خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 31
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Wink کمک فوری (نتایج افتضاح در قلم چی)رشته تجربی ساعت مفید مطالعه بین 6 تا 7 ساعت

سلام رفقا.

من هر روز بین 6 تا 7 ساعت درس میخونم رشته من تجربی هست الان پیش دانشگاهیم.خداییش حواسم پیش هیچی هم جز درس نیست.کتابایی که می خونم اکثرا گاجه و یه چنتایی هم قلم چی و خیلی سبزم هست.انگیزه بالایی هم دارم.داداشم خیلی کمکم میکنه مخصوصا تو اختصاصیا خیلی باثم وقت می ذاره منم بلافاصله تست می زنم.

خلاصه تو درس خوندن چیزی کم نمی ذارم.منابع مطالعاتیم هم که خوبه.معلمام هم خوب درس می دن. داداشم که بنده خدا کلا در اختیار منه.مشکلی هم ندارم.

نمی دونم چرا انقدر نتایج قلم چی من افتضاح میاد.الان 4 تا قلم چی دادم تا حالا تمام رتبه هام بین 55000 تا 60000 هست.درصد هام بهترینش 10 درصده و اکثر درسارو یا 0 می زنم یا منفی.

ترازم بین 4000 تا 4300 هست.

توی خونه 80 تا تست زبان می زنم با 3 غلط نهایت.ریاضی مثلا تو 50 تا 4 غلط.نمی دونم سر آزمون چی میشه.اضطراب دارم ولی خیلی کم.یعنی همون قدری که یه بشر باید برای یه امتحان استرس داشته باشه نه بیشتر.

واقعا نا امید شدم نمی دونم مشکل کجای کاره پیش کلی مشاور هم رفتم از رتبه های برتر کنکور بگیر تا مشاور درجه 1 دیگه.اگر کمکی میکنه براتون کارنامه هام رو هم بزارم ببینید.

معدل کتبی دیپلم من هم 18.53 هست.

اگر ممکنه شما نظر بدین که مشکل من در کجای کار هست.کمکم کنید.هر نظری هم دارید خیلی راحت و آزاد بیان کنید من ناراحت نمی شم چون واقعا می خوام مشکلم رو حل کنم تا موفق بشم.

ممنون از همه.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      تو آزمون همه سوالا رو جواب میدی؟ اگه آره مشکلت همینه! آزمون تستی(چه کنکور چه قلم چی و...) مث امتحان تشریحی نیست که لازم باشه مثلا 17 18 و یا بالاتر بیای تا قبول شی!! 10 بیای(50%) عالیه و رتبت حداکثر میشه سه رقمی!!
      اگه کارنامتو بزاری که بهتر میشه کمک کرد!

اگه تونستی که بگو تو هر درس اشتباهاتت بیشتر مربوط به چه قسمته!!

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Masood11 نمایش پست ها
      تو آزمون همه سوالا رو جواب میدی؟ اگه آره مشکلت همینه! آزمون تستی(چه کنکور چه قلم چی و...) مث امتحان تشریحی نیست که لازم باشه مثلا 17 18 و یا بالاتر بیای تا قبول شی!! 10 بیای(50%) عالیه و رتبت حداکثر میشه سه رقمی!!
      اگه کارنامتو بزاری که بهتر میشه کمک کرد!

اگه تونستی که بگو تو هر درس اشتباهاتت بیشتر مربوط به چه قسمته!!
      مسعود جان یه دنیا ممنون.

دارم کارنامم رو آماده میکنم .متاسفانه گذاشتنش رو سایت برام یه مقدار سخته به محض آماده شدنش میزارم.
      خیلی ممنون
      در ضمن مسعود جان مشکلم اینه که در کل شاید به 15 تا 20 درصد کل سوالا بتونم جواب بدم و طبق آماری که خودم تهیه کردم از هر 3 سوالی که با اطمینان می زنم 2 تا غلط و 1 درست هست.

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط adrian نمایش پست ها
      مسعود جان یه دنیا ممنون.

دارم کارنامم رو آماده میکنم .متاسفانه گذاشتنش رو سایت برام یه مقدار سخته به محض آماده شدنش میزارم.
      خیلی ممنون
      در ضمن مسعود جان مشکلم اینه که در کل شاید به 15 تا 20 درصد کل سوالا بتونم جواب بدم و طبق آماری که خودم تهیه کردم از هر 3 سوالی که با اطمینان می زنم 2 تا غلط و 1 درست هست.

اگه اینطوریه پس احتمالا تو دام های تستی میفتین...
      مطمئن نیستم ولی احتمالا اگه کتاب اشتباهات متداول قلمچی رو بگیرین کمکتون میکنه

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کارنامه 24 آبان
      ویرایش توسط adrian : 30 آبان 1392 در ساعت 18:33

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      3 کارنامه دیگه هم دارم ولی درصدا و نتایج تقریبا مثل همینه حتی رتبه ها و تراز ها هم همین طور باز هم اگر فکر می کنید لازمه بهم بگید تا بزارم.

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یه چیز دیگه هم بگم امیدوارم اسپم نباشه و کسی رنجیده خاطر نشه.

دوستانی که از تاپیک بازدید میکنید اسمتون اون زیر می افته.تقریبا همه پسرا یا یه راهنمایی می کنن یا تیکه ای می اندازن یا بالاخره یه ابراز وجودی می کنن.

درسته من پسر هستم ولی نظر خانوم ها هم به اندازه نظر آقایون برام مهمه.لطفا شما خانم ها هم شرکت کنید و نظراتتون رو بگید مثل بقیه.

در نهایت از تمام دوستانی که در تاپیک مشارکت فعال دارن از اساتید بزرگوار ، مشاورین گرامی ، رتبه های برتر، پسرا، دخترا و همه دوستان گل فروم سپاس گزارم.
      امیدوارم مشکلم با کمک شما حل بشه.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      3 کارنامه دیگه هم دارم ولی درصدا و نتایج تقریبا مثل همینه حتی رتبه ها و تراز ها هم همین طور باز هم اگر فکر می کنید لازمه بهم بگید تا بزارم.
      همین کافیه!!
      این که میگی فقط به 25درصد سوالا میتونی جواب بدی به خاطر اینه که فرمولشو نمی دونی(واسه درسای محاسباتی!) مثلا یا وقت کم میاری و اینا؟

فک کنم مشکل اصلیت ترسیدن از نمره ی منفیه!!! اول که این ترستو فعلا باید بیخیالش شی چون واقعا خیلی کم جواب میدی!! هر کدوم به دلت افتاد که درسته بزن!!:yahoo (4):
      خوندنت به چه صورته؟ مثلا من بگم جونور تراژنی به چی میگن؟ بلافاصله متن میاد به ذهنت یا تصویر؟

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Masood11 نمایش پست ها
      همین کافیه!!
      این که میگی فقط به 25درصد سوالا میتونی جواب بدی به خاطر اینه که فرمولشو نمی دونی(واسه درسای محاسباتی!) مثلا یا وقت کم میاری و اینا؟

فک کنم مشکل اصلیت ترسیدن از نمره ی منفیه!!! اول که این ترستو فعلا باید بیخیالش شی چون واقعا خیلی کم جواب میدی!! هر کدوم به دلت افتاد که درسته بزن!!:yahoo (4):
      خوندنت به چه صورته؟ مثلا من بگم جونور تراژنی به چی میگن؟ بلافاصله متن میاد به ذهنت یا تصویر؟
      مسعود جان بازم ممنون.

به ترتیبی که سوال پرسیدید جواب می دم.

1)وقت کم نمیارم.فرمول رو بلد نیستم و اونایی رو که قبلا مشابهش دیدم فرمولش اصلا یادم نمیاد.

2)نحوه خوندن:فرمول رو می خونم به اندازه ای که کتابم تست داره همه تستاش رو می زنم.

3)وقتی شما می گی فلان چیز من بیشتر یک متن به ذهنم می رسه نه تصویر.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من به عنوان اولین دختر نظرم رو میگم

به نظر من با توجه به این که وقت میزارید واسه خوندنو درستون هم خوبه،همش به خاطر استرس سر آزمونه یا اینکه مثلا وقتی به سوالی سخت میرسید،ردش نمیکنین و روش وقت میذارید یا از حل نکردنش بهم میریزید و واسه بقیه روحیتونو از دست میدید.یا میتونه مشکل از روش درس خوندتون باشه،واسه امتحانش برید چندتایی از سوالایی که قبلا حل کردید(مشکل دارها رو منظورمه)حل کنید اگه نتونستید نشون میده که فقط کتاب ها رو خوندید و با دقت نخوندید.یه علت دیگه هم به نظرم میرسه اینه که سر آزمون عجله دارید و سوالارو درست نمیخونیند که ببینید سوال چی میخواد، واسه همین نمیتونید بحلیدش،نظرتون چیه؟؟

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S A R A H نمایش پست ها
      من به عنوان اولین دختر نظرم رو میگم

به نظر من با توجه به این که وقت میزارید واسه خوندنو درستون هم خوبه،همش به خاطر استرس سر آزمونه یا اینکه مثلا وقتی به سوالی سخت میرسید،ردش نمیکنین و روش وقت میذارید یا از حل نکردنش بهم میریزید و واسه بقیه روحیتونو از دست میدید.یا میتونه مشکل از روش درس خوندتون باشه،واسه امتحانش برید چندتایی از سوالایی که قبلا حل کردید(مشکل دارها رو منظورمه)حل کنید اگه نتونستید نشون میده که فقط کتاب ها رو خوندید و با دقت نخوندید.یه علت دیگه هم به نظرم میرسه اینه که سر آزمون عجله دارید و سوالارو درست نمیخونیند که ببینید سوال چی میخواد، واسه همین نمیتونید بحلیدش،نظرتون چیه؟؟
      سارا خانوم خیلی ممنونم بابت راهنماییتون.

نکات بسیار خوبی رو اشاره کردید.شاید بعضیاش مثل عجله داشتن و استرس داشتن در خفایای ذهنم باشه نمی دونم؟؟؟؟

سعی می کنم اون حالتی که گفتید که سوالات مشکل دار رو دوباره حل کنم رو تا امشب دوباره امتحان کنم و نتیجه رو اینجا اعلام کنم.

کلا باید رو نظرتون فکر کنم و یه جواب کامل بدم.شاید تا آخر شب یه جواب دقیق بتونم بدم.

خیلی ممنون.

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      مسعود جان بازم ممنون.

به ترتیبی که سوال پرسیدید جواب می دم.

1)وقت کم نمیارم.فرمول رو بلد نیستم و اونایی رو که قبلا مشابهش دیدم فرمولش اصلا یادم نمیاد.

2)نحوه خوندن:فرمول رو می خونم به اندازه ای که کتابم تست داره همه تستاش رو می زنم.

3)وقتی شما می گی فلان چیز من بیشتر یک متن به ذهنم می رسه نه تصویر.

تنها مشکلت همینه! متن هیچ وقت نمی تونه جای تصویرو بگیره!! تازه تصویر کمک میکنه تا درک کامل تری از موضوع پیدا کنی و تو ذهنت ثبت بشه! مخصوصا واسه زیست و شیمی!! واسه درس فیزیکم فورمولی که میخونیو توجیه کن(ینی اینکه چجوری اون فرموله ساخته شده! و همین طور تجزیه و تحلیلش که مثلا با این فرمول چه فرمولایی میشه ساخت!) به جای اینکه حفظش کنی!! چون اینجوری بهتر تو ذهنت میمونه!
      تصویرسازی واسه بعضی جاندارای زیست مشکله چون نمی دونیم که اون چه شکلیه و شاید یه پستاندارو شکل یه تک سلولی تصور کنیم!! مثلا من وقتی اولین بار تو کتاب خوندم سهره واقعا نمی دونستم این پستانداره، خزندست، پرندست چیه!!! بعد از اینکه فهمیدم پرندست گفتم حالا ینی چه شکلیه!!! این چیز کوچیک اینقد واسم سوال بود که وقتی یه جایی تو کتاب اسمشو میدیدم تمرکزم به هم میخورد و خوب یادش نمی گرفتم!! تا اینکه تو یه کتاب خوندم سهره همون فنچ خودمونه!!!
      مینینی؟ یه چیز کوچیک و بی اهمیتم میتونه تمرکزو بهم بزنه و درک موضوع رو سخت کنه!! این مثالو زدم تا حواست باشه تو تصویر سازی هر جونوری اگه نمی دونستی چیه و تصویرشم تو کتاب نبود تو نت اسمشو سرچ کن!!
      یه چیز دیگه که هست اینه که تجربه ثابت کرده وقتی یه داستانو میخونی یه سال دیگه هم که ازت بپرسن میتونی جزء به جزء تعریفش کنی!! پس بعضی درسا رو سعی کن مث داستان بخونی!! ینی این فکرو از سرت بیرون کن که داری کتاب درسی میخونی!!
      راستی واسه تستم سعی کن 2 3 روز بعد از اینکه خوندی بزنی!

13. Top | #13
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      منم یه جورایی درصد تخصصیم مثل تو هس به غیر از شیمی و زمین ک خدارو شکر خوب میزنم

برای درس شیمی اول کتاب رو خوب بخون هروقت دیدی مسلط شدی تست بزن من ک از روی مبتکران تست میزنم
      برای عمومی ها هم دو روز بعد تست بزن ک ببینی واقعا خوب یاد گرفتی یا نه!....ادبیات هم شبی 10 تا تست قرابت معنایی بزن
      دینی هم گاج طوسی بخونی ک خیلی عالیه!
      منم سر ازمون دقیقا اونایی ک فکر میکنم درسته غلط از اب در میاد...از این ب بعد هم سوالایی ک شک دارم رو نمیزنم اینطوری غلط کمتر میزنی
      امیدوارم حرفام کمکی بهت کرده باشه

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام...تو کارنامت که تعداد غلطات خیلی زیاده...همین باعث شده که درصدت بیاد پایین...
      من خودم یه مدت یه ازمونو که بد میدادم ازمونِ بعدی رو سعی میکردم سرِ جلسه تعداد تستای بیشتری رو بزنم حتی اونایی که شک داشتمو چون فکر میکردم شاید درست در بیاد و نتیجه بده ولی همیشه برعکس میشد مگر اون وقتایی که از 4 تا گزینه 2 تاشو مطمئنِ 100 درصد بودم که غلطه بینِ اون 2 تا تستِ دیگه یکی رو میزدم که شانسی بعضی وقتا درست میشد بعضی وقتا غلط...
      وقتی سرِ جلسه نشستی نه به نتیجه فکر کن نه به درصد و این حرفا...تمام تمرکزتو بزار روی تستا همین...فکر کنم پیشِ یه مشاورِ تحصیلی بری خیلی بهتر باشه...موفق باشی
      شکست اجتناب ناپذیره
      ولی موندنی نیس...

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zizi13 نمایش پست ها
      سلام...تو کارنامت که تعداد غلطات خیلی زیاده...همین باعث شده که درصدت بیاد پایین...
      من خودم یه مدت یه ازمونو که بد میدادم ازمونِ بعدی رو سعی میکردم سرِ جلسه تعداد تستای بیشتری رو بزنم حتی اونایی که شک داشتمو چون فکر میکردم شاید درست در بیاد و نتیجه بده ولی همیشه برعکس میشد مگر اون وقتایی که از 4 تا گزینه 2 تاشو مطمئنِ 100 درصد بودم که غلطه بینِ اون 2 تا تستِ دیگه یکی رو میزدم که شانسی بعضی وقتا درست میشد بعضی وقتا غلط...
      وقتی سرِ جلسه نشستی نه به نتیجه فکر کن نه به درصد و این حرفا...تمام تمرکزتو بزار روی تستا همین...فکر کنم پیشِ یه مشاورِ تحصیلی بری خیلی بهتر باشه...موفق باشی
      خیلی ممنونم.
      پیش مشاور زیاد رفتم و نتیجه ای نداشته.
      فکر می کنم که بچه های این فروم بهترین کمک رو بتونن بهم بکنن.

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن