خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 34
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

Post در بطن اهمال کاری

...
      ویرایش توسط Zero_Horizon : 24 خرداد 1402 در ساعت 18:28

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خدا دعاهام رو مستجاب کرد.میگفتم خدایا یکی در این مورد چرا هیچی نمیگه؟کی بهتر از زیرو.اتفاقا منم تا حدودی این مشکل رو دارم

ممنون داداش.(برویم تاپیک را بخوانیم)
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

کاش مستی داشت هر حرامی چون شراب
      آن زمان معلوم میشد در جهان هوشیار کیست

3. Top | #3
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کاش اسمش اهمال نامه بود
      مرسی زیرو

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط seyed..yousefi نمایش پست ها
      خدا دعاهام رو مستجاب کرد.میگفتم خدایا یکی در این مورد چرا هیچی نمیگه؟کی بهتر از زیرو.اتفاقا منم تا حدودی این مشکل رو دارم

ممنون داداش.(برویم تاپیک را بخوانیم)
      خواهش میکنم

متن تاپیک یکمی زیادی فلسفی طور شده
      ایشالا مطالب روون تر و کنکوری تر رو هم اضافه میکنم.....البته بچه های دیگه هم میتونن نظرات و تجربیاتشون رو بگن اونم باعث غنی تر شدن تاپیک و مطلب میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط indomitable نمایش پست ها
      کاش اسمش اهمال نامه بود
      مرسی زیرو
      هوممم
      آره چرا به ذهنم نرسید
      بی خیال حالا بذار یکم متنوع و متفاوت عمل کنیم

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      آقا یه چیزی الان یادم اومد.
      یه چیزی که خیلی بین من و دوستام رایجه اینه که باید از ساعت رند شروع کنیم(شایدم فقط ما اینطوریم و خل چلیم)هر چند تازگیا درست شده یکم این اخلاقم ولی قبلا خیلی رو مخم بود.راه حلی برای این داری؟؟؟

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      آقا یه چیزی الان یادم اومد.
      یه چیزی که خیلی بین من و دوستام رایجه اینه که باید از ساعت رند شروع کنیم(شایدم فقط ما اینطوریم و خل چلیم)هر چند تازگیا درست شده یکم این اخلاقم ولی قبلا خیلی رو مخم بود.راه حلی برای این داری؟؟؟
      الان مدل برنامه ریزی روزانه ات چه شکلیه ؟

ساعت به ساعت مشخص میکنی ؟ مثلا نوشتی از ساعت 8 تا 9ونیم زیست و....تا آخر روز ؟

7. Top | #7
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      (مطالب اضافه خواهد شد ! )
      دمت گرم عالی بود زیرو جان خیلی لذت بردم
      در ادامه و برای تکمیل کردن مباحثت من دو تا فایل عالی به بچه ها هدیه بدم
      یکیش گفتگوی کاربردی دو تا استاد بزرگ عرصه موفقیت دکتر شهاب اناری و استاد محمدپیام بهرام پور در مورد اهمال کاری و تنبلیه که فیلمشو تو اپارات بارگذاری کردم و لینکش رو میذارم برید ببینید
      https://www.aparat.com/v/R0bXz
      و دومین هدیه فایل پی دی اف کتاب از شنبه استاد بهرام پوره که جزو مشهورترین کتاب ها در مورد اهمال کاری و تنبلیه و حتما مطالعه کنید اینم لینکش خدمت شما
      https://s18.picofile.com/file/843539...hanbe.pdf.html
      بی صبرانه منتظر ادامه مباحثتم داداش

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      الان مدل برنامه ریزی روزانه ات چه شکلیه ؟

ساعت به ساعت مشخص میکنی ؟ مثلا نوشتی از ساعت 8 تا 9ونیم زیست و....تا آخر روز ؟
      نه برنامه ای که نوشتم مثلا اینجوریه که فلان روز قراره دو ساعت زیست بخونم.حالا با توجه به شرایط اون روز اون دو ساعت رو یه جایی جا میدم تو روز(جمعه ها هم مخصوص جبران گذاشتم)
      ولی مشکل اینه که مثلا با خودم گفتم قراره ساعت ۸ شروع می کنم.بعد که یه کاری پیش میاد و مجبور میشم از 8:10(مثلا)شروع کنم میخوره تو ذوقم
      مهم ترین دلیلش فکر کنم ینه که من اوایل کرونا وسواس شدیدی گرفتم و احساس می کنم این کارم یه جور وسواسه.هرچند خیلی بهتر شدم نسبت به قبل ولی بعضی وقتا بازم عود میکنه

پ.ن:ببخشید موضوع روان شناسی شد

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نه برنامه ای که نوشتم مثلا اینجوریه که فلان روز قراره دو ساعت زیست بخونم.حالا با توجه به شرایط اون روز اون دو ساعت رو یه جایی جا میدم تو روز(جمعه ها هم مخصوص جبران گذاشتم)
      ولی مشکل اینه که مثلا با خودم گفتم قراره ساعت ۸ شروع می کنم.بعد که یه کاری پیش میاد و مجبور میشم از 8:10(مثلا)شروع کنم میخوره تو ذوقم
      مهم ترین دلیلش فکر کنم ینه که من اوایل کرونا وسواس شدیدی گرفتم و احساس می کنم این کارم یه جور وسواسه.هرچند خیلی بهتر شدم نسبت به قبل ولی بعضی وقتا بازم عود میکنه

پ.ن:ببخشید موضوع روان شناسی شد

من خودمم یجورایی این مشکل رو داشتم.
      کارایی که میکردم ... سعی میکردم سحرخیز باشم و صبح ها زود استارت بزنم (وقتی زود استارت میزدم انگار کل روزم منظم تر میشد و زمان بندی هام هم کامل تر انجام میشد)
      و یه کار دیگه هم این بود که یه مدل اجبار و عادت واسه خودم ایجاد کرده بودم که مثلا اگه قراره ساعت 8 شروع کنم زیست بخونم (یاهردرسه دیگه ای) ، بجای اینکه دقیق وایسم 8 بشه ، پنج شیش دیقه زودتر کتاب یا جزوه رو میگرفتم دستم الکی بالا پایین میکردم یا نگاه کلی به چیزی که قرار بود بخونم یا یه نگاه به برنامه ام واسه اون درس مینداختم اینجوری خودمو زودتر مینداختم داخل کار تا از شر اون بقولی وسواس ساعتی خلاص شم
      حالا اگه ناخواسته مجبور میشدم چنددیقه دیرتر شروع کنم ، دراینصورت یا چنددیقه از آخر به اون تایم ذهنی اضافه میکردم یا اینکه بعنوان تنبیه برای ساعات آخر روزم یه تایم دو سه براری نسبت به اون تایم اهمال کاری شده قرار میدادم

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

من خودمم یجورایی این مشکل رو داشتم.
      کارایی که میکردم ... سعی میکردم سحرخیز باشم و صبح ها زود استارت بزنم (وقتی زود استارت میزدم انگار کل روزم منظم تر میشد و زمان بندی هام هم کامل تر انجام میشد)
      و یه کار دیگه هم این بود که یه مدل اجبار و عادت واسه خودم ایجاد کرده بودم که مثلا اگه قراره ساعت 8 شروع کنم زیست بخونم (یاهردرسه دیگه ای) ، بجای اینکه دقیق وایسم 8 بشه ، پنج شیش دیقه زودتر کتاب یا جزوه رو میگرفتم دستم الکی بالا پایین میکردم یا نگاه کلی به چیزی که قرار بود بخونم یا یه نگاه به برنامه ام واسه اون درس مینداختم اینجوری خودمو زودتر مینداختم داخل کار تا از شر اون بقولی وسواس ساعتی خلاص شم
      حالا اگه ناخواسته مجبور میشدم چنددیقه دیرتر شروع کنم ، دراینصورت یا چنددیقه از آخر به اون تایم ذهنی اضافه میکردم یا اینکه بعنوان تنبیه برای ساعات آخر روزم یه تایم دو سه براری نسبت به اون تایم اهمال کاری شده قرار میدادم
      ممنون.خیلی لطف کردی.حتما امتحان میکنم

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یکی اهمال کاری یکیم کمال گرایی ادمو سرخورده میکنه و یواش یواش به شکست عادت میده به خصوص تو سال کنکور

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اقا به به چه تاپیکی
      من انقدر از چوب این اهمال کاریم خوردم که قرار گذاشته بودم بعد کنکور برم سراغ ریشه یابی و راهکار، اکثرا هم توجیه و ریشه شو پیدا میکنن. کمتر کسی یا کتابی راهکار میزاره جلوی پای ادم.
      فعلا این تدتاک درباره اهمال کاری رو دریابید(هرچند راهکار نداد اما جالب بود):
      https://www.ted.com/talks/tim_urban_...xt?language=fa

و یه گوش نیوش علیرضا شیری(از اونجایی که علت اهمال کاری اکثر کنکوری ها کمال طلبی هست) :
      https://tavangary.com/blog/%DA%AF%D9...%DB%8C-%D9%88/
      اینو خیلی وقت پیش گوش دادم ولی یادمه راهکار نداد اینم اما کلا آگاهی که بالا بره رو عمل حساب شده تر هم تاثیرشو میزاره مثلا اونجا که گف یکی از ریشه های اصلی کمال طلبی در کمبود اعتماد بنفسه و فرد برای جبران کمبودی که در خودش میبینه ، اهداف بزرگ برای خودش درنظر میگیره ، خب تو میدونی که باید بری رو اعتماد بنفست کار کنی خب این خودش منجر به راهکار شد (یاد تاپیک عزت نفست افتادم! عزت نفس )
      کاری هم ندارم علیرضا شیری از همون رویا فروش ها که میفرمایید هست یا نه ، صحبتش به دردم خورد و همین کافیه.
      اما نظر خودم، درست شبیه یه معتاد در حال ترک که باید با هربار نفس کشیدن به وسوسه کشیدن مواد نه بگه، ما هم در حال جنگ لحظه ای با اهمال کاری هستیم.. شاید عملی ترین راهکار اینه که بدونی داره سوارت میشه و زندگیتو به چوخ میده و بهش نه بگی ، هرروز وهرلحظه

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      واقعیت اینه که تا بحال هیچ دلیل علمی یافته نشده که نشون بده چرا انسان کار ها رو به تعویق می اندازد و دوست دارد به تعویق بیاندازد وآیا جزو بیماریهای روانتی محسوب میشود؟ اگر بله درمانش چیست؟
      این جهان زندان و ما زندانیان.......

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      عزت نفس پایین، ترس از خطا کردن، کمال طلبی، انگیزه نداشتن و ضعف در برنامه ریزی و انضباط شخصی، تنها نمونه‌هایی از ریشه‌های شناخته‌شده‌ی اهمال کاری هستند

کسی که احساس می‌کند گاهی تنبلی، سستی و اهمال کاری در رفتارش وجود دارد و در پی رفع این مشکل است، قاعدتاً از این رفتار لطمه دیده یا می‌داند که لطمه خواهد دید (اگر این را قبول نداشت، در پی کمرنگ کردن این عادت نبود).
      وقتی کسی می‌داند که رفتاری به او لطمه می‌زند، چرا آن رفتار را انجام می‌دهد؟
      مگر همین تبعات منفی برای ترک یک عادت و تغییر رفتار کافی نیست؟

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      معضله فاصله ی زمانی

بعنوان معرفیه یکی از عوامل
      فاصله زمانی ، زمانی که میانه شما و هدفتون فاصله ی زمانی ای وجود داره ............... همین فاصله ی زمانی باعث میشه با خودتون بگید حالا کو تا اون موقع بذار فعلا عشق و حال و لذت آنی رو ببرم

دردِ دور :
      وقتی قرار باشد دردی را در زمانی بسیار دور تحمل کنیم ، فشار روانی آن درلحظه ی حال ، کمتر بنظر میرسد ، به همین علت گاهی آگاهانه یا ناآگاهانه حس میکنیم تجربه ی لذت نزدیک به بهای تحمل
      دردِ دور می ارزد.
      یک مثاله بدیهی و کنکوریه ماجرا اینکه نزدیکای کنکور خیلی از داوطلبا دچار استرس و فشار روانیه زیادی میشن و یسری ها آرزوشون این هست که وقت بیشتری برای مطالعه داشته باشن درحالی که همین داوطلبا چندماه پیش توی تابستون بخاطر فاصله ی زمانی ای که وجود داشت خیلی وقتا اهمال کاری میکردن و لذت درلحظه رو به دردِ دور ترجیح میدادن و خیلی از هدف گذاری ها و برنامه هاشون رو انجام نمیدادن یا کم کاری میکردن

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن