نقل قول نوشته اصلی توسط adrian نمایش پست ها
خیلی ممنون.نکات به جا و جالبی بود.<br>\n<br>\nمهم تر از همه این که بالاخره یکی مشکل من رو داشته و تونسته حلش کنه.<br>\n<br>\nیادگیریه کاذب.شاید همین مشکلم باشه.<br>\nیعنی برای تسلط بیشتر دقیقا چی کار کنم؟<br>\nآیا زدن همه تست های کتاب تست و حل کتاب درسی کافی نیست؟<br>\n<br>\nمی تونید یه مقدار بیشتر توضیح بدید که شما مثلا به فرض مبحث معادله درجه 2 ریاضی رو چجوری کاملا مسلط شدید؟اگر برای یه مبحث از یه درس یه مثال کامل بزنید ممنون میشم.<br>\n<br>\nمثلا بگید من فلان مبحث از درس رو اول این تست ها رو زدم بعد رفتم سراغ این کار و دوباره مرور کردم.ولی کامل بگید از رو چه کتابی و چندبار مرور کردید فاصله مرور هاتون چقدر به چقدر بود؟
<br>تو تول باید مراحل مطالعه درستو بدونی:<br>1-مرور اجمالی:یعنی خوندن تیترها،کلمات کلیدی که با فونت بزرگتر نوشته شدن وکلا چیزایی که توی کتاب بیشتر تو چشم میان.این کارباعث میشه یه درک کلی از مطلب داشته باشی.<br>قبل اینکه مطلبو کامل وعمیق بخونی میری یه سری به تستاش میزنی.نحوه طرح سوالو دقت کن.نمیگم برو درس نخونده تست بزن.نه.به شورت سوال دقت کن تا دستت بیاد که چطور از اون مبحث سوال طرح میشه.این کارا 10-15مین بیشتر وقتتو نمیگیره.<br>2-مطالعه عمیق:بعدازخوندن اجمالی میری سراغ مطالعه سطر به سطر یعنی هیچی توی کتاب جا نمیذاری تمام مطالبشو بخون،نکاتی که به نظرت میاد مهمه رو بنویس.خلاصه نویسی نکنیا فقط نکات مهمو یه گوشه بنویس.<br>یه کار میتونی بکنی واسه اینکه بهتر مطلبو بفهمی اونم اینکه درخت حافظه بکشی همون کاری که کتابای کانون کردن.ولی نمیخواد همه جزئیاتو بنویسو فقط تیترارو بنویس که موضوع واست سازماندهی بشه<br><br>-بعد برو تست سطر به سطر یا اموزشی بزن.ونکاتشونو بنویس البته اگه نکاتی به نظرت مهم بود.<br>این مرحله تو دیگه مطلبو فهمیدی.<br>پس باید بتونی واسه خودت به زبان خودت توضیحش بدی.اگه نتونستی خو دیگه باید از اول شرو کنی.<br>اگه هم یه مطلب کوچیک یادت رفت برو از رو کتاب دوباره بخونش<br>یه نشونه دیگه واسه فهمیدم ارتباط دادن مطالبه.یعنی تو بتونی یه موضوعی که توی چند فصل درموردش صحبت شده رو همه نکاتشو یه جا بگی.
توتااینجا مطلبو فهمیدی ویادش گرفتی حالا باید به تسلط برسی تاخیالت راحت بشه
مرحله 3-خلاصه نویسی وحل تستای مفهومی وترکیبی
این مراحله رو هم طی کنی دیگه تمومه برو که 100 بزنی البته به شرطی که مراحلو دقیق انجام بدی
مرحله سومو چندروز بعد از مراحل قبلی انجام بده.
مرورت ازروی خلاصه ای که نوشته باشه.
فواصل مرور اول اروز بعد/سه روز بعد/یه هفته/یه ماه/سه ماه
اینو دیگه باید توبرنامت جا بدی.

یه چیزی بگم که مهم زدن تست فراوان نیست مهم اینه که هرچندتا تست که زدی اونارو بفهمی به کمیت توجه نکن به کیفیت توجه کن.ممکنه50 تاتستی که یاصرف زمان مناسب و تجزیه تحلیل حل کردی بهتر از 500 تااتسته که همینجوری حل کردی ورفتی جلو بدون اینکه جوابشونو بخونی وتحلیلش کنی.