خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 8 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 112
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام من معذرت میخوام نتم تموم شده و دقیقا نمیدونم چرا نمیتونم نقل قول بگیرم!

سوال در مورد واکنش پذیری عناصر هستش . در شرایط بهینه و استاندارد در ترکیب یک ترکیب شیمیایی با گونه واکنش پذیرتر تبادل صورت میگیره .

بدین حالت فرض کنید که احمدی نژاد با انجلینا جولی دوست هستش اما در کافی شاپ یهو دیکاپریو وارد میشه . طبیعتا جای مموتی رو میگیره لئوناردو و با انجلینا ترکیب میشه و مموت بیچاره تنها میمونه .

کتاب درسی انگشت شمار مقایسه انجام داده در خصوص عناصر مثلا کربن از سلیس واکنش پذیر تر و الومینوم از کربن و اهن واکنش پذیر تر هستند . البته مقایسه ای در خصوص کربن و الومینیوم صورت نگرفته اما میتوان اینطور گفت که در فرایند هال الومینای مذاب در موقعی که جریان الکتریکی قطع باشه با الکترود کربنی واکنش نمیده! پس این نشون میده که الومینیوم نسبت به کربن سره!

در این سوال هم ترکیب هماتیت که همون زنگ اهن و بوکسیت که همون اکسید الومینیومه در مجاورت زغال که بهتر بود بگه کربن یا کُک ! در شرایط ایده آل اصلا الومییوم وارد واکنش نمیشه . چرا که کربن ازش واکنش پذیرتر نیست . اما هماتیت و کربن واکنش میدهند و فراورده اهن مذاب و کربن دی اکسید تولید میشه .

فکر کنم گزینه 1 جوابه اره؟

heavymakeup@
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

2. Top | #32
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها
      سلام من معذرت میخوام نتم تموم شده و دقیقا نمیدونم چرا نمیتونم نقل قول بگیرم!

سوال در مورد واکنش پذیری عناصر هستش . در شرایط بهینه و استاندارد در ترکیب یک ترکیب شیمیایی با گونه واکنش پذیرتر تبادل صورت میگیره .

بدین حالت فرض کنید که احمدی نژاد با انجلینا جولی دوست هستش اما در کافی شاپ یهو دیکاپریو وارد میشه . طبیعتا جای مموتی رو میگیره لئوناردو و با انجلینا ترکیب میشه و مموت بیچاره تنها میمونه .

کتاب درسی انگشت شمار مقایسه انجام داده در خصوص عناصر مثلا کربن از سلیس واکنش پذیر تر و الومینوم از کربن و اهن واکنش پذیر تر هستند . البته مقایسه ای در خصوص کربن و الومینیوم صورت نگرفته اما میتوان اینطور گفت که در فرایند هال الومینای مذاب در موقعی که جریان الکتریکی قطع باشه با الکترود کربنی واکنش نمیده! پس این نشون میده که الومینیوم نسبت به کربن سره!

در این سوال هم ترکیب هماتیت که همون زنگ اهن و بوکسیت که همون اکسید الومینیومه در مجاورت زغال که بهتر بود بگه کربن یا کُک ! در شرایط ایده آل اصلا الومییوم وارد واکنش نمیشه . چرا که کربن ازش واکنش پذیرتر نیست . اما هماتیت و کربن واکنش میدهند و فراورده اهن مذاب و کربن دی اکسید تولید میشه .

فکر کنم گزینه 1 جوابه اره؟

heavymakeup@
      سلام محمد
      مرسی بابت پاسخ گوییت
      مثال بجایی هم زدی

راستش جوابش توی پاسخ نامه شده گزینه ی 2 !

میخای یه عکس از پاسخ نامه بگیرم برات ؟

screenshot-50-.png
      Mohamad_R
      ویرایش توسط heavymakeup : 08 اردیبهشت 1400 در ساعت 19:41

3. Top | #33
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام مجدد محمد
      اقا این سوال چی میگه ؟
      screenshot-52-.png

4. Top | #34
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط heavymakeup نمایش پست ها
      سلام محمد
      مرسی بابت پاسخ گوییت
      مثال بجایی هم زدی

راستش جوابش توی پاسخ نامه شده گزینه ی 2 !

میخای یه عکس از پاسخ نامه بگیرم برات ؟

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot (50).png
مشاهده: 123
حجم: 177.4 کیلو بایت
      Mohamad_R

سلام . گمونم سوال اشتباه هستش در کل واکنش های مربوطه من گشتم مقایسه ای بین کربن و الومینیوم نیست که بتونیم بگیم کدوم واکنش پذیر تره! تنها چیزی که میدونیم اینه عنصر هر کدوم واکنش پذیر تر از اهن هستند .
      و ضمنا در خیلی سبز هم که من نگاه کردم الومنیوم رو واکنش پذیر تر از کربن دونسته .
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

5. Top | #35
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سلام . گمونم سوال اشتباه هستش در کل واکنش های مربوطه من گشتم مقایسه ای بین کربن و الومینیوم نیست که بتونیم بگیم کدوم واکنش پذیر تره! تنها چیزی که میدونیم اینه عنصر هر کدوم واکنش پذیر تر از اهن هستند .
      و ضمنا در خیلی سبز هم که من نگاه کردم الومنیوم رو واکنش پذیر تر از کربن دونسته .
      فک کنم فرض سوال بر این بوده که این واکنش انجام میشه
      چون منم دانسته هام شبیه شماست

مرسی بابت پاسخ گوییت

6. Top | #36
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام مجدد محمد
      اقا این سوال چی میگه ؟

نام: Screenshot (52).png
مشاهده: 111
حجم: 31.4 کیلو بایت

گزینه 2 میشه؟
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

7. Top | #37
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      با سلام .
      دوستان اگر مشکلی یا گیری در تست یا مبحثی بود میتونید اینجا به اشتراک بزارین
      بنده هم تا حد توان و تاجایی که بلدم و ذهن یاری میکنه در خدمتم

موفق باشید

@
      سلام این نکته توی مبتکران نوشته بود من اصلا متوجه نمیشم یعنی چی،مثالم زده بود بازم نفهمیدم.میشه توضیح بدی؟(نتونستم عکس بفرستم تایپ کردم)
      [در واکنش هایی که عنصر شکرت کننده در واکنش اکسایش-کاهش،در سمت راست معادله به صورت تغییر نکرده(از لحاظ عدد اکسایش)نیز مشاهده میشود،باید تغییرات عدد اکسایش را در سمت راست معادله تبادل کنیم.]

8. Top | #38
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط indomitable نمایش پست ها

سلام این نکته توی مبتکران نوشته بود من اصلا متوجه نمیشم یعنی چی،مثالم زده بود بازم نفهمیدم.میشه توضیح بدی؟(نتونستم عکس بفرستم تایپ کردم)
      [در واکنش هایی که عنصر شکرت کننده در واکنش اکسایش-کاهش،در سمت راست معادله به صورت تغییر نکرده(از لحاظ عدد اکسایش)نیز مشاهده میشود،باید تغییرات عدد اکسایش را در سمت راست معادله تبادل کنیم.]

مثالش رو میشه بگی / فکر کنم در خصوص موازنه از طریق عدد اکسایشه !

مثلا در این واکنش :

مس ii نیترات + الومینیوم میدهد الومینیوم نیترات و مس » نیتروژن نیترات عدد اکسایشش تغییری نکرده و همون 5 هستش . ( فکر کنم منظورش این بوده اگر امکان داره مثالش رو بفرست بگم)
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

9. Top | #39
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

گزینه 2 میشه؟
      screenshot-54-.png

poh chie ? az koja dar avord
      ویرایش توسط heavymakeup : 08 اردیبهشت 1400 در ساعت 23:55

10. Top | #40
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

نام: Screenshot (54).png
مشاهده: 87
حجم: 106.1 کیلو بایت

poh chie ? az koja dar avord

درسته بله ، من از حجم اسید صرف نظر کردم اشتباها که 10 دسی لیتر اومد و گزینه نزدیک 2 بود .
      و نمیدونم واقعا چرا اینطوری کردم

ph : پاور اف هیدروژن

POH : پاور اف هیدروکسید

چنان چه برای شاخص ph ما لگاریتم غلظت رو میگیریم برای هیدروکسید هم هست . یعنی در poh هرچه به 0 نزدیک تر شویم محلول بازی و هر چه به 14 نزدیک شویم محلول اسیدی تر میشود.

راه حل کتابی تر و نظام جدیدی تر این بود که ph باز غلظت هیدرونیوم رو میافت و بعدا از رابطه غلظت هیدرونیم ضرب در هیدروکسید مساوی 10 به توان منفی 14 به مقدار غلظت میرسید .

اما راهکار تستی تر اینه که بگیم همیشه مقدار جمع POH با PH مساوی 14 است
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

11. Top | #41
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

مثالش رو میشه بگی / فکر کنم در خصوص موازنه از طریق عدد اکسایشه !

مثلا در این واکنش :

مس ii نیترات + الومینیوم میدهد الومینیوم نیترات و مس » نیتروژن نیترات عدد اکسایشش تغییری نکرده و همون 5 هستش . ( فکر کنم منظورش این بوده اگر امکان داره مثالش رو بفرست بگم)
      img_20210426_072224.jpg

12. Top | #42
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      screenshot-61-.png

13. Top | #43
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

نام: Screenshot (61).png
مشاهده: 77
حجم: 58.1 کیلو بایت

مقداری تخمین زدم و 28 درصد اوردم ! گرینه 3 هستش؟
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      https://kheilisabz.com/wp-content/up...10/zamimeh.pdf

تمام واکنش های شیمی دهم و یازدهم

15. Top | #45
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام من در مورد یک سوال واکنش اسید باز مشکال داشتم یک سوال کنکور 86 ریاضی هست من فکر میکنم اشتباهه راه حله شون از دسته سوالاتی هست که با فرمول na.nMa.Va=nb.Mb.Va حل میشه اول میخواستم اثبات این فرمول رو اگه میشه توضیح بدین من میدونم که اثباتش اینه که تعداد مول هیدرونیوم باید با تعداد مول هیدروکسید برابر باشه اگه اینگونه هست پس باید فرمول بالا فقط برای اسید و باز قوی درست باشه چون غلظت هیدرونیوم یک اسید ضغیف با n ضرب در M که همون غلظت اولیه است برابر نیست صورت سوال:
      اگر درجه یونش یک محلول اتانویک اسید برابر 2 درصد و ph آن برابر 2.7 باشد 25ml از ان با چند ml از محلول 5 صدم مولار آمونیاک برابر است
      صورت سوال و پاسخ درسنامه همه غلطه چون باید درصد یونش امونیاک رو میداد تا بفهمیم غلظت هیدروکسید چقدره تا با هیدرونیم برابر بگیریم
      این دسته سوالات توی المپیاد شیمی 88 هم بوده و بد جوری سردرگم شدم.

صفحه 3 از 8 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن