خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

تکنیک های تند خوانی و تقویت حافظه به درد کنکور می خورن ؟

با سلام .
      مدتی از درس دور بودم و سرعت مطالعه ام پایین هست اسم این دوره ها رو که شنیدم علاقه مند شدم.

اما پس از دیدن فیلم هاش فقط استفاده از خط بر و برنگشتن به عقب و نکات یادداشت برداریش به دردم خورد. نه چشم خوانی بلد شدم نه صامت خوانی ،نه جمله خوانی

تکنیک های حافظش که شامل تصویرسازی میشد خوب بود ولی زمانبر هست و برای نکاتی که با مرور توی ذهن نمی مونه موثر هست
      یک تکنیک هم بود که با داستان سازی مرتبط می کردی و کاخ حافظه و ....
      مثال : مویرگ منفذدار(تصویر چلو صافی) کلیه ، غدد درون ریز (غدد = قد قد کنان درون ریز = ران)، روده
      یک نفر رو تصور می کنیم چلوصافی پر از کلیه دستش هست خون میپاشه اینور و اونور،
      قدقد کنان اون نفر ران مرغ رو هم توی چلوصافی میریزه
      حالمون به هم میخوره رودمون میپاشه بیرون

مثال دوم: پارامسی از اغازیان هست
      پاهای مسی یک غاز رو شوت می کنن.

و از این قبیل تصویرسازی ها، به شدت کند هست ولی برای کسایی که توی حالت عادی توی ذهنشون نمیره به نظرم راهکار هست
      سرچ که کردم به این روشها mnemonic میگن

در کل کسی از دوستان استفاده میکنه از این روشها یا تند خوانه؟
      اصلا به درد کنکور میخوره؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      بدرد نخورن وصرفا پول درمیارن ازشون،
      پ.ن:صرفا نظر شخصی من بود ...!

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      به نظرم اگر خودت بتونی به این چیزا برسی بهتر باشه! منم هر وقت یه چیزی رو حفظ نمیشدم با رمز حفظ میکردم و واقعا هم تو ذهنم میموند!
      . . . . We're so sad, we paint the town blue

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion2020 نمایش پست ها
      بدرد نخورن وصرفا پول درمیارن ازشون،
      پ.ن:صرفا نظر شخصی من بود ...!
      البته من برای دورش پول ندادم ولی تندخوانیش کار نمی کنه،
      تقویت حافظش هم خیلی زمانبر هست یا من خیلی کندم
      برای مثال هایی که زدم به درد نمی خوره، اگر مطلب خیلی سنگین باشه و نتونی به طور عادی حفظ کنی،شاید به کار بیاد.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahsa.TS نمایش پست ها
      به نظرم اگر خودت بتونی به این چیزا برسی بهتر باشه! منم هر وقت یه چیزی رو حفظ نمیشدم با رمز حفظ میکردم و واقعا هم تو ذهنم میموند!
      بله رمز سازی خیلی کمک میکنه خیلی وقت ها ولی به نظر من باید مال خودت باشه مثلا این سه تا رمزای من برای انواع مویرگ هاست که شاید بغضیاشون برای شما بدرد نخور باشه ولی من سه ساله حفظم ...!
      مویرگ های پیوسته: مالش دستگاه عصبی مرکزی : ما: ماهیچه ل:لیپید یا چربی +دستگاه عصبی مرکزی
      مویرگ های منفذدار به درک : د:درون ریز(غدد درون ریز) ر: روده ک: کلیه
      مویرگ های ناپیوسته: تاج: %D8%A7%D8%A8%DB%8C.jpg
      (طحال _ استخوان(مغز استخوان) - جگر)

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی خوب بود،به شخصه چون تازه کارم هر تصویرسازی یا داستان یا رمزی که می سازم بیشتر شبیه جفنگ هست ولی شما مشخصه استعداد دارین

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hossein1399 نمایش پست ها
      خیلی خوب بود،به شخصه چون تازه کارم هر تصویرسازی یا داستان یا رمزی که می سازم بیشتر شبیه جفنگ هست ولی شما مشخصه استعداد دارین
      راستش اونایی هم که من میساختم واسه خودم، جفنگ و چرت و پرت بودن فقط به درد خودم میخوردن مهم اینه که شما راحت باشین با اون رمز یا عبارتی که ساختید تا بهتر حفظ بشید!
      . . . . We're so sad, we paint the town blue

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      کاخ حافظه چیه؟
      میخام که تقیر کنم کم کم و گاماس گاماس

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eng.zahra نمایش پست ها
      کاخ حافظه چیه؟
      به خارجیش میشه mind palaceیا method of loci
      همین تصویرسازیا جفنگ رو توی یک خانه ( به عنوان مثال هر اتاق ۵ وسیله رو انتخاب میکنی) یا مسیر اشنا به اون نقاط لینک میکنی ،نتیجش این میشه جفنگیات بیشتری رو حفظ میکنی با حفظ ترتیبشون

این اقای مولن قهرمان حافظه امریکاست و دانشجوی پزشکیه
      نحوه استفاده رو به درستی توی سایتش نشون داده
      https://mullenmemory.com/memory-palace-medicine

https://mullenmemory.com/memory-pala...pyelonephritis
      ویرایش توسط hossein1399 : 29 فروردین 1400 در ساعت 17:18

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اصول اولیه تند خوانی و تمرینات افزایش دید مفید هست و یکی از دوره هایی هست که دانشجوهای دانشگاه هاروارد میگذرونند ولی نباید انتظار داشته باشیم که خیلی سرعت مطالعه افزایش پیدا کنه چون نحوه مطالعه درس ها برای کنکور فرق میکنه و متن دروس کنکور تخصصی هستند این تندخوانی بیشتر برای کتاب هایی مفید هست که حالت داستانی دارند و نیاز به درک عمیق و اصطلاحات تخصصی ندارند مثل منحنی فراموشی هرمان ابینگ هاوس که خیلی مفیده ولی برای کنکور مناسب نیست

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Darkness نمایش پست ها
      اصول اولیه تند خوانی و تمرینات افزایش دید مفید هست و یکی از دوره هایی هست که دانشجوهای دانشگاه هاروارد میگذرونند ولی نباید انتظار داشته باشیم که خیلی سرعت مطالعه افزایش پیدا کنه چون نحوه مطالعه درس ها برای کنکور فرق میکنه و متن دروس کنکور تخصصی هستند این تندخوانی بیشتر برای کتاب هایی مفید هست که حالت داستانی دارند و نیاز به درک عمیق و اصطلاحات تخصصی ندارند مثل منحنی فراموشی هرمان ابینگ هاوس که خیلی مفیده ولی برای کنکور مناسب نیست
      ممنون ، تند خوانی پس شدنی هست اما به متنش بستگی داره

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تو تله این چرت و پرتا نیوفتین ،مغز هر کس فرق داره،عادی بخونین ،برای رسیدن به موفقیت این کذبیات فقط سد راهتونه
      .

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      [QUOTE=hossein1399;1712640]ممنون ، تند خوانی پس شدنی هست اما به متنش بستگی داره[/QUOT
      اره کمک میکنه ولی نه درحدی که راجبش اغراق میشه اگه میخوای سرعت خوندنت تو درسی مثل زیست که متن نسبتا سنگینی داره زیاد بشه تکرار تکرار تکرار ... هر بار که بیشتر یه مطلب رو میخونی دفعه بعدش سرعتت بیشتره برای بیاد اوردنش واینکه بعضی از قسمت های کتاب هستند که باید بالای 10 بار مرور کرده باشی تا بتونی به تمام ریزه کاری هاش مسلط بشی

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به نظرم چیزی که ما برای کنکور نیاز داریم تند خواندن نیست. تند تحلیل کردن و حل کردنه. یعنی حجم مطالب خواندنی اونقدر زیاد نیست. ۸۰ درصد کار تست زدنه. حالا فرضا یه تست ریاضی رو دوبرابر سریع‌تر بخونی (که نمیخونی) چه فرق خاصی میکنه وقتی حل کردنش دوبرابر زمان بگیره؟ تست زیست رو دوبرابر سریع‌تر بخونی بعد ببینی تهش نیاز داری یه بار دیگه هم بخونیش تا بتونی جواب بده. چه فایده داشت؟ هیچی
      نفرات برتر در نهایت افراد تندخوان و تندفهمی هستن ولی نه الزاما به این دلیل که کلاس رفتن. وقتی ده بار یه پاراگراف زیست رو خونده باشی، ۵۰ بار یه تیپ تست رو حل کرده باشی خود به خود تند میشی تو اون موارد‌.
      + بهت قول میدم اینایی که الان با داستان‌سازی و کاخ ذهن و فلان حفظ کردی رو اگه تستای یه کتاب تست رو کار کنی بعدش تو خوابم اگه ازت بپرسن جواب میدی. اینا مفیدن ولی نه اونقدر‌. عین جدول ضرب که یه زمان رمز میذاشتیم ولی الان دیگه حفظیم چون بارها تکرار و تمرین شده‌

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      شاید مفید باشه
      ولی وقت می گیره
      ینی تووقتی روکه باتقویت حافظه سیومیکردی
      بارفتن دنبالشون ازدست میدی.
      وَلَا يَحْزُنْكَ قَوْلُهُمْ إِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿۶۵﴾

و گفتارشان تو را غمگین نکند
      زیرا همه عزت و توانمندی برای خداست
      او شنوا و داناست .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن