خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 33
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BARONI نمایش پست ها
      اصلا من کلا متنی و که نوشتی و نخوندم فقط اولشو خوندم که گفتی < ازمون 18 تیر دارم و نمیرسم و نگین که لطفا ازمون شرکت نکن و بگین چیکار کنم ...>
      دوست عزیز فقط میتونم بگم خوشبختانه اول راهی یه نگاه دیگه به مسیرت کن یه بار دیگه تصمیم بگیر . اصول ازمون دادن و درک کن و بدون استرس ببین چه کارهایی لازم هست انجام بدی و چه کارهایی لازم نیست.
      من خیلی کم پیش میاد نظر بدم ولی این پست و دیدم خیلی ناراحت شدم و دوست داشتم کمکی کنم چون اول راهی و میتونی بهترین خودتو بسازی.
      دلیل بزرگی که خیلیا به نتیجه نمیرسن اینه که چشم بسته دنباله رو بقیه هستن بدون این که نیاز و خواسته های خودشون و درک کنن.
      موفق باشی گلم .
      سلام عزیزم . مرسی بابت روحیه دادنت .درموردش بیشتر فکر می کنم
      ولی من
      اصن با آزمون شرطی شدم
      و اینکه .... اگه آزمون ندم مطمئنم یه بچه لوده مسخره بی هدف بی نزاکت مزخرف .... میشم

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط FatemehS نمایش پست ها
      قلمچی شرکت نکن
      ولی جدا از شوخی اینکه براساس برنامه راهبردیش برنامه ریزی شخصیتو انجام بدی خیلی خوبه و میتونی پی دی افشو دانلود کنی از خودت آزمون بگیری نیازی به ثبت نام هم نداره (چون رتبه و تراز فقططط باعث افت روحیه میشه، همین)
      برای اینکه مسیر خسته کننده و فرسایشی نشه تست رو تو اولویت قرار بده ینی حتی شده یه مبحث رو یه ماهه نخوندی اول شروع کن به تست زدن یه خورده که دستت بیاد چی به چیه حالا برو اون مبحث رو یه مرور سریع بکن
      برای ساعت مطالعه اول اینکه خیلی خودتو اذیت نکن. همونطور که احتمالا خیلی شنیده باشی ۷ ساعت مداوم بهتر از نوسانی خوندنه (حداقل خودت آرامش بیشتری داری)
      دوم اینکه یه راه خیلی خوب برای تثبیت ساعت مطالعه رقابتی کردنشه مثلا با دوستت قرار بزارین از فلان مقدار ساعت کمتر نخونین یا مثلا یه یکی از اطرافیانت گزارش ساعت مطالعه بدی و به هر صورتی که میتونی خودتو موظف کنی به اون مقدار ساعتی که مقرر کردی برسی
      یه نکته خیلی مهم دیگه اینکه وقتی به برنامت نمیرسی اصلا به خودت تلقین نکن که تو موفق نیستی یا هیچ وقت نمیتونی برنامه تو اوکی کنی، بهت قول میدم بیشتر بچه ها همینجورین، من به شخصه هیچ وقت به این گیر ندادم که حتما کل برنامم رو تو روز تموم کنم به جاش یه روز تو هفته رو خالی میذاشتم (مثلا جمعه) تا عقب موندگی ها رو جبران کنم
      برای اون سوالی که پرسیدی دهم و یازدهم رو چجوری برنامه ریزی کنی، هرکسی معمولا نظرش فرق میکنه تو این مورد ولی نظر خودمو بخوام بگم ببین کدوم راحت تری اگه فکر میکنی با همزمان خوندن این دو پایه گیج میشی یا تمرکزت کم میشه یه روز درمیون بخون و وگرنه ترکیبی تو برنامت بزار، مثلا فکر کن به جای ۴ تا درس اختصاصی ۷ تا درس داری که میخوای تو هفته بچینیشون (ریاضی رو یکی حساب کنی و مباحث مرتبط رو باهم بخونی، بهتره)
      وای وای مرسی عالی بود
      والا من توی این چهار سال که میام قلم ؛ اینقدر افت و پیشرفتم رو دیدم که دیگه انصافا نه افت ها ناراحتم میکنن و نه پیشرفت های عجق وجق اعتماد به سقف میدن بهم ! توی این وانفسای غیرحضوری فقط درصد مهم است و بس ! و اینکه واقعاااا ما الان که هنوز کنکور ندادیم ؛ اگه وضعیت بد درسی مون رو ببینیم بهتره تا روز کنکور گند بزنیم ... موافق نیستین؟(البته به شرط اینکه برای بهبود نقاط ضعفی که توی آزمون ها متوجه شون شدیم تلااااااششش کنیم)

من ذاتا آدم بسیییاااااااررررر منعطفی هستم
      تازه وقتی نتیجه م بد میشه بیشتر روحیه می گیرم ! چون یه رقیب پیدا می کنم و اون رقیب کسی نیست جز خودم!

و اما درمورد رقیب درسیییییی..... بگذار تا بگریم چون ابر در بهاران!!!! متاسفانه هیچ دوست خوبی ندارم از این لحاظ . یه سری شاسگولن همگی . اما حالا که اینطوره همین امروز و فردا می خوام برم مشاور بگیرم

د مورد ریاضی باهاتون موافقم . یه واحدی باشه بهتره . چون ترکیب و ... هست
      ویرایش توسط ژوپیتر : 20 خرداد 1400 در ساعت 19:32

3. Top | #18
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بچه ها فکر کنم نتونستم منظورم رو خوب برسونم . پس بذارین شفاف سازی کنم .
      اولا که من چندین و چند ساله که قلمچی میرم و درصد ها و ترازام هم در حد متوسط ( اختصاصی ها ۵۰ یا ۶۰ و عمومی ها ۸۰ یا ۹۰) هستش . با آزمون دادن بیگانه نیستم و بقول دوستمون شاید بیشتر توهم فراموشی دارم تا خود فراموشی مطالب رو !

ضمن اینکه امکااااااانننن نداره تابستون رو قلمچی نرم .
      من یه سری رفیق داشتم توی سال دهم که زیاد با آزمون دادن و رقابت حال نمی کردن و می نداختن تقصیر قلمچی و هی انرژی منفی به من وارد می کردن منم اومدم چنتا برگه آوردم و هرررررچیییی از مزایا و معایب آزمون قلمچی دادن به ذهنم می رسید رو نوشتم تازه از بقیه هم مشورت گرفتم ! با خودم گفتم سبک سنگین می کنم اگه معایب بیشتر بود اصلاااااااا کلا بیخیال قلمچی میشم . بعد که منطقی نگاه کردم دیدم که مزایا بر معایب می چربد ! و آزمون رو انتخاب کردم
      اگه خواستین عکس یادداشت هوم رو براتون آپلود می کنم . (خطم افتضاحه)

و اینکه من اصلا سراغ کاری نمی رم که نتونم براش دلیل منطقی پیدا کنم . حتی اگه همه انجامش بدن یا ندن.

این شعره خیلی منو یاد قلمچی می ندازه(وقتی نتایج آزمون رو می بینی !)
      افتادگی آموز اگر طالب فیضی
      هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
      ویرایش توسط ژوپیتر : 20 خرداد 1400 در ساعت 19:25

4. Top | #19
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ژوپیتر نمایش پست ها
      راستش من از نهم قلمچی میام
      گاها برام پیش اومده که به بودجه بندی آزمون نرسیدم و آزمون ندادم ... ولی بعد خاک بر سرم شد
      اوایل تراز و اینا خیلی برام مهم بود. اما الان دیگه ا اونجوری نیستم فقط میگم سطح خودم رو بسنجم حتی اگه همه مطالب رو تموم نکردم .... بازم آزمون میدم خب مطالب جدید هم به روش بازیابی یاد می گیرم

ولی این آزمون فرق می کنه . مطالبین که دوساله خوندمشون و اصلا چیز جدیدی ندارن . ولی مطمئنم آزمون سختی خواهد بود

در همین موضوع درس ادبیات برات میگم که

وقتی مهر ماه بود و بعد اون ( تقریبا تا جایی که یه حد نصابی ادم اطلاعاتش نرسیده « هوش ادبیات و دامنه لغات و شعر خوانی و اینا» )هی سر کوفت میزدم به خودم که چرا قلم رو نمیتونم بزنم در این درس! اما بعد گذشت یه زمانی که تقریبا میشه از اسفند اینطرف
      واقعا هر کدوم از سوالاش ابکی از اب درمیاد و حتی به سخت ترین های اون زمانم که نگاه میکنم میبینم که جواب درست معلومه!

چرا؟ چون اون زمان بلد نبودم که بخوام ازمون بدم! چه این درس چه شیمی چه زیست و.... اینکه واقعا از مهر بخوای بری ازمون بدی یه جور کار اضافیه! چون انگار میخوای یه جوانه گیاه رو از همون اول به چلنج بکشی!

همین که کسی بتونه کم بیش با بودجه های یکی از ازمون ها جلو بره ازمون نده هم خسران بزرگی نکرده! از اردیبهشت اونقدر ازمون میدی که حالت به هم میخوره!! رضا امیر راست میگه اگر ازمون ها استاندارد بود یه حرف ولی الکی دارن بولد میکنن چرا باید یه روزتون ( جمعه) و یه هفته بعد اون رو به خاطر خراب کردن دپ بشین؟
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

5. Top | #20
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      و اما اینکه این پروسه اونقدر برای دانش اموز مهم و حیاتی جلوه داده شده ( که نیست) ، در حد پیشنهاد از تجربه دیگران استفاده میکنن . نه راهکار .
      و در اخر اونی رو پیاده میکنن که به نظرشون درست بوده!

از طرفیم متاسفانه نسل امروز انعطاف و نبوغ رو چپوندن با اجرای دستشویی به ستون خونه و خداحافظ! یعنی چون رتبه 1 فلان سال این کتاب ( مثلا اناری) رو خونده منم باس بخونم . اخرش هم یارو هیچ شِتی نمیشه...

خود من همه میگفتن که عاقا سبطی کتاب دستورش مضخرفه ولی من گوش نکردم رفتم خریدم و خودم تجربه کردمش
      متاسفانه چه در کنکور چه در مقاطع بالا و پایین یاد نگرفتیم تجربه دیگران رو نربان کنیم! فقط احساس میکنیم که یکی میخواد ما رو بکوبه زمین و رقیب حذف کنه ( گرچه 90 درصد مواقع هم همینه)
      اما یه مسئله رو خیلی خیلی بزرگ نکنید ، والا بلا کنکور هم رد میشه میره! پشتش همه هیچی نیست . نگاهی به این دانشجو ها بکن ، همه یه مشت افسرده و ماشین جزوه نویس . اوهام و تصورات رو بریزین سر مشاورا و دبیران که همه چی رو به خاطر بازارشون بولد و کار رو سخت جلوه میدن

قول میدم نه تجملات خاصی میخواد نه هزار کوفت و بند بساط! کسی که 10 ماه جمع کنه از همه چی ( که ما نکردیم) و عمیقا چیزی رو یاد بگیره ( ولو با تست کم) موفق میشه . میگفتن به یکی که الان میخوای بری مکه و یه سنگ هست که از هفت اسمون اومده و فلانه و بهمانه از زمین نیست و...
      طرف شگفت زده شد که برم ببینم چیه ؟ رفت دید، گفت همین؟ اینکه همون سنگ سیاهیه که کوه دهات ما هم داره!
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

6. Top | #21
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

در همین موضوع درس ادبیات برات میگم که

وقتی مهر ماه بود و بعد اون ( تقریبا تا جایی که یه حد نصابی ادم اطلاعاتش نرسیده « هوش ادبیات و دامنه لغات و شعر خوانی و اینا» )هی سر کوفت میزدم به خودم که چرا قلم رو نمیتونم بزنم در این درس! اما بعد گذشت یه زمانی که تقریبا میشه از اسفند اینطرف
      واقعا هر کدوم از سوالاش ابکی از اب درمیاد و حتی به سخت ترین های اون زمانم که نگاه میکنم میبینم که جواب درست معلومه!

چرا؟ چون اون زمان بلد نبودم که بخوام ازمون بدم! چه این درس چه شیمی چه زیست و.... اینکه واقعا از مهر بخوای بری ازمون بدی یه جور کار اضافیه! چون انگار میخوای یه جوانه گیاه رو از همون اول به چلنج بکشی!

همین که کسی بتونه کم بیش با بودجه های یکی از ازمون ها جلو بره ازمون نده هم خسران بزرگی نکرده! از اردیبهشت اونقدر ازمون میدی که حالت به هم میخوره!! رضا امیر راست میگه اگر ازمون ها استاندارد بود یه حرف ولی الکی دارن بولد میکنن چرا باید یه روزتون ( جمعه) و یه هفته بعد اون رو به خاطر خراب کردن دپ بشین؟
      کاملا حرفتون رو درک می کنم دقیقاااااااااا همین حالت رو من سال دهم توی درس ریاضی داشتم . همش هی می گفتم سخت میارن سخت میارن سخت میارن سخت میارن !!!! درصورتی که مشکل از من بود نه از سوالات . و بعدا واسه هر آزمون هی منتظر بودم که سوال سخت بیارن ولی واقعا دیگه سوال سخت‌تتتت درکار نبود ...
      ضمن اینکه منظورتون دقیقا از سوالات غیر استاندارد چیه؟ سوالات سخت ؟! فعلا که کنکور ۹۹ که از همه آزمون های آزمایشی (نه فقط قلمچی) غیر استاندارد تر بود از این لحاظ
      و اینکه آدم خیلی انعطاف پذیریم (قانون جذبی نمیگم دارم جدی میگم) و به خاطر خراب کردن آزمون دپرس نمیشم.

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      منم از کلاس نهم کانونی بودم راستش .
      پیشنهاد شما هم جالبه ولی واسه من یه مشکلاتی داره:
      واقعا تضمینی نیست کل تابستون ، منی که اولین باره که کنکوری شدم ؛ بتونم هم همه مطالبی که می خوام رو تموم کنم و هم خوب تموم کنم و هم توی مسیرم پایدار بمونم چون اصولا جبری به اسم آزمون وجود نداره .... فقط خودمم و خودم ! بعد هیچ نیروی محرکه ای وجود نداره هی میگم علی برکت الله!
      در مورد دانلود آزمون هم کلا نگید که دیگه به شدت مخالفم
      وقتی این همه ادم تونستن تو چرا نتونی

8. Top | #23
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      کاملا حرفتون رو درک می کنم دقیقاااااااااا همین حالت رو من سال دهم توی درس ریاضی داشتم . همش هی می گفتم سخت میارن سخت میارن سخت میارن سخت میارن !!!! درصورتی که مشکل از من بود نه از سوالات . و بعدا واسه هر آزمون هی منتظر بودم که سوال سخت بیارن ولی واقعا دیگه سوال سخت‌تتتت درکار نبود ...
      ضمن اینکه منظورتون دقیقا از سوالات غیر استاندارد چیه؟ سوالات سخت ؟! فعلا که کنکور ۹۹ که از همه آزمون های آزمایشی (نه فقط قلمچی) غیر استاندارد تر بود از این لحاظ
      و اینکه آدم خیلی انعطاف پذیریم (قانون جذبی نمیگم دارم جدی میگم) و به خاطر خراب کردن آزمون دپرس نمیشم.

سوالات غیر استاندارد یعنی سوالاتی که تا سالیان ازگار نمیان و فرسنگها و مایل ها پرتن! که در قلم به وفور میبینی
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahshidmdr نمایش پست ها
      وقتی این همه ادم تونستن تو چرا نتونی
      !Yes of courseولی ریسکش بالاست.

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      اونجوریا هم نیست که هیچی نخونده باشم

دوسال داشتم چی رو شخم می زدم پس
      خب اگه شخم زدی پس اصلا هیچی نخون برو ببین اصن چی یادته چی یادت نیست تو چیزایی که یادته کدومش ضعیفی کدومش قوی ای البته شاید تصمیم جو گیرانه ای باشه در کل من انسانیم صلاحیت نظر دادن راجب تجربی رو ندارم ولی من اگه جای تو بودم این کار رو میکردم

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها
      سوالات غیر استاندارد یعنی سوالاتی که تا سالیان ازگار نمیان و فرسنگها و مایل ها پرتن! که در قلم به وفور میبینی
      بله اینو قبول دارم یه مشکل دیگه هم داره ... اینه که سوالاش یه جوری ان که انگار بیشتر واسه این خوبن که بشینی تو خونه کار کنی نه اینکه سرجلسه جواب بدیشون! ولی خوبیش اینه که آزمونشون واسه تحلیل خیلی قوی و پرملات میشه!

12. Top | #27
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خب اگه شخم زدی پس اصلا هیچی نخون برو ببین اصن چی یادته چی یادت نیست تو چیزایی که یادته کدومش ضعیفی کدومش قوی ای البته شاید تصمیم جو گیرانه ای باشه در کل من انسانیم صلاحیت نظر دادن راجب تجربی رو ندارم ولی من اگه جای تو بودم این کار رو میکردم
      نه باو جوگیرانه نیست . آره دقیقا واسه همین می خوام آزمون بدم. نتیجه ش برام تعیین کننده نیست ؛ سنجش عملکردم تعیین کننده س ...

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      !Yes of courseولی ریسکش بالاست.
      میدونی داری درس خوندن رو خیلی واسه خودت سخت میکنی اگه فکر کنی که درس خوندن هم یه فعالیت مثل تلوزیون دیدن غذا خوردنه و ... اس خیلی اسون میشه.. من خودم یه مدت با همین تفکر رفتم جلو و دقیقا توی همون بازه بیشترین پیشرفت رو داشتم
      و اینکه اگه تو چن مدت بشینی درس بخونی بعدش دیگه واست میشه عادت و مث روزای اول اذیت نمیشی و وسوسه های شیطانی گریبان گیرت نمیشه

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نه باو جوگیرانه نیست . آره دقیقا واسه همین می خوام آزمون بدم. نتیجه ش برام تعیین کننده نیست ؛ سنجش عملکردم تعیین کننده س ...
      پس سختش نکن و برو از همین الان شروع کن واسه خوندن و بقیه کارا ...

15. Top | #30
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      پس سختش نکن و برو از همین الان شروع کن واسه خوندن و بقیه کارا ...
      ییییییسسسسسسسسسسسسسسهزارر ررراااااااننننن لایییککککککککمن دیگه برم .... کتابام دارن صدام می زنن

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن