خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات

مبارزه با درصد 0 در شیمی - Help me pls

سلام رفقا
      آقا ما همه دروس رو خوندیم و میخوایم جمع بندی کنیم یک ماه آخر رو ، جز شیمی و فارسی ، فارسی لغاتش مطالعه نشده ولی مهم نیست و میشه درصد حداقلی رو در این درس بدست اورد
      مشکل جدی من تو شیمی لعنتیه ، از همون دهم تو این درس مشکل داشتم ،درس خوبیه ولی سختع سخته سختع
      لطفا و خواهشا کمک کنید لااقل درصد 20 رو تو این درس بدست میارم، چ بخش هایی از شیمی رو میتونم بخونم (در کنار جمع بندی سایر دروس) ، کجاهاش هر سال سواله؟ بخش های مهمش رو لطفا بگید ، یا لااقل به درصد 10 برسم تو این درس ، آخه صفر خیلی زشته
      ویرایش توسط thanks god : 12 خرداد 1400 در ساعت 00:57

2. Top | #2
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ببین شیمی فصل ۳ یازدهم هرسال تو نظام جدید سه تا ۴ تا سوال ازش اومده هم خیلی کم حجمه هم زود بازدهه ولی خب یه مشکلی که هس اینه که مساعلش نیاز ب پیش نیاز استوکیومتری داره ، ولی خب بجز این درسی که تو این مدت زمان میتونه کمکت کنه ساختار اتم و جدول تناوبیه سوالایی که ازش میدن .ینی فصول ۱ دهم و ۱ یازدهم حالا پراکنده هم تو بقیه فصول یه چیزایی گفته اما اصلش همین دوفصله خ راحت ، اخرین مبحثیم که هر سال میاد ازش ساختار لوییسه که یه نیگا ب بازرگان بنداز قشنگ بت توضیح میده البته اگه قبلش ساختار اتمو بفهمی و الکترون و لایه ظرفیتو بدونی چی ب چیه ، تا این حد میشه .
      dont care about

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام من خیلی اطلاعی ندارم اما فکر میکنم با حفظیات شیمی بشه به این درصد رسید

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط thanks god نمایش پست ها
      سلام رفقاآقا ما همه دروس رو خوندیم و میخوایم جمع بندی کنیم یک ماه آخر رو ، جز شیمی و فارسی ، فارسی لغاتش مطالعه نشده ولی مهم نیست و میشه درصد حداقلی رو در این درس بدست اوردمشکل جدی من تو شیمی لعنتیه ، از همون دهم تو این درس مشکل داشتم ،درس خوبیه ولی سختع سخته سختعلطفا و خواهشا کمک کنید لااقل درصد 20 رو تو این درس بدست میارم، چ بخش هایی از شیمی رو میتونم بخونم (در کنار جمع بندی سایر دروس) ، کجاهاش هر سال سواله؟ بخش های مهمش رو لطفا بگید ، یا لااقل به درصد 10 برسم تو این درس ، آخه صفر خیلی زشته

سلام. تنها کمکم در این موقع فکر کنم حفظیات باشه!

ولی 20 درصد هم بزنی الکی به دلت صابون نزن بدون تعارف عرض میکنم
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Kingdom نمایش پست ها
      ببین شیمی فصل ۳ یازدهم هرسال تو نظام جدید سه تا ۴ تا سوال ازش اومده هم خیلی کم حجمه هم زود بازدهه ولی خب یه مشکلی که هس اینه که مساعلش نیاز ب پیش نیاز استوکیومتری داره ، ولی خب بجز این درسی که تو این مدت زمان میتونه کمکت کنه ساختار اتم و جدول تناوبیه سوالایی که ازش میدن .ینی فصول ۱ دهم و ۱ یازدهم حالا پراکنده هم تو بقیه فصول یه چیزایی گفته اما اصلش همین دوفصله خ راحت ، اخرین مبحثیم که هر سال میاد ازش ساختار لوییسه که یه نیگا ب بازرگان بنداز قشنگ بت توضیح میده البته اگه قبلش ساختار اتمو بفهمی و الکترون و لایه ظرفیتو بدونی چی ب چیه ، تا این حد میشه .

اخه ممد جواد داش درسته فرمایش شما در خصوص پلیمر

ولی الان ایشون رفت باز کرد، در اولین مرحله میبینه نوشته پروپن! پروپن چیه؟ ( باس بره 1 یازدهم)
      باز میره جلو میبینه نوشته گروه عاملی استری از پیوند الکلی با اسید الی هست ، گروه عاملی چیع؟ ( باس بره 2 یازدهم)
      میره جلو میبینه نوشته اتیل بوتانوات! ، این یعنی چی؟ ( باس بره 1 یازدهم نامگذاری)

و در اخر خوش خرم با هزار زحمت میره تستش رو بزنه میبینه ای دل غافل، خوراک پتروشیمی و اتیلن و ترفتالیک اسید و فلان بهمان هم هست، باس بره 4 دوازده بخونه!

فکر کنم مستقل ترین فصل الکتروشیمی باشه، یا ترمو ، ریشه دوان ترین فصل که هر جایی سرک میتونه بکشه 3 دوازده و 3 دهم باشه
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شیمی از زیست بدتر ترکیبیهطراح دیگه تست حفظیاتم تبدیل به شمارشی کرده که دانش آموز اونم نتونه بزنه

7. Top | #7
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

اخه ممد جواد داش درسته فرمایش شما در خصوص پلیمر

ولی الان ایشون رفت باز کرد، در اولین مرحله میبینه نوشته پروپن! پروپن چیه؟ ( باس بره 1 یازدهم)
      باز میره جلو میبینه نوشته گروه عاملی استری از پیوند الکلی با اسید الی هست ، گروه عاملی چیع؟ ( باس بره 2 یازدهم)
      میره جلو میبینه نوشته اتیل بوتانوات! ، این یعنی چی؟ ( باس بره 1 یازدهم نامگذاری)

و در اخر خوش خرم با هزار زحمت میره تستش رو بزنه میبینه ای دل غافل، خوراک پتروشیمی و اتیلن و ترفتالیک اسید و فلان بهمان هم هست، باس بره 4 دوازده بخونه!

فکر کنم مستقل ترین فصل الکتروشیمی باشه، یا ترمو ، ریشه دوان ترین فصل که هر جایی سرک میتونه بکشه 3 دوازده و 3 دهم باشه
      ممد جان داوش منم نوشتم که فصل یک یازدهمو بخونه ، اما اگه یه دقت کنی خودتم اشتب زدی یه جاییشو ، ترمو انتالپی پیوندو اینارو میخاد که باید ساختار لوییسو بلد باشی و الکترون ظرفیت و....که بازم بر میگرده ب حرف خود من ینی فصل یک دهم و حالا اندکی فصل ۲ دهم ، الکترو شیمی هم بنظرت استوکیومتری نمیخاد ؟ دگ طراح خیلی بخاد بهمون حال بده از سری اکترو شیمیایی سوال بده که اونم چن موردیش میکنه یدونه مورد مول الکترون مبادله شده هم میزاره توش،
      تنها جایی که میتونه با اطمینان کامل بره جلو جدول تناوبی و رسم ارایشه بنظرم
      dont care about

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      شیمی نظام جدید: بی در و پیکر ترین درس کهکشان هستی
      هیچ پیشنهادی در رابطه با شیمی ندارم
      لعنت به نویسندگانش
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      ممد جان داوش منم نوشتم که فصل یک یازدهمو بخونه ، اما اگه یه دقت کنی خودتم اشتب زدی یه جاییشو ، ترمو انتالپی پیوندو اینارو میخاد که باید ساختار لوییسو بلد باشی و الکترون ظرفیت و....که بازم بر میگرده ب حرف خود من ینی فصل یک دهم و حالا اندکی فصل ۲ دهم ، الکترو شیمی هم بنظرت استوکیومتری نمیخاد ؟ دگ طراح خیلی بخاد بهمون حال بده از سری اکترو شیمیایی سوال بده که اونم چن موردیش میکنه یدونه مورد مول الکترون مبادله شده هم میزاره توش،
      تنها جایی که میتونه با اطمینان کامل بره جلو جدول تناوبی و رسم ارایشه بنظرم

ناموصا یعنی لوییس رو هم بلد نیستش؟ بابا دوتا نقطس دیگه

برا الکترو هم نسبت به دیگران گفتم، مثلا در مقایسه با 3 دهم خیلی خیلی مستقله
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

10. Top | #10
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ناموصا یعنی لوییس رو هم بلد نیستش؟ بابا دوتا نقطس دیگهبرا الکترو هم نسبت به دیگران گفتم، مثلا در مقایسه با 3 دهم خیلی خیلی مستقله
      بنده خدا خودش نوشته صفرم
      dont care about

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      شیمی نظام جدید: بی در و پیکر ترین درس کهکشان هستی
      هیچ پیشنهادی در رابطه با شیمی ندارم
      لعنت به نویسندگانش
      بنده خدا خودش نوشته صفرم

همین الان بزنین شبکه سهند کلا تاریخ شیمی رو این کنکور اسان است متحول کرد

میگه دانش اموز المپیادی داشتم 90 میزد در 40 دیقه شیمی رو ، پکیج محاسبات من رو خرید بعد چند هفته زنگ زد گفت 100 میزنم تو 10 دیقه

( روشش چی باشه اخه ادم نسوزه! تکنیک ضربدر 5 )
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات

همین الان بزنین شبکه سهند کلا تاریخ شیمی رو این کنکور اسان است متحول کرد

میگه دانش اموز المپیادی داشتم 90 میزد در 40 دیقه شیمی رو ، پکیج محاسبات من رو خرید بعد چند هفته زنگ زد گفت 100 میزنم تو 10 دیقه

( روشش چی باشه اخه ادم نسوزه! تکنیک ضربدر 5 )
      capture41.png
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

13. Top | #13
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      همین الان بزنین شبکه سهند کلا تاریخ شیمی رو این کنکور اسان است متحول کرد میگه دانش اموز المپیادی داشتم 90 میزد در 40 دیقه شیمی رو ، پکیج محاسبات من رو خرید بعد چند هفته زنگ زد گفت 100 میزنم تو 10 دیقه ( روشش چی باشه اخه ادم نسوزه! تکنیک ضربدر 5 )
      اخ اخ گفتی این استادش خ خز دگ ناموسا این چیه از هر ۱ساعت کلاسش ۱ساعتو نیم فقط مطلب غیر درسی میگه ، بنده خدا این حالا یکم مساعلش بهتره ، مساعل حرف وسط دگ کل شیمی با اون فرمول مسخرش زیر سوال برد
      dont care about

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط thanks god نمایش پست ها
      سلام رفقاآقا ما همه دروس رو خوندیم و میخوایم جمع بندی کنیم یک ماه آخر رو ، جز شیمی و فارسی ، فارسی لغاتش مطالعه نشده ولی مهم نیست و میشه درصد حداقلی رو در این درس بدست اوردمشکل جدی من تو شیمی لعنتیه ، از همون دهم تو این درس مشکل داشتم ،درس خوبیه ولی سختع سخته سختعلطفا و خواهشا کمک کنید لااقل درصد 20 رو تو این درس بدست میارم، چ بخش هایی از شیمی رو میتونم بخونم (در کنار جمع بندی سایر دروس) ، کجاهاش هر سال سواله؟ بخش های مهمش رو لطفا بگید ، یا لااقل به درصد 10 برسم تو این درس ، آخه صفر خیلی زشته
      سلام دوست عزیزیه نکته ای رو میگم و بعد پیشنهاد خودم رو ارائه میکنم..

سوالاتی که در درس شیمی در کنکور 99 مطرح شد بگونه ای بود که شوک اساسی به همه داد و سر جلسه پشت کنکوری با درصد 70 شیمی کنکور 98 که تازه کلی دوباره یک سال روی شیمی کار کرده بود نتونست بالاتر از 40 بزنه و فقط شاق ها و افرادی که در شیمی جزوپرتلاش ها بودند (اون هایی که میخواستند شیمی را 100 بزنند) تونستن بالای 60 جواب بدند که همون افراد هم اذعان داشتند که ما یک تایم اساسی از درس x دو دستی تقدیم کردیم به شیمی تا این درصد زدیم. حالا این وسط ممکنه دبیر یا اقای ایکسی هم پیدا بشه که ناگهان اعلام کنه سوالات امسال آنچنانی سخت هم نبود و بیاید با روش های من صد بزنید ولی اکثرا شیاد هستند و بین سر جلسه کنکور نشستن با حل کردن سوالات زیر باد کولر گازی و پاهای لمیده و تایمی که میل به بی نهایت میکنه چند فرسنگی فاصله هست.. از طرفی شیمی درس آخر سر جلسه خیلی هاست که خستگی هم به همه چیز اضافه میشه. پس شمایی که میخواید 20 بزنید باید بدونید اگر کنکور به شکل و ساختار تخ.می 99 مطرح بشه هستند رقبایی که 70 درصد مطالب را خواندند و به زور 30 درصد هم نزدند. پس لطفا در خلوت خودتان هیچ وقت به این فکر نکنید که میخواید سر جلسه فلان درس رو n درصدی بزنید. یا اگر فکر کردین حتما بدترین و بهترین حالت ممکن رو هم مد نظر قرار بدهید. پس بهتر است بجای استعمال جمله n درصد از شیمی میخواهم بزنم بگوییم n درصد از شیمی میخواهم بخوانم که سر جلسه از خوانده ها هر چه مطرح شد درصد بزنم.

و اما برای این 20 درصد از شیمی پیشنهاد من اینست که:

شما بیاید روی این ریز بحث ها در حد توان وقت و سرمایه بگذارید و هر چقدر که توانستید تست هم بزنید و دقیق مسلط شوید روی این ها:
      1) رابطه انرژی و جرم (یک دهم)
      2) ایزوتوپ و پرتوزایی (یک دهم)
      3) نور، نشر نور و طیف نشری (یک دهم)
      4) آرایش الکترونی (یک دهم)
      5) ساختار لوویس + شکل هندسی (یک و دو دهم)
      6) هوا ، هواکره و گاز های موجود (دو دهم)
      7) نام گذاری ترکیبات یونی و مولکولی و فرمول نویسی
      8) موازنه (دو دهم)
      9) پلیمری شدن (سه یازدهم)
      10) مواد آلی (الکل، اتر، الدهید، کتون، کربوکسیلیک اسید، امین و امید) (سه یازدهم)
      11) واکنش استری شدن پلی استری پلی امیدی (سه یازدهم)
      12) نیروهای بین مولکولی در مواد آلی (سه یازدهم)
      13) دسته بندی مواد، جامد های کووالانسی و ویژگی ها (سه دوازدهم)
      14) رفتار مولکول ها، گشتاور دو قطبی، بار جزئی، شکل هندسی، قطبی و ناقطبی بودن (سه دوازدهم)
      15) جامد های فلزی و ویژگی ها (سه دوازدهم)
      16) اصل لوشاتلیه و مسائل ثابت تعادل (چهار دوازدهم)
      17) بازیافت PET (چهار دوازدهم)
      18) جدول تناوبی و روند ها، خواص مواد و دسته بندی و رفتار عناصر
      19) نفت و هیدروکربن ها (یک یازدهم)
      20) انرژی، دما، ظرفیت گرمایی (دو یازدهم)
      21) گرما و جاری شدن گرما و آنتالپی ها (دو یازدهم)
      22) روش های تعیین آنتالپی (دو یازدهم)
      23) اسید چرب و صابون و ساختار صابون و پاک کننده ها (یک دوازدهم)
      24) مفهوم اکسایش و کاهش ، نیم سلول ، نیم واکنش ها و داد و ستند الکترون (دو دوازدهم)
      25) عدد اکسایش (دو دوازدهم)
      26) خوردگی آهن (دو دوازدهم)
      27) برقکافت (دو دوازدهم)
      28) آبکاری (دو دوازدهم)

امید است با مطالعه این ریز بحث ها و ایجاد یک تسلط نسبی بتوانید در کنکور نتیجه ای که خواستار آن هستید بگیرید.

در پناه حق موفق باشید و سلامت.

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دقیقا ۳۰ روز تا ۱۱ تیر وقت داری ،کله شیمی ۱۰ فصله بشین مثه ادم از اول بخون :/
      تا دم جلسه کنکور وقت داری هر چی بلد نیسی اکی کنی بری
      این مشاورارو ولش کن ک میگن ماه اخر چیز جدسد نخونین

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن