خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 78
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      طرح خوبیه چه مشکلی داره کنکور دو بار در سال برگزار بشه؟

ظرفیت نصف میشه رقبای اصلی نصف شون قبول میشن و نصف شون میان کنکور بعدی رو میدن اونی هم که نمیخونه و قرار نیست قبول بشه قرار نیست کنکور بعدی هم کار خاصی کنه پس کسی آسیب نمی بینه از نظر قبول نشدن.

من صد بار گفتم داخل تاپیکام ۶ ماه بیشتر واسه قبول شدن نیاز نیست (نگفتم رتبه برتر گفتم قبولی!) اگر این اتفاق بیفته و کنکور دو مرحله ای بشه شما ۶ ماه فشار میاری و نتیجه هم میگیری و اگرم خدای ناکرده نتیجه نگرفتی قصه نمیخوری که باید ۳۶۵ روز دیگه پشت کنکور سگ مال عمرمو هدر بدم میری دوباره یه ۶ ماه دیگه هم میخونی و کارو جمع میکنی! این کجاش بده؟!

اما این طرح عملی نمیشه یعنی قابلیت عملی شدن داره ولی اونی که باید به اجرا بزاره بی بخاره
      باید پذیرش دانشگاه ها و مدارس و سازمان سنجش با این سیستم مچ بشن که به این زودیها این اتفاق نمیافته
      فرض کن شما دوازدهمی هستی 9 ماه درس میخونی فقط تو مدرسه چجوری میخوای به کنور مرحله اول برسی؟؟؟؟؟؟؟
      میمونی پشت کنکور برای مرحله دوم درسته؟؟ یعنی بیشتر برای کم کردن پشت کنکوریها مفیده تا اصلاح ساختار
      در ضمن اینا عرضه این کارا رو ندارن
      پس اجرایی نمیشه بشه هم اونقدر اعتراض وارد میشه دوباره میشینن سرجای اول
      ولی میتونن کنکور رو سرجای خودش نگه دارن ولی یه کنکوری هم وسطای سال بگیرن برای فارغ التحصیلا و پشت کنکوریها که نخوان یکسال دیگه کنکور بدن و یه ظرفیتی هم جداگونه برای اونا به خاطر تکمیل ظرفیت در نظر بگیرن که میتونه مفید باشه ولی باز هم اجرایی نمیشه به این زودیها
      این سیستم کنکور حساب خودش رو پس داده و کم هزینه ترین و مطمئن ترین و امن ترین سیستمی هست که در این حجم گسترده میتونن اجراش کنن تو یکروز و قال قضیه رو بکنن بره پی کارش پس سری که درد نمیکنه رو دستمال نمیبندن و اینا هم این چیزار و میدونن ولی هر از گاهی یه حرفهایی میزنن برای جو دادن
      " دردا که بپختیم در این سوز نهان
      وان را خبر از آتش ما نیست که خامست "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 29 اردیبهشت 1400 در ساعت 12:49

2. Top | #17
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      طرح خوبیه چه مشکلی داره کنکور دو بار در سال برگزار بشه؟

ظرفیت نصف میشه رقبای اصلی نصف شون قبول میشن و نصف شون میان کنکور بعدی رو میدن اونی هم که نمیخونه و قرار نیست قبول بشه قرار نیست کنکور بعدی هم کار خاصی کنه پس کسی آسیب نمی بینه از نظر قبول نشدن.

من صد بار گفتم داخل تاپیکام ۶ ماه بیشتر واسه قبول شدن نیاز نیست (نگفتم رتبه برتر گفتم قبولی!) اگر این اتفاق بیفته و کنکور دو مرحله ای بشه شما ۶ ماه فشار میاری و نتیجه هم میگیری و اگرم خدای ناکرده نتیجه نگرفتی غصه نمیخوری که باید ۳۶۵ روز دیگه پشت کنکور سگ مال عمرمو هدر بدم میری دوباره یه ۶ ماه دیگه هم میخونی و کارو جمع میکنی! این کجاش بده؟!

اما این طرح عملی نمیشه یعنی قابلیت عملی شدن داره ولی اونی که باید به اجرا بزاره بی بخاره
      هیچ کس با اصل طرح مخالف نیست. ولی یه باگ خیلی خیلی بزرگ داره که فقط مخصوص همون اولین سالیه که قرار اجرا بشه بعدش درست میشه.
      حالا اون باگ بزرگ و یه جورایی ناعادلانه اینه سال دیگه اگر اجرا بشه ، ظرفیت کنکور تیر تا پنجاه درصد ممکنه کاهش پیدا کنه ، خب یعنی شما سالهای قبل کنکور که میدادی تا کنکور بعدی یک سال سپری می شد و ظرفیت تغییر نمیکرد.
      اما حالا اگر از 1401 اجرا بخاد اجرا بشه کسی که امسال پشت کنکور بمونه تا کنکور سال بعدش ، یک سال باید بشینه بخونه و بعد فاجعه رو مشاهده کنه که ظرفیت پذیرش سال اینده نصف شده. در نظر بگیر که حتی بعضیا دو سال سه سال پشت کنکور موندن و میخان 1401 دوباره کنکور بدن و حالا میاد ظرفیتش نصف میشه.

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگه قرار باشه کنکور اول رو دی ماه بگیرن پس ، اونوقت دوازدهمی ها که هنوز کل دروس رو تموم نکردند که ۶۰ درصد هم تاثیر بخوره

4. Top | #19
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      باید پذیرش دانشگاه ها و مدارس و سازمان سنجش با این سیستم مچ بشن که به این زودیها این اتفاق نمیافته
      فرض کن شما دوازدهمی هستی 9 ماه درس میخونی فقط تو مدرسه چجوری میخوای به کنور مرحله اول برسی؟؟؟؟؟؟؟
      میمونی پشت کنکور برای مرحله دوم درسته؟؟ یعنی بیشتر برای کم کردن پشت کنکوریها مفیده تا اصلاح ساختار
      در ضمن اینا عرضه این کارا رو ندارن
      پس اجرایی نمیشه بشه هم اونقدر اعتراض وارد میشه دوباره میشینن سرجای اول
      ولی میتونن کنکور رو سرجای خودش نگه دارن ولی یه کنکوری هم وسطای سال بگیرن برای فارغ التحصیلا و پشت کنکوریها که نخوان یکسال دیگه کنکور بدن و یه ظرفیتی هم جداگونه برای اونا به خاطر تکمیل ظرفیت در نظر بگیرن که میتونه مفید باشه ولی باز هم اجرایی نمیشه به این زودیها
      این سیستم کنکور حساب خودش رو پس داده و کم هزینه ترین و مطمئن ترین و امن ترین سیستمی هست که در این حجم گسترده میتونن اجراش کنن تو یکروز و قال قضیه رو بکنن بره پی کارش پس سری که درد نمیکنه رو دستمال نمیبندن و اینا هم این چیزار و میدونن ولی هر از گاهی یه حرفهایی میزنن برای جو دادن
      - همین الان هم دوازدهمی ها حجم عمده شون تا اسفند درسارو مدرسه تمام میکنه (یعنی اکثر مدارس پیش دانشگاهی رو از تابستان شروع میکنند)
      - مدارس طوری برنامه ریزی کنند که زودتر تمام بشه درس ها چیز نشدی نیست.
      - هم الان و هم از گذشته تجربه آزمون های دو مرحله ای نشون داده معمولا آزمون مرحله اول حجم رقابت کمتر از مرحله دوم هست. این خودش برای پشت کنکوری ها و فشاری که بهشون وارده خیلی عالی میشه و بهتر میتونن نتیجه بگیرند از این سیستم. حجم رقابت بین دوازدهمی ها و دانش آموزان پشت کنکوری مراحل قبل و سال های قبل کمتر میشه چون دانش آموز بسیار قوی و پشت کنکوری های قَدَر همون مرحله اول قبول میشن و دانش آموزان قوی دوازدهمی و باقی پشت کنکوری ها میرن واسه مرحله دوم و اونی هم که جهت آشنایی با فضای کنکور و تفریحی میاد کنکور میده هم که بحثی نیست.
      - برنامه ریزی ها دقیق تر میشه، کنکور امری عادی میشه و ترس از کنکور میریزه. حس نا امیدی که وسط راه و معمولا از بهمن کنکوری ها دچارش میشن و میشاشه به کل تلاشی که 6 ماه قبل کردن دیگه بوجود نمیاد.
      - دیگه داخل انجمن تاپیک های فسیل "6 ماه بخونم پزشکی قبول میشم؟" نمی بینیم.
      - هزینه هایی که کنکوری باید برای دوران مختلف کنکور مثل دوران قهوه ای عید ، دوران سیاه جمع بندی ، دوران برنزی تورق سریع ، دوران ری دمان تابستان و ... میکنن کمتر میشه و اگر کسی بتونه 6 ماهه قبول بشه کمتر از کسی هزینه کرده که 12 ماهه خونده و قبول شده.
      و...

سازمان سنجش دو بار بچه هایی که قبول نشدن رو تیغ میزنه و این خودش سود زیادی داره واسش. بقیه موسسات مافیایی هم طرح های زیادی رو میکنن و تفکرات جدیدی شکل می گیره پس از نظر عملی شدن سودی که برای دو طرف ماجرا بوجود میاد زیاده.(البته عملی نمی کنن چون حالشو ندارن)
      ویرایش توسط Araz : 30 اردیبهشت 1400 در ساعت 12:28 دلیل: ادب را رعایت کنید

5. Top | #20
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ra.ha نمایش پست ها
      اگه تصویب شه خیلی خوب میشه بنظرم
      حداقل مثل ماها نمیشن که چندین سال پشت کنکور بمونن

اتفاقا ، امار پشت کنکور میزنه بالا

در قدیم الیام مثل المپیاد کنکور هم دو مرحله بود ، برین پرسجو کنید ، اگر کسی مرحله 1 رو قبول میشد با بهترین وجه ولی مرحله 2 رو خیر! علناً هیچی به هیچی بود و باس 2 سال دیگه (سقف شرکت مجدد بعد 2 سال بود اون زمان) دو مرحله کنکور رو از اول میداد

جداً فکر میکنید اینا برای راحتی دانش اموز دارن کار میکنن؟
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

اتفاقا ، امار پشت کنکور میزنه بالا

در قدیم الیام مثل المپیاد کنکور هم دو مرحله بود ، برین پرسجو کنید ، اگر کسی مرحله 1 رو قبول میشد با بهترین وجه ولی مرحله 2 رو خیر! علناً هیچی به هیچی بود و باس 2 سال دیگه (سقف شرکت مجدد بعد 2 سال بود اون زمان) دو مرحله کنکور رو از اول میداد

جداً فکر میکنید اینا برای راحتی دانش اموز دارن کار میکنن؟
      المپیاد با کنکور خیلی فرق داره. المپیاد نیاز به یک دوره مطالعه ثابت و طولانی مدت داره و فهم مطالب اصلی رو میطلبه. اینه که اگر کسی از بچگی سرمایه گذاری نکرده باشه اگه خودشو جر هم بده متاسفانه نمیتونه کار خاصی کنه برای قبول شدن مرحله دوم و در نهایت به اونی که سال نهم کل کتابای دبیرستان رو تموم کرده بود و تابستان نهم به دهم داشت کتابای مرجع و المپیاد رو کار می کرد می بازه. (مگر این که هوش به کمکش بیاد که همین هوش زیاد هم چندان در کنکور کمک کننده نیست)

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      حساب کنید یکی با پول ددی 60 درصد سهمیه رو ازان خودش بکنه با نمره 20! اونم با سوالات ابکی که اموزش پرورش میده

از اونور هم با جانبازی ددی 25 درصد سهمیه داشته باشه .

عین درخت بره بعد بشینه کنکور و سن ایچش رو بخوره ، در حالی که بغل دستیش از یه روستاس که نه مدرسه داره نه به دنبال اون نمره خوبی تو نهایی گرفته و در اخر هم کنکور هم بلد نیست داره کلنجار میره با تست .

ولی این دوستمون 75 درصد جلوعه !

الان مثلا عدالت برقرار شد یا نمیدونم تغییر خاصی کرد؟ والا فکر کنم این مصداق داستانی رو داره که ادولف هیتلر از بورژوازی میگفت !

کم کم فکر این هستم مثل کاراکتر فیلم se7vn بیوفتم چند نفر رو تیکه پاره کنم تا شاید این عوام بیدار شدن!
      7 گناه که هیچی ، گناه ما گناه نادیده گرفتن و گفتن به من چه هست!
      کسی که کنکور امسال رو میده براش مهم نیس سال بعد چه بلایی سر کنکوریا میوفته ! در حالی که برادر یا خواهرش شاید زنش و حتی در اینده فرزندانش زیر این به من چه ها له میشند و خواهند شد.
      کنکور که باد روده ای هم نیست در مقابل دنیای بیرون ، وقتی همسایه فاحشه است و من غیرتی ندارم که شبها نون بزارم پشت درش تا اون شب رو تعطیل کنه !
      قطعا مشتری هاش بعد چند مدت ازش سیر میشن ولی هوس افسار گسیختشون مهار نمیشه ، طوری که قربانی دیگر شاید زن منه ، شاید بچه منه که تو کوچه داره بازی میکنه
      (همش با گفتن به من چه شروع شد)
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ویرایش توسط Mohamad_R : 29 اردیبهشت 1400 در ساعت 13:39

8. Top | #23
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

المپیاد با کنکور خیلی فرق داره. المپیاد نیاز به یک دوره مطالعه ثابت و طولانی مدت داره و فهم مطالب اصلی رو میطلبه. اینه که اگر کسی از بچگی سرمایه گذاری نکرده باشه اگه خودشو جر هم بده متاسفانه نمیتونه کار خاصی کنه برای قبول شدن مرحله دوم و در نهایت به اونی که سال نهم کل کتابای دبیرستان رو تموم کرده بود و تابستان نهم به دهم داشت کتابای مرجع و المپیاد رو کار می کرد می بازه. (مگر این که هوش به کمکش بیاد که همین هوش زیاد هم چندان در کنکور کمک کننده نیست)

نه المپیاد نه گفتم مثل المپیاد ، کنکور های دهه های گذشته هم دو مرحله بود دیگه
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

9. Top | #24
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      +

۳ بار کنکور بدین و سه سال عمرتون هدر بشه بهتره یا ۴ بار کنکور بدین و ۲ سال هدر شه؟

قطعا کسی که مایه میزاشته واسه قبولی تو حالت دوم بیشتر سود میکنه چه از نظر کمی چه کیفی

چون قبولی تو کنکور بیشتر از این که بند زمان باشه بند اینه که مودتون سر جلسه چطور باشه...انقدر دانش آموز بوده ک بخاطر مود بد روز کنکور نتیجه یک سال تلاشش به باد نیستی رفته و کارنامه ش چیزی که باید نشد. (تقریبا نود درصد بچه ها سر جلسه بهترین خودشون نیستن حتی اون رتبه یک!)
      ویرایش توسط mahdi_artur : 29 اردیبهشت 1400 در ساعت 13:50

10. Top | #25
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

نه المپیاد نه گفتم مثل المپیاد ، کنکور های دهه های گذشته هم دو مرحله بود دیگه
      این جدیده رو که نمیدونم دقیقا قراره چیکار کنن
      ولی اون کنکورای قدیمی که دو مرحله ای بود انگاری اینطور بود که نتیجه قبولی به هر دو مرحله وابسته بود

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      الان من نفهمیدم
      قراره کنکور 2 بار در سال برگزار بشه یا 2 مرحله ای برگزار بشه(مثل سال های خیلی گذشته)
      اگه مثل قدیما باشه میشه یه توضیح مختصر در موردش بدین و بگین که چطوریه؟
      چرا ما 1401 ها اینقد بدبختیم این از ورودی نمونه دولتی های دبیرستان که با تیزهوشان ادغام شد اینم از کنکور

12. Top | #27
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Reyhaneh_k_1382 نمایش پست ها
      الان من نفهمیدم
      قراره کنکور 2 بار در سال برگزار بشه یا 2 مرحله ای برگزار بشه(مثل سال های خیلی گذشته)
      چرا ما 1401 ها اینقد بدبختیم این از ورودی نمونه دولتی های دبیرستان که با تیزهوشان ادغام شد اینم از کنکور������������
      دو مرحله ای نمیشه و قرار بشه دو بار در سال.
      اگر از 1401 اجرا بشه و ظرفیت کنکور تیر و کم کنن به ضرر کنکوریها و مخصوصا پشت کنکوریهاییه که میخان تیر 1401 کنکور بدن.
      اما برای 1402 و بعد تر خوبه.

13. Top | #28
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Reyhaneh_k_1382 نمایش پست ها
      الان من نفهمیدم
      چرا ما 1401 ها اینقد بدبختیم این از ورودی نمونه دولتی های دبیرستان که با تیزهوشان ادغام شد اینم از کنکور������������
      برای رفع این اضطراب، مقرر شده است حداقل ۲ بار در سال کنکور برگزار شود

این جمله بیشتر به این معناست ک میخوان دو کنکور مجزا قرار بدن و هر مرحله قبولی خاص خودش رو داشته باشه. اون روشی که سالیان پیش برگزار میشد به نظرم استرس بیشتری تازه میداد

احتمال عملی شدنش خیلی کمه (نه بخاطر عملی نبودن بلکه بدلیل شرایط دیگری)

اتفاق خوبی هست و شما بدبخت نیستید
      (بالاتر دلایلم رو گفتم)

14. Top | #29
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

برای رفع این اضطراب، مقرر شده است حداقل ۲ بار در سال کنکور برگزار شود

این جمله بیشتر به این معناست ک میخوان دو کنکور مجزا قرار بدن و هر مرحله قبولی خاص خودش رو داشته باشه. اون روشی که سالیان پیش برگزار میشد به نظرم استرس بیشتری تازه میداد

احتمال عملی شدنش خیلی کمه (نه بخاطر عملی نبودن بلکه بدلیل شرایط دیگری)

اتفاق خوبی هست و شما بدبخت نیستید
      (بالاتر دلایلم رو گفتم)

برای کنکوریای 1401 اتفاق خوبی نیست ولی 1402 و بعد خوبه

15. Top | #30
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      یه چند تا سوال واسه من پیش اومده که اگه امکانش هست راهنمایی کنید.
      من به دلیل نظام وظیفه و شرایطی که داشتم دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم . معدل کتبی من ۱۶ هستش .
      آیا اگر ۶۰ درصد تاثیر قطعی گذاشتن میتونم در امتحانات ترمیم معدل دیپلم با وجود دانشجو بودنم شرکت کنم؟
      بعدش اگه بخوام مثلا برم یه گروه آزمایشی دیگه شرکت کنم مثل انسانی ، با توجه به کنکور ۹۹ که تاثیر معدل ۳۰ درصد بود کسی که میخواست انسانی شرکت کنه تاثیر معدل میشد حدود ۱۰ درصد ، یعنی اگه تاثیر بشه ۶۰ درصد قطعی کسی بخواد با دیپلم ریاضی کنکور انسانی شرکت کنه تاثیر معدل میشه ۲۰ درصد ، سوال جدی که اینجا به وجود میاد اینه که اون ۴۰ درصدی که بخاطر گروه آزمایشی متفاوت از تاثیر معدل من کم میشه کجا میره؟ کلا یعنی ۴۰ درصد رو از دست دادم؟ این قسمت رو واسم شفاف کنید چون ۹۴ هم تاثیر قطعی بوده از این موارد وجود داشته ، ممنون.

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن