خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 49 از 164 نخستنخست ... 3948495059149 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 721 به 735 از 2459
    1. Top | #721
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      سلام بچه ها
      برای اینکه تاپیک خیلی شلوغ نشه ، از این به بعد اگه خواستم نظری بدم یا جواب سوال های متفرقه رو داخل تاپیک
      zero نامه نقل قول میکنم و پاسخ میدم

روز خوبی داشته باشید
      زیرو جان خواهشا این جا نظرات و تجربیاتت رو بزار خیلی منت داره
      سپاس
      یا الله/توکل بر خودت

2. Top | #722
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sattar___m نمایش پست ها
      سپاس
      دقیقاااا
      میخواین اصن یکاری کنیم
      من اخرشب همه گزارشارو و یکی کنم با تاریخ..
      منظم بشه اگر دوستان میخوان مقایسه ای چیزی کنن و اینا
      کار راحت تر باشه
      ویرایش توسط Mhshid.24T : 24 شهریور 1400 در ساعت 16:48

3. Top | #723
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mhshid.24T نمایش پست ها
      سلامم
      گزارش دیروزو ندادم
      9ساعت220t
      ازمون گرفتم از خودم دیدم چی میبنی
      درصدا اصن حالمو گرفت..
      امروز تحلیلمو تموم کنم بیبنم کجای کار میلنگه اخه
      ادبیات=26درصد(اول میرم قرابتو جواب میدم بعد زیر پنج دقیقه زمان میمونه تند میرم لغات و املا میزنم که همش غلط درمیاد بعد کلا به ارایه و دستور نمیرسم حتی نگاشونم کنم:\
      عربی=60درصد(محل اعرابی و اینا رو کلا میترسم برم سمتش اینم نگاه نمیکنم)
      دینی=65درصد(این همه میخونی هزارتام تست میزنی نتیجه ایجوری میشه نمدونم مشکل کجاس شاید اگه متن و ایات و چند روز قبل از ازمون مرور میکردم درصدم بهتر میشد)
      زبان=21درصد(این دیگه مشکل این بود که زمان براش نزاشتم خو بچه جون وقتی ضعف داری برای چی سرجمع1ساعت اونم برای لغات میخونی:\+بهتره ی برنامه ثابت برای ریدینگ بزارم+نکته بعدی که باید به خودم یاداور بشم اینکه که از گرامر فرار نکن همه غلطات از همونه،بخونش بخونشش فمیدی¿¡)
      ریاضی=14درصد(خسته نشی..تست کم میزنی خیلیم کم میزنی)
      زیست=37درصد(13غلط¿!روش مطالعم باید دگرگون شه..)
      فیزیک=50درصد( هه چقد رُند. بازم غلطا درصدو اورده پایین..)
      شیمی=65درصد(علت:تا مسئله میبینی سکته میکنم نمیرم سمتش+شمارشی ها رو ریسک پذیر میدونم جواب نمیدم)
      اگر نظری راهنمایی چیزی اومد تو ذهنتون بهم بگین
      ممنون میشم
      سلام
      حس منفی و ناامیدی رو اصلا غالب نکن روی خودت.... همه ی این آزمونا و سنجش های قبل از کنکور فقط برای قلق گیری و تمرین و پیشرفت برای رسیدن به بهترین عملکرد برای روزه کنکوره
      پس اگه نتایجت یا درصدات از چیزی که هدفت هست کمتر میشه اصلا ناامید نشو ، دوباره بلند شو و به تلاش ادامه بده و از اشتباهات و شکست ها بهترین استفاده و آنالیز رو ببر

من باب تحلیل آزمون و کمتر کردن بی دقتی قبلا یسری چیزا نوشته بودم اگه کمکت میکنن یه نگاه بنداز =

_http://forum.konkur.in/thread75514.html

_http://forum.konkur.in/thread75309.html

من باب نکات بهبود عملکرد توی آزمون ها و افزایش درصد و تراز هم اگه عمری باشه توی پاییز درموردش مطلب شبانه قرار میدیم و صحبت میکنیم

عالی و انرژی مثبت ادامه بده

4. Top | #724
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sattar___m نمایش پست ها
      سپاس
      چشم اگه چیز بدرد بخوری بدونم حتما درموردش صحبت میکنیم
      نه بابا منت چرا .... رفیقیم همگی ، ایشالا روز به روز به هدفمون نزدیک تر بشیم

5. Top | #725
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پارت۲ ۴ساعت ۴۲تست
      ما شآءَ اللَّهُ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ
      ما شآءَ اللَّهُ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ

6. Top | #726
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      حس منفی و ناامیدی رو اصلا غالب نکن روی خودت.... همه ی این آزمونا و سنجش های قبل از کنکور فقط برای قلق گیری و تمرین و پیشرفت برای رسیدن به بهترین عملکرد برای روزه کنکوره
      پس اگه نتایجت یا درصدات از چیزی که هدفت هست کمتر میشه اصلا ناامید نشو ، دوباره بلند شو و به تلاش ادامه بده و از اشتباهات و شکست ها بهترین استفاده و آنالیز رو ببر

من باب تحلیل آزمون و کمتر کردن بی دقتی قبلا یسری چیزا نوشته بودم اگه کمکت میکنن یه نگاه بنداز =

_http://forum.konkur.in/thread75514.html

_http://forum.konkur.in/thread75309.html

من باب نکات بهبود عملکرد توی آزمون ها و افزایش درصد و تراز هم اگه عمری باشه توی پاییز درموردش مطلب شبانه قرار میدیم و صحبت میکنیم

عالی و انرژی مثبت ادامه بده
      چشمم
      ممنونم ازت
      عالی بود این چیزایی که گفتی..
      دقیقا بهشون نیاز داشتم
      مرسی

7. Top | #727
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      گزارش امروز
      امروز چندتا کلاس داشتیم بینا بینش مطالعه هم داشتم ولی تایمش رو نمیدونم چقدر شد

8. Top | #728
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      اگه خوب بخونید هرشب به شکل سریال نکات برای افزایش ساعت مطالعه و تعداد تست میذارم
      بعنوان مطلبه شب اول
      اگه این تاپیک رو نخوندید ، یه نگاه بندازید http://forum.konkur.in/thread74408.html
      شب های بعدی نکات دیگری رو بازگومینماییم
      شب های سریالی
      شب دوم ، موضوع افزایش ساعت مطالعه

خب ، همونطور که دیشب داخل تاپیک مربوطه گفته شد ، اصل اول اینکه ساعت مطالعه تون رو نخواید یهو انفجاری بالا ببرید (توی این دوسالی که بچه هارو داخل تاپیک گزارش کار دیدم چه زمانی که خودم کنکوری بودم چه پارسال ، کسایی که مثلا درحد پنج شیش ساعت میخوندن یهو ورداشتن کردنش 10 ساعت و 12 ساعت ، تقریبا همشون خیلی سریع با کله خوردن زمین حتی یسری هاشون یه مدت صفر شدن.... پس لطفا جوگیر نشید اگه الان عادت به ساعت بالا ندارید یهو ورندارید انفجاری بخونید ، بلکه به تدریج و مستمر ساعت رو بالا ببرید تا ثبات داشته باشه و مداومت حفظ بشه)

بطور کل ، برای بچه هایی که فارغ التحصیل و پشت کنکوری هستن ، هدف گذاری کنید که توی پاییز مجموع ساعت مطالعه ی هفتگی تون به چیزی بین 60 تا 70 ساعت برسه و نزدیک به 70 ساعت تثبیت بشه ... وقتی این ثبات شکل گرفت رفته رفته یمقدار هم بیشترش میکنید

پس نکته ی امشب که خب همه تون میدونیدش ولی ارزش گوشزد کردن رو داشت ، کلید تداوم و به تدریج پیشرفت دادن حجم کار هست
      هرساعت مطالعه ای که الان دارید ، برای یک ماه بعد هدف گذاری کنید که میخواید به چند ساعت برسونیدش
      اگه الان میانگین 5 ساعت هستی ، هدف گذاری کن که طی یک ماه آینده برسونیش به میانگین 8 ساعت
      اگه الان میانگین 6 هستی ، هدف گذاری کن که طی یک ماه آینده برسونیش به میانگین 9 ساعت
      و اگه الان میانگین 7 یا 8 ساعت داری میخونی ، هدفگذاری کن که طی یک ماه آینده برسونیش به میانگین 10 ساعت

اینکه میگیم هدف گذاری کن به این معنی نیست فردا باید جهش زیادی توی ساعت مطالعه ات ایجاد کنی، همونطوری که بالاتر گفتم باید تدریجی و مستمر و کم کم افزایش پیدا کنه تا ماندگار بشه و تبدیل بشه به یک عادت

لطفا لطفا لطفا و لطفا ، هدف گذاری تون برای ماه بعد رو یجایی یادداشت کنید و جلوی چشم تون باشه و ساعت مطالعه های روزانه و مجموع ساعت مطالعه های هفتگی تون روهم یادداشت وبرای رسیدن به اون هدف گذاری آنالیز و برسی کنید

شب سوم

برای امشب هم چندتا نکته در ادامه ی موضوع قبل ذکر میکنیم
      اهمیت بودنه ورزش داخل برنامه برای افزایش ساعت مطالعه رو جدی بگیرید
      حتی از جنبه ی ساده اش هم بخوایم نگاه کنیم ، وقتی قراره برای ساعت ها بشینیم پشت کتاب و درس لازمه که از لحاظ فیزیکی سالم و سرحال باشیم.... بودن ورزش هم روی ذهن و هم روی سلامت بدنتون برای بالا بردن کیفیت و کمیت درس خوندن خیلی تاثیر گذاره.

یه نکته ی دیگه هم اینکه ، سعی نکنید مدت خیلی طولانی ای رو برای یه پارت درسی یجا بشینید ، مثلا نیاید یهو دو سه ساعت یه نفس بخونید.... چرا ؟ مهم ترین دلیلش این هست که مغز آدم برای یادگیری و سطح تمرکز بالا تا یه حدوده زمانی رو جواب میده و بعد از اون دیگه مطالعه کیفیت خودش رو از دست میده و فقط باعث خسته تر شدن میشه ( مغز حدود 60 دقیقه بالاترین بازدهی رو داره بعداز 60 دقیقه روندش نزولی میشه بخاطر همین نیاید پارت های درسی تون رو دو ساعته یا سه ساعته بذارید)
      اگه مثلا قراره امروز 2 ساعت زیست بخونی ، بجای اینکه کل 2 ساعت رو یه نفس بخونی ، وردار اون 2 ساعت رو تقسیم کن توی روز مثلا دوتا پارتش کن و بین پارت اول و دوم یخورده استراحت (درحد 15 دقیقه) و بازیابی قرار بده

شب چهارم

مورد امشب در رابطه با قضیه ای ست که قبلا هم داخل تاپیک دیگه ای بهش اشاره کرده بودم پس اول اون بخش رو نقل قول میکنم :

_تایم های استراحت مهم ترین و سرنوشت سازترین
      این موضوع مخصوصا برای پشت کنکوری ها بسیار تعیین کننده ست.
      اینکه قراره توی تایم های بین درسی و استراحت ، به چه کاری بپردازی هم توی ریکاوری انرژی و هم توی بازیابی و حفظ مدیریت توجه بشدت تاثیر گذاره و اثرش رو درحین مطالعه میذاره و دربلند مدت میتونه باعث پیشرفت یا پسرفت چه توی کیفیت و چه توی کمیت مطالعه بشه.
      بهتره یه برنامه ی حدودی برای این بخش های روزمون داشته باشیم ، ممکنه توی یک بخش از روز معمولا احساس خستگی زیادی داشته باشیم ، پس توی اون بازه ی بین درسی میشه یه حالت استراحت نیمه هشیار درحد 20 تا 30 دقیقه قرار داد .
      یا برای یه تایم دیگه ، ورزش و نرمش سبک رو قرار بدیم که توی بلند مدت هم به استمرارمون کمک کنه هم از گردن درد و کمر درد جلوگیری کنه.
      تا حد امکان از انتخاب فعالیت هایی که باعث مختل شدن فکر و تمرکز میشن خودداری کنیم ، چک کردن فضای مجازی هم میتونه برای خیلی از کنکوری ها دراین دسته قرار بگیره ، بطوری که اگه این فعالیت بعنوان یه عضو ثابت از سرگرمی های بین درسی انتخاب بشه احتمالا بازدهی مطالعه رو پایین خواهد آورد.
      برای هرشخص ممکنه متفاوت باشه که چه کاری و چه سرگرمی ای رو بعنوان عضو ثابت توی تایم های استراحت و بین درسیش قرار بده اما یک سری فاکتورهایی هست که ثابت محسوب میشن:
      _باعث ایجاد کمترین دغدغه فکری شود
      _ تنظیم کننده انرژی و حال خوب رو باشد
      _کمترین وابستگی رو ایجاد کند و قابل کنترل باشد (در تایم خودش به پایان برسه و به تایم مطالعه کشیده نشه چه خودش چه فکروخیالش)

کارا و فعالیت هایی که شما برای تایم های استراحت و بین درسی انتخاب کردید چین؟ اثراتش چطور بوده؟

فایل پیوست 96927

فایل پیوست 96928
      فایل پیوست 96929

کاری که داخل بازه های استراحت کوتاه تون انجام میدید خیلی مهمه ، چون میتونه باعث خستگی بیشتر بشه یا باعث پرش ذهنی یا جذب انرژی منفی و... بشه که خودش کاهنده کمیت و کیفیت مطالعه در ادامه ی روزه
      چک کردن گوشی یا رفتن به فضاهای خاصی میشه گفت بدترین کارهایی هستن که توی بازه ی استراحت کوتاهه بین درسی میتونید داشته باشید (تند به تند هم اتاق مطالعه تون رو ترک نکنید)
      شب پنجم ، ادامه ی داستان افزایش ساعت مطالعه

_نمیدونم تاحالا دیدید یا نه ، ولی بعضیا هستن کارای شخصی شون رو الکی الکی کش میدن ، کارایی رو که میشه توی ده دیقه یه ربع انجام داد رو یه ساعت کش ندید
      نمیگم توی عجله و استرس زندگی کنید نه... ولی سعی کنید این مدل کارای شخصی رو بیش از اندازه زمان خرجش نکنید
      به اینا میگن دزدهای زمان...

_نکته ی بعدی اینکه ، وعده های غذایی تون حجیم و زیاد نباشه ، زیاد و حجیم غذا خوردن همانا و بعدش هم که ...
      وعده ی غذایی تون سبک تر باشه هم انرژی تون برای درس بیشتره وهم سرحال ترید حتی صبحونه روهم سنگین نخورید
      یکی بیاد صبحونه کله پاچه بخوره بعدشم نهار یه دیس چلوکباب چرب وچیلی دیگه این آدم چه درسی میخواد بخونه
      عین چی تلپ میشه لم میده یه گوشه تمرکزش رو باید بذاره برای چرت زدن و هضم غذاها کلا خون از مغزش حمله ور میشه سمت معده اش
      کلا هیچ وقت تا خرخره پر نباشید از غذا

یکی دوشب دیگه من باب افزایش ساعت مطالعه صحبت میکنیم بعدش میریم سراغ افزایش تعداد تست
      شب تون بخیر

شب شیشم (یا ششم ، همون 6 دیگه)

فکر و ذکرت درطول روز بیشتر مربوط به چیه ؟ تمرکز و محوریت روزهات رو چی تشکیل داده؟
      اگه واقعا میخوای امسال نتیجه ی خیلی خوبی بگیری جوابت باید درس و کنکور باشه

قبول دارم تک بعدی بودن توی زندگی خوب نیست اما متاسفانه برای گرفتن نتیجه ی عالی توی کنکور تا حد زیادی مجبور هستیم که حداقل 80 درصد از هرروز رو چه ذهنی و چه فیزیکی تمرکزمون روی درس باشه نه موضوعات دیگه

شما برید یک روز از زندگی داوطلب هایی که ساعت مطالعه بالایی دارن رو ببینید ، همه ی این بچه ها این نکته رو رعایت میکنن که بالای هشتاد درصد از فکرو ذکر و انرژی و تمرکزشون درطول روز فقط منعطف به درس و کنکوره نه چیزای دیگه. از طرف دیگه کسی که ساعت مطالعه خیلی پایینی داره رو نگاه کنید ، 20 درصد از فکر و انرژیش مشغوله رابطه هاشه 10 درصد مشغوله لیگ برتر فوتباله ، 30 درصد مشغول چک کردن اینستاگرام و فضای مجازیه و گیم وغیره...این داوطلب بنظرتون چه نتیجه ای خواهد گرفت ؟

پس اگه واقعا میخوای حرفه ای و جدی مسیرت رو پیش ببری تا جایی که میتونی رعایتش کن
      تا وقتی خودت رو روی چیزی متمرکز نکنی ازش نتیجه جالبی نمیگیری مثل همون ذره بینی که تا وقتی نور رو متمرکز نکنه نمیتونه آتیش رو ایجاد کنه
      نمیگم خودت رو مثل زندانی ها حبس کن ، نه ، به اندازه ی لازم و درزمان مناسبش تفریح هم داشته باش ولی تمرکز اصلی زندگیت رو براساس درس و کنکور قرار بده اگه میخوای نتیجه بگیری

دیگه طولانیش نمیکنم ، مطلب امشب همین موضوع باشه
      امیدوارم به این نکات عمل کنید و به هدفتون نزدیک و نزدیک تر بشید
      دمتون گرم ، شبتون بخیر

9. Top | #729
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام این دو روز پراکنده یه چیزایی در حد توانم خوندم چون هر لحظه یه مشکلی پیش میومد نتونستم گزارش دقیق بنویسم ولی واقعا به طرز فاجعه ای وضعیتم بهم ریخته هست نمی‌دونم کرونا هست یا چی ولی خیلی داغونم کرده و هر روز یه بلایی سرم میاره . التماس دعا میکنم ازتون انشاا... این روزها حال همتون و خانوادتون از هر لحاظی عالی باشه مراقب خودتون باشید
      ویرایش توسط Amir__m : 24 شهریور 1400 در ساعت 21:36

10. Top | #730
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir__m نمایش پست ها
      سلام این دو روز پراکنده یه چیزایی خواندم ولی واقعا به طرز فاجعه ای وضعیتم بهم ریخته هست نمی‌دونم کرونا هست یا چی ولی خیلی داغونم کرده و هر روز یه بلایی سرم میاره . التماس دعا میکنم ازتون انشاا... این روزها حال همتون و خانوادتون از هر لحاظی عالی باشه مراقب خودتون باشید
      سلام

اگه علائم کرونا داری حتما اول خودت رو قرنطینه کن و به بقیه هم بگو ماسک بزنن خودت هم حتما توی خونه از اتاق خارج شدنی ماسک بزن....حتما هم پیش دکتر برو ...آب نمک هم قرقره کن
      ایشالا که سریع سلامت شی

11. Top | #731
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      یکی از اساتید دانشگاهم که لازمه‌ نامه‌ی انصرافم رو امضا بزنه این کارو نمیکنه چون معتقده خیانت به منه و باید سه روز در هفته رو برم کلینیک و براش کیس ریپورت بنویسم و بعد از اون باهام یه مصاحبه داشته باشه تا اگر صلاح دونست امضا بزنه اگر اگر اگر رشته‌مو دوست داشتم احتمالا استاد مورد علاقه‌م بود اما در حال حاضر فقط تمایلم به حفظ کردن فحش جدید رو افزایش داده. سو امروز مطالعه‌م در حوزه‌ی غیردرسی بود و تا آخر شب هم ادامه داره و این‌جا باید ساعت صفر رو بذارم.

12. Top | #732
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام
      ۷ ساعت
      ۸۰ تست
      شب خوش..
      یا الله/توکل بر خودت

13. Top | #733
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام...۱۰ساعت

14. Top | #734
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام همگی خسته نباشید : )
      چند روزی نبودم
      امروز 9 ساعت | 190 تست

15. Top | #735
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      گزارش چهارم

2 ساعت زیست+36 تست
      1 ساعت ریاضی+14 تست
      1/5 ساعت شیمی+23 تست
      یک ساعت فیزیک+15 تست
      یک ساعت ادبیات+20 تست

مجموع 6/5 ساعت+108 تست
      موفق باشید
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

کاش مستی داشت هر حرامی چون شراب
      آن زمان معلوم میشد در جهان هوشیار کیست

صفحه 49 از 164 نخستنخست ... 3948495059149 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)