خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

اضطراب زیاد | شما چی کار کردین

سلللااااممن از وقتی که شروع کردم به درس خوندن اضطراب خیلی مسخره و بی معنی ای دارم یعنی نا امید نیستم حتی گاها وقتی به قبولی فکر میکنم مسترس میشم ..خیلی جاها انقدر زیاده که نمیزاره درس بخونم و باید حتما چند مین دور شم از مکان مطالعه دوباره برگردمآدمی هم نبودم که تابحال از استرس امتحانم خراب کنم، یعنی میدونم سر جلسه مشکلی ندارم هر گونه راه حلی حتی خیلی شخصی رو هم استقبال میکنم

2. Top | #2
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من بهش گفتم خفه شو الان وقت این چیزا نیست

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      سعی بکن راجب استرسا و افکارت با یکی که خیلی صمیمی هستی و قابل اعتماده برات صحبت کنی‌. برای من که جواب داد

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اولین نکته اینکه استرس رو همه دارن مثلا من چند وقت پیش یکی دو شب از استرس خوابم نبرد اما خوشبختانه زودگذر بود. غالبا اینطور این مشکلات رو حل میکنم میگردم تو ذهنم علت استرس رو شناسایی کنم و وقتی علت حلاجی شد ذهن میتونه باهاش برخورد کنه و کنترلش کنه.
      علتش هم برای من و شما تقریبا مشخصه و فکر کردن به نتیجه امتحانات یا کنکوره ؛ به خودتون باور داشته باشید و اگر با خودتون مثبت برخورد کنید و سعی کنید افکار مثبت رو در خودتون تقویت کنید میتونه نتیجه خوبی بزاره ، باور به خود داشتن و اعتماد کردن به خودتون میتونه موثر باشه. توکل به خدا هم موثره (باز آتئیستا نیان منفی بدن ، در صورتی که معتقد هستید)
      دوم اینکه استرس در حد نرمالش میتونه به تلاش کمک کنه و اون رو مثبت بدونید اما اگر مثل اینکه گفتید اینقدر زیاده که از درس خوندن میافتم دیگه واقعا زیادیه لذا در صورت تکرار خیلی زیاد حتما از مشاور و متخصص کمک بگیرید چون اون آدم از من خیلی بهتر میدونه چیکار کنه که شما بهتر بشید یه تحقیق جدیدا نشون داده اینکه استرس رو مثبت بدونید و به عنوان نیروی محرک ازش استفاده کنید میتونه خیلی از تبعات منفی استرس رو از بین ببره من جمله مشکلات قلبی! اما این حرفم برای اون حالت غیر طبیعی استرس نیستا ، اگر خیلی شدیده مشاور فراموش نشه...
      یه نکته ای که میخوام بگم خیلی کلیشست اینه که سلامتی از هر چیزی مهم تره من تجربه های مختلفی دارم یکیش اینه که شده برای یه کاری سلامتیم رو به خطر انداختم و بعدش پشیمون شدم ، نه اینکه مثلا درس نخونید اما اگر این آگاهی رو در پس زمینه ذهنتون داشته باشید که سلامت از هرچیزی مهم تره و حفظ اون اولویت اوله میتونه بهتون کمک کنه که روش سالمی در پیش بگیرید.

5. Top | #5
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من موقعی که زیاده ،سعی میکنم حواس خودمو پرت کنم ،در نهایت اگه خیلی شدید بود ،پناه میبرم ب پرانول
      dont care about

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اضطراب زیاد نشانه از موارد زیر هست:
      یا اینکه خانوادتن استرس دارید و پدر یا مادرتون استرس داره و این مورد به صورت ارثی به شما منتقل شده
      یا اینکه ریشه در کودکیتون داره و اتفاقایی که براتون افتاده
      یا اینکه کلا نوعی اختلال روانی هست که حتما باید توسط روانشناس تشخیص و درمان بشه

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط asal_tf نمایش پست ها
      اضطراب زیاد نشانه از موارد زیر هست:
      یا اینکه خانوادتن استرس دارید و پدر یا مادرتون استرس داره و این مورد به صورت ارثی به شما منتقل شده
      یا اینکه ریشه در کودکیتون داره و اتفاقایی که براتون افتاده
      یا اینکه کلا نوعی اختلال روانی هست که حتما باید توسط روانشناس تشخیص و درمان بشه
      یا اینکه یه مامان بابای کمالگرا داری که استرس وارد میکنه

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      یه ربع ورزش کن نیم ساعت قبل خواب مدیتیشن کردن باعث میشه ذهنتون از همه چی تخلیه بشه
      ♡Be your Own HERO

9. Top | #9
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      چرا فکر میکنی قبول نمیشی؟!
      به این فکر کن که یه صندلی تو دانشگاهی که میخوای برات گذاشته شده شمام تلاش کن بدستش بیاری من چون کلا ادم استرسی نیستم نمیتونم زیاد راهنماییت کنم اما افکار منفیو از خود دور کن

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      کورتون بزن به رگ

مواد مخدر سنتی هم جوابه
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

11. Top | #11
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها
      کورتون بزن به رگ

مواد مخدر سنتی هم جوابه
      دهنت یاد اون اگهی دکتر کورتون تو برنامه خنده بازار افتادم
      dont care about

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پرپرانول خوردیم.به همین برکت قسم
      من ساختم،آنچه مرا ویران کرد

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط indomitable نمایش پست ها
      من بهش گفتم خفه شو الان وقت این چیزا نیست
      موثرترین روش همینه (جدی)
      اما خطاب به شروع کننده موضوع:
      میتونی مطالب دقیق و علمی رو
      بصورت خلاصه یا مفصل در Youtube پیدا کنی.
      هلاکویی بد نیست، یادمه یه سمینار هم راجب استرس داشت...

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      همه ی اینا به کنار خوابو چیکار کنم؟
      لعنتی شب یه دقیقه سرمو میذارم رو بالش میبینم صبح شده خیلی حس بدیه

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      دوستان جدای بحث استارتر محترم یه موضوع دیگه

مشکل کرم مغز رو چجور حل کنیم؟
      (کرم مغز یک حالتیه که بی اختیار تو مخ ادم یه اهنگ یا خاطره یا جمله تکرار میشه)

در حد ماکزیمم فشار که تو کنکور زدن به مغزم وارد میکنم یهو میبینی وقتی که میخوام مقاطع بزنم ، تو مغزم پلی میشه: پشت یک دیوار سنگی ، دو تا پنجره اسیرن ( با صدای ابی )

یا مثلا گلکم گل پرکم ، گل پر شاپرکم ، شکسته بال و پرکم ،

سمی ترینش اقای بنیامین بهادریه که میگه : تورو من تورو تورو خدا میدونه که من تورو

یعنی فکر کنین موقعی که دارم تست دستور میزنم و نقش ضمیر تو رو میخواد چی میکشم!!! از یه طرف باس با موزیک همراهی کنم از یه طرف تست رو بزنم

توی قرابت هم کافیه یه جمله اشنا بیاد ! مثلا بگه عزیزان!

مغز اتوماتیک پلی میکنه : عزیزان همه باهم بخونیم ، که امشب شبه عشقه همین امشبو داریم ،

فکر کنم بدبخت بیچاره مغز زورش رو میزنه هر چی بارشه از این جمله رو ارائه بده بهم ، و طبیعتا چون چیز علمی بارم نیس اهنگ های پلی لیستم رو پلی میکنه

نویز گیری چیزی باس ببندم به خودم
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن