خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 34
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات

شرکت در کنکور حین خدمت سربازی

سلام ممنون میشم لطف کنید جوابم رو بدین. یکی از دوستام الان دفترچه پست کرده میخواد بره سربازی میخواد بدونه ایا میتونه حین سربازی کنکور ۱۴۰۱ثبت نام کنه و درصورت قبولی ایست خدمت بگیره؟اینم اصافه کنم مقطع کارشناسی درس میخوند که انصراف داد میخواد حین سربازی کنکور ثبت نام کنه وداروسازی قبول شه
      ویرایش توسط dr.eliot : 11 خرداد 1400 در ساعت 15:20

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      Up

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dr.eliot نمایش پست ها
      Up
      داداش به نظرم بهتره بری نظام وظیفه بپرسی همه چیو. من هر سوالی برای گرفتن معافیت داشتم میرفتم اونجا.

اینجا اگه جوابیم بدن مشخص نیس اطلاعاتشون چقدر به روز باشه.
      همچین سوال های حساسی رو تا خودم نرم نظام وظیفه مطمئن نمیشم.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام ممنون میشم لطف کنید جوابم رو بدین. یکی از دوستام الان دفترچه پست کرده میخواد بره سربازی میخواد بدونه ایا میتونه حین سربازی کنکور ۱۴۰۱ثبت نام کنه و درصورت قبولی ایست خدمت بگیره؟اینم اصافه کنم مقطع کارشناسی درس میخوند که انصراف داد میخواد حین سربازی کنکور ثبت نام کنه وداروسازی قبول شه
      با احترام به نظر دوست بالایی چون من خدمت خودم رو در یگانی بودم که با پرونده های اینچنینی سرو کار داشتم اطلاعاتی رو در این خصوص دارم که خدمتتون عرض میکنم
      بله ایشون میتونن بعد از قبولی از دانشگاه نامه بردندی و ایست خدمت را زدندی و رفتندی دانشگاه درس خواندندی
      در ضمن بعد از اینکه ارتقا مدرک تحصیلی کردندی وبعدش بازگشتند به ادامه خدمت ارتقای درجه هم میگیرن و تو صبحگاه مشترک پادگان ازشون بابت این اقدام خداپسندانه و متمدنانه تقدیر هم خواهد شد
      دوران خدمت خودم یک نفر اینطوری شده بود لیسانس اومده بود خدمت استوار یود بعدش رفته بود تا دکتری خونده بود و دوباره برگشته بود ولی اینبار با درجه شامخ ستوان یکم پاسدار که درجه اش از فرمانده گروهان ما هم بالاتر بود ( هر چند به این درجه ها کشک هم نمیدن)

پ.ن: اگر ایشان از لیسانس انصراف داده اند یکم معادله پیچیده میشود و برای اطلاعات دقیق تر (بدلیل اینکه صد ها تبصره و ... وجود داره) حتما به نظام وظیفه مراجعه کنند چونکه معمولا ایست خدمت برای اندسته از سربازانی صادر میشود که به مقطع بالاتر از مدرک تحصیلیشون قبول بشوند یعنی کسی که لیسانس است دکتری پیوسته و فوق لیسانس قبول بشود و ودوباره برای لیسانس ایست خدمت صادر نمیشود تا جایی که مطلع هستم
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 11 خرداد 1400 در ساعت 15:47

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      با احترام به نظر دوست بالایی چون من خدمت خودم رو در یگانی بودم که با پرونده های اینچنینی سرو کار داشتم اطلاعاتی رو در این خصوص دارم که خدمتتون عرض میکنم
      بله ایشون میتونن بعد از قبولی از دانشگاه نامه بردندی و ایست خدمت را زدندی و رفتندی دانشگاه درس خواندندی
      در ضمن بعد از اینکه ارتقا مدرک تحصیلی کردندی وبعدش بازگشتند به ادامه خدمت ارتقای درجه هم میگیرن و تو صبحگاه مشترک پادگان ازشون بابت این اقدام خداپسندانه و متمدنانه تقدیر هم خواهد شد
      دوران خدمت خودم یک نفر اینطوری شده بود لیسانس اومده بود خدمت استوار یود بعدش رفته بود تا دکتری خونده بود و دوباره برگشته بود ولی اینبار با درجه شامخ ستوان یکم پاسدار که درجه اش از فرمانده گروهان ما هم بالاتر بود ( هر چند به این درجه ها کشک هم نمیدن)

پ.ن: اگر ایشان از لیسانس انصراف داده اند یکم معادله پیچیده میشود و برای اطلاعات دقیق تر (بدلیل اینکه صد ها تبصره و ... وجود داره) حتما به نظام وظیفه مراجعه کنند چونکه معمولا ایست خدمت برای اندسته از سربازانی صادر میشود که به مقطع بالاتر از مدرک تحصیلیشون قبول بشوند یعنی کسی که لیسانس است دکتری پیوسته و فوق لیسانس قبول بشود و ودوباره برای لیسانس ایست خدمت صادر نمیشود تا جایی که مطلع هستم
      الان با توجه به چیزی که میگین دوستم نمیتونه کنکور۱۴۰۱ ثبت نام کنه وابست خدمت بگیره؟واینکه آذر انصراف داده میتونه کاری کنه الان سربازی نره و بتونه کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کنه آیا راهی هست؟

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      الان با توجه به چیزی که میگین دوستم نمیتونه کنکور۱۴۰۱ ثبت نام کنه وابست خدمت بگیره؟واینکه آذر انصراف داده میتونه کاری کنه الان سربازی نره و بتونه کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کنه آیا راهی هست؟
      مثل اینکه متوجه نشدید
      ببینید دوست شما میتونه بره خدمت و کنکور 1401 و هم حین خدمت ثبت نام کنه و موقع کنکور هم مرخصی بگیره و بره کنورش رو بده و دوباره برگرده سر خدمتش و موقع که جواب انتخاب رشته میاد (دقت کنید جواب کنکور نه جواب انتخاب رشته!) اگه قبول شده باشه میره مرخصی میگیره میگره محلی که قبول شده و نامه میزنن براش میبره نیروی انسانی پادگان محل خدمت و ایست خدمت میزنن براش و میره دانشگاه ثبت نام میکنه
      اگر دوست شما از دوره روزانه انصراف داده باشه و بره خدمت و دوباره دوره روزانه قبول بشه فک کنم ایست خدمت نمیزنن بهش این رو باید از نظام وظیفه بپرسید چون من در مورد انصرافی ها اطلاعای ندارم و تمام اونایی که دیده بودم بهشون ایست خدمتخورده یا دیپلم داشتند و لیسانس قبول شده بودند و یا لیسانس داشتن فوق لیسانس و دکتری و در کل یک مقطع بالاتر

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      مثل اینکه متوجه نشدید
      ببینید دوست شما میتونه بره خدمت و کنکور 1401 و هم حین خدمت ثبت نام کنه و موقع کنکور هم مرخصی بگیره و بره کنورش رو بده و دوباره برگرده سر خدمتش و موقع که جواب انتخاب رشته میاد (دقت کنید جواب کنکور نه جواب انتخاب رشته!) اگه قبول شده باشه میره مرخصی میگیره میگره محلی که قبول شده و نامه میزنن براش میبره نیروی انسانی پادگان محل خدمت و ایست خدمت میزنن براش و میره دانشگاه ثبت نام میکنه
      اگر دوست شما از دوره روزانه انصراف داده باشه و بره خدمت و دوباره دوره روزانه قبول بشه فک کنم ایست خدمت نمیزنن بهش این رو باید از نظام وظیفه بپرسید چون من در مورد انصرافی ها اطلاعای ندارم و تمام اونایی که دیده بودم بهشون ایست خدمتخورده یا دیپلم داشتند و لیسانس قبول شده بودند و یا لیسانس داشتن فوق لیسانس و دکتری و در کل یک مقطع بالاتر
      ممنون از توضیحاتتون فقط یه چیزی اگه کلا سربازی نره ونخواد ایست خدمت بگیره با وجود اینکه انصراف آذر داده راهی وجود داره کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کنه؟

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنون از توضیحاتتون فقط یه چیزی اگه کلا سربازی نره ونخواد ایست خدمت بگیره با وجود اینکه انصراف آذر داده راهی وجود داره کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کنه؟
      طبق قانون خود نظام وظیفه بعد از انصراف از هر مقطع تحصیلی مشمول یکسال معافیت دارد تا تعیین تکلیف کند که خدمت سربازی میرود و یا درس میخواند و ادامه تحصیل میدهد و چون ایشون آذر 99 انصراف داده اند تا آذر 1400 معافیت انصراف از تحصیل لیسانس رو دارن و میتونن تا اذر 1400 تعیید تکلیف کنن و برای 1401 وقت ندارند و باید بروند خدمت سربازی و حین خدمت ایست خدمت بزنند

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      طبق قانون خود نظام وظیفه بعد از انصراف از هر مقطع تحصیلی مشمول یکسال معافیت دارد تا تعیین تکلیف کند که خدمت سربازی میرود و یا درس میخواند و ادامه تحصیل میدهد و چون ایشون آذر 99 انصراف داده اند تا آذر 1400 معافیت انصراف از تحصیل لیسانس رو دارن و میتونن تا اذر 1400 تعیید تکلیف کنن و برای 1401 وقت ندارند و باید بروند خدمت سربازی و حین خدمت ایست خدمت بزنند
      ممنون داداش که لطف کردی وقت گذاشتی پاسخ دادی

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      داداش مرسی از اطلاعاتت منم استفاده کردم. @josef76@
      فقط یه نکته رو خواستم اضافه کنم.
      من چون خودم به تازگی این مورد رو از نظام وظیفه پرسیدم میدونم.

۱ بار انصراف هیچگونه محدودیتی ایجاد نمیکنه.
      ینی کسی که مثلا از کارشناسی انصراف میده.
      میتونه بار دوم باز یه رشته از کارشناسی انتخاب کنه.
      ولی بعد از اون دیگه باید یا مقاطع بالاتر بخونه یا بره خدمت.

البته کسایی که روزانه هستن دوباره نمیتونن روزانه بزنن که اون یه بحث دیگست... @dr.eliot
      ایشون اگر نمیخواد خدمت بره.
      میتونه امسال پیام نور بزنه.
      دوباره بره کارشناسی. و سال 1401دوباره کنکور بده.

اما اینو دقت کنید چون دو بار از کارشناسی معافیت گرفته
      سال ۴۰۱ باید یه رشته ای رو قبول بشه که یا کارشناسی ارشد پیوسته باشه یا دکترای پیوسته. که بتونه دوباره معافیت بگیره.

در مورد ایست خدمت و شرایطش متاسفانه اطلاعی ندارم.
      ولی کسی که هنوز خدمت نرفته میدونم شرایطش اینجوریه.

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سلام، یک سؤالی از شما میخواستم بپرسم دوست عزیز،
      در سال دوم سربازی میشه کنکور ارشد داد و قبل از مهر همون سال، خدمت که تموم میشه، به دانشگاه رفت؟
      یعنی تابستان سال دوم خدمت کنکور ارشد داد و شهریور خدمت تمام و مهر ثبت نام کرد؟
      ممنونم از پاسخگویی.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

در سال دوم سربازی میشه کنکور ارشد داد و قبل از مهر همون سال، خدمت که تموم میشه، به دانشگاه رفت؟
      ممنونم از پاسخگویی.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ترک انصراف از تحصیل و یا اخراج از تحصیل، باید بی رفت خدمت.

تنها در صورتی نظام وظیفه برای طرف مجدد معافیت تحصیلی صادر می کنند که در یک مقطع بالاتر قبول بشن ! چون ایشون کارشناسی بودند و انصراف زدند، اگر دارو قبول بشن بله می تونند.

در زمان ما که این طوری بود و الان هم باید همین باشه.

اگر به نظام وظیفه دسترسی ندارید به پلیس + 10 رجوع کنید اون ها هم خبر دارند.
      مهم ترین سرنوشت کنکور حق ترمیم نمرات معدل هست:
      پویش ترمیم معدل و معدل برای کلیه رشته ها و نظام جدید و قدیم
      همه عزیزان اعضا تشریف بیاورند (جز افراد فاز منفی و مریض)

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط The090 نمایش پست ها
      ممنونم از پاسخگویی.
      بله چرا که نه

15. Top | #15
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات

سلام قارداش. چطوری خوبی؟ میخواستم پیغام خصوصی بدم بسته بود گفتم ریپلای کنم
      داداش من فارغ التحصیل کاردانی ام و تا 29 مرداد سال بعد وقت دارم تعیین تکلیف کنم. میخواستم امسال کنکور بدم و کاملا مصممم که پزشکی قبول بشم و مطمئنم که میشه چون پیشرفتام خوب بوده.
      من قبل شروع کردن به خوندم مفصل تحقیق کردم و این پلن تو ذهنم بود که کنکور بدم بعد برم سربازی و اموزشی رو بگذرونم و ایست خدمت بزنم و پلیس بعلاوه ده رفتم و چندتا جا پرسیدم گفتم مشکلی نیست ولی امروز اتفاقی یه سایتی رو دیدم که نوشته بود اونایی که فارغ التحصیل کاردانی هستن اصلا نمیتونن از ایست خدمت استفاده کنن
      1.jpg
      3.jpg
      رفتم دفترچه سال قبلو دیدم که اینو نوشته بود
      2.jpg
      که اینم واسه مشمولانه من که اون موقع حین خدمت محسوب میشم
      حالا سوالم ازت اینه با توجه به اینکه تو تجربه شو داری و تو اون یگان بودی آیا من در صورتی قبولی در پزشکی که مقطع بالاتره میتونم از ایست خدمت استفاده کنم یا نه؟ بوده کسی که کاردانی باشه ولی ایست خدمت بگیره یا نه؟
      البته تو سایت برای کسی که فارغ التحصیل کارشناسی هم بوده اینو نوشته که نمیتونه کنکور ثبتنام کنه و ایست خدمت بزنه و فقط میتونه ارشد بره که ظاهرا شما میگید دیدید کسی رو که کارشناسی باشه ولی دکتری قبول شده و ایست خدمت زده؟ اگه اینطور باشه فک کنم الکی استرس گرفتم و میتونم ایست بزنم چون احتمالا اطلاعات پاسخگو کم بوده ولی در کل ممنون میشم تو هم خیالمو راحت کنی که همچین کسی رو تو دوران خدمت دیدی یا نه؟
      ویرایش توسط Alef.heh.mim : 17 دی 1400 در ساعت 20:40

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن