خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 33
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

کنکور ۱۴۰۱ ایز هر !!! و بازهم سوالات یه کنکوری تازه کار !

سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
      اولا که من ۱۴۰۱ ی ام .... ثانیا ۱۸ تیر آزمون قلمچی دارم که این آزمون ۱۸ تیر همه مباحث پایه رو در برمی‌گیره و آزمون تعیین سطحه. ( لطفا نگین قلمچی شرکت نکن!)
      با این حساب ؛ از الان تقریبا یه ماه تا ۱۸ تیر فاصله دارم که وقت کمیه ....نمیدونم چکار کنم ؟
      1_فقط مباحث مهم رو کار کنم؟؟؟؟
      2_فقط مباحثی که توشون اشکال ۱۰۰ درصدی دارم رو کار کنم؟
      3_به همه درسها و پایه ها یه نگاه مروری داشته باشم؟؟!!!
      چیکار کنمممممممممممم؟؟؟(لطفا بگین کدوم یک از ۳ مورد)

خودم فکر می کنم که بهتره روی مباحثی کار کنم که توشون اشکال ۱۰۰ درصدی دارم . که بیشتر این مباحث هم مربوط به سال یازدهم میشه! مثل فصل تولید مثل جنسی زیست ... فصل هندسه ریاضی .... فصل مقاومت معادل فیزیک و.... نظرشما چیه ؟

سوال بعدی : چطور برنامه بریزم توی این دوسال که اصلا توی اینکار موفق نبودم ...یه مدل برنامه ریزی که هرشب برای خودم می ریزم (و بهش عمل نمی کنم !!!!) اینه : ؛
      ۴h زیست / ۳h ریاضی/ ۱/5 شیمی / ۱/5 فیزیک (تازه این بهترینشونه)
      شما اگه در زمینه برنامه ریزی پیشنهاد بهترین دارین خواهش می کنم بهم بگین.

سوال بعدی : گفتم که من مشکلم بیشتر توی یازدهم هست تا دهم . ولی خب دهم هم چون یه ساله کار نکردم ؛ بیشترش یادم رفته ! خب سوالم اینه که باید هر روز هم دهم و هم یازدهم رو کار کنم ؟؟؟ یا یه روز فقط دهم ، یه روز فقط یازدهم ؟؟

سوال بعدی : نحوه مطالعه زیست در این دوران چیه ناموصن؟! ببینید منظورم اینه که مثلا فصل گوارش که من کامل خوندمش و تستش و زدم و همه کارا... الان دوباره چکار کنم ؟ برم مرور کنم؟ برم دوباره ۰تا ۱۰۰ کارکنم؟؟؟ و اینکه مطمئنم روش مطالعه زیستم تا الان مشکلات زیاد داشته .... کلا به من بگید نحوه مطالعه زیست برای گرفتن بهترین بازدهی در تابستان (طوری که خسته کننده و فرسایشی نباشه!) چیه ؟؟؟؟

سوال بعدی : چطوری ساعت مطالعه م رو بیارم بالا و بعدش اونو ثابت نگه دارم؟؟ موقع امتحانات پایان ترم یازدهم ، ساعت مطالعه م خیلی افت کرد . شد میانگین ۵h !!!!! با بدبختی خودمو به میانگین 7h رسوندم ولی هنوز فاصله دارم تا چیزی که می خوام و می ترسم این کم خوندنام؛ کار بده دستم...

ممنون که جواب می دین

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      و این است مشکل چند صد هزار داوطلب
      که فکر میکنند بایستی برای ازمون استرس کشند
      اصلا فلسفه ازمون چی بود؟
      فلاح یه حرف خوب داره ؛ میگه نمیدونم چرا میرید ازمون وقتی که هنوز به بودجه ازمون نرسیدین . بعد هم با کارنامش سر کوفت میزنین که ایوای خاک به سرم من گیجم
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اصلا من کلا متنی و که نوشتی و نخوندم فقط اولشو خوندم که گفتی < ازمون 18 تیر دارم و نمیرسم و نگین که لطفا ازمون شرکت نکن و بگین چیکار کنم ...>
      دوست عزیز فقط میتونم بگم خوشبختانه اول راهی یه نگاه دیگه به مسیرت کن یه بار دیگه تصمیم بگیر . اصول ازمون دادن و درک کن و بدون استرس ببین چه کارهایی لازم هست انجام بدی و چه کارهایی لازم نیست.
      من خیلی کم پیش میاد نظر بدم ولی این پست و دیدم خیلی ناراحت شدم و دوست داشتم کمکی کنم چون اول راهی و میتونی بهترین خودتو بسازی.
      دلیل بزرگی که خیلیا به نتیجه نمیرسن اینه که چشم بسته دنباله رو بقیه هستن بدون این که نیاز و خواسته های خودشون و درک کنن.
      موفق باشی گلم .
      به هیچ کس اعتماد نکن!

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      اول توی درسات مسلط شو بعد ازمون بده
      چه فازیه اخه اول توی تابستون خوبه خوب پایه رو بخون و مسلط شو بعد از مهر برو ازمون بدهسال کنکور پر فرسایش ذهنیه بخوای از همین الان که اولشه استارتشو بزنی شک نکن که بهمن و اسفند که اوج خیلیاس تو با کله میخوری زمین

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      وقتی چیزیو نخوندی اصن چیو بسنجی؟

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من مخالف سرسخت آزمون /مخصوصا آزمون تو تابستونم.
      ولی حالا ک اصرار دادی حتما شرکت کنی فقط میتونم بهت توصیه کنم ک برا آزمون استرس و نگرانی نکش و صلاحیت درسیتو فدای آزمون نکن !

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ژوپیتر نمایش پست ها
      اولا که من ۱۴۰۱ ی ام .... ثانیا ۱۸ تیر آزمون قلمچی دارم که این آزمون ۱۸ تیر همه مباحث پایه رو در برمی‌گیره و آزمون تعیین سطحه. ( لطفا نگین قلمچی شرکت نکن!)
      با این حساب ؛ از الان تقریبا یه ماه تا ۱۸ تیر فاصله دارم که وقت کمیه ....نمیدونم چکار کنم ؟

خودم فکر می کنم که بهتره روی مباحثی کار کنم که توشون اشکال ۱۰۰ درصدی دارم . که بیشتر این مباحث هم مربوط به سال یازدهم میشه! مثل فصل تولید مثل جنسی زیست ... فصل هندسه ریاضی .... فصل مقاومت معادل فیزیک و.... نظرشما چیه ؟

سوال بعدی : چطور برنامه بریزم توی این دوسال که اصلا توی اینکار موفق نبودم ...یه مدل برنامه ریزی که هرشب برای خودم می ریزم (و بهش عمل نمی کنم !!!!) اینه : ؛

سوال بعدی : گفتم که من مشکلم بیشتر توی یازدهم هست تا دهم . ولی خب دهم هم چون یه ساله کار نکردم ؛ بیشترش یادم رفته ! خب سوالم اینه که باید هر روز هم دهم و هم یازدهم رو کار کنم ؟؟؟ یا یه روز فقط دهم ، یه روز فقط یازدهم ؟؟

سوال بعدی : نحوه مطالعه زیست در این دوران چیه ناموصن؟! ببینید منظورم اینه که مثلا فصل گوارش که من کامل خوندمش و تستش و زدم و همه کارا... الان دوباره چکار کنم ؟ برم مرور کنم؟ برم دوباره ۰تا ۱۰۰ کارکنم؟؟؟ و اینکه مطمئنم روش مطالعه زیستم تا الان مشکلات زیاد داشته .... کلا به من بگید نحوه مطالعه زیست برای گرفتن بهترین بازدهی در تابستان (طوری که خسته کننده و فرسایشی نباشه!) چیه ؟؟؟؟

سوال بعدی : چطوری ساعت مطالعه م رو بیارم بالا و بعدش اونو ثابت نگه دارم؟؟ موقع امتحانات پایان ترم یازدهم ، ساعت مطالعه م خیلی افت کرد . شد میانگین ۵h !!!!! با بدبختی خودمو به میانگین 7h رسوندم ولی هنوز فاصله دارم تا چیزی که می خوام و می ترسم این کم خوندنام؛ کار بده دستم...

ممنون که جواب می دین
      سلام
      امیدوارم حالتون خوب باشه
      بنظرم بهتره مباحث یازدهم رو تو این یک ماه تا ۱۸تیر نگاهی بندازین چون امتحاناش رو تازه دادین و و تو ذهنتون مطالب بهتر هست

+در مورد برنامه ریزی نباید خودتون رو خسته کنید،میتونین،اینجور بخونین و به مرور یا یک درس اضافه کنین یا تایم هر درسو بیشتر کنین:
      ۳.۵ زیست
      ۲ شیمی
      ۱.۵ریاضی یا فیزیک
      (یکی از مشکلات بچه ها اینه که فک میکنن باید همه درسا رو بخونن و ساعت مطالعه بالایی داشته باشن، در صورتی که اشتباهه پس سعی کنید فعلا رو کیفیت تمرکز داشته باشید...)

+در رابطه با فراموشی باید بگم ما اکثرا فک میکنیم فراموش کردیم ولی اگه کتاب رو باز کنیم متوجه میشیم که از چیزهایی از مطالبی که خوندیم تو ذهنمونه که با مرور میتونیم تو ذهنمون ثبتشون کنیم
      [بنطر منم این فکرت خوبیه که رو مباحثی که اشکال دارین،کاری کنین(چه دهم چه یازدهم...نیاز نیس کل پایه رو تو تابستون کار کنین) که تو طول سال دوازدهم برای مباحث مشکل دار پایه به مشکل نخورین]

+در رابطه با روش مطالعه زیست...بنظرم کاملا چیز شخصیی هست که خودتون باید تو همین تابستون آزمون و خطا کنید تا روش خودتون رو پیدا کنید.

+برای ساعت مطالعه میانگین ۷ساعته خیلی خوبه
      هفتگی بهش نیم ساعت یا یک ساعت استفاده کن که زیاد خسته نشین(سعی کنین تاآخر تابستون به ۱۰ساعت برسونینش)

***چند تا نصیحت بکنم:
      ۱.به هیچ عنوان به تراز توجه نکنین مخصوصا تو آزمون اول که نمیرسین همه مباحث رو بخونین
      ۲.تو آزمونا غیبت نکنید که براتون عادت میشه
      ۳.اگه دیدین وقتتون برای اختصاصی ها کمه...عمومی ها رو بزارین برای مهروماه
      ۴.آزمون شرکت کردن تو تابستونه میتونه خیلی مفید باشه...پس جدی بگیرینش و فکر نکنین کار اشتباهی کردین( اما اگه هم مباحثی رو نرسیدید مشکلی نیس چون زمان برای جبران هست پس به خودتون استرس ندید که حتما باید تمومش میکردم)
      ۵.قدر زمان رو هم بدونید

موفق باشید دوست عزیز

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز آزمون 18 تیر مناسب کسی هست که از دهم با قلم چی جلو رفته و پایه رو بسته و میخواد با این آزمون بفهمه کجاها رو خوب یاد نگرفته درسته اسمش تعیین سطح هست ولی به درد کسایی که تازه شروع کردن نمیخوره
      با یه بودجه بندی مناسب سعی کن تا آخر تابستان پایه رو ببینی که توی آزمون های سالیانه قلم چی به مشکل بر نخوری
      موفق باشی

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      میتونی خودت رو با آزمون 9 مهر پایه جلو ببری

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ژوپیتر نمایش پست ها

ممنون که جواب می دین
      قلمچی شرکت نکن
      ولی جدا از شوخی اینکه براساس برنامه راهبردیش برنامه ریزی شخصیتو انجام بدی خیلی خوبه و میتونی پی دی افشو دانلود کنی از خودت آزمون بگیری نیازی به ثبت نام هم نداره (چون رتبه و تراز فقططط باعث افت روحیه میشه، همین)
      برای اینکه مسیر خسته کننده و فرسایشی نشه تست رو تو اولویت قرار بده ینی حتی شده یه مبحث رو یه ماهه نخوندی اول شروع کن به تست زدن یه خورده که دستت بیاد چی به چیه حالا برو اون مبحث رو یه مرور سریع بکن
      برای ساعت مطالعه اول اینکه خیلی خودتو اذیت نکن. همونطور که احتمالا خیلی شنیده باشی ۷ ساعت مداوم بهتر از نوسانی خوندنه (حداقل خودت آرامش بیشتری داری)
      دوم اینکه یه راه خیلی خوب برای تثبیت ساعت مطالعه رقابتی کردنشه مثلا با دوستت قرار بزارین از فلان مقدار ساعت کمتر نخونین یا مثلا یه یکی از اطرافیانت گزارش ساعت مطالعه بدی و به هر صورتی که میتونی خودتو موظف کنی به اون مقدار ساعتی که مقرر کردی برسی
      یه نکته خیلی مهم دیگه اینکه وقتی به برنامت نمیرسی اصلا به خودت تلقین نکن که تو موفق نیستی یا هیچ وقت نمیتونی برنامه تو اوکی کنی، بهت قول میدم بیشتر بچه ها همینجورین، من به شخصه هیچ وقت به این گیر ندادم که حتما کل برنامم رو تو روز تموم کنم به جاش یه روز تو هفته رو خالی میذاشتم (مثلا جمعه) تا عقب موندگی ها رو جبران کنم
      برای اون سوالی که پرسیدی دهم و یازدهم رو چجوری برنامه ریزی کنی، هرکسی معمولا نظرش فرق میکنه تو این مورد ولی نظر خودمو بخوام بگم ببین کدوم راحت تری اگه فکر میکنی با همزمان خوندن این دو پایه گیج میشی یا تمرکزت کم میشه یه روز درمیون بخون و وگرنه ترکیبی تو برنامت بزار، مثلا فکر کن به جای ۴ تا درس اختصاصی ۷ تا درس داری که میخوای تو هفته بچینیشون (ریاضی رو یکی حساب کنی و مباحث مرتبط رو باهم بخونی، بهتره)

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها
      و این است مشکل چند صد هزار داوطلب
      که فکر میکنند بایستی برای ازمون استرس کشند
      اصلا فلسفه ازمون چی بود؟
      فلاح یه حرف خوب داره ؛ میگه نمیدونم چرا میرید ازمون وقتی که هنوز به بودجه ازمون نرسیدین . بعد هم با کارنامش سر کوفت میزنین که ایوای خاک به سرم من گیجم
      راستش من از نهم قلمچی میام
      گاها برام پیش اومده که به بودجه بندی آزمون نرسیدم و آزمون ندادم ... ولی بعد خاک بر سرم شد
      اوایل تراز و اینا خیلی برام مهم بود. اما الان دیگه ا اونجوری نیستم فقط میگم سطح خودم رو بسنجم حتی اگه همه مطالب رو تموم نکردم .... بازم آزمون میدم خب مطالب جدید هم به روش بازیابی یاد می گیرم

ولی این آزمون فرق می کنه . مطالبین که دوساله خوندمشون و اصلا چیز جدیدی ندارن . ولی مطمئنم آزمون سختی خواهد بود

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahshidmdr نمایش پست ها
      اول توی درسات مسلط شو بعد ازمون بده
      چه فازیه اخه اول توی تابستون خوبه خوب پایه رو بخون و مسلط شو بعد از مهر برو ازمون بده������سال کنکور پر فرسایش ذهنیه بخوای از همین الان که اولشه استارتشو بزنی شک نکن که بهمن و اسفند که اوج خیلیاس تو با کله میخوری زمین������
      راستش آره کاملا حق باتوعه. ولی میدونی چرا نمی تونم از آزمون دادن توی تابستون بگذرم ؟
      چون وقتی آزمون نمیدم بی انگیزم
      بی هدفم
      دو روز درس می خونم دو روز بیخیال میشم
      استرس محرک (استرس مفید) ندارم
      هدف کوتاه مدتی درکار نیست
      مطمئن نیستم که روش مطالعه م درست بوده یا نه (چون اگه درست باشه تو آزمون نتیجه می گیرم و اگه نباشه هم بر اساس نتیجه آزمون می فهمم)
      چرخه عمل و پاداش عمل از بین میره!
      و......

تابستون کلاس دهم به یازدهم هم قلمچی شرکت کردم ولی آزمون هاش رو جدی نمی گرفتم تا الان هم ناراحتم به خاطرش
      ویرایش توسط ژوپیتر : 20 خرداد 1400 در ساعت 19:28

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahshidmdr نمایش پست ها
      وقتی چیزیو نخوندی اصن چیو بسنجی؟
      اونجوریا هم نیست که هیچی نخونده باشم

دوسال داشتم چی رو شخم می زدم پس
      ویرایش توسط ژوپیتر : 20 خرداد 1400 در ساعت 19:26

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Doctormahdi نمایش پست ها
      دوست عزیز آزمون 18 تیر مناسب کسی هست که از دهم با قلم چی جلو رفته و پایه رو بسته و میخواد با این آزمون بفهمه کجاها رو خوب یاد نگرفته درسته اسمش تعیین سطح هست ولی به درد کسایی که تازه شروع کردن نمیخوره
      با یه بودجه بندی مناسب سعی کن تا آخر تابستان پایه رو ببینی که توی آزمون های سالیانه قلم چی به مشکل بر نخوری
      موفق باشی
      منم از کلاس نهم کانونی بودم راستش .
      پیشنهاد شما هم جالبه ولی واسه من یه مشکلاتی داره:
      واقعا تضمینی نیست کل تابستون ، منی که اولین باره که کنکوری شدم ؛ بتونم هم همه مطالبی که می خوام رو تموم کنم و هم خوب تموم کنم و هم توی مسیرم پایدار بمونم چون اصولا جبری به اسم آزمون وجود نداره .... فقط خودمم و خودم ! بعد هیچ نیروی محرکه ای وجود نداره هی میگم علی برکت الله!
      در مورد دانلود آزمون هم کلا نگید که دیگه به شدت مخالفم

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahrou نمایش پست ها
      سلام
      امیدوارم حالتون خوب باشه
      بنظرم بهتره مباحث یازدهم رو تو این یک ماه تا ۱۸تیر نگاهی بندازین چون امتحاناش رو تازه دادین و و تو ذهنتون مطالب بهتر هست

+در مورد برنامه ریزی نباید خودتون رو خسته کنید،میتونین،اینجور بخونین و به مرور یا یک درس اضافه کنین یا تایم هر درسو بیشتر کنین:
      ۳.۵ زیست
      ۲ شیمی
      ۱.۵ریاضی یا فیزیک
      (یکی از مشکلات بچه ها اینه که فک میکنن باید همه درسا رو بخونن و ساعت مطالعه بالایی داشته باشن، در صورتی که اشتباهه پس سعی کنید فعلا رو کیفیت تمرکز داشته باشید...)

+در رابطه با فراموشی باید بگم ما اکثرا فک میکنیم فراموش کردیم ولی اگه کتاب رو باز کنیم متوجه میشیم که از چیزهایی از مطالبی که خوندیم تو ذهنمونه که با مرور میتونیم تو ذهنمون ثبتشون کنیم
      [بنطر منم این فکرت خوبیه که رو مباحثی که اشکال دارین،کاری کنین(چه دهم چه یازدهم...نیاز نیس کل پایه رو تو تابستون کار کنین) که تو طول سال دوازدهم برای مباحث مشکل دار پایه به مشکل نخورین]

+در رابطه با روش مطالعه زیست...بنظرم کاملا چیز شخصیی هست که خودتون باید تو همین تابستون آزمون و خطا کنید تا روش خودتون رو پیدا کنید.

+برای ساعت مطالعه میانگین ۷ساعته خیلی خوبه
      هفتگی بهش نیم ساعت یا یک ساعت استفاده کن که زیاد خسته نشین(سعی کنین تاآخر تابستون به ۱۰ساعت برسونینش)

***چند تا نصیحت بکنم:
      ۱.به هیچ عنوان به تراز توجه نکنین مخصوصا تو آزمون اول که نمیرسین همه مباحث رو بخونین
      ۲.تو آزمونا غیبت نکنید که براتون عادت میشه
      ۳.اگه دیدین وقتتون برای اختصاصی ها کمه...عمومی ها رو بزارین برای مهروماه
      ۴.آزمون شرکت کردن تو تابستونه میتونه خیلی مفید باشه...پس جدی بگیرینش و فکر نکنین کار اشتباهی کردین( اما اگه هم مباحثی رو نرسیدید مشکلی نیس چون زمان برای جبران هست پس به خودتون استرس ندید که حتما باید تمومش میکردم)
      ۵.قدر زمان رو هم بدونید

موفق باشید دوست عزیز

عالی بود . مرسییییییییی عزیز دلم .

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن