خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 37
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

پشت کنکور و پزشکی؟ یا رفتن به رشته متوسط؟

سلام بچه ها
      من کنکوری ۱۴۰۰ام ولی میدونم امسال رتبه چندان خوبی نمیارم واسه پزشکی
      به رشته های پیراپزشکی هم جز فیزیو علاقه ندارم
      حالا بر اساس درصدام میتونم تو رشته زبان تهران بیارم
      نمیدونم برم یا بمونم پشت کنکور
      اگه بمونم ممکنه به خاطر حرف خانواده یا فامیل اذیت شم اگرم نمونم میترسم حسرتش همیشه بمونه تو دلم
      مطمئنم اگه بمونم میتونم و توانایی رتبه دورقمی یا تک رقمی منطقه سه رو دارم
      حالا جای من بودین چیکار میکردین؟ خواهشا صادقانه بگین و فکر کنین خواهر کوچیکتر خودتونو نصیحت میکنین ممنون🌹

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نظری چیزی ؟ همینجوری نگاه نکنین خو

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shims نمایش پست ها
      سلام بچه ها
      اگه بمونم ممکنه به خاطر حرف خانواده یا فامیل اذیت شم اگرم نمونم میترسم حسرتش همیشه بمونه تو دلم
      حالا جای من بودین چیکار میکردین؟ خواهشا صادقانه بگین و فکر کنین خواهر کوچیکتر خودتونو نصیحت میکنین ممنون������
      دوسال پیش حدودا جای شما بودم

جمعه برو برای بهترین چیزی که درتوانت هست تلاش کن و بجنگ
      تصمیم برای موندن یا رفتن رو واگذار کن برای بعداز کنکور
      من که یه سال موندم چون دقیقا مثل خودت باور داشتم درتوانم هست به هدفم برسم و عمکیردم رو به اوجش برسونم

اگه بعداز کنکور تصمیم بر موندن شد ، بیا درمورد مشکلات مشورت کن

فعلا صرفا این بخش از تاپیک تجربیاتم رو برات بازگو میکنم

...حرف وحدیث دیگران...

مگه میشه کنکوری باشی و این مورد رو تجربه نکنی ؟؟؟ !!!
      اگه پشت کنکوری هم باشی که دیگه بدتر...قرار نیست توی این بخش خیلی از خاطره هام بگم...فقط از کارایی که باعث شد این فشار و افکار رو کمتر و کنترلش کنم میگم.
      مهمترین مواردی که بهم کمک کرد :

1_به حداقل رسوندن ارتباط با این دسته از افراد که بهتون فرکانس منفی میفرستن = هرچه قدر که توی سال کنکور از اینجور افراد و فضاها دورتر باشید بهتره...اگه خودتون رو درگیرش کنید هم افکار و هم عملکردتون تحت تاثیر قرار میگیره و از کنترل خارج میشه.

2_انجام ورزش مستمر = حتمن درهفته حداقل 3 روز رو به ورزش اختصاص بدید...این مورد برای تقویت اراده و افکار مثبت به من خیلی کمک کرد...انرژی های منفی رو با یه آهنگ و ورزش بیرون بریزید .

3_تبدیل افکار منفی به سوخت انگیزه و تلاش بیشتر= همه مون تجربه کردیم...خیلی ها بارها به خود من گفتن تو هیچی نمیشی (البته اینجا هیچی رو باید جایگزین یه سری القاب کرد) ...حالا انتخاب با من وشماست میتونیم این حرف رو توی ذهنمون حک کنیم و بپذیریمش یا برای اثبات خودمون این حرف رو به آتیش بکشیم و شعله ورتر به سمت هدف حرکت کنیم....با شنیدن این چیزا ساکن و متوقف نشو...فقط به راه خودت ادامه بده....کجان اون آدمایی که یه زمون هرچی میخواستن بار من میکردن...کجان....کوشن...چرا الآن پیداشون نیست....اینا همش درحد توهم هم برات ارزش نداشته باشه بذار هرچی میخوان بگن...من بهت ایمان دارم پس با تمام قلب و تمرکزت ادامه بده رفیق.

4_رها کردن گذشته و نترسیدن از آینده =
      بذار ببرمت توی ذهن یه کنکوری (مکالمه یه کنکوری با خودش ) :
      وای دیدی کنکور رو چقدر گند زدی...حالا به بقیه باید چی بگم...چجوری دهن ملت رو بسته نگه دارم....چرا دوباره شکست خوردم....دیدی فلانی قبول شد من نشدم....حالا اگه بخوام پشت کنکور بمونم بقیه چی میگن....اصلن اگه سال دیگه هم خراب کردم چی کار کنم....وااااااااای اگه سال بعد رو هم گند بزنم دیگه بقیه نابودم میکنن.

اینا یه خلاصه از چیزایی که توی ذهن خیلی هامون گذشته و میگذره بود....به هیچ عنوان نمیتونم بگم که اینجوری فکر نکن چون این افکار ناخودآگاه میان سراغ آدم...ولی کنترل کردن یا دامن زدن بهش کاملن دراختیار ماست...ازت میخوام خودت رو براساس گذشته قضاوت نکنی باید شجاعت پذیرش اشتباهات گذشته رو داشته باشی ولی اون گذشته ی تو بوده حالا باید یه آدم جدیدی رو متولد کنی باید تغییر کنی....از آینده ترس نداشته باش...امروز رو نگاه کن...اگه به اون نقطه ی مقصد خیره بشی نمیتونی جلوی پات رو ببینی نمیتونی همین امروز رو عالی بگذرونی....فقط ازت میخوام روی همین امروز تمرکز کنی ازت میخوام امروز رو بهترین عملکرد رو داشته باشی...امروز قراره امروز رو زندگی کنی نه گذشته نه آینده.

با آرزوی بهترینا
      موفق باشی

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام. جای شما همین الانشم هستم! با این تفاوت که اولین کنکورمو ۹۸ دادم. دقیقا حرف شما تو ذهن منه: حسرتش همیشه بمونه تو دلم... به نظر من، اگه واقعا به پزشکی علاقه دارین ( به خودِ خودش نه به تصورات خودتون ازش یا صحبتای دیگران درباره‌ش ) ، بمونین... حرف اطرافیان هم در لحظه آزاردهنده‌ست اما وقتی یادتون بیاد چرا موندین ، اون «چرایی» باعث میشه قدرت ادامه دادن پیدا کنین... دقیقا تصور کردم دارم به خواهر خودم میگم اینا رو. نظر من اینه که رویاتونو رها نکنین... هرچقدرم این حرف شعار به نظر بیاد من بهش معتقدم.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      چیزخاصی ندارم بگم چون خودمم کلی اشتباه کردم ولی اینو حتما یادت باشه که:

اگر حرف دیگران برات مهم باشه بازنده ای . فقط و فقط به حرف خودت گوش کن و کسی که واقعا دلسوزت هست.

ببخشید که رک گفتم

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      رشته متوسط :/
      خواهشا رشته ها رو دسته بندی نکنید و این ذهنیت غلط رو دور بریزید
      به رشته ای که علاقه نداری وارد نشو چون وارد بشی دیگه بعید الخروج میشی
      هیچ رشته ای ساده نیست و سختیای خودشو داره
      پیشنهاد نمیکنم بمونی یا نه
      همونطور که دوستان گفتن بعد کنکور تصمیم بگیر
      اما اینکه میگی رتبه خوبی میاری سال بعد نشونه ی خوبیه برا موندن البته اگه آدم تلاشگری باشی نه فقط حرف و اهمال کار
      LEFT
      4/19/2021

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام بچه ها
      حالا جای من بودین چیکار میکردین؟ خواهشا صادقانه بگین و فکر کنین خواهر کوچیکتر خودتونو نصیحت میکنین ممنون
      من چیزی نمیگم ولی این متن همه چیز درش هست...

برشی از کتاب جز از کل:
      "احساس می کنم یه جای زندگیم راه رو غلط رفتم ولی این قدر جلو رفتم که دیگه انرژی برای برگشت ندارم.این یادت بمونه مارتین.اگه فهمیدی مسیر رو اشتباه رفتی هیچ وقت برای برگشت دیر نیست.حتی اگه برگشتن ده سال هم طول بکشه باید برگردی.نگو راه برگشت طولانی و تاریکه.نترس از این که هیچی به دست نیاری..."

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من یه نکته ای فقط به گفته های دوستان اضافه کنم ... (البته یکم رک تر میگم)

اگه تواناییش رو توی خودت میبینی شک نکن موندن انتخاب بدی نیست ( ولی باید تواناییش رو چه از نظر هوشی و چه از نظر جسمی و ساعت مطالعه بالا داشته باشی) نه اینکه بگی روزی 20 ساعت میخونم و فلان . واقعا بتونی
      ولی اگه میبینی امسال روزی 8 9 ساعت درس خوندی و تلاش کردی و اگه بخوای قبول بشی شاید 2 3 سال دیگه هم مجبور بشی بمونی به هیچ وجه انتخاب درسی نیست

9. Top | #9
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من به جای تو باشم یه رشته ی متوسط میرم

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      من یه نکته ای فقط به گفته های دوستان اضافه کنم ... (البته یکم رک تر میگم)

اگه تواناییش رو توی خودت میبینی شک نکن موندن انتخاب بدی نیست ( ولی باید تواناییش رو چه از نظر هوشی و چه از نظر جسمی و ساعت مطالعه بالا داشته باشی) نه اینکه بگی روزی 20 ساعت میخونم و فلان . واقعا بتونی
      ولی اگه میبینی امسال روزی 8 9 ساعت درس خوندی و تلاش کردی و اگه بخوای قبول بشی شاید 2 3 سال دیگه هم مجبور بشی بمونی به هیچ وجه انتخاب درسی نیست
      چرا 2 یا 3 سال موندن درست نیست؟
      نمونه های زیادی بودن که بعد 2 یا 3 سال دندون یا پزشکی اوردن.
      چرا از دید شما به صرفه نیست؟
      پ.ن: اشتباه برداشت نشه.حرفام با گارد و تعصب نیست فقط می خواستم علتشو از دید شما بدونم^-^

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگه به پزشکی واقعاعلاقه داری بمون حرف بقیه هم برات مهم نباشه چون درهرحال حرف می زنن رشته ی متوسط بری یه حرف می زنن پشت بمونی یه حرف دیگه پس اهمیت نده وشرایطتوبسنج اگه فکرمی کنی می تونی بخونی بمون

12. Top | #12
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra.km نمایش پست ها
      چرا 2 یا 3 سال موندن درست نیست؟
      نمونه های زیادی بودن که بعد 2 یا 3 سال دندون یا پزشکی اوردن.
      چرا از دید شما به صرفه نیست؟
      پ.ن: اشتباه برداشت نشه.حرفام با گارد و تعصب نیست فقط می خواستم علتشو از دید شما بدونم^-^
      چند سال پشت سر هم روزی دوازده ، سیزده ساعت درس خوندن کار بسیار سختیه ، این احتمال رو باید در نظر گرفت که ممکنه بعد از چند سال سن آدم به ۲۴ سال برسه کلی هم خونده باشه و تازه باید بره پرستاری ! تکلیف یک کنکوری به نظرم از زمانی که مطالعه پیوسته اش شروع میشه یک سال یا حداکثر دوسال بعدش مشخص میشه ، ادامه دادن این فرآیند انرژی زیاد میخواد که کار راحتی نیست.

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_H80 نمایش پست ها
      چند سال پشت سر هم روزی دوازده ، سیزده ساعت درس خوندن کار بسیار سختیه ، این احتمال رو باید در نظر گرفت که ممکنه بعد از چند سال سن آدم به ۲۴ سال برسه کلی هم خونده باشه و تازه باید بره پرستاری ! تکلیف یک کنکوری به نظرم از زمانی که مطالعه پیوسته اش شروع میشه یک سال یا حداکثر دوسال بعدش مشخص میشه ، ادامه دادن این فرآیند انرژی زیاد میخواد که کار راحتی نیست.
      نه منظور من کسیه که یا اصلا به دلایلی نخونده یا میدونه که همه ی توانشو نذاشته
      ولی در اون موارد بله حق با شماست

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بچه ها توی هر امتحانی حتی اگر تلاش زیادی کرده باشی بازم ممکنه این افکار بیاد سراغ آدم و فک کنی به اندازه کافی خوب نیستی ، در حالی که احساس ما ممکنه درست باشه یا درست نباشه پس همیشه نباید به این احساس اعتماد کرد. نمونش هم امتحان نهایی بود که من سر خیلی امتحانا فک میکردم شاید نمره خوبی نیارم اما خوشبختانه تخصصی ها اکثرا بالای نوزده شد ، روز گرفتن کارنامه از ترس به خودم میگفتم 17 هم باشه اوکیه اما بعدش مشخص شد استرس باعث بدبینی شده بوده
      و همونطور که اون دوستمون هم گفت این تصمیم گیری ها وقتش بعد اعلام نتایج و حداقل بعد کنکوره.

در مورد حرف بعضی از مردم هم عادت کن براشون هیچ ارزشی قائل نباشی. چون افراد منفی نگری که پشت کنکور به صورت ناجوانمردانه پشت آدم حرف میزنن و فشار وارد میکنن حتی اگر قبول بشی بازم از روی حسادت یه بهانه برای سنگ اندازی پیدا میکنن. یه عده هستن سرشون متاسفانه به جای اینکه توی زندگی خودشون باشه در مورد بقیه اظهار نظر میکنن که اکثرا هم خودشون هیچ پخی نیستن! لذا اینا رو نادیده بگیر تا موفق بشی! علی برکة ا...
      ویرایش توسط MOHAMMAD-B : 10 تیر 1400 در ساعت 01:57

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام بچه ها
      حالا جای من بودین چیکار میکردین؟ خواهشا صادقانه بگین و فکر کنین خواهر کوچیکتر خودتونو نصیحت میکنین ممنون
      واسه من جای سواله که چجوری به قطعیت میگی اگه بمونم پشت رتبه تک رقمی میارم؟ از هیچی مطمئن نباش.
      مواظب باش به خودتم دروغ نگفته باشی. با رویا پردازی نکرده باشی.
      به هر حال با فرض اینکه اولین کنکورته، و یه سالم بمونی میتونی بیشتر تلاش کنی، به نظرم منطقیه یه سال پشت بمونی.
      ولی یادت باشه اگه پشت موندی، جوری تلاش کن که اخر کار بگی من نهایت سعیمو کردم و نتیجه این شد ( چه قبول بشی چه قبول نشی) ینی نتیجه برات قابل پذیرش باشه.
      ولی بازم یه هفته مونده به کنکور بگی ای وای ال شد و بل شد و فلان مشکل اومد جلو و یه سال دیگه هم باید بمونم، اوضا خیلی بد میشه. حق نداری هیچیو توجیح کنی. این یه سال فقط برای کنکوره.

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)