خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 37
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mr.masomi نمایش پست ها
      در کل موضوع میتونه در دو حوزه باشه
      یا روش مطالعه درستی ندارید یا از لحاظ ذهنی و روانی آمادگیشو ندارید
      هردو گزینه رو دارید ولی با شدت مختلف
      که با توجه به اینکه درصدتون میانگین بالای 50 هست قضیه اول کمرنگه چون میدونید باید چطور مطالعه کنیدکه درصدتون حداقل بیشتر از 90 درصد کنکوریاس اما موضوع دومو باید بررسی کنید
      اگه وقت دارید کتاب طرز فکر از پروفسور کارول دوک استاد روانشناسی دانشگاه استنفورد و هاروارد بخونید
      متنش کاملا به زبان ساده است و اکادمیک نیس و براتون میتونه مفید باشه توی فیدیبو هم موجوده این لینکش https://fidibo.com/book/99859-%D8%B7...81%DA%A9%D8%B1
      اما این کتاب میگه ادما دو نوع طرز فکر دارن یا طرز فکرشون رشده یا ایستا
      بنظر طرز فکر شما ایستا باشه
      اگه نسبت بهش اگاهی پیدا کنید و با تمارین کتاب 21 روز مرتب تمرین کنید هم طرز فکرتون هم اعتماد به نفستون هم استفاده از مغزتون بهبود پیدا میکنن
      روزی یکساعت اگه بتونید وقت بذارید در عرض 21 روز ایشالله برای کل عمرتون یه طرز فکر رشد و با انگیزه قوی خواهید داشت
      سلام. خیلی ممنونم واقعا لطف بزرگی کردین. توضیحات‌تون بی نهایت مفید بود. کتاب رو هم حتما آخر شب به اندازه ۲۰ دقیقه هم که شده وقت میذارم و مطالعه میکنم. سپاسگزارم

2. Top | #17
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام مجدد.
      منابعتون ک منابع قوین مثل مال خودم .
      در رابطه با سوالتون میشه واضح تر بگین منظورتون اینه تو ۱۳ ساعت چقدر تست میشه زد؟؟؟

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bahar_mohammadi نمایش پست ها
      سلام مجدد.
      منابعتون ک منابع قوین مثل مال خودم .
      در رابطه با سوالتون میشه واضح تر بگین منظورتون اینه تو ۱۳ ساعت چقدر تست میشه زد؟؟؟
      سلام روزبخیر. بله دقیقا منظورم همینه. یعنی روزانه حداقل چندتا تست باید کار کرد؟ و اینکه برای زیست روزی ۵۰ تا تست کافی هست؟

4. Top | #19
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام گلم.اینکه میگی روزانه چندتا تست باید کار کرد اصلا سوال صحیحی نیست چه کسایی بودن ک سطح مطالعه بالایی داشتن و زیاد تست میزدن اما درصد خوبی نیاوردن بهتره بپرسی چجوری تست بزنم مثلا همین کتاب زیست ممکنه ی بحثی رو ازش روش بیشتر مسلط باشی و بتونی سریع تر تست بزنی و یجاهاییش برات سخت باشه درسته؟؟؟
      مثلا دینی ی درسیه که به عقیده من باید کتابو قورت بدی قطعا ازش درصد خوبی میاری تستم بزن ازش ک با تیپ سوالات اشنا بشی.
      حالا ی درسی مثل ریاضی ممکنه پنجاه تا تست اصلا شیش ساعت از وقتتو بگیره تا کامل بتونی بفهمیشون اینکه چندتا تست میتونی بزنی فقط و فقط به خودت بستگی داره به اینکه تو چه درسی قپی تری و کدوم درس برات مشکله که بهتره براش وقت بیشتری بزاری
      ۵۰تا تست زیست خوبه اما بستگی داره چ تیپ سوالی باشه و اینکه پاسخهارو تحلیل کنی و نکات جدیدو ازش یاد بگیری

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      این عجیب بود اما برای من جواب داد
      تلاش هوش و امکانات عامل موفقیت درکنکور نیست

لینک فایل
      جلسه ۱ بزن به سبد بعدش کد زیرکپی کن بزن برات رایگان میشه

konkurmapj1100off

من خودم چند تا ویس این مشاور استاد یحیوی برام فرستاد البته یه چند تایی هم داخل سایتش من رایگان دیدم اگه خواستی بگو تا برات بفرستم اول این رایگان ها گوش کن اگر کمک کرد بعد دوره من چون اول فایل ها رایگان استفاده کردم جلسه اول دوره ۹ درصد پیشرفت داشتم منی که درصدهام ثابت مونده بود
      البته خودش برام جلسه ۱ رایگان فرستاد شرعا حلال هست من درخواست مشاوره دادم جلسه ۱ فرستاد

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      شاید استعدادی در کنکور ندارید. کنکور دادن و مطالعه برای کنکور یه کاریه که استعداد میخواد. خیلی ها استعدادشو ندارن و توی یه چیز دیگه استعداد دارن.
      به نظرم برو استعدادتو در کارها و رشته های دیگه پیدا کن و وقت خودتو الکی پشت سد کنکور تلف نکن
      آدم زوری نمیتونه در چیزی که استعدادشو نداره بهترین بشه
      همه میخوان علی دایی و علی کریمی یا هایده و مهستی بشن. اما تا حالا اندک کسانی تونستن به این بزرگان برسن

7. Top | #22
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط asal_tf نمایش پست ها
      شاید استعدادی در کنکور ندارید. کنکور دادن و مطالعه برای کنکور یه کاریه که استعداد میخواد. خیلی ها استعدادشو ندارن و توی یه چیز دیگه استعداد دارن.
      به نظرم برو استعدادتو در کارها و رشته های دیگه پیدا کن و وقت خودتو الکی پشت سد کنکور تلف نکن
      همه میخوان علی دایی و علی کریمی یا هایده و مهستی بشن. اما تا حالا اندک کسانی تونستن به این بزرگان برسن
      احسنت همینطوره
      کنکور رو نباید تنها راه ممکن برای موفقیت دونست
      شاید ایشون در زمینه های دیگه بتونن درخشان عمل کنن

8. Top | #23
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها

آره کنکور تنها راه نیست موافقم

اما با این دیدگاه که ، برای موفق شدن توی کنکور حتما باید استعدادش رو داشته باشیم مخالفم
      استعداد کنکور چیه ؟ عجیب ترین اصطلاحی بود که توی عمرم شنیدم !

الان همه ی اونایی که رتبه برتر شدن استعداد کنکور داشتن ؟ پس چرا خیلی هاشون رو دارم میبینم که دارن برای نیافتادن و مردود نشدن توی دانشگاه دست به هرکاری میزنن بغیر از درس خوندن ؟

مشکل نه استعداده نه بهونه های جورباجور دیگه
      خیلی هامون میدونیم مشکل از کجا آب میخوره....اما حاضر نیستیم قبولش کنیم یا براش کاری کنیم..
      اره درست میگی
      من نظرم این بود که نباید ذهن خودمونو محدود به کنکور کنیم

هوش استعداد و اینجور چیزا تاثیرش تو کنکور میل میکنه به سمت صفر
      اصل کار به تلاش و پشتکار و مدیریت روحیس

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط asal_tf نمایش پست ها
      الان که احتمالاً استارتر تاپیک کنکورشون رو دادند شاید آپ کردن تاپیک توسط برخی دوستان کار درستی نبود اما به هر حال خواستم چند مورد رو توضیح بدم :
      اول اینکه هیچکس نمیتونه منکر تأثیر ضریب هوشی یا iq در کنکور بشه و این حقیقتی انکارناپذیره
      دوم اینکه شما بر چه اساس به این دوستی که راهنمایی خواسته میگی استعداد کنکور نداری؟ چون بر فرض درصدهاش به پزشکی نمیرسه؟یعنی چون ایشون 65 درصد عمومی میزنه با 50 درصد اختصاصی شد بی استعداد؟ این حرف شما واقعاً به معنای کلمه احمقانه بود ، شما دارید به کسی که از ۹۰ درصد داوطلب ها جلوتره میگی بی استعداد ، اصلا بر فرض ، مثل شما که قبول نشدی ، این کاربر نمیتونه سه رشته تاپ رو قبول بشه اما درصد هاش به بیشتر رشته های پیراپزشکی میرسه ، آیا باید نتیجه بگیره که بی استعداده و کنکور رو رها کنه؟خب این تصمیم ، قطعاً تصمیم خوبی نیست مثل این میمونه که یکی پولش یک میلیارده و میخواد ماشین بخره چون پولش به لندکروز نمیرسه بهش بگیم دیگه اصلا ماشین نخره
      ویرایش توسط _Hamid_ : 16 دی 1400 در ساعت 19:43

10. Top | #25
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Hamid_ نمایش پست ها
      الان که احتمالاً استارتر تاپیک کنکورشون رو دادند شاید آپ کردن تاپیک توسط برخی دوستان کار درستی نبود اما به هر حال خواستم چند مورد رو توضیح بدم :
      اول اینکه هیچکس نمیتونه منکر تأثیر ضریب هوشی یا iq در کنکور بشه و این حقیقتی انکارناپذیره
      دوم اینکه شما بر چه اساس به این دوستی که راهنمایی خواسته میگی استعداد کنکور نداری؟ چون بر فرض درصدهاش به پزشکی نمیرسه؟ حالا خوبه خود شما هم پزشکی یا حتی داروسازی هم قبول نشدی بعد به دیگران میگی بی استعداد ، یعنی چون ایشون 65 درصد عمومی میزنه با 50 درصد اختصاصی شد بی استعداد؟ این حرف شما واقعاً به معنای کلمه احمقانه بود ، شما دارید به کسی که از ۹۰ درصد داوطلب ها جلوتره میگی بی استعداد ، اصلا بر فرض ، مثل شما که قبول نشدی ، این کاربر نمیتونه سه رشته تاپ رو قبول بشه اما درصد هاش به بیشتر رشته های پیراپزشکی میرسه ، آیا باید نتیجه بگیره که بی استعداده و کنکور رو رها کنه؟خب این تصمیم ، قطعاً تصمیم خوبی نیست مثل این میمونه که یکی پولش یک میلیارده و میخواد ماشین بخره چون پولش به لندکروز نمیرسه بهش بگیم دیگه اصلا ماشین نخره
      البته اگه بری رتبه های قبولی فیزیوتراپی رو چک کنی(ترجیحا یکی دوسال اخیر)میبینی که رتبه خیلی خوبی میخواد و اختلاف مرز قبولیش با داروسازی و پزشکی ‌های پردیس بسیار بسیار ناچیزه.( امسال حدود۵۰۰تا بود)
      و دوما اینکه درآمدش بسیار خوبه و پیش بینی ها نشون داده که تا۱۰ سال اینده جای داروسازی رو میگیره و میشه سومین رشته پرطرفدار
      پس بهتره با ذهن باز نظر بدی

باتشکر
      ویرایش توسط mh81 : 16 دی 1400 در ساعت 18:58

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mh81 نمایش پست ها
      البته اگه بری رتبه های قبولی فیزیوتراپی رو چک کنی(ترجیحا یکی دوسال اخیر)میبینی که رتبه خیلی خوبی میخواد و اختلاف رتبه قبولیش با داروسازی و پزشکی بسیار بسیار ناچیزه.( امسال حدود۵۰۰تا بود)
      و دوما اینکه درآمدش بسیار خوبه و پیش بینی ها نشون داده که تا۱۰ سال اینده جای داروسازی رو میگیره و میشه سومین رشته پرطرفدار
      پس بهتره با ذهن باز نظر بدی

باتشکر
      شما اصل مطلب رو نگرفتی و گیر دادی به یک جمله من که جمله غلطی هم نبود
      ویرایش توسط _Hamid_ : 16 دی 1400 در ساعت 19:11

12. Top | #27
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      شما اصل مطلب رو نگرفتی و گیر دادی به یک جمله من که جمله غلطی هم نبود
      گرفتم ولی نظری ندارم
      اصن من دوس دارم درباره فقط درباره اون جمله ات نظر بدم

باش شما حرف بزن ما ریپلای نزنیم
      چشم حتما

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان وقتتون بخیر
      چون دیدم در تاپیک بحث شده لازم دونستم نکاتی رو بگم
      بله من کنکور دادم و خب از اون چیزی که خودم فکر میکردم بهتر بود و فیزیوتراپی و پرستاری دانشگاه تهران هم قبول میشدم، اما نرفتم چون فهمیدم اشتباهات زیادی داشتم ، مثلا در حالی که هنوز به دروس پایه کامل مسلط نبودم در تابستان دوازدهم خوندم و همین موضوع خودش کلی در روند کارم تاثیر گذاشت
      در جواب اون خانم هم باید بگم که بله من استعداد های زیادی دارم، در نقاشی توی مسابقاتی که در مدرسه مون برگزار میشد مقام استانی اوردم، ویولن کار میکردم، و هنوزم دوسشون دارم، اما تابستون تا جواب کنکورم بیاد و بیکار بودم دیدم که هیچکدوم از اونها منو از اعماق وجودم به وجد نمیارن، من وقتی خوشحالم که به هدفم برسم، من از اون آدم هایی نیستم که هردفعه بگم من درس میخونم و به خودم قول های الکی بدم، یک بار به خودم قول دادم و اون روز رو هیچ وقت فراموش نمیکنم؛ قول دادم که هرچی که شد اصلا تسلیم نشم، بله من خیلی تلاش میکردم، اما راهی که برای کنکور انتخاب کرده بودم اشتباه بود و هرچقدر هم که سریعتر و بیشتر توی اون مسیر میدویدم بیشتر از راه دور میشدم،اما امسال در مسیر درستم قرار گرفتم، و اون درصدهایی که سال گذشته برام آرزو بودن دیگه الان آرزو نیستن!
      اون خانم هم نظرشون رو دادن اما ممکنه من که فقط تا همین الان ۱۱ ساعت درس خوندم و ۳۱۰ تا تست حل کردم دلم بشکنه
      و ماه های قبل از کنکور هم به قدری غرق درس خوند و هدفم بودم که اصلا نیومدم انجمن که پیامشون رو ببینم
      از دوستانی هم که پاسخ دادن سپاسگزارم

14. Top | #29
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Newsha.ma نمایش پست ها
      سلام دوستان وقتتون بخیر
      چون دیدم در تاپیک بحث شده لازم دونستم نکاتی رو بگم
      بله من کنکور دادم و خب از اون چیزی که خودم فکر میکردم بهتر بود و فیزیوتراپی و پرستاری دانشگاه تهران هم قبول میشدم، اما نرفتم چون فهمیدم اشتباهات زیادی داشتم ، مثلا در حالی که هنوز به دروس پایه کامل مسلط نبودم در تابستان دوازدهم خوندم و همین موضوع خودش کلی در روند کارم تاثیر گذاشت
      در جواب اون خانم هم باید بگم که بله من استعداد های زیادی دارم، در نقاشی توی مسابقاتی که در مدرسه مون برگزار میشد مقام استانی اوردم، ویولن کار میکردم، و هنوزم دوسشون دارم، اما تابستون تا جواب کنکورم بیاد و بیکار بودم دیدم که هیچکدوم از اونها منو از اعماق وجودم به وجد نمیارن، من وقتی خوشحالم که به هدفم برسم، من از اون آدم هایی نیستم که هردفعه بگم من درس میخونم و به خودم قول های الکی بدم، یک بار به خودم قول دادم و اون روز رو هیچ وقت فراموش نمیکنم؛ قول دادم که هرچی که شد اصلا تسلیم نشم، بله من خیلی تلاش میکردم، اما راهی که برای کنکور انتخاب کرده بودم اشتباه بود و هرچقدر هم که سریعتر و بیشتر توی اون مسیر میدویدم بیشتر از راه دور میشدم،اما امسال در مسیر درستم قرار گرفتم، و اون درصدهایی که سال گذشته برام آرزو بودن دیگه الان آرزو نیستن!
      اون خانم هم نظرشون رو دادن اما ممکنه من که فقط تا همین الان ۱۱ ساعت درس خوندم و ۳۱۰ تا تست حل کردم دلم بشکنه
      و ماه های قبل از کنکور هم به قدری غرق درس خوند و هدفم بودم که اصلا نیومدم انجمن که پیامشون رو ببینم
      از دوستانی هم که پاسخ دادن سپاسگزارم
      موفق باشی

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوم اینکه شما بر چه اساس به این دوستی که راهنمایی خواسته میگی استعداد کنکور نداری؟ چون بر فرض درصدهاش به پزشکی نمیرسه؟یعنی چون ایشون 65 درصد عمومی میزنه با 50 درصد اختصاصی شد بی استعداد؟ این حرف شما واقعاً به معنای کلمه احمقانه بود ، شما دارید به کسی که از ۹۰ درصد داوطلب ها جلوتره میگی بی استعداد ، اصلا بر فرض ، مثل شما که قبول نشدی ، این کاربر نمیتونه سه رشته تاپ رو قبول بشه اما درصد هاش به بیشتر رشته های پیراپزشکی میرسه ، آیا باید نتیجه بگیره که بی استعداده و کنکور رو رها کنه؟خب این تصمیم ، قطعاً تصمیم خوبی نیست مثل این میمونه که یکی پولش یک میلیارده و میخواد ماشین بخره چون پولش به لندکروز نمیرسه بهش بگیم دیگه اصلا ماشین نخره
      این درصدهایی رو که ذکر کردید برای سه رشته تاپ نتنها کم نیست بلکه زیاد هم هست ( حتی در کنکورهای دهه80 هم کفایت میکرده)

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن