خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 22
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

یه سری سوال دارم برای شروع کنکور

سلام ظهر همه بخیر
      من کنکوری ۱۴۰۱ هستم الان پایه یازدهمم
      یه سری سوال داشتم گفتم که بپرسم شاید بتونید کمکم کنید
      اول از همه بگم من دهم و یازدهم رو تقریبا خوب خوندم مخصوصا یازدهم دهم یکم فراموشم شده یه فصل از زیست دوازدهم و کمی از حرکت شناسی خوندم (تا سرعت ثابت)
      حالا سوال هام
      ۱)برنامه ای که من در نظر داشتم برای خودم اینه که از یک خرداد تا ۱۸ تیر پایه دهم و یازدهم و اون یکم از دوازدهم رو مروز کنم که میشه ۷ هفته
      از هجده تیر با برنامه آزمون های تابستونیه کانون پیش برم
      به نظرتون این کار خوبه ؟یا وقت رو بزارم رو پیش خوانی دوازدهم؟یه دوستی هم بهم گفت تا ۱۸ تیر یه پایه رو حمع کن بعدش با کانون یه پایه دیگه رو نظرتون چیه؟
      ۲)من ساعت مطالعه بالا برام مشکلی نیست تا حدود ۱۰ ۱۲ ساعت ولی یه مشکلی که در دوسال پایه داشت عدم پیوستگی بوده راه حلی دارید؟
      خودم حس میکنم این نداشتن پیوستگی بخاطر نبودن جو درسی و کنکوریه(مجازی بودن کلاس ها بخصوص اینکه مدرسه من کلا جو درسی نداره) مثلا من کلاس زیست میرفتم با اینکه آنلاین بود ولی واقها جو درسی خوب بود و زیستم رو خیلی بهتر از بقیه درس ها بستم و همیشه تلاش میکردم جز اولین های کلاس باشم و رقابتش برام خیلی خوب بود
      حالا به نظرشما با این شرایط برم پانسیون که محیط کنکوری داشته باشه؟
      یه بار رفتم این پانسیون و خوشم اومد محیط خیلی ارومی بود هنه سرشون تو درس بود و وقتای استراحت از هم سوال میپرسیدن و مسئولین مراقب بودن کسی شلوغ نکنه
      ۳)در مورد منابع میخوام بپرسم
      اینا منابعی هستن که من در طول دهم و یازدهم زدم اگه میشه برای این تابستون منبع معرفی کنید بهم که سطحشون یکم بالاتر باشه
      زیست:هر دوسال میکرو و خیلی سبز های پایه به پایه+سه سطحی
      شیمی:هر دو سال خیلی سبز
      فیزیک :دهم میکرو یازدهم میکرو و خیلی سبنز(نشرالگو رو دارم ولی نزدم خوبه؟
      ریاضی :دهم خیلی سبز و مهروماه یازدهم خیلی سبز و سه سطحی
      ۴)عمومی ها وضعم خوبه ولی متاسفانه خیلی کم کاری کردم توی عمومی و بیشتر اختصاصی خوندم برای همین میخوام تین تابستون جبران کنم حتما
      فقط عربی در حد خیلی داغونی هستم و همیشه صفر میزاشتم یا فوقش زیر ده میزدم و همینم ترازمو میاوزد پایین
      به نظرتون ویدیو آقای فلاح رو ببینم میتونم به سطح خوبی برسم؟
      ممنون میشم درباره هر کدوم اطلاعی دارین حواب بدین
      و اگه توصیه دارید بگید
      راستی اگر کسی میتونه در زمینه برنامه ریزی کمکم کنه بگه که عکس برنامم رو براش بفرستم ممنون

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ftm_a نمایش پست ها
      سلام ظهر همه بخیر
      اول از همه بگم من دهم و یازدهم رو تقریبا خوب خوندم مخصوصا یازدهم دهم یکم فراموشم شده یه فصل از زیست دوازدهم و کمی از حرکت شناسی خوندم (تا سرعت ثابت)
      حالا سوال هام
      ۱)برنامه ای که من در نظر داشتم برای خودم اینه که از یک خرداد تا ۱۸ تیر پایه دهم و یازدهم و اون یکم از دوازدهم رو مروز کنم که میشه ۷ هفته
      به نظرتون این کار خوبه ؟یا وقت رو بزارم رو پیش خوانی دوازدهم؟یه دوستی هم بهم گفت تا ۱۸ تیر یه پایه رو حمع کن بعدش با کانون یه پایه دیگه رو نظرتون چیه؟
      ۲)من ساعت مطالعه بالا برام مشکلی نیست تا حدود ۱۰ ۱۲ ساعت ولی یه مشکلی که در دوسال پایه داشت عدم پیوستگی بوده راه حلی دارید؟
      خودم حس میکنم این نداشتن پیوستگی بخاطر نبودن جو درسی و کنکوریه(مجازی بودن کلاس ها بخصوص اینکه مدرسه من کلا جو درسی نداره) مثلا من کلاس زیست میرفتم با اینکه آنلاین بود ولی واقها جو درسی خوب بود و زیستم رو خیلی بهتر از بقیه درس ها بستم و همیشه تلاش میکردم جز اولین های کلاس باشم و رقابتش برام خیلی خوب بود
      یه بار رفتم این پانسیون و خوشم اومد محیط خیلی ارومی بود هنه سرشون تو درس بود و وقتای استراحت از هم سوال میپرسیدن و مسئولین مراقب بودن کسی شلوغ نکنه
      ۳)در مورد منابع میخوام بپرسم
      اینا منابعی هستن که من در طول دهم و یازدهم زدم اگه میشه برای این تابستون منبع معرفی کنید بهم که سطحشون یکم بالاتر باشه
      زیست:هر دوسال میکرو و خیلی سبز های پایه به پایه+سه سطحی
      شیمی:هر دو سال خیلی سبز
      فیزیک :دهم میکرو یازدهم میکرو و خیلی سبنز(نشرالگو رو دارم ولی نزدم خوبه؟
      ریاضی :دهم خیلی سبز و مهروماه یازدهم خیلی سبز و سه سطحی
      ۴)عمومی ها وضعم خوبه ولی متاسفانه خیلی کم کاری کردم توی عمومی و بیشتر اختصاصی خوندم برای همین میخوام تین تابستون جبران کنم حتما
      فقط عربی در حد خیلی داغونی هستم و همیشه صفر میزاشتم یا فوقش زیر ده میزدم و همینم ترازمو میاوزد پایین
      به نظرتون ویدیو آقای فلاح رو ببینم میتونم به سطح خوبی برسم؟
      ممنون میشم درباره هر کدوم اطلاعی دارین حواب بدین
      و اگه توصیه دارید بگید
      راستی اگر کسی میتونه در زمینه برنامه ریزی کمکم کنه بگه که عکس برنامم رو براش بفرستم ممنون
      HELP @Zero_Horizon
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      سلام ظهر همه بخیر
      حالا سوال هام
      سلام به کنکوریه تازه نفس =)

یه چیزی همین اوله کاری بگم ، میدونم اینکه حس کنی جلو افتادی حس انگیزه و یه مدل انرژی به آدم میده ولی اصلا اینکارو نکن ، تا وقتی دهم ویازدهمت تا حد خیلی خوبی کاور نشده سراغ پیش خوانی دوازدهم نرو خیلی
      توی مسیر کنکور این مدل پیش خوانی ها جواب نمیده ، بهترین کار این هست که هرچیزی رو توی وقت خودش و بصورت درست وحساب شده پیش ببری

پس توصیه من این هست که تا اواخر بهار تمرکزت رو بذار روی همین یازدهم و قشنگ نسبت به شخصیتی که برای پایه یازدهم از نظر درسی ساختی ، فراشناخت پیدا کن ، ببین کدوم فصول و کدوم مباحث توی هردرس حکم چاله چوله برات دارن کدوما رو یادگرفتی ولی تست زنی شون رو مشکل داری ، کدوما نقطه قوتت هستن ، همه ی اینا رو روی یه کاغذی چیزی یادداشت کن و براساسش برای رفع و کمتر کردن چاله چوله ها اولویت بندی انجام بده ، نواقص رو تاجای ممکن تکمیل کن ، خونده شده ها رو رفع اشکال کن خلاصه تا میتونی تا اواخر خرداد فقط با تمرکز روی یازدهم بازوی یازدهمت رو قوی تر کن
      در اینصورت تابستون بطورکل میتونی دهم رو نسبت به یازدهم اولویت بدی و این دوتا پایه رو شخصیت کنکوری شون رو بسازی....بهت قول میدم اگه تابستون دروس پایه رو خوب کار کنی قطعا خیلی خیلی بیشتر سود خواهی کرد تا اینکه بیای پیش خوانی دوازدهم رو انجام بدی ، اصلا هرچقدر پایه ات قوی تر باشه سرعت یادگیری و پیش رویت توی سال دوازدهم بیشتر خواهد بود
      درمورد عدم پیوستگی و اهمال کاری به احتمال زیاد یه تاپیک بزنم بزودی اونجا قضیه رو میشکافم

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام عزیزم
      ببین به نظرم اصلا عجله نکن و خودتو خسته نکن چون زور زیادو باید اون اخر بزنی
      به نظرم اصلا اصلا تو تابستون سراغ 12 نرو چون به اندازه کافی تو سال یرای12 وقت هست پایه بخون تو تابستون فقط
      کتاباتم به نظرم خوبن ولی سعی کت وسواس نداشته باشی به منبع رو عالی بخونی بهتر از اینه که چن تا کتابو نصفه نیمه بخونی
      برای زیست پیشنهاد من پایه و دوازدهم خیلی سبزه وبرای زمان جمع بندی فصل ازمون خیلی سبز هم خوبه
      شیمی هم من خیلی سبزو پیشنهاد میکنم هم برا پایه و هم دوازدهم
      فیزیک پایه سطح خیلی سبز بالاتر از میکروعه ولی برا دوازدهم در یه حدن
      ریاضی مهروماه خیلی جاها از چارچوب کنکور خارج شده ولی درسنامش خوبه به نظرم جامع خیلی سبز بگیر و میکروطلایی هم برای جمع بندی
      سعی کن اگه کتابای پایه به پایه رو زدی جامع کار کنی الان چون خیلی بهتره
      برای عمومی هم اصلا نگران نباش عمومی راحت میاد بالا
      دینی بهمن ابادی عالیه
      فارسی هفت خوان با موضوعی های نشرالگو
      زبان اگه سطحت بالاس شهاب اناری اگرنه خیلی سبز(شهاب اناری برا کسایی خوبه که کلاس رفتن)
      عربی هم خیلی سبز جامع یا مینی میکروطلایی های موضوعی
      ایشالا موفق باشی

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      سلام ظهر همه بخیر
      راجع به عمومی هات توی تابستون
      توی تابستون بیشتر روی مباحث مهارت محور تمرکز داشته باش....بخصوص ادبیات و عربی رو موضوعی خوندن رو جدی استارت بزن
      ولی توی برنامه ی روزانه ات بیشتر از 40 درصد از تایم رو به عمومی ها نده ، عمومی ها رازش توی مستمر خوندنه نه اینکه مثلا یهو یه روز بیام کلی ادبیات بخونم بعدش پارت بعدی ادبیات بره تا چندروز بعد

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      کسی میدونه چطور میشه فقط یکی از ازمونهای جامع ماز رو ثبت نام کرد؟؟؟یا فقط میشه پکیج کاملشو خرید؟؟؟؟؟
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      سلام به کنکوریه تازه نفس =)

یه چیزی همین اوله کاری بگم ، میدونم اینکه حس کنی جلو افتادی حس انگیزه و یه مدل انرژی به آدم میده ولی اصلا اینکارو نکن ، تا وقتی دهم ویازدهمت تا حد خیلی خوبی کاور نشده سراغ پیش خوانی دوازدهم نرو خیلی
      توی مسیر کنکور این مدل پیش خوانی ها جواب نمیده ، بهترین کار این هست که هرچیزی رو توی وقت خودش و بصورت درست وحساب شده پیش ببری

پس توصیه من این هست که تا اواخر بهار تمرکزت رو بذار روی همین یازدهم و قشنگ نسبت به شخصیتی که برای پایه یازدهم از نظر درسی ساختی ، فراشناخت پیدا کن ، ببین کدوم فصول و کدوم مباحث توی هردرس حکم چاله چوله برات دارن کدوما رو یادگرفتی ولی تست زنی شون رو مشکل داری ، کدوما نقطه قوتت هستن ، همه ی اینا رو روی یه کاغذی چیزی یادداشت کن و براساسش برای رفع و کمتر کردن چاله چوله ها اولویت بندی انجام بده ، نواقص رو تاجای ممکن تکمیل کن ، خونده شده ها رو رفع اشکال کن خلاصه تا میتونی تا اواخر خرداد فقط با تمرکز روی یازدهم بازوی یازدهمت رو قوی تر کن
      در اینصورت تابستون بطورکل میتونی دهم رو نسبت به یازدهم اولویت بدی و این دوتا پایه رو شخصیت کنکوری شون رو بسازی....بهت قول میدم اگه تابستون دروس پایه رو خوب کار کنی قطعا خیلی خیلی بیشتر سود خواهی کرد تا اینکه بیای پیش خوانی دوازدهم رو انجام بدی ، اصلا هرچقدر پایه ات قوی تر باشه سرعت یادگیری و پیش رویت توی سال دوازدهم بیشتر خواهد بود
      درمورد عدم پیوستگی و اهمال کاری به احتمال زیاد یه تاپیک بزنم بزودی اونجا قضیه رو میشکافم
      سلام
      راستش یازدهم چاله چوله زیادی ندارم
      حدود دو هفته پیش یازدهم رو تموم کردم و این مدت تونستم اوکیش کنم درصدامم نسبتا خوبه حدود شصت هفتاد به بالا(البته بجز عربی لعنتی)
      با این حال بازم توصیه شما اینه تا اخر بهار یازدهم بخونم؟
      خودمم اصراری بر پیش خوانی ۱۲ ندارم برام مهمه پایه رو کامل بخونم
      نمیخوام مهر تو پایه ضعفی داشته باشم

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dr.Narges نمایش پست ها
      سلام عزیزم
      ببین به نظرم اصلا عجله نکن و خودتو خسته نکن چون زور زیادو باید اون اخر بزنی
      به نظرم اصلا اصلا تو تابستون سراغ 12 نرو چون به اندازه کافی تو سال یرای12 وقت هست پایه بخون تو تابستون فقط
      کتاباتم به نظرم خوبن ولی سعی کت وسواس نداشته باشی به منبع رو عالی بخونی بهتر از اینه که چن تا کتابو نصفه نیمه بخونی
      برای زیست پیشنهاد من پایه و دوازدهم خیلی سبزه وبرای زمان جمع بندی فصل ازمون خیلی سبز هم خوبه
      شیمی هم من خیلی سبزو پیشنهاد میکنم هم برا پایه و هم دوازدهم
      فیزیک پایه سطح خیلی سبز بالاتر از میکروعه ولی برا دوازدهم در یه حدن
      ریاضی مهروماه خیلی جاها از چارچوب کنکور خارج شده ولی درسنامش خوبه به نظرم جامع خیلی سبز بگیر و میکروطلایی هم برای جمع بندی
      سعی کن اگه کتابای پایه به پایه رو زدی جامع کار کنی الان چون خیلی بهتره
      برای عمومی هم اصلا نگران نباش عمومی راحت میاد بالا
      دینی بهمن ابادی عالیه
      فارسی هفت خوان با موضوعی های نشرالگو
      زبان اگه سطحت بالاس شهاب اناری اگرنه خیلی سبز(شهاب اناری برا کسایی خوبه که کلاس رفتن)
      عربی هم خیلی سبز جامع یا مینی میکروطلایی های موضوعی
      ایشالا موفق باشی
      سلام ممنون وقت گذاشتی
      مثلا گفتی شیمی خیلی سبز یعنی همون کتاب هایی که داشتم بزنم.؟تکراری نیست؟
      و اینکه کتاب های جامع فکر نکنم تا شهریور بیان چیکار کنم؟☹
      زبان و ادبیات تقریبا اوکیم یکم کم خوندم اما زبان کلاس رفتم ادبیات هم تو راهنمایی قوی بودم مخصوصا آرایه و دستور ولی خب ثرایت لنگ‌میزنم

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      راجع به عمومی هات توی تابستون
      توی تابستون بیشتر روی مباحث مهارت محور تمرکز داشته باش....بخصوص ادبیات و عربی رو موضوعی خوندن رو جدی استارت بزن
      ولی توی برنامه ی روزانه ات بیشتر از 40 درصد از تایم رو به عمومی ها نده ، عمومی ها رازش توی مستمر خوندنه نه اینکه مثلا یهو یه روز بیام کلی ادبیات بخونم بعدش پارت بعدی ادبیات بره تا چندروز بعد
      منظورت از عربی موضوعی چیه؟یه کتاب دارم(خیلی سبز جامع) که پایه به پایه اس
      بعد اینکه نظرت چیه تابستون دینی نخونم؟یا حداقل تا آزمونای کانون نخونم
      تو عمومی خیلی تنبلم متاسفانه همش میرم سمت اختصاصی حتما باید این عادتو اصلاح کنم
      راستی ممنون که وقت گذاشتی

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      پیشنهاد میکنم آزمون و خطا نکنی و اگر توان مالیشو داری یه مشاور خوب بگیری
      حرف تو مثل اینه که میخوای یه خونه بسازی ولی تا حالا تجربه ساختن یه خونه نداشتی و میخوای با پرسش از این و اون و خوندن چندتا مقاله از توی اینترنت خودت آجر و سیمان بگیری دستت یه خونه محکم و استاندارد و عالی بسازی.

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      سلام
      راستش یازدهم چاله چوله زیادی ندارم
      حدود دو هفته پیش یازدهم رو تموم کردم و این مدت تونستم اوکیش کنم درصدامم نسبتا خوبه حدود شصت هفتاد به بالا(البته بجز عربی لعنتی)
      با این حال بازم توصیه شما اینه تا اخر بهار یازدهم بخونم؟
      خودمم اصراری بر پیش خوانی ۱۲ ندارم برام مهمه پایه رو کامل بخونم
      نمیخوام مهر تو پایه ضعفی داشته باشم
      بازم من نظرم اینکه فعلا روی همون یازدهم متمرکز باشی ، اگه از یازدهمت خیلی مطمعن بودی نهایتا یکی دو تا از دهم (از دروس اختصاصی) موازی با یازدهمت تا آخر بهار پیش ببر بعدش توی تابستون دهم رو بیار روی نقطه ی تمرکزت و درکنارش موازی یازدهم

سبک یادگیریت رو هم میشناختم یسری توصیه های دیگه هم میکردم فعلا بماند ، درمورد سبک یادگیری جا داره یه مطلب توی انجمن قرار بگیره

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      منظورت از عربی موضوعی چیه؟یه کتاب دارم(خیلی سبز جامع) که پایه به پایه اس
      بعد اینکه نظرت چیه تابستون دینی نخونم؟یا حداقل تا آزمونای کانون نخونم
      تو عمومی خیلی تنبلم متاسفانه همش میرم سمت اختصاصی حتما باید این عادتو اصلاح کنم
      راستی ممنون که وقت گذاشتی
      عربی موضوعی یعنی ترجمه / درک مطلب / تحلیل صرفی / ضبط حرکات / قواعد رو هرکدوم رو تقریبا جداگانه فرایند یادگیری شون رو تکیمل و بصورت موضوعی تست وتمرین ورفع اشکال کنی تا مباحث مربوط به هر موضوع بشکل زنجیره ی پیوسته توی ذهنت جا بیفته .... از همون پایه به پایه ها هم میتونی استفاده کنی ولی بد نیست بعدا منابع موضوعی تهیه کنی ، مثلا میکرو طلایی گاج موضوعی کار کرده

ببین من درکل با این لفظ که یه مدت کلا یه درسی رو بطور کل کنار بذاری موافق نیستم.... ولی این مدل دروس مثل دینی رو توی تابستون میتونی بصورت کمرنگ پیش ببری ولی کلا بی خیالش نشو
      آره متاسفانه خیلیا عمومی رو شل میارن بالا حتی تا دو سه ماه آخر کنکور ، با این خیال که ماه های آخر روی عمومیا تمرکز میکنن درحالی که در بالای 90 درصد مواقع عملی نمیشه .... عمومی ها رو از همین الان خرده خرده ولی مستمر داخل برنامه روزانه جا بده

خواهش میکنم ، Good Luck

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با اجازه از استارتر منم سوالمو بپرسم
      میشه یه منبع ریاضی بهم معرفی کنید که در کنار ریاضی جامع خیلی سبز بزنم؟
      چون احساس میکنم تعداد تست هاش برای من یکم کمه و سطح تست هاشم اگه یکم بالاتر باشه بهتره

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط betadin نمایش پست ها
      با اجازه از استارتر منم سوالمو بپرسم
      میشه یه منبع ریاضی بهم معرفی کنید که در کنار ریاضی جامع خیلی سبز بزنم؟
      چون احساس میکنم تعداد تست هاش برای من یکم کمه و سطح تست هاشم اگه یکم بالاتر باشه بهتره
      من خود استادم کتاب خیلی سبزو گفته بود بعد از اون الگو

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط asal_tf نمایش پست ها
      پیشنهاد میکنم آزمون و خطا نکنی و اگر توان مالیشو داری یه مشاور خوب بگیری
      حرف تو مثل اینه که میخوای یه خونه بسازی ولی تا حالا تجربه ساختن یه خونه نداشتی و میخوای با پرسش از این و اون و خوندن چندتا مقاله از توی اینترنت خودت آجر و سیمان بگیری دستت یه خونه محکم و استاندارد و عالی بسازی.
      توان مالیشو دارم اما خیلی با مشاور نمیتونم ارتباط بگیرم نمیدونم چرا
      و اینکه تو شهرمون مشاور خوب زیاد نیست نمیدونم شاید هست من نمیدونم در هر صورت میرم چند نفرو میبینم شاید خوب بودن
      برادرم هم دانشجو پزشکی و کلیاتو میتونه کمکم کنه ولی چون نظام قدیم بوده و چند سال پیش قبول شده جزئیات درس های نظام جدیدو نمیدونه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن