خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 41
    1. Top | #16
      B.R
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

با اجازه از استارتر چلسی دوست که احتمالا عکس اولیور ژیرو تو اتاقش کوبیده !

من این حس رو میشناسم! دقیقا وقتایی میومد سراغم که فقط چیزی رو خونده بودم یعنی میرفتم سر تست مهم نبود که درسنامه خوندم یا به جاش مجله ، احساس اینکه مطالب جاشش ننشسته و گُنگِ هنوز

همون مبحث رو اگر لازم دیدی از اقای بابایی کمک بگیر میتونه خیلی مفید باشه برات ( سالانه) .
      اخه من تازه شروع کردم وقت نمیکنم ک

2. Top | #17
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط B.R نمایش پست ها
      اخه من تازه شروع کردم وقت نمیکنم ک
      همه مباحث رو نه

مثلا از الکترو شیمی بحث خوردگی به مرحله فهم نمیرسه! برو و از بابایی کمک بگیر فکر کنم مثلا 45 دیقه برای این مبحث مثلا وقت گذاشته
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

3. Top | #18
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات
      عالی بود
      ممنون
      آدم هاے سادہ را دوست دارم...
      بوے ناب آدم میدهند....

4. Top | #19
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      تمرکزم ک پایینه
      اره خودم حل میکنم اکثرانم درست بوده
      ولی کندم کلاا
      کرنومتر بزارید کنار دست تون وقتی دارید تست میزنید ولو آموزشی حتما یکی یکی عادت کنید تایم بگیرید ببینید چقدر طول کشید تا به جواب برسید هر چقدر طول کشید ریز کنار اون تست تایم تونو بنویسید این کار خودش تمرکزو بالا میبره

5. Top | #20
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      تمرکزم ک پایینه
      اره خودم حل میکنم اکثرانم درست بوده
      ولی کندم کلاا
      و یه چیز دیگه

مساله های اولی رو اشکال نداره از رو پاسخنامه ببینید مولف چطور حلشون کرده و حتی از روی جواب رونویسی کنید رفته رفته خودتون دیگه حل کنید. ولی سعی کنید بفهمید که چجور حل کرده نه این که حفظ کنید.

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mary.dhg نمایش پست ها
      وااای خیلی ممنونم ازت
      فقط یه سوالی من از اول عید شروع کردم مثلا الان واسه شیمی از درس نامه ایکیو دارم میام جلو و تستای کنکور هر بخشیم کامل میزنمو تحلیل میکنم و هرچیم اطراف اون تست تویه کتاب هست میخونم و حفظ میکنم و...
      تا الان از ده فصل شیمی 5تاشو خوندم کامل ولی الان
      یه سوال باتوجه به تایپیکت برام بوجود اومد و اینکه درس نامه های ایکیوشیمی خیلی کامله منم تمام نکات حفظی و.. رو هایلات کردم
      ایا لازمه کتاب لقمه یا جزوه اقای جعفری روتهیه کنمو بخونم یا ن همونو مرور کنم
      واینک واسه مسایل چکنم کتاب بگیرم یا کنکورا ودرس نامش کافیه؟؟ تازه هنوز تستای توخود کتاب ایکیوهم ک تالیفیاش باشه رو نزدم....

بعد این کتاب مسایل الان چجوریه جمع وجور هس یا از هر مبحثی یه عالمه تست داده...
      راهنماییم کن دکترجان انشالله همیشه موفقوسالم و شاد باشی

مرسی

ببین طراح یه تست حفظی میده اینطوری----»

چند مورد از مطالب ذکر شده به نادرستی بیان شده است؟

گزینه یک از فصل سه دهم/ گزینه دو از فصل دو دهم / گزینه سه از فصل یک دوازدهم / گزینه چهار مسئله حل کردنی
      دلیل این که ریسک نکردم فقط بگم همون منتخب ها رو بخونید دقیقا همین بود

شما اون دو تا جیبی رو روزی نیم ساعت وقت بزار ۱۲ صفحه حفظ کن بیا جلو و بعد اون جزوه جعفری رو هم دو هفته روزی ربع ساعت وقت بزار قول میدم ضرر نکنی

مسائل هم یه رو در میون روزی ۱ ساعت ونیم بده از همون الگو بخون بیا جلو یا هر روز ۴۵ مین بده. چون مساله ها همیشه جای ترکیب دارن با سوالات مفهومی و حفظی

7. Top | #22
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      اینم از شیمی.
      @Mahdis79
      مرسی
      من درسنامه میکروطلایی میخوندم و تست های کنکورسراسری آیکیو رو میزدم
      الان چیکار کنم
      با برنامه شما پیش برم بهتره؟؟

8. Top | #23
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdis79 نمایش پست ها
      مرسی
      من درسنامه میکروطلایی میخوندم و تست های کنکورسراسری آیکیو رو میزدم
      الان چیکار کنم
      با برنامه شما پیش برم بهتره؟؟
      درسنامه میکرو هم خوبه و پرمحتوا تر از آی کیو هم هست...پس نیازی به تغییر درسنامه نیست.(آی کیو رو صرفا بعنوان یک نمونه از درسنامه جمع و جور مثال زدم وگرنه با هر درسنامه ای که دارید ادامه میدین)
      برنامه من فقط اولویت داده به یکسری فصل ها و حفظیات و مسائل رو جدا کرده تا در سوالات ترکیبی و مسائل شیمی عملکرد بهتری ارائه بدین سر جلسه.

9. Top | #24
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

درسنامه میکرو هم خوبه و پرمحتوا تر از آی کیو هم هست...پس نیازی به تغییر درسنامه نیست.(آی کیو رو صرفا بعنوان یک نمونه از درسنامه جمع و جور مثال زدم وگرنه با هر درسنامه ای که دارید ادامه میدین)
      برنامه من فقط اولویت داده به یکسری فصل ها و حفظیات و مسائل رو جدا کرده تا در سوالات ترکیبی و مسائل شیمی عملکرد بهتری ارائه بدین سر جلسه.
      باشه پس همون میکروطلایی رو میخونم خیلی ممنون
      اگع میشه شخصی رو هم چک کنین

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      رفقا هرکی جزوه جمع بندی حفظیات جعفری رو داره بی زحمت واسه من برفسته.
      Born leader

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bossbaby نمایش پست ها
      @mahdi_arturسلام آرتور عزیز،ممنون از مشاوره های بیستت
      من همه کانال رو گشتم این جزوه جعفری رو نتونستم گیر بیارم،از کجا پیداش کنم؟
      سلام
      این جزوه مد نظر بود (به دوستمون در پست های بعدی هم گفتم)
      https://uupload.ir/view/h0wq_%D8%AD%...%AF%DB%8C.pdf/

12. Top | #27
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سلام
      این جزوه مد نظر بود (به دوستمون در پست های بعدی هم گفتم)
      https://uupload.ir/view/h0wq_%D8%AD%...%AF%DB%8C.pdf/
      دمت گرم دکتر
      Born leader

13. Top | #28
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bossbaby نمایش پست ها
      دمت گرم دکتر
      خواهش عزیزم

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      » تاپیک هایی با برچسب Highway مناسب دوستانی هست که در درسی ضعف دارند ولی فرصت زیادی برای مطالعه همه مباحث ندارند.
      » این تاپیک ادامه سری تاپیک های Highway ریاضی و فیزیک می باشد.
      Highway | برنامه ، منبع و تست ریاضی برای شروع از الان
      Highway | برنامه ، منبع و تست فیزیک برای شروع از الان

در این تاپیک با درس شیمی کار داریم.

درس شیمی رو به 4 بخش تقسیم و برای هر بخش برنامه و توصیه ها رو ارائه می کنم. دوستانی که در این درس ضعف دارند با پیاده سازی کار هایی که در این 4 بخش میگم قطعا پیشرفت عالی خواهند داشت.

H. حفظیات شیمی
      M. مسائل شیمی
      F. تسلط منتخب فصلی همراه با تست های کنکور
      J. آزمون های جامع

H. حفظیات شیمی

منبع اول: کتاب جیبی "حفظیات شیمی کنکور مهروماه اکبر هنرمند (لقمه طلایی)" رو تهیه (دانلود) کنید.
      منبع دوم: (کاملن اختیاری) کتاب جیبی "حفظیات شیمی خیلی سبز صالحی راد" این کتابُ برای دور دوم مرور حفظیات استفاده می کنیم.
      (البته شما میتونید از لقمه مجدد استفاده کنید. به دو دلیل ترجیح میدم برای دور دوم حفظیات رو از این کتاب بخونید. اول این که این کتاب دسته بندی های به شدت خوبی در قالب جدول هایی داره که میتونه دور دوم نظم ذهنی خوبی ایجاد کنه واستون. ثانیا اگر مطلبی از حفظیات مونده باشه که در منبع اول (مهروماه) جا افتاده که خیلی بعید به نظر میرسه شما با مرور این کتاب میتونید تکمیلش کنید و نکات رو با دو ایده مختلف بررسی کنید. هر دو منبع یاد شده بصورت دانلودی موجوده همه جا و چون منابع حفظی محسوب میشن مطالعه شون از روی گوشی واقعا کار ساده ای هست و توصیه میشه.)

دور اول »
      هر روز نیم ساعت مطالعه 12 صفحه از لقمه مهروماه + در حد چند دقیقه مرور تیتر های کلی و نگاهی به مطالب مطالعه شده روز قبل (تورق سریع حفظیات روز قبل در حد 5 مین)
      » این کتاب 295 صفحه داره با روزی 12 صفحه مطالعه حفظیات شما در عرض 25 روز حفظیات رو یک دور به اتمام خواهید رسوند.
      دور دوم »
      هر روز نیم ساعت مطالعه 12 صفحه از جیبی خیلی سبز + در حد چند دقیقه مرور جداول و کادر های مستطیلی (تورق سریع حفظیات روز قبل در حد 5 مین)
      » این کتاب 295 صفحه داره با روزی 12 صفحه مطالعه حفظیات شما در عرض 25 روز حفظیات رو یک دور دیگه به اتمام خواهید رسوند.
      دور سوم »
      جزوه جمع بندی حفظیات شیمی جعفری رو دانلود کنید. (همه جا هست)
      هر روز 15 مین مطالعه 5 صفحه از جزوه + در حد چند دقیقه مرور 5 صفحه قبلی
      » این جزوه 58 صفحه داره با روزی 5 صفحه مطالعه حفظیات شما در عرض 12 روز حفظیات رو یک دور دیگه به اتمام خواهید رسوند.
      تذکر: بعد از اتمام جزوه تا روز کنکور هر چقدر فرصت باقی دارید مرور جزوه را ادامه بدین. (روزی 10 مین بدین به مرور چند صفحه از این جزوه و اگر باز هم تایم داشتید میتونید کتاب درسی رو هم ورق بزنید ولی این کار با توجه به تایم محدود زیاد توصیه نمیشه، ممکنه نکته ای باشه در کتاب که ندیده باشید ولی تایم محدوده و فرصت برای این کار زیاد نیست پس وسواس نداشته باشین)

در مطالعه حفظیات از منابع ذکر شده به این نکات توجه داشته باشید:
      + وسواس رو کنار بزارید ، وقتی مطلب جدیدی میخونید 3 بار تکرارش کنید و برید سراغ مطلب بعدی. چون دفعات مرور زیاده نگران یاد نگرفتن و فراموشی نباشید.
      + از راه رفتن و حفظ کردن بپرهیزید. یه گوشه بشینید و مطالب رو حفظ کنید.
      + سرعت داشته باشید، با کرنومتر نیم ساعت تایم بگیرید و خودتون رو موظف کنید که " من " در این نیم ساعت بایستی حتما این 12 صفحه رو بخونم.
      + از خط کشیدن زیر مطالب بپرهیزید. این کار فقط سرعت مطالعه تون رو پایین میاره ولی حتما با یک تکه کاغذ مطالب رو حین خواندن دنبال کنید.
      + هر صفحه رو که مطالعه کردین پایین همان صفحه یه دونه تیک کوچیک بزنید. این کار به ذهن تون آرامش میده. روز بعد دوباره نگاهی که به همون صفحه انداختین تیک دوم رو بزنید تا مشخص باشه مرور انجام شده.
      + در مرور دور دوم یکسری رمز ها هم برای مطالب مطالعه شده که حس کردین فراموش تون شده بود قرار بدین ولی دور اول هرگز این کار رو انجام ندین.

M. مسائل شیمی

کتاب "
      مسائل شیمی کنکور نشر الگو مسعود جعفری" یا هر کتاب مسئله دیگه. (به نظرم هیچ تفاوت خاصی نمیکنه، صرفا به خاطر ساختار منظم و کیفیت مناسب درسنامه و تست ها این کتاب رو معرفی کردم)
      این کتاب 11 فصل و 50 کلاس مسئله (ریز بخش) داره.
      فصل 0 این کتاب رو 3 روز میدین و روزی 2 ساعت کامل مطالعه اش می کنید.
      بعدا؛
      هر روز به مدت 45 مین تایم بدین و درسنامه 1 کلاس مسئله (ریز بخش) رو کامل مطالعه کنید سپس تست های "تمرین کلاس مسئله" مربوطه رو به صورت آموزشی دونه دونه حل می کنید و همیشه 2 تست آخر رو حل نمی کنید میزارید برای روز بعد
      ----» روز بعدی اول اون 2 تست باقی رو با تایم حل می کنید و سپس درسنامه "کلاس مسئله" بعدی رو مطالعه و تستای تمرین رو هم حل می کنید. ----» بعد از تمام شدن همه کلاس های مسئله یک فصل حالا 1 آزمون جامع از همون فصل به صورت زمان دار حل کنید و به سراغ فصل بعدی برید.

در مطالعه مسائل از منبع ذکر شده به این نکات توجه داشته باشید:
      + بعضی کلاس های مسئله (ریز بخش ها) طولانی تر از بقیه ان، پس لازمه که دو یا حتی سه باکس 45 دقیقه ای بهشون بدین ولی خواهشا درسنامه رو ماست مالی نکنید. طبیعتا تست های تمرین هم بیشتره ولی نیاز نیست همه رو حل کنید چون زمان محدوده میتونید نیمی از تست ها رو حل کنید.
      + این کتاب، مسائل رو مثل اکثر کتاب های مسئله بازار به دو یا چند روش حل کرده، شما چون در تنگنای زمانی قرار گرفتین نیازی نیست تمام این روش ها رو یاد بگیرید، یک روش که باهاش راحت ترید رو انتخاب کنید و تا آخر با همون روش مسائل رو حل کنید. (پیشنهاد=تناسب)
      + در حین مطالعه درسنامه چند تکه کاغذ کاهی زیر دست تون باشه و دائم از روی مراحل حل، فرمول ها، روابط و ... بنویسید و رفته رفته به مسائل آخر که رسیدین سعی کنید خودتون مسئله های انتهایی رو حل کنید.
      + هر فرمول یا رابطه ای که در درسنامه دیدین همون اول سریع حفظش کنید، اصلا سعی نکنید در حل سوالات این روابط رو حفظ کنید چون مطمئن باشید هیچ موقع ذهن تون این کار رو انجام نمیده. در حل سوالات و تمرین ها فرمولی که حفظ کردین رو بکار ببرید نه این که حفظش کنید!
      + بعد از تمام شدن فصل 3+n از 5 مورد از تست های آزمون های جامع و مارک دار های تمرین فصل های n , n+1 , n+2 , n+3 از خودتون آزمون بگیرید این بهترین شیوه مرور مسائل هست.
      + با این روش نهایتا 60-70 روز برای مطالعه و تسلط کامل بر مسائل کافیست. ولی اگر سرعت تون کمه باز هم زمان بیشتری بزارید مثلا 80 روز. هیچ اشکالی نداره که مسائل رو تا هفته آخر کنکور روزی 45 مین بدین و دائما دست تون سر چند تست مسئله به کار باشه. آرامشی که در حل یک مسئله سخت شیمی نهفتست در هیچ چیز دیگه ای پیدا نخواهید کرد.

F. تسلط منتخب فصلی همراه با تست های کنکور

در این قسمت فقط با 5 فصل منتخب شیمی کار داریم. میخوایم این 5 فصل مهم رو به صورت کامل 1) بخونیم و 2) ازشون تمام تست های کنکور رو حل کنیم و با ایده های طراح سوالات کنکور کامل آشنا بشیم.
      درسنامه = هر کتابی که قبلا داشتید هیچ مشکلی نداره. ولی بهتره از درسنامه های جمع و جور تر استفاده کنید. مثلا درسنامه ای که نصف حرف های مولف داستان پردازی و ... ست زیاد مناسب الان نیست. مبتکران مناسب الان نیست به نظرم. اگر هم که قبلا درسنامه خاصی نداشتید پیشنهادم اینه این 5 فصل رو از جلد آموزش شیمی جامع آیکیو بخونید. این درسنامه بین هر بخش تعدادی تست هم قرار داده که بعنوان تمرین باید آموزشی حل کنید. حالا بیشتر توضیح میدم...

1. کدام فصل ها؟
      [1] فصل 1 دهم (4 تست کنکور)
      [2] فصل 2 دهم (3 تست)
      [3] فصل 3 یازدهم (6 تست)
      [4] فصل 3 دوازدهم (4 تست)
      [5] فصل 4 دوازدهم (2 تست)

2. روش پیش روی؟
      اول درسنامه هر فصل رو کامل می خونید و تستای داخل درسنامه تون رو هم کامل حل می کنید. بعدا تستای کنکور از سال 66 تا 99 رو از همون فصل کامل حل می کنید.
      دانلود دفترچه تست های کنکور 66 تا 99 فصل 1 و 2 دهم + 3 یازدهم + 3 و 4 دوازدهم در یک فایل زیپ=
      (شامل 844 تست ، کامل ترین مجموعه تست فصل به فصل کنکور در 5 دفترچه مجزا)

در مطالعه فصول منتخب به این نکات توجه داشته باشید:
      + مطالعه درسنامه یا همان بحث آموزش در مباحث منتخب نباید آنقدری طولانی شود که به تست های کنکور نرسید. در واقع در این قسمت هدف اصلی یادگیری مفاهیم کلی فصل و ورود به تست های کنکور و تجزیه و تحلیل تست ها و پی بردن به ایده های طراح می باشد. پس از درسنامه های بسیار طولانی استفاده نکنید. حتی میتونید از کتاب های جمع بندی مثل جمع بندی الگو یا فیل شیمی مبتکران استفاده کنید.
      + نصف تست های کنکور رو آموزشی و نصف دیگه رو سرعتی حل کنید. تست ها روند مشخص آسان به سخت دارند.
      + غیر از تایم مسائل (45 مین) و حفظیات (15-30 مین) حتما در حد نیاز داخل برنامه تون این 5 فصل و تستای کنکورشون رو قرار بدین. واقعا شدنی هست. بهانه نیارید.
      + درسنامه رو به چند قسمت محدود تقسیم کنید و وقتی کامل مطالعه کردین به تستای کنکور همان بخش ورود کنید.
      + سعی کنید در عرض 60 روز این کار به اتمام برسه. یعنی میانگین به هر فصل 12 روز اختصاص بدین. البته با توجه به سطح سختی و تعداد تست ها و درسنامه هر فصل به اون فصل تایم بدین.
      + زدن تست های تالیفی فقط در حین مطالعه درسنامه و از ریز بخش های مطالعه شده باشه. مثلا درسنامه آیکیو شیمی خودش این کارو انجام داده و بعد از هر ریز بحث تعدادی تست آورده این ها رو بزنید و تحلیل کنید.

J. آزمون های جامع

بعد از تکمیل بخش F در حدود 20 روز تایم بدین و هر روز 1 آزمون تالیفی جامع از خودتون بگیرین (با تایم). آزمون های جامع رو از هر کتابی که دوست داشتید بزنید. آزمون های جامع رو میتونید از آزمون های جامع کانون، گاج، ماز، گزینه دو، سنجش، آزمون پلاس شیمی مهروماه، موج آزمون و خلاصه هر منبعی که دارید بزنید ولی به نظرم بهتره 20 آزمونی که میخواید بزنید از جاهای مختلفی باشه. یعنی مثلا 2 آزمون از جامع های قلم چی بزنید. 2 آزمون از ماز. 2 تا از سنجش. 4 تا از آزمون پلاس ، 6 تا از موج آزمون و... این کار خوبی که داره اینه که شما با انواع اقسام طرز فکر ها و سوالات روبرو میشید و کم کم عادت می کنید به هر سطح سوالی. 20 آزمون شیمی تیر نهایی شما برای موفقیت در این درسه حتما بزنید و تحلیل کنید و مرور کنید مطالب رو. در زدن آزمون های جامع حواستون به مطالب مطالعه نشده باشه و یادتون باشه که اول تست های حفظی. مفهومی و مسائل ساده تر رو حل کنید و بعدا به سراغ شمارشی های طولانی و مسائل سخت برید و مطالبی که اصلا مطالعه نداشتید و سوالات دشوار رو نیازی نیست که حل کنید.در نظر داشته باشید که مثلا 18 سوال مسئله رو قبلا کار کردین و مسلط شدین ولی اگر آزمون سخت باشه نیازی نیست سعی کنید همه رو حل کنید فقط روی اونایی وقت بزارید که مطمئن هستین به جواب میرسید (یعنی تسلط کامل دارید و سوال هم سوال زیاد وقت گیری نیست). با زدن آزمون های جامع دست تون میاد که چیکار باید کنید پس نگران نباشید.

ممنون میشم اگر امکانش هست فایل سوالات کنکور سایر فصل ها رو هم بزارید

15. Top | #30
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAh_Akb نمایش پست ها
      سلام
      من یک سوالی داشتم از شما
      یه دانش امپز کنکوری در این مقطع از رمان که داره جمعبندی میکنه
      و برای آزمون ۱۷ اردیبهشت سنجش میخونه
      روتین روزانش باید چطور باشه؟

من متاسفانه ساعت مطالعم شدیدا افت کرده و به ۵ساعت رسیده
      درسا رو تموم کردم بعضا دو دور ،مسلط نیستم، انگار خوشی زده زیر دلم
      سلام
      تو این تایم روتین میره سمت مرور در نتیجه اون بخش حفظی ماجرای روتین رو با تست پیش می برید. در کل تایمش زیاد نباید نسبت به قبل تغییر کنه. محتوا فقط به سمت مرور و تست میره.
      دوباره سعی کنید به 10 نزدیک شه این مدت.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)