خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

تنفر از ریاضی و فیزیک

سلام دوستان ممنون میشم کمکم کنید من توی دروس حفظی خوبم پارسال تو کنکور دینی80ادب و عربی55زیست50زدم بااینکه هیچکدومشون رو کامل نخونده بودم،اما ریاضی و فیزیکم درصدش داغون بود.بنا به دلایلی از اول عید شروع به خوندن برای کنکور1400کردم ریاضی فیزیک درحد20درصد بلدم موقع حل تست آموزشی به شددددت کندم بااینکه سطح منبعم زیاد بالا نیست تست آزمونی هم ک میدم بازم کندم!چکار کنم سرعتم بیاد بالا؟پارسال اصلا ریاضی فیزبک نخوندم توی قلمچی صفر میزدمشون درحالیکه ادب و زیست و دینی و عربی همیشه بالا70بود و حتی صد هم داشتم!

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      کسی نمیدونه؟

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      تا وقتی که از درسی تنفر داشته باشیم حتی اگه تلاش معقولی رو برای اون درس انجام بدیم نتیجه لازم رو نخواهیم گرفت
      بهترین کار اینه که ما با حس خوبی وقتی رو که قراره روی دروس صرف کنیم،بگذرونیم
      کند بودن توی دروس ریاضی و فیزیک برای وقتیه که ما تست به اندازه ی کافی و از راه درستش نزدیم
      وقت باقی مونده رو روی مباحث کمتری بگذارید تا مطمئن بشید می تونید درصد اون دروس رو توی کنکور بگیرید
      به عبارتی تعداد تست بیشتری از مباحث کمتر بزنید
      اگه فصل مشتق رو شروع می کنید،اول درسنامه رو بخونید و سوالات توی درسنامه رو به خوبی بررسی کنید تا روش حل تست ها تا حدی دستتون بیاد،سوالات رو توی بسته های کم تست تر بزنید و تحلیل رو انجام بدید،بعد سراغ تست های بعدی برید
      کنار تست هایی که مشکل دارید از علامت های غ نزده و مهم(تعداد کمی تست که ص زدید ولی فک می کنید نیازه بعدا مرور بشن) می زنید
      حالا کار شما تازه شروع شده الان که تست های فصل رو تموم کردید نباید سراغ منبع بعدی برید
      باید برگردید و تست های علامت دار رو از اول حل کنید،اون قدر که هر بار اشکالاتتون کم تر و کمتر بشه
      به طور مثال از ۱۰۰ تست ۳۰ تست علامت دار دارید
      میاید سراغ این ۳۰ تا
      بار بعد میشن ۱۰
      بار بعد میشن ۵ تا اشکال دار
      حالا آماده اید تا تست آزمونی بزنید تا سرعتتون بیاد بالا

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      سلام
      پیشنهاد میکنم از الان تا کنکور روی تست های کنکور های سال های گذشته وقت بذار

روی مباحث راحت تر و پر سوال وقت بذار مثل مشتق، حد و پیوستگی، مقاطع مخروطی، حتی مباحث اصل ضرب و جمع و احتمال (مقاطع مخروطی نظام جدید واقعا کم و راحت هست قشنگ میشه با یکی دو روز وقت گذاشتن و حل نمونه سوال به سوالاتش جواب داد، نیازی هم نداره پایه قوی داشته باشی ) آمار هم خیلی خوب هست مثلا واریانس و ضریب تغییرات و... فقط فرمول هستن در کنارش تست های کنکور بزن. اگر! تو کنکور خیلی سخت و بد سوال نیاد میتونی جواب بدی فراموش نکن

مباحث احتمال هم اگر بتونی مباحث جایگشت و ترکیب یاد بگیری میتونی جواب بدی مثلا احتمال شرطی یازدهم همیشه سوال میاد و اگر از قبل نمونه سوال های کنکور حل کنی تیپ سوالات تو دستت میاد

به نظرم میتونی از فیلم ایی که تو سایت ها مثل سایت قلمچی و آلا هستند کمک بگیری

در ضمن سعی کن مباحث رو عمیق و مغهومی یاد بگیری قشنگ درک کن و اصلا حفظ نکن

آزمون های آزمایشی هم تحلیل کن به نظرم اگه خواستی تحلیل کنی از فیلم هایی که تو سایت کانون هستن برای تحلیل میتونی استفاده کنی چون همزمان نکتات رو هم میگن و میتونی روش حل رو یاد بگیری( محمد امین روانبخش رتبه 2 کنکور 95 همیشه تحلیل سوالات ریاضی رو انجام میده تو سایت کانون همزمان کلی هم نکته میگه من خودمم استفاده میکردم)

واسه مشکل کند بودن به نظرم سر جلسه اول روی مباحثی که بلدی و میتونی جواب بدی تمرکز کن

نه اینکه بخوایی از اول تک تک سوالات رو جواب بدی چون کلی ازت وقت میبره

مثلا واسه فیزیک مباحث گرما و فشار ز دهم مغناطیس یازدهم و فیزیک اتمی دوازدهم مباحث راحتی هستن احتمالا بشه جواب بدی فراموشنکن (البته فشار بعضی وقتا لوله های u شکل رو سخت میدن) اصل ارشمیدوس و برنولی هم مباحث خوبی هستن

واسه فیزیک و ریاضی مخصوصا ریاضی زیاد از سوالات کنکور و سوالات مشابه استفاده کن.

تحلیل آزمون هات رو خیلی با دقت و حوصله انجام بده مطمئن باش کلییییییییی نکته تو دستت میاد اگر خودت به تنهایی برات سخته تحلیل، حتما از فیلم های تحلیل آزمون استفاده کن هم کانون و هم گاج فیلم حل سوالاتشون رو میزارن

موفق باشی

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      راستی هیچوقت نگو تنفر از ریاضی و فیزیک!!!!!!!! اینطوری بدتره سعی کن مداوم به خودت بگی من این دو تا درس رو دوست دارم و حتما موفق میشم از کلمات مثبت استفاده کن !!!!!!!!!

با تحلیل دقیق کنکور های 10 سال اخیر تو ریاضی مطمعن باش میتونی کلی پیشرفت کنی(من خودمم خیلی پیشرفت کردم)

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fateme80 نمایش پست ها
      سلام دوستان ممنون میشم کمکم کنید من توی دروس حفظی خوبم پارسال تو کنکور دینی80ادب و عربی55زیست50زدم بااینکه هیچکدومشون رو کامل نخونده بودم،اما ریاضی و فیزیکم درصدش داغون بود.بنا به دلایلی از اول عید شروع به خوندن برای کنکور1400کردم ریاضی فیزیک درحد20درصد بلدم موقع حل تست آموزشی به شددددت کندم بااینکه سطح منبعم زیاد بالا نیست تست آزمونی هم ک میدم بازم کندم!چکار کنم سرعتم بیاد بالا؟پارسال اصلا ریاضی فیزبک نخوندم توی قلمچی صفر میزدمشون درحالیکه ادب و زیست و دینی و عربی همیشه بالا70بود و حتی صد هم داشتم!
      درک میکنم
      من خودم از عربی متنفر بودم چون هرچقدر هم میخوندم بازم نمیتونستم جواب بدم(از اول متنفر نبودم چون نتونستم متنفر شدم)
      سال اول صفر درصد عربی زدم سال دوم هم با این یه کتاب رو کامل کار کردم و تو آزمونا در حد 50 میزدم اما تو کنکور 20 درصد زدم
      پشیمونم که چرا وقتمو سر اون تلف کردم به جاش یه تخصصی کار میکردم قطعا رتبه م بهتر بود
      خب پیشنهادم برای شما اینه که ببینید که از کدوم تنفر کمتری دارید وقتشو بدید به اونیکی(نه کامل چون همون 20 درصد هم خوبه و حفظش کنید)
      باید باهاش کنار بیاید به هر حال نمیشه انتظار داشت که تو زمان کم با درسهایی که با تمرین نتیجه میده کنار اومد
      LEFT
      4/19/2021

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها

درک میکنم
      من خودم از عربی متنفر بودم چون هرچقدر هم میخوندم بازم نمیتونستم جواب بدم(از اول متنفر نبودم چون نتونستم متنفر شدم)
      سال اول صفر درصد عربی زدم سال دوم هم با این یه کتاب رو کامل کار کردم و تو آزمونا در حد 50 میزدم اما تو کنکور 20 درصد زدم
      پشیمونم که چرا وقتمو سر اون تلف کردم به جاش یه تخصصی کار میکردم قطعا رتبه م بهتر بود
      خب پیشنهادم برای شما اینه که ببینید که از کدوم تنفر کمتری دارید وقتشو بدید به اونیکی(نه کامل چون همون 20 درصد هم خوبه و حفظش کنید)
      باید باهاش کنار بیاید به هر حال نمیشه انتظار داشت که تو زمان کم با درسهایی که با تمرین نتیجه میده کنار اومد

حرف شما درسته اما خب مشکل اینه که اگه کلا یه درسی رو بذاری کنار اصلا خوب نیس به نظرم ریسک هم هست . . . . . مثلا کنکور98 فیزیک خیلی راحت بود کسی که نخونده بود خیلی ضرر میکرد اما خب مثلا 99 خیلی سخت اومد
      از طرفی شاید روی یه درسی خیلی وقت بذاری بعدش انقدر سخت بیاد که نشه جواب بدی
      شاید الان نشه ریاضی فیزیک رو به 100 رسوند اما حداقل میشه با حل سوالای کنکور و مشابه کمی پیشرفت کرد

والا تو تجربی همون یه اپسیلون هم بهتر جواب بدی معجزه میکنه

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahsa.TS نمایش پست ها
      حرف شما درسته اما خب مشکل اینه که اگه کلا یه درسی رو بذاری کنار اصلا خوب نیس به نظرم ریسک هم هست . . . . . مثلا کنکور98 فیزیک خیلی راحت بود کسی که نخونده بود خیلی ضرر میکرد اما خب مثلا 99 خیلی سخت اومد
      از طرفی شاید روی یه درسی خیلی وقت بذاری بعدش انقدر سخت بیاد که نشه جواب بدی
      شاید الان نشه ریاضی فیزیک رو به 100 رسوند اما حداقل میشه با حل سوالای کنکور و مشابه کمی پیشرفت کرد

والا تو تجربی همون یه اپسیلون هم بهتر جواب بدی معجزه میکنه
      بله شما درست میگی
      LEFT
      4/19/2021

9. Top | #9
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      از رشته انسانی خوشت نمیاد؟

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن