خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 29 از 29
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها

سلام. این چند وقت که دوپینگ ماز رو میدم
      اولا برنامم به شددت سنگین شده(ایرادی نداره بالاخره روزای آخره)
      اما چیزی که اذیتم میکنه، نکات تو عکسا ست که ماز خیلی رییرززز شده تو عکسا و من همیشه برای هر عکس چندتا نکته جدید مینویسم. کنکور انقد ریز میشه؟
      حنیف میگف کنکور کلی سوال میاد.
      من الان چه کنم به این نکات توجه کنم؟
      هر وقت ازمون میدم چند ساعت کلا فکرم درگیره چرا با اینکه خوندم بازم تو سوالا گیرم

2. Top | #17
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAh_Akb نمایش پست ها
      سلام. این چند وقت که دوپینگ ماز رو میدم
      اولا برنامم به شددت سنگین شده(ایرادی نداره بالاخره روزای آخره)
      اما چیزی که اذیتم میکنه، نکات تو عکسا ست که ماز خیلی رییرززز شده تو عکسا و من همیشه برای هر عکس چندتا نکته جدید مینویسم. کنکور انقد ریز میشه؟
      حنیف میگف کنکور کلی سوال میاد.
      من الان چه کنم به این نکات توجه کنم؟
      هر وقت ازمون میدم چند ساعت کلا فکرم درگیره چرا با اینکه خوندم بازم تو سوالا گیرم
      خوندن این نکات ریز واسه طول سال لازمه نه جمعبندی . طول سال وقتی این نکات رو ماز توی آزموناش میداد بچه ها یاد میگرفتن به همه چیز کتاب درسی توجه کنن
      ولی خب الان نیازی نیس انقد جزئی کتابو بخونی . باید اولویتت کاملا مشخص باشه . بازیابی + مرور نکات کلی , اولویت اول و نکات ریز و تیپ تستای خاص و جدید , اولویت آخر ! پس اگه برنامت سنگینه و نمیرسی تستای معروف کنکور رو بزنی و نکات تکرارشده شکل ها توی کنکور هارو بخونی پس نیازی نیس این نکات مازو بخونی

3. Top | #18
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام میشه بگین برای یه دانش اموز متوسط تو زیست چقدر باید دور اول زمان بذاره
      کل زیست و خوندم ولی جواب دادن به تست ها برام طول میکشه و یا متن کتاب یادم نیس:/

4. Top | #19
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      سلام من سه تا کنکور تا الان دادم میانگین درصدام تو اختصاصیا 70 تا 75 و میانگین عمومیا 75 تا 80 هست . بنظرتون بیشتر تمرکزم تثبیت باشه یا افزایش درصد ؟ اها بعد یه سوال دیگه داشتم اینه که من تقریبا میشه زمان نقصانی رو برای اختصاصیا اجرا نمیکنم مثلا 40 دقیقه به ریاضی وقت میدم و معمولا بین 70 تا 80 میزنم زیست و فیزیک و ریاضی هرکدوم 40 دقیقه همون دور اول . اما خب تو همون 40 دقیقه هم باز برمیگردم و تکنیکای ضربدر منها رو اجرا میکنم . بعدش 55 دقیقه وقت دارم که شیمی رو بزنم و 7 یا 8 تا تست نزده زیست برام باقی مونده. تو 45 دقیقه هم معمولا شیمی رو کامل بین 75 تا 80 میزنم و دیگه مستقیم برمیگردم سر زیست .این روالیه که توی سه تا کنکور اخیری که دادم اجرا کردم و تا حدودی راضی بودم بنظرتون باید حتما تغییر بدم و طبق اون چیزی که گفته بودید اجرا کنم ؟ راستش فکر میکنم اگه قرار باشه دور اول 25 دقیقه شیمی رو بزنم انقد استرس میگیرم که شاید 10 تام نتونم جواب بدم. ممنون ببخشید طولانی شد

5. Top | #20
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemehahmadi نمایش پست ها
      سلام میشه بگین برای یه دانش اموز متوسط تو زیست چقدر باید دور اول زمان بذاره
      کل زیست و خوندم ولی جواب دادن به تست ها برام طول میکشه و یا متن کتاب یادم نیس:/
      30 دقیقه کافیه
      سعی کن توی دور اول 25 تست بزنی
      دور دوم هم نهایت 15 دقیقه که حدود 10 تا 12 تا تست میشه
      که به درصد قبولی میرسه
      در مورد تستای متن کتاب , اولا اینکه مقایسه ات اشتباهه . 1 ماه دیگه بعد از 10 بار خوندن و تست زدن از هر مبحث زیست , مباحث یادت میان و خیلی سریعتر زیست رو میزنی , دوما تستای شک دار و تستایی که یادت رفته رو باید دور دوم بذاری
      دور اول زمان وقت تلف کردن نیس . باید هر تستی رو که بلدی و میدونی میتونی به درصد هدفت برسی بزنی . نباید وسواس بگیری من این تستو بلدم پس حیفه بذارمش دور دوم و یوقت نتونم بزنمش ...

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط itsamirn نمایش پست ها
      سلام من سه تا کنکور تا الان دادم میانگین درصدام تو اختصاصیا 70 تا 75 و میانگین عمومیا 75 تا 80 هست . بنظرتون بیشتر تمرکزم تثبیت باشه یا افزایش درصد ؟ اها بعد یه سوال دیگه داشتم اینه که من تقریبا میشه زمان نقصانی رو برای اختصاصیا اجرا نمیکنم مثلا 40 دقیقه به ریاضی وقت میدم و معمولا بین 70 تا 80 میزنم زیست و فیزیک و ریاضی هرکدوم 40 دقیقه همون دور اول . اما خب تو همون 40 دقیقه هم باز برمیگردم و تکنیکای ضربدر منها رو اجرا میکنم . بعدش 55 دقیقه وقت دارم که شیمی رو بزنم و 7 یا 8 تا تست نزده زیست برام باقی مونده. تو 45 دقیقه هم معمولا شیمی رو کامل بین 75 تا 80 میزنم و دیگه مستقیم برمیگردم سر زیست .این روالیه که توی سه تا کنکور اخیری که دادم اجرا کردم و تا حدودی راضی بودم بنظرتون باید حتما تغییر بدم و طبق اون چیزی که گفته بودید اجرا کنم ؟ راستش فکر میکنم اگه قرار باشه دور اول 25 دقیقه شیمی رو بزنم انقد استرس میگیرم که شاید 10 تام نتونم جواب بدم. ممنون ببخشید طولانی شد
      سلام
      تثبیت الان نیازی نیست . تا ازمون 7 8 میتونی آزمون خطا کنی و روش مدیریت زمانت رو بهبود بدی . 2 3 تا آزمون آخرت رو تثبیت کن + آزمونای جماع سنجش و قلمچی ( کلن سعی کن جامعا رو با روش تکراری بدی و موقع جامع سنجش یه دفعه روش مدیریت زمانتو تغییر ندی)
      ببین مدیریتی زمان یه چیر شخصی سازی شدس , اگه استثنا ان میبینی که نتیجه گرفتی نیازی نیس . در حد 5 دقیقه هم دور دوم بذاری کافیه . ولی باید یه نگاه بندازی . چون ممکنه توی 5 دقیقه اخر ریاضی یه دفعه چشمت به 2 تا تست شک دار و نزده ات بیفته که میتونی بزنیشون . و همین 2 تا تست 80 درصدت رو میکنن 87 درصد و خیلی خیلی تاثیر زیادی داره ( خودت میدونی دگ 5 درصد پیشرفت هم از درصد بالای 80 خیلی کار سختیه)
      ولی اینکه کلن دور دوم نگاه نکنی کار اشتباهیه . در حد 5 دقیقه هم ک شده یه نگاه بکن . ولی دور اول دگ همه تستارو بزن . من خودمم ریاضی رو چون خیلی مسلط بودم دور اول همه تستارو میزدم و دور دوم فقط تستای شک دار رو چک میکردم
      واسه شیمی هم همینطوره . میتونی 30 دقیقه دور اول بذاری . ولی حاست باشه دور دوم رو بلافاصله از شیمی شروع نکنی . ینی بین دور اول و دوم شیمی باید فاصله بیفته . بعضی از بچه ها میرسن ب شیمی دور اول تموم میشه بعد از همون شیمی دور دوم رو شروع میکنن برعکس تا ریاضی برگردن . این اشتباهه

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام مرسی از همه توضیحات جامع... من الان برای قسمت زیست توی سه روزی یه بار ها هزارتست و موج ازمون رو کار میکنم و برای منبع بعدی بین سه سطحی زیست یا دور دنیا در نیم ساعت موندم نظر شما چیه؟

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      سلام دمت گرم عالی بود
      در بین منابع ازمون پلاس گاج تالیف زیستاز هم که امسال اومده خیلی خوبه رو اونم نظری داشته باشید
      من الان دوپینگو شرکت کردم وسه روز یکبارم حدود دو هفتس میبرم جلو در روند کار کنکورم مشکلی ایجاد نشده ولی فشار عجیبی بهم اومده بخاطر امتحانا و دارم از خوابم میزنم برای خیلی از امتحانا که تجدید نیارم پس فردا کنکورم قبول شدیم بگن دکتر مملکت دیپلشم زوری گرفن
      من پول کل دوپینگو دادم و الان از کیفیتش راضیم ولی از فشاری که میاره اصلا نه و الان وارد این بازی کثیف شدم ومیخوام این ماهو تحمل کنم ولی دوستان شما همچین اشتباهی نکنید مون سه روز یکبارا با یه کتاب ازمونی کافیه
      بابت تکنیک ضربدر منها هم ممنون من 7ساله هی قلمچی میاد میگه ضربدر منها هیچی نفهمیدم بالاخره گرفتم ولی فکر نکنم برای من دیگه بکار بیاد

9. Top | #24
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Lily. نمایش پست ها
      سلام مرسی از همه توضیحات جامع... من الان برای قسمت زیست توی سه روزی یه بار ها هزارتست و موج ازمون رو کار میکنم و برای منبع بعدی بین سه سطحی زیست یا دور دنیا در نیم ساعت موندم نظر شما چیه؟
      سلام
      سه سطحی رو واسه الان خیلی پیشنهاد نمیکنم . دلیلشم اینه که سه سطحی از 80 درصد مباحث تست نداده و هدفش فقط آوردن تستای سخت و جدید زیسته . بخاطر همین برعکس دوردنیا در نیمساعت به هیچ وجه واسه مرور مناسب نیست . ولی اگه هدفت اینه که مهارتت توی زیست بالا بره و تستای سخت زیستم بتونی بزنی و زیاد نیازی به مرور نداشته باشی میتونی ازش استفاده کنی . وگرنه صددرصد دوردنیا

10. Top | #25
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion2020 نمایش پست ها
      سلام دمت گرم عالی بود
      در بین منابع ازمون پلاس گاج تالیف زیستاز هم که امسال اومده خیلی خوبه رو اونم نظری داشته باشید
      من الان دوپینگو شرکت کردم وسه روز یکبارم حدود دو هفتس میبرم جلو در روند کار کنکورم مشکلی ایجاد نشده ولی فشار عجیبی بهم اومده بخاطر امتحانا و دارم از خوابم میزنم برای خیلی از امتحانا که تجدید نیارم پس فردا کنکورم قبول شدیم بگن دکتر مملکت دیپلشم زوری گرفن
      من پول کل دوپینگو دادم و الان از کیفیتش راضیم ولی از فشاری که میاره اصلا نه و الان وارد این بازی کثیف شدم ومیخوام این ماهو تحمل کنم ولی دوستان شما همچین اشتباهی نکنید مون سه روز یکبارا با یه کتاب ازمونی کافیه
      بابت تکنیک ضربدر منها هم ممنون من 7ساله هی قلمچی میاد میگه ضربدر منها هیچی نفهمیدم بالاخره گرفتم ولی فکر نکنم برای من دیگه بکار بیاد
      سلام
      زیستاز کلن چه آزمونش چه ازمون پلاسش خیلی خوبه . ولی خب راستش این منابع تازه اومدن و اولویت قرار دادنشون خیلی ریسکه . بهتره از منابعی که قبلا جواب دادن استفاده کنی و کنارش منبعای جدیدم کار کنی . مثلا منبع 1 موج کار کنی و منبع 2 آزمون پلاس
      دقیقا مشکل دوپینگ همینه . اگه بخوای هم دوپینگو جلو ببری هم سه روز یکبار رو , برنامه ات خیلییی سنگین میشه و واقعا فشار میاره ...
      وگرنه دوپینگ خصوصا آزموناش واقعا کیفیت خیلی خیلی خوبی داره
      در مورد مدیریت زمانت , اگه با روشت نتیجه گرفتی زیاد تغییرش نده . فقط بهترش کن. اینکه بکوبی از نو بسازی کاملا غلطه . بیا یکم با زمان دروس بازی کن و ... این مدلی میتونی مدیریت زمان مخصوص خودتو بهبود بدی ولی اصلا اصراری بر اینکه حتما ضربدر منها باشه نیس

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      UP
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

12. Top | #27
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی عالی بود

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      Up
      وقت بذارید همش رو بخونید ارزش داره (:

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مجددا up چون خیلی مفید و کامله..

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن