خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 31
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      up

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام روزتون بخیر
      گفتم یه یاداوری کنم برا تکمیل تاپیک
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      تکمیل شدن تاپیک بعداز کنکور 1400 و مخصوص داوطلبایی که قصد پشت کنکور موندن یا درکل شرکت توی کنکور 1401 رو دارن ، انجام خواهد شد.

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Negin8222 نمایش پست ها
      سلام روزتون بخیر
      گفتم یه یاداوری کنم برا تکمیل تاپیک
      سلام
      مرسی وقت شمام بخیر و خوشی
      صفحه قبل یه پستی گذاشته بودم نخوندی فک کنم
      این پایین رو نگاه کن نقل قولش میکنم

خب

ازاونجایی که تنبلی چیره گشته و از اون طرف شاهد فشاره امتحانات دانشگاه میباشم

برای تکیل این تاپیکصرفا به یک ویدئو در رابطه با چرا ترک عادت ها سخت است بسنده میکنم امیدوارم کامل ببینید و توی زندگی خودتون اجراییش کنید و ازش برای کنکور یا درکل هرهدف دیگه ای در زندگی استفاده کنید

https://www.aparat.com/v/xmVOl?playlist=257844

موفق و موید باشید

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      _چندساله پشت کنکور موندم و هرسال یا نتیجه ام تغییر زیادی نمیکنه یا بدتر میشه

اینجا قراره مهم ترین و قطعی ترین علت جمله ی بالا رو برسی کنیم
      نظر شما چیه ؟ ریشه ی این مشکل کجاست ؟

تشابه اصلی بین همه ی کنکوریای موفق و تشابه بین همه ی کنکوریای ناموفق چی میتونه باشه ؟
      اگه قراره باز پشت کنکور بمونی یا حتی اگه اولین کنکورت رو درپیش داری حتما به این عامل سرنوشت ساز دقت کن.

عادت های تو

خب برگردیم به سوالی که همون اول مطرح شد << چندساله پشت کنکور موندم و هرسال یا نتیجه ام تغییر زیادی نمیکنه یا بدتر میشه >>
      بنظرتون این داوطلب چه عادتایی رو از اول داشته و تغییری توشون ایجاد نکرده ؟ بذارید چندتا نمونه رو درنظربگیریم :
      _سبک خواب نامنظم
      _تعلل و به تاخیر انداختن
      _بی خیالی در اوایل تا اواسط سال و استرس مزمن در اواخره سال
      _استمرار نداشتن
      _ذهن خودتخریب کننده
      _ذهن علت یاب برای کم کاری ، ذهن بهونه طلب
      _فرار کردن از مواجهه با ضعف های خود
      _متعهد نبودن و ضعف در انضباط شخصی

این نمونه عادات که ذکر شد ، هرسال بدون تغییره بخصوصی توسط داوطلب دوباره تکرار میشن ، و باز شکست ، باز شکست ، باز هم شکست .... هرسال به امید اینکه قراره سال بعد چیزی عوض بشه یا قراره بیشتر بخونه کنکورش رو تمدید میکنه اما باز همون مسیر و اشتباهات قبلی تکرار میشه...

وقتی یکبار شکست میخوری ، بدان که چیز ارزشمندی رو بدست آوردی ، ولی تنها درصورتی ارزشمنده که از اون شکست استفاده کنی ، آنالیزش کنی ، خودت رو و شخصیت و عاداتی که باعث شکستت شد رو خوب بشناسی و تغییرش بدی ، دراینصورته که اون شکست میشه بزرگترین عامل و قدم برای رسیدن به هدفت

ولی ترک کردن یا ایجاد و تغییر عادت ها کاره خیلی خیلی چالشی و سختی هست ، به همین خاطره که درصدبالایی از داوطلبای هرسال رو پشت کنکوری ها تشکیل میدن.

سبک زندگی و عادت های فردی نه تنها توی کنکور بلکه توی هرهدف و زمینه ی دیگه ای مهم ترین و حیاتی ترین عامل رسیدن یا نرسیدنه

موضوع اینجاست که ، چرا نمیشه به راحتی عادتای مخرب رو کنار گذاشت ؟
      اصلاح عادتای مشکل آفرین خودش یک علم جدایی محسوب میشه

چرا وقتی من میدونم این عادت ورفتارم مخربه ولی باز تکرارش میکنم ؟ میدونم زندگیم رو و هدفم رو داره نابود میکنه ولی باز انجامش میدم
      میدونم باید صبح ساعت شیش بیدار بشم به برنامه ام برسم ولی صبح که میشه آلارم رو خاموش میکنم و دوباره میخوابم ...

یه لحظه ی طلایی وجود داره ، لحظه ای که تو بین تکرار عات یا ایجاد تغییر قرار داری ، همون لحظه که چشمات باز شده ولی قراره بین خوابه بشیتر یا بیدار شدن انتخاب کنی.
      میخوای هرشب مثلا 5تا تست قرابت بزنی ولی وقتی شب میشه دوباره میری سراغ گوشی یا فضای مجازی و عادت اهمال کاری و به تعویق انداختن رو دوباره و دوباره تکرار میکنی.

اگه بخوایم یک تشبیه خیلی نزدیک بکار ببریم ، برای این موضوع که چرا عادتای مخرب ترک نمیشن یا خیلی به سختی ترک میشن ، میشه به مسئله ی اعتیاد اشاره کرد.... دیدی وقتی که یه معتاد میخواد ترک کنه به چه حال و روزی میوفته و شانس بالایی برای تکرار عادتش داره؟ قضیه ی من و توام همینه ، ما هم به سبک زندگی و عادتایی که درمون نهادینه شده بشدت اعتیاد پیدا کردیم بخاطر همین هست که وقتی تصمیم به تغییر میگیری این تصمیم دووم بالایی نداره و خیلی سریع حتی ناخودآگاه برمیگردی به تکرار عادتای مخربه گذشته.

تئوری اعتیاد = تئوری عادت ها

من به بی نظمی معتادم !
      من به منفی بافی معتادم !
      من به فضای مجازی معتادم !
      من به خواب بی نظم معتادم !
      من به نوسان و اهمال کاری معتادم !
      من به شکست خوردن معتاد شدم !!!

ویژگی های عادات مشکل ساز =
      _برای شما آزار دهنده و ناراحت کننده هستن
      _عواقب منفی برای شما و دیگران دارن
      _میل دارید از آنها دست بکشید
      _تلاش شما برای ترک آنها بی فایده است
      _بعد از مدتی وقفه دوباره به سراغ آنها می آیید

__معمای تغییر__

انسان ها چرا تغییر میکنن ؟
      چی باعث میشه تغییر کنن ؟ بخاطر وقایع بیرونیه ؟ آیا بخاطر تراکم فشار از طرف چند کانونه؟ آیا القای هدف یا یک آدمی که خیلی دوستش داریمه ؟

یک سخنرانی درباره ی همین موضوع ، اما از زاویه دید پزشکی ( که میشه خیلی راحت کنکوری سازیش هم کرد) =

چرا ترک عادت ها سخت است = https://www.aparat.com/v/xmVOl?playlist=257844

یه پشت کنکوری میمونه پشت کنکور تا اون شخصیت قبلیش رو از نو بسازه ، قوی تر ، صحیح تر و سرسخت تر
      تا زمانی که این داستان رخ نده
      هرچقدرم که درس بخونه بازم شکست خواهد خورد
      .
      مطلب فوق العاده ای بود.

خلاصه بخوام بررسی کنم.

راز موفقیت = تلاش و استمرار

عامل شکست = ناامیدی و تنبلی

فکر کنم خلاصه خوبی باشه.
      مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور

در اولین فرصت به سوالتون پاسخ داده خواهد شد.

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببخشید آقای زیرو شما سالی که پشت کنکور بودید آزمون گزینه ۲ شرکت کردید؟
      من تو تاپیک خودم جواب پیامی که دادید رو دادم ولی نمیدونم چرا پیامم تو صفحه نیومد

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنونن

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط کالکانئوس نمایش پست ها
      ببخشید آقای زیرو شما سالی که پشت کنکور بودید آزمون گزینه ۲ شرکت کردید؟
      من تو تاپیک خودم جواب پیامی که دادید رو دادم ولی نمیدونم چرا پیامم تو صفحه نیومد
      گاج ثبت نام کردم

گزینه و قلمچی هم چندتا از آزمونای جمع بندی شون رو ثبت نام کردم آخرسال
      درکل دفترچه های قلمچی روهم آخرهفته ها توی خونه کاروتحلیل میکردم

8. Top | #23
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      _چندساله پشت کنکور موندم و هرسال یا نتیجه ام تغییر زیادی نمیکنه یا بدتر میشه

اینجا قراره مهم ترین و قطعی ترین علت جمله ی بالا رو برسی کنیم
      نظر شما چیه ؟ ریشه ی این مشکل کجاست ؟

تشابه اصلی بین همه ی کنکوریای موفق و تشابه بین همه ی کنکوریای ناموفق چی میتونه باشه ؟
      اگه قراره باز پشت کنکور بمونی یا حتی اگه اولین کنکورت رو درپیش داری حتما به این عامل سرنوشت ساز دقت کن.

عادت های تو

خب برگردیم به سوالی که همون اول مطرح شد << چندساله پشت کنکور موندم و هرسال یا نتیجه ام تغییر زیادی نمیکنه یا بدتر میشه >>
      بنظرتون این داوطلب چه عادتایی رو از اول داشته و تغییری توشون ایجاد نکرده ؟ بذارید چندتا نمونه رو درنظربگیریم :
      _سبک خواب نامنظم
      _تعلل و به تاخیر انداختن
      _بی خیالی در اوایل تا اواسط سال و استرس مزمن در اواخره سال
      _استمرار نداشتن
      _ذهن خودتخریب کننده
      _ذهن علت یاب برای کم کاری ، ذهن بهونه طلب
      _فرار کردن از مواجهه با ضعف های خود
      _متعهد نبودن و ضعف در انضباط شخصی

این نمونه عادات که ذکر شد ، هرسال بدون تغییره بخصوصی توسط داوطلب دوباره تکرار میشن ، و باز شکست ، باز شکست ، باز هم شکست .... هرسال به امید اینکه قراره سال بعد چیزی عوض بشه یا قراره بیشتر بخونه کنکورش رو تمدید میکنه اما باز همون مسیر و اشتباهات قبلی تکرار میشه...

وقتی یکبار شکست میخوری ، بدان که چیز ارزشمندی رو بدست آوردی ، ولی تنها درصورتی ارزشمنده که از اون شکست استفاده کنی ، آنالیزش کنی ، خودت رو و شخصیت و عاداتی که باعث شکستت شد رو خوب بشناسی و تغییرش بدی ، دراینصورته که اون شکست میشه بزرگترین عامل و قدم برای رسیدن به هدفت

ولی ترک کردن یا ایجاد و تغییر عادت ها کاره خیلی خیلی چالشی و سختی هست ، به همین خاطره که درصدبالایی از داوطلبای هرسال رو پشت کنکوری ها تشکیل میدن.

سبک زندگی و عادت های فردی نه تنها توی کنکور بلکه توی هرهدف و زمینه ی دیگه ای مهم ترین و حیاتی ترین عامل رسیدن یا نرسیدنه

موضوع اینجاست که ، چرا نمیشه به راحتی عادتای مخرب رو کنار گذاشت ؟
      اصلاح عادتای مشکل آفرین خودش یک علم جدایی محسوب میشه

چرا وقتی من میدونم این عادت ورفتارم مخربه ولی باز تکرارش میکنم ؟ میدونم زندگیم رو و هدفم رو داره نابود میکنه ولی باز انجامش میدم
      میدونم باید صبح ساعت شیش بیدار بشم به برنامه ام برسم ولی صبح که میشه آلارم رو خاموش میکنم و دوباره میخوابم ...

یه لحظه ی طلایی وجود داره ، لحظه ای که تو بین تکرار عات یا ایجاد تغییر قرار داری ، همون لحظه که چشمات باز شده ولی قراره بین خوابه بشیتر یا بیدار شدن انتخاب کنی.
      میخوای هرشب مثلا 5تا تست قرابت بزنی ولی وقتی شب میشه دوباره میری سراغ گوشی یا فضای مجازی و عادت اهمال کاری و به تعویق انداختن رو دوباره و دوباره تکرار میکنی.

اگه بخوایم یک تشبیه خیلی نزدیک بکار ببریم ، برای این موضوع که چرا عادتای مخرب ترک نمیشن یا خیلی به سختی ترک میشن ، میشه به مسئله ی اعتیاد اشاره کرد.... دیدی وقتی که یه معتاد میخواد ترک کنه به چه حال و روزی میوفته و شانس بالایی برای تکرار عادتش داره؟ قضیه ی من و توام همینه ، ما هم به سبک زندگی و عادتایی که درمون نهادینه شده بشدت اعتیاد پیدا کردیم بخاطر همین هست که وقتی تصمیم به تغییر میگیری این تصمیم دووم بالایی نداره و خیلی سریع حتی ناخودآگاه برمیگردی به تکرار عادتای مخربه گذشته.

تئوری اعتیاد = تئوری عادت ها

من به بی نظمی معتادم !
      من به منفی بافی معتادم !
      من به فضای مجازی معتادم !
      من به خواب بی نظم معتادم !
      من به نوسان و اهمال کاری معتادم !
      من به شکست خوردن معتاد شدم !!!

ویژگی های عادات مشکل ساز =
      _برای شما آزار دهنده و ناراحت کننده هستن
      _عواقب منفی برای شما و دیگران دارن
      _میل دارید از آنها دست بکشید
      _تلاش شما برای ترک آنها بی فایده است
      _بعد از مدتی وقفه دوباره به سراغ آنها می آیید

__معمای تغییر__

انسان ها چرا تغییر میکنن ؟
      چی باعث میشه تغییر کنن ؟ بخاطر وقایع بیرونیه ؟ آیا بخاطر تراکم فشار از طرف چند کانونه؟ آیا القای هدف یا یک آدمی که خیلی دوستش داریمه ؟

یک سخنرانی درباره ی همین موضوع ، اما از زاویه دید پزشکی ( که میشه خیلی راحت کنکوری سازیش هم کرد) =

چرا ترک عادت ها سخت است = https://www.aparat.com/v/xmVOl?playlist=257844

یه پشت کنکوری میمونه پشت کنکور تا اون شخصیت قبلیش رو از نو بسازه ، قوی تر ، صحیح تر و سرسخت تر
      تا زمانی که این داستان رخ نده
      هرچقدرم که درس بخونه بازم شکست خواهد خورد
      .
      سلام مرسی از صحبت هات من از سخنرانی اقای اذرخش مکری خیلی خوشم اومده اگ سخنرانی هاش روداشتی لطف میکنی بفرستی

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zolghadr نمایش پست ها
      سلام مرسی از صحبت هات من از سخنرانی اقای اذرخش مکری خیلی خوشم اومده اگ سخنرانی هاش روداشتی لطف میکنی بفرستی
      سلام

داخل یوتیوب و آپارات دردسترس هستن ، اسمش روهم سرچ بزنی میاد
      خودم یسری مطالب در حیطه و گرایش psychiatry دنبال میکنم که یکی از منابعم هم دکتر مکری هستن ، اگه میخوای دنبال کنی سعی کن بیشتر سخرانی هاش در موضوعات خودشناسی مثل کنترل افکار منفی و کمال گرایی و اعتماد به نفس و... رو توی تایم های آزادت دنبال کنی
      توی همین گوگل اگه سرچ بزنی " به وقت خودشناسی آذرخش مکری " چندجلسه از موضوعات مربوطه قابل دسترسی هستن

10. Top | #25
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام

داخل یوتیوب و آپارات دردسترس هستن ، اسمش روهم سرچ بزنی میاد
      خودم یسری مطالب در حیطه و گرایش psychiatry دنبال میکنم که یکی از منابعم هم دکتر مکری هستن ، اگه میخوای دنبال کنی سعی کن بیشتر سخرانی هاش در موضوعات خودشناسی مثل کنترل افکار منفی و کمال گرایی و اعتماد به نفس و... رو توی تایم های آزادت دنبال کنی
      توی همین گوگل اگه سرچ بزنی " به وقت خودشناسی آذرخش مکری " چندجلسه از موضوعات مربوطه قابل دسترسی هستن
      مرسی از راهنماییتون

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      UP

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      up.

13. Top | #28
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      راز موفقیت تست زدن زیاد،راز شکست تست زدن کم

14. Top | #29
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      up.

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      Up

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن