خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات

سیر تا پیاز جمع‌بندی با سینا ستوده

رفقا سلام
      حال و احوال چطوره؟
      برقرارین؟
      الهی هزار مرتبه شکر
      توی این تاپیک قراره درمورد دوران بسیار مهم جمع‌بندی نهایی صحبت کنیم و راهکارهای کاربردی و مناسب این بازه رو بیان کنیم
      میخواستم اول توی تاپیک مصاحبه خودم قرارش بدم ولی چون حجمش زیاده ، تاپیک جداگونه زدم
      خیلی از دوستان دیگه انجمن هم لطف کردن و قبلا درمورد جمع‌بندی نوشتن که میتونین مطالب مهم رو از هر تاپیک کنار هم بزارین و به بهترین شکل جمع بندی رو انجام بدین

همیشه به هر کنکوری‌ای که میبینم از اهمیت این بازه میگم و هر بار میپرسن مگه چقدر مهمه که اینقدر تاکید می‌کنی؟
      در جواب میتونم بگم
      کل کنکورتون یک طرف و این بازه جمع‌بندی یک طرف دیگه
      تک تک ثانیه های این بازه از اهمیت خیلی بالایی برخورداره و عین الماس میمونه
      می‌تونه چند پله رتبه‌تون رو ارتقا بده و اگه کم کاری صورت بگیره (حتی اگه دانش آموز خیلی خوبی هم بوده باشین ) می‌تونه شما رو چندین پله عقب بیندازه
      همیشه مشاورا میگن که نحوه مطالعه شما توی این بازس که رتبه شما رو مشخص می‌کنه ، پس از اهمیت این بازه هرچی بگم کم گفتم

مباحثی که قراره توی این تاپیک بررسی کنیم :
      ۱.منابع جمع‌بندی
      ۲.نحوه مرور مطالب قبل آزمون های جامع
      ۳.آزمون های عمومی
      ۴. آزمونهای شبیه ساز کنکور
      ۵. رفع اشکال و مرور پس از آزمون جامع
      ۶.نکات ریز تا روز کنکور

۱. منابع جمع بندی

اول از همه می‌خوام منابعی که از نظر من منابع مناسبی واسه این دوران هستن رو معرفی کنم و در ادامه مطالب نحوه استفاده ازشون هم میگم
      دو دسته کتاب واسه جمع‌بندی وجود داره
      ۱. کتاب های تست محور
      ۲. کتاب های درسنامه محور

کتاب های دسته اول ، تمرکزشون روی تست زدنه و مرور با تست و تقریبا درسنامه‌ی آنچنان زیادی ندارن( نهایتا در حد خلاصه و کم حجم با ذکر نکات مهم )
      کتاب های دسته دوم، درسنامه های بهتری دارن که سعی کردن در حجم کم مطالب مهم رو بیان کنن ولی تست هاشون کمتره

| ریاضی |

[ کتاب های خوب دسته اول ]

موج آزمون ریاضی الگو
      از ویژگی های مهم این کتاب میشه به تست های زیادش اشاره کرد که کل مطالب ریاضی رو در بر میگیره که این نکته هم می‌تونه خوب باشه و هم بد
      آزمون های مبحثی و جامع فصل به فصل و جامع کل زیادی داره که تالیفی و سراسری و آزمون های آزمایشی رو شامل میشه
      درسنامه های خلاصه‌ای ابتدای هر فصل داشت که توی ویراست جدید حذف کردن( چرا؟😐)
      سطح بندی تست‌ها متوسط رو به سخته و دانش آموز ضعیف و معمولی رو ممکنه به چالش زیادی بکشه
      به دانش آموزای قوی و خوب که می‌خوان تست زیاد کار کنن توصیه میشه

فصل آزمون ریاضی خیلی سبز
      مهم ترین ویژگی کتاب حجم مناسب و خوبشه که تعداد تست های معقولی هم داره
      آزمون هاش سطح بندی دارن و بیشتر تست های تالیفی رو شامل میشن
      تست های سختی هم در قالب به سوی صد داره که خب بعضیاش زیادی خارج از حد کنکوره
      هم مبحثی داره هم جامع فصل و هم جامع کنکوری و سال به سال
      درسنامه نداره حتی برای مرور :/
      واسه کلیه بچه ها می‌تونه کتاب خوبی باشه ولی خب تعداد تست های کمتری داره(حدود ۱۱۰۰) نسبت به موج آزمون و اگه کتاب کم حجم میخواین انتخاب بهتریه

آزمون پلاس مهروماه
      از نظر من کتاب خیلی خفنیه و خودم شخصا خیلی دوستش داشتم
      هم آزمون مبحثی داره که سطح تستاش خیلی معقول و مناسبه ، زیادی سخت نکرده و آسون هم نیست . جامع فصل به فصل و کنکوری داره
      یه بخش فرمول نامه داره که ایده باحالیه و همینطور درسنامه های خلاصه و جمع و جوری واسه مرور داره که خیلی خوبه
      هم می‌تونه به دانش آموز قوی کمک کنه و هم دانش آموز ضعیف و عین کتاب جامعش کتاب همه مدل پسندیه
      تعداد تستاش هم معقوله و یه حرکت باحالی که زدن اینه که براساس بودجه بندی آزمون های قلمچی و گزینه دو ، تعدادی آزمون طراحی کردن که خودتونو واسه آزمون های طول سال و جامع آماده کنین
      تعداد تستاشم حدود ۱۶۰۰ تاس که رقم خوبیه

[ کتاب های خوب دسته دوم ]

کتاب جمعبندی خیلی سبز
      خب در کل خوشم نمیاد از این مدل کتابا ، چون توی ریاضی و فیزیک نقش تست زدن خیلی مفیدتر و بهتره و این کتابایی که درسنامه محوره تقریبا شبیه همون کتابهای جامع طول سال میمونن
      ولی خب کتاب خوبیه اگه نیاز به به درسنامه بهتر دارین که از کتاب جامع جمع و جور تر باشه و تعداد تستاشم مناسب و معقول باشه
      اول یه سری درسنامه داره بعدشم مقداری تست گلچین آورده که مطالب رو یاد بگیرین
      واسه بچه هایی که احساس میکنن نیاز زیادی به درسنامه دارن توصیه میشه ولی در کل پیشنهادم انتخاب کتاب از دسته اوله

این کتاب ها بر اساس سلیقه من انتخاب میشه ، پس اگه اسم کتابی در لیست نیست دلیل بر بد بودن اون نیست ،بلکه سلیقه من نبوده (هرچند بهترینا همینان)

| زیست |

خب اولین نکته ای که واسه این درس می‌خوام بگم اینه که کتاب های درسنامه محور جمع‌بندی واسه این درس تقریبا چیز بدرد نخوریه
      چون
      منبع اصلی کتاب درسیه
      و شما باید روی متن کتاب درسی کامل مسلط باشین پس کتاب درسنامه محور واسه این درس مجاز نیست!

فصل آزمون خیلی سبز
      کتاب خوبیه
      نکات قشنگی داره
      سطح تستاش خیلی بالا نیست ولی در کل راضی کنندس
      ازمونای مبحثی داره واسه هر فصل + جامع کنکوری
      کل تستاش تالیفیه و حدود ۱۱۰۰ تاس
      درسنامه و جدول جمع‌بندی و این چیزا هم نداره
      غلط هم لابلای تستاش پیدا میشه و این مورد توی کتب زیست امری طبیعی محسوب میشود
      پیشنهاد به: همه دانش آموزان (چه ضعیف چه قوی)

موج آزمون الگو
      سال پیش فقط آزمون جامع داشت ، با اینکه خیلی تستاش نزدیک سطح کنکور نبود ولی من خودم دوستش داشتم و نکات قشنگی داشت توی تستا
      امسال ازمونای مبحثی + درسنامه درختی هم اضافه کردن که خب حرکت پسندیده ای محسوب میشه
      سطح تستاش یکم دشوار تر از فصل آزمونه و ممکنه واسه دانش آموز ضعیف چالش ایجاد کنه ، بیشترشم تالیفیه ( توی پاسخنامه با A و B و C سطح تستاش مشخص شده ، هرچند بنظرم مفید نیست)
      چاپ امسالش ۲۰ آزمون ۲۵ سواله و ۱۰ آزمون ۵۰ سواله داره که مجموعا میشه ۱۰۰۰ (پارسال هم همین بود ولی ۲۰ تا ۵۰ سوالی بود)
      غلط هم که مطابق معمول هست ولی آزار دهنده نیست
      پیشنهاد به: دانش آموزان متوسط و قوی

۱۰۰۰ تست دریافت
      آقا این کتاب خفنه ، من کار نکردم ولی واقعا کتاب خوبیه
      ۲۰ آزمون جامع داره که سطح تستاش یکم از بقیه کتب بالاتره
      و کتاب سنگین و قدرتمندی محسوب میشه
      ولی اگه یه منبع میخواین که درست حسابی تستای چالشی کار کنین بدردتون میخوره
      (شاید از سطح کنکور هم سخت تر باشه تستاش)
      غلط یکم داره تا اونجا که شنیدم ولی در کل اذیت نمیکنه
      پیشنهاد به : دانش آموزان تقریبا قوی و قوی

کتب دیگر
      حالا چرا کتب دیگر؟
      چون کتابهای خوبی ان ولی روشون so so ام😐
      اولیش آزمون پلاس زیست گاج
      من چک کردم سوالاش رو
      استاندارد بودن ولی خب تستاش چالشی نداره و بیشتر نکات روتین و مهم رو آورده (یعنی احتمالا نکته جدیدی نمی‌بینین و فقط نکات مهم واستون مرور میشه)
      یه کار باحالی هم که کرده اینه که آزمون موضوعی گذاشته مثل موضوعی گیاهی
      در کل کتاب خوبیه و مناسب همه سطوح هست ولی چون سال اولشه احتمال غلط پیدا کردن زیاد می‌ره
      کتاب خوب دیگه ای هم که بود ، آزمون فاگوعه که امسال خوب نیست
      چرا؟
      چون اصلا ادیت نکردن :D
      نکات خوبی داشت ولی چون غلط خیلی داشت ، و امسال هم ادیت نکردن درست حسابی ارزش نداره امسال بنظرم

از منابع خوب دیگه واسه جمع‌بندی زیست میتونم به آزمون های ماز، ریاضزیست ، مایزیست ، زیستاز ، گزینه دو اشاره کنم که تستای خوبی دارن ( من خودم پروژه جمع‌بندی مایزیست بودم و به شدت تستای چالشی و سختی داشت که از زندگی نا امید می‌شدی )

| شیمی |

[ کتابهای خوب دسته اول ]

موج آزمون شیمی

از نظر من کتاب فوق العاده ایه
      چرا؟
      چون هم آزمون محور طراحی شده
      هم تستاش قشنگ و چالشی ان و هم سنگ کنکور
      هم درسنامه های خلاصه و جمع و جوری واسه مرور داره
      تستاش تالیفیه و هم آزمون مبحثی داره و هم جامع ، انتهای بعضی فصلا هم آزمون مسائل داره
      در کل تعداد تستاش زیاده چون هر چند فصلی که جلو می‌ره چند تا آزمون مروری از فصلای قبل هم داره و ممکنه نرسید همشو کار کنین
      پیشنهاد به : همه دانش آموزان

فصل آزمون خیلی سبز

کتاب سختیه
      تستای چالشی خیلی داره و بعضی تستاش از سطح کنکور هم سخت تره
      عین موج آزمون، آزمون های مبحثی همراه با آزمون های جامع کتاب به کتاب و کنکوری داره ولی در کل تستاش کمتر از موج ازمونه و سر جمع حدود ۱۰۰۰ تاست
      اگه وقت کمتری دارین و میخواین یه کتاب رو کامل کار کنین میتونین این کتاب رو انتخاب کنین
      پیشنهاد به : دانش آموزان متوسط و قوی

[ کتاب‌های خوب دسته دوم ]

فیل شیمی مبتکران

کتاب درسنامه محور بهمن بازرگانی که البته حجمش خیلی کم نیست :/
      ابتدای هر فصل درسنامه های مهم رو گذاشته و بعدش مقداری تست و تمرین قرار داده ( خیلی کم )
      اگه طرفدار سبک درسنامه های بهمن بازرگانی و کتاب های شیمی مبتکران هستین و نیازمند کتاب درسنامه محورین، احتمالا به کارتون میاد

جمع‌بندی شیمی خیلی سبز

این کتاب هم کتاب خیلی خوبیه واسه بچه هایی که میخوان یه دور مطالب مهم رو با درسنامه مرور کنن
      حجم درسنامه ها معقوله و مطالب اضافی و پرت حذف شده
      مقدار تستاش بیشتر از فیله
      انتهای کتاب یه سری جدول و جمع‌بندی های باحال داره که واسه مرور کلی بدردتون میخوره
      در کل کتاب دوست داشتنی ای هست که تلفیق خوبی از تست و درسنامه رو ارائه میده

| فیزیک |

موج آزمون فیزیک

کتاب سختیه
      اگه سطح درسیتون ضعیفه از این کتاب رد بشین چون خیلی اذیتتون می‌کنه
      مثل همه کتابهای موج آزمون های مبحثی و جامع داره
      خوبی دیگه ای که داره اینه که سوالات آزمون های آزمایشی + کنکور های سراسری رو هم توی خودش جا داده که بنظرم باعث خفن تر شدن کتاب شده

سطح تستاش چالشی و دشواره ولی اینجوری نیست که بگیم از سطح کنکور خارجه ، فقط میشه گفت در حد کنکور های متوسط و رو به سخته
      حجم کتاب خیلی زیاده و درسنامه های مروری داره ابتدای هر فصل که میتونین نکات مهم رو باهاش مرور کنین
      پیشنهاد به : دانش آموزان متوسط و قوی

فصل آزمون خیلی سبز

نکته خیلی خوبش حجم مناسب کتابه
      تعداد تستا معقول و مناسب دوران جمع بندیه ( از ۱۰۰۰ تا کمتره)

بیشتر تستاش در سطح کنکورن و نکات مهمی که در کنکور های گذشته اومده رو براتون مرور می‌کنه و خیلی شما رو به چالش نمی‌کشه
      آزمون هاش هم فصل به فصل و جامعه
      پیشنهاد به : همه دانش آموزان

[ کتاب های خوب دسته دوم ]

خط ویژه فیزیک گاج

درسنامه + تست
      کتاب خوبیه
      حجم معقولی داره درسنامه هاش + تستاش کنکور های سراسری هم پوشش میده

جمع‌بندی فیزیک خیلی سبز

هم حجم درسنامه های خیلی خیلی
      معقولی داره و هم تستاش به خوبی گزینش شده
      اگه به یه درسنامه جمع و جور نیاز دارین که تست های کنکور هم کنارش باشه میتونین از این کتاب استفاده بکنین

| دروس عمومی |

تک به تک بررسی نمیکنم و فقط تیتر وار میگم و میرم

ادبیات : ۱۰۰۰ تست / موج آزمون / همون موضوعی های طول سال / جمع‌بندی خیلی سبز

عربی : جمع‌بندی خیلی سبز / موج آزمون

دینی : دورتند بهمن آبادی / جمع‌بندی خیلی سبز / جمع‌بندی مهروماه

زبان: جمع بندی مهرو ماه / جمع‌بندی خیلی سبز / موج آزمون / آزمون پلاس گاج

سوالاتی که پیش میاد....
      ۱. آیا لازمه همه اینا رو تهیه کنیم؟
      جواب مشخصاً خیره ، با توجه به توضیحات ارائه شده و متناسب با سطحتون کتاب مورد نیاز از هر درس رو تهیه کنید

۲. آیا باید واسه همه دروس یه کتاب جدید تهیه کنیم؟
      جواب بازم خیره
      لازم نیست واسه همه درسا کتاب جدید بخرین
      هرچند می‌تونه خیلی بهتون کمک کنه ولی الزامی نیست که همه رو بخرین
      مثلا من خودم واسه عمومی فقط یه جمع‌بندی زبان مهروماه داشتم (سال اول کنکورم) و یه دور تند دینی
      بقیه رو از کتب طول سال استفاده کردم

۳. آیا فقط این کتابایی که گفتی منابع خوبین و کتابهای دیگه خوب نیستن؟
      باز هم جواب خیره :/
      اول متن هم اشاره کردم که این کتابا بر اساس سلیقه من نوشته شده و من با این کتابا بیشتر حال میکنم واسه همین معرفی کردم و ممکنه کتاب های بهتری هم در بازار باشه

| آزمون های عمومی |
      به ترتیب اولویت از نظر من :

۱. چند کنکور عمومی خیلی سبز
      ۲. کنکوریوم عمومی مهرو ماه
      ۳. دور دنیای عمومی گاج
      ۴. زرد قلمچی

| کتاب های شبیه ساز |

من خودم چند کنکور و بعدش مهرو ماه رو ترجیح میدم
      به چند دلیل
      ۱. دفترچه ای هستن (البته گاج هم امسال دفترچه ای کرده)
      ۲. تیم تألیف بهتری دارن و سوالای جایگزینش قشنگ تره (البته مهرو ماه توی بعضی درسا یکم خوب نیست مثل فیزیک )
      ۳. غلط هاشون کمتره ( زیست گاج چقدر غلط داشت تا سال گذشته :/ امیدوارم امسال بهتر شده باشه)

۲. مرور مطالب و تکمیل فصول قبل آزمون های جامع

این فاز ، بازه عید تا خرداد رو در بر میگیره
      زمانی که شما دارین مطالب رو یکبار مرور میکنین و آزمون میدین
      مثل آزمون پایه ، نیم سال اول دوازدهم و آزمون های مبحثی طور قلم چی
      و همینطور بخشایی که نخوندین رو کار میکنین تا تکمیل بشه

اینجا تایمیه که میخواین مرور و بازیابی انجام بدین
      حجم کتاب هارو نگاه می‌کنید .....
      یه آه از اعماق وجود میکشید
      و با ذکر یا حسین کتاب هارو به دلیل حجم زیاد و تایم کم واسه مرور می‌بندین

چه باید کرد؟
      همون‌طور که میدونین آزمون های جامع طور هم مطالب حجم خیلی بالایی دارن و هم تایم کمه پس باید به صورت اصولی و بهینه ازشون استفاده کرد
      هرچه به تایم کنکور نزدیک تر میشیم آزمون ها حجم بیشتری از مطالب رو شامل میشن و مرور سخت تر میشه
      پس باید هوشمندانه عمل کنیم تا بتونیم از تایممون بهترین استفاده رو ببریم

دستور العمل استفاده از این تایم :
      ۱. اگه فصل مهمی که تا حالا نخوندین ، یا فصلی که خوندین ولی درست حسابی کار نکردین و تستاش کامل کار نشده و مرور نکردین ، دارین اولویت با این فصل هاست. اگه فصل رو کلا نخونده بودین لازم نیست همه تستاشو کار کنین و فقط تستای مهم تر رو توی برنامه بزارین ( یه سری از مشاورا و رتبه های برتر میگن که تایم جمع‌بندی واسه مرور مطالب گذشتس و خوندن مطلب جدید اشتباهه که البته حرف درستیه ، ولی از نظر من اگه فصل مهمی هست که تا حالا نخوندین و تستای زیادی هم در کنکور داره، بهتره زودتر بخونین و خیلی به آینده موکولش نکنین، البته میتونین این فصول رو فعلا نادیده بگیرین تا بعد از آزمون های جمع‌بندی و در حین آزمون های مبحثی موسسات تکمیلشون کنین . پس این بخش اختیارش با خودتون)

۲. حالا که فصولی که توش لنگ می‌زدیم رو کار کردیم و تستاشو تکمیل کردیم و جاهایی که لازم بود درسنامه هاشو مرور کردیم ، میرسیم به فصولی که خیلی مطمئن نیستیم که توشون مسلطیم یا نه؟!
      چه باید کرد؟
      راه حل پیش ماست

« آزمون های مبحثی »

از هر فصل دو سه تا آزمون جامع میزنین ( از روی موج، فصل یا آزمون های آزمایشی گذشته)
      بعد قشنگ بررسی میکنین ببینین کجا ها مشکل دارین
      مثلا از فشار یه آزمون جامع زدین و بررسی کردین
      متوجه شدین که خب من توی بیشتر بخشا اوکی بودم و تستاشو درست زدم ولی تستی که از لوله U شکل اومده بود رو اشتباه جواب دادم
      حالا میرین از کتاب تست جامع یا آزمون محورتون از این مبحث تست بیشتر کار میکنین تا دوباره به تسلط برسین
      واسه زیست و شیمی هم میتونین همینجوری عمل کنین ولی با این تفاوت که لازمه حتما یک دور کتاب درسی کامل مرور بشه ولی روی بخشای مشکل دارتون بیشتر تایم بزارین

حالا واسه همه فصلا که این کارو کردین ، برگردین از اول تستای مارک دارتون از مباحث دیگه رو هم دوباره کار کنین و اگه وقت اضافی باز هم داشتین چند تا آزمون دیگه هم بزنین
      از سوالات آزمون های آزمایشی سال های گذشته و موسسات دیگه هم میتونین استفاده کنین
      اگه خلاصه نویسی هم داشتین میتونین از روی اونا هم مرور انجام بدین
      تستای غلط و نزده آزمون های آزمایشی طول سال رو هم دوباره بررسی کنین

خب حالا ما اینجوری اومدیم جلو و درسا رو یک دور تموم کردیم ( چه مطابق آزمون های آزمایشی و چه زودتر )
      توجه کنین که زودتر تموم کردن دروس اصلا ملاک خوبی واسه موفق شدن نیست
      این مهمه که شما درست حسابی بخونین
      وقتی زودتر تموم کنین ولی خوب کار نکرده باشین اصلا ارزشی نداره
      پس اولویت با خوب خوندنه نه زود تموم کردن
      خیلی هم به این موضوع فکر نکنین که وای خدایا الان همه تموم کردن ولی من تموم نکردم
      کار خودتونو بکنین

۳. آزمونهای عمومی

آزمون عمومی خیلی خیلی مهمه و باید زودتر از آزمون های جامع شبیه ساز شروع بشه چون تعدادش بیشتره

اول بگم که لازم نیست همه دروس رو کامل کامل خونده باشین تا بیاین آزمون عمومی بزنین (البته اگه خیلی کم خوندین توصیه نمیکنم ، حداقل ۷۰ درصد مطالب خونده شده باشه)
      حالا الان ممکنه سوال پیش بیاد که وقتی همه درسا رو نخوندم چه فایده ای داره پس این کار؟
      اول اینکه آزمون های عمومی می‌تونه یه منبع مروری خیلی فوق العاده واستون باشه
      آرایه مرور میشه
      لغت مرور میشه
      ترجمه مرور میشه
      گرامر مرور میشه
      و...
      دوم اینکه با سبک سوالات کنکور آشنا میشین و میفهمین که طراحا توی دروس عمومی چی ازتون می‌خوان (چون معمولا دروس عمومی یه روند ثابتی دارن ، مثلا سوالات ادبیات با لغت شروع میشه بعد املا بعد ارایه و....) و اینجوری میتونین با یه نظم ذهنی بهتر دروس رو کار کنین
      ۳. با مهارت آزمون زدن ، تکنیک های زمان نقصانی و ضربدر و منها و مهارت رد سوال و رد گزینه بیشتر آشنا میشین و میتونین بهتر زمانتون رو مدیریت کنین

پس این چیزایی که گفتم نشون میده که چقدر این آزمون ها ارزشمند هستن و نباید به خاطر دو سه تا سوالی که ممکنه از اون فصولی که نخوندین میان، این آزمونها رو به تاخیر بیندازین

بچه ها معمولا از فروردین به بعد شروع به آزمون زدن میکنن
      سعی کنین در ابتدا هفته ای دو تا آزمون رو کار کنین و بعد از چند هفته به سه تا پنج آزمون برسونین
      آزمون های رشته خودتونو کار نکنین و نگه دارین واسه آزمون جامع ها و فقط واسه رشته های دیگه رو بزنین
      مثلا اگه تجربی هستین سوالات ریاضی هنر زبان و انسانی رو کار کنین

سعی کنین تکنیک های آزمون رو حتما رعایت کنین مثلا زمان نقصانی رو انجام بدین و ضربدر و منها رو هم رعایت کنین
      زمان بندی خودم اینجوری بود ( واسه خودتون شخصی سازی کنین)
      واسه ادبیات 20 دقیقه
      عربی 17 دقیه
      دینی 13 دقیقه
      زبان 15 دقیقه

ترتیب دفترچه رو تا حد ممکن بهم نریزین ولی اگه میخواین با یه ترتیب دیگه بزنین، از همون اول مشخص کنین و هی تغییر ندین

۴. آزمون های شبیه ساز کنکور

این پارت شامل یه بازه ۳۰ تا ۶۰ روزه میشه که هرچقدر بیشتر باشه بهتره
      توی این بازه باید آزمون های شبیه ساز کنکور از منابعی که معرفی کردم + آزمون های جامع موسسات رو حل کنین

اسمش رو قلمچی گذاشته سه روز یکبار ولی خب حتما نباید سه روز یکبار باشه ، دو روز هم اوکیه ( حتی خود من دو سه تا رو یک روز یکبار زدم )

ترتیب زدن چجوری باید باشه ؟
      اول داخل ها رو بزنین و بعد خارج ها یا بالعکس ولی داخل و خارج رو پشت هم نزنین چون معمولا شباهت زیادی دارن

کنکور های دو سال آخر داخل رو سعی کنین دوبار بزنین ( یکبار اون وسطا و یکبار هم هفته آخر )

تا حد ممکن ترتیب دفترچه هارو بهم نزنین یا اگه میخواین بزنین ، یه ترتیب مشخص باشه و مثلا یبار با شیمی شروع نکنید و بار بعدش با فیزیک :/

تکنیک های آزمون رو خیلی خیلی دقیق رعایت کنین
      آزمون رو در شرایط مختلف بزنین ( یکبار هوای سرد ، یکبار گرم ، یبار جلوی کولر ، یبار جلو نور آفتاب و.... ) البته دیگه خیلی هم سخت نگیرین
      ماسک رو اگه کنکوری ۱۴۰۰ هستین حتما بزنین ( ایشالله واسه ۱۴۰۱ ادیت کنم و این جمله حذف شده باشه)
      سعی کنین یه صندلی تک نفره از مدرستون قرض کنین تا بتونین شرایط رو خیلی بهتر شبیه سازی کنین (اگه نشد هم فدا سرت)

لباس های رسمی بپوشین و اگه لباس روز کنکورتون از همین الان مشخصه همونو بپوشین ( با شلوار خونه و عرقگیر نشینی آزمون بدی )

سعی کنین سر تایم کنکور آزمون بدین ، یعنی هشت شروع کنین تا ۱۲:۱۰ (البته ۹۹ ساعت ۸:۳۰ شروع شد ، پس واسه این هم آمادگی داشته باشین و تایمتونو متناسب هردو ساعت در نظر بگیرین)

از چرک نویس و اینا هم که اصلا استفاده نمیکنین :/ که بهتون اجازه نمیدن ببرین

پیشنهاد میکنم صفحه به صفحه یا سوال به سوال ، پاسخبرگ رو پر کنین ( پر کردن پاسخبرگ رو نزارین واسه آخر ازمونا که بدبخت میشین ، نهایتش صفحه به صفحه اس)

این از آزمونهای شبیه ساز
      حالا بریم سراغ آزمون های جامع موسسات
      ترتیبی که خودم پیشنهاد میکنم
      ۱.جامع های قلمچی
      ۲. جامع های گزینه دو
      ۳. جامع های سنجش (منو نزنین خواهشاً ، الان میاین میگین سخته و دور از کنکوره و .... ، ولی یبار بزنین تا حداقل با سوالاش آشنا باشین هرچند عمومی های خیلی خوبی داره معمولا)
      ۴. ماز و گاج و نشانه برتر و.....

هرچقدر آزمون جامع بیشتر ، بهتر
      چون سعی میکنن بهترین سوالای شبیه سازی شده رو قرار بدن و هم سطح کنکور های اخیر باشه سوالاشون
      از مطالب چرت و پرت عین آزمون های طول سال سوال نمیاد و مطالب مهم ترو شامل میشن
      اگه کنکوری ۱۴۰۰ هستین و آنلاین آزمون میدین ، ترازو کلا بیخیال شو گلم (تراز دیدی ندیدی)

۵. رفع اشکال و مرور پس از آزمون های جامع

خب آزمون رو زدیم
      تا ۸ ساعت فرصت بررسی و تحلیل داری
      دونه به دونه سوالا رو چک میکنی
      حتی اگه درست زدی بازم پاسخو میخونی

سوالای غلط و نزده رو اول سعی کن بعد آزمون خودت حل کنی بعد بری سراغ پاسخنامه

سوالای مهم رو هایلایت میکنی یا داخل یه دفترچه جدا گونه مینویسی تا بعد از اتمام همه ازمونا یا بعد چند تا آزمون دوباره حلشون کنی و مرور کنی

علت غلط زدن یا نزدن سوالو یادداشت می‌کنی
      وقت گیر بودن ، عدم تسلط ، نفهمیدن صورت سوال و.....
      مبحثی که غلط زدی رو یادداشت می‌کنی
      مثلا تابع یک غلط ، مشتق یک نزده
      اگه خلاصه نویسی داشتی تکمیلش میکنی

حالا که دقیق دقیق بررسی و تحلیل کردی یکی دو روز فرصت داری بری اشکالاتو رفع کنی.
      چجوری ؟
      میری اون بخشایی که توی تحلیل یادداشت کردی رو درسنامه هاش یا متن کتابو دوباره مرور میکنی
      خلاصه نویسی هاتو مرور میکنی
      از اون مبحث تست بیشتر کار میکنی ( از کتاب جامع یا آزمونی)
      و این چرخه رو تا هفته قبل کنکور ادامه میدی
      واسه دروس حفظی مثل لغات ادبیات و حفظیات شیمی و لغات عربی یه برنامه ثابت داشته باش و سعی کن چند بار تا روز کنکور مرور کنی ( فارغ از این ازمونا )

حالا همه ازمونا رو کار کردیم و رسیدیم هفته قبل کنکور
      سعی کنین حداکثر یکی دوتا آزمون بیشتر نزنین ، اونم اوایل هفته
      نزدیک کنکور آزمون نزنین تا بدنتون خسته نباشه
      هفته آخر یک دور لغات + دینی + حفظیات + متن شیمی و زیست + فرمول ها و نکات مهم ریاضی و فیزیک رو مرور میکنین
      روز قبل از آزمون هم خیلی به خودتون فشار نیارین و نهایتا تا عصر درس خوندنو جمعش کنین

۶. نکات ریز

۱.استرس نداشته باشین ، مهم ترین نکته واسه این چند ماه باقی مونده دوری از تنش و استرسه. جو خونه رو آروم نگه دارین و با اعضای خانواده درگیر نباشین

۲. جدی بگیرین. این تایم باقی مونده خیلی مهمه پس بازم خواهش میکنم حتما جدی بگیرین

۳. از نتیجه آزمون هاتون دلسرد نشین. این همین چیزیه که رقیباتون دوست دارن. با خراب کردن یکی دوتا آزمون آسمون به زمین نمیاد ، تلاشتونو بیشتر کنین تا جبران کنین

۴. از نتیجه ازمونا مغرور نشین. هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده پس اگه یه آزمون رو خوب زدی دمت گرمه ،ولی فاز انیشتین بر ندارین

۵. خیلی به خودتون فشار نیارین ، حتما توی این مدت تفریح های کوتاه هم در نظر بگیرین ( نه اینکه پاشین برین مسافرت )
      آهنگ ، فیلم هر یکی دو هفته ، یه دور دور توی خیابون و.....

و در نهایت مرسی که تا اینجا خوندین
      واسه همتون بهترین آرزوها رو دارم
      امیدوارم به قله موفقیت هاتون برسین
      سعی میکنم تاپیک رو تکمیل و ویرایش کنم تا اشکالاتش رفع بشه

اگه سوالی دارین هم میتونین همینجا بپرسید
      پیشنهادات و انتقادات خودتونو هم بهم بگین که باعث خوشحالیمه

لایک و کامنت هم ....
      از اتاق فرمان اشاره کردن انجمن رو با جای دیگه اشتباه گرفتی :/

خدا نگهداررررر!!!

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      عالی هستین

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      عالی بود ممنون

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون
      برای کسی که در طول سال زیست خیلی کم تست زده و الان میخواد فصل به فصل تست زیست بزنه تا کنکورچه کتابی پیشنهاد میکنید ؟
      ای کیو گاج یا پینوکیو یا نسل جدید الگو ؟؟؟
      سطحشم خوب رو به بالاست
      ویرایش توسط Zigzag : 19 فروردین 1400 در ساعت 01:31

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zigzag نمایش پست ها
      خیلی ممنون
      برای کسی که در طول سال زیست خیلی کم تست زده و الان میخواد فصل به فصل تست زیست بزنه تا کنکورچه کتابی پیشنهاد میکنید ؟
      ای کیو گاج یا پینوکیو یا نسل جدید الگو ؟؟؟
      سطحشم خوب رو به بالاست
      سلام وقت بخیر
      چون تایم کمی مونده بنظرم پینوکیو از بقیه بهتره
      چون سوالای ترکیبی هم داره

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      میشه لطفا درمورد کنترل استرس و هیجان توی این دوران هم بگین

من خیلی استرس گرفتم، خیلی یعنی خیلیییی

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAh_Akb نمایش پست ها
      میشه لطفا درمورد کنترل استرس و هیجان توی این دوران هم بگین

من خیلی استرس گرفتم، خیلی یعنی خیلیییی
      سلام وقتتون بخیر
      به نظرم همیشه استرس موقعی وجود میاد که توی یه شرایط غیرقابل پیش بینی قرار می‌گیریم که نمیتونیم حوادثی که قراره پیش بیاد رو حدس بزنیم
      واسه کنکور هم همینه ، معمولا استرس ناشی از فکر کردن به نتیجه ، کم کاریا ، اتفاقاتی که ممکنه پیش بیاد و ... میشه
      واسه اینکه استرس رو کم کنین بهترین کار اینه افکار منفی رو همیشه سعی کنین از خودتون دور کنین ، نزارین این که مثلا نتیجه چی میشه و چه اتفاقاتی میفته واستون باعث درگیری ذهنی بشه چون باعث افت عملکرد شدیدتون هم میشه و نمیزاره بازدهی خوبی داشته باشین
      اینو بدونید که قطعا تلاش هاتون هم بی نتیجه نمیمونه
      وقتی تنها هستین و توی فکر فرو میرین ، سعی کنین به چیزای مثبت فکر کنین و اگه آهنگ هم گوش میدین بیشتر آهنگ های آرامش بخش و یا پر انرژی باشه
      اگه اطرافیانتون افرادی هستن که شمارو دچار استرس میکنن ، مثلا دوستاتون یا فامیل و اقوام ، حتما ارتباط خودتون رو به کمترین حد ممکن برسونین
      و نکته آخر اینکه تفریح و سرگرمی هم در نظر بگیرین که باعث آرامش ذهنی باشه
      و اینو هم بدونین که خدا همیشه مراقبتونه
      ویرایش توسط SiiiiiiNA : 19 فروردین 1400 در ساعت 08:49

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام خوبین خیلی عالی بود
      فقط میشه یه راهنمایی کنید کسی مبتکران شیمی خونده الان میخاد یه منبع سخت بزنه بین ای کیو و فصل ازمون گیره شما چی پیشنهاد میکنید کلا؟میتونه امیدوار باشه 60 بزنه؟باتوجه به سطح کنکور 99 اگر فرضمون باشه 1400 هم همینجور سخت باشه
      کلا یه راهنمایی کنید خیلی ممنونم

9. Top | #9
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      سلام وقت بخیر. من پارسال کتاب دور دنیا گاج رو برا جمع بندی خریدم. خولستم بپرسم بنظرتون ایرادی نداره امسال باز از همون استفاده کنم؟با توجه بع تغییراتی که تو کتاب های درسی به وجود اومده
      "دردی که انسان را ب سکوت وا میدارد
      بسیار سنگین تر از دردیست
      ک انسان را ب فریاد وا می‌دارد!
      و انسان ها فقط به فریاد هم میرسند
      نه به سکوت هم.."

فروغ فرخزاد

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reyhanesarjaz نمایش پست ها
      سلام خوبین خیلی عالی بود
      فقط میشه یه راهنمایی کنید کسی مبتکران شیمی خونده الان میخاد یه منبع سخت بزنه بین ای کیو و فصل ازمون گیره شما چی پیشنهاد میکنید کلا؟میتونه امیدوار باشه 60 بزنه؟باتوجه به سطح کنکور 99 اگر فرضمون باشه 1400 هم همینجور سخت باشه
      کلا یه راهنمایی کنید خیلی ممنونم
      سلام وقت بخیر
      متشکرم
      الان دیگه وقت ایکیو نیست چون یه منبع جامعس و اضافه کردن منبع جامع بعد عید خیلی کار درستی نیست
      پیشنهادم همون فصل یا موج آزمونه که تستای ترکیبی بهتری هم دارن
      سطح کنکور ۱۴۰۰ هم که از الان نمیشه مشخص کرد فقط باید روی مسائل خیلی زیاد مسلط شد و سرعت حل تستو بالا آورد تا سر جلسه خدای نکرده وقت کم نیارین ( چون بیشتر وقت گیر بود سوالا)
      درصد مشخص نکنین از الان چون سطح کنکور مشخص نیست

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Aramesh_ نمایش پست ها
      سلام وقت بخیر. من پارسال کتاب دور دنیا گاج رو برا جمع بندی خریدم. خولستم بپرسم بنظرتون ایرادی نداره امسال باز از همون استفاده کنم؟با توجه بع تغییراتی که تو کتاب های درسی به وجود اومده
      سلام وقتتون بخیر
      نمی‌خوام بگم کار اشتباهیه ولی خب خریدن منبع جدید خیلی خیلی بهتره
      چون تستای جایگزین شده هرساله تغییر میکنن و کتاب ادیت میشه با توجه به تغییرات کتاب درسی
      ولی اگه براتون تهیه ورژن جدید مقدور نیست ، همون هم کارتونو راه میندازه

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی هم ممنون
      شما خودتون از کی جامع زدن رو شروع کردید و کلا چنتا زدید؟

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hacker نمایش پست ها
      خیلی هم ممنون
      شما خودتون از کی جامع زدن رو شروع کردید و کلا چنتا زدید؟
      سلام
      سال پیش چون یکم همه چی در هم برهم بود من برنامم یکم منظم نشد
      ولی خرداد شروع کردم
      از ۹۳ تا ۹۸ زدم همشو (داخل و خارج)

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      تشکر. خیلی مفید بود

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام واسه ی مسائل شیمی میشه یه کتاب معرفی کنین که تست های خیلی سنگین نداشته باشه و بشه زمان دار بزنیش؟توی مفهوم مشکل ندارم ولی توی محاسبات ریاضی کندم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن