خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 345 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 46 به 60 از 61
    1. Top | #46
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز
      ببین شما خیلی سبز جامع رو دارید اغت نامه امید یعقوبی فرد 1201 رو دارید و نترسیم از متن بعدش میخوایید نکته و تست بنویسید ؟؟ این کار شما از خودکشی کمتر نیست به خدا چرا؟؟
      ببینید من به شخصه تمام دبیرهای زبان کنکور زبان کشور مثل زینعلی (مزخرف) و جابری و ... رو رد میکنم حتی کیاسالار که خودم دوستش دارم رو به شما هم پیشنهاد نمیکنم چون میدونم تاثیری در شما ایجاد نخواهد کرد
      ببینید شما باید چیکار کنید ؟؟؟ شما باید انگلیسی به فارسیتون رو تقویت کنید یعنی وقتی یه جمله انگلیسی بهتون دادن بتونین تحت اللفضی و کلمه به کلمه معناش کنید (فعل و قید ها رو باید رعایت کنید در معنا ) کتاب شبقره نظام قدیم یه بخضی داشت تحت عنوان چجوری جمله های انگلیسی رو معنا کنیم ؟ اگر این کتاب رو دارید اون قسمت رو حتما مطالعه کنید اگر کتاب رو ندارید هیچ ئایرادی ندارد فقط لغت بخونید لغت نامه خود خیلی سبز خوب نوشته لغات رو برای هر لغت هم سعی کنید تو جمله لغت رو یاد بگیرید
      برای گرامر و تست باز هم توصیه نمیکنم دبیر ببینید بعد از اینکه توانایی معنا کردنتون درست شد برید سمت تست لغت و درک مطلب (کلوز نزنید کلوز آخرین بخش هست) متن رو بخونیید (حتی ریدینگهای کتاب درسی رو هم بخونید و معنا کنید )
      متون درک مطلب های کنکور رو بخونید و معنا کنید هر کجا به لغتی برخوردید که نتونستید معنا کنید از دیکشنری گوگل و یا لغت نامه اکسفورد و لانگمن استفاده کنید
      بعد از اینکه تست لغت و مهارت متن خوانی رو اوکی کردید وارد گرامر بشید ببینید گرامر زبان یکم طول میکشه یاد بگیرید ولی بسیار به معنا و مفهوم وابسته هست و اصول داره اگه بخواهید طبق تدریس دبیرهایی مثل زینعلی و تکنیکهاشون پیش برید فلج میشید باور داشته باشید فلج مغزی میشید تو زبان و مجبور بشید فرمول حفظ کنید فقط و اسامی من در اوردی که جز زینعلی کس دیگری نمیدونه چی هستن
      بهترین کتاب برای اموزش درسنامه ای خوب زبان این دو تا کتاب هستن (درسنامه گرامر این دو تا کتاب بی نظیر هستن -امید یعقوبی فرد که کلا سبک تدریس زبانش در بین تمام مولفین و مدرسین یکتاست و خط سفید که دیگه نیازی به تعریف نداره )
      یه کتاب هم معرفی میکنم توی نظام قدیم چاپ میشد نمیدونم الان هم چاپ میشه یا نه اگه پیدا کردید بخریدش حتما کتاب گرامر کاربردی لقمه مهرو ماه امید یعقوبی فرد وژگی این کتاب اینه که از پایه راهنمایی گرامر رو توضیح داده و حتی آکبند هم باشید میتونید باهاش زبان یاد بگیرید (کتابهای دیگری که معرفی کردم هم بخش یاد آوری دارن )
      یه خلاصه بگم برم عکس منابع رو قرار بدم : لغت میخونید(با جمله حفظ میکنید )+ متن میخونید 0از ریدینگهای کتاب درسی و حتی صورت سوالهای تمارین کتاب درسی رو هم معنا کنید و توانایی فارسی گردانتون رو تقویت کنید ) + متن کنکور میخونید و معنیا میکنید و سعی میکنید معنی لغت هایی که نمیدونید رو حدس بزنید و بعدشم از دیکشنری چک میکنید و مینویسید زیرش + کلوز تست رو بعد از اینکه گرامر رو کار کردید بزنید (کلوز یه قلق هایی داره و به این زودیها تقویت نمیشه )

این سه تا کتاب زیر رو بنده تایید میکنم (خیلی سبز جامع کتاب سختی هست برای افراد متوسط و ضعیف )(آیکیو آموزشش عالیه +تستهاش هم روند خوبی رو طی میکنن از اسمش نترسید )

فایل پیوست 97133فایل پیوست 97134فایل پیوست 97135عکس خوب از جلد اول آیکیو پیدا نکردم
      برای شبقره قدیم که گفتین کتاب جامع زبانه یا درک متن ؟برای خوندن متن ها فقط سراسری ها رو بررسی کنم ؟ ازمتن نترسیم کار نکنم ؟تست لغت نزنم ؟ واینکه خوندن لغت از سطر به سطر مهروماه وتکمیلیش انجام ندم ؟

2. Top | #47
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      روش و کتابهایی که بار ها گفتم جواب میدن و حتی تستهای کنکور و کمک درسی و ... از این کتابها طرح میشن ولی کوگوش شنوا یادمه تو تاپیکهای زبان این چهار کتاب رو معرفی کردم سه چهار بار ولی .....
      برای الن خوندنشون دیر نیست ؟

3. Top | #48
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      این کتاب که میگین بررسی کردید چیه ؟

4. Top | #49
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      ببین شما خیلی سبز جامع رو دارید اغت نامه امید یعقوبی فرد 1201 رو دارید و نترسیم از متن بعدش میخوایید نکته و تست بنویسید ؟؟ این کار شما از خودکشی کمتر نیست به خدا چرا؟؟
      ببینید من به شخصه تمام دبیرهای زبان کنکور زبان کشور مثل زینعلی (مزخرف) و جابری و ... رو رد میکنم حتی کیاسالار که خودم دوستش دارم رو به شما هم پیشنهاد نمیکنم چون میدونم تاثیری در شما ایجاد نخواهد کرد
      ببینید شما باید چیکار کنید ؟؟؟ شما باید انگلیسی به فارسیتون رو تقویت کنید یعنی وقتی یه جمله انگلیسی بهتون دادن بتونین تحت اللفضی و کلمه به کلمه معناش کنید (فعل و قید ها رو باید رعایت کنید در معنا ) کتاب شبقره نظام قدیم یه بخضی داشت تحت عنوان چجوری جمله های انگلیسی رو معنا کنیم ؟ اگر این کتاب رو دارید اون قسمت رو حتما مطالعه کنید اگر کتاب رو ندارید هیچ ئایرادی ندارد فقط لغت بخونید لغت نامه خود خیلی سبز خوب نوشته لغات رو برای هر لغت هم سعی کنید تو جمله لغت رو یاد بگیرید
      برای گرامر و تست باز هم توصیه نمیکنم دبیر ببینید بعد از اینکه توانایی معنا کردنتون درست شد برید سمت تست لغت و درک مطلب (کلوز نزنید کلوز آخرین بخش هست) متن رو بخونیید (حتی ریدینگهای کتاب درسی رو هم بخونید و معنا کنید )
      متون درک مطلب های کنکور رو بخونید و معنا کنید هر کجا به لغتی برخوردید که نتونستید معنا کنید از دیکشنری گوگل و یا لغت نامه اکسفورد و لانگمن استفاده کنید
      بعد از اینکه تست لغت و مهارت متن خوانی رو اوکی کردید وارد گرامر بشید ببینید گرامر زبان یکم طول میکشه یاد بگیرید ولی بسیار به معنا و مفهوم وابسته هست و اصول داره اگه بخواهید طبق تدریس دبیرهایی مثل زینعلی و تکنیکهاشون پیش برید فلج میشید باور داشته باشید فلج مغزی میشید تو زبان و مجبور بشید فرمول حفظ کنید فقط و اسامی من در اوردی که جز زینعلی کس دیگری نمیدونه چی هستن
      بهترین کتاب برای اموزش درسنامه ای خوب زبان این دو تا کتاب هستن (درسنامه گرامر این دو تا کتاب بی نظیر هستن -امید یعقوبی فرد که کلا سبک تدریس زبانش در بین تمام مولفین و مدرسین یکتاست و خط سفید که دیگه نیازی به تعریف نداره )
      یه کتاب هم معرفی میکنم توی نظام قدیم چاپ میشد نمیدونم الان هم چاپ میشه یا نه اگه پیدا کردید بخریدش حتما کتاب گرامر کاربردی لقمه مهرو ماه امید یعقوبی فرد وژگی این کتاب اینه که از پایه راهنمایی گرامر رو توضیح داده و حتی آکبند هم باشید میتونید باهاش زبان یاد بگیرید (کتابهای دیگری که معرفی کردم هم بخش یاد آوری دارن )
      یه خلاصه بگم برم عکس منابع رو قرار بدم : لغت میخونید(با جمله حفظ میکنید )+ متن میخونید 0از ریدینگهای کتاب درسی و حتی صورت سوالهای تمارین کتاب درسی رو هم معنا کنید و توانایی فارسی گردانتون رو تقویت کنید ) + متن کنکور میخونید و معنیا میکنید و سعی میکنید معنی لغت هایی که نمیدونید رو حدس بزنید و بعدشم از دیکشنری چک میکنید و مینویسید زیرش + کلوز تست رو بعد از اینکه گرامر رو کار کردید بزنید (کلوز یه قلق هایی داره و به این زودیها تقویت نمیشه )

این سه تا کتاب زیر رو بنده تایید میکنم (خیلی سبز جامع کتاب سختی هست برای افراد متوسط و ضعیف )(آیکیو آموزشش عالیه +تستهاش هم روند خوبی رو طی میکنن از اسمش نترسید )

فایل پیوست 97133فایل پیوست 97134فایل پیوست 97135عکس خوب از جلد اول آیکیو پیدا نکردم
      بنظرتون فیلم زبان شهاب اناری برای الان مناسب نیست ؟

5. Top | #50
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Baran98 نمایش پست ها
      بنظرتون فیلم زبان شهاب اناری برای الان مناسب نیست ؟
      خیر
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

6. Top | #51
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      این کتاب که میگین بررسی کردید چیه ؟
      نترسیم از متن مشاوران آموزش رضا کیاسالار

7. Top | #52
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      برای الن خوندنشون دیر نیست ؟
      از الآن دیره و بهتره همون کاری که گفتم رو انجام بدید

8. Top | #53
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      برای شبقره قدیم که گفتین کتاب جامع زبانه یا درک متن ؟برای خوندن متن ها فقط سراسری ها رو بررسی کنم ؟ ازمتن نترسیم کار نکنم ؟تست لغت نزنم ؟ واینکه خوندن لغت از سطر به سطر مهروماه وتکمیلیش انجام ندم ؟
      شبقره نظام قدیم کتاب جامع زبان کنکور پشت جلدش اون قسمتی که علامت زدم رو تاپیکش رو از فهرست کتاب پیدا کنید و بخونید
      9-5.pngenglish-entrance-exam-back.jpg
      دوست عزیز متنی که نوشتم رو خوندید شما یا نه؟؟؟
      گفتم که لغت بخونید کامل (لغت در جمله) و تست لغت بزنید + متن خوانی کتابهای درسی ریدینگهاش + متن خوانی ریدینگهای کنکور اگه از متن نترسیم دارید اون رو بخونید متن هاش رو و معنا کنید اصلا خودندن لغت برای اینه که شما بتونید جمله انگلیسی رو معنا کنید به فارسی و بفهمید چی گفته اینطوری هم میتونید متن رو بخونید و بفهمید و هم میتونید تست لغت بزنید + گرامر رو هم بخونید و در آخر وارد کلوز تست بشوید
      ویرایش توسط _Joseph_ : 28 فروردین 1400 در ساعت 12:50

9. Top | #54
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      روش و کتابهایی که بار ها گفتم جواب میدن و حتی تستهای کنکور و کمک درسی و ... از این کتابها طرح میشن ولی کوگوش شنوا یادمه تو تاپیکهای زبان این چهار کتاب رو معرفی کردم سه چهار بار ولی .....
      میشه راهنمایی کنید چطور وبا جه ترتیبی این کتاب ها رو شروع کنم

10. Top | #55
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      میشه راهنمایی کنید چطور وبا جه ترتیبی این کتاب ها رو شروع کنم
      اگه سطح زبانتون خوبه برید سمت این کتابا / خوب یعنی اینکه یه مقاله انگیلیسی رو میتونید بخونید و بفهمیدیش
      روی خود کتابا سطح 1 و 2 و3 و 4 نوشته شدن به ترتیب برید جلو
      اگه زبانتون خوب نیست برید سمت همون کتب کنکوری

11. Top | #56
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

با سلام !

اینجانب با زبان افتضاح کنکور 99 در خدمت شمام ، البته با یک تغییر
      هم اکنون قادر به دیدن فیلم هایی مثل فرندز بدون زیرنویس هستم حتی گاها شده میتونم بدون اینکه شبکه تلوزیون برنامه انگلیسی رو نگاه کنم از اشپزخونه بگم درمورد چی بحث میکنن !!!

خب یکم زمانبر بود اما نشدنی نبود از مهر یک روز درمیان زبان خوندم ، روش لایتنر رو داشتم و...
      و سختی زیاد کشیدم ( چنتا درس بود که یعنی شده یه شب براشون گریه کردم واقعا یکی این بود یکی شیمی و یکی فیزیک ولی اخر این درسا بودن که کوتاه اومدن )
      اما جدید ترین درصدی که دارم از زبان در 17 دقیقه 94 درصد زبان کنکور 99 هنر رو زدم به لطف خود خدا .
      همین رو در 2 ابان زده بودم فکر کنم 6 درصد بودم...

ببین هرچی به مخت تزریق کردن بریز دور از معلم های شومنی که هستن الان .
      همین جا قول میدم روش هایی واقعا تاثیر داشت رو بگم

1- منبع بی حاشیه و اروم : من میکرو امید یعقوبی فرد پایه +دوازدهم رو دارم + قبل خوندن درسنامه این کتاب ویدیو های آلا اقای عزتی رو میبینم
      بایستی اضافه کنم من به صورت سلیقه ای این منبع رو انتخاب کردم و محوریت گرامر و کلوز و ریدینگ من همین کتابه که به نظر شخص خودم مثل این کتاب نیست فعلا ! درسنامش در کنار پایه گذاری اقای عزتی بسیار جالب و مقویه
      2- نحوه خوندن

لغت:
      ببینید روشی که هست همه اسمش رو میدونیم روش لایتنره ؛ اما من با کمی اضافه کردن مضیقه تایم و کنکوری بودن تغیرش دادم ولی اصولش همونه
      چیزی که لازم دارید کتابی که لغات کتاب رو تمیز بنویسه نقطه به نقطه / یهدونه دفترچه / دیکشنری المنتری اکسفورد ( انگلیسی به انگلیسی) که فکر کنم خونه همه دوسه جلدش هست
      کاری که میکنید اینه :
      از کتاب لغت یکی یکی میخونید لغت هارو ، اگر بلدید که مرور میشه . اگر رسیدین مثلا به کلمه ای نا اشنا + سخت میرید سراغ دیکشنری و کلمه رو میبابید ، توصیف اون کلمه رو میخونید و سعی میکنید ترجمه کنید و بفهمینش ! کار همینجا تموم نمیشه
      دفترچه رو بردارین و کلمه رو بنویسین و جلوش اون توصیف رو بنویسین ( جلماتی کع کتاب لغت نوشته برای هر لغت رو من قبول ندارم چرا که توصیفی نیستند)
      همینطور ادامه بدین تا اخر
      هر صفحه این یادداشت حکم یک ورق لایتنر رو برای شما داره! طبق بازه های این پروسه ذهنی تمرینش کنین

گرامر :
      عزتی رو بخون بعد برو سراغ کتاب ! تست هارو اینطوری بزن که اصلا تایم نگیر سعی کن حتی از لحاظ استفاده زمان و... روی سوال رو هم برسی کنی

کلوز و ریدینگ
      تمرین ! اصول ریدینگ مثل جستجو هست که فعلا به نظر من برای شما که ضعیفید بهتره متن خوانی و فهم تقویت بشه چرا که ریدینگ مثل 83 انسانی یکم گیره و حتی با این روش هم سخته برای کسی که از لحاظ فهم موضوع تمرین نداشته .

از دفترچه لغت یدونه عکس میفرستم منظورم اینه:
      سلام
      ببخشید این روش رو از لغات هفتم شروع کنیم یا دهم؟
      و اینکه همون کتاب میکرو کافیه ؟ چون من خیلی شنیدم که میگن جامع شهاب اناری رو بگیرم
      و برای کتابی که لغات رو کامل داشته باشه، شما خودتون از چی استفاده میکردید؟
      میشه در مورد تمرین کلوز و ریدینگ بیشتر توضیح بدید

12. Top | #57
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنونم‌

13. Top | #58
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ویرایش توسط Baran98 : 25 تیر 1400 در ساعت 11:06

14. Top | #59
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط momahmudi نمایش پست ها
      من کنکور اولم زبان رو ۱۷ زدم ، داشتم لغت حفظ و گرامر رو حفظ میکردم و همینطوری تست میزدم ، این روند رو ادامه دادم و سال بعدش هم ۳۱ زدم ،
      تصمیم گرفتم روش مطالعه رو عوض کنم برای لغت ۴ تا کتاب گرفتم (fact and figure/thought and notions/cause and effect/concept and comments ) و برای گرامر هم ( grammer in use) یه ۴ ماهی فقط این کتاب لغت رو کار کردم و بعد گرامر مربوط به کنکور ر و از کتاب گرامره خوندم و تمارینش رو حل کردم بعد هم هی داستان مختلف میخوندم از این کتابا و سوالاش رو حل میکردم با این کار از ۱۷ رسیدم به بالا ۸۰

کاربر انجمن
      Baran98
      نمایش مشخصات
      سلام وقتتون بخیر میشه لطف کنید بگید با سطح ضعیف چطور این کتاب ها رو شروع کردید روزی چند ساعت وقت گذاشتین وچطور خوندید ومرور کردید ؟گرامر غیر مربوط با کنکورش چقدره

15. Top | #60
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کاربر انجمن
      Baran98
      نمایش مشخصات
      سلام وقتتون بخیر میشه لطف کنید بگید با سطح ضعیف چطور این کتاب ها رو شروع کردید روزی چند ساعت وقت گذاشتین وچطور خوندید ومرور کردید ؟گرامر غیر مربوط با کنکورش چقدره
      تنها درسی که هیچ قاعده ای براش نداشتم زبان بود هیچ کتاب و فیلم کنکوری براش ندیدم فقط کتاب خوندم از سطح آسون رو به بالا با جلد اول اون مجموعه شروع کردم و کم کم بهتر شد ( دلیل اینکه سال اول 17 زدم تعداد غلط ز یادم بود ) کم کم شروع کردم رمان های مختلف رو خوندم از هاکپری huckleberry Finn گرفته تاharry potter و الان هم game of thrones این آخری خیلی آسون نبود کنکور امسال هم حدود 85 میزنم
      راستش در رابطه با وقت هیچی یادم نیست ار اول لغت کار میکردم و متن تو وقت های مرده

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 345 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن