خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 36 از 36
    1. Top | #31
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط be_quick نمایش پست ها
      در اینکه شما تو جو کاری این شغل هستین و سنتون بیشتره پس تجربتون بیشتر و گسترده تره ، شکی نیست ولی خب این اتفاقا که شما میگین احتمالش زیاده رخ بده ؟حتی اگه فکر کنیم شانسه و ارزش یک بار اتفاقافتادن هم ندارن پس باید بی تفاوت شد تا از دردسر دوری کنیم؟ این فقط یک نفر و دو نفر نیست اگه یه حرف باشه واسه مردم نه دولت، پس شما میگین چیکار کنن بهتره بی اهمیت باشن ؟( میدونم گفتین مفتی اشتباهه و منظورتون اینه وقتی چیزی مفتی باشه بیشتر مردم فکر میکنن کاسه ای زیر نیم کاسه ست ولی من فقط تا حدودی فشار واسه اون فرد کم کردن رو میگم ) من بارها خوندم مقالاتیو که میگن الان بیشتر سعی میکنن مادی گرایی پزشکان رو کمتر کنن و اینکه ارتباط رو با بیمار مثل یک پزشک انسان و بیمار باشه نه یک ربات، حالا ما مورد اولیو زوم کنیم،یک سوال از شما داشتم این فقط یک سواله واسه روشن شدن خط سیر فکری شما برای من ،نه اینکه بگم مدام این سوال موردیه اتفاق میفته! : [ اگه یکی خیلی حالش بد باشه و نیاز به مداوای فوری داشته باشه و بعدا هم فقط بتونه پول کمی ب شما بده شما چیکار میکنین؟ در اون لحظه کاری براش میکنین یا ارجاعش میدین به یکی دیگه که شاید بقیه هم قبول نکن چون خود شما هم قبول نکردین یا ردش میکنین و اهمیت نمیدین یا.. ] ؟؟
      ببین منم انسانم و میدونم که کمک کردن کار خوبیه. ولی رایگان کاریو انجام دادن باعث ایجاد انتظارات بیش از حد میشع و اون ذهنیت « فدا شدن» رو تقویت میکنه که گفتم تبعات بدی داره. و الا هیچ پزشکی محتاج یع ویزیت و غیره نیس.
      بله اینجور اتفاقات با شدت کم و زیاد، تقریبا هر روز تو تمام اورزانس ها مخصوصا اورژانس های بیمارستان های جنرال اتفاق میوفته.
      رسیدگی به مریض یه سری راه های خودشو داره. اونشکلی که فکر میکنی نیس.
      یه سری موردها اورژانسیه. در این موارد باید بلافاصله هر کاری از دستت برمیاد انجام بدی( یه سری اقدامات اولیه هست. نمیخام وارد جزئیات بشم) سپس ارجاع بدی به بیمارستان چون نیاز به تجهیزات بیشتری هست. اینجا اصلا هیچ بحثی جز جون بیمار مطرح نیس.
      مثلا منی که تو مرکز بهداشت نشستم یع نفرو بیارن که من مشکوک شم سکته کرده بلافاصله باید اقدامات اولیه رو انجام بدم اعزام کنم. البته داستان پیچیده تر از این حرفاس. گاهی اصلا وقت اعزام هم نداری. باید خودت یه کاریش یکنی. این مشکلات معمولا تو اورژانس ها رخ میده که حجم کار بسیار زیاده تعداد مریض زیاده همه بد حالن و البته عر مریض ۳۰۰ تا همراه داره .... تو اورژانس هم بحث مالی اخر کار انجام میشه نه اول کار. ینی همه رسیدگی ها میشع اگه قرار به بستری باشه که هیچ. اگه از همون اورزانس مرخص بشه اونوقت میگن برو تسویه کن.
      اما این داستانایی که گفتم قبل تسپیه کردن پیش میاد. طرف نیگه پول گرفتنی خروار خروار پول میگیرن ولی کار نمیکنن

2. Top | #32
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یه سری دیگه هم الکتیو هستن. ینی اورژانس نیستن. پزشک ملزم نیس بیمارای الکتیو رو بپذیره. مثلا یکی اومده اورزانس میگه خابم نمیبره! یا مثلا استفراغ داره... این اورژانس و الکتیو بودن رو پزشک تشخیص میده. عر مریضی که مشکل حادتری داشته باشه اون تو اولویته.
      نکته فرهنگی: پس اگه یه روز به هر دلیلی رفتی اورژانس دیدی بلافاصله نیومدن سراغت یا کارای درمانت بیشتر طول کشید عصبانی نشو. این یه خبر خوبه برات که مشکلت زباد حاد نیس هر چند که از نظر خودت یا همراهات، مشکل خیلی شدیدی داشته باشی. خوب؟!
      ویرایش توسط saeid_NRT : 23 خرداد 1400 در ساعت 19:54

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_NRT نمایش پست ها
      ببین منم انسانم و میدونم که کمک کردن کار خوبیه. ولی رایگان کاریو انجام دادن باعث ایجاد انتظارات بیش از حد میشع و اون ذهنیت « فدا شدن» رو تقویت میکنه که گفتم تبعات بدی داره. و الا هیچ پزشکی محتاج یع ویزیت و غیره نیس.
      بله اینجور اتفاقات با شدت کم و زیاد، تقریبا هر روز تو تمام اورزانس ها مخصوصا اورژانس های بیمارستان های جنرال اتفاق میوفته.
      رسیدگی به مریض یه سری راه های خودشو داره. اونشکلی که فکر میکنی نیس.
      یه سری موردها اورژانسیه. در این موارد باید بلافاصله هر کاری از دستت برمیاد انجام بدی( یه سری اقدامات اولیه هست. نمیخام وارد جزئیات بشم) سپس ارجاع بدی به بیمارستان چون نیاز به تجهیزات بیشتری هست. اینجا اصلا هیچ بحثی جز جون بیمار مطرح نیس.
      مثلا منی که تو مرکز بهداشت نشستم یع نفرو بیارن که من مشکوک شم سکته کرده بلافاصله باید اقدامات اولیه رو انجام بدم اعزام کنم. البته داستان پیچیده تر از این حرفاس. گاهی اصلا وقت اعزام هم نداری. باید خودت یه کاریش یکنی. این مشکلات معمولا تو اورژانس ها رخ میده که حجم کار بسیار زیاده تعداد مریض زیاده همه بد حالن و البته عر مریض ۳۰۰ تا همراه داره .... تو اورژانس هم بحث مالی اخر کار انجام میشه نه اول کار. ینی همه رسیدگی ها میشع اگه قرار به بستری باشه که هیچ. اگه از همون اورزانس مرخص بشه اونوقت میگن برو تسویه کن.
      اما این داستانایی که گفتم قبل تسپیه کردن پیش میاد. طرف نیگه پول گرفتنی خروار خروار پول میگیرن ولی کار نمیکنن
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_NRT نمایش پست ها
      یه سری دیگه هم الکتیو هستن. ینی اورژانس نیستن. پزشک ملزم نیس بیمارای الکتیو رو بپذیره. مثلا یکی اومده اورزانس میگه خابم نمیبره! یا مثلا استفراغ داره... این اورژانس و الکتیو بودن رو پزشک تشخیص میده. عر مریضی که مشکل حادتری داشته باشه اون تو اولویته.
      نکته فرهنگی: پس اگه یه روز به هر دلیلی رفتی اورژانس دیدی بلافاصله نیومدن سراغت یا کارای درمانت بیشتر طول کشید عصبانی نشو. این یه خبر خوبه برات که مشکلت زباد حاد نیس هر چند که از نظر خودت یا همراهات، مشکل خیلی شدیدی داشته باشی. خوب؟!
      بسیارخب... من اونقدرا هم اورژانسی دیگه نگفتم!!!شما انقد اورژانسی گفتین حتی یکیم تو خیابون بیفته درحدی که کمک های اولیه بدونه به دادش میرسه ، من درحد بیماری های گفتم که اگه در اون مدت رسیدگی نشه بعدا شدیدتر میشه و... نه خون و بیهوشی و سکته و ... باز هم که گفتین رایگان و مفتی.
      ب هرحال ممنون از اطلاعات خوب و مفیدتون
      ما نبینیم کسی را که نبیند ما را
      مرده دانیم کسی را که نبیند ما را

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AceTaminoPhen نمایش پست ها
      شاید دلیل اینی که اون مهندس کار اشتباهی میکرد این بود که بهش احترام میگذاشتن
      متاسفانه در کشور ما براشون مهم نیست طرف پلوش حلاله یا حروم ، چون پرادو سوار میشه جلوش خم میشن و چون پراید سوار میشه هش محل نمیدن !
      همین تعریف های بی مورد از افرادی که لایق تعریف نیستن باعث میشه فساد اخلاقی و اجتماعی و غیره زیاد بشه
      باعث میشه یک سری بت ها مقدس شمرده بشن ... اکثر اشخاص پول دار در کشور ما احترام بالایی دارن در صورتی که یک هزارتومنی ازشون به اه اون شخصی که بهش احترام میگذاره نمیرسه
      من انتقاداتمون از پول دار ها فقط توی متون و مجازی هست ، بار ها دیدم اشخاص در مجازی از فلان مسول انتقاد میکنند و حتی فحش بهش میدن ولی حضوری آنچنان احترامی بهش میگذاره که به پدر و مادرشم نگذاشته
      اون ماجرای کتک خوردنت هم اگر اون خانمه سنش کم بود ، یه داستان عاشقانه قشنگ میشد از توش درآورد و برای بچه هات تعریف کنی در آینده
      ناموسا چون طرف صرفا پول داره بهش احترام میزارن؟ بخدا من تو 21 سالگی تازه دارم به این نکات پی میبرم
      Responsible for the MEMEs of the association

5. Top | #35
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اون کسی که قاتله،تو جامعه به مقتول اشاره ای نمیکنه!
      اون کسی که جز موساد و سیا و اطلاعات و امثالشون هست ،تو جامعه بحث نظامی و عقیدتی نمیکنه!
      اون کسی که سرپرست ایتام هست،تو جامعه در مورد نیازهای کودکان و نوجوانان بحث نمیکنه!
      اون کسی که دفاع از ناموس میکنه ،تو جامعه اونو به عنوان دفاع گر نمیشناسنش چون شناخته شده نیست!
      اون پزشکی که عمل رایگان انجام میده،اگر واقعا انسان دوست(وطن دوست،اسلام دوست یا هر باوری که خودش داره)،اگر باور قلبی نسبت به کارش داشته باشه مطمئن باشید هرگز اون فرد در جامعه دیده نمیشه تا زمان مرگش(خیلیا بودن حتی بعد از مرگ هم دیده نشدند).
      نمیگم امثال این افراد برای رسیدن به خواسته های مادی(نه معنوی)اینکارارو انجام میدن چون از باطنشون فقط دو نفر خبر دارند،یکی خودش و دیگری خدای خودش!
      ولی میدانم اگر ایمان قلبی داشتند هرگز مطرح نمیشدند.

6. Top | #36
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezaaaaa نمایش پست ها
      ناموسا چون طرف صرفا پول داره بهش احترام میزارن؟ بخدا من تو 21 سالگی تازه دارم به این نکات پی میبرم
      بله متاسفانه ! در 85 درصد مواقع بخاطر پول و موقعیت اجتماعی شخص بهش احترام میذارن ، همین دکتر جباری ک کلیپش ارسال کردم یکی از پولدارترین پزشکای تهران هست الان ، تازه سرمایه گذار بیمارستان گاندی تهران هم هس
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن