خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 61
    1. Top | #16
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط indomitable نمایش پست ها

هر موقع یه چیزی در مورد زبان میبینم فشارم بالاپایین میشه میخوام برم همه کتاب زبانامو پاره کنم
      اولین گام در اخذ درصد بالا در درسی که حوصله مان را سر می برد پیدا کردن علاقه به آن است

مطمئن باش اگه با علاقه بخونی درصدت بهتر میشه.حالا که قراره بخونیش بهتره مثبت بهش فکر کنی گل

2. Top | #17
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      واس زبان گرامرش هر چی که کتابا گفتن ،۹۰ درصد نکاتی که گفتن تو سوالا ب جرعت میتونم بگم نمیاد ،واس گرامر من پیشنهاد میدم که یه هفته وقت بزار رو راهنمایی ،یه جزوه هست که حتی اگه زبان صفره صفری کمکت میکنه،واست میفرستم ،بعد این که این جزوه رو خوندی ،با اجازه از بعضی عزیزان که از حرف اخر متنفرن ،خداییش این بخش گرامرشو خوب تدریس کرده ،کل بخش گرامرشو بزاری رو هم سه سالو فک نمیکنم ،بیشتر از ۱۰ ساعت بشه ،هر درسو که گرامرشو خوندی میری از رو مبتکران ،تستاشو میزنی در حد بیستا سی تا هم کافیه ،تا اینجا چهار پنج تا تست گرامرو رنده کردی ،جالب توجهت اینکه سوالای گرامر توشون از لغات پیچیده استفاده نمیشه ،و راحت میتونی ب جواب برسی فقط باید راه حل عمومیشو بلد باشی که تو اون کلیپا هست ،تا اینجا گرامرتو بستی و اینم بگم بت تو تا گرامرو خوب یاد نگیری نمیتونی جمله هارو تشخیص بدی فعلو فاعلو مفعولو ،و زمانشونو .....اینا چین پس گرامرو بزار تو اولویت ،بعدش واس لغت میشینی لغات پایه رو قشنگ هرو روز میخونی ،طوری که تو میگی ضعیفی ،باید هر روز لعت بخونی و تست لغت بزنی ،ببین تست لغتو مهم نیس اشتباه بزنی ،تو تست لغت چند تا مهارتت تقویت میشه یکیش جمله خوانی ،اون یکی یاد گرفتن لغت که همین بحث اصلی ماجراست ،سوم اینکه بعضیا میان لغاتو ب صورت لیستی میخونن اما همون لغتو که تو جمله میبینن نمیتونن معنیش کنن ،پس تست زنی لغت روزی حداقلی ۲۰ تا ۳۰ بزن که مهارتت تقویت بشه ،و اصن از اشتباه زدن نترس که ،همینش مهمه ،اصن همه رو اشتباه بزن ،مهم نیس ،فقط هر تستی که میزنی ب سااختار جمله هه و لغاتش توجه کن ،و روز بعدی که میخای بیای بازم تست بزنی لغاتی که دیروز زدیو مرور کن ،اینو تا کنکور انجام بده نمیگم ب اون ایده الت میرسی اما ،مطمعن ترین روشه که میتونی باهاش زبانتو یکم بالا بکشی.
      جزوه هم ،عزیزان کهنه کار انجمن یه راهنمایی کنن که تو انجمن چطور بفرستم ،حالا خواستی یه ایدی بده از تل واست بفرستم .
      ویرایش توسط mmd_javad_yari : 27 فروردین 1400 در ساعت 14:36

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arezou9520 نمایش پست ها
      سلام.
      میگم پایه 7 ام تا خود 9 ام! لغاتی داره که درکتابای 10 ام تا 12 نباشه؟؟؟؟

برای این سوال من اینطوری جواب میدم که برخی لغاتی که در راهنمایی بود 2 دسته اند

یکی اینکه پایه زبان بودن و دائم تکرار میشن مثل happy , Live که شاید پسوند و پیشوند براشون در سال های بالایی دبیرستان میخوره مثل happiness
      اما دسته ای از لغات هستند که اون زمان گفته شدن و دبیرستان تکرار نشدن مثل generous , shy,revolution ,anniversary,parade,toll که ما این هارو اکثرا نداریم در دبیرستان اما طراح تست با فرضیات اینکه شما بلدید این ها رو هم چه در گزینه و چه در متن میدن . همینطور در لغتنامه های کتاب ها نیز اینارو زیاد مورد برسی قرار نمیدن چرا که دوران راهنمایی خونده شدن .
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

برای این سوال من اینطوری جواب میدم که برخی لغاتی که در راهنمایی بود 2 دسته اند

یکی اینکه پایه زبان بودن و دائم تکرار میشن مثل happy , Live که شاید پسوند و پیشوند براشون در سال های بالایی دبیرستان میخوره مثل happiness
      اما دسته ای از لغات هستند که اون زمان گفته شدن و دبیرستان تکرار نشدن مثل generous , shy,revolution ,anniversary,parade,toll که ما این هارو اکثرا نداریم در دبیرستان اما طراح تست با فرضیات اینکه شما بلدید این ها رو هم چه در گزینه و چه در متن میدن . همینطور در لغتنامه های کتاب ها نیز اینارو زیاد مورد برسی قرار نمیدن چرا که دوران راهنمایی خونده شدن .
      مرسی از پاسختون.
      من چطور دسترس پیدا کنم به لغات راهنمایی؟
      نمیخوام دیگه برا اینا کتاب بخرم.
      در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست / مست از می و می خواران از نرگس مستش مست

ایشاالله؛خدا پای همه خواسته هاتون مهر استجابت بزنه.آمین

5. Top | #20
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط indomitable نمایش پست ها

من آبجیم.
      بله در همون حد خراااابه کنکور ۹۹ منفی یک زدم.
      ولی تا الان به پیشنهاد آرتور تموم لغات کتاب درسی سه سال رو خوندم و الان دارم گرامر میخونم،
      ولی در کل بازم ضعیفه دیگ.
      در حال حاضر تلاشم اینه منفی نزنم فقد
      (فکر کردم میگی خودمون باید یه جمله ای بنویسیم.)
      خیلی خوبی تو نصف تاپیکات اولش میگی من آجیم
      تلاش میکنید و شکست میخورید؟
      بهتون تبریک میگم.بعضی حتی تلاش هم نمی کنند...

6. Top | #21
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aylarix نمایش پست ها
      خیلی خوبی تو نصف تاپیکات اولش میگی من آجیم
      لطف داری قرباونت
      اره بابا اسن نمیدونم چرا فکر میکنن من پسرم.دیگه تو مشخصاتم نوشتم

من آبجی ام

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی ممنونم بنظرتون میشه تا اواسط خرداد یا حتی پایانش بحث گرامر ولغت رو کامل خوند طبق این روشی که میگید؟

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Kingdom نمایش پست ها
      واس زبان گرامرش هر چی که کتابا گفتن ،۹۰ درصد نکاتی که گفتن تو سوالا ب جرعت میتونم بگم نمیاد ،واس گرامر من پیشنهاد میدم که یه هفته وقت بزار رو راهنمایی ،یه جزوه هست که حتی اگه زبان صفره صفری کمکت میکنه،واست میفرستم ،بعد این که این جزوه رو خوندی ،با اجازه از بعضی عزیزان که از حرف اخر متنفرن ،خداییش این بخش گرامرشو خوب تدریس کرده ،کل بخش گرامرشو بزاری رو هم سه سالو فک نمیکنم ،بیشتر از ۱۰ ساعت بشه ،هر درسو که گرامرشو خوندی میری از رو مبتکران ،تستاشو میزنی در حد بیستا سی تا هم کافیه ،تا اینجا چهار پنج تا تست گرامرو رنده کردی ،جالب توجهت اینکه سوالای گرامر توشون از لغات پیچیده استفاده نمیشه ،و راحت میتونی ب جواب برسی فقط باید راه حل عمومیشو بلد باشی که تو اون کلیپا هست ،تا اینجا گرامرتو بستی و اینم بگم بت تو تا گرامرو خوب یاد نگیری نمیتونی جمله هارو تشخیص بدی فعلو فاعلو مفعولو ،و زمانشونو .....اینا چین پس گرامرو بزار تو اولویت ،بعدش واس لغت میشینی لغات پایه رو قشنگ هرو روز میخونی ،طوری که تو میگی ضعیفی ،باید هر روز لعت بخونی و تست لغت بزنی ،ببین تست لغتو مهم نیس اشتباه بزنی ،تو تست لغت چند تا مهارتت تقویت میشه یکیش جمله خوانی ،اون یکی یاد گرفتن لغت که همین بحث اصلی ماجراست ،سوم اینکه بعضیا میان لغاتو ب صورت لیستی میخونن اما همون لغتو که تو جمله میبینن نمیتونن معنیش کنن ،پس تست زنی لغت روزی حداقلی ۲۰ تا ۳۰ بزن که مهارتت تقویت بشه ،و اصن از اشتباه زدن نترس که ،همینش مهمه ،اصن همه رو اشتباه بزن ،مهم نیس ،فقط هر تستی که میزنی ب سااختار جمله هه و لغاتش توجه کن ،و روز بعدی که میخای بیای بازم تست بزنی لغاتی که دیروز زدیو مرور کن ،اینو تا کنکور انجام بده نمیگم ب اون ایده الت میرسی اما ،مطمعن ترین روشه که میتونی باهاش زبانتو یکم بالا بکشی.
      جزوه هم ،عزیزان کهنه کار انجمن یه راهنمایی کنن که تو انجمن چطور بفرستم ،حالا خواستی یه ایدی بده از تل واست بفرستم .
      خیلی ممنونم بابت راهنمایی تون ، درمورد جزوه هم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن که چطور میشه فرستاد

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان کتاب لغت خوب هم معرفی کنید لطفا
      و اینکه ایا نکته تست زینعلی خوبه ثبت نام کنم سطح زبانم صفره

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      و اینکه از الان امیدی هست ب درصد ۳۰ زبان
      چندبار میخواستم بخونم پشت گوش انداختم

11. Top | #26
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M..... نمایش پست ها
      دوستان کتاب لغت خوب هم معرفی کنید لطفا و اینکه ایا نکته تست زینعلی خوبه ثبت نام کنم سطح زبانم صفره
      دوست عزیز اشتباه ترین کاری که میتونی بکنی اینه که کلاس بری ،اونم واس زبان از الان که دوماه مونده تا کنکور ،

12. Top | #27
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M..... نمایش پست ها
      دوستان کتاب لغت خوب هم معرفی کنید لطفا
      و اینکه ایا نکته تست زینعلی خوبه ثبت نام کنم سطح زبانم صفره
      یه سر ب تاپیک ،مهدی ارتور بزن ،یا از رو تست مبتکران پیش برو

13. Top | #28
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Baran98 نمایش پست ها
      سلام وقتتون بخیر . من سطح زبانم تقریبا صفره ، پشت کنکوریم ،برای زبان کتاب جامع خیلی سبز و ازمتن نترسیم ولقمه های لغت زبان مهروماه وتکمیلیش دارم میشه لطف کنید بگید برای زبانم چکارکنم ؟کلاس ونکته وتست برم؟ dvdهای زبان استاد اناری دارم ولی فکرکنم زمانش زیاد باشه برای الان
      سلام دوست عزیز
      ببین شما خیلی سبز جامع رو دارید اغت نامه امید یعقوبی فرد 1201 رو دارید و نترسیم از متن بعدش میخوایید نکته و تست بنویسید ؟؟ این کار شما از خودکشی کمتر نیست به خدا چرا؟؟
      ببینید من به شخصه تمام دبیرهای زبان کنکور زبان کشور مثل زینعلی (مزخرف) و جابری و ... رو رد میکنم حتی کیاسالار که خودم دوستش دارم رو به شما هم پیشنهاد نمیکنم چون میدونم تاثیری در شما ایجاد نخواهد کرد
      ببینید شما باید چیکار کنید ؟؟؟ شما باید انگلیسی به فارسیتون رو تقویت کنید یعنی وقتی یه جمله انگلیسی بهتون دادن بتونین تحت اللفضی و کلمه به کلمه معناش کنید (فعل و قید ها رو باید رعایت کنید در معنا ) کتاب شبقره نظام قدیم یه بخضی داشت تحت عنوان چجوری جمله های انگلیسی رو معنا کنیم ؟ اگر این کتاب رو دارید اون قسمت رو حتما مطالعه کنید اگر کتاب رو ندارید هیچ ئایرادی ندارد فقط لغت بخونید لغت نامه خود خیلی سبز خوب نوشته لغات رو برای هر لغت هم سعی کنید تو جمله لغت رو یاد بگیرید
      برای گرامر و تست باز هم توصیه نمیکنم دبیر ببینید بعد از اینکه توانایی معنا کردنتون درست شد برید سمت تست لغت و درک مطلب (کلوز نزنید کلوز آخرین بخش هست) متن رو بخونیید (حتی ریدینگهای کتاب درسی رو هم بخونید و معنا کنید )
      متون درک مطلب های کنکور رو بخونید و معنا کنید هر کجا به لغتی برخوردید که نتونستید معنا کنید از دیکشنری گوگل و یا لغت نامه اکسفورد و لانگمن استفاده کنید
      بعد از اینکه تست لغت و مهارت متن خوانی رو اوکی کردید وارد گرامر بشید ببینید گرامر زبان یکم طول میکشه یاد بگیرید ولی بسیار به معنا و مفهوم وابسته هست و اصول داره اگه بخواهید طبق تدریس دبیرهایی مثل زینعلی و تکنیکهاشون پیش برید فلج میشید باور داشته باشید فلج مغزی میشید تو زبان و مجبور بشید فرمول حفظ کنید فقط و اسامی من در اوردی که جز زینعلی کس دیگری نمیدونه چی هستن
      بهترین کتاب برای اموزش درسنامه ای خوب زبان این دو تا کتاب هستن (درسنامه گرامر این دو تا کتاب بی نظیر هستن -امید یعقوبی فرد که کلا سبک تدریس زبانش در بین تمام مولفین و مدرسین یکتاست و خط سفید که دیگه نیازی به تعریف نداره )
      یه کتاب هم معرفی میکنم توی نظام قدیم چاپ میشد نمیدونم الان هم چاپ میشه یا نه اگه پیدا کردید بخریدش حتما کتاب گرامر کاربردی لقمه مهرو ماه امید یعقوبی فرد وژگی این کتاب اینه که از پایه راهنمایی گرامر رو توضیح داده و حتی آکبند هم باشید میتونید باهاش زبان یاد بگیرید (کتابهای دیگری که معرفی کردم هم بخش یاد آوری دارن )
      یه خلاصه بگم برم عکس منابع رو قرار بدم : لغت میخونید(با جمله حفظ میکنید )+ متن میخونید 0از ریدینگهای کتاب درسی و حتی صورت سوالهای تمارین کتاب درسی رو هم معنا کنید و توانایی فارسی گردانتون رو تقویت کنید ) + متن کنکور میخونید و معنیا میکنید و سعی میکنید معنی لغت هایی که نمیدونید رو حدس بزنید و بعدشم از دیکشنری چک میکنید و مینویسید زیرش + کلوز تست رو بعد از اینکه گرامر رو کار کردید بزنید (کلوز یه قلق هایی داره و به این زودیها تقویت نمیشه )

این سه تا کتاب زیر رو بنده تایید میکنم (خیلی سبز جامع کتاب سختی هست برای افراد متوسط و ضعیف )(آیکیو آموزشش عالیه +تستهاش هم روند خوبی رو طی میکنن از اسمش نترسید )

http-ketabmarkazcom.jpgzaban-jame-konkoor-khatesefid-min.jpg%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-2.jpgعکس خوب از جلد اول آیکیو پیدا نکردم
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 27 فروردین 1400 در ساعت 22:37

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من کنکور اولم زبان رو ۱۷ زدم ، داشتم لغت حفظ و گرامر رو حفظ میکردم و همینطوری تست میزدم ، این روند رو ادامه دادم و سال بعدش هم ۳۱ زدم ،
      تصمیم گرفتم روش مطالعه رو عوض کنم برای لغت ۴ تا کتاب گرفتم (fact and figure/thought and notions/cause and effect/concept and comments ) و برای گرامر هم ( grammer in use) یه ۴ ماهی فقط این کتاب لغت رو کار کردم و بعد گرامر مربوط به کنکور ر و از کتاب گرامره خوندم و تمارینش رو حل کردم بعد هم هی داستان مختلف میخوندم از این کتابا و سوالاش رو حل میکردم با این کار از ۱۷ رسیدم به بالا ۸۰

15. Top | #30
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط momahmudi نمایش پست ها
      من کنکور اولم زبان رو ۱۷ زدم ، داشتم لغت حفظ و گرامر رو حفظ میکردم و همینطوری تست میزدم ، این روند رو ادامه دادم و سال بعدش هم ۳۱ زدم ،
      تصمیم گرفتم روش مطالعه رو عوض کنم برای لغت ۴ تا کتاب گرفتم (fact and figure/thought and notions/cause and effect/concept and comments ) و برای گرامر هم ( grammer in use) یه ۴ ماهی فقط این کتاب لغت رو کار کردم و بعد گرامر مربوط به کنکور ر و از کتاب گرامره خوندم و تمارینش رو حل کردم بعد هم هی داستان مختلف میخوندم از این کتابا و سوالاش رو حل میکردم با این کار از ۱۷ رسیدم به بالا ۸۰
      روش و کتابهایی که بار ها گفتم جواب میدن و حتی تستهای کنکور و کمک درسی و ... از این کتابها طرح میشن ولی کوگوش شنوا یادمه تو تاپیکهای زبان این چهار کتاب رو معرفی کردم سه چهار بار ولی .....
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن