خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 32
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بسیار عالی بود ممنون

2. Top | #17
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط matinaz نمایش پست ها
      اقا مهدی مارو دور ننداز ( اعتراض به غیرفعال کردن پیام خصوصی )
      عزیزم بیا بغلم دور چرا؟
      والا نرسیدم این مدته سرمو بخارونم

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      Up

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      UP

5. Top | #20
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      Up

6. Top | #21
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام
      از الان میتونم از این برنامه استفاده کنم؟!
      باتوجه به اینکه چندین روز رو از دست دادم چه تغییری باید درش ایجاد کنم ؟!
      (همه دروسی که زحمت کشیدیدو برنامه دادید مدنظرمه)

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      U p

پی نوشت: دوستانی که در مدت این یک ماه به حقیر پیام دادن و جوابی نگرفتن شرمنده چون نرسیدم این مدت..

8. Top | #23
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      up
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

9. Top | #24
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      up
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

10. Top | #25
      B.R
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      » تاپیک هایی با برچسب Highway مناسب دوستانی هست که در درسی ضعف دارند ولی فرصت زیادی برای مطالعه همه مباحث ندارند.
      » این تاپیک ادامه سری تاپیک های Highway ریاضی و فیزیک می باشد.
      Highway | برنامه ، منبع و تست ریاضی برای شروع از الان
      Highway | برنامه ، منبع و تست شیمی برای شروع از الان
      Highway | برنامه ، منبع و تست فیزیک برای شروع از الان

و اما آخرین تاپیک ، در مورد درس زیست

درس زیست رو در 3 بخش بررسی می کنم، با 3 رویکرد مختلف + برنامه و منبع پیشنهادی.

1. فصول منتخب + تست های محکم کاری
      2. مبحث فیزیولوژی
      3. آزمون های جامع

1. فصول منتخب + تست های محکم کاری و آزمون

اصلی ترین بخش در واقع همین بخش 1 محسوب میشه. 11 فصل انتخابی و 2000 تست از این 11 فصل منتخب آوردم.

این 11 فصل ؟
      1- گوارش
      2-تبادلات گازی
      3- گردش مواد
      4- از یاخته تا گیاه
      5- تنظیم عصبی
      6- حواس
      7- تولید مثل
      8- پاسخ گیاهان به محرک ها
      9- از ماده به انرژی
      10- از انرژی به ماده
      11- رفتار های جانوران

از کدوم درسنامه بخونم؟
      اکثر درسنامه های بازار خوبن ولی تقریبا سبک هیچ کدوم برای شروع از الان خوب نیست. بهتره از درسنامه ای این فصل ها رو مطالعه کنید که کمترین حاشیه رو داشته باشه. جمع و جور تر باشه و مطالب رو دسته بندی کرده باشه. پیشنهاد من کتاب خط ویژه گاج زیست پایه و دوازدهم هست. این کتاب هر فصل رو به سبک نموداری تبدیل به درسنامه کرده و لا به لای نمودار ها نکته و تست هایی قرار داده که خیلی عالین.

چطور بخونم؟
      به این صورت عمل می کنید،
      مرحله اول: اول کتاب درسی از فصل منتخب رو کامل میخونید _ بدون وسواس زیاد_فقط جهت آشنایی با شکل ها + مطالب کلی + تیتر ها
      مرحله دوم: بعدا میاید سراغ درسنامه نموداری همون فصل از کتاب خط ویژه_درسنامه رو با دقت ولی نه با وسواس زیاد مطالعه می کنید و سعی می کنید مطالب رو کامل در ذهن تون ثبت کنید.
      مرحله سوم: به آزمون پایان فصل خط ویژه که رسیدین صبر می کنید، دوباره برمیگردید به متنِ کتاب درسی، واو به واو متن کتاب رو میخونید و اشکال مرتبط با متن رو بررسی می کنید.
      مرحله چهارم: بعدا آزمون پایان فصل رو می زنید و اگه قسمتی رو مشکل داشتید برمیگردین به متن کتاب و دوباره همون قسمت رو کامل بررسی می کنید.

دقت کن که
      مرحله 1 نهایت نیم تا یک ساعت زمان میگیره. (یه بررسی ساده روی مطالب کلی فصل و شکل ها و ...)
      مرحله 2 با توجه به حجم بسیار مناسب درسنامه خط ویژه نهایت 4 تا 6 ساعت طول میکشه.
      مرحله 3 باید خیلی دقیق دوباره متن کتاب و شکل ها رو بررسی کنید پس بین 2 تا 4 ساعت تایم بدین. (در این مرحله میتونید یه کتاب اختصاصی برای شکل های زیست هم بغل دست تون بزارید و هر شکلی که دیدین کامل نکاتش رو از اون کتاب بخونید زمان زیادی هم نمیگیره ولی واقعا عالیه. پیشنهاد= کتاب زیست تصویری خیلی سبز)
      مرحله 4 یک ساعت کافیه برای زدن آزمون انتهای فصلِ خط ویژه + تحلیل و بررسی اشکالات
      مجموعا برای هر فصل حدود 6-12 ساعت تایم بدین.

خط ویژه رو مطالعه کردم برای فصل nام ، حالا از کجا تست بزنم؟
      4 تا مرحله بالا که اوکی شد حالا بیاید سراغ تستای محکم کاری اون فصل. از تستای محکم کاری حداقل یک سوم تستارو حل و بررسی کنید و تشریف ببرید فصل بعدی. (مثلا اگر فصل گوارش 300 تست داره شما 100 تست میزنید + تحلیل)
      دانلود فایل 2000 تست محکم کاری از فصول منتخب=

من قبلا هم مطالعاتی داشتم و صفره صفر نیستم میتونم الان کل خط ویژه رو بخونم؟ چون حجم درسنامه هاش واقعا کمه...
      آره میشه ولی شرطش سرعت بیشتره، اگه آدمِ وسواسی نیستی و قبلا هم مطالعه داشتی الان میتونی از زیست پایه فصل های مهمی مثل دستگاه حرکتی و ایمنی و تنظیم شیمیایی از یازدهم و تنظیم اسمزی و جذب و انتقال گیاه از دهم و اگر دوست داشتی فناوری های نوین زیستی از دوازدهم رو هم از خط ویژه بخونی ولی نیازی به زدن تستای محکم کاری و فایل آزمون نیست. صرفا برای این که دید گسترده تری در تست های ترکیبی داشته باشی و اگه تست ساده مطرح شد بتونی جواب بدی...

تستای محکم کاری همون فصل رو هم کار کردم، حالا چی؟
      الان فصل بعدی رو شروع می کنید. وقتی فصل دوم تموم شد قبل از ورود به تستای محکم کاریش اول موظفید برگردین و یه دونه آزمون از فصل قبل بزنید.
      داخل این فایل 11 تا آزمون 50 سواله از این 11 فصل گذاشتم که شما باید بعنوان تست مروری قبل از ورود به تستای محکم کاری فصل بعدی اول آزمون فصل قبلی رو از خودتون بگیرید.
      دانلود فایل 11 آزمون از 11 فصل منتخب=

این 11 فصل برای این که کامل کار بشه و تستای آزمون + محکم کاری رو بزنم چقدر تایم بدم؟
      روزی 4 ساعت باید بدی.چاره ای نیست چون صفری و از الان دنبال نتیجه ای باید تایم زیادی صرف کنی. ببین هر فصلی میانگین 10 ساعت برای درسنامه + کتاب درسی لازمه بعدا 3 ساعت برای تستای محکم کاری و نهایت 1 ساعت هم برای فایل آزمونش. جمعا 14 ساعت برای هر فصل بایستی تایم صرف بشه. در کل برای این 11 فصل حدود 150 ساعت زمان نیاز داری که اگه روزی 4 ساعت وقت بدی میتونی در عرض حدودا 40 روز تموم کنی مرحله یکم رو.

2. مبحث فیزیولوژی

40 درصد سوالات زیست کنکور از دو بحث انسانی و جانوری مطرح میشه و سوالات هم اکثرا ترکیبی مطرح میشن. بهترین کار اینه که مبحث فیزیولوژی رو کلا در قالب ترکیبی بررسی کنی. درسنامه جداگونه بخونی و تست جداگونه و ترکیبی هم حل کنی. البته بعد از این که روی بخش 1 (11 فصل منتخب) مسلط شدی باید بیای سراغ این بخش.

فیزیو رو از کجا بخونم؟
      کتاب زیست جانوری کنکور و دستگاه‌ های بدن انسان مینی میکرو طلایی گاج عالی کار کرده.
      از این کتاب روزی 1 ساعت تایم بدی و 15 صفحه بخونی بعد از 25 روز تموم میشه. درسنامه ها خیلی روون مطرح شدن و یکسری تست هم داره که باید بزنید. چون اکثر مباحث فیزیو قبلا هم در بخش 1 تقریبا کار شدن کارتون زیاد هم سخت نیست و این کار بیشتر جنبه مروری داره و یه نظم خوبی در ذهن تون ایجاد میکنه.

تستای فیزیو؟
      یه فایل که تستاش فقط از فیزیو هست رو قرار میدم، بعد از این که مینی گاج تمام شد 5 روز وقت بدین روزی 50 تستشو حل کنید تا کامل مسلط بشید
      فایل تست های فیزیو حاوی 250 تست ترکیبی=

روزی 4 ساعت زیست بخونیم؟ 3 ساعت باقی چی میشه؟
      داخل 30 روزی که فیزیو میخونید روزی 1 ساعت صرف فیزیو میشه. ولی 2 ساعت تعلق میگیره به کار شماره 3 پس صبور باشید تا بگم..

3. آزمون های جامع

از کدوم منبع جامع بزنم؟
      از کتاب 1000 تست عمارلو (20 تا آزمون جامع)

روش کار؟

روزی 2 ساعت میدین به این روش آزمون جامع میزنید
      40 دقیقه میدین ----» آزمون جامع شماره 1 رو می زنید (40 دقیقه-50سوال) ---» تست های جانوری + تست های مباحث منتخب رو پیدا می کنید و می زنید. حدود 30 تست میشه کمی بیشتر یا کمتر باید سعی کنید این 30 تست رو در عرض 40 دقیقه به جواب برسونید!
      1ساعت و 20 دقیقه میدین ----» تک به تک سوالاتی که زدین رو از پاسخنامه بررسی می کنید، اگر غلط زدین نیازی نیست نکته بنویسید، فقط سریع برمیگردین به کتاب درسی و همون مبحث رو دوباره مرور کامل مطالعه و مرور می کنید. بعدا اگر تایمی باقی موند فقط متن سوالاتی که جزو مباحث منتخب و جانوری نبودن و نزدین رو میخونید و پاسخ اون تست ها رو هم دقیق مطالعه می کنید.

20 روز به این منوال هر روز یک آزمون میزنید و تحلیل می کنید. بعد از این 20 روز شروع می کنید آزمون زیست کنکور 94 تا 99 داخل و خارج رو هم در 10 روز می زنید و به همین روشی که گفتم کامل تحلیل می کنید= این شد 30 روز. در کنار آزمون هاتونه که فیزیولوژی رو هم بصورت اختصاصی روزی 1 ساعت کار می کنید.

وقتی تمام شد هر چقدر که فرصت دارید تا کنکور باید شروع کنید به مرور سریع درسنامه های خط ویژه. این بار درسنامه ها رو با سرعت خیلی زیاد مطالعه می کنید و کتاب درسی رو همراهش دائما ورق می زنید، نکات مهم تر با این همه آزمون و تستی که زدین جلو روتون رژه میرن و شما الان قدرت اینو دارید که 10 صفحه درسنامه رو تبدیل کنید به 1 صفحه نکته مهم پس سریع مرور کنید و قسمت های مهم تر رو بار ها بخونید تا فراموش تون نشه.

ببخشید من مباحث جانوری و انسانی دهم و خوندم از یازدهم و دوازدهم چ فصلاییو بخونم تو این مدت باقی مانده !!؟؟
      چ مباحثیو بهتره حذف کنم !؟

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط B.R نمایش پست ها
      ببخشید من مباحث جانوری و انسانی دهم و خوندم از یازدهم و دوازدهم چ فصلاییو بخونم تو این مدت باقی مانده !!؟؟
      چ مباحثیو بهتره حذف کنم !؟
      من هیچ وقت نشده داخل این درس پیشنهادِ حذف بدم به بچه ها
      ولی اگر نیاز به اولویت بندی دارید بهتره اول این فصل هایی که میگم رو مطالعه کنید و بعدا بقیه فصل ها رو.
      فصل 2 یازدهم
      فصل 3 یازدهم
      فصل 4 یازدهم
      فصل 7 یازدهم
      فصل 4 دوازدهم
      فصل 5 دوازدهم
      فصل 6 دوازدهم

جالبه بدونی داخل کنکور 1400
      از همین چند فصل به علاوه فصل 2 و 4 و 5 دهم تقریبا چیزی حدود 35 سوال مطرح شده بود (یعنی 70 درصد سوالات از 10 فصل مطرح شده بود)

اما
      بازم پیشنهاد حذف فصل یا مبحث به هیچ عنوان نمیدم و به نظرم کسی که فصل یا مبحثی از زیست (و بقیه درس ها) رو امسال حذفِ کامل میکنه ضرر میکنه، بد هم ضرر میکنه.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

12. Top | #27
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات

من هیچ وقت نشده داخل این درس پیشنهادِ حذف بدم به بچه ها
      ولی اگر نیاز به اولویت بندی دارید بهتره اول این فصل هایی که میگم رو مطالعه کنید و بعدا بقیه فصل ها رو.
      فصل 2 یازدهم
      فصل 3 یازدهم
      فصل 4 یازدهم
      فصل 7 یازدهم
      فصل 4 دوازدهم
      فصل 5 دوازدهم
      فصل 6 دوازدهم

جالبه بدونی داخل کنکور 1400
      از همین چند فصل به علاوه فصل 2 و 4 و 5 دهم تقریبا چیزی حدود 35 سوال مطرح شده بود (یعنی 70 درصد سوالات از 10 فصل مطرح شده بود)

اما
      بازم پیشنهاد حذف فصل یا مبحث به هیچ عنوان نمیدم و به نظرم کسی که فصل یا مبحثی از زیست (و بقیه درس ها) رو امسال حذفِ کامل میکنه ضرر میکنه، بد هم ضرر میکنه.
      دقیقا..منم حسم اینه تو 401 سوالای زیستو بیشتر بین دروس پخش میکنن

13. Top | #28
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza fff نمایش پست ها
      دقیقا..منم حسم اینه تو 401 سوالای زیستو بیشتر بین دروس پخش میکنن
      یه ویژگی کنکور غیر استاندارد (که بچه ها به اشتباه بهش میگن کنکور سخت) اینه که از فصل x بیان 8 تا سوال مستقیم و ترکیبی‌ با باقی فصل ها طراحی کنند و از 4 فصل دیگه نهایت 2 سوال بدن. همچین کنکوری باعث میشه یه نفر که بر حسب اتفاق روی فصل x تسلط بالایی ایجاد کرده بتونه از اون 8 سوال 6-7 تاشو جواب بده و برعکس کسی که رفته روی اون 4 فصل که معمولا هم‌ برنامه قلم چیه احمق تایم زیادی سرش تلف کرده تسلط عالی ایجاد کرده بتونه نهایت یکی از اون دو سوال رو به جواب برسونه. حالا این دو دانش آموز ورقه جواب شون میره لای دستگاهی که هیچی نمیفهمه جز تعداد درست و غلط ها. یکی با تلاش به مراتب کمتر میتونه رتبه به مراتب بهتری کسب کنه نسبت به اون یکی و معمولا این دسته از بچه ها جزو متوسط هایی هستن که ریسک کردن و حذفیات داشتن. (کنکور استاندارد هم البته این اتفاق درش میفته ولی کمتر)

حذف کردن ولی در یک کنکور با سوالات متوسط میتونه خیلی بدتر هم باشه. به جهت مثال امکان داره از مبحث سختی که حذف کردین آسون ترین سوالات اون درس‌ مطرح بشه (تو شیمی اینکار رایجه) و از مباحث آسون سوالات وقت گیر (نه سخت غیر استاندارد که مثلا بتونید دل بکنید و رهاش کنید) مطرح بشه که چون شما اون مباحث رو خوندین دلتون نیاد ول کنید سوالاتش رو (بعضیا اصلا کلهم اجمعین فقط همون مباحث آسون رو مسلط شدن اون بنده های خدا که دیگه مجبورن سر جلسه به سوالات اون مباحث جواب بدن وگرنه باید کیک ساندیس شونو بخورن یه چرتی هم بزنن و بیان بیرون) از این رو تایم زیادی سر هر سوال تلف‌ کنید و به گاج برید.

دارم میخوام اینو بگم که حذف کردن حتی با دل خوش و لبی خندان بازم کار درستی نیست و به گاجی هم در کنکور سخت و هم در کنکور آسان (استاندارد) داره. در کنکور استاندارد و آسان شما سر جلسه بگاجی تون به این خاطره که پیش خودتون میگید شاشو نباس فلان مبحثو حذف میکردی اینو ببین آخه این چیه دادن چقد مفته ولی من بلد نیستمش (کنکور 98) ، سر کنکور سخت (غیراستاندارد) هم بگاجی تون به این شکل هست که یهو به خودتون میاید میبینید 10 سوال طراح نامرد از مبحثی که دو ماه پیش گفتید نمیخوام تستشو بزنم داده و شما یهو مجبورید نصف صفحه رو خالی ول کنید که حس و حال به غایت تخ.می میده به آدم.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 25 بهمن 1400 در ساعت 14:19

14. Top | #29
      B.R
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

یه ویژگی کنکور غیر استاندارد (که بچه ها به اشتباه بهش میگن کنکور سخت) اینه که از فصل x بیان 8 تا سوال مستقیم و ترکیبی‌ با باقی فصل ها طراحی کنند و از 4 فصل دیگه نهایت 2 سوال بدن. همچین کنکوری باعث میشه یه نفر که بر حسب اتفاق روی فصل x تسلط بالایی ایجاد کرده بتونه از اون 8 سوال 6-7 تاشو جواب بده و برعکس کسی که رفته روی اون 4 فصل که معمولا هم‌ برنامه قلم چیه احمق تایم زیادی سرش تلف کرده تسلط عالی ایجاد کرده بتونه نهایت یکی از اون دو سوال رو به جواب برسونه. حالا این دو دانش آموز ورقه جواب شون میره لای دستگاهی که هیچی نمیفهمه جز تعداد درست و غلط ها. یکی با تلاش به مراتب کمتر میتونه رتبه به مراتب بهتری کسب کنه نسبت به اون یکی و معمولا این دسته از بچه ها جزو متوسط هایی هستن که ریسک کردن و حذفیات داشتن. (کنکور استاندارد هم البته این اتفاق درش میفته ولی کمتر)

حذف کردن ولی در یک کنکور با سوالات متوسط میتونه خیلی بدتر هم باشه. به جهت مثال امکان داره از مبحث سختی که حذف کردین آسون ترین سوالات اون درس‌ مطرح بشه (تو شیمی اینکار رایجه) و از مباحث آسون سوالات وقت گیر (نه سخت غیر استاندارد که مثلا بتونید دل بکنید و رهاش کنید) مطرح بشه که چون شما اون مباحث رو خوندین دلتون نیاد ول کنید سوالاتش رو (بعضیا اصلا کلهم اجمعین فقط همون مباحث آسون رو مسلط شدن اون بنده های خدا که دیگه مجبورن سر جلسه به سوالات اون مباحث جواب بدن وگرنه باید کیک ساندیس شونو بخورن یه چرتی هم بزنن و بیان بیرون) از این رو تایم زیادی سر هر سوال تلف‌ کنید و به گاج برید.

دارم میخوام اینو بگم که حذف کردن حتی با دل خوش و لبی خندان بازم کار درستی نیست و به گاجی هم در کنکور سخت و هم در کنکور آسان (استاندارد) داره. در کنکور استاندارد و آسان شما سر جلسه بگاجی تون به این خاطره که پیش خودتون میگید شاشو نباس فلان مبحثو حذف میکردی اینو ببین آخه این چیه دادن چقد مفته ولی من بلد نیستمش (کنکور 98) ، سر کنکور سخت (غیراستاندارد) هم بگاجی تون به این شکل هست که یهو به خودتون میاید میبینید 10 سوال طراح نامرد از مبحثی که دو ماه پیش گفتید نمیخوام تستشو بزنم داده و شما یهو مجبورید نصف صفحه رو خالی ول کنید که حس و حال به غایت تخ.می میده به آدم.
      درسته واقعا
      ولی من از الان شروع کردم و با پایه ی صفرم میترسم ک ب همه مباحث نرسم

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      UP

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)