خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

تحصیل در مهندسی کامپیوتر برای دیپلمه‌ی انسانی عقلانیه؟

سلام دوستان
      من برنامه نویس حوزه وب هستم و 18 سالمه.من آینده‌ام رو میخوام برای اینکار بذارم و برام به شدت روشنه.
      امسال باید دانشگاه برم و متاسفانه دیپلمم انسانیه.در بازار کار واقعی این حوزه (شرکت نرم افزاری نه استخدام بانک و ....)
      حتی کسایی هستن که دیپلم دارن و یا لیسانس غیر مرتبط اما دارن عالی کار میکنن و هستن کسایی که مدرک مهندسی کامپیوتر دارن و بیکارن.
      خود رشته کامپیوتر مفیده ولی نه برای بازارکار . من دانشگاه نرفتن گزینه‌ام نیست. حالا که میخوام برم باید بهترین انتخاب رو داشته باشم و رشته‌ای رو انتخاب کنم
      که یا تو حوزه ی به کارم بیاد (حداقل خود مدرکش) یا کمترین وقت رو ازم بگیره که بتونم وقت زیادی برای برنامه نویسی بذارم
      هدفم از دانشگاه رفتن :
      0-عدم فشار خانواده
      1- فعلا سربازی نرفتن و شاید امریه گرفتن
      2- تسهیل گرفتن ویزاکار (با سابقه چند سال کار خود شرکت های خارجی شاید مدرک نخوان ولی سفارت میخواد اکثرا و مرتبط باید باشه)

متوجه شدم که میتونم بدون کنکور دانشگاه آزاد مهندسی کامپیوتر بخونم. ولی 16 واحد ریاضی و فیزیک دبیرستان رو باید به صورت پیش‌نیاز پاس کنم
      + 20 واحد دروس ریاضی و فیزیک پایه و یه سری دروسی که به ریاضی و فیزیک مرتبط هستن و بقیه هم دارن میخونن!! به نظرتون عقلانیه اینکار؟ میشه
      بدون درد و خونریزی پاس کرد این درس‌هارو؟ اگر نه پیشنهاد شما چیه؟
      رشته‌ای مثل حسابداری یا مدیریت بخونم برام راحتتره چون انسانیه ولی نمیدونم چقدر از من وقت میگیره و زمان زیادی میمونه برای برنامه نویسی وقت بذارم؟
      خود مدیریت خوندن به کار برنامه نویسی میاد؟ میشه ربطش داد به برنامه نویسی؟

ویرایش توسط sudomobin : 15 خرداد 1400 در ساعت 00:31

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کسی نظری نداره؟

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sudomobin نمایش پست ها
      سلام دوستان
      من برنامه نویس حوزه وب هستم و 18 سالمه.من آینده‌ام رو میخوام برای اینکار بذارم و برام به شدت روشنه.
      امسال باید دانشگاه برم و متاسفانه دیپلمم انسانیه.در بازار کار واقعی این حوزه (شرکت نرم افزاری نه استخدام بانک و ....)
      حتی کسایی هستن که دیپلم دارن و یا لیسانس غیر مرتبط اما دارن عالی کار میکنن و هستن کسایی که مدرک مهندسی کامپیوتر دارن و بیکارن.
      خود رشته کامپیوتر مفیده ولی نه برای بازارکار . من دانشگاه نرفتن گزینه‌ام نیست. حالا که میخوام برم باید بهترین انتخاب رو داشته باشم و رشته‌ای رو انتخاب کنم
      که یا تو حوزه ی به کارم بیاد (حداقل خود مدرکش) یا کمترین وقت رو ازم بگیره که بتونم وقت زیادی برای برنامه نویسی بذارم
      هدفم از دانشگاه رفتن :
      0-عدم فشار خانواده
      2- تسهیل گرفتن ویزاکار (با سابقه چند سال کار خود شرکت های خارجی شاید مدرک نخوان ولی سفارت میخواد اکثرا و مرتبط باید باشه)

متوجه شدم که میتونم بدون کنکور دانشگاه آزاد مهندسی کامپیوتر بخونم. ولی 16 واحد ریاضی و فیزیک دبیرستان رو باید به صورت پیش‌نیاز پاس کنم
      + 20 واحد دروس ریاضی و فیزیک پایه و یه سری دروسی که به ریاضی و فیزیک مرتبط هستن و بقیه هم دارن میخونن!! به نظرتون عقلانیه اینکار؟ میشه
      رشته‌ای مثل حسابداری یا مدیریت بخونم برام راحتتره چون انسانیه ولی نمیدونم چقدر از من وقت میگیره و زمان زیادی میمونه برای برنامه نویسی وقت بذارم؟

مدیریت و حسابداری هم ازاد میخوای بخونی؟ ببین دانشگاه نرو بخصوص ازاد واقعا ارزش نداره. وقت و پولت هدر میره. از الان برو دنبال هدفت. خیلی از همسن و سال های خودت جلو میفتی. بعد از 4 سال اونا تازه دنبال کارن و خیلی هاشون بیکارن بخصوص توی رشته های انسانی ولی تو بعد از 4 سال کار و تجربه درامد بالایی داری و کاری رو میکنی که دوست داری.

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگه هدفتون مهاجرت هست دانشگاه آزاد مهندسی کامپیوتر بخونید که بعدا اگه با ویزای کار نتونستید برید بتونید با ویزای تحصیلی برید . اگه نمراتتون خوب باشه شانس فاند و کمک هزینه تحصیلی هم خواهید داشت . برای مهاجرت برخلاف تصور عموم مردم ، اهمیتی نداره که شما مدرکتون از دانشگاه آزاد باشه یا دولتی .. یا حتی پیام نور و غیر انتفاعی .
      نظر من مهندسی کامپیوتر هستش و ترجیحا دانشگاه های آزاد تهران .
      رشته ای وجود نداره که شما بخوای بری و کمترین وقت رو ازت بگیره و در عین حال نمرات درخشان هم بیاری ( و خب نمرات خوب همونطور که گفتم برای ویزای تحصیلی شرط لازمه ) .
      باید وقت بذاری دیگه .. هم برای کارت و هم درس . نگران نباش ؛ چیزی نیست که با تلاش ، تداوم و دیسیپلین نتونی از پسش بربیای.
      حسابداری و مدیریت گزینه های خوبی نیستن برای شما از نظر من ؛ چون همونطور که خودتون گفتین ممکنه بعدا برای ویزای کار توی سفارت مشکل ساز بشه و هم اینکه برای ویزای تحصیلی هم باید در مقاطع بالاترِ همون رشته های مدیریت و حسابداری اقدام کنید . یا دیگه اگه خیلی خوش شانس باشید و بتونید با لیسانس حسابداری و مدیریت برای ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر پذیرش بگیرید شانستون برای کمک هزینه تحصیلی و فاند بسیار پایین خواهد بود .
      ویرایش توسط liia : 16 تیر 1400 در ساعت 20:42

5. Top | #5
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات

ستاد حمایت از حلقه حیدریون و شوهر عمه های کشور

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      هدفم از دانشگاه رفتن :
      0-عدم فشار خانواده

میتونی بری آزاد کامپیوتر بخونی
      هرچند رشته کامپیوتر خیلی واحد های دیگه داره و برنامه نویسیش آنچنان زیاد نیست و در ضمن حتی ممکنه وقتت رو بیشتر از رشته های دیگه بگیره چون مثلا برای برنامه نویسی از سی پلاس پلاس یا سی یا جاوا استفاده میکنن داخل دانشگاه و خب شما که تو حوزه وب کار میکنی مجبور میشی بری اونا رو هم یاد بگیری (اگه بلد نیستی البته) و من فقط یه دانشگاه شنیدم که از پایتون استفاده میکنن که میشه گفت مرتبط با وب هست هرچند اونم اگه درس بدن سمت django نمیرن
      اگه واقعا میخوای بری از ایران و مطمئنی که میری برو کامپیوتر دانشگاه آزاد بخون اونا چندان سخت نمیگیرن(البته شهرستاناش سخت نمیگیرن تهران یکم نسبتا سختگیر ترن)
      اما اگه مطمئن نیستی از رفتن و ممکنه نری برو یه رشته خیلی راحت که حتی نخونده درسا رو پاس کنی و وقتی ازت نگیره و به کارت برسی
      برای ربط دادن هم میشه ربطش داد به برنامه نویسی هر رشته ای رو اما خب شما وب کار میکنی
      مثلا میشناسم کسی که حسابداری خونده و داره نرم افزار های حسابداری و مالی تولید میکنه و مینویسه
      تصمیم با خودته اما اگه بری کامپیوتر باید یکم تلاش کنی براش هرچند تازمانی که مجازیه خیلی راحت میتونی بپیچونی و امسال هم تا پایان 1400 مجازیه دانشگاه ها بعدش مشخص نیست
      LEFT
      4/19/2021

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوست عزیز بعنوان کسی که خودش نرم افزار خونده به نظر من
      1 - تحصیلات آکادمیک در رشته ای که میخوای باهاش کار کنی حتما داشته باش اگه طراح وب هستی حتما تو دانشگاه برو دنبال رشته کامپیوتر
      2 - اما آیا در دانشگاه اگه کامپیوتر بخونی چیزی یاد خواهی گرفت و انتظارت از دانشگاه رفتن تو این رشته چیه ؟ اگه رشتت ریاضی بود میگفتم کنکور ریاضی بده و بخون برای دانشگاه دولتی درجه یک به این علت که محیط دانشگاه خوب بهت جهت میده و راه رو برات پدیدار میکنه . نه اینکه تو دانشگاه تهران بیان بهت عالی برنامه نویسی درس بدن اما انقدر سخت گیری تو این دانشگاه هست و دانشجوهای همکلاسیتم انقدر قوی هستن که مجبور میشی برای تموم کردن دانشگاه بری هر جور شده یاد بگیری حالا فکر کن بری دانشگاه آزاد کلا یه تخته وایت برد و 10 صفحه جزوس و کلی هزینه که باعث میشه پولم نداشته باشی بری بیرون برنامه نویسی یاد بگیری و آپدیت کنی معلوماتت رو چون اصولا اکثر درسای مهندسی نرم افزار برخلاف تصور ریاضی و چرت و پرتایی که اگه دانشگاهت خوب نباشه استاد با یه جزوه سر و ته درسو میبنده و آخرش بدون هیچ سوادی از دانشگاه میای بیرون پس به نظر من آزاد به هیچ دردی نمیخوره به جاش بروعلمی کاربردی چون گرایش هاش تخصصی تره و چیزای بیشتری یاد میگیری دنبال رشته های انسانیم برای مدرک گرفتن نرو که تبدیل میشی به همه کاره هیچ کاره نه مدیریت بلدی نه وقتی برات میمونه بری تو فیلد برنامه نویسی پیشرفت کنی

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      در مورد انسانی بودن دیپلمت ، اینو جدی بگیر ، شما باید بتونی دروس ریاضیاتی و الگوریتمی رو پاس کنی لذا باید به هر قیمتی که شده پایه ریاضیت رو قوی کنی ، حالا اون دروسی که خود دانشگاه بهت پیشنیاز میزنه به کنار شده معلم خصوصی هم بگیری ، یه راهی پیدا کن کن با پایه ریاضی خوب بری دانشگاه ، وگرنه بعدا اذیت میشی و حتی ممکنه باعث مشروطی و ... هم بشه.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      هدفم از دانشگاه رفتن :
      0-عدم فشار خانواده

سلام.
      اومدم رد شدم ولی نشد، و وظیفه خودم دونستم از اونجایی که تجربه کافی و وافر در این زمینه دارم به سوال شما جواب بدم.
      اون چیزی که در این خصوص وجود داره این هست که، شما میدونید که به چه چیزی علاقه دارید. این خوب هست.
      در خصوص مهندسی رشته نرم افزار، علاوه بر این که باید 16 واحد پیش بخورید میشه حدوداً یک ترم اضافه و 20 واحد ریاضی و فیزیک مثل ریاضی مهندسی احتمال مهندسی و معادلات دیفرانسیل و ریاضی مهندسی و... در پیش دارید که اگر استادها بخوان درست و درمون درس و پرسش و امتحان بگیرند سختی خودش رو داره و در دوره کارشناسی نرم افزار درس های دیگه ای هم هستند که چالش برانگیز باشند مثل طراحی کامپایلر و یا ساختمان داده ها و هوش مصنوعی .... ! پس کارشناسی رو به این فکر فقط 16 و 20 واحد ریاضی وفیزیک نباشید که براتون جذاب نیست شاید درس های دیگه هم که اسم بردم هم براتون جذاب نباشه و زوری باشه . ( و با نگاهی به استخدامی و خروج از کشور، معدل پائیین میتونه بهتون ضربه بزنه).
      از اونجایی که به برنامه نویسی علاقه دارید و کارتون باهاش میخواد پیش بره : این دوره درس های کارشناسی شاید اثر بخشی خاصی در اون چیزی که شما دنبالشون میکنید نداشته باشه که اکثر مهندسی های کامیپوتر این رو میگن، بچه های که میرن کارشناسی میخوان ارشد و دکتری بگیرند و اگر شما میخواهید در آینده این مدرک ها رو بگیرید خوب پس باید برید کارشناسی نرم افزار حالا در کنارش برنامه نویسی هم پیش ببرید.

اما از اونجایی که رشته انسانی هستید، بهترین پیشنهاد من به شما رشته های مثل حقوق، مدیریت و یا همون حسابدراری هست یا رشته ای که علاقه دارید هست .... که در این بین به نظرم حسابداری به اون چه میخواهید در کنار برنامه نویسی و... دنبال کنید خیلی بهتر دیده میشه خصوصا با یادگیری حسابداری میتونید سیستم های حسابداری نوین هم ایجاد کنید و با توجه به ویزا و خروج از کشور صحبت کردید، حتی اگر روزی کشور و دنیا طوری شد که شما نتونستید از کشور خارج بشید باز حسابداری جایگاه خودش رو در نظام مملکتی ایران داره . ولی رشته های مثل حقوق و مدیریت برای خروج از کشور خیلی شانس نداره و کشورهای خارج حقوق ما و مدیریت رو قبول ندارند و لی حسابداری بهتر هست ! خصوصا که در این بین میتونید مدرک های بین المللمی مختلف رو هم کسب کنید که براتون برای خروج از کشور میتونه کمک کننده باشه.

این که مثلا شما دارید درسی میخونید که وقت آزاد بمونه برای پرداختن به سایر چیزای که علاقه مند هستید مثل برنامه نویسی، بستگی به سطح استعداد و توانایی و برخورد شما با درس ها و شرایط دانشجویی و استادها و... بستگی داره ولی اگر رشته ای مثل کامپیوتر نرم افزار باشید به نظر میرسه درگیری بیشتری براتون میتونه داشته باشه تا حسابداری که از همون اولین ترم واحدهای همون رشته رو پاس می کنید و پیش نیازهای مثل ریاضی و فیزیک بهتون نمی خوره و دروس چارت کارشناسی هم درس های چالشی غریبه با شما وجود نداره ! و به صورت عمومی با کمی تلاش بله هم به برنامه نویسی هم به رشته تخصیلی دانشگاهیتون میتونید برسید.

موفق باشید.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن