خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 24 از 24
    1. Top | #16
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      یه حرفی گفت خواست شوخی کنه جدی نگیر
      همین کامپیوتر بیشترین امار بیکاران رو تو ایران به خودش اختصاص داده
      اگه میخوای مهندس بشی 80 درصد به رفتن فکر کن چون اینجا حقت رو بهت نمیدن
      پزشک هم باشی حقت رو بهت نمیدن و اگه میتونی بری حتما برو ولی باز پزشکی یکی بهت میگه خرت به چند مهندسی اون رو هم نمیگن بهت
      تو ایران مهندسی در این حالت خوبه
      قبولی در ۵ دانشگاه برتر کشور + کسب معدل بالای ۱۷ + یادگیری تخصصی زبان انگلیسی و دریافت مدرک ielts با نمره ۷ به بالا
      و سپس اقدام کردن به اخذ پذیرش و همچنین بورسیه تحصیلی

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      پزشک هم باشی حقت رو بهت نمیدن و اگه میتونی بری حتما برو ولی باز پزشکی یکی بهت میگه خرت به چند مهندسی اون رو هم نمیگن بهت
      درست میگی.
      ازین حرفا زیاد زده میشه مثلا میگن پزشکی هوش بالای نمیخواد پزشکی پول نداره ، پزشکی تو خارج رشته تاپی نیست اینجا الکی گندش کردن!!!! ، برید سرچ کنید توی نت ، رشته ی پزشکی یکی از بالاترین میانگین iq هارو داره ، پزشکی بالاترین درامد هارو داره و باید شعار رو کنار گذاشت.
      یه بار با یه بنده خدایی که نیویورک زندگی میکرد صحبت کردم ، گفت هدفت چیه گفتم دارم تلاش میکنم وارد رشته های درمانی بشم . پشماش ریخت خدایی گفت اینجا پزشکی خیلی تاپه و خیلی پرستیژ داره و همچنین شهریه زیادی میگیرن ولی در عوض وقتی درست تموم شد دیگه پول خوبی میزنی به جیب حتی توی کشورای دیگه هم همینه بچه ها ، پزشکی پول خوبی داره و پرستیژخوبی هم داره.
      میانگین درامد هارو باید دید اینکه تو صنعت نرم افزار یکی شده بیل گیتس معنیش این نیست منم برم اونو بخونم میشم بیل گیتس!! توی هر شغلی یه عده آدم خیلی موفق میشن اما وقتی وارد یه چیزی میشی باید خودتو با میانگین جامعه آماری بسنجی نه اینکه تاپ هارو در نظر بگیری. حتی گاهی محتاط باشین و یک سوم پایین رو هم ببینید بد نیست ، بهتر ازینه برید یه رشته ای بخونید که بازار نداره و زندگیتون به فنا بره.
      بین دوستای خودم هستن کسایی که مهندسی خوندن و به امید اپلای بودن اما الآن با این نرخ ارز واقعا اپلای کردن سخت شده. مگر اینکه پشتوانه مالی خاصی داشته باشید. ولی اگر نیست واقعا سخت میشه رفت ، شما فرض کن سرمایه خاصی نداری و میخوای برای دکترا بری خارج ، با فرض فول فاند شدن فقط هزینه بلیت هواپیما و یکی دو ماه اول زندگیت رو چطور تامین میکنی؟ حتی اگر ماهی 5 تومن بگیری به عنوان مهندس که برای یه مهندس تازه کار شاید ساده نباشه این رقم میشه 200 دلار که توی یه سال میشه 2400 دلار! بار فرض اینکه هیچی نخوری و با فتوسنتز زندگی کنی باید 5 سال کار کنی که فقط بتونی بری!!! من این حرفارو برای تحقیر رشته ای نمیزنم ، من خودم بچه ریاضی بودم بچه ها چند ترمم دانشگاه خوندم اما نهایتا تغییر مسیر دادم. سودی به من نمیرسه بخوام تخریب کنم رشته خاصی رو اما بچه ها یه دودوتا چارتا کنید با وجود پشت کنکور موندن هم بازم ارزش داره وارد رشته های درمانی بشید.
      اگر مخالفم هستین با حرف من اشکال نداره ، نظر شما هم محترمه ، شما تحلیلت رو از وضع بازار کار و وضع موجود بگو و من رو روشن کن! شاید نظر من عوض شد. من آماده پذیرش حرف منطقی هستم.
      ویرایش توسط MOHAMMAD-B : 11 تیر 1400 در ساعت 02:10

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_H80 نمایش پست ها
      تو ایران مهندسی در این حالت خوبه
      قبولی در ۵ دانشگاه برتر کشور + کسب معدل بالای ۱۷ + یادگیری تخصصی زبان انگلیسی و دریافت مدرک ielts با نمره ۷ به بالا
      و سپس اقدام کردن به اخذ پذیرش و همچنین بورسیه تحصیلی
      + داشتن پول اپلای و پول آزمون آیلتس ، الآن یه عده زیادی از نخبه های ما زیر خط فقرن ، طرف میره دست فروشی میکنه بعد کلاساش.
      دانشگاه های برتر هم نباشی ولی پول اپلای و رفتن داشته باشی همون معدل گاهی کافیه.
      ویرایش توسط MOHAMMAD-B : 11 تیر 1400 در ساعت 02:07

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      رفیق اگه شما علاقه به برنامه نویسی و سایر کار های مرتبط با کامپیوتر و وب و درآمدزا دارید ، نیازی به خوندن دروس آپدیت نشده و خشک و کلاسیک دانشگاهی نیست ، خوشبختانه هیچ آموزشی نیست که در یوتیوب و ... پیدا نشه

ثانیا الان بسیاری از شرکت های بزرگ برنامه نویسی هنگام مصاحبه با داوطلب به دانشش نگاه میکنن و اینکه چقدر در برنامه نویسی مهارت داره ، نه مدرک {خداروشکر تو ایران کم کم داره جا میفته} ک البته به نظرم در حوزه کامپیوتر اگه بتونید صاحب پروژه خودتون باشید بهتره ، مثلا برای سایت خودتون کدنویسی انجام بدید و به درآمد برسونیدش و اگه نشد پروژه های برنامه نویسی دیگران رو انجام بدید.

اگه صرفا هدفتون گرفتن مدرک دانشگاهی برای رشته مهندسی کامپیوتر هست ، از نظر من توصیه نمیشه و بهتره با یک فارغ التحصیل رشته کامپیوتر این ارزش گذاری رو انجام بدید { این توصیه صرفا برای شماست که پزشکی میخواید بخونید و برای افراد دیگه با شرایط دیگه شاید اوضاع فرق کنه }

موفق باشید ♥
      ویرایش توسط thanks god : 11 تیر 1400 در ساعت 02:28

5. Top | #20
      کاربر انجمن

Geryeh
      نمایش مشخصات
      تاپیک قشنگیه
      ولی 2جور جواب باید گفت: ببین به چی واقعن علاقه داری!
      وقتی عاشق یه کار باشی،بقیه چیزاش هم جور میشه
      ببین عاشق چه کاری هستی؟

6. Top | #21
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات

اینکه شما توانایی اینکارو نداری دلیل بر تکذیب حرف من نیست😂😂
      لابد دیدم که میگم حالا شما برو مهندس شو میگیم عب نداره اینم بلده ..

از همکلاسیام چند نفر میشناسم که با برنامه نویسی روزانه دارن 10ملیونم در میارن. و اینم میگم برنامه نویسی کار هرکسی نیست.

NEVERGiveUp

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط YasharUR نمایش پست ها

شاهین واسه رفتن دانشگاه خیلی عقبت میندازه؟؟
      ببین الان واسه رفتن بحث زبان رو بگذاریم کنار دانشگاه و معدلت و رزومه ای که دار ی خصوصا تو رشته و تخصصی مثل دیتا ساینس مهمه
      نوع و مدل و شرایط دانشگاه رو برای رفتن اطلاع داری ؟چی خوبه چی بده میشه اون بد رو شست یا نه ؟ خوب وبد رو هم صرفا نوع دانشگاه از نظر سراسری یا ازاد و شهر لحاظ کن چون در هر حالت معدل رو بالا نگه میدارم واسه 3 ساله بستن
      عقب که میندازه ولی چاره ای نیست اینطوری بری خیلی بهتره و اونجا کارت راحتتره
      نوع دانشگاه مهم نیست دولتی باشه یا آزاد چون الان دانشگاه آزاد از خیلی از دولتیا رتبه ش بهتره و برای اپلای هم بیشتر اقدام کردن
      ولی خب اگه دانشگاه های دولتی تهران باشه قطعا شانس بیشتری داری چون دانشجو های بیشتری رفتن و اساتید انور آشنایی بیشتری دارن با دانشگاه و سطح دانشجوهاش
      ولی خیلیا از همین دانشگاه آزاد رفتن پس مشکلی نداره رزومه بحث مهمتریه تا نوع دانشگاه
      ولی دانشگاه آزاد واحد ‌گو‌ز‌آباد با دانشگاه آزاد تهران از نظر اونا فرقی نداره و همه رو دانشگاه آزاد در نظر میگیرن ولی برای سطح در نظر بگیریم برای خوندن خودت قطعا تهران بالاتره و راحتتر میتونی حالا رزومه ای جمع کنی
      تو بخوای 3 ساله هم تموم کنی تحصیلی اپلای سخته برا ارشد
      معمولا تو ایران ارشد رو میگیرن و برای دکتری اپلای میگیرن چون اونجا دکتری شغل محسوب میشه و کمک هزینه میدن و خب دنبال کسی هستن که در فلان زمینه براشون تحقیق و پژوهش بکنه و دنبال دانشجوی خالی نیستن بره یه درسی بخونه
      البته موارد ارشد هم هست اما دکتری خیلی بیشتره و رفتنشم راحتتره
      یعنی اگه بتونی ارشد بری دانشگاه شریف،امیرکبیر و یا تهران رفتنت دیگه قطعی میشه بعد از اتمام ارشد
      به هر حال راه طولانی رو نمیشه کوتاه کرد صبر باید داشته باشی
      بدون صبر و پشتکار فقط با پول میشه
      LEFT
      4/19/2021

8. Top | #23
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

منظورت از اینطوری اول بحث رزومه و اینا بود؟
      اتفاقا برنامه این بود کارشناسی رو ازاد بخونم وقت بشه رو کارا راه بی افتم بعد ارشد رو برم دولتی های ناز تهران
      ولی با یکی از رفقا که اونوره صحبت میکردم گف حاجی تو لیسانس رو سراسری بگیری ارشد اینور فاند میدن در حد خورد و خوراک و جا موندنت میای میخونی خیلی بهتر از اینکه دکتری رو بیای من باب سختی خوندن و ظرفیت کم
      گویا هم واسه کار تو اونور باید حتما یه مقطع خونده باشی اونور که قبولت کنند کار بدن چون کلا از خود شریف بگیر تا گـوز ابادی که گفتی رو اینا به عنوان دانشگاه قبول ندارن کلهم
      میگن اقا برا اینکه ببینیم چند مرده حلاجی باید یه کورس رو اینجا بگذرونی مستقیم از اینجا سرکار رفتنت یکم دوشواره
      نظرت؟؟
      راستی در مورد این بدون کنکورا اطلاع داری ؟نحوه ثبت و نام و اینا
      اره رزومه و داشتن مدرک
      اره خب برای سرکار رفتن اونجا باید حتما یه مقطع بخونی یا دانشجو باشی برای کارهایی که مدرک لازمن چون ایران کلا دانشگاه هاش چیزی یاد نمیده که حالا بخوان روش حساب باز کنن
      بخوای خودت کار کنی برای کارشناسی باید عین اون 4 سال رو مثل کنکوریا از صبح تا شب کار کنی تا بتونی فاند رو بگیری (از یه کشور خوب منظورمه وگرنه جایی مثل روسیه بخوای بری بخونی (البته فاند نمیدن اونا) تا جایی که خبر دارم چیز خاصی نمیخاد دانشگاه های دولتیش با همین دیپلمتم بری امتحانشونو بدی برای ورودی قبولی)
      ارشد رو برای این گفتم سخته که باید همراه با درس بری کار دانشجویی بکنی و چون شهروند اونجا نیستی ممکنه هرکاری رو نتونی بکنی چون همینکه بتونی دانشگاه بدون شهریه پیدا کنی خودش یه نوع برد محسوب میشه چ برسه به فاند
      با اون دوستت حتما یه مشورتی بکن چون تا جایی که من شنیدم قوانین یکم سختگیرانه تر شده.به هرحال ما فقط داریم با شنیده هامون حرف میزنیم تجربه اونجا بودنو نداریم
      در مورد بدون کنکورا هم آزاد که وضعش مشخصه یا از طریق سایتشونه و یا حضوری که البته فک کنم الان حضوری به خاطر کرونا نیست و کلا سایت شده دقیق نمیدونم اونو
      دانشگاه های دولتی هم که از طریق همون سایت سنجش تو تاریخ اعلام شده از رو دفترچه انتخاب رشته میکنی
      جواب که اومد ثبت نام میکنی و تمام
      فک کنم برای سراسری ها مرداد باشه اگه اشتباه نکنم
      LEFT
      4/19/2021

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

پزشکی به هیچ عنوان کسی نمیگه بده هرکی میگه بده جریان اون گربه که دستش به گوشت نمیرسه رو تداعی میکنه
      ولی اقا ناز هم نیست .اینطور نیست که رفتی توش راضی باشی حتما .خیلی سختی داره فارغ از بحث درس تو بحث مالی هم مشکلات زیادی داره
      معیار سنجش پزشکی تو اونور و پزشکای نسل قدیم نیستن .معیار اینجا و پزشکای نسل جدیدن که به خاطر نارضایتی شغلی اخبار خودکشی و اعتیاد رو قشنگ میشه ازشون شنید متاسفانه
      نگاه صفر و صدی و جانبدارانه موج میزنه تو متنی که نوشتی موج میزنه حالا بسته به انتخابات خودت یا عدم آگاهی
      که خب باعث میشه نتیجه خوبی در نیاد
      نه تو پزشکی نه مهندسی نریختن واسه ادم
      هر کدوم بالا و پایین خودش رو داره
      فک نکنم چیز غیر مستندی گفته باشم.
      یکی از آشناهای ما همین چند وقت پیش فارغ التحصیل شد از ارشد یکی از دانشگاه های خوب کشور در مهندسی دنبال کاره و بهش پیشنهاد های حدود 3-4 تومن میشه!!! بعد از پشت کنکور بودن ارشد و دانشگاه خوب خوندن ینی حداقل 8 سال زحمت برای مهندسی باید بره با این حقوق کار کنه! اما یه پرستار با لیسانس پرستاری میتونه بیشتر ازین دربیاره که توی 4 سال میشه گرفت اگر مستقیم قبول بشی و پشت کنکور نمونی.
      من مخالف رشته های مهندسی نیستم ، خیلی هم رشته های خوبین اما واقعا واقعا بازار کار اسف باره بچه ها ، از نزدیک دارم میبینم دوستام رو.
      طرف رفته اتاق عمل خونده نه پرستاری یا پزشکی الآن میره تو خونه مردم تزریقات انجام میده و کارای اینطوری میکنه ماهی بالای 10 تومن درمیاره.
      فهم و درک ما همین قدره به هرحال ،تصمیم با خود شماست ، صلاح ملک خویش خسروان دانند.

دوستان ریپلای نزنید که من نیستم تو انجمن جواب بدم. اتفاقی برای چک کردن چیزی به حسابم سر زدم.
      موفق باشن همگی
      لا میراث کالادب
      هیچ میراثی گران بهاتر از ادب نیست

متاسفانه این روزها کمتر به این پرداخته میشه و برای خیلی از آدم ها ادب ارزش نیست و خیلی راحت در خیلی جاها ادب رعایت نمیشه ، امیدوارم کار به جایی نرسه که ضد ارزش ها به ارزش تبدیل بشن توی جامعه.

ویرایش توسط MOHAMMAD-B : 24 شهریور 1400 در ساعت 08:07

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)