خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 34
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Reyhaneh_k_1382 نمایش پست ها
      سلام دوستان وقتتون بخیر
      من یازدهمم و تیر 1401 کنکور تجربی دارم دهم رو نسبتا خوب خوندم ولی یازدهم واقعا افتضااااح
      میخوام از اول تیر قوی استارت بزنم، حالا موندم که چیارو تابستون بخونم؟ چیارو در طول سال تحصیلی دوازدهم بخونم؟ توی دوران جمع بندی عید چیکار کنم و....
      اینم بگم که من به شدت کارام رو با برنامه ریزی انجام میدم برای همین میخوام از همین العان یه برنامه ی خوب برای خودم درست کنم و باهاش برم جلو...
      خلاصه ازتون میخوام که اگه برنامه ای رو میدونین که میتونه بهم کمک کنه لطفا کامل برام شرح بدین...
      با تشکر ❤️������
      سلام
      منم 1401 ریاضی هستم فقط نصف دهم رو بدون تست خوندم ولی یازدهم تقریبا کاملم
      برنامه ام اینه که تا 18 تیر (48 روز زمان) که آزمون کل پایه قلمچیه دهم رو تموم کنم ویازدهم رو مرور بعدشم برای هر آزمون مرور پایه داشته باشم + پیشروی دوازدهم .
      ویرایش توسط mat04 : 27 اردیبهشت 1400 در ساعت 05:23

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      عزیزان اگه میشه اینم جواب بدین❤️
      به نظرتون این روش خوبه یا نه...
      من برای هر درسِ هر پایه یک منبع (مثلا زیست دهم و و یازدهم خیلی سبز) و برای کنکور یک کتاب جامع بگیرم (مثلا زیست جامع خیلی سبز) بگیرم و بعد عید هم یک منبع جمع بندی بگیرم بسه؟
      سلام بنظرم برای هر پایه یک منبع اول + منبع آزمونی بگیری بهتره
      برای جمع بندی هم بنظرم تست نشاندار و خلاصه نویسی بهتره

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط CAP_ACKERMAN نمایش پست ها
      سلامی دوباره
      یه سوالم راجب ازمونای ازمایشی داشتم مثل قلمچی و گزینه 2 و...
      اینکه ایا توسط کسایی که تو این ازمونا شرکت میکنن پیشنهاد میشه؟ مخصوصا با این وضع انلاین بودن که کارو سخت میکنه
      چون امسال مدرسه خودمون به جاش گزینه 2 ثبت نام کرد که اونم ازمون خیلی خوبی بود اما جامعه اماری خیلی کمی داشت مثلا بین 5000 نفر تا 8000 نفر متغیر بود و با اینکه نتایج خیلی خوبی داشتم توش مثلا حتی این ازمون اخری رو چهارم کشور شدم اما بازم شک دارم به سطح خودم
      برا دوازدهم هم که انگار میخوان دوباره غیر قلمچی ثبت نام کنن چون میگن که تقلب و .. توش زیاده
      نظر شما دوستان چیه؟

سلام
      کلا انتخاب بین قلمچی و گزینه دو و گاج روی نتیجه شاید 5 درصد واریانس داشته باشه
      اگر برنامه مدرسه با گزینه دو هست و نتیجه هم گرفتی پس گزینه دو رو انتخاب کن . هدف از ازمون فهمیدن اشتباهات و درست کردن شون هست

4. Top | #19
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mat04 نمایش پست ها
      سلام
      کلا انتخاب بین قلمچی و گزینه دو و گاج روی نتیجه شاید 5 درصد واریانس داشته باشه
      اگر برنامه مدرسه با گزینه دو هست و نتیجه هم گرفتی پس گزینه دو رو انتخاب کن . هدف از ازمون فهمیدن اشتباهات و درست کردن شون هست
      قلم چی رو هم میتونه پرینت بگیره خودش تو خونه بزنه...

5. Top | #20
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      امتحانای نوبت دوم و فعلا میخوام خوب بدم نمیتونم برا کنکور بخونم ������������
      یعنی نحوه خوندن درسنامه فیزیک برای کنکور با امتحان نهایی فرق داره؟
      مثلا برای کنکور کتاب رو از اول میخونی ولی برای امتحان نهایی ازتهش؟
      پ.ن:یکی از اشتباهاااااااااات من سال کنکورم این بود که بیشتر به امتحانا بها میدادم تا کنکور،،،،،شما اشتباه من رو تکرار نکن.
      درسنامه بخون و تست بزن،،،،خود به خود براهردو اماده میشی،اگه هم نمیتونی از نهایی بگذری روز قبلش سوالات نهایی دوسال پیش رو حل کن و تمام
      .......

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تابستون دهمو یازدهمو تستی بخونید حتما بچه ها. گوشی و فضای مجازی و شیطنت و ... رو هم کنار بزارید حتماااا

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      عزیزم تابستونتو بشین یازدهمو تستی از اول تا آخر بخون. از مهر به بعد هم ازمون بده

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کسی هست با هم برا۱۴۰۱ بخونیم؟

9. Top | #24
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      واقعا گزینه2 به شدت آزمون آشغالیه .
      به خصوص زیستش سوالای سم زیاد داره.
      ستاد حمایت از حلقه حیدریون و شوهر عمه های کشور

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منابع تستی و آموزشیتون چی هست؟ مثلا زیست که اینهمه تغییر داشته ولی کتاب تستای بازار همش مال ۱۴۰۰ هست
      نمیشه واقعا دوبار هزینه کرد
      Want to be a vet🦩

11. Top | #26
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      بنده هم میخوام کنکور 1401 تجربی رو شرکت کنم
      توی تابستان باید دهم و یازدهم بسته بشه
      و از مهر مطابق برنامه قلم چی دوازدهم خوانده بشه
      پایه ضعیف تر از مهر تا دی
      و پایه قوی تر از بهمن مطالعه بشه

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      بعد از یک سال پر پیچ و.... میتونم این توصیه ها رو به کنکوری های 1401 برای این تابستونشون بکنم:
      1.همونطور که دوستمون گفت از الان به فکر دی و عید وجمع بندی نباشید وهمین سه ماهو فعلا بچسپید
      2.زیست دهم ویازدهم حتما کامل تستی بخونید تا مهر ،می رسید حتما حدود 15 فصله که شما هر دو هفته سه فصل به نظرم میتونید بخونید که میشه 10 هفته حالا این 10 هفته میتونه کم وزیاد بشه
      شیمی:مسائل دهم ویازدهم کامل(استو،ترمو،سینتیک،محل ل) با تست زنی درجه یک ببندید و و درکنارشم مفاهیمو به ترتیب بخونید ولی سعی کنید خیلی فصل به فصل پیش نرید مثلا اومده ساختار لوویس و نامگذاری رو چند تیکه کرده یا اصل افبا و جدول تناوبی رو هم همینطور. سعی کنید مفاهیم فصل 1و2 دهم و اوایل فصل1 یازدهمو با هم بخونید /شیمی الی یازدهم که تو هرسه فصل هست هم باهم یه بار بخونید چون تو کنکور شیمی الی باهم میدن واخر سرم میمونه مفاهیم فصل3 دهم
      فیزیک:راحت میتونید کل دهم ویازدهمو با هرسطحی که هستید از روی همین کتابای باز(میکروپایه یا خیلی سبزپایه)مسلط بشید ،فقط صبوری کنید توی مباحث/از الان تا تیر فیزیک یازدهمو بخونید که امتحانشم دارید از 20 تیر تا شهریور (حدودا)دهم هم میتونید بخونید
      ریاضی:اصلا این تابستون سراغ تک پایه خوندن نرید و حتما کتابای جامعی بگیرید که موضوعی گفته (خیلی سبز ،مهروماهو.. هرکدوم راحت بودید فرقی ندااره):
      مجموعه الگو دنباله/عبارت های جبری/تابع هر سه سال/مثلثات هر سه سال/ معادله نامعادله و.. تو این چهار ماه تا مهرماه این مباحثو بخونید کمر ریاضی رو شکوندید و راحت میرسید با تست زنی مفصل بخونید بعدش دستتون بازه توی دوازدهم روی حد ومشتق وکاربرد وقت بیشتری بزارید
      بعد از اینا اگه باز وقت داشتید (برید سراغ حد یا شمارش واحتمال)
      دروس عمومی وقت شد میگم .موفق باشید

13. Top | #28
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion2020 نمایش پست ها
      بعد از یک سال پر پیچ و.... میتونم این توصیه ها رو به کنکوری های 1401 برای این تابستونشون بکنم:
      1.همونطور که دوستمون گفت از الان به فکر دی و عید وجمع بندی نباشید وهمین سه ماهو فعلا بچسپید
      2.زیست دهم ویازدهم حتما کامل تستی بخونید تا مهر ،می رسید حتما حدود 15 فصله که شما هر دو هفته سه فصل به نظرم میتونید بخونید که میشه 10 هفته حالا این 10 هفته میتونه کم وزیاد بشه
      شیمی:مسائل دهم ویازدهم کامل(استو،ترمو،سینتیک،محل ل) با تست زنی درجه یک ببندید و و درکنارشم مفاهیمو به ترتیب بخونید ولی سعی کنید خیلی فصل به فصل پیش نرید مثلا اومده ساختار لوویس و نامگذاری رو چند تیکه کرده یا اصل افبا و جدول تناوبی رو هم همینطور. سعی کنید مفاهیم فصل 1و2 دهم و اوایل فصل1 یازدهمو با هم بخونید /شیمی الی یازدهم که تو هرسه فصل هست هم باهم یه بار بخونید چون تو کنکور شیمی الی باهم میدن واخر سرم میمونه مفاهیم فصل3 دهم
      فیزیک:راحت میتونید کل دهم ویازدهمو با هرسطحی که هستید از روی همین کتابای باز(میکروپایه یا خیلی سبزپایه)مسلط بشید ،فقط صبوری کنید توی مباحث/از الان تا تیر فیزیک یازدهمو بخونید که امتحانشم دارید از 20 تیر تا شهریور (حدودا)دهم هم میتونید بخونید
      ریاضی:اصلا این تابستون سراغ تک پایه خوندن نرید و حتما کتابای جامعی بگیرید که موضوعی گفته (خیلی سبز ،مهروماهو.. هرکدوم راحت بودید فرقی ندااره):
      مجموعه الگو دنباله/عبارت های جبری/تابع هر سه سال/مثلثات هر سه سال/ معادله نامعادله و.. تو این چهار ماه تا مهرماه این مباحثو بخونید کمر ریاضی رو شکوندید و راحت میرسید با تست زنی مفصل بخونید بعدش دستتون بازه توی دوازدهم روی حد ومشتق وکاربرد وقت بیشتری بزارید
      بعد از اینا اگه باز وقت داشتید (برید سراغ حد یا شمارش واحتمال)
      دروس عمومی وقت شد میگم .موفق باشید
      داداش اگه میشه یکم تو شیمی من رو راهنمایی کن تو نظام قدیم اسم فصول مشخص و علمی بود
      دوم دبیرستان : تاریخچه کشف اتم+ جدول تناوبی و رسم آرایش الکترونی و شیمی آلی و پیوندهای یونی و کووالانسی بود
      سوم دبیرستان فصل اولش استوکیومتری و واکنش نویسی بود فصل دومش ترمودینامیک شیمیایی بود فصل سومش محلولها
      پیش دانشگاهی هم : فصل اولش سینتیک شیمیایی فصل دومش تعادل شیمیایی فصل سوم اسید و باز و فصل چهارمش هم الکتروشیمی بود
      الآن اسامی فصول شیمی به دینی شبیه هست تا شیمی
      میشه بگید این مباحث تو کدوم فصل های شیمی نظام جدید هستن شیمی نظام جدید اینقدر شلخته است که کلا هر چی خوندم از کتب های قدیم خوندم و نمیدونم این مباحث تو کدوم فصول شیمی نظام جدید اورده شدن
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      داداش اگه میشه یکم تو شیمی من رو راهنمایی کن تو نظام قدیم اسم فصول مشخص و علمی بود
      دوم دبیرستان : تاریخچه کشف اتم+ جدول تناوبی و رسم آرایش الکترونی و شیمی آلی و پیوندهای یونی و کووالانسی بود
      سوم دبیرستان فصل اولش استوکیومتری و واکنش نویسی بود فصل دومش ترمودینامیک شیمیایی بود فصل سومش محلولها
      پیش دانشگاهی هم : فصل اولش سینتیک شیمیایی فصل دومش تعادل شیمیایی فصل سوم اسید و باز و فصل چهارمش هم الکتروشیمی بود
      الآن اسامی فصول شیمی به دینی شبیه هست تا شیمی
      میشه بگید این مباحث تو کدوم فصل های شیمی نظام جدید هستن شیمی نظام جدید اینقدر شلخته است که کلا هر چی خوندم از کتب های قدیم خوندم و نمیدونم این مباحث تو کدوم فصول شیمی نظام جدید اورده شدن
      اتم ،ارایش الکترونی و جدول تناوبی فصل1 دهم و اوایل فصل1 یازدهم
      استوکیومتریو موازنه:فصل2 دهم واواسط فصل1یازدهم
      ترمو و سینتیک: فصل2 یازدهم(بدست اوردن انتالپی وامنش با روش دیگری در فصل4 دوازدهم هم اومده)
      محلول:فصل3دهم
      تعادل: یه مقداریش تو فصل1 دوازدهم گفته وبقیشم فصل4 دوازدهم
      اسید وباز:فصل1 دوازدهم
      الکترو شیمی:فصل2دوازدهم
      شیمی الی: تو هر سه سال هست :دهم مقداری در فصل3 /یازدهم :در هرسه فصل/دوازدهم:اواخر فصل4
      ویرایش توسط scorpion2020 : 08 شهریور 1400 در ساعت 19:43

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Doctormahdi نمایش پست ها
      سلام دوستان
      بنده هم میخوام کنکور 1401 تجربی رو شرکت کنم
      توی تابستان باید دهم و یازدهم بسته بشه
      و از مهر مطابق برنامه قلم چی دوازدهم خوانده بشه
      پایه ضعیف تر از مهر تا دی
      و پایه قوی تر از بهمن مطالعه بشه
      سلام عزیز. اینکه گفتید دهم و یازدهم باید خونده بشه توی تابستون رو باهاش موافقم. قلمچی به جز برنامش که از اول مهره. یه برنامه برای تابستون هم داره که دهم و یازدهم رو میبنده. موافقی از همون استفاده کنیم ؟. ضمنا بنده هم شرایطم مثل شماست. خوشحال میشم توی این مدت تا تیر ۴۰۱ باهم در ارتباط باشیم و نظرات هم دیگه رو بپرسیم.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)