خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 83 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 1245
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام ممنون از تاپیک خوبت. یه سوال دارم. فرق زیست آیکیو جامع با سال به سال چیه؟ و کدومش بهتره؟

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      https://www.farsnews.ir/my/c/75713
      کمپین اعتراض به تاثیر قطعی معدل

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      من در درس عربی ضعیفم اینطور نیست که نفهممش ولی اصلا هیچی ازش نخوندم و فقط فعل ماضی و مضارع یادمه😐😐
      چه کتاب برای شروع خوبه؟
      موضوعی گاج و عربی جامع خیلی سبز رو دارم ولی هیچکدوم رو نخوندم

4. Top | #19
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ftm_a نمایش پست ها
      سلام
      من در درس عربی ضعیفم اینطور نیست که نفهممش ولی اصلا هیچی ازش نخوندم و فقط فعل ماضی و مضارع یادمه
      چه کتاب برای شروع خوبه؟
      هر دوتاشون کتابای عالی هست اگه آزمون نمیری تابستون با موضوعی شروع کن ولی اگه می خوای با آزمون تو تابستون پیش بری با خیلی سبز شروع کن. اول شاید بگی طول میکشه و خوب یاد نمیگیرم ولی یه ماه بگذره میبینی خیلی پیشرفت کردی
      این تاپیک خیلی به دردت میخوره
      http://forum.konkur.in/thread53145.html

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Whistleblower نمایش پست ها
      هر دوتاشون کتابای عالی هست اگه آزمون نمیری تابستون با موضوعی شروع کن ولی اگه می خوای با آزمون تو تابستون پیش بری با خیلی سبز شروع کن. اول شاید بگی طول میکشه و خوب یاد نمیگیرم ولی یه ماه بگذره میبینی خیلی پیشرفت کردی
      این تاپیک خیلی به دردت میخوره
      http://forum.konkur.in/thread53145.html
      آزمون میرم
      ولی دو هفته تا آزمون مونده
      تواین دوهفته چی هار بخونم حداقل یکم حالیم شه؟
      فعل رو بخونم؟

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatima. F نمایش پست ها
      سلام ممنون از تاپیک خوبت. یه سوال دارم. فرق زیست آیکیو جامع با سال به سال چیه؟ و کدومش بهتره؟
      سلام
      من در درس عربی ضعیفم اینطور نیست که نفهممش ولی اصلا هیچی ازش نخوندم و فقط فعل ماضی و مضارع یادمه������������
      چه کتاب برای شروع خوبه؟
      سلام کتابای آیکیو پایه به پایه دقیقا مشابه کتاب زیست جامع گاج {عکس پرفسور سمیعی } گروه زیستاز هستش . آیکیو جامع تستهاش ترکیبی هر سه پایه با هم هست و تستهاش یکم سخت تره برای همین ترکیبی بودن
      ایکیو های سال به سال درسنامه ندارن و تستهاشون ترکیبی همان سال + تستهای گفتاری+ تستهای ترکیب با پایه قبل هست و مناسب پایه به پایه پیشروی کردن حتی برای دهمی ها و یازدهمی هایی که کنکور 1402 و 1403 و شرکت خواهند کرد
      هر سه کتاب مورد بحث سطح بالایی دارن . آیکیو های پایه به پایه با اینکه درسنامه ندارند ولی پاسخ نامه ای دارند که میشه گفت عدم وجود درسنامه رو تا جاهایی مرتفع میکنه . گرچه خواندن پاسخ نامه ممکنه وقت زیادی ازتون بگیره ولی ارزش زیادی داره . کافیه پی دی اف کتاب رو مشاهده بفرمایید تا قالب و ساختار کتاب دستتون بیاد. نکته حائز اهمیت این است که متاسفانه کتاب ها ایرادات ویراستاری دارند پس با وجود غلطهای اغلب نگارشی و علمی خودتون رو خو بدید. دلیل این مورد هم این است که کتاب ها جدید الچاپ هستند.

سلام دوست عزیز
      پیشنهاد من به شما کتاب موضوعی میکرو گاج هستش که در تابستون مباحث فعل و اسم +لغات عربی هر سه سال رو مطالعه بفرمایید. خوب دوست عزیز معلومه وقتی کتاب رو مطالعه نکنید معجزه نخواهد شد باید مطالعه کنید تا سطحتون پیشرفت کنه صرف کتاب خریدن که باعث نمیشه شما درس رو یاد بگیرید.در مورد عربی آزمون هم ببینید دوست عزیز ازمونها درس به درس پیروی خواهند کرد که واقعا برنامه شون در این منورد اشتباهه مخصوصا برای افراد ضعیف. آزمون مال زمانی هستش که شما درس رو خوندی و یاد گرفتی و میری آزمون میدی تا سنجش خونده هات اتفاق بیافته و چک اپ کنی خودت رو و همچنین ایراداتت رو رفع کنی . وقتی هنوز میخوای استارت بزنی چرا میخوای آزمون بدی؟؟ / پس پیشنهاد میکنم برای عربی در تابستون برنامه جداگانه ای از آزمونها داشته باشید و موضوعی مطالعه کنید. درضمن میتونید تو تابستون تمام قواعد رو از کتاب موضوعی گاج مطالعه بفرمایید و تموم بشه کل قواعد عربیتون و برای طول سال اگر خواستید درس به درس پیشروی کنید.

موفق باشید
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 07 تیر 1400 در ساعت 00:06

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوست بزرگوار
      انشاالله که همیشه شاد و موفق و تندرست باشی
      در مورد این تحلیل منابع باید از شما کمال تشکر و قدرانی کرد

اما لازم میدانم چندین نکته ذکر کنم.قبلش بگم بنده مهندس برق هستم اما بعد از ده سال از درس دور بودن به خاطر دلایلی دارم در زندگی تغییر جهت میدم و سمت پزشکی حرکت میکنم و من هم مثل شما پشت کنکوری محسوب میشم.البته سالی که گذشت برای من خوب پیش نرفت و از تلاش خودم راضی نیستم و فکر نکنم کنکور 1400 به نتیجه دلخواه برسم برای همین دارم از اول تیر برای 1401 آماده میشم و منابع مثل شما و با کمک جناب Paxton بررسی کردم.
      در مورد منابع واقعا سلیقه و ارتباط برقرار کردن با کتاب حرف اول و آخر میزنه.نمیشه برای همه یک نسخه پیچید.البته منابع تفاوتی با هم ندارن ولی نوع نگارش نویسنده و منتشرککنده باعث تفاوت شده و نه خود مطالب و محتوا.با این حالا در مورد منابع عمومی با شما موافق هستم به جز عربی جامع خیلی سبز که واقعا من با این کتاب نتونستم ارتباط برقرار بکنم ولی عربی جامع میکرو گاج برای من لذتبخش و شیرین بود.
      درمورد دروس تخصصی باز داستان سلیقه هست.هیچ کتابی بد یا بدتر یا حتی بگم بهتر و بهتر نیست.مشکل همه داوطلبین کنکوریکی نیست و همه شرایط مالی یکسانی نداررن که کلاس بروند یا آزمون شرکت بکنن و طیف سنی هم متفاوت و امثال بنده که دور بودن از درس هم زیاد هست.پس باید در شیوه معرفی منابع به همه عوامل و همه طیف های داوطلبین نگاه کرد.وقتی شما یا بنده یا هرکس دیگر روی یک منبع تاکید میکنیم در ذهن مخاطب یک فرشته یا اژدها شکل میدهیم دریغ از اینکه تلاش هرکس فرشته نجات و موفقیت او هست.خب سرشما درد نیاورم و برم سر اصل مطلب که منابع تخصصی هست:
      1- در مورد فیزیک از دید خودم صحبت میکنم و شاید دید شما یا دیگران با من متفاوت باشه و من منابع مثل منوی رستوران میبینم که هرکس با توجه با ذایقه خود غذا سفارش میدهد.من فیزیک میکرو طلایی و میکرو نقره ای و خیلی سبزکارکردم اما هیچکدام برای من لذت بخش نبود ومشکل از درسنامه بود.کلا با کتاب هایی که مثل خیلی سبز درسنامه در پاسخنامه هست مشکل دارم و از پراکندگی مطالب بیزار هستم.دوست دارم همه چی منظم و طبقه بندی شده باشه و هر چیزی سر جای خودش باشد.از دید روانشناس ها هم مغز مطالب و کارهای منظم و طبقه بندی شده بهتر بایگانی میکند تا پراکنده.درسنامه هر سه منبع خلاصه شده و کم بود و حق مطلب برای منی که ده سال از درس دور هستم کافی نیست و توان شرکت در کلاس های کنکور هم ندارم.ای کاش از امسال آموزش شگفت انگیز کار میکردم و بعد سراغ نشر الگو میرفتم که واقعا بی نظیرهست.در مورد مهروماه نظری ندارم چون کارنکردم.
      2- در مورد ریاضی با شما موافق هستم.ولی مهرو ماه به خیلی سبز ترجیح میدهم که باز سلیقه ای هست.
      3- در مورد شیمی سه منبع مبتکران و خیلی سبز و میکرو خوب هستن اما باز من با مبتکران و خیلی سبز که باز درسنامه در پاسخنامه هست مشکل دارم و میکرو ترجیح میدهم.من با میکرو عاشق شیمی شدم ودیگه از این درس فراری نیستم.هم درسنامه عالی داره و هم تست هاش عالی هست.مبتکران اگر شیوه نگارش کتاب تغییر بدهد بنظرم بهترین کتاب بازار هست.ولی میشود میکرو منبع اول باشد و مبتکران فقط برای تست منبع دوم باشد البته درسنامه بدی نداره ولی از دید من مثل میکرو نیست.شاید نظر دیگران مخالف نظر بنده باشد و همه برای من محترم و عزیز هستن.
      4- در مورد زیست باز میکرو آقای زارع به خیلی سبز ترجیح میدهم به دلیل تدریس سطح بالا و تست های عالی نسبت به خیلی سبز.زیست نسل جدید الگو از این دو منبع یک لول بالاتر هست چون خودم این کتاب دارم و کارکردم.
      و اما کلام آخر
      باز هم تشکر میکنم از شما دوست خوب و بزرگم برای تحلیل منابع که انجام دادید.اما همانطور که مشاهده میکنید چقدر سلیقه در انتخاب کتاب تاثیر گذار هست.قطعا برخی دوستان با سخنان من موافق و برخی مخالف هستن و همه عزیز و قابل احترام.بنظرم برای شکست این غده سرطانی هرکس با شیوه و سلاح خودش با اون مبارزه کنه البته تجارب دیگران که موفق شدن میتونه کمک کنه ولی با یک نسخه نمیشه به جنگ کنکور رفت.انشاالله همه دوستان به تمام اهداف خود در زندگی برسند که برای من مثل خوردن عسل هست شیرین و لذت بخش چون جامعه رشد و اصلاح میشه و از جامعه مرده به جامعه پویا تبدیل میشویم وموفقیت دیگران موفقیت من هم هست و شکست دیگران شکست من هم هست.از شما و دوستان معذرت خواهی میکنم اگر جسارتی کردم و برای تک تک دوستان از خداوند منان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.
      دوست دارتان احمد نجفی راد
      ومن الله توفیق

8. Top | #23
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط King9522 نمایش پست ها
      سلام دوست بزرگوار
      انشاالله که همیشه شاد و موفق و تندرست باشی
      در مورد این تحلیل منابع باید از شما کمال تشکر و قدرانی کرد

اما لازم میدانم چندین نکته ذکر کنم.قبلش بگم بنده مهندس برق هستم اما بعد از ده سال از درس دور بودن به خاطر دلایلی دارم در زندگی تغییر جهت میدم و سمت پزشکی حرکت میکنم و من هم مثل شما پشت کنکوری محسوب میشم.البته سالی که گذشت برای من خوب پیش نرفت و از تلاش خودم راضی نیستم و فکر نکنم کنکور 1400 به نتیجه دلخواه برسم برای همین دارم از اول تیر برای 1401 آماده میشم و منابع مثل شما و با کمک جناب Paxton بررسی کردم.
      در مورد منابع واقعا سلیقه و ارتباط برقرار کردن با کتاب حرف اول و آخر میزنه.نمیشه برای همه یک نسخه پیچید.البته منابع تفاوتی با هم ندارن ولی نوع نگارش نویسنده و منتشرککنده باعث تفاوت شده و نه خود مطالب و محتوا.با این حالا در مورد منابع عمومی با شما موافق هستم به جز عربی جامع خیلی سبز که واقعا من با این کتاب نتونستم ارتباط برقرار بکنم ولی عربی جامع میکرو گاج برای من لذتبخش و شیرین بود.
      درمورد دروس تخصصی باز داستان سلیقه هست.هیچ کتابی بد یا بدتر یا حتی بگم بهتر و بهتر نیست.مشکل همه داوطلبین کنکوریکی نیست و همه شرایط مالی یکسانی نداررن که کلاس بروند یا آزمون شرکت بکنن و طیف سنی هم متفاوت و امثال بنده که دور بودن از درس هم زیاد هست.پس باید در شیوه معرفی منابع به همه عوامل و همه طیف های داوطلبین نگاه کرد.وقتی شما یا بنده یا هرکس دیگر روی یک منبع تاکید میکنیم در ذهن مخاطب یک فرشته یا اژدها شکل میدهیم دریغ از اینکه تلاش هرکس فرشته نجات و موفقیت او هست.خب سرشما درد نیاورم و برم سر اصل مطلب که منابع تخصصی هست:
      1- در مورد فیزیک از دید خودم صحبت میکنم و شاید دید شما یا دیگران با من متفاوت باشه و من منابع مثل منوی رستوران میبینم که هرکس با توجه با ذایقه خود غذا سفارش میدهد.من فیزیک میکرو طلایی و میکرو نقره ای و خیلی سبزکارکردم اما هیچکدام برای من لذت بخش نبود ومشکل از درسنامه بود.کلا با کتاب هایی که مثل خیلی سبز درسنامه در پاسخنامه هست مشکل دارم و از پراکندگی مطالب بیزار هستم.دوست دارم همه چی منظم و طبقه بندی شده باشه و هر چیزی سر جای خودش باشد.از دید روانشناس ها هم مغز مطالب و کارهای منظم و طبقه بندی شده بهتر بایگانی میکند تا پراکنده.درسنامه هر سه منبع خلاصه شده و کم بود و حق مطلب برای منی که ده سال از درس دور هستم کافی نیست و توان شرکت در کلاس های کنکور هم ندارم.ای کاش از امسال آموزش شگفت انگیز کار میکردم و بعد سراغ نشر الگو میرفتم که واقعا بی نظیرهست.در مورد مهروماه نظری ندارم چون کارنکردم.
      2- در مورد ریاضی با شما موافق هستم.ولی مهرو ماه به خیلی سبز ترجیح میدهم که باز سلیقه ای هست.
      3- در مورد شیمی سه منبع مبتکران و خیلی سبز و میکرو خوب هستن اما باز من با مبتکران و خیلی سبز که باز درسنامه در پاسخنامه هست مشکل دارم و میکرو ترجیح میدهم.من با میکرو عاشق شیمی شدم ودیگه از این درس فراری نیستم.هم درسنامه عالی داره و هم تست هاش عالی هست.مبتکران اگر شیوه نگارش کتاب تغییر بدهد بنظرم بهترین کتاب بازار هست.ولی میشود میکرو منبع اول باشد و مبتکران فقط برای تست منبع دوم باشد البته درسنامه بدی نداره ولی از دید من مثل میکرو نیست.شاید نظر دیگران مخالف نظر بنده باشد و همه برای من محترم و عزیز هستن.
      4- در مورد زیست باز میکرو آقای زارع به خیلی سبز ترجیح میدهم به دلیل تدریس سطح بالا و تست های عالی نسبت به خیلی سبز.زیست نسل جدید الگو از این دو منبع یک لول بالاتر هست چون خودم این کتاب دارم و کارکردم.
      و اما کلام آخر
      باز هم تشکر میکنم از شما دوست خوب و بزرگم برای تحلیل منابع که انجام دادید.اما همانطور که مشاهده میکنید چقدر سلیقه در انتخاب کتاب تاثیر گذار هست.قطعا برخی دوستان با سخنان من موافق و برخی مخالف هستن و همه عزیز و قابل احترام.بنظرم برای شکست این غده سرطانی هرکس با شیوه و سلاح خودش با اون مبارزه کنه البته تجارب دیگران که موفق شدن میتونه کمک کنه ولی با یک نسخه نمیشه به جنگ کنکور رفت.انشاالله همه دوستان به تمام اهداف خود در زندگی برسند که برای من مثل خوردن عسل هست شیرین و لذت بخش چون جامعه رشد و اصلاح میشه و از جامعه مرده به جامعه پویا تبدیل میشویم وموفقیت دیگران موفقیت من هم هست و شکست دیگران شکست من هم هست.از شما و دوستان معذرت خواهی میکنم اگر جسارتی کردم و برای تک تک دوستان از خداوند منان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.
      دوست دارتان احمد نجفی راد
      ومن الله توفیق

قطعا همینطور هست که میفرمایید و همینطور که میبینید من برای هر درس چندین منبع رو مورد بررسی قرار دادم و نیامدم فقط یک کتاب را معرفی کنم بلکه توضیحاتی در مورد منبع دادم که هر کس فراخور نیازش به سمت کتاب برود و بیشتر منابع از نظر سطح علمی مقایسه شده اند نه طراحی و دیزاین و رنگ و لعاب . دلیل این هم که شما نتوانستید با فیزیک خیلی سبز و یل گاج و ... ارتباط بگیرید دقیقا عدم آگاهی از سطح خودتون و عدم آگاهی نسبت به کتاب بوده و من هم ذکر کده ام که اگر سطح یک داوطلب ضعیف بود حتما از آموزش شگفت انگیز استفاده کند . خرید کتاب دو اصل دارد:1) شناخت خود 2)شناخت کتاب
      هر کس دو اصل مهم بالا رو در نظر نگیره انتخاب خوبی نخواهد داشت
      هر کتابی که در این لیست نام برده شده مناسب کنکور هست و کتابهایی هم که شما گفتید در لیست معرفی کرده ام و برای کنکور نوشته شده اند و هر کس مختاره در انتخاب که سمت کدام کتاب بره و در نکات اول هم ذکر کردم که بهترین کتاب کتابی است که از آن یاد میگیرید. و هر کتابی که در لیست اومده بنا به سلایق مختلف میتونه مفید و یا مضر باشه و همانطور که باز هم در نکات گفتم انتخاب در بین منابع بین بهتر و بهترین است بر عکس بقیه انتخاباتمان در این سرزمین. تمام منابع ذوکر شده جزو بهترینهای بازار هستند . د در اخر خوشحالم که نظرتان را درمیان گذاشتید و کتابهایی که برایتان نوشته شده اند را پیدا کرده اید.
      موفق باشید.
      ویرایش توسط _Joseph_ : 07 تیر 1400 در ساعت 11:20

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      واقعا عالی بود ممنون از زمانی که برای نوشتن این تایپک گذاشتید . موفق باشید

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      به نام دوست که هر چه هست از اوست
      بعد از دیدن تاپیک بسیار خوب دوست خوبم Paxton مبنی بر معرفی منابع کنکوری خوب بازار تصمیم گرفتم این تاپیک رو بزنم اما خدا شاهد است که سه بارتاپیک را نوشتم و نیمه کاره رها کردم تا خدای نکرده سوئ تفاهمی در دوستانی که منابع معرفی میکنند بوجود نیاید. دوم اینکه سر درگمی ایجاد نشود. ولی دفعه چهارم دلیل محکمی برای نوشتن این تاپیک پیدا کردم به همین خاطر شروع کردم به نوشتن حتی بهتر از سه تاپیک قبلی که نیمه کاره رهایشان کرده بودم.
      فقط و فقط یک دلیل برای نوشتن این تاپیک داشتم که در ادامه اشاره میکنم.
      نمیدانم خوب است یا بد . متاسفانه یا خوشبختانه اکثر دانش اموزان (به خصوص سال اولی هایی که میخواهند از تابستان سال اول استارت کنکور بزنند و قبلا تو باغ نبودند) منابعی را تهیه میکنند که از زبان افراد و یا مشاورها میشنوند حتی بدون اینکه منبع مورد نظر رو بررسی کنند و تحقیق کنند و یک فصل حتی شده مطالعه کنند و چون فقط یک نفر منبعی را معرفی میکند همان منبع را میخرند .
      واقعیت این است که کتابهای موجود در بازار از نظر محتوای آموزشی و تستی همگی پوشش خوبی بر مطالب دارند و شاید در بیشترین حالت ممکن اختلاف بین یک کتاب مطرح با کتاب مطرح دیگر 20 درصد باشد و الا محتوای همگی تقریبا بیش از 80 درصد یکی است .
      ولی حقیقتی دیگر وجود دارد که گرچه کتب بازار همگی شباهت زیادی به یکدیگر دارند ولی این شباهت در دانش آموزان کاملا برعکس است یعنی سطح دانش آموزان به شدت اختلاف زیادی با یکدیگر دارد.
      بنابراین نمیشود برای همه یک نسخه واحد پیچید و انتظار نتیجه هم داشت .
      شاید دانش آموز متوسط و خوب برایش فرقی نداشته باشد از کدام کتاب و منبع استفاده کند چون تقریبا با اکثر منابع بازار اخت میشود ولی دانش آموز ضعیف باید بیشتر از یک دانش آموز قوی در انتخاب منبع آموزشی خود دقت کند . حتی دانش آموز قوی نیز بهتر است درگیر این حواشی منبع نشود و وقتش را سر منابع نامناسب برای خودش که نکته جدیدی برایش ندارند تلف نکند.و یک راست برود سر منابع متوسط به بالا
      بنا به دلایل بالا و دلیل مهم تر اینکه قیمت منابع به قدری بالاتر رفته که خیلی ها از جمله خود من توانایی این رو نداریم در برابر منابع آزمون خطا کنیم و یک کتاب اولین و آخرین کتابمان است . و شرایط اقتصادی این امکان را به ما نمیدهد که بریم کتاب بخریم اگر خوشمان نیامد میرویم سر دیگری و .... تا کتاب مناسب را پیدا کنیم . و پدری که زحمت میکشد تا شما بتوانید کتاب بخرید و درس بخوانید من را بر آن داشت تا اندک امکانی که داشتم به واسطه دوست کتابفروش خوبم که کتابهای بازار رو بررسی کنم از نزدیک نظرات و بررسی های خودم در رابطه با کتابهای مشهور بازار را اینجا برایتان بازگو کنم تا خودتان بهترین انتخاب را بنابه شرایط خودتان داشته باشید.
      امید است که محتوای این تاپیک برایتان سودمند باشد.
      لازم به ذکر است در تهیه لیست بررسی و کتب از نظرات 4 نفر از دوستان خودم استفاده کرده ام که همگی این کتابها را کامل مطالعه کرده و نتیجه گرفته اند .
      دو نفر از این دوستان در حال حاضر دانشجوی پزشکی دانشگاه تبریز و یک دانجوی مکانیک دانشگاه خواجه نصیر و دیگری دانشجوی برق دانشگاه تهران میباشد .
      از اونجایی که خودم هم رشته ام ریاضی بوده و چند ماهی است به تجربی تغییر رشته داده ام شناخت نسبتا خوبی از دروس هر دو رشته دارم.

قبل از معرفی منابع لازم میدونم چند نکته رو ذکر کنم .
      1) بهترین کتاب کتابی ست که از آن یاد میگیرید . سوای تبلیغات و معرفیها و تاریخ چاپ و .... کتابی که میفهمیدش بهترین کتاب برای شماست
      2) تورو خدا سال کنکور اتاقتون رو تبدیل به کتابفروشی نکنید . این مشکل در کنکوریها به شدت مشاهده میشه حتی کنکوریهایی که رتبه های خوب میاورند هم کتابهایی میخرند که به جز یکی دو فصل فصول دیگر سفید سفید باقی مونده و کار نکرده اند .
      3)کتابی که معروف است لزوما برای شما مناسب نیست
      4) برای شروع یک کتاب کافی است کتابهای دیگر را وقتی بخرید که کتاب اولتان تمام شده باشد
      5) وسواس نداشته باشید. مهم تر از کتاب و کلاس و ... وقت شماست پس یکروز وقت بزارید و کتاب مورد نظرتان را انتخاب کنید و بعدش دیگر سایتهای انتشارات و کتابفروشی ها را چک نکنید و شروع کنید به خوندن
      6) کتابهای 1400 به جز زیست دهم همگی مناسب کنکور 1401 هستند پس گول وعده های ویرایشی و بازنویسی انتشارات را نخورید .
      7) در باره هر منبع سعی میکنم توضیح مختصری بدم ولی بعضی منابعی که نیازی به توضیح ندارند را همینطوری معرفی میکنم تا محتوا زیاد نشود . بیشتر توضیحات سر منابعی است که اختلاف بر سرشان زیاد است
      8) توجه داشته باشید که ما منبع بدی نداریم که اصلا مناسب نباشد{ اندک شمار اند} و برخلاف انتخاب های دیگرمان که بین بد و بدتر است انتخاب بین منابع کنکور به لطف مافیای پول پرست بین بهترین و بهتر میباشد و سعی من این بوده که در هر درس کتابهای مطرح و کامل بازار رو معرفی کنم. لذا وسواس را کنار بگذارید. و منبعی را انتخاب کنید و شروع کار را بزنید اصلی ترین منبع شما زمان است و این زمان ارزشمند را سر یک اپسیلون بهتر و بهترین بودن هدر ندهید.
      9)چون تعداد منابع خوب بازار زیاد است من هم برای هر درس چندین منبع خوب رو معرفی و بررسی کردم بی شک بین آن منابع هر کدام را انتخاب کنید کتاب خوبی را انتخاب کرده اید .

کتابهای بازار به صورت زیر دسته بندی میشوند.
      جامع
      پایه به پایه
      سطح متوسط به بالا (پیشرفته)
      آزمون محور
      جمع بندی

اغلب افراد و حتی میشه گفت همه از کتابهای جامع استفاده میکنند و پشت بندش در صورت به دست آوردن تسلط از منبع جامع به سمت منابع قویتر و آزمون محور حرکت میکنند.
      ولی همان 70 درصد کارو حتی بیشتر را با منبع جامع یاد میگیرند و بالا می اورند. بعد از ان دیگر بحث سلیقه و و تیپهای جدید و ایده و مهارت آزمونی است که درصد را رشد میدهد و صرف تسلط علمی نیست
      سعی من در این تاپیک این خواهد بود که در مورد منبع معرفی شده توضیحات مختصر بدهم و مقایسه هایی رو گاها با منابع همسطح و مطرح انجام بدم تا وسواس و شبهه ای در انتخاب نداشته باشید. طبعا در قسمتهایی حجم توضیحات افزون تر میشود که به علت کثرت منابع و نکات مورد توجه و همچنین وجود بعضی کژ فهمی هاست.

به علت قیمت کتابهای بازار و همچنین تعدد زیاد کتب در بعضی دروس که منابعی تک جلدی و یا اقتصادی تر در بازار موجود است خدمتتان معرفی میکنم تحت عنوان
      > منبع اقتصادی<

ادبیات فارسی>>> مهم ترین و سخت ترین درس عمومی که تعدد منابع زیادی هم دارد. و متاسفانه بد ترین معرفی در مورد منابع همین درس اتفاق می افتد. این درس به اندازه کافی بد قلق است اگر منبع هم بد قلق باشد که دیگر قاعده تماااام است . پس به دقت منابع رو بررسی میکنم برایتان.

کتابهای جامع ادبیات فارسی

دو نوع کتاب خوب در بازار است. یکی موضوعی نوشته شده و دیگری درس به درس موضوعات هر درس رو بررسی کرده . انتخاب بین این دو منبع کاملا به خودتان بستگی دارد . که میخواهید موضوعات مختلف ادبیات را بصورت فله ای مطالعه کنید و یا درس به درس با آزمون ولی بصورت موضوعی تست بزنید.
      این دو منبع بصورت مقابل میباشند: ادبیات موضوعی کامل میکروطلایی گاج دو جلدی / ادبیات فارسی جامع خیلی سبز دو جلدی/
      معرفی ساختار:
      ادبیات گاج صرفا موضوعی پیشروی کرده و به صورت فله ای و از چینش آسان به سخت تستها صراحی شده / ادبیات موضوعی خیلی سبز موضوعات ادبیات فارسی رو بصورت درس به درس بررسی کرده و تست طرح کرده اما در همه موضوعات به صورت درس به درس پیشروی نکرده در مبحث آرایه ادبی و دستور زبان بصورت جامع بودن کتاب این دو مبحث بصورت فله ای در هر درس مورد بررسی قرار گرفته اند یعنی شما اگر بخواهید به طور مثال درس چهارم ادبیات فارسی یازدهم رو مطالعه کنید موضوع لغت و املا و تاریخ ادبیات و قرابت معنایی مختص همان درس میباشد ولی در بحث آرایه ادبی تمام آرایه های مورد بررسی قرار گرفته اند در تستها که این مورد خوبی است.
      درسنامه:
      ادبیات موضوعی کامل میکروطلایی گاج در ابتدای هر موضوع توضیحاتی در رابطه با موضوع مورد بحث و تعداد سوال آن موضوع در آزمون و تیپهاس سوال مطرح شده و .... رو اورده که به عنوان یک مطلب مشاوره ای کامل میتونه اون مبحث رو برای شما بررسی کنه . بعد از این راهنمای مبحث درسنامه ای فراخور موضوع و تقریبا کاملی ارائه شده که با توجه به چینش آموزشی تستها مناسب میباشد و میتواند شما را رشد دهد.
      خیلی سبز از نظر درسنامه در بخش های آرایه ادبی و قرابت معنایی و دستور زبان فارسی صرفا به اشاره آرایه و نکات دستوری و مفهوم هر بیت و متن کتاب درسی کرده و برای کسی که پیش زمینه ای از ارایه های ادبی و دستور زبان و قرابت ندارد اصلا نمیتواند آموزش خوبی داشته باشد . ولی کسی که قبلا این موضوعات رو بصورت تک مبحث از روی کتب دیگر مطالعه کرده میتواند مرور خوبی بر روی موضوعات مورد بحث متن درسی داشته باشد و از این نظر درسنامه خیلی سبز برای آموزش مباحث آرایه و دستور و قرابت مناسب نیست ولی برای مبحث لغت و املا میتوان از درسنامه و جداول کامل کتاب بهره برد . لغت و املا در جداولی کامل و عالی آورده شده اند و علاوه بر لغت های واژه نامه آخر کتاب لغت های متن درس هم معنا شده اند و دسته بندی کلمات مترادف و متضاد و هم اوا و هم خانواده ها نیز اورده شده است که از این نظر یک منبع عالی برای مطالعه لغت و املا میباشد.
      پاسخ نامه :
      هر دو کتاب پاسخ نامه ای تشریحی جامع و کاملی ارائه داده اند و مشکلی از نظر پاسخ نامه وجود ندارد.

کتابهای ادبیات فارسی تک مبحث
      توضیح کلی :
      این بخش جزو بخشهایی است که خیلی از مشاور ها و دانش آموزان به اشتباه منبع خودشون رو انتخاب میکنند و آخر سال میبینند در بعضی مباحث خوب رشد کرده اند ولی در بعضی مباحث پیاده هستند
      علتش مشخص است . معرفی نادرست صورت گرفته
      همهمشاور ها و افراد برای مباحث ادبیات پیشنهاد انتشاراتی میکنند . مثلا میکوییند کتابهای الگو 5 بحث و یا کتابهای خیلی سبز و .... غافل از اینکه این انتشارات در بعضی مباحث قوی و خوب هستند نه در همه مباحث مثلا الگو تاریخ ادبیات خوبی دارد ولی در بحث ارایه به شدت از رقیبانش پایین تر قرار میگیرد. ولی میبینیم که راحت 5 مبحث الگو پیشنهاد میشود به همین دلیل این بخش رو مبسوط میخواهم شرح دهم قول میدهم بقیه مباحث رو خلاصه تر بنویسم

آرایه های ادبی
      آرایه های ادبی خیلی سبز:
      این کتاب کامل ترین و سر راست ترین کتاب هم از نظر درسنامه و هم از نظر تست و آزمون و پاسخ نامه برای این مبحث قلدر میباشد . درسنامه کتاب بسیار کامل و کنکوری و یاد دهنده نوشته شده و کاملا برای همه افراد مناسب میباشد. در نگارش درسنامه سعی شده از مثالهایی استفاده بشه که در زندگی عادی ملموس هست و همین گیرایی درسنامه رو بالا برده و از نگارش نکته و تستی پرهیز شده که در بحث آرایه های ادبی به شدت چیز خوبی است و آموزش اساسش مفهومی میباشد. البته بعضی نکات تستی نیز در درسنامه برای سریعتر شدن ذکر شده .کتاب از دو بخش کلی تشکیل شده . بخش اول آموزش و بخش دوم آزمون و پاسخ تشریحی میباشد.
      قسمت آموزش به تشریح تک به تک آرایه های ادبی پرداخته و هر انچه لازم بود و نبود را آورده. در داخل درسنامه کادر های تست و سوال تشریحی برای جا افتادن مطلب بصورت تست آموزشی اورده شده تا یاد بگیرید چجوری تستها را حل کنید و بعد از تمام شدن هر ارایه تستهای کلی همان آرایه آورده شده که تعدادشان اندک است و حکم دست گرمی دارد.
      بعد از اینکه آموزش تک ارایه ها تمام شد آزمونها به سبک کنکور شروع میشوند. در این کتاب 40 آزمون ارایه ادبی به سبک کنکور و تیپ کنکور اورده شده تا تسلط شما بصورت باکس آرایه های ادبی کامل شود هر آزمون محتوی 15 سوال میباشد . بعد از آزمونها نیز پاسخ تشریحی و مبسوط ازمونها و تستهای آخر هر تک ارایه اورده شده . پاسخ تستهای درون درسنامه در همان کادر تست در درسنامه ذکر شده.
      این کتاب علاوه بر ارایه های ادبی قسمتی عنوان شده که قالب های شعری نیز دارد که تمام قالب های شعری کتابهای درسی را یکجا آموزش داده . علاوه بر این برخی اصلاحات شعری نیز در کتاب ذکر شده که مطالعه انها خالی از لطف نیست
      در کل پیشنهاد من برای ارایه های ادبی همین کتاب است

آرایه های ادبی مشاوران آموزش :
      این کتاب هم تقریبا مشابه خیلی سبز نوشته شده یعنی قالب آموزش و تست همان است و قالب های شعری نیز اورده شده فقط ازمونها به صورت خیلی سبزی آورده نشده و به جایش تستها بصورت تک آرایه بررسی شده و بعد هم تستهای ترکیبی و تیپ های رایج سوال آورده شده

آرایه های ادبی نشر الگو:
      کتابی معروف اما بی محتوا !!!
      بلی درست خواندید . واقعیت این است که این کتاب آموزش نکته و تستی دارد و هیچ مفهومی رو شما با این کتاب قرار نیست بیاموزید و صرفا مولف به نکات پیرامون هر ارایه اشاره کرده و روش پیدا کردن هر آرایه در ابیات و برخی تکنیکهای رایج کنکور رو هم آورده
      از نظر آموزش مناسب کسایی هستش که پیش زمینه ای ارایه های داشته باشند و یا در کنار معلم به مطالعه کتاب بپردازند.
      نقطه قوت کتاب شاید تستهای آن باشد که علاوه بر تستهای کنکور و تالیفی تستهای ازمون آزمایشی نشان برتر و گزینه دو را نیز اورده و از این نظر پوشش خوبی روی ازمونهای آزمایشی دارد
      پاسخ نامه کتاب برای کسی که دنبال یادگیری آرایه هاست اصلا مناسب نیست.

آرایه های ادبی نشر دریافت :
      درسنامه و توضیحات و باز هم درسنامه و توضیحات
      این کتاب یکی از حجیم ترین درسنامه ها را در اختیارتان میگذارد و حوصله زیادی را می طلبد . در بعضی مباحث مثل ایهام و استعاره درسنامه به شدت مفهومی میشود که خوب است و باعث باز شدن ذهنتان میشود ولی در بعضی موارد درسنامه نکات پراکنده ای رو مطرح میکند که نه تنها کمکی نمیکند حتی در برخی موارد این اطلاعات اضافی شما را بین گزینه ها به شک وا میدارد دقیقا مثل زیست شناسی!!
      از نظر تست میتوان گفت کتاب زیاد به کنکور وفادار نبوده و تستها بار آموزشی و کلاس درسی دارند نه بار سنجشی و کنکوری ولی سطح تستها بالاست و میتوان با تسلط بر تستها بر روی تستهای کنکور تمرین کرد که در اواخر مباحث آرایه های اورده شده . پاسخ نامه کتاب هم مبسوط نوشته شده و به توضیح تک به تک ابیات و گزینه ها پرداخته است

قرابت معنایی
      قرابت معنایی نشر دریافت:
      کتابی برای همه سطوح به خصوص برای بتن ریزی ادبیات فارسی !!
      این کتاب نه تنها در حیطه کنکور مناسب است بلکه در سطح ادبیات فارسی کتاب ارزنده ای محسوب میشود .! چرا که کاملا بر ایده بیت خوانی و شعر خوانی و معنی پردازی و مفهوم اشعار شما را کمک خواهد کرد و به شما خواهد آموخت چجوری بیت ها را بخوانید و چجوری بیت ها را معنا کنید و چه چیزی از این بهتر و دلنشین تر که یک شعر و بیت را درست بخوانید و فراتر از ان بتوانید معنا و مفهوم ان شعر را درک کنید درست مانند معلم ادبیات !!
      لذا اگر وقت دارید و علاقه دارید حتما برای قرابت این کتاب را مطالعه کنید .
      کتاب به شدت برای افرادی که در ادبیات ضعف پایه ای دارند توصیه میشود. کتاب دو بخش اصلی چگونه بیت بخوانیم ؟؟و چگونه بیت ها را معنا کنیم؟؟ دارد و در هر دو بخش به این سوالات پاسخ میدهد.
      از نظر تستی نیز کتاب تستهای خوبی دارد ولی تستهای کتاب اپدیت نیست متاسفانه ولی باز هم چینش و نوع تستها بسیار کمک کننده است .

قرابت معنایی نشر الگو:
      کتاب بسیار خوب نگارش شده و کامل و جامع است ولی ای کاش پاسخ نامه خوبی میداشت!!
      کتاب از عنوانی به نام {دو کلمه حرف حساب} شروع میشود اما حرف حساب نمیزند!! نمیدانم این عبدالمحمدی با خودش چند چند است حرفهایی میزند و حرفهایش را تمام نمی کند ولی بعد از خواندن این قسمت حسی که به من القا شد این بود که مولف خواسته کتابی مشابه نشر دریافت بنویسد ولی بعد دیده نمیصرفه و بی خیال شده و این بخش همینطور نا تمام باقی مونده !!! به هر حال این بخش شامل چگونه ابیات را بخوانیم و غلطهای رایج در ترجمه و خوانش ابیات و موارد دیگر میشود که همه اش حدود 6 صفحه کوچک ست و نه بیشتر!
      ولی کتاب از نظر بقیه بخش ها کتاب قوی برای کنکور محسوب میشود البته به جزپاسخ نامه
      در ابتدای کار مولف تمام مفاهیم پرتکرار کنکور را که 64 مفهوم میباشد را اورده است شما ابتدا مفهوم مورد نظر را میخوانید و ابیات معادلش نیزدر زیر همان مفهوم اورده شده است تحت عنوان {شاهد مثال} مثلا : کتاب مفهوم امانت عشق را توضیح داده در چند سطر که این مفهوم یعنی چی بعدش هم چند بیت و متن تحت عنوان شاهد مثال برای این مفهوم اورده
      بعد از این قسمت تمام متون و اشعار و ابیات کتاب های درسی هر سه سال را مولف آورده و مفهوم هر بیت و جمله را در کنارش ذکر کرده توجه کنید فقط مفهوم نوشت شده نه ترجمه روان فارسی اشعار و متون
      عبارات عربی و احادیث و ایات نیز تحت فصلی جداگانه بررسی شده و مفاهیمش نوشته شده در جداول سر راست و خوب
      بعد از قسمت آموزش قسمت نون شب شروع میشود که بهترین بخش کتاب است 151 نون شب در این کتاب برای 151 شب شما تدارک دیده شده . هر شب یکی از این نون شب ها سهمیه شماست تا بر روی مفاهیم ان صفحه فکر کنید و به تستها پاسخ بدید که ایده بسیار خوبیست
      بعد از نان شبها تستهای قرابت درس به درس و پایه به پایه اورده شده که مکمل قسمت مفاهیم درس به درس در درسنامه کتاب میباشد. یعنی بعد اینکه مفاهیم یک درس را از درسنامه خواندید می آیید و تستهای درس به درس را میزنید.
      پس همانطور که میبینید کتاب از نظر پوشش مطالب قرابت و همچین اوردن تستهای جامع و مبحثی و درس به درس بسیار کامل و جامع عمل کرده که هیچ حتی قسمتی تحت عنوان نون شب هم تدارک دیده .
      تا اینجا همه چیز اوکی میباشد تا وقتی که چند تا تست بزنید یا بهتره بگم چند تا تست غلط بزنید و برید سر وقت پاسخ نامه تا ببینید چرا غلط زدید
      اینجاست که پاسخ نامه دست شما را در پوست گردو میگذارد. پاسخ نامه اصلا مناسب نوشته نشده و ابیات را بررسی نمیکند و شما ممکن است نفهمید چرا گزینه درست شد و چرا گزینه نادرست شد . در توجیح این پاسخ نامه ناقض و بد هم مولف در مقدمه چنین مینویسد: {نکته بسیار مهمی که در پاسخ نامه تشریحی سوالات قرابت باید بدانید این است که نباید شما پاسخ نامه محور جلو بروید چرا که ذهن شما هر چه بیشتربا ابیات درگیر شود تا روابط را کشف کند درک ادبی شما بیشتر و بهتر اتفاق می افتد پس سعی کنید از پاسخ نامه راهنمایی بگیرید و دنبال پاسخ نباشید و باز به سوال برگردید و خودتان روابط را کشف کنید} و من هم میگویم زرشکککککک / کافیست پاسخ نامه این کتاب را با خیلی سبز مقایسه کنید و به اشتباه مولف در این رابطه پی ببرید !!

قرابت معنایی خیلی سبز:
      چقدر کتاب تستهایش و پاسخ نامه اش خوب است ولی حیف درسنامه ندارد.
      کتاب به صورت درس به درس پیشروی کرده و مفاهیم هر درس را در همان جا در تستها برررسی میکند. و بعدش هم پاسخ نامه و در آخر ازمونها جامع که 20 عدد آزمون میباشد را شامل میشود.
      تستها خوب هستند و پوشش عالی بر روی مطالب درس ها دارند و از ابیات خوبی نیز استفاده شده در طراحی تستها . در پاسخ نامه تستها مفهوم همه ابیات چه داخل کتاب چه خارج کتاب اورده شده و توضیحات مبسوط میباشد. ولی کتاب درسنامه ندارد.
      این کتاب برای کسایی که مفاهیم کتاب درسی را خوب مسلط هستند کتاب تستی خوبی میباشد.
      توصیه من برای مبحث قرابت معنایی کسایی که رابطه خوبی با قرابت ندارند کتاب قرابت نشر دریافت میباش
      کسانیکه یک لول بالاتر هستند بهترین کتاب شاید کتاب نشر الگو باشد به خصوص قسمت نون شب بسیار ویژه است و برگ برنده ی کتاب{ پیشنهاد خودم همین کتاب است با اینکه پاسخ نامه اش اذیت کنند است ولی میتوان باهاش خو گرفت کم کم}
      خیلی سبز در نهایت برای کسانیکه قرابتهای معنایی و مفاهیم ترجمه اشعار کتاب درسی رو بلد هستند و صرفا دنبال منبع تست میگردند که درس به درس پیشروی کند مناسب است

تاریخ ادبیات
      نشر الگو و دیگر هیچ !!
      واقعیت این است که در بازار هیچکدام از انتشارات کتاب جداگانه ای در حیطه تاریخ ادبیات ندارد. و نشر الگو از این فرصت و خلا استفاده کرده و کتاب خوبی هم الحق طراحی کرده کتاب جدید ترین تیپ تاریخ ادبیات کنکور 99 رو هم شامل میشه و کامل کامل نوشته شده + اینکه کتاب قلمروهای ادبی هر سه پایه رو هم کامل و مبسوط اورده به همراه پاسخ تشریحی

لغت و املا
      لغت و املای نشر الگو:
      کتاب تمام لغت های واژه نامه و متن کتاب رو معنا کرده و بغل لغات واژه نامه علامت ستاره گذاشته
      روند کتاب درس به درس است یعنی لغات یک درس اورده شده و بعدش هم تستهای مربوط به همان درس اورده شده.
      تشابهات املایی نیز برای هر درس ذکر شده و دسته بندی خوبی در هر درس اتفاق افتاده همچنین تشابهات معنایی هم در این کتاب آورده شده که از نظر معنایی دچار اشتباه نشوید. تستهای درس به درس اغلب ساده هستند و صرفا جهت آشنایی با تیپ های رایج سوال طرح شده اند.
      بعد ازاین قسمتها زنجیره های املایی آورده شده که مختص همین کتاب است و بصورت زنجیر بندی شده لغات به همراه معنایشان قرار گرفته اند که برای جمع بندی و اشتباهات متداول یه جروه توپ و مشتی رو شامل میشود. و جا دارد چندین بار این قسمت مرور شود.
      بعد از این قسمت 100 بیت و 100 متن املایی خارج کتاب اورده شده که روند سوالی دارد و طراحی خوبی صورت گرفته که باز هم مختص این کتاب است
      و در اخر دسته بندی بسیار ویژه که باز هم مختص این کتاب است صورت پذیرفته یعنی مولف لغات که در دسته خاصی مثل موسیقی و حیوانات و سبزیجات و جنگی جات و .... قرار دارند را یکجا آورده
      و در نهایت پاسخ نامه کتاب الحمدالله خوب است

لغت و املای خیلی سبز:
      یک کتاب توپ دیگر
      درسنامه و لغات بصورت درس به درس چیده شده که انتظار بیش از این نبود. تستهای هم هچنین چیده شده اند. با این تفاوت که برای برخی لغات جمله مربوط به آن لغت از کتاب درسی ذکر شده که لغت رو در جلمه میتوانید یاد بگیرید که ایده خوبیست. باز هم مثل الگو دسته بندی اخر کتاب صورت گرفته ولی نه به خوبی نشر الگو ولی باز هم از هیچی بهتر است .
      و لغات به صورت الفبایی هم اورده شده + اینکه کلمات هم آوا در اخر کتاب اورده شده
      تستهای کتاب خوب و کافیست و پاسخ نامه هم که خیلی سبزی نوشته شده !!!
      کتاب دیگری که مشابه خیلی سبز نوشته شده کتاب لغت و املای مشاوران اموزش است که دقیقا مشابه خیلی سبز نوشته شده.
      در کل در بحث لغت و املا مختارید هر کتابی را بخرید چون حفظی است ولی پیشنهاد من نشر الگو است چون دسته بندی خوبی دارد و تستهای آزمونها آزمایشی را نیز در بر میگیرد

دستور زبان فارسی
      دستور زبان خیلی سبز :
      کتاب درسنامه داره از صفر تا 100 درصد مباحث کنکور نه بیشتر و نه کمتر / کتاب به شدت از مباحث اضافی و خارج کتاب اجتناب کرده که موضوع خوبیست و همین باعث شده حجم کتاب معقول باشد. در بین درسنامه همانند ارایه ادبی خیلی سبز تست آموزشی و تمرین تشریحی گنجانده شده برای تفهیم بهتر مطالب . درسنامه از پایه ای ترین قمت اغاز کرده و به خوبی پیشرفته
      بعد از هر مبحث تستهای دست گرمی همان مبحث اورده شده و تستهای قویتر و بهتر در آزمونهای کتاب مطرح شده . کتاب شامل سه فصل : دستور زبان - زبان شناسی-آزمونها جامع و پاسخ تشریحی است
      کتاب 25 آزمون 10 سواله دارد یعنی 250 آزمون استاندارد کنکوری از مبحث دستور زبان
      درسنامه کامل و روان برای هر داوطلب مناسب است
      پاسخ نامه بسیار خوب نوشته شده و نکات کنکوری و تستی نیز در پاسخ نامه به وفور ذکر و تکرار شده
      پیشنهاد من برا ی دستور زبان همین کتاب است

دستور زبان نشر دریافت:
      کتاب درسنامه طولانی و کامل و مفصل دارد و تمام مباحث انسانی را نیز شامل میشود پس مباحث اضافی نیز در این کتاب به وفور یافت میشود ولی کتاب کاملی برای دستورزبان محسوب میشود.
      درسنامه بار علمی زیادی دارد و کاملا مباحث را ریشه ای آموزش میدهد. ولی شاید شما را خسته کند و کثرت مباحث غیر مرتبط و بعضی طبقه بندی نشده شما را حتی سردرگم کند
      کتاب 700 تست و تمرین دارد که بیشتر در متن درسنامه بررسی شده اند و پاسخ نامه هم مفصل است
      این کتاب رو پیشنهاد نمیکنم مگر اینکه خیلی ضعیف باشید و بخواهید پایه ای و مبسوط دستور زبان رو مطالعه کنید

دستور زبان نشر الگو:
      درسنامه کتاب نکته و تستی پیشروی میکند و انتظار درسنامه مبسوط و مفهومی نداشته باشید .
      تستهای کتاب سطحشان بالاست و برای افراد ضعیف مناسب نیست . پاسخ نامه کتاب نسبت به رقبا ضعیف است
      تنها ویژگی کتاب وجود قسمتی به نام انواع ها میباشد که در کتب دیگر وجود ندارد و دسته بندی خوبی در این بخش صورت گرفته
      کتاب مناسب نیست و کتابهای بهتری دربازار است {مثل خیلی سبز}

کتابهای درس به درس پایه به پایه مخصوص کنکوری 1402
      بهترین کتابهای برای اموزش عمقی و مفهومی کتاب های درسی به صورت زیر هستند:
      کتابهای سال به سال مبتکران حمید طالب تبار
      کتاب های سیر تا پیاز گاج

پیشنهاد من برای سال به سال خواندن مفهومی و حتی تستی قوی کتابهای مبتکران هستند . این کتابها هم از نظر درسنامه و هم از نظر ویراستاری و اپدیت بودن و هم از نظر تستی بسیار قوی میباشند و نیازی به منبع دیگری ندارید. تستهای کتاب در سه سطح کتاب درسی / کنکوری/ فراتر از کنکور و کتاب درسی دسته بندی شده اند و منبع عظیمی از تستهای خوب را گرد اوردی کرده اند.پاسخ نامه هم مبسوط و کامل نوشته شده به همراه نکات کنکوری

کتابهای آزمون محور
      دو تا کتاب در بازار هست
      کتاب تیزشیم مشاوران اموزش شاهین زاد
      کتاب موج ازمون نشر الگو

در بین این دو کتاب پیشنهاد من تیزشیم مشاوران اموزش میباشد چرا که نشر الگو در موج آزمون یک کتاب حجیم وقت گیر و غیر ضروریست
      تیزشیم هم از نظر سطح سوالات هم از نظر پاسخ نامه هم از نظر تعداد آزمونها و حجم کتاب و هم از نظر قیمت بهتر از موج ازمون میباشد

کتابهای اقتصادی موجود در بازار
      برای این مبحث واقعا باید محتاطانه عمل کرد!!
      به نظرم بهترین کتاب اقتصادی و خوب بازار که علاوه بر تک جلدی بودن محتوا و تستهای خوبی هم دارد کتاب تک جلدی فارسی جامع مشاوران آموزشاست
      کتاب دیگر
      مهروماه جامع میباشد که چندان پیشنهاد نمیکنم ولی اگر باهاش راحتید مانعی ندارد استفاده کنید ولی کتاب مشاوران آموزش واقعا شما را به تسلط خوبی در این درس میرساند با توجه به هزینه و حجمی که دارد بازدهی خوبی میتواند داشته باشد.

کتاب جمع بندی ادبیات
      خیلی سبزو دیگر هیچ

عربی : درس به شدت نمره آور با انحراف معیار وحشتناک
      دو دسته کتاب جامع براش موجوده کتابهای جامع درس به درس و کتابهای موضوعی

کتابای موضوعی { پیشنهاد خودم برای خواندن عربی همین کتابهاست}
      موضوعی عربی کامل میکروطلایی گاج به تالیف محمد جال :
      این کتاب یه کتاب ویژه است یعنی کتابیه که نیازی به مکمل نداره و خودش یک تنه هه چی رو هم تو درسنامه و هم تو تستها پوشش میده و اگه میتونید از این کتاب عربی یاد بگیرید دنبال منبع دیگری نباشید.
      ولی سطح کتاب برای افراد ضعیف بالاست و افراد ضعیف از این کتاب یا نمیتونن یاد بگیرن و یا اگر هم یاد بگیرن نمیتونن تست بزنن چون همانطور که دیدم سطح تستها بالاست
      کتاب تمام مباحث عربی رو پوشش میده حتی شامل مباحث انسانی ولی تستهای رشته انسانی و مطالب درسنامه ای توسط علامتی مشخص شده اند که به نظر من خواندنشون خالی از لطف نیست در بعضی موارد کمک کننده میتونه باشه. نکته دیگر اینکه گرچه کتاب موضوعی پیش میره ولی موضوعات بصورت ترتیب دروس چیده شده و مولف ترتیب دروس رو به هم نزده
      پیشنهاد من برای بچه های قوی همین کتاب هست

عربی موضوعی میکرو جامع گاج به تالیف محمود عاشوری:
      این کتاب متفاوت ترین کتاب عربی بازار است و جدید التالیف ترین کتاب عربی بازار هم میباشد. مولف در این کتاب از نظر موضوعی سنگ تمام گذاشته و ترتیب کتابای درسی رو به هم زده و از اول خودش عربی رو با زبانی شیوا و رسا و سبکی دوست داشتنی براتون آموزش داده. کتاب شامل 9 موضوع میشه که مهم ترین انها موضوعات: فعل-اسم-اجزا جمله-حروف - ترجمه و مفهوم میباشد .
      هر موضوع از پایه ای ترین مبحث شروع میشود و تا خود کنکور جلو میرود و امکان ندارد کسی با خواندن این کتاب عربی متوجه نشود.×!
      بعد از درسنامه هر موضوع تستهای مربوط به همان موضوع بصورت دسته بندی های مشخص همان موضوع و در دو تیپ سراسری و تالیفی اورده شده اند
      تعداد و روند تستهای و همچین سطح تستها نزدیک به کنکور جدید و در چهارچوب مطالب کتاب درسی میباشد.البته هر از گاهی تستهای دشوار نیز در بین تستها قد علم میکنند.
      بخشی که توجه ویژه ای در این کتاب بهش شده بخش واژگان و ترجمه مفهوم است به طوریکه تمام لغات هر سه کتاب به همراه دسته بندی ها و مترادفات و متضاد ها و جمع های مکسر اورده شده و تستهای واژگان نیز در تیپهای مختلف بررسی شده . که این با توجه به روند کنکور جدید نشانه خوبیست.
      ترجمه مفهوم درسنامه مبسوط دارد و همه تکنیکها و روشهای ترجمه و پاسخ دهی به تستها و همچنین ترجمه متون کتاب و تمارین مهم اورده شده به همراه دسته بندی بسیار خوب در تستهای به طوریکه تستهای ترجمه مفهوم کتاب دردو دسته سراسری و تالیفی به دسته های دیگر نیز دسته بندی شده اند : دسته ترجمه عربی به فارسی تک عبارتی /دسته عربی به فارسی چهار عبارتی / ترجمه فارسی به عربی/مفهوم جملات / تطبیق با وقعیات / این دسته بندی بی نظیر است و تستهای جدیدی با ایده های نو فراوان است به طوریکه تنها بخش ترجمه و مفهوم این کتاب 750 تست دارد.پاسخ نامه کتاب صورت سوال و همه گزینه ها را معنا کرده و به شما روش تست زنی رو اموزش داده در بعضی تستهای که تکنیک تستی دارند راه حل هایی تحت عنوان {حل سریع } نوشته شده.
      در کل این کتاب هم مثل کتاب بالا کتاب بینظیری میباشد به خصوص که آپدیت هم هست و تستهاش ایده های جدید دارن. این کتاب برای همه سطوح مناسب میباشد.پیشنهاد من برا ی کساییکه میخوان عربی رو کاملا موضوعی مطالعه کنن و پایه خودشون رو قوی کنن همین کتابه

کتب عربی جامع درس به درس
      سه تا کتاب هست که با یکدیگر تفاوتهایی اندک دارن
      اولین و پر طرفدار ترین کتاب عربی جامع خیلی سبز هستش که نیازی به معرفی نداره و کتاب خوبیه و پیشنهاد من هم همین کتابه
      دومین کتاب کتاب عربی جامع میکرو گاج هستش به تالیف اسرافیل قربان پور که کتاب خشک و بی روحی هستش از نظر من ولی اگه باهاش راحتید اوکی هست و تستهاش پوشش خوبی دارن
      کتاب بعدی که به نوعی به افراد قویتر شاید بشه توصیه کردش کتاب عربی جامع مهروماه هستش . این کتاب از نظر تستی یک بانک تست غنی داره . حدود 4200 تست داره که دو برابر کتاب خیلی سبز هستش تقریبا ولی سطح کتاب و تستها متوسط به بالا هستن و چینش اونها هم ساده به سخت نیست

کتابهای درس به درس برای کنکور 1402 و افرادی که علاقه به تهیه منبع پایه به پایه دارن
      دو انتشارات خوب تو این زمینه کتابای خوبی نوشتن یکیشون معرف عام هست و دیگری معرف خاص و شاید اصلا به گوشتون هم نخورده باشه اسم کتاب
      کتاب اول کتاب سیر تا پیاز گاج پایه به پایه است که کتاب درسی رو شرحه شرحه کرده
      و اما کتاب بی نظیر دوم که به شدت به بچه های 1402 توصیه میکنم کتابهای عربی لند نشر شب افروز پایه به پایه هستش . این کتابها درسنامه به شدت مفهومی و تستی خوبی دارن حتی بهتر از کتب جامع و از شیر مرغ تا جون آدمیزاد رو در رابطه با عربی نوشته ان و تستهای الحق جالب و کاربردی و خوبی اوردن و هم کتاب را پوشش میدهند و هم کنکور را

کتاب آزمون محور
      سه تا کتاب خوب هست هر کدوم رو بخرید خوبه و میتونه براتون مفید باشه
      موج آزمون ایاد فیلی
      تیز شیم مشاوران آموزش حیدربکی
      عربی عمار آزمون

هر دو کتاب اول آزمون های جامع فصلی درس به درس و جامع کنکور دارن ولی تفاوتی که دارن موج آزمون تستهاش یکم سطحش پایینتر از تیز شیم قرار داره و فراوانی تست و آزمونش هم بالاتر . در ضمن هر دو کتاب درسنامه مروری دارن برای یاد اوری مطالب.
      عربی عمار فقط آزمون جامع سبک کنکور داره و تستاش همه تالیفی هستن و سطح خوبی دارن.این کتاب فاقد درسنامه مروری هستش

منبع اقتصادی تر
      اگر قوی باشید و درس به درس بخواهید بخوانید برید سمت نردبام خیلی سبز که دیگه نیازی نداشته باشید کتاب بخرید.
      اگر قوی باشید و موضوعی بخواهید بخوانید برید سمت میکروطلایی کامل گاج
      اگر ضعیف هستید برید سمت موضوعی میکرو گاج چون شما رو رشد میده و نیازی هم پیدا نمیکنید به منبع دیگه

کتاب جمع بندی عربی
      مهروماه/ خیلی سبز هر دو خوبن

کتاب درک متن برای عربی
      هر چند نیازی نمیبینم چنین کتابی هزینه کنید چون کتابایی که معرفی کردم خودشون بخش درک کطلب مبسوط دارند ولی برای علاقه مندان
      مینی میکروطلایی گاج: کتاب فقط متن های سراسری رو اورده به همراه پاسخ و ترجمه و اموزشی نداره و متون رو در سه سطح دسته بندی کرده
      درک مطلب خیلی سبز: بهترین کتاب درک مطلب عربی هستش به نظرم چون متون تالیفی بسیار خوبی رو شامل میشه + درسنامه خوبی رو داره و تیپ های درک مطلب رو خوب اموزش میده + حجم بسیار اندکی داره +تستهای سراسری رو هم شامل میشه + برای انسانی هم تستهای ویژه انسانی رو اورده در متون تالیفی و کنکور
      سیر تا پیاز درک مطلب عربی گاج: کتاب از اسمش معلومه سیر تا پیاز درک مطلب و دل و روده اش رو ریخته بیرون براتون و کاملا برای کنکور نوشته شده و میتونید ازش استفاده کنید ولی حجم کمی نداره

زبان انگلیسی: درسی که یا خیلی ها خوب میزنن یا خیلی ها بد
      باز هم این درس مثل ادبیات متاسفانه مشاوران و بعضی افراد بدون بررسی دقیق کتابها کتابی رو معرفی میکنن که نویسنده معروفی دارد و اسم در کرده است بله کتاب مبتکران که به نظر من بین تمام کتابهای کنکور این کتاب اولویت اخر را میگیرد و به شدت کتاب بدی است . حتی مولف زحمت نکشیده تستهاش رو نسبت به نظام قدیم آپدیت کنه به شدت دوری بجویید از این کتاب. توی نظام قدیم بد نبود ولی با این انتخابات خوب در بازار نظام جدید رفتن به سوی این کتاب توجیحی ندارد.به خصوص اگر پایه ضعیفی دارید هیچی از این کتاب یاد نمیگیرید.ولی باز اگر کتاب را دارید و برایتان خوب است استفاده کنید و عوض نکنید.

کتابهای جامع
      زبان جامع خیلی سبز رضا کیاسالار:
      کتاب خوبی است ولی نه برای سطح ضعیف که زبانش از پایه مشکل دارد و دامنه لغت جالبی رو بلد نیست. ولی اگر زبانتان متوسط به بالاست کتاب عالی هستش و به شدت میتونه براتون مفید باشه به خصوص اگر از درس زبان خوشتان بیاید. درسنامه کتاب در نوع خودش کامل است ولی پیش نیاز ها را باید بلد باشید وگرنه اذیت میشید. تستهای کتاب عالی هستن و از تستها لذت خواهید برد . پاسخ نامه کتاب کامل و جامع است و نکاتی هم با علامت جغد در پاسخ نامه آوده که خیلی جالب ان . در کل کتاب خوبی است

زبان انگلیسی جامع آیکیو گاج امید یعقوبی فرد: کتابی در یک کلام جامع و فوق العاده برای همه سطوح. درسنامه کتاب به شدت عالی و کامل نوشته شده و مولف از هیچ چیزی در آموزش گرامر و حتی لغت دریغ نکرده مطمئن باشید که از درسنامه این کتاب خیلی چیزها یاد خواهید گرفت. تستهای کتاب از ساده به سخت چیده شده ان و روند رو به سختی با شیب کمی دارن و برای حتی داوطلبان ضعیف و متوسط میتونه مفید باشه {داوطلب خیلی ضعیف بهتره از کتاب بعدی که معرفی میکنم استفاده کنه} پاسخ نامه کامل و جامع . این کتاب از نظر من بهترین کتاب زبان کنکور هستش شاید معروف نباشه ولی بهترینه شک نکنید.

زبان انگلیسی کامل میکروطلایی گاج: کتابی برای زبان آموزانی که پایه خوبی در زبان ندارند. این کتاب حتی موارد مربوط به هفتم و هشتم و نهم متوسطه اول را کامل پوشش داده و از این نظر میتونه شما رو از پایه رشد بده . تستهاش ساده هستن . پاسخ نامه ش و بخش ترجمه اش خیلی روان هستش و میتونه شمارو از پایه های ضعیف رشد بده

زبان جامع نردبام خیلی سبز :این کتاب مختص قوی هاست ولی نه از نوع حرفه ای . کتاب تستهاش و درسنامه اش سنگینه ولی حرفه ای نیست و بیشتر خواسته اذیت کنه تا اینکه تست مفهومی سنگین طرح کنه ولی باز هم خوب نسبت به بقیه کتب بازارتعداد تستهای سخت اش بیشتره . درسنامه خوبی نداره و خلاصه ترین شکل ممکن نوشته شده . پاسخ نامه اش هم خوب و خلاصه است و مختص قویهاست.

کتاب آزمون محور
      دو تا کتاب هست که یکش به درد لای جرز دیوار هم نمیخوره ولی دیگری خوب و مفیده.
      تیزشیم مشاوران آموزش
      موج آزمون نشر الگو

تیزشیم مشاوران رو توصیه میکنم و کتاب عالی هستش هم از نظر درسنامه کامله و هم تستاش واقعا محشره و اگه زبان خون باشید میفهمید چی میگم
      در باره موج آزمون زبان فاز نویسنده و کساییکه این کتاب رو توصیه کردن رو نمیفهمم . میشه دوستانی که کتاب رو توصیه کردن و اگه نویسنده اش داره این متن رو میخونه توضیح بده که هدف از نگارش این کتاب و معرفی این کتاب چی بوده و هست ؟؟ کتاب فقط آزمون های کنکور دو سال اخیر رو داره و 5 تا آزمون تالیفی بقیه کتاب به درد نخورترین بخشش هست. حتی آزمونها تالیفیش هم به درد نمیخورن. پولتون رو به سطح اشغال نریزید با خرید این کتاب.

منبع اقتصادی تر
      به نظرم اگه ضعیف هستید برید سمت میکرو طلایی کامل که نیازی نداشته باشید کتاب عوض کنید و این خودش همون تفکر اقتصادی هستش

کتاب جمع بندی زبان
      مهروماه و دیگر هیچ

کتب درک متن و کلوز تست زبان
      کتابهای جامعی که معرفی کردم خودشون بخش ویژه ای برای این قسمت در نظر گرفته اند مخصوصا کتاب ایکیو که مبسوط این مطلب مهم رو توضیح داده و تست اورده ولی برای علاقه مندان به تهیه کتب جداگانه کتب زیر رو پیشنهاد میکنم

نترسیم از متن مشاوران آموزش رضا کیاسالار:در مورد این کتاب در انجمن تا دلتون بخواد حرف زدم و کتاب کاملی است و حتی اگر از امروز شروع به زدن هر شب کلوز و متن کنید تا کنکور شاید نتوانید کل کتاب را تمام کنید.

پت و متن خیلی سبز :این کتاب هم در کنار کتاب نترسیم از متن کتاب خوبیست و اگر از حجم نترسیم از متن ترسیدید!! بیایید سراغ همین کتاب

پ.ن: اگر کتاب خیلی سبز را قصد دارید تهیه کنید برای زبان و هنوز کتاب را نخریده اید پیشنهاد میکنم منتظر باشید چرا که کیاسالار کتاب را بازنویسی کرده است و قالب کلی کتاب عوض شده ولی اگر نگران گران شدن کتاب هستید کتاب را تهیه کنید.

دین و زندگی : آسانترین درس کنکور ولی ضریبدار ترین بعد از ادبیات . پس ازش غافل نشید به دو دلیل یکی اینکه اکثر بچه ها خوب میزنن این درس رو زشته شما خوب نزنید. دومین دلیل آسون بودن و زود بازده بودن درسه و سومین دلیل {میدونم گفتم دو دلیل سه تا شد . به هر حال خدا بده برکت} ضریب بالا بودن

منابع جامع
      خیلی سبز جامع:
      این کتاب کلمه به کلمه متن کتاب رو داره و اگه کتاب درسی رو ندارید میتونید از این کتاب استفاده کنید. تستهاش کافی هستش و درسنامه اش اینقدر مفصله که علامه میشید.

میکروطلایی کامل گاج: به اعتراف بنده و بقیه دوستان طبقه بندی ترین و بهترین کتاب دین و زندگی هستش که حتی به منبع تکمیلی هم نیازی ندارید با این کتاب. همه چی تمامه . توپ هم تکونش نمیده. توضیح نمیدم ساختارش رو چون اینقدر ویژگی خوبی داره که خیلی زیاد میشه اگه بخوام ساختارکتاب رو توئضیح بدم پس با خیال راحت انتخابش کنید و درصد دین و زندگی را مال خودتان کنید. تستهای کتاب هم در سه دسته سراسری / تالیفی / ترکیبی با قبل و ترکیبی با بعد دسته بندی شده ان

بهمن ابادی سفیر خرد: کتاب تستهاش سنگینه و اگه برای بار اول بخواهید بزنید اذیت میشید چون ترکیبی و سخته تستهاش برای منبع دوم اگه وقت کردید این کتاب رو کار کنید. درسنامه اش به کاملی و توضیحات مفصل دو تای اول نیست ولی کامل و کافیه.

زیپ دین و زندگی نشر الگو : کتاب جمع و جور نقلی که تونسته محبوب دل کنکوریها واقع بشه . کتاب درسی و داره و یه سری توضیحات صوتی هم داره ولی تست زیاد نداره و باید کنارش یه بانک تست داشته باشید برای تست

منبع آزمونی
      من که سراغ ندارم و به نظر موج آزمون الگو کتاب خوبی نیست در این حیطه اگه سراغ دارید و یا با الگو راحتید کار کنید.

منبع جمع بندی
      دور تند سفیر خرد: کتاب خیلی خوب و متفاوت نسبت به بقیه کتابهای جمع بندی . هم درس به درس اورده نوشته هم موضوعی و هم تست اورده در کل پیشنهادم همین کتابه

منبع اقتصادی
      زیپ دین و زندگی نشر الگو

شیمی{مشترک ریاضی و تجربی}
      به نظرم سر این درس تعصب داشتن سر منبعی طبیعیه چون که هر چقدر شما بگید دو تا انتشارات غدر و خوب توسنتن کتاب خوب بدن بیرون که از هر نظر کامل باشه.

منابع جامع
      مبتکران:دیگه این منبع کار کشته شده و امتحانش رو پس داده. راحت ازش استفاده کنید هم درسنامه و هم تست.فقط اگر تک جلدی دارید و یا خریدید بعدش یه کتاب مکمل براش کار کنید چون بعضی تیپ تستها رو ازش حذف کردن هر چند احتمال اومدن اونا کمه ولی خوب احتماله دیگه شاید اومد .

خیلی سبز : اگه از مبتکران خوشتون نیاد دیگه یه منبع خوب میمونه که اونم خیلی سبزه .درسنامه و تست و پاسخ همه چیش عالیه.

بقیه کتابهای زیر رو من معرفی میکنم برای استثناهایی که دیگه هیچجوره راضی نیستن این دو کتاب بالایی رو کار کنن . چون واقعیتش کتابای بالا واقعا کامل اند.
      میکرو جامع گاج جدید دو جلدی{مسعود خوش طینت - فرشاد هادیان فرد - حسن ایزدی}: کتاب جدید التالیف هستش و ایده کنکور 99 توش پیاده شده و از نظر مسائل غنی هستش. درسنامه برای سالهای دهم و یازدهم خلاصه نوشته شده ولی برای دوزادهم خوب و کامله . پاسخ نامه هم خوبه اگه دهم و یازدهم رو خوب خوندید برید سمت این کتاب.

میکرو پایه+دوازدهم گاج{پویا الفتی}:کتاب اصلا خوب نیست برای شروع هر تعریفی ازش میکنن یا کتابای دیگه رو ندیدن و یا واقعا دیگه کتابای دیگرو شخم زدن و تو این کتاب چند تا تست عجیب دیدن فکر میکنن خبریه. منبع سوم اگه رسیدید این کتاب رو بزنید.

آیکیو جامع گاج: برخلاف تالیف میکرو مولفین در این کتاب خوب عمل کرده اند. این کتاب حسن ختام شیمی هستش و یه کتاب قوی و درجه 1 البته خوب تستاش سخت ان و منبع اول پیشنهاد نمیشه. درسنامه ش هم خوبه برای مرور.پاسخ نامه ش بی نظیره واقعا . این کتاب ارزش کار دارد ولی باید به وقتش و به سطحش برسید.

سری تست نشر الگو: در سه جلد تالیف شده اند. از نظر درسنامه مزخرفی بیش نیستند و فقط به عنوان یک خلاصه میشه به درسنامه اش نگاه کرد ولی از نظر تست کتابهایی هستن که بر روی تستهای کنکور مانور زیادی دادن و تست زیادی هم دارن از نظر تعداد . تستهای سری دومشون خوبه و میتونه برای ازمونهای آزمایشی مفید باشه . پاسخ نامه ش برای کساییکه ضعیف هستن مناسب نیست هر چند بعضی تستهاش توضیح صوتی دارن. در ضمن پاسخ نامه ناقصه و بقیه محتوای پاسخ نامه با اسکن کردن بارکد به صورت پی دی اف در اختیارتون قرار میگیره.این کتاب های شیمی نشر الگو برای اون دسته افرادی که معلم خوبی دارن که جزوه خوب و درس خوب میده مناسبه که ازش تست بزنن فقط و به درد دیگری نمیخورد.

سرتان را درد نیاورم کتابای دو تای اولی رو بخرید و خیالتون راحت باشه - مبتکران و یا خیلی سبز

کتاب آزمونی
      موج آزمون نشر الگو
      فصل آزمون خیلی سبز

پیشنهاد خودم فصل آزمون خیلی سبز هستش هم حجمش کمتره هم تک جلدی هستش هم سوالاش بهتره هم قیمتش کمتره .
      موج آزمون دو جلد قطور داره و آزمون فراوان که واقعا بعضا میگید خدایا اینهمه ازمون برای چه اخه + یه سری سوال صحیح غلط تسلط متنی داره که این قسمتش به نظرم میتونه خوب باشه. اگه وقت زیادی دارید و از سبک شیمی موج آزمون خوشتون میاد کتاب بدی نست

کتاب مسائل
      دو تا کتاب خوب است یکی نشر الگو و دیگری خیلی سبز
      هر دو کتاب خوب هستن فقط نشر الگو تعداد تستش بیشتر از خیلی سبزه / خیلی سز 700 تست داره نشر الگو بیش از 1100 تست داره ولی کیفیت تستهای خیلی سبز بعضیا بهتر از نشر الگو هستش در بعضی قسمتهای پایه / درسنامه خیلی سبز مبسوط تر و روون تره / درسنامه الگو طبقه بندی بسیار خوبی داره نسبت به خیلی سبز و یه خلاصه جمع و جور در فصل صفر حاضر کرده/ پاسخ نامه الگو در برابر خیلی سبز پشیزی بیش نیست . خیلی سبز محاسبات عددی و تکنیک های محاسباتی رو ذکر کرده ولی الگو خیررر

هر کدوم رو تهیه کنید ویژگی هایی داره که خوب هستش پس نظری در این رابطه ندارم .

کتاب اقتصادی
      خیلی سبز دو جلدی جامع:
      این کتاب واقعا عالی هستش یه کتاب جمع و جور و خوب و جامع

کتاب میکروطلایی کامل گاج: هم برای کساییکه نیازی به آموزش ندارن و صرفا دنبال بانک تست میگردن میتونه کتاب خوبی از نظر تست باشه

جمع بندی
      خیلی سبز / مهروماه هر دو خوبن / ولی اگه نظر من رو بخواهید هیچ کدوم جمع بندی نشر الگو نمیشه و من به شدت بر روی این منبع تعصب شدید دارم

فیزیک{مشترک ریاضی و تجربی}

کتاب جامع
      سه تا کتاب هست که هر کدوم رو خواستید و راحت بودید میتونید استفاده کنید . ولی توصیه من دو تای اولی هستش . سومی یکم سطحش پایین تره
      4 جلدی خیلی سبز
      4جلدی مهروماه
      4جلدی میکرو گاج

هر سه تا منبع پر طرفدار و خوب هستن و کافی ولی دو تای اولی پوشش تستی بهتری دارن نسبت به میکرو.
      کتاب دیگری هم هست که معرفی میکنم برای اونایی که میخوان همه فیزیک رو یه جا داشته باشن و منبع اقتصای تری هم محسوب میشه به خصوص اگر فقط بانک تست تهیه شود.

فیزیک میکرطلایی کامل گاج: کتاب انواع تستهای متنوع رو شامل میشه و کمبودی از نظر تست نداره با خیال راحت استفاده کنید. جلد درسنامه هم درسنامه کاملی رو داره و اگه از سبک کتاب خوشتون بیاد میتونه جایگزین کتب بالایی بشه

پیشنهاد خود من فیزیک 4 جلدی خیلی سبز هستش که الحق کامل و جامعه و امتحانش رو هم پس داده

اگر در فیزیک بسیار ضعیف هستید برید سمت کتاب
      آموزش شگفت انگیز خیلی سبز

کتاب سطح بالاتر برای قوی ها و دانش اموزان 1402
      4 جلدی نشر الگو سری تست : خودم این کتابها رو بررسی کرده بودم به پیشنهاد دوستان ولی مردد بودم برم سمت نردبام یا الگو که بالاخره این کتابها رو خریدم.
      هیچ کم و کاستی کتابها ندارد و همه چی تمام ترین کتاب بازاره در فیزیک بخصوص ویراست جدیدش که پاسخ نامه محشری بهش اضافه شده در قسمت پایه یازدهم به ویژه.
      درسنامه برای بچه های قوی و اونایی که معلم دارن کاملا مناسبه . تستهاش هم که حرف ندارن. فقط چینش ساده به سخت در این کتاب معنی نداره .
      کتاب دوازدهم نشر الگو درسنامه خوبی هم داره که به شکل خود آموز بتونید ازش استفاده کنید .

نردبام فیزیک سه جلدی: کاملا برای بچه های قوی تالیف شده و در بعضی قسمتها از نشر الگو تستهای بهتری داره در بعضی قسمتها تستهاش سطح پایین تر از نشر الگو هست. بر خلاف نشر الگو که تست پرت نداره این کتابها گاها تست پرت دارن که مناسب کنکور نیست.

کتاب ازمون محور

موج آزمون نشر الگو پایه + دوازدهم:
      موج آزمون دوازدهم که اصلا حرف نداره مطمئن باشید ولی پایه یکم اذیت کننده است به گفته دوستم . تستاش خیلی سخت میشه بعضا پاسخ نامه پایه هم خلاصه تره

فصل آزمون خیلی سبز :
      کتاب استاندارد برای کنکور ولی سطح پایین برای منبع آزمونی

کتاب اقتصادی
      فیزیک جامع تک جلدی خیلی سبز محسن توانا

جمع بندی
      همون موج آزمونها نیازتون رو برطرف میکنه ولی اگه نیز به درسنامه خلاصه داشتید مهروماه و خیلی سبز هر دو خوبن

ریاضیات تجربی

کتابهای جامع
      باز هم مثل فیزیک سه تا کتاب خوب جامع تو بازار هست که هر کدوم رو بخرید خوبه فقط یکم تفاوت هاشون رو میگم خدمتتون که بهتر انتخاب کنید.
      ریاضیات تجربی جامع خیلی سبز
      ریاضیات جامع تجربی مهروماه
      ریاضیات کامل میکروطلایی گاج

هر سه کتاب جزو بهترین های بازار هستن و قطعا نیازتون رو برطرف میکنن . ولی اگر در ریاضی سطح بسیار ضعیفی دارید بهتره برید سمت کتاب میکروطلایی گاج
      چونکه تستهاش اغلب آسان هستن و آموزشش هم روانتر و ساده تره ولی فقط در صورتی بیایید سراغ این کتاب که با کتابهای دیگر ارتتبطا نگرفته اید چون دوتای اولی کتابای بهتری هستن.

منبع دوم برای سطح ساده تر ولی یکم حرفه ای تر
      خیلی سبز جامع هستش . این کتاب درسنامه هاش مبسوط و روون هستش و چینش تستهاش کاملا آموزشی هست و شما رو دلسرد نمیکنه و در اخر هر مبحث هم تستهایی سخت با علامت رعد قرار داده شده. پاسخ نامه خیلی سبز نقطه قوت این کتابه که برای اغلب تستها روشهای گوناگونی رو ذکر کرده و به شدت بار آموزشی زیادی داره پاسخ نامه حتی تستهایی میبینید که 4 و یا 5 روش حل براشون نوشته شده .

و در اخر محبوب ترین کتاب بازار و
      بهترین منبع بازار ریاضیات جامع مهروماه . ببینید این کتاب شکی درش نیست که عالی هستش ولی برای افراد ضعیف بعضی قسمتاش در درسنامه گنگ خواهد بود و هیچجوره نمیتونن باهاش کنار بیان . تستهاش هم بصورت فله ای و بر طبق درصد چیده شده نه آسون به سخت . و بیشتر برای افراد متوسط کتاب خوبی میتونه باشه تا افراد ضعیف و شروع صفری

کتابهای دیگر:
      تخته سیاه سادات:کتاب بی سرو ته . اگه خیلی پیاده هستید در ریاضی شاید درسنامه فصل تابع این کتاب بتونه شما رو یکم بلند کنه ولی باقی درسنامه به خصوص قسمتهای هندسه و مثلثات و کاربرد مشتق به شدت نکته تستی نوشته شده و اصلا آموزشی توش اتفاق نیافته از طرفی کتاب ناقص هستش و بعضی قسمتهایی که نباید می آورد رو آورده و بعضی قسمتهایی که باید می اورد رو نیاورده و اصلا این کتاب رو توصیه نمیکنم . ولی برای افراد ضعیف درسنامه فصل تابع میتونه حکم ناجی رو داشته باشه در ریاضیات.
      توصیه:اگه خیلی ضعیف هستید سمت این کتاب نیایید و برید سمت کتاب آموزش شگفت انگیز خیلی سبز

آیکیو جامع گاج:
      به اعتراف معلم ها و دانش اموزان و خودم بهترین کتاب متوسط به بالا و قوی بازار همین کتابه . درسنامه کاملا اصولی . تستهایی هدفدار و ایده دار و زیاد . پاسخ نامه ای مبسوط و حرفه ای ویژه داوطلبانی که به درصد های بالا میاندیشند.

نشر الگو جامع +موج آزمون:کتاب دیگری که تستهاش حرف اول رو میزند تا درسنامه . البته درسنامه کامل هست و حوصله سر بر نیست و برای دانش اموزی که کتاب را میشناسد بهرین است. پاسخ نامه شاید میتوانست بهتر باشد. خوبی این کتاب اینه که با خرید این کتاب به خرید موج آزمون نیازی نیست. کتاب برای سطح ضعیف اصلا مناسب نیست ولی تستهاش برای تسلط به خصوص روی تستهای سخت بی نظیر طراحی شدن و مولفین با سوادی دارد.

نردبام خیلی سبز:افرادی که با آیکیو و نشر الگو حال نمیکنن برای منبع پیشرفته به سمت این منبع بیاییند ولی نسبت به دو کتاب قبلی پوشش ضعیفتری دارد.

توصیه خود من :اگر میخواهید ریاضی را یاد بگیرید. ریاضی جامع خیلی سبز رو کار کنید بعدش برید سمت کتابای بالاتر(آیکیو و یا نشر الگو) / اگر سطح متوسطی دارید برید سمت مهروماه

کتاب آزمون محور
      موج آزمون نشر الگو
      فارآزمون آرش عمید
      آزمون پلاس مهروماه

هر سه تا کتاب عالی ان شک نکنید فقط فار ازمون حجیم هستش و دلیلش هم وجود درسنامه است.

کتابهای مناسب دانش آموزان 1402
      کتابهای پایه به پایه نشر الگو سری تست / پایه به پایه خیلی سبز

حسابان{ویژه رشته ریاضی}

کتب جامع حسابان
      دو تا کتاب خوب برای استارت حسابان تو بازار هست که هر دوتاش خوبن ولی یکی یکم بهتره به نظرم.
      خیلی سبز هات داگ دو جلدی
      مهروماه جامع تک جلدی

این دو کتاب برای استارت کار کاملا مناسب ان.خیلی سبز درسنامه اش یکم بهتره و تستاش هم چینش ساده به سخت خوبی رو طی میکنن مثل کتابای ریاضی دیگه اش مهروماه با اینکه سطحش یکم از خیلی سبز پایین تره ولی تستاش به چینش خیلی سبز مرتب نیست و درسنامه اش هم برای بعضی جاها مبسوط نوشته شده{مثل مباحث مشتق و حد و پیوستگی} و بعضی جاها گنگ و نکته و تستی پیشرفته{مثل مباحث تابع و نمودار و ریاضیات پایه}
      پاسخ نامه هر دو کتاب بی نظیر ان

اگر خیلی ضعیف هستید از کتابهای آموزش شگفت انگیزخیلی سبز و یا سه بعدی نشر الگو استفاده کنید.

کتب یه لول بالاتر برای متوسط و قوی
      نردبام خیلی سبز
      حسابان ایکیو جامع گاج

هر دو کتاب عالی ان نردبام تک جلدی هستش و تعداد تستش کمتره ولی به منزله کم کیفیت بودن نیست . آیکیو یکم لول تستاش از متوسط شروع میشه و میتونه حتی برای منبع اول افراد قوی هم مناسب باشه . آیکیو درسنامه اش مبسوط تر و بهتر و آموزشی تر از نردبام هست . پاسخ نامه هر دو عالی هستش ولی آیکیو بهتره از نظر پوشش روشهای دیگر.

کتب حسابان ویژه مهندس ها
      حسابان1و2 خوشخوان حسین شفیع راده + ریاضیات پایه خوشخوان حسین شفیع زاده

آزمون محورحسابان
      سه تا کتاب خوب تو بازاره
      فصل آزمون خیلی سبز: کتاب خیلی خوب و استاندارد کنکور + برخی آزمونهای سخت

موج آزمون نشر الگو: کتاب برای پوشش 100درصدی

آزمون پلاس مهروماه: خیلی سخت و خارج از عرف کنکور+عدم پوشش همه قسمتهای حسابان در آزمونها

کتاب اقتصادی :
      برای قویها : نشر الگو جامع+موج آزمون / برای ضعیفتر ها : میکرو طلایی کامل گاج

ریاضیات گسسته {ویژه رشته ریاضی}

کتب جامع گسسته
      3 تا کتاب هست که به ترتیب کامل بودن مرتب میکنم ولی هر کدوم رو بخرید خوبه و وسواس نداشته باشید.
      گسسته جامع مهروماه: بهترین کتاب گسسته کنکور هم از نظر پوشش تستی و هم نظر درسنامه مفهومی و هم پاسخ نامه

خیلی سبز جامع : بهترین از نظر نکته و تستی. تستاش عالی و خوب ان ولی درسنامه نکته و تستی نوشته شده و در گسسته اذیت میکنه ولی کتاب خوبیه و همسطح مهروماه

میکروگاج: درسنامه خوب و کامل + تستهای خوب + پاسخنامه خوب {منبع عرف برای اکثریت بچه های ریاضی}

اگر خیلی ضعیف هستید از کتاب آموزش شگفت انگیز خیلی سبز استفاده کنید.

کتب گسسته ویژه مهندس ها
      گسسته خوشخوان رسول حاجی زاده : این کتاب مناسب افرادی هستش که المپیادی کامپیوتر بودند و یا علاقه مند به حل سوالات چالشی هستند.

گسسته نشر الگو سری تست: کتابی در حیطه تستهای سخت کنکور

آیکیو گاج: این کتاب رو راستش نمیخواستم معرفی کنم ولی برای نظریه اعداد تستاش ارزش دیدن داره. بقیه تستهاش هم سخت ان و اذیت میکنه

در کل زمانی از این سه کتاب استفاده کنید که در اوج قدرت تشریف دارید چون هر سه کتاب غول گسسته کنکورن

آزمون محور گسسته
      موج آزمون نشر الگو : کتاب سخت و کمر شکنی هستش ولی خوب دیگه حجت رو تموم میکنه

فصل آزمون خیلی سبز : کتاب ایده های جدید داره که جالب ان و استاندارد کنکور است

هندسه {ویژه رشته ریاضی}

کتب جامع هندسه
      سه تا کتاب خوب تو بازار هست هر کدوم رو بخرید خوب کاری کردید و نگران نباشید. من به ترتیب بهترین دسته بندی یکنم
      هندسه جامع مهروماه / هندسه کامل میکرو طلایی گاج: این دو کتاب هر دو در یک سطح قرار دارن و بهترین بازار ان شک نکنید در انتخابشان. پاسخ نامه میکروطلایی یکم غنی تر از مهروماه هستش به خصوص برای حل سوالات چالشی به روشهای ساده تر

کتاب سوم برای یه لول ضعیفتر هاست کتاب خیلی سبز پایه + دوازدهم : کتاب آموزش خوبی داره و تستاش هم اغلب ساده به سخت و آموزشی هستن

در نظام قدیم برای هندسه پایه کتاب ابی کانون سوالات تیپ و درسنامه خوبی داشت ولی برای نظام جدید من آبی کانون رو بررسی نکرده ام ولی یکی از دوستان که بررسی کرده اند معرفی نمودندو من به این لیست اضافه میکنم که برای تتستهای تیپ میتونید از ابی کانون هم بهره بگیرید.

کتب هندسه ویژه مهندس ها
      کتابهای سال به سال نشر الگو{ به نظرم بهترین کتب هندسه همین نشر الگو هستش ولی شاید برای ضعیف تر ها مناسب نباشه}
      آیکیو گاج
      نردبام خیلی سبز سال به سال:
      کتابهایی به شدت سخت فقط المپیادی ها برن سمتش

کتاب آزمون محور
      فصل آزمون خیلی سبز: کتابی استاندارد ولی باز هم سخت

موج آزمون نشر الگو: موج ازمون کتاب سختی هستش اگه تو هندسه ضعیفید سمتش نرید

نوبتی هم باشه نوبت زیست شناسی هستش

بریم تو کارش
      کتاب درسی کتاب درسی و کتاب درسی بعدش منبع تست
      توی زیست شناسی خودم سه تا کتاب معروف رو بررسی کردم : خیلی سبز سال به سال / میکرو سال به سال/ نشر الگو نسل جدید
      این سه تا رو برای دهم کامل بررسی کردم
      واقعیت اینه که به نظرم بهترین کتاب برای زیست که پایبندی 100 درصدی به کتاب درسی داشته باشه خیلی سبز هستش

میکرو حمیدرضا زارع کتاب بسیار خوبی هستش که سطح تستاش نسبت به خیلی سبز بالاتر میره و یکم ذهنتون رو باز میکنه که جور دیگری هم میشه دید . میکرو از نظر درسنامه و تست و پاسخ کامل هستش و کساییکه میگن خیلی سبز درسنامه بهتره و فلان کتاب تست بهتی داره و ... به نظرم چرت دارن میگن هردوی کتابهای خیلی سبز و میکرو کامل هستن از هر نظر فقط میکرو سطح تستاش استدلال و استنباط بیشتری میطلبه

کم غلط ترین خیلی سبزه و من غلطی پیدا نکردم در اخرین چاپش ولی میکرو چند تا غلط داشت که خیلی کم بود و تابلو هم بود

نشر الگو نسل جدید کتاب خوبیه واقعا و نمیشه گفت کتاب بدیه ولی شاید برای قشر زیادی نتونه منبع اول باشه از جمله خود من
      من چون تغییر رشته ای بودم برای منبع اول به جز خیلی سبز با هیچ کتاب دیگری ارتباط خوبی نمیگرفتم . میکرو که تستهاش ادبیاتش واقعا یه لول سنگینتره برای من اندازه آیکیو بود
      ولی بعد اینکه خیلی سبز رو کار کردم بعد رفتم سراغ میکرو کلی چیز جدید از میکرو یاد گرفتم چیزهایی که برای دفعه اول که می خوندم برام قفل بودن و متوجه نمیشدمشون.
      نسل جدید چی؟؟ نسل جدید از نظر تستی پیچیده کرده قضیه رو که به نظرم نیازی نیست و همون میکرو و خیلی سبز کافی هستن بقیه اش تسلط متن کتابی میخواد نه تست ولی باز هم کتاب خوبی هستش به خصوص که ویرایشهای جدیدش کامل تر هم شده و یه پکیج کاملی رو در اختیار دارید.
      ولی باز هم برای یه عده نسل جدید واقعا نمیتونه منبع اول قرار بگیره . گاهی تستهاش خیلی خوب می شه و گاهی خیلی بد و یه روند اصولی طی نمیشه تو کتاب ولی باز هم لقب سومین کتاب رو نا انصافیه بهش ندیم

جمع بندی کتب جامع زیست: اگه معلم خوبی دارید و مشکلی از نظر تستی ندارید و آزمون میرید بهتره برید سمت میکرو حمیدرضا زارع چون واقعا کم و کاستی نداره و تستاش هم زیادی اسون نسیت
      اگه یکم با زیست میخوایید آشتی کنید و سطحتون رو ارتقا بدید و ضعیف هستید یا برای شروع تست زنی میخوایید کتاب تهیه کنید خیلی سبز منبع مناسب تری هستش. یه منبع سر راست و روان

کتابای دیگری که دوستام استفاده کردن و راضی بودن : اولا دوستانم خیلی سبز رو استفاده کرده بودن و یکیشونم نشر الگو ها سه بعدی رو استفاده کرده بود.{ دیدی پس میشه حتی یه بعدی خوند و پزشکی قبول شد}همشون از خیلی سبز راضی بودن

کتاب آیکیو جامع رو برای دانش اموزانی که هر سه سال رو تموم کردن پیشنهاد میکنن

کتاب پینوکیو رو هم به عنوان منبع جامع روتین که تقریبا اغلب بچه ها استفاده میکنن پیشنهاد میکنن و سبک همون خیلی سبز های سال به سال ها رو داره با سوالات ترکیبی بیشتر

در بین سال به سال خیلی سبز و میکرو رو اولویت میدن به نسل جدید و کسانیکه قوی هستن و میخوان کتاب سطح بالاتری کار کنن آیکیو های سال به سال گروه زیستاز رو پیشنهاد میکنن.
      برای منبع آزمون
      کتاب هزار تست نشر دریافت و فصل آزمون خیلی سبز و آزمونهای طرح نو زیست شناسی قلمچی رو پیشنهاد میکنن + موج آزمون نشر الگو { با اینکه تاکید میکنن یکم سطحش بالاست} + کتاب برگزیده کانون هم اگر آپدیت بشه کتاب توصیه شده ای هستش

زمین شناسی کنکور{ویژه رشته تجربی}

کتاب درسی + جیبی زمین شناسی خیلی سبز و یا لقمه زمین شناسی مهروماه

کتابهای متفرقه ای که بررسی شده و مفید هستند :
      جیبی فرمولها و تصاویر و مفاهیم فیزیک خیلی سبز - ریاضی -تجربی
      واژگان زبان انگلیسی تکمیلی 1201 لقمه مهروماه
      فرمولنامه هندبوک ریاضیات لقمه مهروماه
      فرمولنامه هندبوک فیزیک لقمه مهروماه
      مینی میکروطلایی آیات و نکات دین و زندگی گاج
      حفظیات شیمی لقمه مهروماه/ حفظیات شیمی جیبی خیلی سبز
      لغتنامه عربی لقمه مهروماه
      ماجراهای من و درسام زیست شناسی خیلی سبز
      کتاب درسی زیر ذره بین زیست شناسی خانه زیست شناسی
      کتابهای سه سطحی در دروس فیزیک و زیست و شیمی اگر آپدیت بشوند.

<موفق و پیروز باشید>

سلام خسته نباشید من خیلی سال از درس دور بودم و میخوام 1401 کنکور شرکت کنم منابعی ک دارم برای کنکور تجربی سال 99 هست ماها که منابعمون برای سال 99 هست میشه بگید ماها باید چ کتابایی رو عوض کنیم درسایی که واقعا واجبه رو بفرماید به علت گرونی کتابا

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط freedom39 نمایش پست ها

سلام خسته نباشید من خیلی سال از درس دور بودم و میخوام 1401 کنکور شرکت کنم منابعی ک دارم برای کنکور تجربی سال 99 هست ماها که منابعمون برای سال 99 هست میشه بگید ماها باید چ کتابایی رو عوض کنیم درسایی که واقعا واجبه رو بفرماید به علت گرونی کتابا
      زیست دهم +اگر برای املا و لغت ویراست جدید نشر الگو رو دارید نیازی به تغییر نیست و خودش لغات ویژه 1401 رو مشخص کرده برای دهم و یازدهم ولی اگر کتاب دیگری دارید برای املا و لغت ادبیات کتاب جدید تهیه بفرمایید.
      در مورد شیمی و فیزیک هم حذفیات رو خودتان نخوانید.نیازی به تغییرکتاب تست نیست
      http://forum.konkur.in/thread75052.html
      تاپیک بالا رو بخوانید دقیق بررسی شده تغییرات
      ویرایش توسط _Joseph_ : 07 تیر 1400 در ساعت 12:50

12. Top | #27
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      فایل پیوست 97975
      اگر این کتاب رو دارید خیر نیازی به تغییر نیست
      کتاب جامع خیلی سبز داره بازنویسی میشه و به زودی منتشر خواهد شد.
      کتاب زبان انگلیسی خیلی سبز بازنویسی جدید منتشر میشه این هفته
      photo_2021-06-28_11-43-32.jpgphoto_2021-06-28_11-45-08.jpg

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      باز هم سلام دوست خوبم
      در مورد خودم میدانستم به کتاب هایی نیاز دارم که درسنامه محور باشد بعد سراغ تست برم.دلیلش همانطور که گفتم دور بودن از درس بود اما نسبت به کتاب ها شناخت نداشتم و هر کس هرچیزی میگفت داخل انجمن کنکور قبول میکردم تا اینکه پی دی اف کتاب ها داخل تلگرام پیدا کردم و شروع کردم به بررسی تک تک کتاب ها داخل بازار برای رشته تجربی.با این حال از تجربیات دیگران و تحلیل های منابع مثل شما یا کانال مشاوره ای سیب ترش که تمام منابع دروس به صورت قسمت به قسمت برای کنکور 1401 و 1402 و 1403 بررسی کرده استفاده کردم.اما در نهایت خودم کتابی انتخاب کردم که با آن راحت هستم.من هم دارم از تجربه خودم در انتخاب کتاب برای شما میگویم و دوست دارم تمام دوستان خود پی دی اف کتاب ها از تلگرام دانلود بکنن و بررسی بکنند و از این شاخه به اون شاخه پرش نکنن.در مورد کتاب های فیزیک که ذکر کردم مشکل عدم ارتباط با کتاب بود و عدم شناخت کتاب موقع خرید بود نه سطح من.شما مثلا برای خرید یک وسیله به بازار می روید اگر شناخت نداشته باشید و ازآن وسیله چه می خواهید که برای شما برآورده بکند قطعا دچار سردرگمی در انتخاب میشوید و هر روز یک برند میخرید بدون استفاده از آن.
      من که گفتم تحلیل شما عالی هست فقط خواستم تجربه خودم از اینکه فقط به حرف های دیگران در مورد منابع عمل کرد و خود شخص منابع بررسی نکند چه اتفاقی ممکن است بریش پیش بیاد منتقل بکنم.مثل 99 درصد مشاورین کنکور که فقط نسخه تجویز میکنند بدون درک شرایط داوطلب و اصلا خودشون هیچ کتابی بررسی نکردن فقط به اسامی کتاب ها توجه میکنند و مثلا نفر اول کنکور تجربی چه کتاب هایی استفاده کرده همون برای سایرین نسخه پیچی میکنند.دیروز با دو نفر صحبت میکردم که مشاور داشتن میگفتن منابع که بهشون معرفی کرده اصلا نمیدونن چی هست و برای چی این ها به ما معرفی کرده فقط لیست داده با برنامه مزخرف و برو تهیه کن و بشین بخون و از هر کدام 4 میلیون گرفته تازه اصلا هم پیگیری نمیکنه فقط در حد یک پیام داخل تلگرام اون هم موسسه کلاسینو که اینقدر تبلیغ میکنن درباره اش.واقعا جای تاسف داره برای این مملکت.
      ویرایش توسط King9522 : 07 تیر 1400 در ساعت 13:52

14. Top | #29
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      آزمون میرم
      ولی دو هفته تا آزمون مونده
      تواین دوهفته چی هار بخونم حداقل یکم حالیم شه؟
      فعل رو بخونم؟
      آهان اگه در حدی هستین که مثلا این آزمونو ۲۰ اینا میزنین طبق روش همون تاپیکی که لینکشو گذاشتم کلا بخونین با همون گاجی که دارین ولی به جای فیلم آموزشی که گفته از درسنامه کتاب گاجتون استفاده کنید.
      من فکر میکردم تا یه حدودی بلد هستین عربی رو
      این نکته رو هم اضافه کنم که بهتره بعضی دروس و مباحث رو جدا از آزمونتون کار کنید مثل همین عربی یا ادبیات یا مباحثی از اختصاصی که خیلی ضعف دارید و بعضی از مباحث رو هم کلا تابستون زیاد جالب نیست وقت روش بذارید مثل دین و زندگی
      ویرایش توسط Whistleblower : 07 تیر 1400 در ساعت 18:56

15. Top | #30
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      اللقاعده یه نصیحت برادرانه

دروس پایه ای و تخصصی رو نرید سمت دبیر و هر کتابی که با روش تستی داره درس میده ! حالا عدد گذاری باشه یا هر چیزی . 90 درصد معلما اینجا میپرن

واقعا این چند مدت پا رو فراتر گذاشتم و با توجه به تثبیت درصد هام ( که حالا چیز خاصیم نیست برا رشته ای که میخوام) ریاضی عمومی توماس رو تهیه کردم ( از کتابخونه شهرمون و چاپ سال 88 عه)

به قدری این کتاب شیوا و صحیح اموزش میده که حرفی برا گفتن نمیمونه! کافیه باز کنین و همون مشتق که پا میشکنین براش رو بخونین!

یا شیمی ملتیمر! بحث انتالپی دغدغه من بود که حتی بابایی هم نتونست تفهیم کنه! همین کتاب رو خوندم اونم چاپ سال 79 و 80 فکر کنم بود . یعنی غوغا!
      اگر سرفصل ها رو میدونید از درسی مث ریاضی واقعا برید رفرنس بخونید! بعد خوندنش شرافتم رو پای معامله میزارم که هیچ سوالی از دستتون در نمیره

ببینید شما خنگ نیستین . بهره هوشی کمی ندارین! ایرانیا از بدو تولد اغوش ننه باباشون حداقل چند ده تا از بقیه بچه ها بهره هوشی زیاد تری دارن ! میتونید سرچ کنید .

موضوع اینه که اموزش درست نمیبینم! اموزش پرورش گند زده ! کنکور رو گنده کردن.

اهالی که مثل من از ریاضی ترس دارید! یه سرچی بکنین در گوگل سیاوش شهشهانی ! ایشون از 4 اشخاص ماندگار ریاضی قرن حاضر در ایران و بنیانگذار دامنه ir در کشورن! هم اکنون هم بعد بازنشتگی به کالیفرنیا رفتن .

در یوتیوب یا برخی سایت ها کلاس ایشون در رابطه با کارشناسی و ریاضی عمومی 1 موجوده که داره برا دانشجویان صنعتی شریف درس میده ! همین طور که میبینید شاید چهره های اشنا هم رو در کلاس ببینید . مثل رتبه های 5 و 3 ریاضی !! کلاس غوغاس ! طوری که 4 تالار در زمان های مختلف با ظرفیت تکمیل تدریس میشه! (برا دانشجویان 94 و قبل این مرد حکم یه بت و پیر رو داشته)

واقعا کسی که ریاضی رو نفرین میکنه وقت بزاره 100 دیقه کلاس رو در همین جلسه 1 ببینه! حال میکنی اصلا
      ریاضی به مولا همینه! نه اینکه بشینی از گزینه عدد برداری بزاری! اینا سمه

کسایی که فلاح یا بابایی رو دیدن تا حدی موافقن که سعی این دبیران برا تفهیم اصول کتاب شیرین تر هست از دبیران هم صنف این ها که نکته میگن!

از این گله گوسفند هایی که به پیشنهاد گوسفند های سال پیشین یه جاده رو طی میکنین جدا بشین!

موفق باشید
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ویرایش توسط Mohamad_R : 08 تیر 1400 در ساعت 08:03

صفحه 2 از 83 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)