کرده.
      ..
      حالا دو تا توصیه کلی:
      1) رمان بخوانید تا رستگار شوید؛ مسلما منظور از این گفته، رمان‌های بازاری و اصطلاحا زرد و پرفروش (مثل من پیش از تو و ملت عشق و امثالهم) نیست. آثار کلاسیک روسی و فرانسوی در درجه اول اهمیت قرار دارن. البته به طور کلی برای انتخاب یه کتاب ارزشمند، به جای نگاه کردن به میزان فروش و تبلیغاتش، به نام نویسنده، کارنامه‌ی اون و جوایزی که نویسنده یا کتاب بردن (مثل نوبل یا پولیتزر) و البته مهم تر از همه، مترجم اون، نگاه کنید. مثلا برای ادبیات روسی می‌تونید با خیال راحت از کتابای ترجمه شده توسط سروش حبیبی استفاده کنید. یا مثلا هر اثری که عبدالله کوثری ترجمه کرده (خصوصا از آمریکای لاتین) ارزش خوندن داره. یا مثلا اگه یک ماه وقت بذارین و ابله یا جنایت و مکافات از داستایفسکی رو بخونید، از خوندن 1000تا از کتابای بازاری پرفروش مفیدتره.
      .
      2) تاریخ بخوانید : ) منظور از این هم ترهات امثال آبراهامیان و ... نیست. با کمی تحقیق می‌تونید منابع با جهت‌گیری و سوگیری کمتر رو پیدا کنید.
      .
      3) دور و بر کتابای زرد انگیزشی (شبه-روان‌شناسی) مثل چهار اثر و ... هم نرید. به جای این کتابا، بشینید و با پدر و مادرتون یا با آدمای مختلف تو خیابون حرف بزنید از زمان‌تون استفاده بهتری کردید.
      .
      سوالی چیزی هم بود در خدمتم : )
      هرگز فراموش نکن که «چه‌کسی» هستی؛ چون"دنیا" فراموش نمی‌کنه. /

«رندی» دیدم نشسته بر خنگ زمین
      نه کفر و نه اسلام، نه دنیا و نه دین
      نه حق، نه حقیقت، نه شریعت نه یقین
      اندر دو جهان که را بود زهره این

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فکر کنم فقط منم که همزمان ژنتیک و حقوق و مشروطه رو میخونم!
      جوهره زندگی در دوکلام خلاصه میشه:فیزیک،حقوق

5. Top | #20
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

خب خوشبختانه خیلی از این تاپیک استقبال شد
      و شوربختانه انتظار من بیشتر از این بود که کم لطفی ها رو به حساب بی ریایی و ... میگذارم

** ** ** از اساتید اهل کتاب میخوام که لطفا ، خواهشاً و ... اگر درباره ژانری اطلاعات کامل یا زیادی دارید حتما اینجا بیان کنید ** ** **

خب امروز میرم سراغ ژانر تاریخ

این ژانر به لطف کتب درسی و معلمین جزو منفور ترین ژانر های کتاب هست(شاید هم خسته کننده ترین)
      متاسفانه کتب درسی تاریخ صرفا به جفنگیات و یک مشت چرت و پرت می پردازند ؛ مثال نمیزنم ، خودتون می دونید.

این ژانر دارای تعداد زیادی زیر شاخه هست
      که از زندگینامه ها تا رمان های تاریخی رو شامل میشه

اصولا کتاب صرفا تاریخ (که شامل متون رسمی درباره ارقام زمانی و وقایع و ... است ) شدیدا خسته کننده هست و مشاور ها به عنوان درمان بیخوابی برای دانش آموزان تجویز میکنند. تا دلتان بخواهد از این کتاب ها داخل بازار ریخته و اغلب هم تخفیف 90 درصد روشون هست.
      از شانس خوب ما، چندین سال هست که تاریخدانان به این موضوع آگاه شدند ( نوشدارو بعد مرگ سهراب) و تاریخ کسل کننده رو با شیوه هایی متفاوت و جذاب بیان میکنند،
      مثل کتاب من و بابا شاهم ، مجموعه کتب تاریخ ترسناک و کتاب چنین کنند بزرگان (این هارو خودم خوندم و طنز جالبی دارند ) و ...

زندگینامه ها ، سفر نامه ها و خاطره نویسی ها و امثالهم به چند گروه تقسیم میشن:
      1- از زبان خود شخص : مثل ناصرخسرو و زندگی من نوشته برانیسلاو نوشیچ (پیشنهادی)
      2- شخص برای دیگری تعریف کرده : مثل مارکوپولو
      3- شخص با استناد به متون تاریخی و ... نوشته
      4- ...

زیرگروه داستانی و رمانی : این زیرگروه جزو مشهور ترین زیرگروه ها هست ، شدیدا محبوب ولی اغلب به دور از واقعیت.( توجه کنید گفتم اغلب)
      نویسنده برای بیان داستان اصلی خودش میاد اتفاقات داستان رو با حوادث یک برهه تاریخی قاتی میکنه به علل مختلف از جذاب کردن داستان گرفته تا ...

نویسنده ها گاهی ذکر میکنن که حوادث تاریخی تحریف شده و گاهی این کار رو انجام نمیدن ، در هر صورت واضحه که مجبور به رعایت دقیق نیستند ، چون شما قراره از داستان لذت ببرید نه اینکه وقایع تاریخی اش رو حفظ کنید ؛ پس خواهشا اگر در اینگونه کتب مطلبی خواندید پا نشید برید با اساتید تاریخ بحث کنید یا اینکه مثل یک کارشناس برای بقیه تعریف کنید !

چند کتاب زیر رو خودم منتخب کردم و فقط سلیقه ای هست

1- حسن صباح در کشاکش با ترکان خاتون : نسخه ملی میهنی گیم اف ترونز که متاسفانه جلد آخرش (3) گویا چاپ نشده ولی همون 2 جلد اول شدیدا مجذوبتان خواهد کرد ؛ داستان در دو بازه تاریخی ( جدید و قدیم ) بیان میشه ، بیشتر قدیم . بازه ای رو شرح میده که کشور زیر جنگ های سیاسی ترکان خاتون ملکه ترسناک و **** ایران ، ملک شاه پسر آلب ارسلان ، حسن صباح و خواجه نظام الملک قرار داره و ...
      سریالشم ترکیه داره میسازه (رستاخیز: امپراتوری بزرگ سلجوقی )
      2- طبیب : (فیلمش هم موجوده ولی خیلی خیلی خیلی ... متفاوت ساختن ) شخصی به نام راب کول برای یادگیری طبابت از لندن به اصفهان سفر میکنه تا توسط ابن سینا آموزش ببینه ، کتاب واقعا جالب و خواندنی هست و غرورآفرین چون ایرانی نیست .خخخ
      3- کتاب دزد : ( این هم فیلمش هست ) دختری عاشق کتاب که متاسفانه در دوره کتاب سوزان نازی ها زندگی میگذراند.

ای آنکه نتیجه چهار و هفتی.......وز هفت و چهار دائم اندر تفتی
      می خور که هزار بار بیشت گفتم.....باز آمدنت نیست،چو رفتی رفتی
      ویرایش توسط MMdibi : 20 تیر 1400 در ساعت 12:51 دلیل: تغییر فونت و اندکی از مطالب

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      از نظر شخصی بنده،چون میدانم اکثریت جمع با خوانش کتاب رمان(و مخصوصا تاریخ که برای بسیاری از افراد جامعه خسته کننده است)،کتاب صوتی اصلح تر از کتاب چاپی میتواند واقع گردد.

7. Top | #22
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.81 نمایش پست ها
      از نظر شخصی بنده،چون میدانم اکثریت جمع با خوانش کتاب رمان(و مخصوصا تاریخ که برای بسیاری از افراد جامعه خسته کننده است)،کتاب صوتی اصلح تر از کتاب چاپی میتواند واقع گردد.
      اره دیگه،این چالش اصلی نویسنده ژانر تاریخی هست.
      ۱. یک عده اصلا از تاریخ بدشون میاد که با نصف این گروه کار نداریم،نصفهدیگه کتاب تاریخی خوب ندیدن و گرنه ...
      ۲. یک عده از متن تاریخی خشک بدشون میاد
      ۳. یک عده از تاریخ خوششون میاد
      برای هر کدوم کتابی مناسب وجود داره،
      اینکه میگید کتاب صوتی ،درسته ( خودم شبا موقع خواب گوش میدادم) اما مشکل از جایی شروع میشه که ۹۹ درصد کتاب های صوتی تحریف شده اند به دلایل مختلف، گاهی گوینده میاد متن رو عوض میکنه تا شنونده خوشش بیاد،گاهی سان.سور میکنن،گاهی خلاصه میگن.
      من به شخصه از کتاب ناقص و خلاصه و سان.سور شده متنفرم (میره رو اعصابم، مجبور میشم برم اصل کتابو گیر بیارم بفهمم دقیقا چی شد)و زیاد هم دیدم که تو صوت ،چپ رو راست کردند.
      ولی گاهی خوب درمیاد که اون هنر گوینده است و در هر صورت شما نمیتونی اظهار کنی که من کتاب فلان رو خوندم.
      ولی آخرش هم با این وضع مطالعه،کتاب صوتی شاید فرجی کنه.
      (اصلاً عاشق کلمه اصلح تر ات شدم)

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MMdibi نمایش پست ها
      اره دیگه،این چالش اصلی نویسنده ژانر تاریخی هست.
      ۱. یک عده اصلا از تاریخ بدشون میاد که با نصف این گروه کار نداریم،نصفهدیگه کتاب تاریخی خوب ندیدن و گرنه ...
      ۲. یک عده از متن تاریخی خشک بدشون میاد
      ۳. یک عده از تاریخ خوششون میاد
      برای هر کدوم کتابی مناسب وجود داره،
      اینکه میگید کتاب صوتی ،درسته ( خودم شبا موقع خواب گوش میدادم) اما مشکل از جایی شروع میشه که ۹۹ درصد کتاب های صوتی تحریف شده اند به دلایل مختلف، گاهی گوینده میاد متن رو عوض میکنه تا شنونده خوشش بیاد،گاهی سان.سور میکنن،گاهی خلاصه میگن.
      من به شخصه از کتاب ناقص و خلاصه و سان.سور شده متنفرم (میره رو اعصابم، مجبور میشم برم اصل کتابو گیر بیارم بفهمم دقیقا چی شد)و زیاد هم دیدم که تو صوت ،چپ رو راست کردند.
      ولی گاهی خوب درمیاد که اون هنر گوینده است و در هر صورت شما نمیتونی اظهار کنی که من کتاب فلان رو خوندم.
      ولی آخرش هم با این وضع مطالعه،کتاب صوتی شاید فرجی کنه.
      (اصلاً عاشق کلمه اصلح تر ات شدم)
      با تمام حرف های شما موافقم.
      ولی برای کسی گفتم که هنوز فرق تاریخ زندیه و افشاریه یا برای مثال وقایع بنیادی مشروطیه را نمیداند،با اندکی سانسور و تحریف هم بتوان حتی یک مقدار کم به دانشش افزوده گرداند،هنر بسیار بزرگی انجام داده اند!
      در مورد تحریف و این وقایع بله حرف شما متین است ولی بیشتر بنظرم به سال آن کتاب صوتی بر می گردد(برای مثال خودم با اینکه فایل ها را به اشتباه پاک کرده ام ولی کتاب وقایع آل بویه به بعد(اسم نویسنده را حضور ذهن ندارم ولی اگر اشتباه نکنم سه جلد آبی رنگ و چاپ سال 81)باشد و آن موقع به صورت صوت در آمده بود و تحقیق که کردم الان آن کتاب چون انحرافاتی(که خودتان مستحضرید!)داشته از دور چاپ همان موقع خارج شده بود.
      اگر تاریخ خوانی بصورت حرفه ای قرار است صورت گیرد که حتما علاقه ای پشت آن بوده و چاپی خوانده می شود،ولی برای مطالعه های ابتدایی،تحقیقی،یا به عنوان سرگرمی و روزنامه وار خوانی بهترین گزینه همین است.
      پی نوشت: اگر هم این متن را به صورت مکاتبه ای در این صفحه نوشتم،بخاطر فضای ادبی این بخش انجمن است ولاغیر.

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      به امید دیدار در آن دنیا(امتیاز 4.5 از 5)(498 صفحه)
      داستانی که قراره روزهای بعد از جنگ جهانی اول رو بهمون نشون بده، درسته که جنگ تموم شده اما یک جنگ مهمتر شروع شده، جنگ شرافت و انسانیت! همینطور سیل بدبختی و فلاکتی که داره مردم رو با خودش میبره. نشون میده که درسته فرانسه جز کشور های پیروز جنگ هست اما چیزی نصیب مردم نمیشه و جز فقر و معلولیت چیزی واسشون نمونده.
      کتابی بسیار زیبا، غمناک، پر از هیجان و اتفاقات جوراجور
      شروع خیلی خوبی داره و با شیب قابل توجهی تا پایان کتاب همینطور هیجان اوج میگیره!
      دو دوست که توی جنگ باهم آشنا شدند با یک کلاهبرداری بزرگ به طریقی میخوان انتقام روز های سخت خودشون رو بگیرن!

-داستان از آخرین روز جنگ جهانی اول شروع میشه، جایی که اکثریت منتظر آتش بس و پایان چهار سال بدبختین اما هانری پرادل از فرماندهان فرانسوی دو نفر از سربازان رو برای برسی آلمان ها راهی میکنه و در بین راه خودش به اونها شلیک میکنه البته به طور پنهانی تا سربازانش تحریک بشن و آتش جنگ دوباره گر بگیره در این بین آلبر به طور اتفاقی متوجه میشه که همرزمانش از پشت تیر خوردن نه از جلو!

چند قسمت از کتاب :
      -آنهایی که گمان میکردند جنگ به زودی به پایان می رسد مدت ها بود همگی مرده بودند، و درست به سبب جنگ مرده بودند.

-آلبر با خود گفت که در خانه پولدارها همه‌چیز و همه‌کس زیبا هستند، حتی فقرا.

-جنگ برای تجارت بسیار سودآور است، حتی پس از پایان آن.

#پیشنهادی

بخونید و لذت ببرید
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 2cdd8d62dc8148c7bde1321084d4fa8b.jpg   0486158306fd42539067b083ab227f22.jpg  
      ویرایش توسط Ultra : 20 تیر 1400 در ساعت 18:18

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MMdibi نمایش پست ها
      لطفا تا زمان تکمیل شدن نخوانید
      خب خوشبختانه خیلی از این تاپیک استقبال شد
      و شوربختانه انتظار من بیشتر از این بود که کم لطفی ها رو به حساب بی ریایی و ... میگذارم

** ** ** از اساتید اهل کتاب میخوام که لطفا ، خواهشاً و ... اگر درباره ژانری اطلاعات کامل یا زیادی دارید حتما اینجا بیان کنید ** ** **

خب امروز میرم سراغ ژانر تاریخ
      این ژانر به لطف کتب درسی و معلمین جزو منفور ترین ژانر های کتاب هست(شاید هم خسته کننده ترین)
      متاسفانه کتب درسی تاریخ صرفا به جفنگیات و یک مشت چرت و پرت می پردازند ؛ مثال نمیزنم ، خودتون می دونید.

.
      4-
      ممنون از مطلب مفیدتون.
      چند تا کتاب تاریخی خوب و واجب رو اگه بخوام معرفی کنم (برای کسی که یک سری اطلاعات کلی می‌خواد؛ چون کسی که می‌خواد جدی تاریخ رو بخونه، خودش طی مطالعاتش به یه لیست خیلی خوب می‌رسه ) که هر انسان ایرانی‌ای بهتره اونا رو خونده باشه این کتاباست:
      اول سه کتاب خوب در مورد سه برهه حساس از تاریخ معاصر ایران؛ البته مورد اول و سوم رو نمی‌تونید به صورت چاپی پیدا کنید و باید بدید براتون پرینت بگیرن یا از روی pdf بخونید.
      1) مشروطه ایرانی؛ از ماشاء الله آجودانی.
      2) برآمدن رضا خان؛ نوشته سیروس غنی ترجمه حسن کامشاد
      3) نگاهی به شاه؛ عباس میلانی
      .
      سه تا کتاب جالب توجه در مورد خاورمیانه:
      1) خاورمیانه برنارد لوئیس
      2) راه‌های ابریشم پیتر فرانکوپن
      3) صلحی که همه‌ی صلح‌ها را بر باد داد
      .
      سه تا هم کتاب در مورد تاریخ اروپا:
      1) اروپا از دوران ناپلئون 2 جلدی دیوید تامسن
      2) اروپا مولود قرون وسطی؛ ژاک لوگوف
      3) تاریخ اروپا سرژ برستاین
      .
      این 9 تا کتاب نسبتا خوب و کلی تو 3 حوزه بود برای اطلاعات عمومی و کلی. بدیهیه که برای اطلاعات دقیق‌تر از یه بخش تاریخ، باید بیشتر خوند. مثلا برای خوندن تاریخ انقلاب روسیه باید کتابای تراژدی مردم و تاریخ 3 جلدی تروتسکی و چندین کتاب دیگه رو خوند.
      ....
      پی‌نوشت مهمی که یادم رفت: مراقب سانسور و تحریف باشید. خصوصا در مورد تاریخ معاصر ایران؛ فلذا احتیاط واجب آن است سراغ کتابای متاسفانه رایج و معروفی مثل ایران بین دو انقلاب آبراهامیان (که متاسفانه هرکی رو دیدم می‌خواد تاریخ بخونه می‌ره سمت کارای ایشون) و ... نرید : ))
      هرگز فراموش نکن که «چه‌کسی» هستی؛ چون"دنیا" فراموش نمی‌کنه. /

«رندی» دیدم نشسته بر خنگ زمین
      نه کفر و نه اسلام، نه دنیا و نه دین
      نه حق، نه حقیقت، نه شریعت نه یقین
      اندر دو جهان که را بود زهره این

ویرایش توسط B_m10m_O : 19 تیر 1400 در ساعت 22:07

11. Top | #26
      rz1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      من خيلي تنبلم :/ بذارين بگم دلم ميخاس چيا بخونم بعد کنکور :
      3شنبه ها با موري (دقيقا 100 صفحه خوندم ازش )
      مدير مدرسه_جلال ال احمد
      سقوط کامو(ک ديدم سودابه ميگه افسرده کنندس ک تصميم گرفتم نخونمش فعلا )
      کيمياگر
      عبور از خود_دولت ابادي
      انا کارنينا(پارسال يه دويست صفحه خوندم ازش نتايجو زدن :/ نکبتا )
      1984
      کوري
      چشمهايش_بزرگ علوي
      کوير_شريعتي

از اول هم ميگن ارمان گرايانه برنامه نريزيد اوف بر تو رضوان
      بحول قوه الهي ميخونمشون!لااقل 3شنبه ها با موريو
      زندگی ی مجموعه ی منظم از بی نظمی هاست

ی مجموعه ی معقول از بی عقلی ها

له شده ، زیرِ پایِ عرفِ اجتماع

خوب ولی اشتباه

12. Top | #27
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط B_m10m_O نمایش پست ها

ممنون از مطلب مفیدتون.
      چند تا کتاب تاریخی خوب و واجب رو اگه بخوام معرفی کنم (برای کسی که یک سری اطلاعات کلی می‌خواد؛ چون کسی که می‌خواد جدی تاریخ رو بخونه، خودش طی مطالعاتش به یه لیست خیلی خوب می‌رسه ) که هر انسان ایرانی‌ای بهتره اونا رو خونده باشه این کتاباست:
      اول سه کتاب خوب در مورد سه برهه حساس از تاریخ معاصر ایران؛ البته مورد اول و سوم رو نمی‌تونید به صورت چاپی پیدا کنید و باید بدید براتون پرینت بگیرن یا از روی pdf بخونید.
      1) مشروطه ایرانی؛ از ماشاء الله آجودانی.
      2) برآمدن رضا خان؛ نوشته سیروس غنی ترجمه حسن کامشاد
      3) نگاهی به شاه؛ عباس میلانی
      .
      سه تا کتاب جالب توجه در مورد خاورمیانه:
      1) خاورمیانه برنارد لوئیس
      2) راه‌های ابریشم پیتر فرانکوپن
      3) صلحی که همه‌ی صلح‌ها را بر باد داد
      .
      سه تا هم کتاب در مورد تاریخ اروپا:
      1) اروپا از دوران ناپلئون 2 جلدی دیوید تامسن
      2) اروپا مولود قرون وسطی؛ ژاک لوگوف
      3) تاریخ اروپا سرژ برستاین
      .
      این 9 تا کتاب نسبتا خوب و کلی تو 3 حوزه بود برای اطلاعات عمومی و کلی. بدیهیه که برای اطلاعات دقیق‌تر از یه بخش تاریخ، باید بیشتر خوند. مثلا برای خوندن تاریخ انقلاب روسیه باید کتابای تراژدی مردم و تاریخ 3 جلدی تروتسکی و چندین کتاب دیگه رو خوند.
      ....
      پی‌نوشت مهمی که یادم رفت: مراقب سانسور و تحریف باشید. خصوصا در مورد تاریخ معاصر ایران؛ فلذا احتیاط واجب آن است سراغ کتابای متاسفانه رایج و معروفی مثل ایران بین دو انقلاب آبراهامیان (که متاسفانه هرکی رو دیدم می‌خواد تاریخ بخونه می‌ره سمت کارای ایشون) و ... نرید : ))
      در مورد رضاخان یک کتاب خوندم ،جالب بود برام،نویسنده فقط اومده بود جمع آوری کرده بود؛ مثلا در مورد یک بازه زمانی خاص ، از زندگینامه ملکه، ملک الشعرا بهار و ... و هرکس که زندگینامه شخصی یا سخنانش موجود بود نقل قول کرده بود و نتیجه گیری و ... هم نداشت، ولی یادن نمیاد اسم یا نویسنده اش کی بود. شما میدونی؟

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      در مورد بحث تاریخی حتما پیشنهاد میکنم کتاب سفرنامه ناصرالدین شاه رو هم بخونید،دید وسیعی از امپراطوری های نوظهور از اروپا(بیسمارک،شروع انقلاب صعنتی انگلستان و ...)به شما میدهد.

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کتابخانه ی نیمه شب از مت هیگ

توصیه می کنید؟؟؟

قلبم دیگه طاقت یه پرفروشِ بیخود رو نداره : )
      ​تو به هیچکس غیر از خودت نیاز نداری

15. Top | #30
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      تا چهارشنبه ی هفته ی بعد یه سری کتابارو در نظر دارم بخونم بعدش میام اینجا میگم چیا خوندم و چطور بودن

و اینکه کتابای آگاتا کریستی رو پیشنهاد میکنم بخونین و
      بعدش می فهمین که چرا بهش میگن ملکه ی جنایت...

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن