خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 35
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

Exclamation اگر از الان تا شب کنکور روزی 400 تست بزنیم چه اتفاقی در بدن رخ میده؟

سلام
      با زدن این تاپیک نه قصد جو دادن الکی دارم و نه قصد دارم کسی رو تشویق کنم که تعداد تستای خودشو بشماره و با بقیه مقایسه اش کنه...

فقط و فقط قصدم اینه که با یکسری ضرب و تقسیم و مقایسه های ساده یه مطلب رو برسونم که نکته اش رو هر کس گرفت و عملی کرد خوش بحالش...

از الان تا کنکور تجربی 1400 ما 77 روز زمان باقی داریم

فرض کنید داوطلبی هستید که تا الان مطالب رو یه آموزش کلی دیده ولی تست زیادی نزده (یعنی تسلطش بخاطر تعداد تست کم پایینه نه بخاطر بحث آموزش که عموم بچه هایی که از الان ناامید میشن هم جزو همین دسته هستند)

خب

سنگی از آسمون میاد میخوره به سر مبارک و شما از امروز (همین الان) تصمیم میگیرید با زدن تست زیاد اعمال گذشته رو جبران کنید....

فرض کنید تصمیم گرفتید روزی 400 تست بزنید..

در این 77 روز زمان باقی اگر روزی 400 تست بزنید میتونید شب کنکور چقدر تست زده و تحلیل کرده باشید؟!! (کاری ندارم که مروری مارک دار بود ، جدید بوده، سخت بوده، کنکور بوده، تالیفی بوده یا ...)

=== جواب 30800 تست هست!!!

حالا بیایم تعداد تستِ منابع کنکور رو یه بررسی ساده داشته باشیم (منابع جامع = کتاب های جامع کنکور= منابعی که ذکر کردم صرفا بعنوان نمونه بوده !!!)

زیست جامع آیکیو = 4300 تست
      شیمی جامع آیکیو = 3800 تست
      ریاضی جامع مهروماه دو جلدی =3400 تست
      فیزیک جامع خیلی سبز (4جلدی) = 5000 تست

ادبیات مبحثی الگو (همه جلد ها) = 4000 تست
      عربی جامع خیلی سبز= 3100 تست
      دینی سفیر خرد (جلد پایه و دوازدهم) = 4000 تست
      زبان جامع خیلی سبز = 3000 تست

کنکوریوم= 3000 تست

=== مجموعا کل تعداد تست های کتاب های جامع کنکور + کنکوریوم = 33600 تست !!!!!!!

نتیجه:

خودتون نتیجه بگیرید!!!!
      ویرایش توسط mahdi_artur : 27 فروردین 1400 در ساعت 12:50

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      منابع یک سال یک دانش آموز درس خون و خوب رو میشه در همین مدت زمان دار یا بی زمان زد اگه بحث آموزشت کامله و کم تست زدی الان ناامید مباش

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      شاید به ظاهر نشه اما واقعااااااااااااااااااااا ا میشه!!! واقعا میشه این همه تست زد!
      به شرطی که همه هدفتون کنکور باشه، تو حاشیه نرید، فقط و فقط بخونید
      ساعت مطالعتون بالا باشه! در ضمن دیگه چیزی نمونده و واقعا ارزش داره این همه خوندن
      . . . . We're so sad, we paint the town blue

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      [QUOTE=mahdi_artur;1711856]منابع یک سال یک دانش آموز درس خون و خوب رو میشه در همین مدت زمان دار یا بی زمان زد اگه بحث آموزشت کامله و کم تست زدی الان ناامید مباش[/QUOTEیعنی اگه بحث اموزشت کامل نیست ناامید باش !!

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      منابع یک سال یک دانش آموز درس خون و خوب رو میشه در همین مدت زمان دار یا بی زمان زد اگه بحث آموزشت کامله و کم تست زدی الان ناامید مباش[/QUOTEیعنی اگه بحث اموزشت کامل نیست ناامید باش !!

آقا کجا من همچین حرفی زدم؟!!

@amir11

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منابع یک سال یک دانش آموز درس خون و خوب رو میشه در همین مدت زمان دار یا بی زمان زد اگه بحث آموزشت کامله و کم تست زدی الان ناامید مباش
      سلام
      اگر بعضی قسمت ها رونخونده ویا ضعف داشته باشیم بنظرتون میشه از الان تا کنکور رسید به رتبه بین هزار تا دو هزار منطقه سه ؟

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      up

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      کاش منم کنکوری بودم
      و از الان میخوندم
      Great men are not born great but they grow great

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Baran98 نمایش پست ها
      سلام
      اگر بعضی قسمت ها رونخونده ویا ضعف داشته باشیم بنظرتون میشه از الان تا کنکور رسید به رتبه بین هزار تا دو هزار منطقه سه ؟
      یه رفیقی پارسال بهم میگف که اگه هدفت سه رقمی هستش ، تو به اندازه کسی بخون که دو رقمی شده
      شما که میخوای رتبت هزار تا دوهزار بشه باید مسلما به اندازه اونی بخونید که رتبش زیر هزار شده
      پس در کل خودتون رو با رتبه هزار و دوهزار و سه هزار گول نزنید
      جوری بخونید که موقع انتخاب رشته دانشگاه ، محدودیتی نداشته باشید

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام
      سلام
      1-
      درست حذف کردی؟ (مباحثی که با هم ترکیب میشن رو مد نظر داشتی؟ یا هر مبحثی که سخت بوده واست رو حذف کردی؟)
      2-
      از مباحثی که حذف نکردی چه تعداد سوال مطرح بشه؟ (این به کنکور امسال بستگی داره و دست من و تو نیست)
      3-
      چقدر روی مباحثی که خوندی و حذف نکردی مسلطی؟ میتونی سوال سخت اون بحث رو هم حل کنی یا صرفا یه تسلط آبکیه؟
      4-
      سر جلسه چطور مدیریتِ تعیین سوال میکنی؟ تستای مباحث حذف شده رو میشینی دو ساعت روی سوالاتش فکر می کنی یا سریع متوجه میشی که نباید زمان بزاری و رد میشی؟
      5-
      میخوای تایم سوالی که نمیزنی رو چطور سر کنکور مصرف کنی؟ برنامه ای برای تایمی که از n سوال ریاضی نمی زنی داری که مثلا تزریقش کنی به زیست و شیمی و ... یا همین طور میری سر جلسه هر چی شد شد ؟ 1 ساعت وقت میدی سر جلسه به 15 سوال ریاضی که میخواستی بزنی یا 15 سوال رو سر 30 دقیقه میزنی و اضافه تایمشو میدی به باقی درسا؟
      6-
      اگه سوالات مبحثی که خوندی جزو وقت گیر ترین سوالات کنکور 1400 شد چطور میخوای سر جلسه مدیریت کنی تا نبازی؟ مثلا اگه از ساکن یه تست به شدت وقت گیر مطرح شد سر جلسه برنامه ت چیه؟ میخوای چیکار کنی؟ حلش میکنی یا رها میکنی تا وقتت رو از بین نبره؟ سر جلسه به این فکر نمیکنی که وااااای حالا این سوالی که خوندم رو نزدم دیگه بدبخت شدم رفت...

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      همشون که گفتین مشکل دارم

12. Top | #12
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      با زدن این تاپیک نه قصد جو دادن الکی دارم و نه قصد دارم کسی رو تشویق کنم که تعداد تستای خودشو بشماره و با بقیه مقایسه اش کنه...

فقط و فقط قصدم اینه که با یکسری ضرب و تقسیم و مقایسه های ساده یه مطلب رو برسونم که نکته اش رو هر کس گرفت و عملی کرد خوش بحالش...

از الان تا کنکور تجربی 1400 ما 77 روز زمان باقی داریم

فرض کنید داوطلبی هستید که تا الان مطالب رو یه آموزش کلی دیده ولی تست زیادی نزده (یعنی تسلطش بخاطر تعداد تست کم پایینه نه بخاطر بحث آموزش که عموم بچه هایی که از الان ناامید میشن هم جزو همین دسته هستند)

خب

سنگی از آسمون میاد میخوره به سر مبارک و شما از امروز (همین الان) تصمیم میگیرید با زدن تست زیاد اعمال گذشته رو جبران کنید....

فرض کنید تصمیم گرفتید روزی 400 تست بزنید..

در این 77 روز زمان باقی اگر روزی 400 تست بزنید میتونید شب کنکور چقدر تست زده و تحلیل کرده باشید؟!! (کاری ندارم که مروری مارک دار بود ، جدید بوده، سخت بوده، کنکور بوده، تالیفی بوده یا ...)

=== جواب 30800 تست هست!!!

حالا بیایم تعداد تستِ منابع کنکور رو یه بررسی ساده داشته باشیم (منابع جامع = کتاب های جامع کنکور= منابعی که ذکر کردم صرفا بعنوان نمونه بوده !!!)

زیست جامع آیکیو = 4300 تست
      شیمی جامع آیکیو = 3800 تست
      ریاضی جامع مهروماه دو جلدی =3400 تست
      فیزیک جامع خیلی سبز (4جلدی) = 5000 تست

ادبیات مبحثی الگو (همه جلد ها) = 4000 تست
      عربی جامع خیلی سبز= 3100 تست
      دینی سفیر خرد (جلد پایه و دوازدهم) = 4000 تست
      زبان جامع خیلی سبز = 3000 تست

کنکوریوم= 3000 تست

=== مجموعا کل تعداد تست های کتاب های جامع کنکور + کنکوریوم = 33600 تست !!!!!!!

نتیجه:

خودتون نتیجه بگیرید!!!!

مرسی واقعا تاپیکاتون خیلی مفیدن وهمیشه منو به تفکر وا میدارن که آره اگه بخوام میتونم بهتر باشم و هیچ وقت نباید نا امید شد و همیشه راهکار میدید به همه
      متشکرم
      خود را به زندگی سپرده ام.
      فقط شروع به تلاش کرده ام.
      همین.

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سلام
      1-
      درست حذف کردی؟ (مباحثی که با هم ترکیب میشن رو مد نظر داشتی؟ یا هر مبحثی که سخت بوده واست رو حذف کردی؟)
      2-
      از مباحثی که حذف نکردی چه تعداد سوال مطرح بشه؟ (این به کنکور امسال بستگی داره و دست من و تو نیست)
      3-
      چقدر روی مباحثی که خوندی و حذف نکردی مسلطی؟ میتونی سوال سخت اون بحث رو هم حل کنی یا صرفا یه تسلط آبکیه؟
      4-
      سر جلسه چطور مدیریتِ تعیین سوال میکنی؟ تستای مباحث حذف شده رو میشینی دو ساعت روی سوالاتش فکر می کنی یا سریع متوجه میشی که نباید زمان بزاری و رد میشی؟
      5-
      میخوای تایم سوالی که نمیزنی رو چطور سر کنکور مصرف کنی؟ برنامه ای برای تایمی که از n سوال ریاضی نمی زنی داری که مثلا تزریقش کنی به زیست و شیمی و ... یا همین طور میری سر جلسه هر چی شد شد ؟ 1 ساعت وقت میدی سر جلسه به 15 سوال ریاضی که میخواستی بزنی یا 15 سوال رو سر 30 دقیقه میزنی و اضافه تایمشو میدی به باقی درسا؟
      6-
      اگه سوالات مبحثی که خوندی جزو وقت گیر ترین سوالات کنکور 1400 شد چطور میخوای سر جلسه مدیریت کنی تا نبازی؟ مثلا اگه از ساکن یه تست به شدت وقت گیر مطرح شد سر جلسه برنامه ت چیه؟ میخوای چیکار کنی؟ حلش میکنی یا رها میکنی تا وقتت رو از بین نبره؟ سر جلسه به این فکر نمیکنی که وااااای حالا این سوالی که خوندم رو نزدم دیگه بدبخت شدم رفت...
      درمورد هیچکدومشون حساب کتاب نکرده وخب میشه بگین باید چکارکنم ؟(جدا از جواب دادن به این سوالاتی که پرسیدید)

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      درمورد هیچکدومشون حساب کتاب نکرده وخب میشه بگین باید چکارکنم ؟(جدا از جواب دادن به این سوالاتی که پرسیدید)
      مورد اول
      داخل تاپیک های Highway کامل گفتم که کدوم مباحث اولویت باشه ، منبع چی باشه ، تستای چی رو بزنی و ...
      مورد دوم
      واقعا مشخص نیست و هر سال دستخوش تغییراتی میشه مثلا امسال ممکنه از مثلثات 10 تست مطرح کنن کسی چه میدونه؟
      مورد سوم
      تسلط کی بوجود میاد؟ وقتی هم از نظر علمی و هم از نظر سرعت قوی بشی داخل اون بحث. تست و تمرین زیاد می طلبه که مطمئن باشی اگر هم سوال سختی اومد بتونی به جواب برسونی
      مورد چهارم
      آزمون جامع زدن نیاز داره....اگه 200 نکته طلایی آزمون زدن رو شما به صورت چاپی پرینت بگیرید و روزی 200 مرتبه این نکات رو بخونید ولی آزمون جامع نزنید هیچ کدوم از نکات به درد تون نمیخوره.
      مورد پنجم
      باید یه برنامه ریزی کلی روی زمان بندی سر جلسه ات داشته باشی. تایم درسی که قوی تر هستی رو سر جلسه بیشتر بدی و یه مقدار از تایم درسی که میخوای مثلا 40 درصد بزنی رو بدی بهش تا نتیجه بگیری از حذفت نه این که سر تایم معمول و مثل کسی که 100 درصد مطالب رو خونده به سوالات جواب بدی.
      مورد ششم
      کنترل حس و حال سر جلسه مهم تر از کنترل زمانه...وقتی 5 تا سوال سخت پشت سر هم می بینی چیکار می کنی؟ دوست نداری برگه رو بندازی رو زمین و بزنی زیر گریه؟ اعصابت خورد نمیشه؟ وقتی دفترچه اختصاصی رو باز می کنی میری سراغ زیست اگه سوال اول دو تا گزینه صحیح بود و سوالش اون سال غلط بود روحیه تو نمی بازی؟ وقتی به درس شیمی رسیدی 10 تا سوال اول همش مساله وقت گیر بود و مجبور بودی یک صفحه ول کنی چطور؟
      همه اینا نیاز به کنترل داره و این کنترل هم با زدن جامع و عادت کردن به گذشتن از سوالات سخت مربوطه.

15. Top | #15
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      مهدی تستای فیزیک قبل 93 (90تا93) نزنیم موردی نیست؟93تا99 بزنیم.همون فایلی که خودت گذاشتی

سلام
      1-
      2-
      3-
      4-
      5-
      6-
      ...

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن