خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 37 از 37
    1. Top | #31
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Exclamation لطفا کمکم کنید !!!

سلام و عرض ادب و خسته نباشید.
      بنده پایه دهم تجربی هستم و تا الان تقریبا هیچی نخوندم ومیخوام تازه شروع به خواندن کنم من وقتی درس ها را خودم از رو کتاب میخونم واقعا زیاد متوجه نمیشم (بخصوص اختصاصی ها) میخواستم بهم کمک کنید که آیا با فیلم آموزشی برم بهتره یا نه؟؟؟
      و اینکه من واقعا در بحث برنامه نوشتن سردگرمم و نمیدونم چجوری و چیکار کنم برای برنامه نوشتن و هر نوع برنامه ای که نوشتم بدلیل اینکه صبح دیر از خواب پاشدم و تنبلی و اهمال کاری و... اصلا انجام ندادم
      لطفا خواهش میکنم اگه میتونید به من در این موضوع کمک کنید تا بتوانم برنامه بنویسم چون واقعا سردرگم و گمراهم و نمیدونم چیکار کنم؟؟
      با تشکر از لطفتون

2. Top | #32
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام و عرض ادب و خسته نباشید.
      بنده پایه دهم تجربی هستم و تا الان تقریبا هیچی نخوندم ومیخوام تازه شروع به خواندن کنم من وقتی درس ها را خودم از رو کتاب میخونم واقعا زیاد متوجه نمیشم (بخصوص اختصاصی ها) میخواستم بهم کمک کنید که آیا با فیلم آموزشی برم بهتره یا نه؟؟؟
      و اینکه من واقعا در بحث برنامه نوشتن سردگرمم و نمیدونم چجوری و چیکار کنم برای برنامه نوشتن و هر نوع برنامه ای که نوشتم بدلیل اینکه صبح دیر از خواب پاشدم و تنبلی و اهمال کاری و... اصلا انجام ندادم
      لطفا خواهش میکنم اگه میتونید به من در این موضوع کمک کنید تا بتوانم برنامه بنویسم چون واقعا سردرگم و گمراهم و نمیدونم چیکار کنم؟؟
      با تشکر از لطفتون

3. Top | #33
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام.تست میتونه شمارو با تنوع سوال ها ونکات پنهان درسنامه و راه حل های مختلف برای یک سوال آشنا کنه .برای مثال من زیست رو میگم.زمانی که شما یک تست زیست میزنید.شما یک نکته یاد نمیگرید.شما 4 نکته از 4 گزینه یاد میگیرید که ممکنه توی درس نامه نباشه.زیست درسی هستش که نیاز به تست زیاد داره چون نکته هاش خیلی زیاد هست و بعضی مواقع مطالب رو از درس های مختلف به هم مربوط میکنه و شما متوجه ارتباطشون میشید..فهم عمیق درس به این علت مهمه چون اگر متوجه درس و مطالب شده باشید هرچقدر هم سوال رو بالا پایین و پیچیده کنند باز شما میتونید به اون سوال پاسخ بدید

4. Top | #34
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali_12 نمایش پست ها
      ممنون...آهان ن
      پس برای تراز بالای 7000 حداقل تا مهر باید دروس عمومی و اختصاصی 10 و 11 کامل با تست خونده شده باشه؟؟
      مثلا آزمون کانون که میگه 5 درس دینی سال دوم شما باید از قبل خونده باشین و حتی تست هم زده باشین و فقط توی اون دوهفته مرور و تست؟ درست متوجه شدم ؟
      چرا دنبال قانون و باید میگردی
      نه اصلا بایدی در کار نیست
      یه نفر از سال دهم شروع به خوندن کرده و اخرش رتبش خوب نشده و یه نفر در عرض ۴ماه پزشکی قبول شده
      یکی هست ازمونای اول ترازش بالای ۷۰۰۰ هست ولی از یه زمانی به بعد نیست..

5. Top | #35
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdis79 نمایش پست ها
      چرا دنبال قانون و باید میگردی
      نه اصلا بایدی در کار نیست
      یه نفر از سال دهم شروع به خوندن کرده و اخرش رتبش خوب نشده و یه نفر در عرض ۴ماه پزشکی قبول شده
      یکی هست ازمونای اول ترازش بالای ۷۰۰۰ هست ولی از یه زمانی به بعد نیست..
      بله همه اینها درسته.اصلا ممکنه یکی با تقلب ترازش 7000 بشه !
      کسی که از اول تا آخر توی یک تراز ثابت حرکت کنه و نوسان ترازش زیاد نباشه
      یک بار ترازش 7000 بشه دفعه بعد 5700

6. Top | #36
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mamad.hny نمایش پست ها
      سلام؛
      ببینید من از اساس با خوندن درسنامه به تنهایی مخالفم. درسنامه خوندن حتماً باید همراه با حل سوال حالا چه تستی چه تشریحی باشه.
      اینکه درسنامه می‌خونی و بدون تست می‌ری سر جلسه 40 می‌زنی طبیعیه چون طول می‌کشه تا ذهنت تشخیص بده این سوال چی می‌گه و بری سراغ حل. قسمتی از موضوع بخاطر همینه. قسمت دیگه‌ای که تو حرفام تاکید کردم اینه که اگر مطلب به خوبی توی ذهن جا بگیره این 40 میتونه بدون تست زدن تبدیل به 60 یا 70 بشه. ولی می‌گم که حتما حتما منظورم عمیق و خوب خوندنه نه اینکه صرفا درسنامه روخوانی بشه و دو سه تا مثال داخلش حل بشه. نه منظورم این نیست. این درکی که می‌گم یعنی دلیل همه چیزها رو بفهمیم و توی ذهن همه چیز رو ملموس حس کنیم. توی درس فیزیک بفهمیم چرا یک نوسان‌گر معادلۀ کسینوسی داره. خیلیا می‌دونن که معادلۀ کسینوسی داره و می‌تونن سوالارو حل کنن. ولی نمی‌دونن «چرا» معادلۀ کسینوسی داره. این «چرا»ها چیزای مهمی هستن که اگر آدم عمیقاً متوجهشون بشه به نظرم درصدش به 60-70 می‌رسه و از اونجا به بعد رو باید تست بزنه تا سریع بشه و 100 بزنه
      سلام.
      از اینکه (کامل بفهمیم مطلبو)خیلی وقت نمیگیره؟
      یعنی ما اگه مطلبی رو کامل درک کنیم و علتش رو بفهمیم حله و دیگه نیازی نیست ۴۰۰ تا تست ازش حل کنیم؟
      درسنامه هایی که الان تو بازار هستن به جز مبتکران شیمی همشون نکته های زیادی رو تو درسنامه نگفتن و داخل تست مطرح کردن،اینارو چیکار کنیم؟
      پس چرا همه رتبه ها میگن خیلی رو درسنامه وقت نذار چون یادگیری اصلی در تست اتفاق میفته.؟
      ولی مشکل اصلی اینه که کتابا علت همه چیزو به طور کامل نمیگن

7. Top | #37
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط indomitable نمایش پست ها

سلام.
      از اینکه (کامل بفهمیم مطلبو)خیلی وقت نمیگیره؟
      یعنی ما اگه مطلبی رو کامل درک کنیم و علتش رو بفهمیم حله و دیگه نیازی نیست ۴۰۰ تا تست ازش حل کنیم؟
      درسنامه هایی که الان تو بازار هستن به جز مبتکران شیمی همشون نکته های زیادی رو تو درسنامه نگفتن و داخل تست مطرح کردن،اینارو چیکار کنیم؟
      پس چرا همه رتبه ها میگن خیلی رو درسنامه وقت نذار چون یادگیری اصلی در تست اتفاق میفته.؟
      ولی مشکل اصلی اینه که کتابا علت همه چیزو به طور کامل نمیگن
      سلام؛
      بله وقت‌گیره. منم گفتم خیلی از افرادی که به طور ثابت تراز بالا میارن علتش اینه که از سال‌های پایه اینارو خوب یاد گرفتن.
      قطعاً اگر مطلبی رو کامل درک کنی بازم نیاز به تست زیاد هست. من نگفتم با یاد گرفتن دقیق مفهوم، دیگه نیاز به تست نیست. بلکه گفتم بدون یادگیری دقیق، رفتن سراغ تست و 400 تست زدن، بازدهی کمتری نسبت به وقتی داره که آدم درس رو کامل یاد بگیره و 200 تست بزنه. در هرحال تست نیازه صرفا با فهمیدن درس بازدهی آدم بیشتر میشه.
      من فکر می‌کنم منظور منو اشتباه متوجه شدین. من نگفتم بشینید هی درسنامه بخونید. اصلا درسنامه‌های کتاب‌های کنکور اون «مفهوم» که من می‌گم رو منتقل نمی‌کنن. چون صرفا یه سری نکته آوردن با یه توضیح و ازش رد شدن. منظور من یه چیز دیگست. نمی‌دونم شاید دارم بد توضیح می‌دم که متوجه منظور من نمی‌شین.
      برای اینکه بیشتر باعث ابهام نشه، من حرفامو به صورت ناقص خلاصه کنم:
      1- رفتن سراغ تست و زدن یک عالمه تست با این هدف که سرعتمون بره بالا، بدون اینکه «مفهوم» رو به درستی یاد گرفته باشیم، آب در هاون کوبیدنه. بهتره 20 درصد از تعداد تست‌ها کم کنیم و وقت این 20 درصد رو صرف فهم درست مطلب کنیم.
      2- درسنامه‌های کتاب‌های کنکوری 95 درصدشون اون مفهومی که من مدنظرم هست رو منتقل نمی‌کنن. اون مفهوم رو به نظرم یا معلم باید خیلی خوب منتقل کنه (که باز هم 90 درصد معلم‌های کلاس‌های آنلاین مفهوم رو منتقل نمی‌کنن) یا اینکه خود دانش‌آموز با تجزیه و تحلیل خودش از مثال‌ها و تست‌ها، به این مفهومی که مدنظر من هست برسه.

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)