خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 32
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ما میتوانیم!

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بسیار عالی مطالبتون و به شیوه قابل فهمی توضیح دادین حتما ادامه بدین و راه های ترک عادت بد و هم بهش اضافه کنید اونایی که به مطالب علاقه دارن حتما کتاب قدرت عادت از چارلز داهیگ و مطالعه کنن

3. Top | #18
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خب رسیدیم به پست آخر و بقیه کار دیگه با شماست
      تا الان توی چندتا پست علم اینو به دست آوردیم که اصلا عادت چطور ساخته میشه و توی ذهن ما چه اتفاقی میفته و فهمیدیم وقتی کاری رو بخواییم تبدیل به عادتمون کنیم اگه کار بزرگی باشه مغزمون مقاومت نشون میده و یسری هورمون ها ترشح میشه که حالمونو بد میکنه پس چاره چیه ساخت ریزعادت
      الان میریم ریزعادت بسازم و پایان این تاپیک با شماست که بنویسید که میخواید چه ریزعادت هایی بسازید
      روش های زیادی برای ساختن ریزعادت گفته شده ولی موثرترین روش علمی ساختن ریزعادت روش ترکیب کردنه که پروفسور بی جی فوگ اینو گفتن تو کتاب tiny habits
      این روش میگه که بهترین راه برای ساختن این ریز عادت اینه که این کارا رو همیشه بعد از کارای روتینی که میکنیم بکنیم و بعدش به خودمون جایزه بدیم
      با چندین مثال اینو میگم
      مثلا ما میخواییم ورزش کنیم و شروع ورزش با کارای بزرگ که مغز مقاومت داره مثلا یهو وزنه سنگین زدن درست نیست پس بهترین کار اینه که این ورزشو بعد کاری کنیم که همیشه میکنیم و بعد به خودمون جایزه بدیم
      مثلا کاری که خود دکتر میکنه میگه من همیشه بعد از گلاب به روتون سرویس رفتن شروع میکردم به محض اینکه در دستشویی رو میبندم که کار روتینی هست همیشه میکنم چندتا شنا سوئدی میرم و بعدش با نوازش خودم به خودم جایزه میدم
      یا مثلا در مورد مطالعه زبان انگلیسی شروع کنیم بعد یه کار روتین همیشگی مثل اب خوردن چندتا کلمه انگلیسی با خودمون بگید و بعدش با یه ایول تو میتونی خودمونو تشویق کنیم
      حالا نوبت شماست برام بنویسید برای کنکورتون برای مطالعه تون برای زندگیتون و برای عادت هاتون میخوایید چه ریز عادتی رو بعد از کدوم کار روتین همیشگی تکرار کنید و چه جایزه ای براش میذارید؟
      دوستتون دارم شاد پیروز و در مدار رشد باشید

4. Top | #19
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      چقدر استقبال کمه
      حالا جالبه اگه میخواستم بهتون رویا بفروشم و کلی حرف انگیزشی بزنم که پاشو تو بخوای هرکار کنی میرسی الان صفحه صدم تاپیک بود

5. Top | #20
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اگه بتونید ساعت خوابتون رو تنظیم کنید و سحر خیز بشید قطعا تفاوت رو در روزهای منتهی به کنکور حس خواهید کرد.
      خداوند آن خویش خویش است

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اتفاقی دیدمش .
      خیلی مطالب مفیدی داره
      اپ

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط meysam98 نمایش پست ها
      اگه بتونید ساعت خوابتون رو تنظیم کنید و سحر خیز بشید قطعا تفاوت رو در روزهای منتهی به کنکور حس خواهید کرد.
      یه برنامه ای هست اسمش یادم نیست (فکر کنم Alarmy بود) باید بعد از بیدار شدن یه عکس بگیری تا الارم قطع بشه
      من برای تنظیم خواب یک زمانی از این برنامه استفاده کردم عالی بود یعنی عالی
      عکس رو هم درختچه جلو در خونمون رو داده بودم براش هر وقت از زنگ میزد صبح زود باید گوشی رو همونطوری زنگ زنان میبردم در خونه و عکس اون درخت رو میگرفتم تا خفه بشه یعنی عالی بود

جوری خواب من رو تنظیم کرد که الآن دیگه نیاز هم ندارم به ساعت و خود به خود سر ساعت 6.30 بیدارم
      این جهان زندان و ما زندانیان.......

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دلم میخواد که روزا نخوابم و کار مفید بکنم!
      سوفی آموندسن از مدرسه به خانه می‌رفت. تکه‌یِ اول راه را با یووانا آمده بود.
      به فروشگاه بزرگ که رسیدند راه‌شان از هم جدا شد. سوفی بیرون شهر زندگی می‌کرد و راهش تا مدرسه دو برابر یووانا بود.
      بعد از باغِ آن‌ها بنایِ دیگری نبود، خانه‌شان انتهای دنیا می‌نمود.

کتابِ دنیایِ سوفی
      نوشته‌ی یوستین گردر
      ترجمه‌ی حسن کامشاد

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.‌ خوندم و خیلی خیلی استفاده کردم. متشکرم.

10. Top | #25
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mr.masomi نمایش پست ها
      سلام و درود خدمت همه دوستای گلم
      کم کم به روزای آخر کنکور رسیدیم خیلیا شادن و خیلیا غمگین
      از تاپیک هایی که زده میشه معلومه خیلیا گیجن و هنوز نمیدونن چیکار باید بکنن ولی من اینجام تا در مورد یه موضع جالب علمی باهاتون صحبت کنم
      در مورد علمی به اسم نوروساینس ( دانش مغز ) و بهتون بگم چطور ممکنه توی مدت باقی مونده یه عادت خوبی مثل سحرخیزی رو برای خودتون بنا کنید و یه عادت بد مثل اهمال کاری رو از خودتون دور کنید
      اول باید در مورد چیزی به نام مسیر عصبی بدونید که توضیح مفصلی داره ولی اگه توضیح بدم تاپیک طولانیتره و از حوصله جمع خارجه ولی شما رو ارجاع میدم به دو ویدیوی عالی که تا قسمتی که مورد نیازه بدونید و اگه استقبال از این تاپیک بیشتر باشه خودم توضیحات مفصلی میدم و از وبینار های خدم در این موضوع میزارم که بحث بسیار شیرینیه
      این اولین ویدیو در مورد مسیر عصبی
      https://www.aparat.com/v/ZhsV3/%D9%8...B5%D8%A8%DB%8C
      خب اما بنظرتون این مسیر عصبی توی یادگیری چه نقشی داره؟ ویدیوی پایینو با هم ببینیم
      https://www.aparat.com/v/FoIis/%D9%8...B5%D8%A8%DB%8C
      خب همینطور که دیدید ما هرکاری که میکنیم یسری هورمون هایی ترشح میشن و مسیر عصبی ساخته میشه یا تقویت میشه
      اما خیلی از ما ناخودآگاه و صرفا بخاطر تمرین زیاد مسیر عصبی های قوی ای ساختیم که مسیر نیستن در حد اتوبان اند مسیر های عصبی مثل تنبلی مثل لجبازی ناامیدی خجولی گری افسردگی و خیلی چیزای دیگه
      اما خبر خوب اینه که مغز تغییر پیدا میکنه و میتونه یه مسیر عصبی جدید بسازه که توی علم به نوروپلاستیسیتی مشهوره
      این ویدیو رو ببینید و ادامه شو بخونید
      https://www.aparat.com/v/cOWDL/%D8%A...D8%BA%D8%B2%29
      میبینید ما میتونیم با ساخت یه مسیر دیگه و تمرین اون یه مسیر جدید بسازیم میتونیم به جای اهمال کاری مسیر عصبی تلاش رو بسازیم و هرکار دیگه
      ولی چیزی که هست اینه که ساخت مسیر عصبی جدید و غلبه بر مسیر عصبی قبلی سخته و خیلی وقتا خیلیا نمیتونن مثل ترک اعتیاد
      اما باز خبر خوبی هست که اونم اینه که تازگیا یه بحث علمی پیش اومده به اسم ریزعادت ها که با کمک اون ها میشه عادتی رو ساخت
      تو پست بعدی در مورد این صحبت میکنم و میگم برای کنکوری ها چطور بدرد میخوره و چطور میتونن عادت جدیدی بسازن و عادت قبلیشونو عوض کنن
      منتظر باشید و با نظراتتون حمایتم کنید
      اینقد تایپیک خوب بود که بعضی جاهاش رو یادداشت کردم خیلی خیلی از شما تشکر میکنم بابت این تایپیک خوب سه تا کتابم معرفی شد یادداشت کردم تا بخونمشون
      سپاس گزارم
      ویرایش توسط pishvaa : 14 مرداد 1400 در ساعت 11:41

11. Top | #26
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ادیت : برا دوستانی که میخوان شروع کنن به مطالعه کردن و عادات غلطی دارن مثل خوابیدن زیاد مثل کار عمیق نکردن تمرکز نداشتن یا حتی برنامه ریزی غیرمنطقی و بزرگ دیدن این تاپیک توصیه میشه
      سلام و درود خدمت همه دوستای گلم
      کم کم به روزای آخر کنکور رسیدیم خیلیا شادن و خیلیا غمگین
      از تاپیک هایی که زده میشه معلومه خیلیا گیجن و هنوز نمیدونن چیکار باید بکنن ولی من اینجام تا در مورد یه موضع جالب علمی باهاتون صحبت کنم
      در مورد علمی به اسم نوروساینس ( دانش مغز ) و بهتون بگم چطور ممکنه توی مدت باقی مونده یه عادت خوبی مثل سحرخیزی رو برای خودتون بنا کنید و یه عادت بد مثل اهمال کاری رو از خودتون دور کنید
      اول باید در مورد چیزی به نام مسیر عصبی بدونید که توضیح مفصلی داره ولی اگه توضیح بدم تاپیک طولانیتره و از حوصله جمع خارجه ولی شما رو ارجاع میدم به دو ویدیوی عالی که تا قسمتی که مورد نیازه بدونید و اگه استقبال از این تاپیک بیشتر باشه خودم توضیحات مفصلی میدم و از وبینار های خدم در این موضوع میزارم که بحث بسیار شیرینیه
      این اولین ویدیو در مورد مسیر عصبی

خب اما بنظرتون این مسیر عصبی توی یادگیری چه نقشی داره؟ ویدیوی پایینو با هم ببینیم

خب همینطور که دیدید ما هرکاری که میکنیم یسری هورمون هایی ترشح میشن و مسیر عصبی ساخته میشه یا تقویت میشه
      اما خیلی از ما ناخودآگاه و صرفا بخاطر تمرین زیاد مسیر عصبی های قوی ای ساختیم که مسیر نیستن در حد اتوبان اند مسیر های عصبی مثل تنبلی مثل لجبازی ناامیدی خجولی گری افسردگی و خیلی چیزای دیگه
      اما خبر خوب اینه که مغز تغییر پیدا میکنه و میتونه یه مسیر عصبی جدید بسازه که توی علم به نوروپلاستیسیتی مشهوره
      این ویدیو رو ببینید و ادامه شو بخونید

میبینید ما میتونیم با ساخت یه مسیر دیگه و تمرین اون یه مسیر جدید بسازیم میتونیم به جای اهمال کاری مسیر عصبی تلاش رو بسازیم و هرکار دیگه
      ولی چیزی که هست اینه که ساخت مسیر عصبی جدید و غلبه بر مسیر عصبی قبلی سخته و خیلی وقتا خیلیا نمیتونن مثل ترک اعتیاد
      اما باز خبر خوبی هست که اونم اینه که تازگیا یه بحث علمی پیش اومده به اسم ریزعادت ها که با کمک اون ها میشه عادتی رو ساخت
      تو پست بعدی در مورد این صحبت میکنم و میگم برای کنکوری ها چطور بدرد میخوره و چطور میتونن عادت جدیدی بسازن و عادت قبلیشونو عوض کنن
      منتظر باشید و با نظراتتون حمایتم کنید
      ویدیو ها ادیت شد
      up

12. Top | #27
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

سپاس از همراهی تون دکتر مکری واقعا بی نظیرن و شاگردیشونو کردم بی نهایت انسان عالم و بااخلاقین
      راستی حتما پادکست جهان شگفت انگیز مغز که ایشون هم صحبت میکنن از شنوتو بشنوین بزارین لینکشم بدم https://shenoto.com/channel/BrainAwareness?lang=fa

سلام و درود سپاس از همراهی تون امیدوارم براتون مفید بوده باشه

سلام روزتون بخیر
      ما در حوزه عادت 4 سبک عادت داریم که الان با یه تصویر توضیح میدم
      فایل پیوست 97552
      این ماتریس عادت هاست ؛ منظور از ستون عمودی که انجام بدم یا انجام ندم اینه که مغز برای انجام دادنش انرژی مصرف میکنه یا نه؟ یعنی موقع انجام دادن اون کار بهش فکر میکنیم یا بدون فکر و غیرارادی انجام میشه؟ مثلا اب خوردن ما موقع اب خوردن فکر میکنیم که الان باید لیوانو بیارم ابو بریزم بخورم یا همینجوری بدون تفکر و اتوماتیک وار انجامش میدیم؟
      ستون افقی هم منظور از اراده کم و زیاد اینه که چقدر انرژی باید مصرف کنیم؟
      الان با مثال میگم
      یسری کارها هستن که برا انجام دادنشون فکر میکنیم و بعد انجام میدیم و انرژی چندانی از ما نمیبرن که به ریز عادت ها مشهورن مثلا اگه بخوای مسواک بزنی که خیلی وقتی نمیزدی اول فکر میکنی خمیر دندون بزنی این میشه ریز عادت
      یسری کارها هستن که برا انجام دادنشون فکر میکنیم و بعد انجام میدیم و خیلی انرژی از ما میبرن اینا مهارت یا اسکیل ها هستند برای مثال همون مسواک زدنو بگم شما وقتی مسواک میزنی باید به روش خاصی بزنی یعنی دورانی بچرخونی و جوری بزنی که لثه درد نگیری و از اون ور جوریم نباشه که تمیز نشه دندونا که این کارا با تمرین زیاد بدست میاد که بهشون اصطلاحا میگیم قلق
      یسری کارها هستن که اصلا بهشون فکرم نمیکنیم و انرژی خاصی هم از ما نمیبره اینا عادت های ما هستن که به خیلیاشون حتی اگاهم نیستیم مثل اب خوردن که موقع خوردن اب بهش فکرم نمیکنیم مثل کج خلقی مثل بداخلاقی یا مثل مطالعه و ... که مطالعه نشون داده اینا همون ریزعادت های ما بودن که به قدری تکرار شدن که دیگه مغز موقع انجام دادنش بهش فکرم نمیکنه
      یسری کارها هم هستن که باز بهشون فکر نمیکنیم ولی انرژی خیلی زیادی از ما میگیرن اینا اعتیاد های ما هستن مثل اعتیاد به اینستا به انجمن به سیگار که موقع اومدنش بهش فکر نمیکنیم ولی بشدت از ما انرژی میگیرن چون خیلی ساعت توش میمونیم
      حالا چرا اینو بهتون گفتم؟ چون علم نوروساینس نشون میده هر عادت اعتیادی قبلش ریزعادت بوده بعد کم کم مهارت شده بعد کم کم شده عادت و در اخر شده اعتیاد
      یعنی هر رفتاری رو انالیز کنی میبینی از تک تک مربع های این ماتریس گذشته که جامعه اماری خیلی بالایی داره و میشه گفت رفتاری نیست که از ریز عادت شروع نشه
      حالا اگه کسی با 3 نخ سیگار بخواد شروع کنه سه نخ سیگار جزو مربع مهارته دیگه درسته؟ چون بهش فکر میکنه و انرژی زیادی ازش میبره اینجاس که سلول های مغزش واکنش نشون میده و با ترشح یسری هورمون ها یه فاز مقاومتی ایجاد میکنه که عزیز من من ظرفیت این مهارتو ندارم خرد خردش کن
      کسی که با 3 نخ روزی شروع کنه حتما حتما این براش پیش میاد که بعد اون سه نخ حالش بده و حس تنفر داره ازش
      حالا از اینجا به بعدشه که مهمه مغز کارشو کرده و حس تنفر بهش داده ولی اگه اون شخص ادمی باشه که پافشاری کنه میتونه فاز مقاومتی مغزو بشکنه و فردا 3 نخ پس فردا 4 نخ و پس پس فرداش 5 نخ کنه که این موقع ذهن میفهمه اهان پس 3 نخ برای من بوده ریز عادت و بعد شاید ده نخ بشه براش مهارت و 20 نخ بشه عادت اینا مثال بود
      خیلی از رفتارای ما هم اینطوریه حتی مطالعه اگه یکی با 6 ساعت شروع کنه و اولین بارش باشه حالش خوب نیس سرگیجه داره حس تنفر داره و ... چون مغز هورمون هایی ترشح کرده که فاز مقاومتی ایجاد کنه اینجا خیلیا بخاطر حال بدشون ادامه نمیدن ولی اگه کسی ادامه بده فاز مقاومتی رو شکسته و 6 ساعت میشه براش ریزعادت ولی چون مسیر خیلی خیلی سخت میشه و هورمون ها بیشتر ترشح میشن خیلیا این کارو نمیتونن بکنن چه کسی که زیاد مطالعه کرده چه اونی که سه نخ سیگار کشیده و وسطش ول میکنن
      حالا راه ول نکردن چیه چسبیدن به یه ریز عادتی که مغز بهش مقاومتی نشون نده یعنی خیلی خیلی ریز باشه
      خییییلی عالللی بود آقای دکتر لطفاً باز هم ادامه بدید

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی عالی بود مخصوصا اگه این عادت ها در 21 روز تثبیت بشه میشه یه روتین مثبت و در راستای اهدافمون:**
      اگر تمام دنیا هم از تو بدشان بیاید و تو را آدم بدی بدانند، تا وقتی که وجدانت تو را تایید می کند و تو را گناهکار نمی داند،تو بدون دوست نمی مانی.

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چقدر استقبال کمه
      حالا جالبه اگه میخواستم بهتون رویا بفروشم و کلی حرف انگیزشی بزنم که پاشو تو بخوای هرکار کنی میرسی الان صفحه صدم تاپیک بود

اتفاقا برعکس خبر حاشیه ای همیشه بیشترین بازخورد رو داره خودم هم فکرهای خیلی خوبی واسه تایپک زدن واسه روتین های خودسازی داشتم که متاسفانه استقبال خیلی کم بود و فقط لایک میکردند:/
      اگر تمام دنیا هم از تو بدشان بیاید و تو را آدم بدی بدانند، تا وقتی که وجدانت تو را تایید می کند و تو را گناهکار نمی داند،تو بدون دوست نمی مانی.

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      up

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن